TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

24 Вести - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ пренесува Танјуг.

Николиќ - Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

Утрински - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ подготвен за посредување меѓу Грција и Македонија

Телма - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ се нуди да нe смири

Дневник - 10.11.2012

Се премисли ли српскиот претседател Томислав Николиќ за прашањето за името на Македонија и за изнесените ставови во Скопје? Ако се суди според пишувањата на грчките медиуми, кои јавуваат за неговата ...

Николиќ: Србија подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

Дневник - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ се понуди да посредува меѓу Македонија и Грција

Н.Македонија - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ На средбата со новинарите, сумирајќи ја ...

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

Алфа - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

А1 On - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Грција повторно остро , Николиќ се нуди да посредува

Алфа - 10.11.2012

Грција нема да даде согласност за Македонија да ги стартува преговорите со ЕУ доколку не се најде заеднички прифатливо решение за името, а еврокомесарот за проширување треба да ги преиспита сите ...

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Македонија и Грција

+инфо - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ: Животот на Косово и Метохија може да се среди

Сител - 10.11.2012

Српскиот претседател Томислав Николиќ, изјави дека животот во Косово може да се организира така што да се знае кои се надлежностите на привремените институции на Приштина.

Николиќ подготвен да посредува и за проблемот со името меѓу Македонија и Грција

Канал5 - 10.11.2012

Откако се понуди да посредува во спорот меѓу СПЦ и Мпц, српскиот претседател Томислав Николиќ денеска во Солун се понуди да биде и посредник во грчко - македонскиот спор.

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

МРТ - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ: Србија е спремна да посредува во спорот помеѓу Македонија и Грција

Sky - 10.11.2012

Српскиот претседател Тома Николиќ од Солун порача дека Србија е подготвена да посредува во решавањето на спорот за името помеѓу Македонија и Грција.

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Македонија и Грција

еВести - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ: Белград е спремен да посредува меѓу Скопје и Атина

Press24 - 10.11.2012

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска во Солун изјавил дека Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија На средбата со новинарите, сумирајќи ...

Николиќ: Србија е подготвена да посредува помеѓу Грција и Македонија

Курир - 10.11.2012

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска во Солун, изјавил дека Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија.

Николиќ - Животот на Косово и Метохија може да се среди

Inpress - 10.11.2012

Белград, 10. ноември 2012 (ИНПРЕС) Српскиот претседател Томислав Николиќ, изјави дека животот во Косово може да се организира така што да се знае кои се надлежностите на привремените институции на ...

Николиќ: Србија е подготвена да посредува меѓу Грција и Македонија

Денешен - 10.11.2012

Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија, изјавил денеска во Солун српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ: Србија е подготвена да посредува во решавањето на прашањата меѓу Грција и Македонија

Maxim - 10.11.2012

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска во Солун изјавил дека Србија е подготвена да посредува во решавањето на отворените прашања меѓу Грција и Македонија На средбата со новинарите, сумирајќи ...

Забранет влез со мобилен во кабинетот на Николиќ

Алфа - 08.11.2012

По аферата со прислушкувањето на претседателот на Србија, Томислав Николиќ, во Кабинетот на претседателот се заострени мерките за безбедност.

Забранет влез со мобилен во кабинетот на Николиќ

+инфо - 08.11.2012

По аферата со прислушувањето на претседателот на Србија, Томислав Николиќ, во Кабинетот на претседателот се заострени мерките за безбедност.

Забранет влез со мобилен телефон во Кабинетот на претседателот на Србија

Sky - 08.11.2012

Заострени се мерките за безбедност во Кабинетот на претседателот на Србија, Томислав Николиќ, по аферата со прислушувањето.

Дали некој сака да го убие Николиќ?

Дневник - 06.11.2012

МВР на Србија сè уште нема излезено со официјален став за инцидентот, кој се најде на насловните страници во време кога вниманието на јавноста е фокусирано на аферата со прислушувањето, чии „жртви“ ...

Обид за атентат врз Николиќ?

Н.Македонија - 06.11.2012

Безбедносните структури информираат оти во неколку наврати им бил пресечен патот, но обезбедувањето не дозволило полицискиот службен џип да удри во автомобилот „мерцедес“ во кој се возел Николиќ ...

Реториката на Николиќ може да им наштети на регионалните односи, велат аналитичарите

SETimes - 06.11.2012

Српскиот претседател Томислав Николиќ вознемири некои луѓе со својата проценка дека „Босна полека исчезнува“. Билјана Пекушиќ и Дражен Ремиковиќ за Southeast European Times во Белград и Сараево -- ...

БИА истражува имало ли обид за атентат врз претседателот Николиќ

24 Вести - 05.11.2012

Кабинетот на претседателот на Србија Томислав Николиќ потврди дека во петокот утрото на автопатот Белград- Ниш се случил инцидент кога офицер на МВР со службен автомобил налетал на колоната во која ...

Спречен атентат врз српскиот претседател Томислав Николиќ?

Вест - 05.11.2012

Српските медиуми објавија информации за обид за атентат врз претседателот на Србија Томислав Николиќ. Според тие информации, висок функционер на српската полиција во саботата попладне со службен џип ...

Николиќ имал инцидент на автопат, но има доверба во МВР

Телма - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во саботата утрото на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Николиќ имал инцидент на автопатот Белград-Ниш

Утрински - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Србија: кабинетот на Николиќ го потврди инцидентот на автопатот

МКД - 05.11.2012

Кабинетот на претседателот на Србија потврдил дека во петокот на автопатот Белград–Ниш се случил инцидент кога офицер на МВР со службен автомобил налетал на колоната во која се наоѓал Николиќ.

Обид за атентат врз српскиот претседател Николиќ

Идивиди - 05.11.2012

Според медиумите, висок функционер на српската полиција во саботата попладне со службен џип го пресекол патот на колоната возила во која се возел претседателот на Србија.

Српскиот претседател Николиќ имал инцидент на автопатот Белград-Ниш

Дневник - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

БИА истражува имало ли обид за атентат врз претседателот Николиќ

+инфо - 05.11.2012

Кабинетот на претседателот на Србија Томислав Николиќ потврди дека во петокот утрото на автопатот Белград- Ниш се случил инцидент кога офицер на МВР со службен автомобил налетал на колоната во која ...

Српскиот претседател имал инцидент на автопатот Белград-Ниш

Сител - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Српскиот претседател имал инцидент на автопатот Белград-Ниш

МРТ - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Српскиот претседател Томислав Николиќ очекува детална истрага за инцидентот

Канал5 - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ потврди дека ноќта во петокот кон саботата, на автопатот Белград- Ниш се случил инцидент, како и дека шефот на државата изразил уверување дека ќе ...

Полициски офицер се обидел да го убие Николиќ

Точка - 05.11.2012

Полициски офицер во петокот вечер се обидел да го убие српскиот претседател Томислав Николиќ, пишуваат српските медиуми.

Кабинетот на Николиќ: Инцидент на автопатот

Фама - 05.11.2012

Кабинетот на претседателот на Србија потврди дека во петок на автопатот се случил инцидент кога функционер на МВР со службен автомобил налетал на колоната на Томислав Николиќ, објавија српските ...

Полициски офицер се обидел да го убие Николиќ

Нетпрес - 05.11.2012

Полициски офицер во петокот вечер се обидел да го убие српскиот претседател Томислав Николиќ, пишуваат српските медиуми.

Спречен атентат врз српскиот претседател Томислав Николиќ

Таратур - 05.11.2012

Висок функционер на српското МВР со службен џип вчера околу три часот наутро го пресекол патот на колоната од возила во која бил српскиот претседател Томислав Николиќ.

Николиќ им верува на полицајците кои го чуваат

Курир - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Почна истрагата – кој сака да го убие Николиќ

еВести - 05.11.2012

Кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа потврди дека во петокот на автопат се случил инцидент, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова ...

Николиќ имал инцидент на автопат

Пулс24 - 05.11.2012

Службено полициско возило во неколку наврати го пресекло патот на колоната во која се наоѓал српскиот претседател Томислав Николиќ, јавуваат српските медиуми.

Полициски офицер се обидел да го убие српскиот претседател Николиќ?!

БезПардон - 05.11.2012

Во петокот вечерта полициски офицер се обидел да го убие српскиот претседател, Томислав Николиќ, пренесуваат српските медиуми.

Полициско возило во повеќе наврати ја пресекло колоната на Николиќ

Макфакс - 05.11.2012

Службено полициско возило во неколку наврати го пресекло патот на колоната во која се наоѓал српскиот претседател Томислав Николиќ, јавуваат српските медиуми.

Обид за атентат врз српскиот претседател Николиќ

Inpress - 05.11.2012

Белград/Ниш, 5. ноември 2012 (ИНПРЕС) Српските медиуми пренесоа информации за обид за атентат врз претседателот на Србија Томислав Николиќ.

Офицер сакал да го убие српскиот претседател?

Денешен - 05.11.2012

Во петокот на автопат се случил инцидент, потврди кабинетот на српскиот претседател Томислав Николиќ, соопштувајќи дека шефот на државата изразил уверување дека сите аспекти од ова случување ќе бидат ...

БИА истражува за обидот за атентат врз претседателот Николиќ

Maxim - 05.11.2012

Претседателот Николиќ изразил уверување дека сите аспекти од тој настан ќе бидат истражени и изјавил дека има целосна доверба во припадниците на Министерството за внатрешни работи кои се грижат за ...