TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Една не ми е доволна“, вели тој

Спортски - 15.11.2015

Во јануари добитникот на „Златната топка“ беше оставен од рускиот топ модел Ирина Шаек, а како наводна причина за тоа беа изневерите на португалскиот фудбалер. Ако мислите дека последниве месеци тој беше осамен, се лажете.

Невил до Ван Гал: Доведи го Бејл, а не Роналдо

Дерби - 15.11.2015

Гери Невил смета дека на неговиот поранешен клуб Манчестер Јунајтед приоритет треба да му биде Герет Бејл, а не евентуалниот камбек на Кристијано Роналдо. Невил претпоставува дека Луи ван Гал е заинтересиран за двајцата фудбалери на Реал Мадрид, но ...

Роналдо кратко и јасно му посочил на Флорентино што мисли за работата на Бенитез

Дерби - 15.11.2015

Нарушениот однос меѓу Роналдо и Бенитез шпанските медиуми го потенцираа како главен проблем за слабата форма на Португалецот на стартот на новата натпреварувачка форма, но сега како што јавуваат реномираните весници од Пиринеите, нивната приказна ...

Гери Невил не го сака Роналдо во Јунајтед, туку неговиот соиграч

Спортклуб - 15.11.2015

Иако познато е дека навивачите на „Олд Трафорд“ го почитуваат Кристијано Роналдо, кој сега е играч на Реал Мадрид, и дека со широко отворени раце би го пречекале назад, но Гери Невил не смета така.

Роналдо разочаран од тренерот: Со Бенитез нема да освоиме ништо

SportMedia - 15.11.2015

Португалецот смета дека токму тренерот е виновен за неговата слаба форма, а како последица на тоа дошло и до немири во соблекувалната каде е присутна тензија. Медиумите во Шпанија објавија дека Роналдо за ова веќе му се пожалил и на претседателот ...

Роналдо ја заведе раскошната ќерка на својот менаџер

ЗаЗабава - 14.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ја завел раскошната ќерка на својот менаџер Хорхе Мендес, атрактивната Мариса Мендес. Португалскиот репрезентативец со својот менаџер нема само деловен однос.

Бекам кон Роналдо: Врати се во Јунајтед

СуперСпорт - 14.11.2015

Дејвид Бекам смета ако Кристијано Роналдо го напушти Реал Мадрид, може само во еден клуб – Манчестер Јунајтед. Се зборува дека може во ПСЖ, или дека може да биде трампа за Немања Матикќ од Челси, или Бекам има решение за Португалецот.

ФОТО Роналдо ја заведе раскошната ќерка на својот менаџер

+инфо - 14.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ја завел раскошната ќерка на својот менаџер, атрактивната Мариса Мендес. Португалскиот репрезентативец со својот менаџер нема само деловен однос. Нив ги поврзува големо пријателство, дури и кумство, а нивниот ...

Дејвид Бекам го советува Роналдо да се врати во „старото јато“

Спортклуб - 14.11.2015

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, сега го советува португалецот Кристијано Роналдо, дека доколку реши да замине од „Сантијаго Бернабеу“, за него постои само едно вистинско и специјално место каде може да се врати.

Облините на сестрата на Роналдо пред објективот на фоторепортерот (ВИДЕО)

SportMedia - 14.11.2015

Кристијано Роналдо беше горд на својата 39-годишна сестра кога го објави својот музички проект „Бум Сем Парар“, но и од видеото подолу нема што да се срами Катја Авеиро се соблече при фото-сесијата за португалски магазин за мажи.

Бекам го советува Роналдо: Ако заминуваш од Реал, Јунајтед е најдобрата опција

SportMedia - 14.11.2015

Роналдо ја презеде „седумката" на Бекам, кога поранешниот капитен на репрезентацијата на Англија се пресели во Реал од Јунајтед во 2003 година. Португалецот тргна по стапките на Бекам шест години подоцна, а актуелниот договор со „кралскиот клуб" му ...

Бекам: Ако си оди од Реал, мислам дека ќе се врати во Јунајтед!

Спорт365 - 14.11.2015

Дејвид Бекам смета дека Кристијано Роналдо би требало повторно да го носи дресот на Манчестер Јунајтед. „Голем миленик кај фановите на Јунајтед, беше многу успешен и напорно работи. Ако одлучи да го напушти Реал Мадрид, лично мислам дека ќе се врати ...

Кристијано Роналдо купи авион од 19 милиони долари

Канал5 - 14.11.2015

Кристијано Роналдо имаше успешна сезона и се одлучи да го награди својот успех. Купи приватен авион од 19 милиони долари. Станува збор за моделот „Gulfstream G200“, кој е дизајниран да биде многу ефикасен и функционален, додека на своите патници им ...

Роналдо призна: Една жена не му е доволна

Вистина.мк - 14.11.2015

Во јануари добитникот на „Златната топка“ беше оставен од рускиот топ модел Ирина Шаек, а како наводна причина за тоа беа изневерите на португалскиот фудбалер. Ако мислите дека последниве месеци тој беше осамен, се лажете.

Роналдо ја заведе раскошната ќерка на својот менаџер

Fox.mk - 14.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ја завел раскошната ќерка на својот менаџер Хорхе Мендес, атрактивната Мариса Мендес. Португалскиот репрезентативец со својот менаџер нема само деловен однос.

На Роналдо не му е доволна една жена

Press24 - 14.11.2015

Во јануари добитникот на „Златната топка“ беше оставен од рускиот топ модел Ирина Шаек, а како наводна причина за тоа беа изневерите на португалскиот фудбалер. Ако мислите дека последниве месеци тој беше осамен, се лажете.

Роналдо призна: Една жена не му е доволна

Курир - 14.11.2015

Во јануари добитникот на „Златната топка“ беше оставен од рускиот топ модел Ирина Шаек, а како наводна причина за тоа беа изневерите на португалскиот фудбалер. Ако мислите дека последниве месеци тој беше осамен, се лажете.

Јунајтед е најдобра опција за Роналдо

Вечер - 14.11.2015

Во последните неколку месеци актуелна е информацијата дека португалскиот интернационалец сериозно размислува за промена на клупската средина Легендарниот репрезентативец на Англија, Дејвид Бекам го посоветува моментално најдобриот фудбалер на ...

Роналдо си купи „играчка“ од 19 милиони евра/Фото

Lider - 14.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалскиот национален тим, Кристијано Роналдо се поднови со „Gulfstream G200“. Цената на овој луксуз е 19 милиони евра, пишува весникот „Correo da Manha“. Авионот има посебен тоалет за екипажот и патниците, соблекувална ...

Роналдо е повторно тој стариот, доминација на тренинг

СуперСпорт - 13.11.2015

Кристијано Роналдо е мета на новинарите веќе неколку недели. Се работи за тоа дека светот почна да се грижи дека тој не е повеќе тој стариот, кој постигнуваше голови секој натпревар. А дека Кристијано Роналдо се враќа во форма покажува и ова видео, ...

Луксуз - Играчката на Роналдо од 19 милиони евра

СуперСпорт - 13.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо си купи за себе многу скап подарок. Како што пренесуваат португалските медиуми Роналдо потроши 19 милиони евра за приватен авион. Се мисли дека португалецот има уште еден авион.

Португалски клуб го повлече бројот 7 од употреба поради Кристијано Роналдо

СуперСпорт - 13.11.2015

Првиот клуб на Кристијано Роналдо, Андориња реши да го пензионира дресот со број 7 во чест на Кристијано Роналдо. Мегаѕвездата ја започна кариерата во Андориња каде играше од 8-та до 10-та година и потоа се пресели во Национал.

Егоманијата на Роналдо: Во филмот почесто е без маица отколку со дрес

Хитпортал - 13.11.2015

Кристијано Роналдо во документарниот филм за него кој трае 89 минити, во кадар без маица е 3 минути и 45 секунди, додека во дресот на Манчестер Јунајтед – клубот во кој играше 6 години и кој го прослави, е само 19 секунди.

Мажите лудуваат по сестрата на Кристијано Роналдо!

Попара - 13.11.2015

По сè изгледа дека убавината им е наследена од нивните родители. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катја Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Имено, пејачката, сестрата на планетарно популарна фудбалска ѕвезда, некое време имала проблеми ...

Роналдо си купи авион за 19 милиони евра! (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2015

Кристијано Роналдо секој ден има „милион“ обврски кои веројатно би сакал да ги прескокне, како константен притисок од јавноста, многу блицеви од фотоапаратите, но сепак – таква му е работата.

ФОТО Роналдо потроши 19 милиони евра за приватен авион

+инфо - 13.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо (30) потрошил 19 милиони евра на својата нова играчка. Португалецот се пофалил на социјалните мрежи дека неодамна си купил скапоцен подарок, приватен авион.

Роналдо во врска со ќерката на неговиот менаџер Мендеш?!

SportMedia - 13.11.2015

Шпанските медиуми шпекулираат дека Мариса Мендеш не пропушта ниту еден натпревар на Реал Мадрид во изминатиов период, а беше присутна и на премиерата на филмот во Лондон каде срдечно се поздрави со Роналдо.

Кристијано Роналдо во досега невидено издание: Фудбалерот обожава да се мачка (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2015

Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо во последно време многу повеќе се експонира надвор од фудбалскиот терен одошто во него. По промоцијата на филмот снимен за него, а насловен едноставно „Роналдо“, еден од најпосакуваните фудбалери објави ...

Роналдо ја заведе ќерката на својот менаџер

Оn.net - 13.11.2015

Шпанските медиуми објавија дека Кристијано Роналдо ја завел атрактивната Мариса Мендеш. Португалската ѕвезда со својот менаџер нема само деловен однос. Тие двајца ги врзува големо пријателство, дури и кумство, а нивниот однос може да стане уште ...

Бекам го советува Роналдо да се врати во Манчестер

Оn.net - 13.11.2015

Дејвид Бекам истакна дека доколку имал шанса да се врати во Манчестер јунајтед, тоа би го направел во понизна положба. Поранешниот капитен на англиската репрезентација јавно му порача на Кристијано Роналдо, доколку летово навистина го нашушти Реал ...

Фото: Роналдо се расфрла – 19 милиони евра за луксузно летање

За Се - 13.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалскиот национален тим, Кристијано Роналдо се поднови со „Gulfstream G200“. Цената на овој луксуз е 19 милиони евра, пишува весникот „Correo da Manha“. Авионот има посебен тоалет за екипажот и патниците, ...

Порното со Роналдо најбарано

Локално - 13.11.2015

Кристијано Роналдо е на прво место меѓу фудбалерите во пребарувачот на еден од најголемите порно сајтови во светот. Од сајтот ги извадија 15-те најчести имиња за пребарување на видео со еротска содржина, а Португалецот е број 1.

Роналдо се поднови со „играчка“ од 19 милиони евра!

Вистина.мк - 13.11.2015

Кристијано Роналдо е еден од најбогатите светски фудбалери, па дел од својата заработувачка реши да ја потроши на авион кој го чинел 19 милиони евра. Оваа информација ја пренесе португалскиот таблоид „Кориеро да Мања“, во веста се вели дека станува ...

Фото: Роналдо си купи авион!

Денешен - 13.11.2015

Кристијано Роналдо е еден од најбогатите светски фудбалери, па дел од својата заработувачка реши да ја потроши на авион кој го чинел 19 милиони евра. Оваа информација ја пренесе португалскиот таблоид „Кориеро да Мања“, во веста се вели дека станува ...

ФОТО: Што си купи Роналдо за 19 милиони евра?

Курир - 13.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалскиот национален тим, Кристијано Роналдо се поднови со „Gulfstream G200“. Цената на овој луксуз е 19 милиони евра, пишува весникот „Correo da Manha“. Авионот има посебен тоалет за екипажот и патниците, ...

Роналдо: На синот ќе му кажам која му е мајка кога ќе порасне

Нетпрес - 13.11.2015

Засега е мистерија која му е мајка на синот на Кристијано Роналдо, но фудбалерот рече дека ќе му каже кога ќе порасне. И покрај тоа што и понатаму тврди дека на петгодишниот Кристијано Џуниор не му треба мајка, 30-годишниот фудбалер вели дека ...

(ФОТО) Роналдо потроши 19 милиони евра на нова “играчка“

Репортер - 13.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо си купи многу скап поклон. Како што пренесуваат португалските медиуми, Роналдо потроши 19 милиони евра на приватен авион. Во неговиот приватен авион има место за околу 10 патници, а исто така и дека е еден ...

Што си купи Роналдо за 19 милиони евра?

Република - 13.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалскиот национален тим, Кристијано Роналдо се поднови со „Gulfstream G200“. Цената на овој луксуз е 19 милиони евра, пишува весникот „Correo da Manha“. Авионот има посебен тоалет за екипажот и патниците, ...

Роналдо призна дека една жена не му е доволна

Република - 13.11.2015

Во јануари добитникот на „Златната топка“ беше оставен од рускиот топ модел Ирина Шаек, а како наводна причина за тоа беа изневерите на португалскиот фудбалер. Ако мислите дека последниве месеци тој беше осамен, се лажете.

Фото: Роналдо излезе од дома да купи нешто, се врати со авион од 19 милиони!

Спортски - 12.11.2015

Кристиано Роналдо е еден од најбогатите спортисти во светот, па дел од своето богатство реши да го потроши на авион кој го чинел 19 милиони евра. Оваа информација ја пренесе португалскиот таблоид „Кориеро да Мања“, и открива дека станува збор за ...

Роналдо се поднови, си купи авион! (фото)

ЗаЗабава - 12.11.2015

Кристијано Роналдо е еден од најбогатите светски фудбалери, па дел од својата заработувачка реши да ја потроши на авион кој го чинел 19 милиони евра. Оваа информација ја пренесе португалскиот таблоид „Кориеро да Мања“, во веста се вели дека станува ...

Сакаш реклама од Роналдо на твитер... Плати 230.000 евра

ЗаЗабава - 12.11.2015

„Толку сум богат што најискрено кажано не знам колку точно заработувам“ – изјави Кристијано Роналдо во едно неодамнешно интервју за британскиот весник „Сан“. Тоа е апсолутна вистина, со оглед на актот дека Португалецот е еден од надобро платените ...

Новата „играчка“ на Роналдо: Асот на „кралевите“ си купи авион од 19 милиони евра (Фото)

Дерби - 12.11.2015

Кристијано Роналдо е еден од најбогатите светски фудбалери, па дел од својата заработувачка реши да ја потроши на авион кој го чинел 19 милиони евра. Оваа информација ја пренесе португалскиот таблоид „Кориеро да Мања“, во веста се вели дека станува ...

Роналдо навреден: Ниту еден играч од Реал не дојде на премиерата на неговиот филм!

СуперСпорт - 12.11.2015

Роналдо е најдобар фудбалер во Реал, официјално и во светот, но според последните медиумски извештаи не е омилен помеѓу соиграчите во Реал. Доказ е премиерата на документарниот филм за Роналдо која се оддржа во Лондон, а на која не присуствуваше ...

Роналдо со фановите се обиде да собори селфи рекорд

Вест - 12.11.2015

На Кристијано Роналдо му се укажа голема чест на премиерата на биографскиот филм наречен по него "Роналдо" откако му беше доделен сертификат од Гинисовата книга на за бројните рекорди во кариерата.

Роналдо откри кога ќе стави крај на кариерата

Дерби - 12.11.2015

Кристијано Роналдо е доста актуелен со своите двосмислени изјави за неговата иднина во редовите на Реал Мадрид, па таквиот однос на Португалецот ги наведе шпанските медиуми да пишуваат сензационални статии за евентуално заминување од „Сантијаго ...

Сакаш реклама од Роналдо на твитер… Плати 230.000 евра

Екипа - 12.11.2015

„ Толку сум богат што најискрено кажано не знам колку точно заработувам “ – изјави Кристијано Роналдо во едно неодамнешно интервју за британскиот весник „Сан“. Тоа е апсолутна вистина, со оглед на актот дека Португалецот е еден од надобро платените ...

Жените воздивнуваат по Роналдо, но мажите ќе полудат по неговата сестра

БркајРабота - 12.11.2015

По сè изгледа дека убавината им е наследена од нивните родители. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катја Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Имено, пејачката, сестрата на планетарно популарна фудбалска ѕвезда, некое време имала проблеми ...

Роналдо си купи авион од 19 милиони евра (ФОТО)

SportMedia - 12.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид купил авион кој вреди 19 милиони евра. Се работи за „Гулфстрим Г200“, авион кој е еден од најмодерните во светот и кој има тоалети, кауч, соблекувална, интернет, телефон, микробранова, скара, фрижидер за пијалоци и останато.

Роналдо си купи авион за 19 милиони евра

Оn.net - 12.11.2015

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се почести со нов подарок. Португалскиот таблоид Correio da Manha објави дека Роналдо потрошил 19 милиони евра за нов приватен авион. Станува збор за модел Galfstreim G200 од израелско потекло.

Роналдо купи авион за 19 милиони евра

Интересно - 12.11.2015

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо купил авион од 19 милиони евра... Веста ја пренесуваат португалските медиуми, кои наведуваат дека Роналдо во салонот одбрал Gulfstream G200. Станува збор за двомоторен деловен авион, дизајниран од ...

Сестрата на Кристијано Роналдо опасна заводничка (видео)

Канал5 - 12.11.2015

По сè изгледа дека убавината е работа на генетиката. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катја Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Пејачката, сестра на планетарно познатата фудбалска ѕвезда некое време имала проблеми со вишокот килограми, ...

Ни еден од соиграчите не дојде на премиерата на Роналдо во Лондон

Шеталиште - 12.11.2015

Кристијано Роналдо е најдобар фудбалер на Реал Мадрид, но сигурно не е најомилен во редовите на “кралскиот клуб” кога станува збор за односите меѓу самите играчи на мадридскиот гигант. Доказ за тоа беше и премиерата за документарниот филм на ...

Се соблече сестрата на Кристијано Роналдо, вистинска заводничка (видео)

think.mk - 12.11.2015

Изгледа дека убавината кај нив е работа на генетиката. Катија Авеиро ги заведува машките со својот стас и глас. Пејачката, сестра на планетарно популарната фудбалска ѕвезда, ја среди линијата и веднаш се разголи за едно португалско машко списание.

Роналдо ја смува ќерката на најмоќниот менаџер на светот

think.mk - 12.11.2015

Неодамна го промовираше својот нов автобиографски филм, купи приватен авион за 19 милиони евра, а сега го поврзуваат со еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот. Роналдо според пишувањето на шпанските медиуми повторно е активен и кога ...

Сакаш реклама од Роналдо на твитер… Плати 230.000 евра

Среќа.mk - 12.11.2015

„Толку сум богат што најискрено кажано не знам колку точно заработувам“ – изјави Кристијано Роналдо во едно неодамнешно интервју за британскиот весник „Сан“. Тоа е апсолутна вистина, со оглед на актот дека Португалецот е еден од надобро платените ...

(ВИДЕО) Сестрата на Роналдо е вистинска „пич****на“ – Опасна заводница

Репортер - 12.11.2015

Кристијано Роналдо сезонава не се грижи премногу за своите гири, но неговата сестра Катиа Авеиро и тоа како се грижи за списанијата. Изгледа дека убавината кај нив е работа на генетиката. Катија Авеиро ги заведува машките со својот стас и глас.

ФОТО: Жените воздивнуваат по Роналдо, но мажите ќе полудат по неговата сестра

Курир - 12.11.2015

По сè изгледа дека убавината е работа на генетиката. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катја Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Пејачката, сестрата на планетарно популарна фудбалска ѕвезда, некое време имала проблеми со вишокот ...

ФОТО: Роналдо бесен - неговата сексипилна сестра ги заведува мажите

Press24 - 12.11.2015

Кристијано Роналдо оваа сезона не блеска на теренот, но затоа неговата сестра Катиа Авеиро сјае во магазините. Сестрата на познатиот фудбалер, ги покажа облините пред објективите, а многумина ја прогласија за најсексипилна жена во светот.

Сестрата на Кристијано Роналдо е опасно заводлива (ФОТО)

Вистина.мк - 12.11.2015

Изгледа кај нив убавината е работа на генетиката. Катја Авеиро, сестрата на Кристијано Роналдо ги заведува мажите со својот изглед и глас. Пејачката и сестра на популарната фудбалска ѕвезда станала уште позгодна и веднаш се разголела за еден ...

Сестрата на Кристијано Роналдо се разголи за познат машки магазин (галерија)

Република - 12.11.2015

По се изгледа дека убавината е работа на генетиката. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катија Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Пејачката, сестрата на планетарно популарна фудбалска ѕвезда, некое време имала проблеми со вишокот ...

(ФОТО) Влезе кај што не му е местото – Роналдо ја „смува“ ќерката на најпознатиот менаџер

Репортер - 12.11.2015

Кристијано Роналдо во последно време повеќе внимание предизвикува со тоа што го работи надвор од терените, отколку за време на игрите на Реал Мадрид. Неодамна го промовираше својот нов автобиографски филм, купи приватен авион за 19 милиони евра, а ...

ФОТО: Жените воздивнуваат по Роналдо, но мажите ќе полудат по неговата сестра

Во Штип - 12.11.2015

По сè изгледа дека убавината е работа на генетиката. Сестрата на Кристијано Роналдо се вика Катја Авеиро, а плени и со ставата и со гласот. Пејачката, сестрата на планетарно популарна фудбалска ѕвезда, некое време имала проблеми со вишокот ...

Реал Мадрид го бојкотира Роналдо на неговиот филм

Телма - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Никој од Реал Мадрид не дојде на премиерата на „Роналдо“

Утрински - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Роналдо лут на соиграчите: Никој не дојде на неговата премиера!

Спортски - 11.11.2015

Кристиано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. Иако е најголема ѕвезда во Реал Мадрид, судејќи според написите на медумите ...

Жално! Никој од Реал не дојде на премиерата на "Роналдо"

ЗаЗабава - 11.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо (30) во понеделникот во Лондон беше главна ѕвезда на премиерата за неговиот документарен филм „Ronaldo“, но никој од колегите од неговиот матичен клуб „Реал Мадрид“ не се појави на премиерата.

Никој од Реал не дојде на премиерата на филмот за Роналдо

Хитпортал - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот присуствуваше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“. На премиерата дошле Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер, но се чини дека никој од ...

„Бела револуција“ – Планот на Перез за во лето, ништо повеќе нема да биде исто!

СуперСпорт - 11.11.2015

Дали Реал врти нов лист и ќе видиме ли големи промени во наредното лето? Перес е спремен да направи нешто слично, како во 2009 година кога се врати на кормилото на Реал, целосни промени и да доведе нови ѕвезди.

Флорентино подготвува сензационална трансфер револуција на „Бернабеу“

Дерби - 11.11.2015

После шест минати години во крајно успешна соработка, се добива впечаток дека Кристијано Роналдо во овој момент е најблиску до заминување од Реал Мадрид, а за тоа во последно време на големо започнаа да шпекулираат шпанските, но и француските ...

Роналдо навреден: Ниту еден играч на Реал Мадрид не присуствувал на премиерата на неговиот филм!

МКД - 11.11.2015

Роналдо е најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, но судејќи според последните написи во шпанските медиуми, Португалецот не е омилен меѓу своите соиграчи. Доказ за тоа е премиерата на неговиот документарен филм која се одржа во Лондон.

Роналдо осамен: Ниту еден соиграч од Реал не дојде на премиерата на Кристијано

Екипа - 11.11.2015

Кристијано Роналдо е најдобар фудбалер на Реал Мадрид, но сигурно не е најомилен во редовите на „кралскиот клуб“ кога станува збор за односите меѓу самите играчи на мадридскиот гигант. Доказ за тоа беше и премиерата за документарниот филм на ...

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

Популарно - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

А1 On - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

ФОТО Тажно и очајно :Никој од „Реал Мадрид“ не дојде на премиерата на филмот на Роналдо

+инфо - 11.11.2015

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо (30) во понеделникот во Лондон беше главна ѕвезда на премиерата за неговиот документарен филм „Ronaldo“, но никој од колегите од неговиот матичен клуб „Реал Мадрид“ не се појавил на премиерата.

Зошто во Лондон Кристијано Роналдо беше сам?

Спортклуб - 11.11.2015

Португалецот Кристијано Роналдо е најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но судејки по медиумските извештаи дека никој од неговите соиграчи не дојде на премиерата на неговиот филм во Лондон, се поставува прашањето колку е Роналдо омилен помеѓу неговите ...

Левандовски, Де Геа, Азар: Флорентино Перез подготвува нова револуција во Реал

SportMedia - 11.11.2015

Според нив, претседателот на "кралскиот клуб" се откажува од двете големи ѕвезди Кристијано Роналдо и Карим Бензема, но со парите од нивната продажба ќе создаде подеднакво силен состав. Негови главни цели се полскиот репрезентативец Роберт ...

Револуција на „Сантијаго Бернабеу“ - Перез се откажува од своите ѕвезди, пристигнуваат нови „Галактикоси“

Спортклуб - 11.11.2015

Бледите игри на стартот од сезоната, со исклучок на неколку блескави моменти и поразот на гостински терен кај Севиља, донесоа некои нови ветришта во Мадрид. Перез е подготвен да започне од почеток. Реал ќе сврти нов лист во својата историја.

ЛОШИ ВИБРАЦИИ: Никој од Реал не му дојде на Роналдо на премиерата на неговиот филм (ВИДЕО)

Телеграф - 11.11.2015

Никој од Реал не дошол на премиерата на Роналдо, што покажува дека „лошите вибрации“ меѓу Роналдо и Реал сè повеќе се изразени во последно време Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон.

Сестрата на Кристијано роналдо се соблече гола!

Сител - 11.11.2015

Родената сестра на Кристијано Роналдо која успеала да ослабнe десетина килограми, направи жешка фотосесија со што ги возбуди сите мажи ширум ...

Синот на Роналдо главна ѕвезда на црвениот тепих

Шеталиште - 11.11.2015

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо на премиерата на документарецот за својот живот, се појави во друштво на своето синче. Роналдо Џуниор има пет години, а го привлекува вниманието на медиумите каде и да се појави.

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

Локално - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Синот на Роналдо главна ѕвезда на црвениот тепих

Денешен - 11.11.2015

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо на премиерата на документарецот за својот живот, се појави во друштво на своето синче. Роналдо Џуниор има пет години, а го привлекува вниманието на медиумите каде и да се појави.

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

Нетпрес - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Роналдо и дефинитивно е во конфликт со соиграчите – никој не му се појави на премиерата од филмот

Нетпрес - 11.11.2015

Доказ за тоа беше и премиерата за документарниот филм на Португалецот што се одржа во Лондон, а на која не присуствуваа ниту еден негов соиграч од Реал Мадрид, ниту пак член на стручниот штаб на “кралевите”.

Ниту еден соиграч од Реал не му укажа чест на премиерата на филмот на Роналдо

Република - 11.11.2015

Без сомнение Кристијано Роналдо е најдобриот фудбалер на Реал Мадрид. Сепак дека не штима во соблекувалната на „кралскиот клуб“ доказ е синоќешната премиера на неговиот документарен филм во Лондон.

ВИДЕО+18: Сестрата на Кристијано Роналдо во жешки пози!

Денешен - 11.11.2015

Родената сестра на Кристијано Роналдо која успеала да осламбни десетина килограми, напправи жешка фотосесија со што ги возбиди сите мажи ширум светот. ...

Јас го создадов Кристијано Роналдо

Вечер - 11.11.2015

Пред неколку недели, фудбалерот на шпанскиот гигант откри дека многу научил од Рој Кин на почетокот од неговата кариера во дресот на Манчестер Јунајтед Легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, повторно ја разбранува фудбалската јавност, ...

Никој од Реал Мадрид не присуствуваше на премиерата на филмот на Роналдо

Lider - 11.11.2015

Кристијано Роналдо во понеделникот беше главна ѕвезда во Лондон. Португалецот беше на премиерата на документарниот филм „Роналдо“ која конечно ја виде светлината на денот. На премиерата беа Сер Алекс Фергусон, Гери Невил, Луис Саха, неговиот менаџер ...

Синот на Роналдо главна ѕвезда на црвениот тепих

ЗаЗабава - 10.11.2015

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо на премиерата на документарецот за својот живот, се појави во друштво на своето синче. Роналдо Џуниор има пет години, а го привлекува вниманието на медиумите каде и да се појави.

Роналдо: Повторно би работел со Мурињо

Спортски - 10.11.2015

Роналдо и Мурињо соработуваа три години во Реал, ја прекинаа доминацијата на Барселона во Примера, но не успеаа да ја освојат Лигата на Шампионите. По заминувањето од Мадрид, Мурињо не остана во најдобри односи со Роналдо па дури и имаше препукувања ...

Роналдо во Лондон руши необичен рекорд

СуперСпорт - 10.11.2015

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо се наоѓа на премиерата на својот филм во Лондон. Голем број на фанови го дочекаа Португалецот, кој пред влезот во салата каде што ќе биде одиграна проекцијата на филмот, се одлучи да сруши рекорд по број на ...

„Не сум доволно паметен за да бидам претседател на ФИФА“

СуперСпорт - 10.11.2015

Роналдо понекогаш знае да каже нешто паметно. На премиерата на неговиот филм „Роналдо“ во Лондон, тој изјави дека не е доволно паметен за да биде претседател на ФИФА. „Немам никаква намера да се занимавам со политика или администрација по фудбалот, ...

„Би работел повторно со Мурињо“

СуперСпорт - 10.11.2015

Моментално најдобриот играч во светот, Роналдо изјави дека сака повторно да соработува со Мурињо. Мурињо три години беше тренер на Реал, кога ја заврши доминацијата на Барселона во Примера, но замина откако не успеа да ја освои ЛШ.

Седум причини поради кои Роналдо игра далеку под своето ниво

Дерби - 10.11.2015

Кристијано Роналдо не игра на потребното ниво на кое не навикна пред се во последните три-четири години, а тоа може да се забележи и од натпреварите кои ги игра Реал Мадрид, тим кој од крајно ефикасен, се претвори во тим кој има доста проблеми при ...

Роналдо: Не сум доволно паметен за да бидам претседател на ФИФА

Утрински - 10.11.2015

Фудбалерот на годината во светот, Кристијано Роналдо, смета дека не е доволоно паметен за да стане претседател на ФИФА еден ден. Напаѓачот на Реал Мадрид и на португалската репрезентација прексиноќа во Лондон присуствуваше на промоцијата на филмот ...

Кин: Јас го направив Роналдо голем играч (Видео)

Дерби - 10.11.2015

Рој Кин беше дел од екипата на Манчестер Јунајтед во периодот кога на „Олд Трафорд“ пристигна Кристијано Роналдо кој подоцна стана прва ѕвезда на англискиот клуб кого го одведе и до европска титула.

Рој Кин за Кристијано Роналдо: Да, јас го создадов!

СуперСпорт - 10.11.2015

Ирецот кој го носеше 12 години дресот на Манчестер Јунајтед, Рој Кин зборуваше за својата кариера и за најдобриот играч на денешницата, Кристијано Роналдо. Имено, Со Роналдо се дружеше на Олд Трафорд од 2003 до 2005 година. „Да, јас го создадов.

Ред се редат за да се сликаат со Роналдо (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2015

Кристијано Роналдо имаше уште една вечер за паметење. На синоќешната промоција на најновиот филм за Роналдо, репрезентативецот на Португалија и член на Реал Мадрид имаше можност да постави нов светски рекорд во сликање на „селфи" во рок од три ...

Кога ќе ти се погоди песната: Роналдо „а ла“ Ријана (видео)

Екипа - 10.11.2015

Кристијано Роналдо и Португалија се пласираа на Европското првенство во Франција следната година, а најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, покажа дека добро се снаоѓа и како пејач, иако немаше многу публика во приватниот авион на летот кон Мадрид.

Роналдо Јуниор ја презема топката на црвениот тепих

Интересно - 10.11.2015

Фудбалерот Кристијано Роналдо дошол на премиерата на документарниот филм за сопствениот живот... Сите погледи биле насочени кон неговиот син, кој срамежливо им се смешкал на фоторепортерите на црвениот тепих.

Роналдо синоќа одговори дали сака повторно да соработува со „специјалниот“

Спортклуб - 10.11.2015

Првата звезда во таборот кај „Кралевите“ Кристијано Роналдо, нема ништо против во иднина повторно да соработува со неговиот сонародник Жозе Мурињо. Роналдо и претходно имаше тригодишна соработка со „специјалниот“ во Реал Мадрид, па синоќа во Лондон ...

Проблеми во Мадрид - Што се случува со Кристијано Роналдо ?

Спортклуб - 10.11.2015

Реал Мадрид се покажа дека е во криза, а по поразот од Севиља, критиките се уште погласни на сметка на Кристијано Роналдо. Сето тоа има аргументација. Португалецот е целосно надвор од препознатливата форма и ги бележи најлошите статистички податоци ...

Ако Јунајтед плати 50 милиони за Марсиал, нема зошто да се шпекулира со Роналдо

Спортклуб - 10.11.2015

Често поставуваното прашање, дали Кристијано Роналдо ќе се врати во Манчестер Јунајтед, ќе продолжи и понатаму да се наметнува за да се продава тиражот на најголемите спортски дневни весници, иако од тоа веројатно ништо нема да се оствари.

Седум причини поради кои Роналдо игра далеку под своето ниво

Точка - 10.11.2015

Кристијано Роналдо не игра на потребното ниво на кое не навикна пред се во последните три-четири години, а тоа може да се забележи и од натпреварите кои ги игра Реал Мадрид, тим кој од крајно ефикасен, се претвори во тим кој има доста проблеми при ...

Премиерата на документарниот филм “Роналдо”

За Се - 10.11.2015

Гордиот татко: Синот на Роналдо е вистинската ѕвезда на црвениот тепих. Познатиот фудбалер дојде на премиерата на документарниот филм за неговиот живот со неговата мајка Марија Долорес и синот Кристијано Јуниор, со кого гордо позираше.

Кристијано Роналдо со малиот син и мајка си на премиерата на филмот „Роналдо“

Среќа.mk - 10.11.2015

Кристијано Роналдо присуствуваше на светската премиера на филмот „Роналдо“. На црвениот тепих во Лондон, фудбалската ѕвезда зачекори заедно со малиот син Кристијано и својата мајка Марија Долорес Авеиро. Кристијано стана татко пред пет години.

Модриќ нема право да ми приговара

Вечер - 10.11.2015

Во финишот од првенствениот дуел помеѓу екипите на Севилја и Реал (М), кој заврши со минимален триумф на домаќинот од 3:2, при една посериозна акција, Роналдо упати удар кон противничкиот гол иако Модриќ беше сам на другата страна Вербалната војна ...

Седум причини поради кои Роналдо игра далеку под своето ниво

Fox.mk - 10.11.2015

Кристијано Роналдо не игра на потребното ниво на кое не навикна пред се во последните три-четири години, а тоа може да се забележи и од натпреварите кои ги игра Реал Мадрид, тим кој од крајно ефикасен, се претвори во тим кој има доста проблеми при ...

Ист како тато! Синот на Роналдо главна ѕвезда на црвен килим! (ФОТО)

Курир - 10.11.2015

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо на премиерата на документарецот за својот живот, се појави во друштво на своето синче. Роналдо Џуниор има пет години, а го привлекува вниманието на медиумите каде и да се појави.

Ист како тато! Синот на Роналдо главна ѕвезда на црвен килим! (ФОТО)

Вистина.мк - 10.11.2015

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо на премиерата на документарецот за својот живот, се појави во друштво на своето синче. Роналдо Џуниор има пет години, а го привлекува вниманието на медиумите каде и да се појави.

Роналдо го подржува Мурињо: Повторно би работел со него

1.мк - 10.11.2015

Роналдо и Мурињо соработувале три години во Реал, ја прекинале доминацијата на Барселона во Примера, но не успеале да ја освојат Лигата на Шампионите. Во првата сезона по неговото заминување, Карло Анчелоти, Мадриѓаните ги доведе до јубилејната ...

И голманот на Барса имаше повеќе дриблинзи од Роналдо

Вечер - 10.11.2015

Браво имаше еден успешен дриблинг за време на дуелот против екипата на Вилјареал, а Роналдо ниту еден против Севилја Друштвените мрежи се преполни со коментари и шеги кои се наменети за најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо.

Роналдо синоќа одговори дали сака повторно да соработува со „специјалниот“

Канал 77 - 10.11.2015

Првата звезда во таборот кај „Кралевите“, Кристијано Роналд, нема ништо против во иднина повторно да соработува со неговиот сонародник Жозе Мурињо, пренесува порталот sportclub. Роналдо и претходно имаше тригодишна соработка со „специјалниот“ во ...

Изгледа дека е готово: Роналдо го напушта Реал Мадрид?

СуперСпорт - 09.11.2015

Долго се зборува за заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а сега оваа приказна добива уште повеќе на значај. Имено, капитенот на ПСЖ Тиаго Силва после натпреварот кој неговата екипа го доби со 5:0 рече: „Мислам дека може да дојде, каде ...

Португалецот на тапет меѓу медиумите: Роналдо се обиде да му удри бокс на Криховјак (Видео)

Дерби - 09.11.2015

Реал Мадрид го претрпе првиот пораз во новата натпреварувачка сезона на гостувањето на „Рамон Санчез Писхуан“ во Севилја (3:2), но покрај слабата игра на „кралевите“ по принудната замена на Серхио Рамос, шпанските медиуми на големо го потенцираат и ...

Видео: Нов срамен потег на Роналдо!

Спортски - 09.11.2015

Реал Мадрид синоќа го доживеа првиот пораз во сезоната откако загуби од Севиља со 3:2, па сега заостанува три бода пред големото „Ел Класико“. Можеби „кралевите“ додатно ќе бидат оштетни пред натпреварот со Барселона, доколку дисциплинската комисија ...

Видео: Роналдо го налути Модриќ – ова се вика себичност!

Спортски - 09.11.2015

Кристиано Роналдо оваа сезона се наоѓа во евидентна криза. Веќе на седум натпревари сезонава нема постигнато гол, а тоа го прави многу нервозен. Синоќа против Севиља можеше резултатот да биде поинаков доколку Кристиано Роналдо во 68-ма минута од ...

Кои се најдобрите пет млади играчи на планетата според Роналдо?

Хитпортал - 09.11.2015

Кристијано Роналдо португалскиот фудбалер го сподели своето размислување.. Според играчот на Реал Мадрид најдобрите пет млади играчи на денешницата се: -Нејмар (Барселона) -Пол Погба (Јувентус) -Мемфис Депај (Манчестер Јунајтед) -Мартин Одегард ...

(ВИДЕО) Роналдо сакаше да го удри својот противник

СуперСпорт - 09.11.2015

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо сакаше да удри еден играч на Севиља синоќа. Португалецот трчаше во контра на средината од теренот, а до него беше неговиот противник, Гжегож Криховјак, кој со голема среќа го избегна ударот.

Поранешниот директор на Реал знае каде се крие проблемот за слабата форма на Роналдо

Дерби - 09.11.2015

Кристијано Роналдо го бележи најслабиот старт на една натпреварувачка сезона откако е член на Реал Мадрид, но она што е уште понеочекувано за него, вчера можеби за првпат доби замерка од еден свој соиграч кој му забележа што не му подаде една топка ...

Роналдо во обид да постави „селфи“ рекорд (Видео)

Дерби - 09.11.2015

Кристијано Роналдо вечерва го промовираше својот филм кој се вика „Роналдо“, а на црвениот тепих се појавија голем број ВИП личности, меѓу кои и ѕвезди од светот на фудбалот како неговиот поранешен тренер Алекс Фергусон и менаџерот Жорже Мендеш.

Роналдо е очаен, еве и докази!

СуперСпорт - 09.11.2015

Роналдо во оваа сезона е многу непрепознатлив, и покрај тоа што постигна пет гола на еден натпревар. Беше очаен во неделата во поразот на Кралскиот клуб против Севиља, а неговата фрустација беше толку за во еден момент проба да го удри Криховјак.

Кристијано Роналдо со малиот син и мајка си на премиерата на филмот „Роналдо“

Фемина - 09.11.2015

Кристијано Роналдо присуствуваше на светската премиера на филмот „Роналдо“. На црвениот тепих во Лондон, фудбалската ѕвезда зачекори заедно со малиот син Кристијано и својата мајка Марија Долорес Авеиро. Кристијано стана татко пред пет години.

Ѕвездата на Реал продолжува по старо: Роналдо пак нападна играч без топка (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2015

Откако минатата недела без топка удри фудбалер на Лас Палмас на домашен терен, безобразниот потег го повтори и синоќа во дуелот со Севилја. Сега жртва беше Криховијак кого Роналдо го нападна и со раце и со нозе.

Себичност без граници: И Модриќ се изнервира од Роналдо (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2015

Кристијано Роналдо одамна не е во елемент, а тоа најдобро се виде синоќа, во дуелот против Севилја. Освен неколку спорадични закани, како да беше отсутен од мечот, но барем успеа да ги изнервира своите соиграчи.

Роналдо „удри“ по Модриќ наместо да му се извини: Немаш право да ми приговараш!

SportMedia - 09.11.2015

Роналдо при една акција реши да шутира од невозможна позиција и да го промаши цел гол, иако го имаше Модриќ на спротивната страна и далеку подобра опција беше да го проигра, по што Хрватот реагираше навистина бурно.

Роналдо никогаш не бил олку очаен во последните седум години!

SportMedia - 09.11.2015

Бројките не лажат. Роналдо во овој момент има десет гола помалку во однос на истиот период од ланската сезона. Неговиот просек тогаш изнесуваше 1,8 гола по натпревар, а моментниот просек на постигнати голови изнесува само 0,72.

Чиста себичност: Роналдо промаши, Модриќ, Хамес и Крос полудеа

Точка - 09.11.2015

Колку споменатата тројка беше фрустрирана може да се види на видеото, а очигледно е дека најголема фрустрација имаше кај навивачите на „Кралскиот клуб“. Реал Мадрид синоќа го претрпе првиот пораз во шпанска Примера оваа сезона.

Португалецот на тапет меѓу медиумите: Роналдо се обиде да му удри бокс на Криховјак

Точка - 09.11.2015

Реал Мадрид го претрпе првиот пораз во новата натпреварувачка сезона на гостувањето на "Рамон Санчез Писхуан" во Севиља (3:2), но покрај слабата игра на "кралевите" по принудната замена на Серхио Рамос, шпанските медиуми на големо го потенцираат и ...

Роналдо го нападна Криховијак без топка

Вечер - 09.11.2015

Најнова жртва на Португалецот беше полскиот интернационалец Криховијак кој беше нападнат и со раце и со нозе. И на гостувањето во Севилја, најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, одигра под очекуваното ниво.