TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време, стабилно и суво

Алсат-М - 17.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Времето денеска магливо и студено

+инфо - 17.11.2013

Времето денеска во земјава ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Сончев ноемвриски ден, температура до 18 степени

Канал5 - 17.11.2013

И денеска утрата се студени и магловити но преку денот ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 12 до 18 степени.

ПРОГНОЗА: Стабилно и суво време

Телеграф - 17.11.2013

Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 12 до 18 степени Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Утре облачно и постудено

Телеграф - 17.11.2013

Температурата ќе се движи од осум до 18 степени. Во Скопје слично време, со температура до 15 степени Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по ...

Утринска магла и сончево време со температура до 18 степени

Бриф - 17.11.2013

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Стабилно и суво време, температура до 18 степени

Курир - 17.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Стабилно време со температура до 18 степени

Турлитава - 17.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Облачен понеделник

Република - 17.11.2013

И понеделнички повторно котлините ќе задржат повеќе облачност отколку повисоките места каде денот ќе донесе претежно сончево време. Според прогнозата на Метеопро, околу пладне облачноста низ ...

Стабилно и суво

Макфакс - 17.11.2013

Метеоролозите за во недела во Македонија предвидуваат стабилно и суво време. Во утринските часови можна е појава на магла по одредени котлини, а преку денот ќе биде сончево со умерена облачност.

Времето ќе биде стабилно и суво

Lider - 17.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Времето денес стабилно и суво

Денешен - 17.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Времето облачно и ветровито

Р.С.Европа - 08.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со услови за локално провејување на снег, а ќе дува и умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од нула до седум степени. Во Скопје слично време со температура до пет степени.

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво

А1 On - 16.11.2013

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

До пладне облаци, попладне сонце

+инфо - 16.11.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Магловито утро, сончев ден

Канал5 - 16.11.2013

Денеска во Македонија утрото е студено и магловито. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ...

Денешната прогноза е умерено облачно

Либертас - 16.11.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво

Сител - 16.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Утре не очекува сончев и сув ден

Либертас - 16.11.2013

Утре времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Денеска сончево време со локална облачност и ветер

Телеграф - 16.11.2013

Во Скопје во денеска претпладне ќе биде претежно облачно, попладне со разведрување и ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито Претежно сончево време со локална облачност и ветровито ...

Сончево со мала до умерена облачност

Република - 25.12.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Студено и магловито утро…

За Се - 16.11.2013

Денеска е сабота, 320 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 45 дена. Денот трае девет часа и 50 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 23 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

Ветровито време, температури до 18 степени

Курир - 16.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ветер.

Денеска облачно

Sky - 16.11.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 16 степени Целзиусови.

Тмурна недела

Press24 - 16.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Утре подгответе се за утринска температура од -4 степени

Sky - 16.11.2013

Времето утре ќе биде магловито со студено утро, додека пак во текот на денот ќе биде сончев. Ќе дува слаб северозападен ветер додека пак во западните предели ќе дува слаб североисточен и источен ...

Утре сонце

Република - 16.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а во утринските часови со појава на магла по одделни котлини.

Умерено облачно време

Lider - 16.11.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Метео - Претпладне облачно време, попладне сонце

Inpress - 16.11.2013

Скопје, 16. ноември 2013 (ИНПРЕС) Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер.

Времето денес ветровито со температура до 18 степени

Денешен - 16.11.2013

Времето денеска ќе биде умерено облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ветер.

Викендов сончево со температура до 18 степени

Утрински - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

Време: Облачно со сончеви периоди

А1 On - 02.02.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи претежно од снег со послаб интензитет, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од минус два до седум степени.

Облачно со повремени сончеви периоди

Бизнис Инфо - 15.11.2013

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 10 до 17 степени.

За викендов сончево со температура до 18 степени

А1 On - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

Денеска сончево и ветровито

А1 On - 14.05.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен западен и југозападен ветер, повторно поизразен во западните делови, особено на повисоките места и планините, каде ќе достигнува брзина и над 70 км/ч.

За викендот со повеќе сонце

Н.Македонија - 15.11.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Облачно време со повремени сончеви периоди

+инфо - 15.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движеше од 2 до 8 Целзиусови степени, а ...

Денеска облачно со малку сонце

Либертас - 15.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 17 ...

Облачно со сончеви периоди

Канал5 - 12.03.2015

Највисока снежна покривка во Македонија изутринава е измерена во Марворо, 93 сантиметри. Триесет и седум сантиметри се измерени во Ѓуриште, 35 во Пожаране, 28 Лазарополе, 27 Крушево, 23 Пожар, 9 Крива Паланка и 3 во Берово..

За викендов сончево со температура до 18 степени

Канал5 - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

За викендов сончево со температура до 18 степени

Сител - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

Умерено облачно време со слаб ветер

Сител - 15.11.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

За викендов сончево со температура до 18 степени

Бриф - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

Претпладне умерено облачно, попладне сонце

Бриф - 15.11.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Мирно време со кратки сончеви периоди

Курир - 15.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од ...

Дали ќе врне денеска?

За Се - 11.04.2016

Денеска е понеделник, 11 април 2016 година, 102-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 264 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот, а ќе зајде во 19 часот и 10 минути. Денов трае 13 часа и 10 минути.

Претежно облачно време со сончеви периоди

Турлитава - 15.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 17 ...

Викендов ќе уживаме во сонцето - од понеделник повторно дожд

Press24 - 15.11.2013

Викендов повторно ќе уживаме во сонцето! Во наредните два дена времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и температури до 18 степени. Во текот на утрешниот ден претпладне ќе биде умерено ...

Наутро до минус 4 деновите сончеви - еве какво ќе биде времето за викендот

Press24 - 15.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, кој во ...

Претпладне облачно, попладне намалување на облачноста

Макфакс - 18.09.2014

Претпладне променливо облачно, во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Претежно облачно со кратки сончеви периоди

Lider - 15.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 17 ...

Претежно облачно со сончеви периоди

Денешен - 15.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од ...

Не очекува сончев викенд, температура до 18 степени

Денешен - 15.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 степени се очекува за време на викендот. Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре претпладне ќе биде умерено облачно, а ...

Времето денеска: Облачно со сончеви периоди и температура до 17 степени

24 Вести - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 17 степени.

Времето денеска умерено облачно со слаб ветер

24 Вести - 14.11.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има повеќе сонце. Ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до ...

Утре облачно, до 17 степени

Бриф - 14.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 ...

Дожд речиси цел ден, од утре…

За Се - 14.11.2013

Денеска е четврток, 318 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 47 дена. Денот трае девет часа и 55 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 20 минути, а заоѓа во 16 часот ...

Времето денес претежно облачно со услови за дожд

ВИС - 14.11.2013

Нестабилно време не очекува денес со услови за врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер со променлив правец, ќе дува умерен источен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 3°С до ...

Денеска сончево и магливо

Sky - 17.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Очекувајте тмурен петок

Press24 - 14.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 ...

За викенд студени утра

Скопје инфо - 13.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и ветровито.

Денес облачно со сончеви периоди

Канал 77 - 13.11.2013

Претежно облачно со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 8 до 17 Целзиусови степени.

Пад на температурите, ветер и дожд!

За Се - 12.11.2013

Денеска е вторник, 316 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 49 дена. Денот трае девет часа и 59 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 18 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно и врнежливо

Телеграф - 11.11.2013

Во Скопје слично време, со утринска температура до три и со дневна до 17 степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне во западните делови.

Постуден и врнежлив ден

За Се - 11.11.2013

Денеска е понеделник, 315 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 50 дена. Денот трае 10 часа и две минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 16 минути, а заоѓа во 16 часот ...

Времето денес: Облачно, студено и ветровито со врнежи од дожд

Популарно - 11.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен југоисточен a во западните предели ќе дува засилен ...

Неделна временска прогноза: Уште во вторник дожд потоа разведрување

Press24 - 11.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито.

Уште утре дожд после пак сонце

Maxim - 11.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито.