TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како ќе се вика синот на Ким и Кајне

Канал5 - 15.11.2015

Познатиот пар и овој пат ќе се одлучи за необично име. Брачниот пар Канје Вест и Ким Кардашијан го очекуваат своето второ дете, а неодамна старлетата откри дека ќе роди син. Кога добија девојче со гордост ја известија јавноста дека ќе се вика Норт ...

Ким и Кање избраа име за синот

ЗаЗабава - 14.11.2015

Брачната двојка Ким Кардашијан и Канје Вест го очекуваат своето второ дете, а неодамна старлетата откри дека ќе роди син. Кога пред две години ја добија ќерката Норт Вест, тие со гордост соопштија во јавност дека се вика Норт (Север).

Ким и Канје одбраа име за синот

+инфо - 14.11.2015

Брачната двојка Ким Кардашијан и Канје Вест го очекуваат своето второ дете, а неодамна старлетата открила дека ќе роди син. Кога пред две години ја добија ќерката Норт Вест, тие со гордост соопштија во јавност дека се вика Норт (Север).

Ким и Канје одбраа име за синот

Fox.mk - 14.11.2015

Брачната двојка Ким Кардашијан и Канје Вест го очекуваат своето второ дете, а неодамна старлетата открила дека ќе роди син. Кога пред две години ја добија ќерката Норт Вест, тие со гордост соопштија во јавност дека се вика Норт (Север).

Се соблече гола во стилот на Ким: Многумина коментираат дека е подобра од оргиналот…

Попара - 13.11.2015

Манекенката Абигејл Рачфорд за потребите за снимање календар се фотографираше гола исто како Ким, а многумина коментираат дека оваа копија изгледа подобро од оригиналот. За потсетување, неодамна на насловната страница од магазинот „Paper“ познатата ...

Абигејл ја рекреираше позата на Ким, а чиј задник е подобар?

ЗаЗабава - 12.11.2015

Абигејл Рачфорд одлучи да ја ископира славната насловна страна на списанието "Paper" која ја красеше голата задница на Ким Кардашијан, а многумина сметаат дека нејзината верзија е дури и подобра.

Го собори личниот рекорд: Ким Кардашијан откри колку се здебелила за време на бременоста

Хитпортал - 12.11.2015

Додека се ближи моментот кога риалити ѕвездата по втор пат ќе стане мајка, таа најмногу се грижи за тоа колку се здебелила за време на бременоста и како ќе успее да се ослободи од вишокот на килограми.

Се соблече гола во стилот на Ким: Дали копијата е подобра од оригиналот?

БркајРабота - 12.11.2015

Манекенката Абигејл Рачфорд за потребите за снимање календар се фотографираше гола исто како Ким, а многумина коментираат дека оваа копија изгледа подобро од оригиналот. За потсетување, неодамна на насловната страница од магазинот „Paper“ познатата ...

Ким во бременоста се здебелила 23 килограми: Ме очекува тешка работа!

Попара - 12.11.2015

За време на правате бременост, Ким Кардашијан (35) се здебелила неколку килограми и тоа и паднало тешко. Откако се породила, се вратила во форма и одлучила да се слика гола за списанието Paper. Но втората бременост и паѓа уште потешко.

Го собори личниот рекорд: Ким Кардашијан откри колку се здебелила во бременоста

+инфо - 12.11.2015

Додека се ближи моментот кога ријалити ѕвездата Ким Кардашијан по втор пат ќе стане мајка, неа најмогу ја грижи тоа што многу се здебелила во втората бременост и како ќе успее да се ослободи од вишокот килограми.

Се соблекла гола и ја копирала Ким: Дали е Абигејл подобра од оригиналот?

Точка - 12.11.2015

Абигејл Рачфорд одлучила да ја испочитува славната насловна страна на списанието "Paper" која ја красела голата Ким Кардашиан. Многумина сметаат дека нејзината верзија е дури и подобра. Манекенката снима календар кој ќе се состои од фотографии кои ...

Кога копијата е подобра од оригиналот, Абигејл ја ископира Ким, па го освои светот (фото)

think.mk - 12.11.2015

Манекенката Абигејл Рачфорд за потребите за снимање календар се фотографираше исто како Ким, а многумина коментираат дека оваа копија изгледа подобро од оригиналот. Освен во голото издание како Ким, Абигејл се фотографираше и во стилот на актерката ...

Абигејл ја рекреираше позата на Ким, а чиј задник е подобар?

Среќа.mk - 12.11.2015

Абигејл Рачфорд одлучи да ја ископира славната насловна страна на списанието “Paper” која ја красеше голата задница на Ким Кардашијан, а многумина сметаат дека нејзината верзија е дури и подобра.

ФОТО: Се соблече гола како Ким - дали оваа копија е подобра од оригиналот?

Курир - 12.11.2015

Сигурно се сеќавате на насловната страница од магазинот „Paper“ кога Ким Кардашиан позираше гола, а нејзиниот задник беше во преден план. Манекенката Абигејл Рачфорд за потребите за снимање календар се фотографираше исто како Ким, а многумина ...

Се соблече гола како Ким: Дали оваа копија е подобра од оригиналот?

Вистина.мк - 12.11.2015

Сигурно се сеќавате на насловната страница од магазинот „Paper“ кога Ким Кардашијан позираше гола, а нејзиниот задник беше во преден план. Манекенката Абигејл Рачфорд за потребите за снимање календар се фотографираше исто како Ким, а многумина ...

Ким поради бременоста целосно се деформирала (галерија)

Република - 12.11.2015

Додека се наближува терминот кога реалната ѕвезда по втор пат ќе стане мајка, Ким најмногу ја загрижува фактот дека толку многу се здебелила за време на бременоста и не знае како е успее да се реши од вишокот килограми.

Секогаш сака да биде во центарот на вниманието дури и кога е бремена!

Турлитава - 11.11.2015

Ким Кардашијан го покажа својот труднички стомак во црн чипкаст комбинезон, кој замислете, во поголемиот дел беше проѕирен. Таа присуствуваше на петтата “LACMA Film + Art” гала во Лос Анџелес, и го привлече вниманието со оваа провокативна ...

Ким Кардашијан со скандалозна трудничка комбинација

Интересно - 11.11.2015

Ким Кардашијан секогаш не остава изненадени со своите скандалозни модни комбинации... Бремената старлета многу ретко се облекува со материјал до грлото, па така сега на традиционалната 'Art + Film' гала вечер пристигнала во провокативно модно ...

Жали за минатото: Ким некогаш изгледала вака!

Вистина.мк - 11.11.2015

Ким Кардашијан од време на време на Инстаграм објавува фотографии од деновите кога изгледала далеку поинаку отколку денес. Тенок струк, витки нозе, но не и пренагласени облини, вака изгледала некогаш оваа реалити ѕвезда.

Кардашијан:Само заради торта од сирење лета до Париз

Телма - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала во ...

Ким Кардашијан летала за Париз на еден ден за една луда работа

Хитпортал - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење (cheesecake) и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот на „Vogue“ дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а ...

Додека Ким Јонг – Ун ги поздравува од автобус, луѓето паѓаат во транс (видео)

Хитпортал - 10.11.2015

Што се случува во Северна Кореја можеме да дознаеме на YouTube благодарение на овој корисник кој вредно ги пренесува сите настани кои тамошната државна телевизија ги прикажува. Видеото е исечено од традиционалната информативна програма која на ...

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз само заради торта од сирење

Популарно - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала ...

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз само заради торта од сирење

Алфа - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз.

Не помина многу време, а Ким Кардашијан повторно ги шокираше сите!

Runway - 10.11.2015

Популарната старлета на една гала вечера во Лос Анџелес се појави во потполно проѕирен комбинезон ставајќи го нејзиниот стомак во центарот на вниманието. Ким Кардашијан (34) која е во осмиот месец од бременоста, носеше црни проѕирни парчиња од ...

Во три чекори до полни усни како Ким Кардашијан

Црнобело - 10.11.2015

Ким Кардашијан со години тврди дека нема инјекции за полнење на усните, ниту пак подлегнала под нож. За да го докаже тоа сега објави видео во кое ги открива триковите за контурирање на усните.

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз само заради торта од сирење

А1 On - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала ...

РАЗГАЛЕНА: Ким Кардашијан лета до Париз само за парче торта

Телеграф - 10.11.2015

Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради омилената храна Бремената Ким Кардашијан (35) посака „чизкејк“ и само заради тоа леташе од Лос Анџелес во Париз.

И во одмината бременост таа се стега во тесно

Канал5 - 10.11.2015

Ким Кардашијан треба да се породи околу Божиќ. Бременоста е веќе во одминат период, а таа упорно го стега телото во тесни фустани, а отечените нозе во високи потпетици. Вчеравечер излезе на вечера со сопругот и не изгледаше како да и е пријатно во ...

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз еве поради што

Шеталиште - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала ...

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз само заради торта од сирење

Среќа.mk - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала ...

Ким Кардашиан збесна!

Вечер - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посакала торта од сирење и само заради тоа летнала од Лос Анџелес во Париз. Ким изјавила пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога стигнала во хотелот каде ...

Ким Кардашијан бремена лета на еден ден во Париз само заради торта од сирење

Lider - 10.11.2015

Бремената Ким Кардашијан (35) посака торта од сирење и само заради тоа таа леташе од Лос Анџелес во Париз. Реалити ѕвездата изјави пред новинарот од Вог дека отпатувала на само еден ден на другиот континент заради саканата храна, а кога таа стигнала ...

ПРВАТА ДАМА НА ИНСТАГРАМ: Ким Кардашиан во нов „ГОЛ“ фустан!

Пулс24 - 10.11.2015

Новиот „гол“ фустан на првата дама на Инстаграм. Свечената церемонија на „LACMA“ во Лос Анџелес ги собра на едно место безбројте ѕвезди од светот на филмот и шоу бизнисот. Сепак, безусловно внимание доби Ким Кардашиан.

Бремената Ким Кардашијан во провокативно издание

Телма - 09.11.2015

Познатата старлета Ким Кардашијан повторно го привлече вниманието на светската јавност. Овој пат тоа го стори со покажувањето на својот труднички стомак во проѕирен црн чипкаст комбинезон.

Ким се потруди да го добие целото внимание на црвениот тепих

ЗаЗабава - 09.11.2015

Ким Кардашијан го покажа својот труднички стомак во црн чипкаст комбинезон, кој замислете, во поголемиот дел беше проѕирен. Имено, таа присуствуваше на петтата "LACMA Film + Art" гала во Лос Анџелес, а секако го привлече вниманието со оваа ...

Ким невкусно облечена на гала вечер во Њујорк – проѕирна чипка и труднички стомак

365 - 09.11.2015

Најпопуларната реалити ѕвезда Ким Кардашијан во саботата присуствуваше на петтата годишнина на LACMA Film _ Art галата во Њујорк. Ким овојпат навистина се издвои од топлата според нејзиниот сталинг.

На гласачките ливчиња во Хрватска се најдоа и Меркел и Путин и Ким Јонг Ун (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 09.11.2015

Политичарите сакаат да ги нарекуваат изборите фестивал на демократијата, но на сите избори еден дел граѓани тоа го толкуваат на малку поинаков начин. Дел од ливчињата редовно завршуваат во категоријата „неважечки“, бидејќи токму на нив граѓаните ...

Ким Јонг-ун помина покрај народот – уште ваква реакција немате видено!

Попара - 09.11.2015

Севернокорејската телевизија постојано го известува народот што се` Ким Јонг-ун прави. Постојат снимки кои подобро е да не се коментираат, и да се остават гледачите сами да ги доживеат како што сакаат.

Елеганција на црвениот килим на гала вечерта LACMA Art + Film 2015

Fashionel - 09.11.2015

Викендов во Лос Анџелес беше оддржана петтата по ред гала вечер LACMA Art + Film 2015 со поддршка на луксузниот моден бренд Гучи. Идејата на овој настан е да ја поддржи филмската уметност преку изложби, предавања и едукативни програми.

Ким Кардашијан го разголе трудничкиот стомак во проѕирна чипка (фото)

Црнобело - 09.11.2015

Модните утки на бремената Ким веќе станаа секојдневие, па комбинезонот од проѕирна чипка е само уште едно промашување во низата. На црвениот тепих на LACMA галата, Ким Кардашијан пристигна со Наоми Кемпбел и Рикардо Тиши, облечена во Живанши ...

Пари, жени и слава: Имитаторите на Ким Џонг Ун живеат како холивудски ѕвезди

Точка - 09.11.2015

„Откако почнав да се преправам во Ким Џонг Ун, сите сакаат да се фотографираат со мене, а досега сум „ќарил“ дури 40 девојки“, воодушевено вели имитаторот Џереми. Овој финансиски експерт од Хонг Конг вели дека животот му се променил после еден лош ...

ЈА ПРЕМИНА ГРАНИЦАТА: Погледнете што облече овој пат Ким Кардашијан (ФОТО)

Телеграф - 09.11.2015

Познатата старлета и овој пат ја шокира светската јавност Иако ги брои последните денови од породувањето , Ким Кардашијан дефинитивно не се откажува од провокативната гардероба , па на едно модно случување во Лос Анџелес предизвика бура од негативни ...

Ким многу пати сме ја виделе гола, но овој пат претерала

Точка - 09.11.2015

Моментално најпопуларната бремена жена, Ким Кардашијан, оваа сабота се појавила на петтата годишнина на LACMA Film + Art галата во Њујорк во провиден чипкаст комбинизон кој го откривал нејзиниот бремен стомак и бујно деколте.

Моментот кога Ким Џонг Ун се појавува таму каде што најмалку го очекуваш...

Точка - 09.11.2015

Шокираниот патник во метро во Чикаго фотографирал човек кој неверојатно наликува на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. На фотографијата се чини како лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун лежерно да се вози со метро во Чикаго.

Ким Кардашијан се потруди да го добие целото внимание на црвениот тепих

Шеталиште - 09.11.2015

Ким Кардашијан го покажа својот труднички стомак во црн чипкаст комбинезон, кој замислете, во поголемиот дел беше проѕирен. Имено, таа присуствуваше на петтата “LACMA Film + Art” гала во Лос Анџелес, а секако го привлече вниманието со оваа ...

(Галерија) На гласачките ливчиња во Хрватска се најде и Меркел, Ким Јонг-ун, а имаше и пцовки

Локално - 09.11.2015

Политичарите сакаат да ги наречат фестивал на демократијата,но на секои избори еден дел од граѓаните тоа го интерпретира на друг начин. Погледнете што се напишаа хрватските граѓани на ливчињата и им порачаа на ...

Ким Кардашијан во издание кое ги премина сите граници (фото)

Република - 09.11.2015

Кога е во прашање старлетата Ким Кардашијан, јавноста веќе се навикна на секакви испади и модни катастрофи во обид да го привлече вниманието. Откако е повторно во блажена состојба, Ким по се изгледа не може да го прифати фактот дека телото и се ...

ФОТО: Ким и бремена во проѕирна чипка!?

Нетпрес - 09.11.2015

Ким Кардашиан постојано го фотографира секој миг од нејзината бременост. Таа се појави на доделувањето на наградите LACMA Film + Art Gala, а на црвениот килим позираше со огромен стомак и проѕирна чипка.

Ким Кардашијан е „оперирана“ од срам! Овој стајлинг ќе ве шокира!

Вистина.мк - 09.11.2015

Велат дека Ким Кардашијан е таа што ги поставува трендовите, но ако вака почнат да се шетаат повеќе трудници, глетката нема да биде баш убава. Стомакот до забите воопшто не и е препрека да облече транспаретнтен црн комбинезон од тантела кој буквално ...

ФОТО: Најдобро облечени на LACMA Art + Film

Нетпрес - 09.11.2015

Викендов во Лос Анџеле се одржа гала вечерта LACMA Art + Film која годинава беше посветена на уметникот Џејм Турел и режисерот Алехандро Гонзалес Инариту. Гвинет Палтроу Оваа свеченост се одржува петта година по ред со поддршка на модната куќа Гучи, ...

ФОТО: Ким повторно шокираше – во провидна чипка и стомак до „заби“

Курир - 09.11.2015

Ким Кардашиан постојано го фотографира секој миг од нејзината бременост. Таа се појави на доделувањето на наградите LACMA Film + Art Gala, а на црвениот килим позираше со огромен стомак и проѕирна чипка.

ФОТО: Старлетата повторно шокира - позираше со огромен стомак и проѕирна чипка

Press24 - 09.11.2015

Ким Кардашиан постојано го фотографира секој миг од нејзината бременост. Таа се појави на доделувањето на наградите LACMA Film + Art Gala, а на црвениот килим позираше со огромен стомак и проѕирна чипка.