TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мила Царовска: Ги демантирам целосно лагите кои цел ден ги вртат Сител и провладините портали

Бриф - 12.11.2016

Ги демантирам целосно лагите кои цел ден ги вртат Сител и провладините портали. Вчеравечер се случи сообраќајка во која возач од еден автомобил со силна брзина удри во мојот автомобил. Алкотестот на возачот кој удри во моето возило покажа кај него ...

Висок функционер на СДСМ направи сообраќајна несреќа, партиски активисти и полицијата попречуваа и малтретираа снимател ...

Сител - 12.11.2016

Високиот функционер на СДСМ Мила Царовска дивеела низ скопските улици и направила сообраќајна несреќа, велат очевидци за Сител кои вчера по полноќ јавија во нашата редакција. Екипа на Сител веднаш излезе на терен но наместо простор професионално да ...

Врие од полиција во скопски Аерoдром - приведен снимателот на Сител

Press24 - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Страшен удар: Сообраќајка на висок функционер на СДСМ во скопски Аеродром

Press24 - 12.11.2016

Претседателката ан комисијата за труд и социјала на СДСМ, Мила Царовска вечерва учествуваше во сообраќајна незгода која се случи во бlизина на „Ред Кафе“ во скопската населба Аеродром. Очевидци на настанот велат дека слушнале страшен удар, по што ...

Го удрил автомобилот на Мила Царовска пијан и со забрана за управување возило

Либертас - 12.11.2016

Синоќа кај Ред Кафе во скопската општина Аеродром се случила сообраќајка во која била погодена претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска. Високи извори од МВР за Либертас велат дека автомобилот на Царовска бил ...

Царовска: Целосно ги демантирам лагите на Сител и провладините портали за синоќешната сообраќајка

Либертас - 12.11.2016

Претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска, преку својот Фејсбук профил одговори на пишувањата на провладините медиуми во врска со синоќешната сообраќајка.

Висок функционер на СДСМ направи сообраќајна несреќа, партиски активисти и полицијата попречуваа и малтретираа снимател ...

Курир - 12.11.2016

Високиот функционер на СДСМ Мила Царовска дивеела низ скопските улици и направила сообраќајна несреќа, велат очевидци за Сител кои вчера по полноќ јавија во нашата редакција. -Екипа на Сител веднаш излезе на терен но наместо простор професионално да ...

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Курир - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Мила Царовска од СДСМ направи сообраќајка во Аеродром (фото)

Република - 12.11.2016

Претседателката на комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска вечерва беше учесник во сообраќајна незгода која се случи во близина на „Ред Кафе“ во скопската населба Аеродром.

Синоќа во сообраќајка бил удрен автомобилот на Мила Царовска

Фокус - 12.11.2016

Синоќа во скопската општина Аеродром се случила сообраќајка во која со автомобил била удрена претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска . Според неофицијални информации од МВР, автомобилот на Царовска бил удрен ...

Царовска ги демантира провладините медиуми за причините за сообраќајката

+инфо - 12.11.2016

Јас само би порачала на Сител и провладините портали дека е несовесен обидот оваа сообраќајка да ја користат за манипулации. Ги демантирам целосно лагите кои цел ден ги вртат Сител и провладините портали.

Висок функционер на СДСМ направи сообраќајна несреќа, снимател на ТВ Сител попречуван и малтретиран

Вечер - 12.11.2016

Високиот функционер на СДСМ Мила Царовска дивеела низ скопските улици и направила сообраќајна несреќа, велат очевидци за Сител кои вчера по полноќ јавија во нашата редакција -Екипа на Сител веднаш излезе на терен но наместо простор професионално да ...

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Република - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

ФОТО: Мила Царовска од СДСМ учествуваше во сообраќајна незгода во Аеродром

Телевизија Нова - 12.11.2016

Претседателката на комисијата за труд и социјала на СДСМ, Мила Царовска вечерва учествуваше во сообраќајна незгода која се случи во близина на „Ред Кафе“ во скопската населба Аеродром, објави порталот Денешен.

Возачот што удрил во возилото на Царовска имал 3,1 промили алкохол во крвта

+инфо - 12.11.2016

Според неофицијални информации од МВР, лицето имало забрана за управување со возило поради претходни сообраќајки. Автомобилот во кој била претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска, бил удрен синоќа во ...

Пијан и со забрана за возење ја удрил Царовска – Детали за синоќешната несреќа

Репортер - 12.11.2016

Синоќа кај Ред Кафе во скопската општина Аеродром се случила сообраќајка во која била погодена претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска. Високи извори од МВР за Либертас велат дека автомобилот на Царовска бил ...

Царовска: Целосно ги демантирам лагите на Сител и провладините портали за синоќешната сообраќајка

Репортер - 13.11.2016

Претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска, преку својот Фејсбук профил одговори на пишувањата на провладините медиуми во врска со синоќешната сообраќајка.

Висок функционер на СДСМ направи сообраќајка: Партиски активисти и полицијата попречуваа и малтретираа снимател на ТВ ...

Пулс24 - 12.11.2016

Високиот функционер на СДСМ Мила Царовска дивеела низ скопските улици и направила сообраќајна несреќа, велат очевидци за Сител кои вчера по полноќ јавија во нашата редакција. -Екипа на Сител веднаш излезе на терен но наместо простор професионално да ...

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

За Се - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Возачот што удрил во возилото на Царовска имал 3,1 промили алкохол во крвта

Либертас - 12.11.2016

Автомобилот во кој била претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска, бил удрен синоќа во скопската населба Аеродром. Според неофицијални информации од МВР кои ги објави Плусинфо , на возачот му бил направен и ...

Висок функционер на СДСМ направи сообраќајна несреќа, партиски активисти и полицијата попречуваа и малтретираа снимател ...

Република - 12.11.2016

Високиот функционер на СДСМ Мила Царовска дивеела низ скопските улици и направила сообраќајна несреќа, велат очевидци за Сител кои вчера по полноќ јавија во нашата редакција. -Екипа на Сител веднаш излезе на терен но наместо простор професионално да ...

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Нетпрес - 12.11.2016

Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима. Откако снимателот одбил да го предаде материјалот полицијата му забранила да го напушти местото.

Возачот што удрил во возилото на Царовска имал 3,1 промили алкохол во крвта

Репортер - 13.11.2016

Автомобилот во кој била претседателката на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ, Мила Царовска, бил удрен синоќа во скопската населба Аеродром. Според неофицијални информации од МВР кои ги објави Плусинфо , на возачот му бил направен и ...

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Вечер - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерката на СДСМ Мила Царовска Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Точка - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Приведен снимател на Сител додека се обидувал да ја сними сообраќајката на Мила Царовска од СДСМ

Пулс24 - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

МК News - 12.11.2016

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска. Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима.

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска од СДСМ

Алфа - 12.11.2016

Снимателот на телевизија Сител, синоќа е задржан од полицијата, додека ја снимал сообраќајката на функционерката на СДСМ Мила Царовскa. Снимателот на телевизија Сител, синоќа е задржан од полицијата, додека ја снимал сообраќајката на функционерката ...