TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вујовиќ: Металург заслужи повеќе

Дерби - 12.10.2014

Додека тренерот Лино Червар бираше зборови за да не ги навреди судиите од Словенија по сомнителните одлуки во моментите кога се одлучуваше победникот, па ја доведе под прашање само нивната физичка ...

ФОТО: Судиска рампа за Металург во Загреб

Утрински - 12.10.2014

Словенците Крстиќ и Љубич директно влијаеја врз поразот на македонскиот првак од 19:17 Ненад Крстиќ и Петер Љубич – Металург 19:17. Без ни малку претерување, и ова можеше да биде наслов на извештајот ...

ЛШ: Металург поразен во Загреб

Кајгана - 12.10.2014

Ракометарите на скопски Металург го забележаа и третиот пораз во првите три кола во годинешниот циклус од Групата А во Лигата на шампионите, откако не издржаа во финишот пред преполната загрепска ...

Мајсторијата на Мојсовски во Загреб (ВИДЕО)

Спортклуб - 12.10.2014

Металург беше поразен и во третиот натпревар во ЛШ, овојпат на гостувањето кај ППД Загреб со 19:17. Иако не менува многу, за одбележување е потегот на натпреварот кој му припадна на нашиот играч ...

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

+инфо - 24.09.2017

Македонскиот вице-првак попладнево загуби од турскиот шампион Бешикташ со 27-31 полувреме 14-14. Ракометарите на Металург го претрпеа и вториот пораз во елитната Лига на шампиони. Македонскиот вице-првак попладнево загуби од турскиот шампион ...

Червар: Ние не заслуживме пораз

Спорт365 - 12.10.2014

Тренерот на Металург незадоволен од поразот во Хрватска. Тимот на Металург забележа нов пораз во ракометната Лига на Шампиони и тоа е веќе трет од исто толку одиграни натпревари.

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

24 Вести - 24.09.2017

Ракометарите на Металург го претрпеа и вториот пораз во елитната Лига на шампиони. Македонскиот вице-првак попладнево загуби од турскиот шампион Бешикташ со 27-31 полувреме 14-14. Маталург беше рамноправен во поголемиот дел од мечот, односно се до ...

Металург на тешко гостување во Загреб

24 Вести - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Металург беше добар но загуби кај Загреб

Телма - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург го претрпе и третиот пораз во новата сезона од елитната Лига на шампиони. Македонскиот првак Металург загуби на гостувањето кај Загреб со 19:17 во третото коло ...

Червар: Не го заслуживме поразот

Дерби - 11.10.2014

Тимот на Лино Червар одигра храбро на гостувањето кај ППД Загреб во Лигата на шампионите, но неизвесниот натпревар заврши со пораз и го остави Металург без бодови и по третото коло од елитното ...

Металург „ограбен“ во Загреб

Дерби - 11.10.2014

Актуелниот македонски шампион Металург одигра доста борбено и пожртвувано на денешното гостување во Загреб, но и покрај тоа не успеа да го избегне третиот последователен пораз во Лигата на шампионите ...

Хорват: Ја избегнавме замката на стариот лисец Червар

Дерби - 11.10.2014

Металург загуби на гостувањето кај ППД Загреб во натпреварот од третото коло на ракометната Лига на шампиони, а останува впечатокот дека нашиот шампион имаше можност да стигне и до поволен резултат ...

Металург посакува „трета среќа“ во ЛШ

Екипа - 11.10.2014

Металург вообичаено одлично ги стартуваше настапите во ЛШ, па затоа сите во клубот делуваат шокирано што сезонава по првите две кола македонскиот првак нема ниту еден бод, со што сериозно се доведува ...

Червар: Вујо сакаше да ме вози во гепек

Екипа - 11.10.2014

Вечерашниот меч меѓу Загреб и Металург воедно претставува и нов дуел меѓу Веселин Вујовиќ и Лино Чевар. Стратегот на Металург се враќа во салата каде имаше низа блескави моменти во својата кариера, ...

Червар: Очигледно мораше вака, тоа е некоја порака за нас

Екипа - 11.10.2014

Тренерот на Металург, Лино Червар, на прес – конференцијата по натпреварот со Загреб ППД го изрази своето незадоволство од делењето на правдата на словенечките судии.

Металург остави срце на терен, но сепак „падна“ во Загреб

Екипа - 11.10.2014

Металург ниту во третиот обид не успеа да стигне до триумф во Лигата на шампионите, губејќи на гостувањето против Загреб со 19-17. Македонскиот првак покажа карактер, даде се од себе, но сепак не ...

Металург на тешко гостување во Загреб

Хитпортал - 11.10.2014

М акедонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Вугринец и Атман во Загреб, Станиќ се збогува со Автокоманда

Дневник - 11.10.2014

Натурализираниот македонски ракометен репрезентативец Ренато Вугринец и Павел Атман заминаа со тимот на Металург за Загреб, а македонскиот шампион и голманот Дарко Станиќ спогодбено ја раскинаа ...

Загреб по првото полувреме има предност од два гола

РК Металург - 11.10.2014

По првото полувреме Загреб има предност од два гола, 10:8. Гледаме цврст натпревар со малку голови. Во Металург, Атман и Мојсовски се со по два гола, во Загреб, Хорват е стрелец на 5 ...

Кризата продолжува, Металург поразен и на гостувањето во Загреб

МКД - 11.10.2014

Продолжува кризата во редовите на македонскиот шампион Металург. Момците од Автокоманда претрпеа пораз на вечерашното гостување кај Загреб со 19-17 во третата рунда од Лигата на шампионите.

Лига на шампиони: Металург немоќен во Загреб!

Хитпортал - 11.10.2014

Т ри од три порази на Металург во ракометната Лига на шампиони. По двата порази во првите две одиграни кола против ПСЖ и Брест Мешков, избраниците на Лино Червар не успеаа да дојдат до првите два ...

Червар: „Се најдобро за Вујовиќ, но тој сакаше да ме вози во гепек!“

Спортклуб - 11.10.2014

Лино Червар и Веселин Вујовиќ беа големи ривали додека двајцата ги водеа македонските ракометни гиганти Металург и Вардар, а хрватскиот тренер пред мечот ја загреа атмосферата со интересна изјава.

Расположениот Хорват и словенската судиска двојка му пресудија на Металург, трет пораз во низа за тимот од Автокоманда

СуперСпорт - 11.10.2014

Металург три кола без победа, пласманот во следната рунда под знак прашање. Металург отпатува во главниот град на Хрватска да ја прекине лошата резултатска криза, но тимот од Автокоманда не успеа во ...

Вујовиќ призна: Немаше да биде незаслужено ако победеше Металург

Спортклуб - 11.10.2014

Актуелниот македонски првак Металург претрпе пораз и во третиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите. Подобар од нашиот тим беше Загреб ППД кој на домашен терен, по голема борба славеше ...

Червар: „Не заслуживме пораз денеска“

Спортклуб - 11.10.2014

Екипата на Металург загуби на гостувањето во главниот град на Хрватска од тимот на ППД Загреб, забележувајќи го третиот пораз на исто толку натпревари во новата сезона од Лигата на шампионите.

Проблемите продолжуваат, трет пораз за Металург во ЛШ

Спортклуб - 11.10.2014

Тимот на Металург го забележа и третиот пораз во третиот натпревар во Лигата на Шампионите, откако беа совладени на гостувањето во Загреб против тимот на Прво Плинарско друштво Загреб со 19:17.

Циндриќ: „Недостатокот на концентрација во финишот пресуди“

Спортклуб - 11.10.2014

Металург иако загуби на гостувањето кај Загреб, одигра добар натпревар и воопшто немаше да биде незаслужено доколку актуелниот македонски шампион победеше на гостувањето, а еден од најдобрите ...

Трет пораз во третиот натпревар - Металург загуби на гостувањето во Загреб

Спортклуб - 11.10.2014

Македонскиот ракометен шампион мака мачи да ги повтори игрите и формата од минатата сезона, откако денеска го забележа и третиот пораз во третиот натпревар од Лигата на шампионите, откако загубија на ...

Добриот Металург не успеа во Загреб

РК Металург - 11.10.2014

Вечерва Металург го одигра својот најдобар натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите, но и тоа не беше доволно за нашата прва победа. Имаме многу основи да жалиме за исходот од денешната ...

Червар: мораше да заврши вака, Очигледно тоа е некаква порака за нас

РК Металург - 11.10.2014

По средбата ППД Загреб – Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Очигледно мораше да биде вака, тоа е некаква порака за нас. Му честитам на Загреб на победата, но морам да кажам ...

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Локално - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург го претрпе и третиот пораз во новата сезона од елитната Лига на шампиони. На гостувањето во Загреб, Металург е поразен од хрватскиот шампион Прво плинарско ...

Металург на тешко гостување во Загреб

Локално - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Металург против Загреб со Атман, но без Вугринец

Алфа - 11.10.2014

Ракометарите на Металург вечерва го играат третиот натпревар во Лигата на шампионите. Противник е Загреб, а преносот од хрватската престолнина ќе можете да го следите на Алфа со почеток од 17 часот и ...

Металург против Загреб атакува на првата победа

Алфа - 11.10.2014

Македонскиот првак Металург вечерва против Загреб ќе се обиде да ја забележи првата победа во новата сезона од ракометната Лига на шампиони. Директниот пренос на Алфа почнува во 17 часот и 50 минути.

Металург со Атман против Загреб

Телеграф - 11.10.2014

Шампионот смета и на репрезентативецот на Русија за 3. коло од Лигата на шампионите Ракометарите на Металург денеска од 18 часот го играат третиот меч сезонава во Лигата на шампионите, а противник е ...

Червар: Јунаците се познаваат кога е најтешко

Алфа - 11.10.2014

По двата последователни порази во Лигата на шампионите, ракометарите на Металург ги чека тешко гостување во Загреб. Дуелот со првакот на Хрватска, кој стартува од 18 часот можете да го следите низ ...

Трет пораз на „Металург“ во ЛШ

Идивиди - 11.10.2014

Во третиот натпревар во Лигата на шампионите „ Металург“ го доживеа и третиот пораз. Со овој пораз „Металурзите“ се во извонредно тешка ситуација во обидот да изборат пласман во следната фаза во ЛШ.

Металург пропушти голема шанса во Загреб

Телеграф - 11.10.2014

Македонскиот шампион Металург не успеа да направи подвиг на гостувањето во Хрватска, губејќи со 19:17 во меч од Лигата на шампиони Металург не успеа да ги искористи свотие шанси и релативно слабата ...

Металург поразен на гостувањето во Загреб

Алфа - 11.10.2014

Македонскиот шампион Металург го доживеа третиот пораз на стартот од Лигата на шампионите. Овој пат составот на Лино Червар загуби од Загреб со 19:17.

Металург на тешко гостување во Загреб

+инфо - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Канал5 - 24.09.2017

Ракометарите на Металург го претрпеа и вториот пораз во елитната Лига на шампиони. Македонскиот вице-првак попладнево загуби од турскиот шампион Бешикташ со 27-31 полувреме 14-14. Маталург беше рамноправен во поголемиот дел од мечот, односно се до ...

Металург на тешко гостување во Загреб

Канал5 - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Металург на тешко гостување во Загреб

А1 On - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

А1 On - 24.09.2017

Ракометарите на Металург го претрпеа и вториот пораз во елитната Лига на шампиони. Македонскиот вице-првак попладнево загуби од турскиот шампион Бешикташ со 27-31 полувреме 14-14. Маталург беше рамноправен во поголемиот дел од мечот, односно се до ...

Металург загуби во Загреб

Точка - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург загуби и третпат сезонава во Лигата на шампионите, откако попладнево Прво Плинарско друштво Загреб ги совлада металурзите со 19-17, па со тоа македонскиот ...

Металург несреќно загуби во Загреб

NewTime - 11.10.2014

Актуелниот македонски шампион Металург одигра доста борбено и пожртвувано на денешното гостување во Загреб, но и покрај тоа не успеа да го избегне третиот последователен пораз во Лигата на шампионите ...

ЛШ: Без Ренато Вугринец, Марко Неловски во составот за дуелот со ППД Загреб

Tip.com.mk - 11.10.2014

Денеска македонскиот ракометен првак Металург ќе го игра третиот натпревар од групата А во Лигата на шампионите, а противник е ППД Загреб во Хрватска (18:00 ч.).

Загреб - Металург на Алфа тв и Бразил - Аргентина на Арена спорт 1

Оff.net - 11.10.2014

Од денешната спортска програма на ТВ, ви го препорачуваме фудбалскиот класик на Јужна Америка, квалификации за ЕП 2016, ракомет Лига на шампиони, натпревари од регионалната кошаркарска лига, одбојка, ...

Дуел на Загреб и Металург, дуел на Вујо и Лино, дуел „да се биде или не“

Спорт365 - 11.10.2014

Македонскиот шампион оди на победа во хрватската престолнина. Металург веќе ги потроши сите „кредити“ и не смее да го има поразот како опција на денешниот дуел во Загреб против ППД.

Нов судир на старите ривали: Червар „ќе удри“ по Вујо за први бодови на Металург

SportMedia - 11.10.2014

Трета шанса за македонскиот првак Металург да ги освои првите бодови во ракометната Лига на шампионите. Лино Червар со својата „армија“ се враќа во првиот дом, во Загреб и ако тоа не е доволно за ...

Червар: Не сакам да ширам омраза, но Вујовиќ е човекот кој сакаше да ме вози во гепек

SportMedia - 11.10.2014

Колкаво (беш)е ривалството меѓу Лино Червар и Веселин Вујовиќ знае цел Балкан! Затоа не треба многу објасновање за огромната желба и кај двајцата тренери да покажат уште еднаш дека се подобри од ...

Червар: За Вујо како тренер мислам се најдобро, но тој е човекот кој сакаше да ме вози во гепек!

Спорт365 - 11.10.2014

Хрватскиот тренер ја почната битката низ медиумите. Уште пред дуелот на терен меѓу Загреб и Металург, почна дуелот на зборови низ медиумите на тренерите на двата тима Лино Червар и Веселин Вујовиќ.

Червар: Не сакам никого да омаловажам, ама не заслуживме пораз!

SportMedia - 11.10.2014

Лино Червар, тренерот на македонскиот ракометен првак Металург не беше расположен да дава изјави по мечот со Загреб и на пресот кратко изјави дека неговиот тим не заслужил пораз.

Несреќен пораз на Металург во Загреб

Pixel.mk - 11.10.2014

Шампионот на Македонија во третото коло го забележа и третиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите откако подобри од „металурзите“ вечерва на свој терен беа ракометарите на ППД ...

Червар: Судиите немаа доволно кондиција…

SportMedia - 11.10.2014

Лино Червар, тренерот на македонскиот ракометен првак Металург не беше расположен да дава изјави по мечот со Загреб и на пресот кратко изјави дека неговиот тим не заслужил пораз.

Металург не успеа против Загреб и судиите од Словенија

Н.Македонија - 11.10.2014

Ракометарите на Металург го загубија дуелот со ракометарите на Загреб и словенечките судии со 19-17 (10-8) во натпреварот од 3.коло од Лигата на шампионите Избраниците на Лино Червар втор пат ...

Вујовиќ: Имавме среќа, Металург заслужи повеќе!

SportMedia - 11.10.2014

Тренерот на Прво плинарско друштво Загреб, Веселин Вујовиќ денеска го надмудри Лино Червар и го водеше својот тим до победа во Лигата на шампионите, но поранешниот стратег на Вардар призна дека ...

ЛШ, Вујовиќ: Немаше да биде незаслужено ако Металург дојдеше до победата

Tip.com.mk - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург денеска во рамките од третото коло во групата А во Лигата на шампионите го доживеа и третиот пораз од ППД Загреб во Хрватска со резултат 19:17.

Тоне Металург, нов пораз во Лигата на шампионите

Оff.net - 11.10.2014

Македонскиот ракометен шампион ја продолжувата кризата, која се темели на финансиски проблеми и лоши резултати. По поразите од ПСЖ и Мешков Брест, скалпот им го зеде и Прво Планинаско друштво од ...

Кризата продолжува, Металург немоќен во Загреб!

Спорт365 - 11.10.2014

Три од три порази на Металург во ракометната Лига на шампиони. По двата порази во првите две одиграни кола против ПСЖ и Брест Мешков, избраниците на Лино Червар не успеаа да дојдат до првите два бода ...

Металург не успеа и во Загреб: „Плинарите“ ја продолжија кризата на македонскиот првак

SportMedia - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург загуби и третпат сезонава во Лигата на шампионите, откако попладнево Прво Плинарско друштво Загреб ги совлада металурзите со 19-17, па со тоа македонскиот ...

Трет пораз на Металург од ППД Загреб во Лигата на шампионите (19:17)

Tip.com.mk - 11.10.2014

Денеска македонскиот ракометен клуб на Металург во рамките од третото коло во групата на Лигата на шампионите на гостински терен го претрпе третиот пораз од хрватскиот тим на ППД Загреб со 19:17 ...

ЛШ, Циндриќ: Не можеме да очекуваме бодови против Кил

Tip.com.mk - 11.10.2014

Македонскиот ракометен шампион Металург во најквалитетното европско клупско ракометно натпреварување денеска загуби во Хрватска од ППД Загреб со 19:17.

Металург на тешко гостување во Загреб

Сител - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Без Вугринец и Манасков „Да се биде или не“ за Металург во Загреб

Република - 11.10.2014

Металург го игра веројатно клучниот меч во новата сесзона од Лигата на шампионите во Загреб, против Прво плинарско друштво Загреб, а победата стана императив по стартните порази од ПСЖ и Мешков Брест.

Металург со минус два по првиот дел во Загреб

Република - 11.10.2014

Металург има негатива од два гола. 8-10 по првото полувреме во Загреб против ППД Загреб, во меч од третото коло во Лигата на ракометни шампиони. Домаќините постојано водеа со еден до два гола ...

Кризата продолжува, и Загреб го победи Металург

Република - 11.10.2014

Резултатската криза како резултат и на проблемост со финансииите продолжува кај Металург, а македонскиот вицешампион го претрпе третиот пораз во Лигата на шампионите, откако вечерва Загреб беше ...

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Сител - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург го претрпе и третиот пораз во новата сезона од елитната Лига на шампиони. На гостувањето во Загреб, Металург е поразен од хрватскиот шампион Прво плинарско ...

Се тенчи ледот, Металург мора да победи

Спорт - 11.10.2014

На денот на заминувањето на Металург за Загреб, каде што утре ќе го игра натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, главна тема не е како ќе се игра во Загреб туку кој ќе игра во Загреб ...

Металург поразен и од Загреб

Вечер - 11.10.2014

Избраниците на тренерот Лино Червар го претрпеа третиот пораз во најквалитетното клупско ракометно натпреварување. Македонскиот шампион овој пат е поразен од хрвтскиот шампион со 19:17 и се уште нема ...

Червар: Не заслуживме пораз

Вечер - 11.10.2014

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Металург, Лино Черва по третиот пораз во групната фаза од Лигата на шампионите, овој пат од Загреб, изјав идека не заслужиле да загубаат.

ЛШ: Металург поразен во Загреб

Макфакс - 11.10.2014

Ракометарите на скопски Металург го забележаа и третиот пораз во првите три кола во годинешниот циклус од Групата А во Лигата на шампионите, откако не издржаа во финишот пред преполната загрепска ...

Металург на тешко гостување во Загреб

Lider - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург ќе има тешка задача на гостувањето во Загреб, да ја оствари првата победа во новата сезона од елитната Лига на шампиони.

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Lider - 11.10.2014

Македонскиот ракометен првак Металург го претрпе и третиот пораз во новата сезона од елитната Лига на шампиони. На гостувањето во Загреб, Металург е поразен од хрватскиот шампион Прво плинарско ...

Шпрем: Мора да се спремиме за сите можни тактики на Червар

Екипа - 10.10.2014

Актуелниот македонски првак, Металург за разлика од претходните сезони, во пресрет на третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите е без победа.

Металург без Манасков, но со Вугринец и Атман ќе гостува во Загреб

Кајгана - 10.10.2014

Ракометарите на Металург без Дејан Манасоков, но со Ренато Вугринец и Павел Атман ќе му се спротивстават на ППД Загреб во третото коло во А групата во Лигата на шампиони.

Mеталург замина за Загреб

РК Металург - 10.10.2014

Во 14.30 часот експедицијата на Металург замина за Загреб. Нашите ракометари ќе летаат со летот од 15.50 часот, а во главниот град на Хрватска ќе пристигнат во 17.15 часот и ќе се сместат во хотелот ...

Металург без Вугринец и Манасков но со Атман против Загреб

МКД - 10.10.2014

Металург замина за Хрватска каде утревечер го игра натпреварот со ППД Загреб во третото коло од групнатафаза во ракометната Лига на шампионите. Засилени со Павел Атман во тимот ќе се обидат да го ...

Металург и без Манасков во Загреб

Дневник - 10.10.2014

Проблемите кај македонскиот ракометен шампион не запираат сезонава. Најновиот стаса од ЕХФ, чии дисциплинци го казнија Дејан Манасков со еден натпревар неиграње поради црвениот картон заработен на ...

Металург по двата бода во Загреб

Алфа - 10.10.2014

Ракометарите на Металург денеска заминуваат за Загреб каде утре ќе го одиграат третиот натпревар во Лигата на шампионите. Мечот стартува во 18 часот, а ќе можете да го следите низ директен пренос на ...

Вугринец останува во Скопје, Атман се враќа во екипата

SportMedia - 10.10.2014

Екипата на Металург отпатува за Загреб, а во авионот овој пат имаше место и за Павел Атман. Откако минатиот викенд паузираше на мечот во Брест, рускиот бек се врати на списокот на Лино Червар, но ...

Македонскиот шампион замина за Загреб

Спорт365 - 10.10.2014

Металург пред нов предизвик. Македонскиот шампион Металург замина за Загреб, каде утре со почеток од 18,00 часот ќе го одигра натпреварот од третото коло во Лигата на Шампионите.

Вујовиќ со порака до Металург: Ние немаме ракометни ѕвезди, но имаме големи мадиња!

Точка - 10.10.2014

Македонскиот шампион Металург во сабота во 18:00 часот гостува во Загреб кај екипата на ППД Загреб во рамките на третото коло во ракометната Лига на шампиони.

Филип Ивиќ: Да направиме нов ракометен спектакл со Металург

Спорт365 - 10.10.2014

Голманот на Загреб посакува многу гледачи на трибините. На прес конференцијата во очи дуелот на загреб и Металург во рамките на 3-тото коло од Лигата на шампионите, покрај тренерот Весен Вујовиќ, ...

Веселин Вујовиќ: Нема да ни биде лесно, Металург има искусен тим

Спорт365 - 10.10.2014

Тренерот на хрватскиот тим очекува победа против македонскиот шампион. Можеби една од последните шанси за пласман во ТОП 16, тимот на Металург ќе ја има во саота во Загреб, каде ќе се сретне со ...

Миркуловски: Ми недостига Вујо на клупата на Вардар

Спорт365 - 10.10.2014

Ракометарот на Металург се потсетува на минатото кога Вујовиќ го предводеше Вардар од клупата. Македонскиот шампион Металург викендов го игра мечот од третото коло во групната фаза од Лигата на ...

Ловро Шпрем: Очекувам повеќе публика против Металург отколку со Кил

Спорт365 - 10.10.2014

Левото крило на Загреб посакува полни трибини. Во пресрет на интересното соочување помеѓу Загреб и Металург, кое е интересно од многу аспекти, за веб-сајтот на Загреб своите очекувања ги истакна и ...

Дерби во Загреб и меч на колото во Скопје

Н.Македонија - 10.10.2014

Утре во Загреб се среќаваат хрватскиот и македонскиот шампион, Загреб и Металург, а в недела е мечот на колото прогласен од ЕХФ, помеѓу Вардар и моментно водечкиот германски тим, Левен Димовски ...

Вугринец останува во Металург, и Атман отпатува за Загреб

Република - 10.10.2014

Ренато Вугринец и Павел Атман ќе играат за Металург против ППД Загреб во третото коло од ракометната Лига на шампиони. Македонскиот вицепрвак ќе биде осетно засилен во еден од клучните мечеви во ...

Вујовиќ пред Металург: Моите играчи имаат м***ња како црквени ѕвона

Курир - 10.10.2014

На многу интересен начин тренерот на ППД Загреб го најави мечот од третото коло од Лигата на шампионите против Металург. Во сабота во „Арена Загреб“ со почеток во 18:00 часот ППД Загреб го пречекува ...

Вујовиќ: Моите играчи имаат ма**иња како црковни ѕвона

Денешен - 10.10.2014

На многу интересен начин тренерот на ППД Загреб го најави мечот од 3.коло од Лигата на шампионите против Металург. Во сабота во „Арена Загреб“ со почеток во 18:00 часот ППД Загреб го пречекува ...

Металург комплетен на гостувањето кај Загреб

Денешен - 10.10.2014

Металург ќе патува комплетен во Загреб, во обид во својот трет натпревар да ја забележи и првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. Актуелниот шампион во тимот за претстојното тешко ...

Металург без Манасков, но со Вугринец и Атман ќе гостува во Загреб

Макфакс - 10.10.2014

Ракометарите на Металург без Дејан Манасоков, но со Ренато Вугринец и Павел Атман ќе му се спротивстават на ППД Загреб во третото коло во А групата во Лигата на шампиони.

Станиќ не е веќе во Металург!

Спорт - 10.10.2014

Дарко Станиќ не е веќе дел од Металург. Епилог каков што можеше да се насети по настаните кои станаа актуелни од почетокот на месецов Вчера имало состанок меѓу ракометарот и клубот, нашле заеднички ...

ЕХФ го казни Манасков еден натпревар

24 Вести - 09.10.2014

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков поради исклучувањето на натпреварот со Брест Мешков. Левото крило на македонскиот шампион нема да настапи на ...

Манасков доби суспензија од ЕХФ

Дерби - 09.10.2014

Македонскиот репрезентативец и член на Металург, Дејан Манасков нема да може да настапи на саботниот дуел против ППД Загреб во Лигата на шампионите. Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира ...

Вујо го пречекува Червар: Срце како автобус и мадиња како црквени ѕвона!

Дерби - 09.10.2014

Ракометарите на ППД Загреб во третото коло на Лигата на шампиони ќе се сретнат со Металург, што ќе биде уште еден дуел меѓу тренерите Веселин Вујовиќ и Лино Червар, кои добро се познаваат од своето ...

Червар: Одиме во Загреб во лош момент, но сигурно нема да се предадеме

Екипа - 09.10.2014

Металург неочекувано по првите две кола во групата се наоѓа на последното место, без ниту еден освоен бод, а македонскиот првак викендов го очекува нов тежок дуел, овојпат на гостински терен против ...

Манасков суспендиран од ЕХФ, нема да игра во Загреб

Екипа - 09.10.2014

Проблемите на Лино Червар во пресрет на саботниот меч од Лигата на шампионите против Загреб уште повеќе се зголемија откако Дејан Манасков заработи суспензија од еден натпревар поради црвениот картон ...

Вујовиќ: Металург е моќен без оглед на проблемите

Екипа - 09.10.2014

Шефот на стручниот штаб на Металург, Веселин Вујовиќ, е полн со респект за тимот на Металург во пресрет на саботниот меч на неговиот Загреб против македонскиот првак во третото коло од Лигата на ...

Металург со Атман и Вугринец по триумф во Загреб

Екипа - 09.10.2014

Металург ќе патува комплетен во Загреб, во обид во својот трет натпревар да ја забележи и првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. Македонскиот првак попладнево објави дека ја ...

Вујовиќ: Ќе биде катастрофа ако не го победиме Металург

Кајгана - 09.10.2014

Неблагодарно е што еден млад тим како што е ППД Загреб е фаворит против добра и искусна екипа каков што е Металург, изјави тренерот на хрватскиот шампион Веселин Вујовиќ, во пресрет на дуелот на ...

Дејан Манасков доби суспензија од еден натпревар

РК Металург - 09.10.2014

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков, и тој нема да настапи на средбата против екипата на Загреб, в сабота, во третото коло од Лигата на шампионите.

Манасков го пропушта дуелот со Загреб

ЗаЗабава - 09.10.2014

Левото крило на македонскиот шампион Металург, Дејан Манасков, нема да може да настапи на дуелот против Загреб во третото коло од Лигата на шампионите.

Продолжуваат проблемите: Металург и без Манасков во Загреб

Спортклуб - 09.10.2014

Екипата на Металург ќе биде десеткувана на претстојниот натпревар против Загреб во рамките на третото коло од Лигата на шампионите. Покрај Дарко Станиќ, кој денеска спогодбено го раскина договорот со ...

Веселин Вујовиќ: Металург е силен, без оглед на тоа што имаат проблеми

Спортклуб - 09.10.2014

Шефот на стручниот штаб на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ целосно го респектира тимот на Металург во пресрет пред саботниот дуел на неговиот Загреб против нашиот шампион Металург во третото коло од ЛШ.

Манасков го пропушта Загреб

Телеграф - 09.10.2014

По црвениот картон на мечот со Мешков Брест, левото крило на Металург доби суспензија од еден меч Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков, и тој нема да ...

Еден меч суспензија за Манасков

Алфа - 09.10.2014

Тренерот на Металург, Лино Червар никако не може да го состави најдобриот тим за настапите во Лигата на шампионите. По црвениот картон на мечот со Мешков Брест, Дејан Манасков доби суспензија од еден ...

Металург е Металург, но ова е друга приказна

Идивиди - 09.10.2014

Металург и Загреб се стари познаници, Металург и Веселин Вујовиќ уште подобро се знаат кои се и што се. Дуелите меѓу македонскиот и хрватскиот тим добија посебен шарм откако Лино Червар се пресели во ...

Продолжуваат мечевите од 3-то коло во ракометната Лига на Шампиони

Алфа - 09.10.2014

Со четири мечеви денеска продолжува третото коло во ракометната лига на шампиони. Во дуел од Ц групата каде настапува и Вардар ќе играат Чеховски Медведи и Целје, додека во А составот каде што ...

ЕХФ го казни Манасков еден натпревар

А1 On - 09.10.2014

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков поради исклучувањето на натпреварот со Брест Мешков. Левото крило на македонскиот шампион нема да настапи на ...

Вујовиќ со порака до Червар: Немаме ѕвезди, ама имаме играчи со големо срце и со – мадиња!

Бриф - 09.10.2014

Поранешниот вардаров тренер и актуелен кормилар на Прво плинарско друштво Загреб, Веселин Вујовиќ му порача на својот колега Лино Червар од македонскиот првак Металург дека хрватскиот шампион нема ...

Возбудувањата продолжуваат во 3. коло од ракометната ЛШ

Спорт365 - 09.10.2014

Викендот е резервиран за нашите ракометни претставници. Денеска, (четврток) на програмата се четири мечеви откако вчера во првиот натпревар од третото коло Фленсбург високо ја совлада силната екипа ...

ЕХФ го казни Манасков еден натпревар

+инфо - 09.10.2014

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков поради исклучувањето на натпреварот со Брест Мешков. Левото крило на македонскиот шампион нема да настапи на ...

Манасков суспендиран за мечот во Загреб

Бриф - 09.10.2014

Дејан Манасков нема да игра на натпреварот меѓу ППД Загреб и Металург, в сабота, во третото коло од Лигата на шампионите, соопштија денеска од ЕХФ. Манасков е казнет со еден меч суспензија поради ...

ЕХФ: Дејан Манасков нема право да игра против ППД Загреб

Tip.com.mk - 09.10.2014

Како што пренесува официјалниот веб сајт на Европската ракометна федерација (ЕХФ), Дејан Манасков нема право да игра на третиот натпревар на македонскиот ракометен шампион Металург во Лигата на ...

Нова мака за Металург: Манасков суспендиран за мечот во Загреб

SportMedia - 09.10.2014

Дејан Манасков нема да игра на натпреварот меѓу ППД Загреб и Металург, в сабота, во третото коло од Лигата на шампионите, се огласија денеска од ЕХФ. Дисциплинската комисија го казни со еден меч ...

Еден натпревар суспензија за Дејан Манасков

Спорт365 - 09.10.2014

Македонскиот шампион значително ослабен на дуелот со Загреб. Според информациите кои пристигаат, дисциплинската комисија при ЕХФ одлучи да го суспендира левото крило на македонскиот шампион Металург, ...

Червар: Загреб е апсолутен фаворит, но...

Н.Македонија - 09.10.2014

Домашниот терен и добрата игра во првите две кола сезонава го прават Загреб апсолутен фаворит, но тоа не значи дека ќе оставиме работите да се одвиваат во тој правец, вели Лино Червар, тренерот на ...

Вујовиќ: Ќе го имаме статусот на фаворит против Металург

Tip.com.mk - 09.10.2014

На 11. Октомври 2014 год. (сабота, 18:00 ч.), македонскиот ракометен првак Металург ќе го игра третиот натпревар од групата А во Лигата на шампионите на гостински терен против ППД Загреб.

Вујовиќ со порака до Червар: Немаме ѕвезди, ама имаме играчи со големо срце и со – мадиња!

SportMedia - 09.10.2014

Поранешниот вардаров тренер и актуелен кормилар на Прво плинарско друштво Загреб, Веселин Вујовиќ му порача на својот колега Лино Червар од македонскиот првак Металург дека хрватскиот шампион нема ...

Вујовиќ: Мора да го победиме Металург или ќе не снајде катастрофа!!!

Сител - 09.10.2014

Неблагодарно е што еден млад тим како што е ППД Загреб е фаворит против добра и искусна екипа каков што е Металург, рекол тренерот на хрватскиот шампион Веселин Вујовиќ, во пресрет на дуелот на двата ...

Дејан Манасков нема да настапи во Загреб поради суспензија

Република - 09.10.2014

Во третото коло од Лигата на шампионите македонскиот ракометен првак Металург ќе гостива во Загреб во сабота. Дополнителни грижи на тренерот Лино Червар му прави отсуството на Дејан Манасков левото ...

Вујовиќ покажа респект кон Металург

Вечер - 09.10.2014

„Металурзите" се без освоен бод по првите две кола во Лигата на шампионите, но Вујовиќ ги предупреди своите ракометари да не се залажуваат, бидејќи тимот од Автокоманда не е за потценување.

Вујовиќ: Ќе биде катастрофа доколку не го победиме Металург

Макфакс - 09.10.2014

Неблагодарно е што еден млад тим како што е ППД Загреб е фаворит против добра и искусна екипа каков што е Металург, рекол тренерот на хрватскиот шампион Веселин Вујовиќ, во пресрет на дуелот на двата ...

ЕХФ го казни Манасков еден натпревар

Lider - 09.10.2014

Дисциплинската комисија на ЕХФ го суспендира левото крило на Металург, Дејан Манасков поради исклучувањето на натпреварот со Брест Мешков. Левото крило на македонскиот шампион нема да настапи на ...

Лука Степанчиќ и Златко Хорват убедени во триумф на Загреб над Металург во ЛШ

Спорт365 - 08.10.2014

Хрватскиот шампион очекува победа над македонскиот шампион. По двата порази за тимот на Металург во Лигата на шампионите од ПСЖ и Брест Мешков единствена опција е победа над тимот на Загреб во ...

Металург го очекува “пекол” во Загреб

Нетпрес - 08.10.2014

Македонскиот шампион Металург во сабота ќе му гостува на Загреб, натпревар кој ќе се игра во рамките од третото коло на групата А во Лигата на шампионите.

Загрепчани ги молат навивачите за полна „Арена“, за да падне Металург

Екипа - 07.10.2014

Максимално загреана е атмосферата во Загреб пред гостувањето на македонскиот шампион Металург во третото коло од Групата А во Лигата на шампионите. Пет дена пред дуелот ракометарите на Загреб ППД ...

Загреб има тактика за Металург: Хрватите со бесплатен влез ќе прават пекол во „Арена“

SportMedia - 07.10.2014

Хрватскиот ракометен првак Прво плинарско друштво Загреб реши да ги отвори вратите на „Арена Загреб“ и секој навивач на клубот бесплатно да влезе на мечот со цел да ја наполни салата и да направи ...

ЛШ, Степанчиќ: Да го оставиме Металург на нула бодови и по третото коло!

Tip.com.mk - 07.10.2014

На 11. октомври 2014 год. со почеток од 18:00 ч., македонскиот ракометен првак на Металург ќе го одигра и третиот натпревар од групата А во Лигата на шампионите.

Малку беа Циндриќ и Миркуловски

Н.Македонија - 06.10.2014

Во 3-то коло Металург ќе има уште едно тешко гостување, против хрватскиот шампион Загреб, в сабота РАКОМЕТ - ВТОР ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СЕЗОНАВА ВО ЛИГАТА НА ШАМПОНИТЕ Ракометарите на Металург го ...

Бледнеат шансите за Топ 16

Спорт - 06.10.2014

Четвртипат во последните пет натпревари Лино Червар на прес-конференција место својот мораше да го фали противничкиот тим Овој пат тоа е БГК Мешков од Брест, екипата која му го нанесе вториот пораз ...