TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Алсат-М - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна синоќа ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Поминаа законите од Пржино - Што изгласа Собранието

Вест - 10.11.2015

Собранието пред полноќ ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците. Во пакетот закони што произлегоа од договорот од Пржино се Законот за изменување и ...

Изгласан пакетот закони - договорот од Пржино го помина и Собранието

Утрински - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Што предвидуваат законите од Пржино

МКД - 10.11.2015

По повеќе одложувања и неколку прекршени рокови од договореното од Пржино, синоќа пред полноќ пратениците изгласаа одлука за основање Анкетна комисија за скандалот со прислушувањето, измени и дополнувања за Законот за кривична постапка, Законот за ...

Изгласан пакетот закони – договорот од Пржино го помина и собранието

Правдико - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерта ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Алфа - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците. Собранието во рамки на 75.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Идивиди - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Што содржат новите предлог измени на Изборниот законик

Правдико - 10.11.2015

Со Изборниот законик се уредуваат изборите за пратеници во Собранието на Република Македонија, изборите за претседател на Република Македонија и локалните избори, односно изборите за градоначалници и членови на советите.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Канал5 - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна синоќа ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Сител - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Локално - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието го донесе пакетот закони од Договорот од Пржино

Нетпрес - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна синоќа донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците, пренесе МИА.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Курир - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците, пренесе МИА.

Во собранието изгласани по скратена постапка законите од Пржино

еМагазин - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна синоќа ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Денешен - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Fox.mk - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Димовски: Значајно е што во Изборниот законик е конкретно дефиниран датумот на избори

Република - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Нема варварство кое СДСМ нема да го озакони за да дојде на власт без избори!

Вечер - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

ДИМОВСКИ: Значајно е што во Изборниот законик е конкретно дефинирана датата на избори

Fox.mk - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Димовски: Значајно е што во Изборниот законик е конкретно дефинирана датата на избори

Курир - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

МРТ - 10.11.2015

Станува збор за Законот за изменување и дополнување на Изборниот законик, Законот за изменување и дополнување на Кривичниот законик... Собранието во рамки на 75-тата седница доцна синоќа ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои ...

Димовски: Значајно е што во Изборниот законик е конкретно дефинирана датата на избори

Нетпрес - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Димовски: Значајно е што во Изборниот законик е конкретно дефинирана датата на избори

Press24 - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Пулс24 - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците, пренесе МИА.

Димовски: Во Изборниот законик е конкретно дефинирана датата на избори

Пулс24 - 10.11.2015

Измените во Изборниот законик се носат во насока изборите кои што треба да се случат на 24 април 2016 година, да бидат прифатливи и резултатите на тие избори да бидат прифатени од сите политички партии да се заврши оваа политичка криза и Македонија ...

Собранието ги донесе пакетот закони од договорот од Пржино

Lider - 10.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница доцна вечерва ги донесе по скратена постапка пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Исполнување на обврските од „Пржино“

Глас на Америка - 09.11.2015

Откако со 96 гласови „за“ и 3 гласа „против“ од трите независни пратенички, пратениците го изгласаа дневниот ред на собраниската седница, за вечерва во 19 часот по македонско време е закажана пленарна седница на која пратениците во македонското ...

Собранието денеска ќе расправа за законите од Договорот од Пржино

Нова ТВ - 09.11.2015

За 15 часот е закажана 75. седница на која ќе се расправа за законите што произлегуваат од Договорот во Пржино. Ова било договорено на денешната координативна средба на првиот парламентарец Трајко Велјаноски со потпретседателите и координаторите на ...

Собранието ја почна седницата за законите од Договорот од Пржино

Р.С.Европа - 09.11.2015

Собранието на Македонија ја започна седницата на чиј дневен ред се пакетот закони, кои произлегуваат од Договорот од Пржино, а усогласени меѓу четирите политички партии - ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА.

Седница за пакетот закони од договорот од Пржино

Утрински - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Пратениците денеска по итна постапка ќе гласаат за законите од договорот од Пржино

МКД - 09.11.2015

За во 15 часот Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 75-та седница на која на дневен ред ќе се најдат договорените закони од договорот во Пржино. Ова било договорено на денешната координативна средба на претседателот на Собранието Трајко ...

Во Собранието се разгледуваат законите од договорот од Пржино

МКД - 09.11.2015

Со 96 гласа „за“ и 3 гласа „против“, пратениците веќе го изгласаа дневниот ред на собраниската седница, па вечерва на пленарната седница народните избраници конечно треба се произлезат по неколку точки што произлегоа од преговорите меѓу четирите ...

Собранието ќе расправа за законите од Договорот во Пржино

А1 On - 09.11.2015

Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75. седница на која на дневен ред ќе се најдат законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Договорените закони влегоа во собраниска процедура

А1 On - 09.11.2015

Со 96 гласа за и 3 гласа против, пратениците го изгласаа дневниот ред на денешната седница во собрание, кој брои 5 закони и една предлог одлука договорени меѓу политичките партии. Во агендата е законот за влада кој вклучува промена во министерските ...

„Пржинските закони“ влегоа во дневниот ред на Собранието

+инфо - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Законите произлезени од договорот во Пржино влегуваат во Собрание

Канал5 - 09.11.2015

Во 15 часот собранискиот спикер Вељановски ја закажа 75 пленарна седница на собранието. Ќе бидат оставени на дневен ред одлуката на анкетна комисија за скандалот со прислушувањето и предлог законите за изменување и дополнување на изборниот законик, ...

СОБРАНИЕ: Седницата за законите од Пржино закажана во 15 часот

Телеграф - 09.11.2015

На седницата ќе се најдат Анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето; Изборниот законик; предлог-закон за заштита на приватноста, предлог-закон за заштита на укажувачи и предлог-законот за изменување на Законот за влада Во Собранието на ...

Собранието попладнево ќе расправа за договорените измени на закони од Пржино

Точка - 09.11.2015

На денешната координативна средба на претседателот на Собранието со потпретседателите и координаторите на пратеничките групи одлучено е за понеделник, во 15 часот да биде закажана 75-та пленарна седница на која ќе се најдат измените на законите за ...

ПОЧНА ДЕБАТАТА: Изборните закони ќе се носат по скратена постапка

Телеграф - 09.11.2015

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече дека барањето за носење на законите по скратена постапка е врз база на усогласеноста меѓу четирите политички партии во Парламентот, на долгата дебата и потребата законите да бидат ...

Почна седницата за пакетот закони од договорот од Пржино

Канал5 - 09.11.2015

Законите се носат по скратена постапка и за да бидат денеска донесени веднаш по седницата ќе заседаваат Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. Седницата ќе продолжи во 19 часот.

Почна седницата за пакетот закони од договорот од Пржино

Сител - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Попладнево во Собранието ќе се носат законите од договореното од Пржино

Локално - 09.11.2015

Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75. седница на која на дневен ред ќе се најдат законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ќе расправа за законите од договорот во Пржино

Курир - 09.11.2015

Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75. седница на која на дневен ред ќе се најдат законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Договорот од Пржино влезе во Собрание

Репортер - 09.11.2015

Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75. седница на која на дневен ред ќе се најдат законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Собранието ќе расправа за законите од Договорот во Пржино

Вечер - 09.11.2015

Засега нема информација кога ќе се одржи седницата за избор на министри и заменици-министри, но се очекува тоа да се случи откако ќе бидат изгласани измените на Законот за Влада Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75.

Собранието попладнево ќе расправа за договорените измени на закони од Пржино

Макфакс - 09.11.2015

На денешната координативна средба на претседателот на Собранието со потпретседателите и координаторите на пратеничките групи одлучено е за понеделник, во 15 часот да биде закажана 75-та пленарна седница на која ќе се најдат измените на законите за ...

Законите од Договорот во Пржино денес пред пратениците

Нетпрес - 09.11.2015

Законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците денеска ќе се најдат пред пратениците. Во рамки на 75. Седница што е закажана за 15 часот, Собранието ќе расправа за законите ...

Започна седницата за пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино

Press24 - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците, пренесе МИА.

Почна седницата за пакетот закони од договорот од Пржино

Вечер - 09.11.2015

Законите се носат по скратена постапка и за да бидат денеска донесени веднаш по седницата ќе заседаваат Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија.

Почна седницата за пакетот закони од договорот од Пржино

Курир - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Почна седницата за пакетот закони од договорот од Пржино

Fox.mk - 09.11.2015

Собранието во рамки на 75. седница попладнево ја констатираше потребата за носење на пакетот закони кои произлегуваат од договорот од Пржино и последната лидерска средба во Клубот на пратениците.

Договорените закони влегоа во собраниска процедура

Репортер - 09.11.2015

Со 96 гласа за и 3 гласа против, пратениците го изгласаа дневниот ред на денешната седница во собрание, кој брои 5 закони и една предлог одлука договорени меѓу политичките партии. Во агендата е законот за влада кој вклучува промена во министерските ...

Пакетот закони од Договорот од Пржино во собраниска процедура

МРТ - 09.11.2015

Законите се носат по скратена постапка и за да бидат денеска донесени, веднаш по седницата ќе заседаваат Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија...

Собранието ќе расправа за законите од Договорот во Пржино

Lider - 09.11.2015

Во Собранието на Република Македонија за 15 часот е закажана 75. седница на која на дневен ред ќе се најдат законите кои произлегуваат од договорот во Пржино што беа договорени на последната лидерска средба во Клубот на пратениците.