TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе продолжи ли Заев да го поддржува Бошкоски?

Пулс24 - 22.02.2015

Во редовите на опозицијата владее вистински хаос откако во јасвноста се појавија снимки на кои јасно се гледа како коалициониот партнер на СДСМ, Љубе Бошкоски за 70.000 евра се обидел да го продаде уставното име на републиката и идентитетот на ...

Трите „бомби“ на Заев покажуваат злоупотреба на институциите и мешање во судството и обвинителството од власта

24 Вести - 21.02.2015

По долго очекување на 9 февруари лидерот на СДСМ Зоран Заев почна со објавување на материјалите за кои вели дека се добиени со прислушување на над 20 илјади граѓани од страна на власта. Првите снимки покажуваат разговори меѓу Заев и новинари и ...

Заев не очекува правна, туку политичка разрешница

МКД - 21.02.2015

Не очекувам дека сето ова ќе заврши преку институциите. Не очекуваме правна разрешница. Очекуваме политичка разрешница која ќе значи заминување на оваа власт, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев по вчерашното објавување на снимените телефонски ...

Стратегијата на Заев се руши- продолжува со автоголови

Алфа - 21.02.2015

Со објавувањето на “Бомбите”, според познавачите на политиката, не успеа да ја изманипулира јавноста, затоа што според нив, материјалите се сосема спротивни од она што лидерот на најголемата опозициска партија го најавуваше претходно.

Медиумите на Сорос со лаги исполнуваат туѓи сценарија

Република - 21.02.2015

Веднаш по одржувањето на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев и објавувањето на креираните материјали, медиумите на СОРОС излегоа со невистинити наслови и текстови, пишува „ Курир“ .

Заев го закопа Бошкоски

Сител - 21.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев денеска сакајќи да манипулира, всушност на површина извади докази кои говорат за криминалот на Љубе Бошкоски, кој на незаконски начин со испрани пари ја финансирал својата изборна кампања.

Стратегијата на Заев се руши- продолжува со автоголови

Press24 - 21.02.2015

Како кула од карти се руши стратегијата на Зоран Заев и СДСМ за нанесување штета врз државата. Нивната стратегија не поминува, не можат да ја изманипулираат јавноста. Она за кое Заев зборува, воопшто не е она кое го најавуваше и за што ги ...

„Тик-так, тик-так!“ – одброjува политичката кариера на врхушката на СДСМ

Република - 21.02.2015

Ма­ке­дон­ски­от Бо­шко Бу­ха ја „де­то­ни­ра­ше“ бом­ба­та... Ба­рем на по­че­ток, не­ма­ше гро­мог­лас­но - бу­у­ум!, ту­ку та­по - пуфффф... Пог­лас­ни од де­то­на­ци­ја­та беа сим­па­ти­зе­ри­те и не­за­вис­ни­те но­ви­на­ри, кои „спон­та­но“ се ...

Сценариото на Заев полека, но сигурно се урива

Сител - 21.02.2015

Полека но сигурно почнува да се руши сценариото на СДСМ и Зоран Заев за нанесување штета врз државата. Обидот со креирани материјали обезбедени од странски тајни служби да се обезбеди простор за власт без избори не поминува кај граѓаните, ...

Аналитичари за „Пуч“: Опозицијата е во ерозија

МРТ - 21.02.2015

„Сведоци сме на се поголема политичка ерозија кај опозицијата“ - аналитичари за новите аудио-записи што ги објави Заев. Не веруваат дека ваквиот начин наоѓа плодна почва кај народот... „Новите аудио-материјали со прислушувани разговори што ги објави ...

(ВИДЕО) Заев: Можно е да ме апсат следната недела

Sky - 21.02.2015

На новинарско прашање на денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зорн Заев, дали очекува да биде уапсен другата недела, во среда? Тој рече: Груевски и Мијалков и сé е можно. Секако, уште на првата прес конференција и ова сценарио го ...

Стратегијата на Заев се руши- продолжува со автоголови

Fox.mk - 21.02.2015

Како кула од карти се руши стратегијата на Зоран Заев и СДСМ за нанесување штета врз државата. Нивната стратегија не поминува, не можат да ја изманипулираат јавноста. Она за кое Заев зборува, воопшто не е она кое го најавуваше и за што ги ...

Интеренет заедницата повторно го исмеа Заев

Пулс24 - 21.02.2015

Интернет заедницата реши и третата бомба интересно да ја искористи... Креативните Македонци повторно решија да се насмеат на сметка на Заев. После третата „бомба“ тие направија видео на кое Заев игра сиртаки.

НОВА во ЖИВО од прес-конференцијата на Зоран Заев

Нова ТВ - 06.04.2015

Во наредните неколку минути се очекува да започне прес-конференцијата на СДСМ и обраќањето на лидерот на партијата Зоран Заев каде што се очекува да објави нова ...

ЖИВО: Прес-конференција на СДСМ во 14 часот, се очекува трета „бомба“

Нова ТВ - 20.02.2015

*Ова е Live stream-от на СДСМ Денеска за во 14.00 часот, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, најави прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се очекува на денешната прес-конференција Заев да ја објави и т.н ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од третата т.н „бомба“ на лидерот на СДСМ Зоран Заев

Нова ТВ - 20.02.2015

НОВА ви ја пренесува ИНТЕГРАЛНО прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која ја објави и третата т.н „бомба“ во која се слушнаа телефонски разговори на првиот човек на ДБК Сашо Мијалков со новинарот Драган Павловиќ Латас, како и со ...

СДСМ открива монтирање на случајот Бошковски

Телма - 20.02.2015

Апсењето на Љубе Бошковски е политички монтиран и однапред испланиран случај, тврди СДСМ и објавува телефонски разговори меѓу директорот на УБК Сашо Мијалков и главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ Латас.

Зоран Заев ја презентираше третата „бомба“

Глас на Америка - 20.02.2015

На прес-конференција беа емитувани аудио записи од разговори наводно водени меѓу функционери, новинари и сопственици на медиуми. Лидерот на опозицискиот СДСМ денеска пред јавноста ја презентираше третата „бомба“.

Аудио разговори од трета „бомба“ на Заев

Фокус - 20.02.2015

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев презентираше нови снимени разговори од прислушнувањето на владините функционери и ...

Во 14 часот Заев ќе ја објави третата бомба

МКД - 20.02.2015

Денеска во 14 часот во седиштето на СДСМ претседателот на партијата Зоран Заев ќе одржи конференција за медиумите. Според најавите овојпат се очекува Заев да објави дел од прислушуваните материјали шо се однесуваат на изборни нерегуларности.

Заев ја објави и третата „бомба”

Капитал - 20.02.2015

Презентирајќи ја третата „бомба“, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од денешната прес-конференција емитуваше прислушувани телефонски разговори, кои според него, се водени меѓу директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, ...

Сашо Мијалков, клучна цел на странците

Дневник - 20.02.2015

Нова серија прислушувања со разговори меѓу владини функционери, новинари и првиот човек на УБK Сашо Мијалков вчера објави опозициската СДСМ. Во третиот серијал од таканаречените бомби, лидерот на СДСМ Зоран Заев во партиското седиште пушти пред ...

Заев: Очекувам се од нив -Можно е да ме апсат следната недела!

Локално - 20.02.2015

На новинарско прашање на прес конференција кога е објавена третата бомба за власта , лидерот на СДСМ, Зорн Заев, одгвори дали очекува да биде уапсен другата недела, во среда? Тој рече: Груевски и Мијалков и сé е можно.

Заев во 14 часот ќе ја објави третата бомба

Локално - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ во 14 часот ќе ја објави третата бомба. Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, потоа раководството на СДСМ, ...

(Видео) Интегрална снимка од Третата бомба – пресот на Заев

Локално - 20.02.2015

Ви ја пренесуваме целосно-интергално прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која ја објави и третата т.н „бомба“ во која се слушнаа телефонски разговори на првиот човек на ДБК Сашо Мијалков со новинарот Драган Павловиќ Латас, како и со ...

Трет дел од „бомбата“ - Заев со нова поткрепа дека материјалите се од странски служби

Алфа - 20.02.2015

Заев уште еднаш ја потврди тезата дека материјалите кои ги објавува се од странски служби. Опозицискиот лидер продолжи со обелоденување на снимки од таканаречената бомба, а меѓу нив повторно телефонски разговори од шефот на УБК и луѓе од власта.

СДСМ заговара сценарија за доаѓање на власт без избори?

Алфа - 20.02.2015

Дали СДСМ заговара сценарија за доаѓање на власт без избори? Изјавите на Пендаровски, пишувањата на проопозициските медиуми одат во прилог на оваа теза, коментираат аналитичари. Според нив, опозицијата може да го зајакне својот рејтинг само со ...

Видео: Заев одговара на новинарски прашања

Фама - 27.02.2015

Одговори на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прашања од новинарите на денешната прес конференција. П1: Господине Заев, за барање на техничка влада главен аргумент ви беа изборни нерегуларности. Досега не слушнавме ништо за изборните нерегуларности.

Одговори на Заев на новинарски прашања (Видео)

24Струмица - 20.02.2015

Прашање 1: Дали очекувате да бидете уапсен наредната недела, во среда? Заев: Груевски и Мијалков и сé е можно. Секако, уште на првата прес конференција и ова сценарио го отворивме како можно од страна на дрските и безобразни поединци во оваа власт.

Закажан прес на СДСМ за во 14 часот

Канал 77 - 20.02.2015

Денеска во 14 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе одржи прес конференција. Според очекувањата, тој би требало да објави нови материјали во врска со прислушкувањето. Прес конференцијата може да ја следите во живо ОВДЕ ...

Во живо: Прес конференција на Зоран Заев

24Струмица - 20.02.2015

Денеска во 14 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе одржи прес конференција. Според очекувањата, тој би требало да објави нови материјали во врска со прислушкувањето. Прес конференцијата може да ја следите во живо ОВДЕ ...

Заев: Не очекуваме правна, туку политичка разрешница и заминување на оваа власт

А1 On - 20.02.2015

На новинарско прашање каква разрешница очекува, на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека не очекува правна разрешница после објавувањето на третиот циклус прислушкувани разговори, туку очекува оваа власт да замине.

ВИДЕО: Заев одговори на новинарско прашање за негово апсење

Канал 77 - 20.02.2015

На денешната прес-конференција на опозициската СДСМ, лидерот на СДСМ, Зоран Заев му беше поставено прашање од новинарите „Дали очекувате да бидете уапсен следната недела, во среда?“ „ Груевски и Мијалков и сé е можно.

(ВИДЕО) Заев: Можно е да ме апсат следната недела

А1 On - 20.02.2015

На новинарско прашање на денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зорн Заев, дали очекува да биде уапсен другата недела, во среда? Тој рече: Груевски и Мијалков и сé е можно. Секако, уште на првата прес конференција и ова сценарио го ...

ВИДЕО Сите разговори презентирани од Зоран Заев денеска

+инфо - 20.02.2015

ВИДЕО Сите разговори презентирани од Зоран Заев денеска СДСМ ги објави на Јутјуб. Слушајте ги ...

Во живо: Прес конференција на Зоран Заев

Фама - 20.02.2015

Денеска во 14 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе одржи прес конференција. Според очекувањата, тој би требало да објави нови материјали во врска со прислушкувањето. Прес конференцијата може да ја следите во живо ОВДЕ ...

ЖИВО: Заев ја објавува третата бомба

А1 On - 20.02.2015

Следете ја директно прес конференцијата на СДСМ со почеток во 14 часот. Освен на страната на А1он на видеото подолу, обраќањето на претседателот на СДСМ можете да го следите и на ...

Заев ја објавува третата „бомба“

Бриф - 20.02.2015

Во 14 часот закажана е прес конференција во седиштето на СДСМ на Бихаќка! Се очекува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, да ја објави третата „бомба“ од проектот Вистината за Македонија, доказите за криминалното владеење на ...

(ЖИВО) Прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Бриф - 20.02.2015

За 14 часот СДСМ најави прес конференција на која ќе се обрати претседателот на партијата Зоран Заев на која ќе се обзнанат нови докази за противзаконското работење на актуелната власт Прес конференцијата можете да ја следите во живо на следниот ...

Во 14 часот Заев ќе ја објави третата „бомба“?

+инфо - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе одржи прес-конференција во 14 часот, на која ќе бидат објавени нови материјали од неовластено прислушкување. За овој процес за кој СДСМ вели дека опфатил повеќе од 20.000 граѓани, партијата поднесе кривични пријави ...

Заев во 14 часот ќе ја објави третата бомба

А1 On - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ во 14 часот ќе ја објави третата бомба. Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, потоа раководството на СДСМ, ...

Заев: Не очекуваме правна, туку политичка разрешница и заминување на оваа власт

+инфо - 20.02.2015

На новинарско прашање каква разрешница очекува, на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека не очекува правна разрешница после објавувањето на третиот циклус прислушкувани разговори, туку очекува оваа власт да замине.

Заев: Може и да ме уапсат, но вистината ќе допре до граѓаните

+инфо - 20.02.2015

На новинарско прашање после денешната прес-конференција , на која ги објави „третите бомби“, односно трет серијал снимки од прислушкувани разговори, дали очекува да биде уапсен другата недела, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека од оваа ...

Замислете низ што поминал Заев пред објавувањето на бомбата!

Окно - 20.02.2015

Има една интересна работа во целава работа која ми текна вчера на една кривина после Куманово, кај Бељаковце... Имено, сите сега знаеме дека цел СДСМ и половина држава биле прислушкувани и снимани од ДБК.

Рецензија: Македонија гори одвнатре: Пеколот на Заев

СПФМ - 20.02.2015

Пред нас имаме четиво кое недвосмислено е мотивирано од потребата да се пренесе ставот на владеачката ВМРО-ДПМНЕ и да се даде прилог во контра-кампањата насочена кон претседателот на опозиционата СДСМ, по обелоденувањето на податоците за ...

Опозицијата со желба за власт, а без поддршка од народот

Република - 20.02.2015

Без проекти и соодветна програма СДСМ сака да дојде на власт. Тие сакаат да ја преземат државната власт без да ја побараат поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта.

Латас за РСМ: Заев треба да добие тешка казна

Сител - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки“, вели во Пулт на Радио Слободна Макеоднија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

СДСМ сака власт без поддршка од народот!

Нетпрес - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со проекти и програма да ...

Новата „бомба“ на Заев уште еднаш потврди дека материјалите се добиени од странски центри

Република - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска објави нови телефонски разговори. Со објавување на разговори на првиот човек на УБК тој повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни ...

Медиумите на СОРОС со жестока манипулација

Нетпрес - 20.02.2015

Веднаш по одржувањето на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев и објавувањето на креираните материјали, медиумите на СОРОС излегоа со невистинити наслови и текстови, ојави Курир.

Заев недвосмислено потврди дека искреираните материјали се добиени од странски центри

Press24 - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија.

СДСМ сака да дојде на власт без поддршка од народот!

Press24 - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со проекти и програма да ...

Заев и СДСМ ја докажаа вината на Бошковски

Република - 20.02.2015

Зоран Заев сакајќи да ја изманипулира јавноста, на површина ги извади доказите кои говорат за криминалот на Љубе Бошкоски, кој што на незаконски начин со испрани пари ја финансирал својата изборна кампања.

Медиумите на СОРОС со жестока манипулација

Press24 - 20.02.2015

Веднаш по одржувањето на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев и објавувањето на креираните материјали, медиумите на СОРОС излегоа со невистинити наслови и текстови. Соросовите медиуми следејќи го примерот на Заев каде одредени ...

Латас: Бомбите на Заев се предмет на зафрканција

Нетпрес - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки“, вели во Пулт на Радио Слободна Македонија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

Заев фатен во лага, СДСМ загубила на регуларни избори

Press24 - 20.02.2015

Сакајки да поентира, претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев денеска повторно се фати во сопствената лага. Имено, Заев обелоденувајќи ги искреираните материјали за кои според експертите нема сомнение дека се од ...

СДСМ сака да дојде на власт без поддршка од народот!

Сител - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со проекти и програма да ...

Заев го закопа Бошкоски

Press24 - 20.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев денеска сакајќи да манипулира, всушност на површина извади докази кои говорат за криминалот на Љубе Бошкоски, кој на незаконски начин со испрани пари ја финансирал својата изборна кампања.

Заев уште еднаш потврди дека снимките се од странски служби

Нетпрес - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија.

Заев ќе пука трета „бомба“ во 14 часот

Либертас - 20.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз извести дека во 14.00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев. Очекувано е дека ќе „пукне“ нова „бомба“поврзана со криминал и злоупотреби на ...

ВО ЖИВО: Заев ја пука третата „бомба“

Либертас - 20.02.2015

Во 14.00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев. Очекувано е дека ќе „пукне“ нова „бомба“поврзана со криминал и злоупотреби на власта.

НА ДНОТО: Поранешната пратеничка на СДСМ почна да фрла клетви на Facebook

Press24 - 20.02.2015

Поранешната пратеничка на СДСМ Каролина Астеруд очиглено разочарана што Заев во своите бомби не успеа да прикаже ниту едно незаконско постапување на власта, почна да фрла клетви по портаролот на МВР, Иво Котевски.

Граѓаните му кажаа големо „НЕ“ на Зоран Заев

Нетпрес - 20.02.2015

Ниту сите медиуми на СОРОС, ниту помошта од странските тајни служби ниту пак целата партиска структура на СДСМ не беше доволна за граѓаните да го поддржат Заев во денешниот обид да се направи протест на Илинденска, пишува порталот Пресс24.

Заев потврди дека странски тајни служби стојат зад материјалите кои ги објавува

Сител - 20.02.2015

Зоран Заев повторно повторно потвди дека искреираните материјали кои ги објавува ги добил од странски центри и нивни инсталации во Македонија. По денешната прес конференција, се е јасно, директорот на УБК Сашо Мијалков бил најприслушкуван и бил ...

Заев се фати во сопствената лага: СДСМ загубила на регуларни избори

Нетпрес - 20.02.2015

Сакајки да поентира, претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев денеска повторно се фати во сопствената лага. Заев обелоденувајќи ги искреираните материјали за кои според експертите нема сомнение дека се од странски ...

Заев сакајќи да манипулира, извади докази за криминалот на Бошкоски

Нетпрес - 20.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев денеска сакајќи да манипулира, всушност на површина извади докази кои говорат за криминалот на Љубе Бошкоски, кој на незаконски начин со испрани пари ја финансирал својата изборна кампања, објави Курир.

ФОТО: Има разлика

Press24 - 20.02.2015

Вистинско фијаско доживеа протестот кој СДСМ се обиде да го организира пред Владата вечерва. Освен неколку новинари на СОРОС и десетина најжестоки приврзаници, никој вечерва не дојде да му даде поддршка на Заев.

Заев објави нови аудио снимки

МРТ - 14.04.2015

Заев нагласи дека тој му дава шанса на дијалог со политичките опоненти со посредство на меѓународната заедница... Претседателот на СДСМ, Зоран Заев објави нов сет аудио снимки, за кои што тврди, дека од нив може да се слушне како премиерот Груевски, ...

Аналитичари за случајот „Пуч“: СДСМ сака да дојде на власт без избори

МРТ - 20.02.2015

Експерти со став дека преку случајот „Пуч“ СДСМ покажува дека сака да дојде на власт без избори. Според нив, сепак, народот одлучува кој ќе ги води, а тој досега избирал програма наместо афери...

ВИДЕО: Заев одговара на новинарски прашања – „Не очекуваме правна разрешница, туку политичка“

Либертас - 20.02.2015

Одговори на новинарски прашања – Зоран Заев, претседател на СДСМ П1: Дали очекувате да бидете уапсен другата недела, во среда? Груевски и Мијалков и сé е можно. Секако, уште на првата прес конференција и ова сценарио го отворивме како можно од ...

Заев објавува нови БОМБИ!

Sky - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред јавноста објави нови снимени телефонски разговори. „Нема судство, нема полиција, нема систем се е интруирано од фамилијата за нивни лични цели и одмазди“, рече Заев.

Заев недвосмислено потврди дека искреираните материјали се добиени од странски центри

Fox.mk - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија.

Латас: Заев се обидува да создаде општа параноја и страв кај граѓаните

Денешен - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки“, вели во Пулт на Радио Слободна Макеоднија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

СДСМ сака да дојде на власт без поддршка од народот!

Денешен - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта, пишува порталот Курир. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со ...

Граѓаните му кажаа големо „НЕ“ на Зоран Заев

Fox.mk - 20.02.2015

Ниту сите медиуми на СОРОС, ниту помошта од странските тајни служби ниту пак целата партиска структура на СДСМ не беше доволна за граѓаните да го поддржат Заев во денешниот обид да се направи протест на Илинденска, пишува порталот Пресс24.

Заев фатен во лага, СДСМ загубила на регуларни избори

Курир - 20.02.2015

Сакајки да поентира, претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев денеска повторно се фати во сопствената лага. Имено, Заев обелоденувајќи ги искреираните материјали за кои според експертите нема сомнение дека се од ...

Заев повторно потврди: Искреираните материјали се добиени од странски центри и нивни инсталации во земјава

Курир - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија.

Граѓаните му кажаа големо “НЕ“ на Заев вечерва

Курир - 20.02.2015

Ниту сите медиуми на СОРОС, ниту помошта од странските тајни служби ниту пак целата партиска структура на СДСМ не беше доволна за граѓаните да го поддржат Заев во денешниот обид да се направи протест на Илинденска, пишува Пресс 24.

Медиумите на СОРОС со жестока манипулација

Курир - 20.02.2015

Веднаш по одржувањето на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев и објавувањето на креираните материјали, медиумите на СОРОС излегоа со невистинити наслови и текстови. Соросовите медиуми следејќи го примерот на Заев каде одредени ...

Латас : Заев треба да добие тешка казна!

Вечер - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки", вели во Пулт на Радио Слободна Македонија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

Заев го закопа Бошкоски

Курир - 20.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев денеска сакајќи да манипулира, всушност на површина извади докази кои говорат за криминалот на Љубе Бошкоски, кој на незаконски начин со испрани пари ја финансирал својата изборна кампања.

Бомба број 3: Сите разговори презентирани денеска

Кирилица - 20.02.2015

Сите разговори презентирани од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата денеска, СДСМ ги објави на ...

Латас за РСМ: Заев треба да добие тешка казна зашто ова е јавна и општа опасност

Курир - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки“, вели во Пулт на Радио Слободна Макеоднија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

СДСМ без поддршка од народот сака да дојде на власт

Курир - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со проекти и програма да ...

Латас за РСМ: Заев се обидува да создаде општа параноја. Треба да добие тешка казна

Пулс24 - 20.02.2015

Постои општа разочараност од бомбите на Заев кај оние кои очекуваа многу од најавата на лидерот на СДСМ. Заев исчуре и сега се води од девизата „Умри мушки“, вели во Пулт на Радио Слободна Македонија новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас кој ...

Граѓаните му кажаа големо НЕ вечерва на ЗАЕВ!

Пулс24 - 20.02.2015

Граѓаните му кажаа големо НЕ вечерва на ЗАЕВ! Ниту сите медиуми на СОРОС, ниту помошта од странските тајни служби ниту пак целата партиска структура на СДСМ не беше доволна за граѓаните да го поддржат Заев во денешниот обид да се направи протест на ...

Заев фатен во лага, СДСМ загубила на регуларни избори

Пулс24 - 20.02.2015

Сакајки да поентира, претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев денеска повторно се фати во сопствената лага. Имено, Заев обелоденувајќи ги искреираните материјали за кои според експертите нема сомнение дека се од ...

СДСМ без поддршка од народот сака да дојде на власт!

Пулс24 - 20.02.2015

СДСМ очигледно сака да дојде на власт без да ја побара поддршката од народот. Опозицијата сака да ги заобиколи граѓаните во својата битка да ја превземат власта. Зоран Заев и тесното раководство од Бихаќка не се подготвени со проекти и програма да ...

ФОТО: Има разлика и тоа голма!

Пулс24 - 20.02.2015

Вистинско фијаско доживеа протестот кој СДСМ се обиде да го организира пред Владата вечерва. Освен неколку новинари на СОРОС и десетина најжестоки приврзаници, никој вечерва не дојде да му даде поддршка на Заев.

Љубе незаконски се финансирал....

Пулс24 - 20.02.2015

Заев сам се „закопа“ со најновата „бомба“ Заев освен што ја држи јавноста во заложништво и посотојано најавува бомби во „делови“ не прави ништо друго. Па дури како следат и продолженијата веруваме дека и неговите сопартици почнуваат да се ...

Милајлков: Ако си добие поддршка од народот Љубе нека влезе во Парламент

Пулс24 - 20.02.2015

Бомбите почнаа да експлодираат против Заев... Со својата трета „бомба“ Заев се издиша по трет пат. Најавуваше криминал од невидени размери, како и големи бомби а од сето тоа остануваат само веќе и „остатоци“ од петарци.

Медиумите на СОРОС со жестока манипулација

Пулс24 - 20.02.2015

Бомбите започнаа да му експлодираат на Заев во рака.... Веднаш по одржувањето на прес конференцијата на Заев и објавувањето на креираните материјали медиумите на СОРОС излегоа со невистинити наслови и текстови.

Заев денес повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали се добиени од странски центри

Пулс24 - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија И со денешната прес-конференција на Заев ...

Мијалков: Изборите мора да бидат според законот, нема прошка за никој кој ќе ги прекрши законите

Пулс24 - 20.02.2015

Изборите мора да бидат според законот, нема прошка за никој кој ќе ги прекрши законите... Со својата трета „бомба“ Заев се издиша по трет пат. Најавуваше криминал од невидени размери, како и големи бомби а од сето тоа остануваат само веќе и ...

Љубе фатен со незаконски 100.000 евра!

Пулс24 - 20.02.2015

Заев постигна спротивна цел од она што го замислил.... Со својата трета „бомба“ Заев се издиша по трет пат. Најавуваше криминал од невидени размери, како и големи бомби а од сето тоа остануваат само веќе и „остатоци“ од петарци.

Заев потврди дека искреираните материјали се добиени од странски центри

Lider - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција повторно недвосмислено потврди дека искреираните материјали кои ги објавува се добиени од странски центри и нивни агентурни инсталации во Македонија.

(ВИДЕО) Сите разговори презентирани од Зоран Заев денеска

Falanga - 20.02.2015

Сите разговори презентирани од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата денеска, СДСМ ги објави на Јутјуб.. Слушајте ги ...

(ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ) Зоран Заев испука нови бомби пред јавноста

Falanga - 20.02.2015

Денес пред голем број на новинари беа преставени новите „бомби“ во штабот на СДСМ во Скопје. Денес претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со комплетното раководство ги презентира новите „бомби“ во седиштето на Бихачка пред ...

Граѓаните не ја прифаќаат негативната кампања на СДСМ - опозицијата и натаму со слаб рејтинг

Алфа - 19.02.2015

Секој од секого да се плаши, или си со нас или си против нас, враќањето на сликите од 2001 година, вежби со палки, па дури и мрачни сценарија за граѓанска војна. Опозициската СДСМ веројатно незадоволна од одзивот за нивната таканаречена бомба, сега ...

Политичката партија, јавниот интерес и корупцијата на Републиката

Окно - 19.02.2015

Кој може да каже колку корупција е потребна за една нормална држава? Да започнам со рекапитулар на очигледното: неовластено масовно прислушкување е прекршување на законите, Уставот, меѓунарoдните декларации за човекови права и за тоа виновниците ...

Рецензија: Заев објави нови прислушувани разговори

СПФМ - 19.02.2015

Станува збор за целосно непрофесионален материјал кој има цел да ја релативизира мегааферата со прислушувањето, за која опозицијата го впери прстот во премиерот и во неговиот братучед – директорот на УБК.

Рецензија: Што значат засуканите ракави и погледот во камерата

СПФМ - 19.02.2015

Анализата на говорот на телото не е нешто што не е предмет на користење во многу анализи. Таа е метод кој е инструмент на комуниколозите, на маркетинг агенциите … иако ако ги користите во некој медиум и тоа згора во контекст на последните настапи на ...

Деструктивното сценарио на СДСМ предизвикува револт кај граѓаните

Република - 19.02.2015

Палки, боксерски вреќи, насилство во штабот на СТСМ – вакви фотографии вчера се појавија во медиумите. Дали СДСМ заговара деструктивни сценарија кои не се во интерес на македонските граѓани?! Насилните фотографии донесоа низа негативни коментари на ...

Деструктивното сценарио на СДСМ освен што не дава резултати, предизвикува и револт кај граѓаните

Press24 - 19.02.2015

СДСМ продолжува да заговара деструктивни сценарија кои не се во интерес на македонските граѓани. Вчера објавивме фотографии на кои јасно се гледа дека членовите на СДСМ во еден партиски штаб со палки и удари се подготвуваат на насилство.

Деструктивните сценарија, со кои се користи СДСМ не поминуваат кај граѓаните

Денешен - 19.02.2015

Насилните и деструктивни сценарија, со кои се користи СДСМ и лидерот Зоран Заев, не поминуваат кај граѓаните, велат експертите. „Бомбите“ на Заев ги држат во грч и заложништво граѓаните и тие бараат што поскора завршница на актуелниот политички ...

Пандов: Македонија е нападната од домашни предавници кои имаат поддршка од страна

Курир - 19.02.2015

Битола секогаш во историјата знаела да застане прва на браникот на одбраната на својата земја.Дали било тоа во време на комитите, дали било 2001, Битола и битолчани секогаш знаеле да ја изберат вистинската страна и да си ја бранат својата земја.

Деструктивното сценарио на СДСМ освен што не дава резултати, предизвикува и револт кај граѓаните

Курир - 19.02.2015

СДСМ продолжува да заговара деструктивни сценарија кои не се во интерес на македонските граѓани. Вчера објавивме фотографии на кои јасно се гледа дека членовите на СДСМ во еден партиски штаб со палки и удари се подготвуваат на насилство.

Лошото сценарио на СДСМ освен што не дава резултати, предизвикува и револт кај граѓаните

Пулс24 - 19.02.2015

СДСМ продолжува да заговара деструктивни сценарија кои не се во интерес на македонските граѓани. Вчера објавивме фотографии на кои јасно се гледа дека членовите на СДСМ во еден партиски штаб со палки и удари се подготвуваат на насилство.

Пандов: Македонија е повторно нападната од домашни шпиони, предавници со сериозна поддршка од страна

Пулс24 - 19.02.2015

Битола секогаш во историјата знаела да застане прва на браникот на одбраната на својата земја. Дали било тоа во време на комитите, дали било 2001, Битола и битолчани секогаш знаеле да ја изберат вистинската страна и да си ја бранат својата земја.

СДСМ достави нови докази за прислушувањето во Обвинителство

24 Вести - 18.02.2015

СДСМ ја прошири кривичната пријава против премиерот Никола Груевски, првиот човек на тајната полиција Сашо Мијалков, директорот на петатта управа Горан Груевски и други непознати сторители.

СДСМ: Заев е повикан да даде изјава за кривичната пријава на СДСМ, а не за истрагата за „Пуч“

Фокус - 18.02.2015

Објавувањето на информации од Јавното обвинителство, кои потоа лажно се пласираат преку провладините медиуми е уште една срамна потврда до каде оди контролата на власта над судството и медиумите СДСМ ја демантира веста на порталот „Пресс24“ дека ...

СДСМ: „Прес 24“ лаже дека Заев бил повикан во Јавното обвинителство да даде изјава

Локално - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во целост ја демантира веста објавена на порталот „Прес 24“. Во породолжение деманото на СДСМ: Очигледно паниката и стравот кај Никола Груевски од ширењето на вистината за Македонија до крајни граници ги ...

СДСМ: „Пресс24“ лаже дека Заев бил повикан во Обвинителството за изјава за предметот „Пуч“

Фама - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ја демантира веста објавена на порталот „Пресс24“ дека претседателот на партијата, Зоран Заев, денеска во 13 часот бил повикан од Обвинителството да даде изјава во истражната постапка.

СДСМ: Веста на провладиниот Пресс24 доказ до каде е контролата врз судството и медиумите

+инфо - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) се огласи со демант на веста објавена на новинскиот сајт „Пресс24“, порачувајќи дека лидерот на партијата бил повикан во Обвинителство како сведок-оштетен, а не за да даде изјава за случајот „Пуч“.

СДСМ: „Прес 24“ лаже дека Заев бил повикан во Јавното обвинителство да даде изјава

А1 On - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во целост ја демантира веста објавена на порталот „Прес 24“. Во породолжение деманото на СДСМ: Очигледно паниката и стравот кај Никола Груевски од ширењето на вистината за Македонија до крајни граници ги ...

Рецензија: Заев продолжи со заканите кон новинарите и сопартијците

СПФМ - 18.02.2015

Овој текст е само дел од низата текстови објавени последнава недела со тенденција да се нападне и оцрни лидерот на опозицијата, Зоран Заев, кој во јавноста излезе со „бомба“, обвинувајќи ја власта дека прислушувала повеќе од 20.000 граѓани.

ФОТО: СДСМ се подготвува за насилно уривање на државата

Нетпрес - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите кои ги објавува порталот „Курир“, а на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки ...

ФОТО: СДСМ спрема насилство, со палки ќе рушат држава

Сител - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите до кои дојдовме, на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки физички се подготвуваат ...

СДСМ: Во целост го демантираме текстот на провладниот Прес 24

Либертас - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во целост ја демантира веста објавена на провладиниот „Пресс24“ . – Очигледно паниката и стравот кај Никола Груевски од ширењето на вистината за Македонија до крајни граници ги доведе манипулациите и ...

Заев денеска повикан во Обвинителството

Press24 - 18.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска бил повикан во Јавното обвинитеслтво за да даде изјава за случајот Пуч, дознава Press24 од свои извори. Немаме информации за што конкретно бил испрашуван четвртообвинетиот во аферата во која се сомничи за шпионажа ...

Експертите за случајот „Пуч“: „Бомбите“ на Заев не го даваат посакуваниот ефект

МРТ - 18.02.2015

Со ширењето на овие невистини се обидува да се покрие фактот кој и самиот Заев го призна во повеќе наврати, дека соработувал со странски служби... Се повеќе е јасно дека „бомбите“ на Заев не го даваат посакуваниот ефект, коментира експертската ...

Факелот на Вистината и Правдата во рацете на Заев

Либертас - 18.02.2015

Факелот на вистината го запали и го понесе Зоран Заев, лидерот на СДСМ и на опозицијата. Тој понесе голем товар на себе за да ја симне маската на власта. Ја разобличи целосно. Сега повеќе од јасно е дека во Република Македонија нема демократска ...

СДСМ жестоко распали по провладините портали

Sky - 18.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во целост ја демантира веста објавена на провладините портали. – Очигледно паниката и стравот кај Никола Груевски од ширењето на вистината за Македонија до крајни граници ги доведе манипулациите и невистините ...

Латас ќе го тужи Заев

еМагазин - 18.02.2015

Главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ-Латас најави дека ќе ги тужи СДСМ и партискиот лидер Зоран Заев за објавените снимки од прислушуваните разговори, што, според опозицијата, укажуваат на притисоци врз судството. „Ќе има тужби.

СДСМ спрема насилство, со палки ќе рушат држава (ФОТО)

Курир - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите до кои дојдовме, на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки физички се подготвуваат ...

Заев “пуштен низ вода“

Денешен - 18.02.2015

Власта не му стои на патот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев да го реализира најавеното – објавување на незаконски стекнати материјали. ВМРО ДПМНЕ го остава Заев да објавува и со тоа да „тоне“ во се’ поголем криминал.

СДСМ спрема насилство, со палки ќе рушат држава (ФОТО)

Fox.mk - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите до кои дојдовме, на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки физички се подготвуваат ...

Стратегијата на Заев се руши- продолжува со автоголови

Курир - 18.02.2015

Како кула од карти се руши стратегијата на Зоран Заев и СДСМ за нанесување штета врз државата. Нивната стратегија не поминува, не можат да ја изманипулираат јавноста. Она за кое Заев зборува, воопшто не е она кое го најавуваше и за што ги ...

СДСМ подготвува насилство, со палки сакаат да рушат држава

Пулс24 - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите до кои дојдовме, на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки физички се подготвуваат ...

Пандов: Време е државата да го смести Заев во соодветна институција!

Пулс24 - 18.02.2015

Трет пат за помалку од две недели опозицискиот лидер Зоран Заев признава дека соработувал со странските служби. Откако сите граѓани ја видоа снимката од кабинетот на премиерот Груевски и го прочитаа писмото кое Заев му го пишувал на Верушевски, ...

Заев продолжува со автоголови - Неговата стратегија се руши

Пулс24 - 18.02.2015

Како кула од карти се руши стратегијата на Зоран Заев и СДСМ за нанесување штета врз државата. Нивната стратегија не поминува, не можат да ја изманипулираат јавноста. Она за кое Заев зборува, воопшто не е она кое го најавуваше и за што ги ...

СДСМ спрема насилство, со палки ќе рушат држава/ФОТО

Lider - 18.02.2015

СДСМ подготвува насилство и има за цел да предизвика луѓето меѓу себе да почнат да се тепаат. Најдобар доказ за тоа се фотографиите до кои дојдовме, на кои се гледа дека членови на СДСМ по партиските штабови со бејзбол палки физички се подготвуваат ...

(ВИДЕО) Заев за ТВ N1: Не е само прислушувањето

Нова ТВ - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. Скандалот со прислушувањето од страна на власта, упадот и инструментализацијата на ...

Латас ќе го тужи Заев

Утрински - 17.02.2015

Главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ-Латас најави дека ќе ги тужи СДСМ и партискиот лидер Зоран Заев за објавените снимки од прислушуваните разговори, што, според опозицијата, укажуваат на притисоци врз судството. „Ќе има тужби.

Заев: Прислушувањето е само по себе катастрофа

Кајгана - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вторник даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. „Не е само прислушувањето. Прислушувањето е само по себе катастрофа.

Прашања и одговори за македонската иднина

МКД - 17.02.2015

1. Владата на Ципрас најави дека ако пропаднат преговорите со ЕУ за долгот, Грција за поддршка ќе се обрати кон САД, Русија и Кина. Зошто за последниве 9 години македонските политичари ниту еднаш не го искористеле зборот „алтернатива"? ЕУ толку ...

Бла-бла разговори

Дневник - 17.02.2015

Изминативе неколку дена беа прекрасни, полни со сонце, од што откако ќе се повлече водата од поплавените површини, благодарение на ваквото убаво време, ќе може земјата да се исуши и нашите граѓани земјоделци ќе имаат поволни услови за спремање на ...

(ВИДЕО) Заев за ТВ N1: Не е само прислушувањето

Локално - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. Скандалот со прислушувањето од страна на власта, упадот и инструментализацијата на ...

Аналитичари: Аргументите се на страната на власта, Заев се заплеткува во мрежата која сам ја направи

Алфа - 17.02.2015

Два различни концепта.Едниот со желба целата процедура да се истера низ институциите на системот, а другиот со помпезни прес - конференции за нелегално стекнати материјали, препознаваат аналитичарите во делувањето на власта и опозицијата.

Заев: Прислушувањето е само по себе катастрофа

Тера - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вторник даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. „Не е само прислушувањето. Прислушувањето е само по себе катастрофа.

ВИДЕО Заев: Покрај прислушкувањето, има и други катастрофи

+инфо - 17.02.2015

Состојбата во земјава не е ужасна само поради фактот дека незаконски масовно се прислушкува, туку и поради состојбата во која се наоѓаат медиумите, поради изборите, поради правосудството, поради тоа како функционира државниот систем, вели ...

„Бомбата“ ги потврди јавните тајни. Проверено!

Канал 77 - 17.02.2015

Телефонските разговори, кои на двапати ги објави лидерот на опозицијата, Зоран Заев, иако не предизвикаа тектонски поместувања, сепак покажаа дека речиси сè во што сме се сомневале дека се прави во државава – било точно! „Бомбите“ на Заев како да ...

(ВИДЕО) Заев за ТВ N1: Не е само прислушувањето

А1 On - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. Скандалот со прислушувањето од страна на власта, упадот и инструментализацијата на ...

Дали Заев е „пуштен низ вода“?

Канал5 - 17.02.2015

По втората објава на лидерот на Социјалдемократите, Зоран Заев станува очигледно дека другата страна – владејачката ВМРО ДПМНЕ нема намера да го запре во она што Заев го испланирал. Власта го остава да објавува и зборува, а според аналитичарите, со ...

Што значат засуканите ракави и погледот во камерата

Н.Македонија - 17.02.2015

Од гестикулациите и начинот на кој се однесува говорникот може да се добијат повеќе информации од она што го кажува или соопштува, а тоа по правило се шесте главни емоционални експресии за лутина, среќа, изненадување, ст­­рав, згрозување и тага.

Параноја

Press24 - 17.02.2015

Она што Заев и Шекеринска го нарекуваа бомба што ќе ја собори владата на Груевски за три дена, се случи минатиот понеделник. Неделата помина, а владава е таму каде што е. Не мрда. Значи, бомбава не добаци до Илиндeнска, што и се гледа.

Сите се сведоци како тоне Заев

Република - 17.02.2015

Лидерот на опозицијата токму тоа се обиде да им го наметне, покажувајќи и докажувајќи дека тој соработува со странски разузнавачки центри, а тие преку него ја остваруваат својата цел да и наштетат на Република Македонија Зоран Заев, претседателот на ...

СДСМ и Заев се херои во Грција: И покажале на ЕУ дека Македонија не ги исполнува критериумите за членство

Press24 - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

Заев “пуштен во вода“ - сите го гледаат неговото тонење

Press24 - 17.02.2015

Никој не го запира Зоран Заев во она што го има наумено да го направи. Ниту власта, очигледно, нема намера да го замолчи својот политички конкурент, туку го остава да ги објавува неовластено стекнатите разговори и на тој начин Заев се повеќе пропаѓа.

СДСМ и Заев се херои во Грција: Ѝ покажале на ЕУ дека Македонија не ги исполнува критериумите за членство

Република - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

СДСМ и Заев се херои во Грција: И покажале на ЕУ дека Македонија не ги исполнува критериумите за членство

Нетпрес - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

(ВИДЕО) Заев: Покрај прислушкувањето, ужасна е состојбата и на медиумите, правосудството…

Либертас - 17.02.2015

- Состојбата во земјава не е ужасна само поради фактот дека незаконски масовно се прислушкува, туку и поради состојбата во која се наоѓаат медиумите, поради изборите, поради правосудството, поради тоа како функционира државниот систем, вели ...

Пандов: Крајно време е државата да го смести Заев во соодветна институција

Press24 - 17.02.2015

Трет пат за помалку од две недели опозицискиот лидер Зоран Заев признава дека соработувал со странските служби. Откако сите граѓани ја видоа снимката од кабинетот на премиерот Груевски и го прочитаа писмото кое Заев му го пишувал на Верушевски, ...

Власта нема намера да го замолчи Заев, туку сака да го пушти по вода

Сител - 17.02.2015

Власта нема намера да го замолчи Заев, туку сака да го пушти низ вода. Експертите коментираат дека со секој настап во јавноста, и секое објавување на незаконски креираните материјали лидерот на СДМС тоне се подлабоко во сопствените лаги.

Заев “пуштен во вода“, сите го гледаат неговото тонење

Нетпрес - 17.02.2015

Никој не го запира Зоран Заев во она што го има наумено да го направи. Ниту власта, очигледно, нема намера да го замолчи својот политички конкурент, туку го остава да ги објавува неовластено стекнатите разговори и на тој начин Заев се повеќе ...

Заев води жестока битка сам со себе - Излегува со едни изјави, па потоа се демантира

Сител - 17.02.2015

Не се среќавал со премиерот па се среќавал. Имал материјали од домашни служби, но велел дека се од странски. Не го познавал Верушевски, па се грижел за неговата финансиска состојба и му испраќал писма по курир.

ЗАЕВ ЗА Н1: Катастрофа, како само функционираат сите сектори на државниот систем - тоа е грозно! (ВИДЕО)

Sky - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. Скандалот со прислушувањето од страна на власта, упадот и инструментализацијата на ...

Латас ќе го тужи Заев поради објавените снимки

Кирилица - 17.02.2015

Главниот уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ – Латас, најави дека ќе ги тужи Заев и СДСМ за објавените снимки од прислушкуваните разговори за вршење притисок врз судството. Реакцијата на Латас е на снимката ...

СДСМ и Заев се херои во Грција: И покажале на ЕУ дека Македонија не ги исполнува критериумите за членство

Fox.mk - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

Зоран Заев во интервју за ТВ N1: Не е само прислушувањето (видео)

Кумановски м. - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. Скандалот со прислушувањето од страна на власта, упадот и инструментализацијата на ...

СДСМ и Заев се херои во Грција: И покажале на ЕУ дека Македонија не ги исполнува критериумите за членство

Курир - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

Заев “пуштен во вода“, сите го гледаат неговото тонење

Курир - 17.02.2015

Никој не го запира Зоран Заев во она што го има наумено да го направи. Ниту власта, очигледно, нема намера да го замолчи својот политички конкурент, туку го остава да ги објавува неовластено стекнатите разговори и на тој начин Заев се повеќе пропаѓа.

Заев: Прислушувањето е само по себе катастрофа

Макфакс - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вторник даде интервју за белградското студио на ТВ Н1, ексклузивен информативен партнер на светската телевизиска мрежа CNN. „Не е само прислушувањето. Прислушувањето е само по себе катастрофа.

СДСМ и Заев и покажале на Европската Унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство!

Пулс24 - 17.02.2015

Зоран Заев и СДСМ и покажале на Европската унија дека грешела кога тврдела дека Македонија е подготвена за членство – ова се дел од коментарите што може да се прочитаат во Грција откако опозициската партија ја објави и втората група прислушкувани ...

Сите гледаат како Заев тоне!

Пулс24 - 17.02.2015

Никој не го запира Зоран Заев во она што го има наумено да го направи. Ниту власта, очигледно, нема намера да го замолчи својот политички конкурент, туку го остава да ги објавува неовластено стекнатите разговори и на тој начин Заев се повеќе пропаѓа.

Заев против Заев

Пулс24 - 17.02.2015

Откако се слушна детонацијата од бомбите на Заев, од кои е погласно и пукањето на петардите, интернет заедницата реши да состави една интересна фотографија која привлече доста внимание. Насловена како „Заев против Заев“, на фотографијата се гледа ...

Груевски наскоро ќе се произнесе околу бомбите на Заев

24 Вести - 16.02.2015

Премиерот Никола Груевски без конкретен коментар за аферата прислушување и тонските записи што вчера ги објави лидерот на СДСМ Зоран Заев, со кои тврдеше дека се докажува оти извршната власт директно се мешала во судството.

Правосудните „икони“ се сокрија во глувчешка дупка

Deutsche Welle - 16.02.2015

Министри и судии бегаат од коментар за аудио-снимките кои сведочат за максимална контрола на власта врз правосудството, провладините медиуми ги покриваат новите сознанија со партиска пропаганда, јавноста чека одговори Не е ова спрега меѓу власта и ...

Заев го пушти Мијалков откако тврдеше дека тој не се прислушувал самиот себе

Дневник - 16.02.2015

Разговори, чија веродостојност не е потврдена, меѓу Гордана Јанкуловска и Михајло Маневски, Муса Џафери и Сашо Мијалков, Јанкуловска со Зоран Ставрески, министерката за внатрешни работи и прилепскиот градоначалник Маријан Ристевски и меѓу Драган ...

Правосудните „икони“ се сокрија во глувчешка дупка

Локално - 16.02.2015

Министри и судии бегаат од коментар за аудио-снимките кои сведочат за максимална контрола на власта врз правосудството, провладините медиуми ги покриваат новите сознанија со партиска пропаганда, јавноста чека одговори-пишува DW.

Груевски: Заев кажа за материјали од странски служби

Локално - 16.02.2015

Јас на прес-конференција најавив дека ќе има вакви работи, и кажав дека Заев ми кажа дека се од странски служби. Тоа е се што денеска го кажа премиерот Никола Груевски, после вториот циклус објавени снимки од прислушкувани разговори, кои ...

АНАЛИТИЧАРИ: Мијалков го прислушувал Мијалков?

Телеграф - 16.02.2015

Мислам дека не постои граѓанин во државата на кого веќе не му е јасно дека главна цел на Заев и на неговите странски соработници е да внесат страв и паника, вели аналитичарот Пандов По преслушување на материјалите, за кои реално би му биле потребни ...

Аналитичари-Снимките на Заев се од странски служби-Не е можно Мијалков сам да се прислушува

Алфа - 16.02.2015

Зоран Заев си даде автогол- ова се реакциите по вчерашните телефонски разговори кои ги објави лидерот на СДСМ. Аналитичарите збунети, велат не е логично тој што издавал наводно наредби да се прислушува, сам себе да се снима.

Латас ги загубил тужбите за кои го обвинуваше Заев!

МК News - 16.02.2015

Заев неколкупати посочи дека поседува разговори и од новинари, а денес како што кажа објави н разговор со уредникот на телевизија Сител, Драган Павловиќ-Латас. Имено, Заев посочи дека новинарот Латас обавил телефонски разговор кој се однесувал на ...

Заев: Власта има целосна контрола врз судството

Н.Македонија - 16.02.2015

Како што тврди СДСМ, владини и партиски функционери, судии, новинари и други зборуваат за местење судски одлуки, партиска распределба на позиции во судството, осигурување кој судија на која страна е и слично Нови моменти во аферата „Пуч“ Фокусот на ...

Груевски: Заев кажа за материјали од странски служби

+инфо - 16.02.2015

Јас на прес-конференција најавив дека ќе има вакви работи, и кажав дека Заев ми кажа дека се од странски служби. Тоа е се што денеска го кажа премиерот Никола Груевски, после вториот циклус објавени снимки од прислушкувани разговори, кои ...

Кого лаже Заев - Како можел Мијалков да се прислушкува самиот себе ?

Канал5 - 16.02.2015

Со вчера објавени телефонски разговори, меѓу кои и оној меѓу директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков и поранешниот вицепремиер Муса Џафер, лидерот на СДСМ, Зоран Заев докажа дека Мијалков не е нарачател на ...

Латас: Ќе го тужам Заев и ќе добијам!

Бриф - 16.02.2015

Во вестите на Сител, новинарот Драган Павловиќ Латас најави дека ќе го тужи лидерот на СДСМ, Зоран Заев и ќе го добие случајот. Тој рече дека нема да ја тужел партијата бидејќи според него и СДСМ е колатерална штета на нејзиниот претседател.

Латас: Ќе ги тужам и СДСМ и Заев, ама само од Заев ќе барам пари за одмор!

+инфо - 16.02.2015

Ќе го тужам СДСМ, ќе го тужам Зоран Заев. Од СДСМ нема да барам пари, но од Заев ќе барам, и ќе ги потрошам тие пари на одмор, рече главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ - Латас во вестите во 19 на ...

Пеколот на Заев

Република - 16.02.2015

СДСМ и Заев го прозваа и Латас за ургенции на Суд. Сите три случаи за кои тие тврдат дека е ургирано, Латас ги загубил. Зоран Заев јавно потврди дека Никола Груевски и Сашо Мијалков воопшто не прислушувале.

ВИДЕО: Еве како Мијалков можел „да се снима самиот себе“

Либертас - 16.02.2015

Откако вчера лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави снимени разговори од кои се гледа директен притисок на извршната врз судската власт, што е прекршување на Уставот, една од главните тези во провладините медиуми беше за снимката на која зборува ...

Груeвски: Вистината ќе ја слушнат сите – за се ќе одговорам пред Судот

Press24 - 16.02.2015

„Ќе одговорам на сите прашања во судската постапка која ќе биде јавна и транспарентна и за домашната и меѓународната јавност и ве повикувам да го следите случајот и да ги гледате доказите, да ги препознаете шпекулациите“.

Легитимирање на грчкото вето во замена за власта во Македонија ?

Нетпрес - 16.02.2015

Им дава ли Зоран Заев аргументи на Грците да тврдат дека наводното неисполнување на критериумите, а не грчката блокада, е пречка за македонското членство во ЕУ и НАТО ? Дали со објавувањето на телефонските разговори кои што ги добил од странска ...

Се докажува дека Мијалков не прислушувал - дејствувањето на Заев е закана за државните интереси и приватноста на ...

Press24 - 16.02.2015

Зоран Заев самиот се заплетка во сопствените лаги. Лидерот на СДСМ си даде автогол. Се докажа дека Мијалков воопшто не прислушувал, а дека Заев материјалите ги добил од странски центри. Заканувајќи се со “бомби“, претседателот од Бихаќка создаде ...

Заев докажа дека Мијалков не прислушувал, а материјалите ги добил од странски служби

Нетпрес - 16.02.2015

Зоран Заев самиот се заплетка во сопствените лаги. Лидерот на СДСМ си даде автогол. Се докажа дека Мијалков воопшто не прислушувал, а дека Заев материјалите ги добил од странски центри. Заканувајќи се со „бомби“, претседателот од Бихаќка создаде ...

ФОТО: Од штаб стигнуваат и готови напишани коментари против Заев за на Фејсбук?!

Либертас - 16.02.2015

Вчера го пренесовме текстот на порталот Револуционер каде стигнале фтографии од пораки кои што им се испраќаат на сите членови на ВМРО ДПМНЕ за делување на социјаните мрежи, со цел да се „минираат“ бомбите кои што ги објавува лидерот на СДСМ, Зоран ...

ВИДЕО: Латас ќе го тужел Заев поради објавените снимки за притисок врз судството

Либертас - 16.02.2015

Главниот уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ – Латас, најави дека ќе ги тужел Заев и СДСМ за објавените снимки од прислушкувани разговори за вршење притисок врз судството. Потсетување на објавената снимка за ...

СДСМ со новиот прес обвини за нови наводни афери на власта (видео)

Кумановски м. - 16.02.2015

Објавивме тежок политички скандал, дека братучедската двојка, Груевски и Мијалков прислушувале. Ја прислушувале СДСМ, ги прислушувале своите најблиски соработници, ги прислушувале своите коалициски партнери, ги прислушувале другите опозициски партии ...

Параноја

Курир - 16.02.2015

Она што Заев и Шекеринска го нарекуваа бомба што ќе ја собори владата на Груевски за три дена, се случи минатиот понеделник. Неделата помина, а владава е таму каде што е. Не мрда. Значи, бомбава не добаци до Илиндeнска, што и се гледа.

Со најновата „бомба“ Заев докажа дека Мијалков и Груевски не стојат зад прислушувањето

Денешен - 16.02.2015

Зоран Заев нафрли деновиве огромен број на обвинувања, но секојдневно демантирајќи се самиот себе. Така, најавувајќи ја својата бомба, лидерот на СДСМ обвинуваше дека премиерот Никола Груевски и Сашо Мијалков ги прислушкувале македонските политичари ...

Се докажува дека Мијалков не прислушувал, дејствувањето на Заев е закана за државните интереси и приватноста на ...

Курир - 16.02.2015

Зоран Заев самиот се заплетка во сопствените лаги. Лидерот на СДСМ си даде автогол. Се докажа дека Мијалков воопшто не прислушувал, а дека Заев материјалите ги добил од странски центри. Заканувајќи се со “бомби“, претседателот од Бихаќка создаде ...

Заев самиот докажа дека материјалите се добиени од странски тајни служби

Денешен - 16.02.2015

Телефонски разговори кои вчера ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, меѓу кои и разговорот меѓу директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков и поранешниот вицепремиер Муса Џафери, Заев докажа дека Мијалков не е нарачател ...

Латас му одговори на Заев по објавените прислушувања

Fox.mk - 16.02.2015

Латас во Дневникот на Сител рече дека веќе паднала фамата дека македонската полиција ги прислушкува македонските граѓани. - Денес видовме објавени, прислушкувани според нив на првиот човек на ДБК Сашо Мијалков и министерката за внатрешни работи ...

Заев самиот докажа дека материјалите се добиени од странски тајни служби

Fox.mk - 16.02.2015

Телефонски разговори кои вчера ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, меѓу кои и разговорот меѓу директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков и поранешниот вицепремиер Муса Џафери, Заев докажа дека Мијалков не е нарачател ...

Александар Пандов: Зад храброста на Заев стои човек соочен со страв

Пулс24 - 16.02.2015

Откако имаше молк на Бихаќка и во медиумите финансирани од СОРОС, Заев јавно ја призна автентичноста на писмото кое тој му го испратил на Зоран Верушевски. Тоа е човекот за кој Заев до неодамна велеше дека не го познава, за потоа да потврди дека не ...

Параноја

Пулс24 - 16.02.2015

Она што Заев и Шекеринска го нарекуваа бомба што ќе ја собори владата на Груевски за три дена, се случи минатиот понеделник. Неделата помина, а владава е таму каде што е. Не мрда. Значи, бомбава не добаци до Илиндeнска, што и се гледа.

ЗАЕВ СИ ДАДЕ АВТОГОЛ: Се докажува дека Мијалков не прислушувал, дејствувањето на Заев е закана за државните интереси и ...

Пулс24 - 16.02.2015

Зоран Заев самиот се заплетка во сопствените лаги. Лидерот на СДСМ си даде автогол. Се докажа дека Мијалков воопшто не прислушувал, а дека Заев материјалите ги добил од странски центри. Заканувајќи се со “бомби“, претседателот од Бихаќка создаде ...

Македонската онлајн заедница го исмева Заев!-втор дел

Пулс24 - 16.02.2015

На шегите на сметка на Заев им нема крај.... Како што најавивме, денес го објавуваме продолжението од фотографиите кои се виртуелен хит. Македонската онлајн заедница на најинтересен начин ги исмеа „бомбите на Заев“.

Ќе одговорам на сите прашања во јавна судска постапка

Maxim - 16.02.2015

„Ќе одговорам на сите прашања во судската постапка која ќе биде јавна и транспарентна и за домашната и меѓународната јавност и ве повикувам да го следите случајот и да ги гледате доказите, да ги препознаете шпекулациите“.