TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лацковиќ: Ова е почеток на одлична сезона

Вардар - 12.10.2014

По победата на Вардар против Рајн-Некар, во 3. коло од Лигата на шампионите емоциите беа јасни. Домаќините пресреќни со победата и задоволни со своето издание, а гостите свесни дека беа надиграни ...

Три од три: Вардар гази во Лигата на шампионите!

Точка - 13.10.2014

Ниту ракометарите на бундеслигашот Рајн-Некар Левен немаа сили да му се спротистават на тимот на Раул Гонзалез! Лидерите во Бундеслигата им беа рамноправен противник на црвено-црните до првото ...

ФОТО: Вардар ги скроти и „лавовите“ од Манхајм

Утрински - 12.10.2014

Победнички хет-трик на македонскиот ракометен вицепрвак, кој славеше со 28:25 над Рајн Некар Левен во Лигата на шампионите По "мечките" од Чехов, ракометарите на Вардар во својата нова тврдина "Јане ...

Јакобсен: Подлегнавме на атмосферата

Дерби - 12.10.2014

Ракометарите на Рајн Некар во Скопје допатуваа веќе поразени од унгарскиот Веспрем, но се соочија со уште посилен противник и неможност да ги надополнат загубените бодови.

Стоилов: Со ваква публика, може да падне било кој противник

Дерби - 12.10.2014

Кружниот напаѓач на Вардар, Стојанче Стоилов по големиот триумф над Рајн Некар Левен упати честитки до својата екипа за пожртвуваната и одлична игра, а посебно ја пофали публиката во Спортскиот ...

ВАРДАР го победи и Рајн Некар Левен 28:25

Телма - 12.10.2014

ТРЕТА ПОБЕДА НА ВАРДАР ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Ракометарите на Вардар ја покажаа својата сила и против Рајн Некар Левен, победија со 28:25, полувреме 13:13.

Карачиќ: „Пресуди карактерот и желбата за победа“

Спортклуб - 12.10.2014

Игор Карачиќ одигра уште еден врвен натпревар во дресот на Вардар и беше еден од најдобрите во денешната победа над Рајн Некар Ловен. Хрватскиот интернационалец, кој постигна пет гола на вечерашниот ...

Стоилов: „Вардар ја има најдобрата публика во Европа“

Спортклуб - 12.10.2014

Вардарци дојдоа до третата победа во третиот натпревар од Лигата на шампионите, откако во фантастична атмосфера во СЦ „Јане Сандански“ падна и лидерот во Бундеслигата, екипата на Рајн Некар Ловен.

Големиот Левен падна во „Јане Сандански“

Дерби - 12.10.2014

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар продолжи со максимален учинок во новата сезона на Лигата на шампионите, а денеска нова жртва во пеколната атмосфера во салата „Јане Сандански“ беше ...

Менсах: Атмосферата нешто најдобро што сум го почувствувал во мојата кариера

Tip.com.mk - 12.10.2014

Вардар одигра уште еден фантастичен меч во Лигата на шампионите и оствари победа, овој пат против Рајн-Некар Левен со 28-25. Црвено-црните момци имаа блескаво второ полувреме, во кое функционираше сѐ ...

Баш е моќен овој Вардар: И Некар Ловен „настрада“ во Скопје

Екипа - 12.10.2014

Вардар дефинитивно има тим за највисоки дострели не само на домашната, туку и на европската ракометна сцена откако македонскиот вицепрвак ја забележа и третата победа во низа во групната фаза од ...

Голема победа за Вардар против Рајн-Некар!

Вардар - 12.10.2014

Вардар одигра уште еден фантастичен меч во Лигата на шампионите и оствари победа, овој пат против Рајн-Некар Левен со 28-25. Црвено-црните момци имаа блескаво второ полувреме, во кое функционираше сѐ ...

Победничката серија на Вардар продолжи и против лидерот во Бундеслигата

Вест - 12.10.2014

Вардар ја забележа и третата победа во исто толку натпревари од ракометната Лига на шампиони, овојпат совладувајќи го лидерот во германската Бундеслига Рајн-Некар Левен со 28:25 (13:13) во салата ...

„Јане Сандански“ стана неосвоива тврдина - Вардар го демолираше Рајн Некар Ловен

Спортклуб - 12.10.2014

Екипата на Вардар дојде до третата победа во третиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите, откако денеска на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“, убедливо го совладаа тимот на Рајн ...

Карачиќ: Гинеме за овој дрес

Екипа - 12.10.2014

Игор Карачиќ одигра уште еден одличен меч за Вардар во ЛШ и беше меѓу најзаслужните за големата победа над Некар Ловен. Хрвтскиот интернационалец ја пофали одбраната и голманот Штербик, но ...

Раул Гонзалез: Се почна од цврстата одбрана…

Екипа - 12.10.2014

Раул Гонзалез може да биде горд на своите избраници по најновата фантастична победа на „вардарци“, овојпат извојувана над составот на Некар Ловен. Германскиот вицепрвак изгоре во скопскиот пекол по ...

Вардар ја продолжи триумфалната серија

Алфа - 12.10.2014

Со победата од 28:25 во дуелот против Рајн Некар Левен, ракометарите на Вардар ја продолжија триумфалната низа во Лигата на шампионите и најавија поход кон самиот врв на европскиот клупски ракомет.

И Рајн Некар падна во Скопје

ЗаЗабава - 12.10.2014

Македонскиот вицешампион Вардар ја запиша третата победа во третото коло од ракометната Лига на шампиони, откако го совлада германскиот вицешампион Рајн Некар Левен со 28-25.

РК Вардар го прегази германскиот вицепрвак! (ФОТО)

МКД - 12.10.2014

Македонскиот вицепрвак Вардар ја забележа третата победа во третото коло од групната фаза од Лигата на шампионите, откако го совлада Рајн Некар со 28:25 во „Јане Сандански" во Скопје.

Црвено-црна рапсодија во Јане Сандански!

Оn.net - 12.10.2014

Големиот Рајн Некар падна во Јане Сандански, каде ракометарите на Вардар со одлична игра славеа со 28:25 во 3. коло од Лигата на шампиони. Во феноменална атмосфера во Јане Сандански, Вардар стигна и ...

Раул Гонзалес: Заслужена победа против најдобриот тим на светот

Спорт365 - 12.10.2014

Прес-конференција по натпреварот Вардар – Рајн Некар. Откако по првите две кола "Црвено црните" ги победија Целје и Чеховски Медведи во третиот натпревар во најелитното европско наптреварување на ...

Вардарци го „срушија“ Рајн Некар за трета победа во ЛШ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 12.10.2014

Вардар ја продолжи триумфалната низа во ракометната Лига на шампиони. Откако по првите две кола "црвено црните" ги победија Целје и Чеховски Медведи во третиот натпревар во најелитното европско ...

Вардарци го „срушија“ Рајн Некар за трета победа во ЛШ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Хитпортал - 12.10.2014

В ардар ја продолжи триумфалната низа во ракометната Лига на шампиони. Откако по првите две кола „црвено црните“ ги победија Целје и Чеховски Медведи во третиот натпревар во најелитното европско ...

Ракомет ЛШ: Комплетирано третото коло

Сител - 12.10.2014

Вечерва беше комплетирано третото коло од Лигата на шампионите со одигрувањето на шестте натпревари. Шест екипи имаат максимални 6 бодови, а меѓу нив и македонскиот претставник Вардар.

Фантастичниот Вардар го урна и лидерот во Бундеслигата

Tip.com.mk - 12.10.2014

Во третиот натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите, македонскиот ракометен клуб на Вардар во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје дојде и до третата победа над германскиот состав Рајн-Некар Ловен со ...

РК Вардар - Рајн-Некар Левен (фотогалерија)

СуперСпорт - 12.10.2014

РК Вардар - Рајн-Некар Левен (фотогалерија) View the embedded image gallery online at: ...

Лацковиќ: Добар натпревар за добра сезона

Сител - 12.10.2014

По победата над бундеслигашот Рајн Некар Ловен играчот на Вардар Блаженко Лацковиќ најави дека ќе биде кус на прес конференцијата: - Ова е добар натпревар за почеток на една добра сезона.

Реномираниот Рајн Некар немоќен во црвено-црниот пекол

Оff.net - 12.10.2014

Македонскиот вицепрвак блесна во третото коло од најквалитетно клупско европско натпреварување, а на колена во „Јане Сандански“ падна германскиот вицешампион.

Ларсен: Вардар заслужи победа, не сум играл во ваква атмосфера!

SportMedia - 12.10.2014

Ларс Менса Ларсен, ракометарот на германскито Рајн Некар призна вечерва дека не почувствувал ваква пеколна атмосфера како во СЦ „Јане Сандански“, откако неговиот тим доживеа пораз од Вардар, носен од ...

Ракомет ЛШ: Вардар го „скрши“ Рајн Некар Ловен

Сител - 12.10.2014

Трета победа за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ беше скршен бундеслигашот Рајн Некар Ловен со 28:25 (13:13). За „црвено-црните“ ова беше победа за максимален ...

И Рајн Некар на менито на Вардар

Телеграф - 12.10.2014

Благодарение на одличниот голман Штербик, „црвено-црните“ дојдоа до третиот триумф во низа во ЛШ, откако во „Јане Сандански“ славеа со 28:25 ТЕК НА НАТПРЕВАРОТ 5:6 (11’) Игор Карачиќ го отвори мечот ...

Ракометна лекција пред очите на Европа: Вардар го избербати Левен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 12.10.2014

Супериорно, моќно и самоуверено Вардар ја грабна третата победа во третиот меч од Лигата на шампионите, совладувајќи го Рајн-Некар со 28-25 . Актуелниот лидер во Бундеслигата беше рамноправен 30 ...

Стоилов: Со ваква публика – секој ќе падне!

SportMedia - 12.10.2014

Пикерот на „црвено-црните“, Стојанче Стоилов е задоволен од победата против Рајн Некар и вели дека грмогласната атмосфера која ја направила публиката имала голем удел во играта на тимот.

Карачиќ: Лесно е да се игра за ваков клуб со неверојатен тимски дух

Република - 12.10.2014

Игор Карачиќ беше одличен вечерва во дресот на Вардар и со 5 гола имаше значајна улога во победата на „црвено-црните“ против Рајн Некар Левен. Хрватскиот интернационалец не заборави да ја пофали ...

Греота што не го признаа: Цепелин-убавец на Дибиров и Душебаев (ВИДЕО)

SportMedia - 12.10.2014

Во завршните минути од натпреварот, кога веќе беше јасно дека Вардар ќе го добие Рајн-Некар Левен, Тимур Дибиров и Алекс Душебаев направија прекрасен цепелин, но голот беше поништен поради престап.

Хмирова и Суслина со поддршка за „Вардарци“ (ФОТО)

Спорт365 - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар добија поддршка од своите колешки. Македонскиот вицешампион Вардар на домашен терен го пречекува германски Рајн Некар Ловен во рамките на третото коло од групата „Ц“ во Лигата ...

Комити порачаа: Бомбардирани, ама ако, не е проблем за тебе! (ФОТО)

SportMedia - 12.10.2014

Македонскиот претставник во ракометната ЛШ, Вардар продолжи со одличните настапи откако на домашен терен го покори германскиот бундеслигаш Рајн Некар Левен.

„Комити“ играч плус на Вардар (ФОТО)

Спорт365 - 12.10.2014

„Вардарците“ со голема поддршка од трибините. Македонскиот вицешампион Вардар на домашен терен го пречекува германски Рајн Некар Ловен во рамките на третото коло од групата „Ц“ во Лигата на ...

Вардар – Рајн Некар 9:9 (ВО ЖИВО)

Телеграф - 12.10.2014

Македонскиот тим на момент се врати во игра, поведе со 8:6, а потоа им дозволи на гостите да изедначат 5:6 (11’) Игор Карачиќ го отвори мечот со два гола, но гостите веднаш возвратија, со серија од ...

Рајн Некар Левен ја почувствува моќта на Вардар

Вечер - 12.10.2014

Избраниците на тренерот Раул Гонзалез ја забележаа третата победа сезонава во најквалитетното клупско натпреварување, откако на домашен терен го совладаа лидерот во германското првенство со 28:25 ...

Фајналфор претстава на Вардар, „црвено-црните“ го победија РН Левен со 28-25

Република - 12.10.2014

Македонскиот вицешампион Вардар одигра ракометна престава достојна за фајналфор турнирот и со 28-25 го победи силниот германски тим Рајн некар Левен. Во второто полувреме вардарци комплетно го ...

„Лавовите“ го запознаа моќниот Вардар!

Pixel.mk - 12.10.2014

Екипата на Рајн Некар Ловен вечерва во Скопје налета на вицешампионот на Македонија кој во својот трет настап во Лигата на шампионите оваа сезона ја оствари и третата победа, овој пат со конечни ...

Ракометен спектакл во СЦ „Јане Сандански“ (ФОТО)

Спорт365 - 12.10.2014

Германски Рајн Некар мака мачи во преубавата атмосфера. Македонскиот вицешампион Вардар на домашен терен го пречекува германски Рајн Некар Ловен во рамките на третото коло од групата „Ц“ во Лигата на ...

Вардар пресилен и за Рајн Некар Ловен

Макфакс - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го задржаа максималниот ефект во Лигата на шампиони, откако во третото коло во Ц групата, го победија Рајн Некар Ловен со 28-25 (13-13).

На Штербик ништо не му е тешко, брани извонредно и брише паркет

Република - 12.10.2014

Арпад Штербик брани извонредно за Вардар против Рајн Некар Левен и тој е клучот на победата на „црвено-црните“ против опасниот германски состав, а во еден момент неверојатниот голман зеде да ја брише ...

Вардар – Рајн Некар 5:6 (ВО ЖИВО)

Телеграф - 12.10.2014

СЦ „Јане Сандански“ исполнета до последното место, „црвено-црните“ имаат минимална негатива 5:6 (11’) Игор Карачиќ го отвори мечот со два гола, но гостите веднаш возвратија, со серија од 4-0 поведоа ...

„ЕХФ мафија“ се слуша на мечот Вардар – Рајн Некар

Република - 12.10.2014

Иако на отворањето на новата сала против Чеховски Медвдеди „комитите“ и другите навивачи на Вардар навиваа без споменување на други спортски фактори на денешниот меч против Германците по неколку ...

Атрактивен ракомет на дербито, Вардар – Рајн Некар 13-13

Република - 12.10.2014

Атрактивно, брзо, ефектно и ефикасно играат Вардар и Рајн Некар Левен во дербито на третото коло во ракометната Лига на шампионите. Во Скопје по половина час игра е нерешено 13-13, а двете екипи имаа ...

Вардар му зема мерка и на Рајн – Некар Ловен / Фото – Лидер

Lider - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го совлада и Рајн – Некар Ловен со резултат 28:25,додека на полувреме беше 13:13. Првиот дел мина со пресврти и водство на двете екипи, на крајот никој немаше предност.Во ...

Германците го издржаа првиот налет во Аеродром

Република - 12.10.2014

Силната германска екипа Рајн Некар го преживеа првото полувреме во пеколот во Аеродром и на полувреме замина со нерешен резултат. Најдобар стрелец за Вардар во првиот дел е Матјаж Брумен со 5 ...

Комити го однесоа Вардар до третата победа / Видео – Лидер

Lider - 12.10.2014

Вардар вечерва во СЦ ,,Јане Сандански” имаше феноменална подршка од својата навивачка група Комити , како и на сите останати симпатизери на клубот кој беа присутни на натпреварот.За потсетување ...

Пекол во Аеродром, комитите се слушаат до Ѓорче Петров

Република - 12.10.2014

Во невидена атмосфера започна натпреварот Вардар – Рајн Некар во новата сала во Аеродром. Повеќе од 5000 луѓе во бразилска атмосфера очекуваат победа против силниот германски претставник во ...

Аеродром ечи, Комитите подготвени да навиваат за Вардар (видео)

Република - 12.10.2014

За дваесетина минути започнува мечот помеѓу Вардар и Рајн-Некар Левен. Ракометниот натпревар ќе се одигра во салата „Јане Сандански“ во Аеродром. Ова е втор меч од ЛШ на Вардарци во новата сала… ...

Растворцев се враќа во составот на Вардар

Алфа - 12.10.2014

По пауза од скоро една година во составот на Вардар се враќа рускиот интернационален, Алексеј Растворцев. Ова составот на Вардар што вечерва ќе му се спротивстави на Рајн Некар Левен.

Време e и Рајн-Некар да вкуси од вардаровиот „отров“ за гиганти

SportMedia - 12.10.2014

Вардаровите бои вечерва повторно ќе го обојат ентериерот на СЦ „Јане Санднаски“, овој пат пред очите на Европа, во мечот на неделата од Лигата на шампионите, против Рајн-Некар.

Јакобсен: Вардар има одлична екипа

Алфа - 12.10.2014

По минатонеделниот пораз од Веспрем, Рајн Некар Левен доаѓа во Скопје каде против Вардар ќе го одигра третиот натпревар во Лигата на шампионите. " Многу очекувам од овој натпревар.

Вардар го пречекува германскиот Рај Некар Ловен во ЛШ

24 Вести - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

Раул Гонзалез: Цврсто во одбрана сигурно во напад

Алфа - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар вечерва од 19 часот и 30 минути против Рајн Некар Левен ќе го одиграат третиот натпревар во Лигата на шампионите. Преносот од арената Јане Сандански ќе можете да го следите на ...

Горбок: Со срце и душа за Вардар

Алфа - 12.10.2014

Летното засилување за Вардар, Сергеј Горбок и во третиот настап во "црвено црниот" дрес ќе игра против тим за кој настапувал во минатото. По Целје и Чеховски Медведи вечерва тој ќе се соочи со Рајн ...

РК Вардар: Натпреварот со Рајн Некар е од исклучителна важност

МКД - 12.10.2014

Македонскиот ракометен вецепрвак Вардар попладнево во СЦ „Јане Сандански" е домаќин на бундеслигашот Рајн Некар во третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите.Натпреварот е прогласен а меч ...

Рајн Некар за прв пат во ,,Јане Сандански’’ (ФОТО)

Спорт365 - 12.10.2014

Германскиот гигант имаше можност да тренира во новата спортски центар. Вториот наш претставник во ракометната Лига на Шампиони, тимот на Вардар исто така ќе го има својот настап во третото коло од ...

Вардар ја продолжува триумфалната низа

Алфа - 12.10.2014

Македонскиот вицешампион, Вардар вечерва од 19 часот и 30 минути ќе го одигра третиот натпревар во ракометната Лига на шампиони, противник е Рајн Некар Левен, а преносот од дуелот во Јане Сандански ...

ЛШ: Пред Вардар паѓале Фленсбург, Кил, Магдебург – на ред е Рајн Некар Ловен (19:30 ч.)

Tip.com.mk - 12.10.2014

Денеска македонскиот ракометен клуб на Вардар во рамките од третото коло во групата Ц во како што се очекува полниот СЦ “Јане Сандански“ во Скопје (19:30 ч.

Јакобсен: Ќе ги видите двата најдобри голмани на светот

SportMedia - 12.10.2014

Данскиот тренер Николај Јакобсен има тешка задача на кормилото на Рајн Некар. Треба да го продолжи патот, па и да ги подобри резултатите на неговиот претходник Гудмундур Гудмундсон, кој замина да ...

Генсхајмер: Се надевам ќе се држиме до крај, и ќе решаваат мали работи

SportMedia - 12.10.2014

За две недели, германски Рајн Некар игра два тешки натпревари, „два натпревари на неделата“ во ЕХФ Лигата на шампионите. Во Веспрем загубија, а сега доаѓаат на подеднакво жежок терен, каде ги чека ...

Украина – Македонија во 18:00 и Вардар – Рајн Некар во 19:30

Оff.net - 12.10.2014

Од спорт на ТВ ви препорачуваме квалификации за ЕУРО 2016, ракометна Лига на шампиони, кошаркарска регионална лига, трка во Ф1, како и две финалиња во тенис и ...

Ракомет ЛШ: Вардар во „натпреварот на колото“ го пречекува РНЛ

Сител - 12.10.2014

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите Вардар денеска го игра натпреварот од 3.коло од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува бундеслигашот Рајн Некар Ловен во натпреварот на колото што ...

Баш е моќен овој Вардар: И Некар Ловен „настрада“ во Скопје

Во Штип - 12.10.2014

Вардар дефинитивно има тим за највисоки дострели не само на домашната, туку и на европската ракометна сцена откако македонскиот вицепрвак ја забележа и третата победа во низа во групната фаза од ...

Голема победа на Вардар против Рајн-Некар Левен

СуперСпорт - 12.10.2014

Вардар одигра уште еден фантастичен меч во Лигата на шампионите и оствари победа, овој пат против Рајн-Некар Левен со 28-25. Црвено-црните момци имаа блескаво второ полувреме, во кое функционираше сѐ ...

Вардар пресилен и за Рајн Некар Ловен

Кајгана - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го задржаа максималниот ефект во Лигата на шампиони, откако во третото коло во Ц групата, го победија Рајн Некар Ловен со 28-25 (13-13).

ВИДЕО: Eчи во Аеродром, Комитите подготвени да навиваат за Вардар

За Се - 12.10.2014

За помалку од дваесетина минути започнува мечот помеѓу Вардар и Рајн-Некар Левен. Ракометниот натпревар ќе се одигра во салата „Јане Сандански“ во Аеродром.

Вардарци домаќини на германскиот Рај Некар Ловен во ЛШ

Канал5 - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

Германците знаат што ги чека утре: Во Скопје ќе треба да комуницираме со пантомима!

Спортклуб - 11.10.2014

Пред утрешното дерби од групата Ц во Лигата на шампионите, германскиот тим Рајн Некар Левен знае што го очекува во Скопје во дуелот со Вардар. Пеколната атмосфера од минатонеделниот натпревар со ...

Рајн-Некар го почувствува „Јане Сандански“ на последната подготовка пред Вардар

Вардар - 11.10.2014

Ракометарите на Рајн-Некар денеска на пладне пристигнаа во Скопје пред утрешниот натпревар против Вардар, во Лигата на шампионите, а вечерва веќе го одржаа и планираниот тренинг во СЦ „Јане ...

„Вардарци“ едногласни: „Ќе биде тешко против Рајн Некар Ловен“

Спортклуб - 11.10.2014

Екипата на Вардар има одличен старт во новата сезона од Лигата на шампионите и на двата досегашни дуели против Целје и Чеховски Медведи забележаа победи, но во третото коло, во Скопје гостува ...

Вардар без право на грешка против силните Германци

Вест - 10.10.2014

Вардар нема да има право на грешка доколку сака позитивен резултат на натпреварот в недела во салата „Јане Сандански" (19.30ч.) против германскиот Рајн-Некар Левен во рамките на 3.

Вардар ќе ги скротува „лавовите“ од Манхајм

Утрински - 10.10.2014

Бундеслигашкиот лидер нема слабости, вели Гонзалез, но ги нема ни „комитите“, додава Горбок, кој минатата сезона играше за германскиот вицешампион Откако лесно излегоа на крај со „мечките“ од Чехов ...

Гонзалес: Овие бодови можат да го кројат редоследот во групата

Дневник - 11.10.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар утревечер (19.30 ч) пред своите навивачи во „Јане Сандански“ со триумф против германскиот Рајн Некар ќе заврши голема работа за саканиот висок пласман во ...

Претставување на Рајн-Некар Левен: Најопасниот вицешампион во Европа

Вардар - 11.10.2014

Екипата на Рајн-Некар левен е најмладата од сите противници на Вардар во групата Ц од Лигата на шампините. Основана во 2002 година, и требаа само 12 месеци да дебитира во Бундеслигата.

Гонзалес: Со перфектна игра до победа против Рајн Некар

Дерби - 10.10.2014

Во недела (19:30) во спортскиот центар „Јане Сандански“ Вардар ќе го пречека германскиот вицешампион Рајн Некар Левен, во натпревар кој Европската ракометна федерација (ЕХФ) го прогласи за „меч на ...

Рајн Некар, следниот противник на РК Вардар во ЛШ

Спортклуб - 11.10.2014

Тешката победа над екипата на Целје и триумфот над Чеховски медведи се само еден вид загревање за нашиот вицешампион во ЛШ. Старт каков што посакуваа, Топ 16 веќе е на дофат на рацете, но вистинското ...

Гонзалез: Мораме да играме најдобро што знаеме за да го совладаме Некар

Екипа - 10.10.2014

Вардар одлично ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите бележејќи две победи во првите две кола, но вистинскиот предизвик за „црвено-црните“ следи в недела, во дуелот од третата рунда ...

Скопски пекол за „лавовите“ на Рајн Некар

Идивиди - 10.10.2014

Вардар има перфектен старт на сезоната во Лигата на шампионите, но вистинските предизвици допрва доаѓаат. Рајн Некар Ловен, еден од најмоќните состави во Европа, за првпат ќе се претстави пред ...

Вардарци со совршенство до победа над Рајн Некар

МКД - 10.10.2014

Македонскиот вицепрвак Вардар против Рајн Некар ќе се обиде да ја продолжи победничката низа во Лигата на шампионите. Во „Јане Сандански" в недела гостува бундеслигашот а за победа на „црвено-црните" ...

Може ли Вардар со Рајн-Некар?

Оn.net - 10.10.2014

Екипата на Вардар во недела го пречекува германскиот тим на Рајн-Некар Левен, во рамките од групната фаза од ракометната Лига на шампиони. Вардар е секогаш фаворит кога игра на домашен терен, но ...

Вардар подготвен за дуелот со Рајн Некар Левен

Алфа - 10.10.2014

Ракометарите на Вардар имаат перфектен старт во елитното натпреварување и по две кола имаат максимален учинок, а првото вистинско искушение "црвено-црните" го имаат в недела кога во арената Јане ...

Целје со гостинска победа против Чеховски Медведи

Вардар - 10.10.2014

Вчера се одиграа четири натпревари во Лигата на шампионите во кои што доминира гостинските екипи, единствено тимот на Кадети Шафхаузен ја одбрани честа на домаќините.

ЛШ, Гонзалез: Рајн-Некар го има најдобриот голман, казнуваат од контра-нападите

Tip.com.mk - 10.10.2014

Денеска во прес-центарот на СЦ “Јане Сандански“ се одржа прес-конференција по повод третиот натпревар од групата Ц на македонскиот ракометен клуб во Лигата на шампионите и престојниот дуел со ...

Раул Гонзалес: Очекувам тежок меч против силниот Рајн и најдобриот голман на светот

Спорт365 - 10.10.2014

Прес-конфереција во пресрет на мечот помеѓу Вардар и Рајн Некар. Ракометниот клуб на Вардар денеска одржа прес-конференција во прес-центарот на СЦ „Јане Сандански” по повод неделниот меч помеѓу ...

Гонзалес: За победа против Рајн-Некар мора сѐ да функционира совршено!

SportMedia - 10.10.2014

Еден од најважните испити за капацитетот на Вардар ќе се случи в недела во „Јане Сандански“, кога на гости ќе дојде германскиот вицепрвак, Рајн-Некар Левен, во рамки на 3.

Горбок: Предноста е кај нас, ние ги имаме комитите

Канал5 - 10.10.2014

Ракометарите на Вардар в недела во СЦ „Јане Сандански“ го играат натпреварот од 3.коло од Лигата на шампиони против германскиот шампион Рајн Некар. Натпреварот според ЕХФ е „меч на колото“.

Горбок: Имаме нова сала, комити и одличен тренер за победа

Оff.net - 10.10.2014

Македонскиот вицешампион в недела во „Јане Сандански“ ќе атакува на нова победа во третото коло од ракометната Лига на шампиони. Тимот на Рајн Некар е голем испит за Вардарци кои со евентуален триумф ...

Викенд на предизвик за македонскиот ракомет

Канал5 - 10.10.2014

Најдобрите македонски ракометни тимови викендов ги очекуваат нови натпревари во Лигата на шампионите. Екипата на Металург во сабота му гостува на Загреб, додека Вардар во недела го пречекува ...

ЛШ, Горбок: Ќе биде тешко, но ги имаме верните “Комити“, ќе биде голем натпревар!

Tip.com.mk - 10.10.2014

Македонскиот ракометен клуб на Вардар се подготвува за третиот дуел од најквалитетното европско клупско натпреварување (ЛШ) против составот на Рајн-Некар Ловен, в недела на 12 Октомври 2014, со ...

Европско дерби е, билетите за Вардар – Рајн Некар „пламнаа“ за час

Република - 11.10.2014

Македонскиот првак Вардар ќе има огромна поддршка од своите симпатизери на европското ракометно дерби од третата рунда во Лигата на шампионите против Рајн Некар Левен, а сите билети веќе се ...

Горбок: Со Комити зад нас и во нова сала – ова ќе биде најдобриот меч за Вардар!

SportMedia - 10.10.2014

Натпреварот против Рајн-Некар ќе биде еден од најважните за Вардар за пласманот на што повисока позиција во групата Ц од Лигата на шампионите. Бодови во Скопје би значеле голем чекор пред Германците, ...

Се очекува спектакл: Распродадени билетите за мечот Вардар-Рајн Некар

Tip.com.mk - 10.10.2014

Сите планирани билети за натпреварот меѓу Вардар и Рајн-Некар, од 3. коло во Лигата на шампионите веќе се распродадени. СЦ „Јане Сандански“ ќе „врие“ од поддршка за нашите црвено-црни и тоа токму на ...

Билетите за дуелот Вардар-Рајн Некар веќе се распродадени

Спорт365 - 10.10.2014

Од клубот информираат. Македонскиот вицешампион Вардар во недела со почеток од 19,30 часот го игра дуелот од третото коло во групата „Ц“ од Лигата на Шампионите каде во Германија му гостува на Рајн ...

Рајн Некар е силен, но ќе падне во Скопје

Спорт - 11.10.2014

Тешката победа над Целје и атрактивниот триумф над Чеховски медведи беа само загревање на актуелниот македонски вицепрвак во Лигата на шампионите Старт каков што посакуваа, Топ 16 веќе е на дофат на ...

Горбок: Победа против Рајн-Некар ќе значи пласман на првите две места во групата

Република - 10.10.2014

Новото засилување на РК Вардар за оваа сезона и репрезентативен бек на руската ракометна репрезентација Сергеј Горбок смета дека ова е најважниот натпревар за неговиот тим оваа сезона во групата Ц и ...

Вардар ги знае слабите страни на Рајн Некар Левен

Вечер - 10.10.2014

Свесни сме дека Рајн Некар е добар тим и затоа на секој тренинг ги анализираме нивните слабости. Добро ја знаеме и нивната силна страна. На голот го имаат најдобриот голман во светот Ландин, но и во ...

Лидерот во Бундеслигата в недела ќе му гостува на Вардар

Макфакс - 10.10.2014

Бундеслигашот Рајн Некар Лове, во мечот на неделата на ЕХФ, е наредниот предизвик на ракометарите на Вардар, во Ц групата во Лигата на шампиони. Лидерот во најсилното национално првенство во светот, ...

Ракомет ЛШ: Колдинг со 3/3

Сител - 10.10.2014

Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на гостувањето кај Алингсас. Резултати и табели: А група: Мешков Брест – Кил 24:25.

Пренасочување на сообраќајот за мечот Вардар- Рајн Некар

Press24 - 10.10.2014

Оваа недела со почеток во 19 часот и 30 минути во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во рамките на Лигата на шампионите, ќе се одигра меѓународен ракометен натпревар помеѓу РК Вардар и Рајн Некар, од ...

„Само најдоброто од Вардар носи победа над Рајн Некар Ловен“

Pixel.mk - 10.10.2014

Третото коло од новата сезона во Лигата на шампионите со себе, за вицешампионот на Македонија, ја носи пресметката со тимот на Рајн Некар ...

Вардар пресилен и за Рајн Некар Ловен

NewTime - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го задржаа максималниот ефект во Лигата на шампиони, откако во третото коло во Ц групата, го победија Рајн Некар Ловен со 28-25 (13-13).

Вардарци домаќини на германскиот Рај Некар Ловен во ЛШ

А1 On - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3. коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

ЛШ: Рајн Некар Ловен го почувствува СЦ “Јане Сандански“ (фото)

Tip.com.mk - 11.10.2014

Ракометарите на Рајн-Некар денеска на пладне пристигнаа во Скопје пред утрешниот натпревар против Вардар, во Лигата на шампионите, а вечерва веќе го одржаа и планираниот тренинг во СЦ „Јане ...

Рајн Некар мора да падне во „Јане Сандански“

Телеграф - 12.10.2014

Вардар вечерва во својата тврдина го пречекува водечкиот тим во Бундес-лигата во моментов По тешката победа над Целје и атрактивниот триумф над Чеховски медведи, Вардар вечерва (19:30 ч.

Рајн-Некар Левен: Најопасниот вицешампион во Европа

Lider - 12.10.2014

Екипата на Рајн-Некар левен е најмладата од сите противници на Вардар во групата Ц од Лигата на шампините. Основана во 2002 година, и требаа само 12 месеци да дебитира во Бундеслигата.

Гонзалес: Ќе биде многу тешко против лидерот во Бундеслигата

Вардар - 10.10.2014

Вардар се подготвува за еден од најважните натпревари во групата од ЛШ, в недела против Рајн-Некар Левен. Германците се лидери на табелата во Бундеслигата со состав кој заплашува, меѓутоа веќе ...

Гонзалес: Само со цврста одбрана до триумф против Некар Ловен

Нетпрес - 10.10.2014

По повод неделниот меч помеѓу Вардар и Рајн Некар во рамките на третото коло од ракометната Лига на шампиони, ракометниот клуб на Вардар денеска одржа прес-конференција.

Горбок: Предноста е кај нас, ние ги имаме комитите

А1 On - 10.10.2014

Ракометарите на Вардар в недела во СЦ „Јане Сандански“ го играат натпреварот од 3. коло од Лигата на шампиони против германскиот шампион Рајн Некар. Натпреварот според ЕХФ е „меч на колото“.

Одиграни четири натпревари од 3.коло од ракометната Лига на шампиони

+инфо - 10.10.2014

Во рамките на третото коло од ракометната Лига на шампиони синоќа се одиграа четири натпревари. Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на ...

Пренасочување на сообраќајот за мечот Вардар- Рајн Некар

Maxim - 10.10.2014

Оваа недела со почеток во 19 часот и 30 минути во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во рамките на Лигата на шампионите, ќе се одигра меѓународен ракометен натпревар помеѓу РК Вардар и Рајн Некар, од ...

Вардарци домаќини на германскиот Рај Некар Ловен во ЛШ

Сител - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

Гонзалес: Ќе биде многу тешко против лидерот во Бундеслигата

Точка - 10.10.2014

Вардар во недела во „Јане Сандански“ го пречекува тимот на лидерот во германската Бундес лига, Рајн-Некар Левен. Уште еден спектакл не' очекува во недела во новата сала на Вардар каде што ќе ...

Горбок: Рајн-Некар е силна екипа, но ние ги имаме „Комитите“

Курир - 10.10.2014

Вардар в недела го игра еден од најважните натпревари сезонава и тоа против Рајн-Некар Ловен во третото коло од Лигата на шампионите. Мината сезона Рајн-Некар за малку не направи сензација да ја ...

Гонзалес: Ќе биде тешко против лидерот во Бундеслигата

Курир - 10.10.2014

Вардар се подготвува за еден од најважните натпревари во групата од ЛШ, в недела против Рајн-Некар Левон. Германците се лидери на табелата во Бундеслигата со состав кој заплашува, меѓутоа веќе ...

Респект за РАЈН-НЕКАР но Вардар секогаш игра НА ПОБЕДА

Телма - 10.10.2014

ГЕРМАНСКИОТ РАЈН-НЕКАР МОТИВИРА, СО МАКСИМАЛНО ЗАЛАГАЊЕ И СО ПОМОШ НА ПУБЛИКАТА ДО ПОБЕДА Ракометарите на Вардар в недела во СЦ „Јане Сандански“ го играат натпреварот од 3.коло од Лигата на шампиони ...

Одиграни четири натпревари од 3.коло од ракометната Лига на шампиони

Канал5 - 10.10.2014

Во рамките на третото коло од ракометната Лига на шампиони синоќа се одиграа четири натпревари. Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на ...

Соодветно обезбедување и пренасочување на сообраќајот за мечот Вардар- Рајн Некар

Курир - 10.10.2014

Оваа недела со почеток во 19 часот и 30 минути во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во рамките на Лигата на шампионите, ќе се одигра меѓународен ракометен натпревар помеѓу РК Вардар и Рајн Некар, од ...

Вардарци домаќини на германскиот Рај Некар Ловен во ЛШ

+инфо - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

Горбок: Предноста е кај нас, ние ги имаме Комити

Lider - 10.10.2014

Ракометарите на Вардар в недела во СЦ „Јане Сандански“ го играат натпреварот од 3.коло од Лигата на шампиони против германскиот шампион Рајн Некар. Натпреварот според ЕХФ е „меч на колото“.

Одиграни четири натпревари од 3.коло од ракометната Лига на шампиони

Lider - 10.10.2014

Во рамките на третото коло од ракометната Лига на шампиони синоќа се одиграа четири натпревари. Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на ...

„Вардар“ ќе го пренасочи сообраќајот

Скопје инфо - 10.10.2014

Оваа недела со почеток во 19 часот и 30 минути во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во рамките на Лигата на шампионите, ќе се одигра меѓународен ракометен натпревар меѓу РК Вардар и Рајн Некар, од ...

ВАРДАР го пречекува РАЈН НЕКАР ЛОВЕН

Телма - 12.10.2014

ВАРДАР МАКСИМАЛНО МОТИВИРАН ПРОТИВ ГЕРМАНСКИОТ РАЈН НЕКАР ЛОВЕН Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, ...

Гонзалес: Мораме да одиграме најдобро што знаеме

Телеграф - 10.10.2014

По одличното издание против Чеховски медведи, Вардар в недела од 19.30 часот во арената „Јане Сандански“ го пречекува Рајн Некар Екипата на Вардар е подготвена за натпреварот против Рајн Некар.

Одиграни четири натпревари од 3.коло од ракометната Лига на шампиони

А1 On - 10.10.2014

Во рамките на третото коло од ракометната Лига на шампиони синоќа се одиграа четири натпревари. Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на ...

ЛШ : Вардар – Рај Некар Ловен во 19.30

Lider - 12.10.2014

Ракометарите на Вардар го пречекуваат Рај Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот вице-првак Вардар вечерва од 19:30 часот во СЦ ...

Вардарци оптимисти за неделниот дуел со Ран Некар Ловен во ЛШ

Сител - 10.10.2014

Викендов нов спектакл во Скопје. Ракометарите на Вардар го пречекуваат германскиот Ран Некар Ловен во дуел од Лигата на шампиони. Во дуел од 3.коло на ракометната Лига на шампиони, македонскиот ...

Одиграни четири натпревари од 3.коло од ракометната Лига на шампиони

Локално - 10.10.2014

Во рамките на третото коло од ракометната Лига нашампиони синоќа се одиграа четири натпревари. Дански Колдинг е првиот тим што има три победи и максимален учинок по трите кола откако победи на ...