TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избегната катастрофа во Битола: Запалениот “мерцедес“ имал гасен уред кој не експлодирал

БркајРабота - 14.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Пожарот предизвика паника во градот на конзулите. Едниот автомобил имал гасен уред, кој не експлодирал, ...

По грешка запалиле други автомобили

Н.Македонија - 14.11.2013

Вчеравечер, околу 22 часот, засега непознати сторители запалиле две луксузни возила „мерцедес“ и „ауди А4“, сопственост на 32-годишниот С.Р. и на 45-годишниот В.Н.

Избегната катастрофа во Битола: Мерцедесот имал гасен уред кој не експлодирал

Сител - 14.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Пожарот предизвика паника во градот на конзулите. Едниот автомобил имал гасен уред, кој не експлодирал, ...

Избегната катастрофа во Битола: Запалениот "мерцедес" имал гасен уред кој не експлодирал

Вечер - 14.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Пожарот предизвика паника во градот на конзулите. Едниот автомобил имал гасен уред, кој не експлодирал, ...

Видео: Снимени додека горат запалените автомобили во Битола

МК News - 14.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени пред некој ден на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Мерцедесот и Ауди А 4, се сопственост на 32-годишниот С.Р. и на 45-годишниот В.Н.

Како гореше мерцедесот во Битола

Тера - 14.11.2013

Полицијата трага по сторителите на големиот пожар врз два автомобила кои беа запалени на Булеварот Први Мај во Битола. Од СВР Битола велат дека истрагата трае и во овој момент не можат да зборуваат ...

Избегната катастрофа во Битола: Запалениот “мерцедес“ имал гасен уред кој не експлодирал

Курир - 14.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Пожарот предизвика паника во градот на конзулите. Едниот автомобил имал гасен уред, кој не експлодирал, ...

Запалениот „Мерцедес“ имал гасен уред кој не експлодирал - за влакно избегната трагедија во Битола

Press24 - 14.11.2013

Два луксузни автомобили, „Мерцедес“ и „Ауди 4“ изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Мерцедосот, дознава весникот Дневник, имал гасен уред, кој за среќа не ...

Како гореше „мерцедесот“ во Битола (ВИДЕО)

Република - 14.11.2013

Сѐ уште се трага по сторителите на големиот пожар во кој пред два дена изгореа два автомобила на булеварот „1 Мај“ во Битола. И двете возилата со марка „ауди“ и „мерцедес“, во сопственост на ...

Како гореше мерцедесот во Битола (ВИДЕО)

Sky - 14.11.2013

Полицијата трага по сторителите на големиот пожар врз два автомобила кои беа запалени на Булеварот Први Мај во Битола. Од СВР Битола велат дека истрагата трае и во овој момент не можат да зборуваат ...

Видео: Како гореше мерцедесот во Битола

Денешен - 14.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени пред некој ден на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Мерцедесот и Ауди А 4, се сопственост на 32-годишниот С.Р. и на 45-годишниот В.Н.

Не дозволиле да се запали доводот за гас - пожарникарите спречија катастрофа при гаснењето на мерцедесот во Битола

Maxim - 14.11.2013

Два луксузни автомобили, „Мерцедес“ и „Ауди 4“ изгореа во вторникот во Битола, откако беа полиени со запалива течност. Мерцедосот, дознава весникот Дневник, имал гасен уред, кој за среќа не ...

Запалени луксузни возила

Вест - 13.11.2013

Полицијата трага по сторители што ги запалиле двата луксузни автомобила "мерцедес" и "ауди 4" на булеварот Први мај во Битола. Во пожарот, кој избувнал околу 22 часот, изгореле возилата на ...

Непознат пироман запали две возила во Битола

МКД - 13.11.2013

Непознат пироман вчера вечерта во Битола запалил две возила откако претходно ги полеал со бензин. Како што информираа од полицијата, возилата, едното „ауди„ и другото „мерцедес“ биле запалени околу ...

Запалени два автомобила во Битола

Утрински - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Два скапи автомобилa изгореа во Битола

Телма - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Запалени два автомобили во Битола

Кајгана - 13.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени синоќа околу 22 часот на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Според првичните информации, непознато лице ги запалило двата автомобили со ...

„Пироман“ запалил два автомобили во Битола

Н.Македонија - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Запалени автомобили на двајца битолчани

А1 On - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Запален „мерцедесот“ на зетот на познат битолски бизнисмен

Н.Македонија - 13.11.2013

На паркингот на зградата, до булевар 1 мај, број 56 , во која живееле сопствениците на возилата се уште стои опожарениот „мерцедес“ кој е сопственост на 32 годишниот С.Р.

Запалени два автомобили во Битола

Алфа - 13.11.2013

Во Битола, Две луксузни возила, едното марка ``Мерцедес`` и другото ``Ауди``, биле запалени од непознато лице синоќа околу 21 часот и 30 минути. Според полицијата, двете возила кои биле паркирани на ...

Среќа што гасната боца во „мерцедесот“ не експлодира

Дневник - 13.11.2013

Подметнат пожар во две луксузни возила предизвика паника во Битола, а, за среќа, иако во едно од нив имало гасен уред, тој не експлодирал и со тоа била избегната катастрофа.

„Ауди“ и „мерцедес“ запалени во Битола

+инфо - 13.11.2013

Две луксузни возила во Битола синоќа се опожарени, соопшти МВР. Синоќа околу 22 часот, непознато лице ги полеал со запалива течност автомобилите „ауди“ и „мерцедес“, кои биле паркирани на улицата ...

Два луксузни автомобили изгореа во Битолa

Сител - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Запалени автомобили на двајца битолчани

Канал5 - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Два луксузни автомобили изгореа во Битола

Вечер - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Луксузни афтомобили запалени во Битола

Локално - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Запалени два автомобили во Битола

Либертас - 20.05.2016

Утрово околу 04,00 часот во Битола, на ул. „Димче Лехчански“ опожарени се паркирани возило „Хјундаи“ сопственост на Н.Г. и возило „Мерцедес“ со сопственост на А.Ф. Се превземаат мерки за расчистување на ...

Запалени два автомобила во Битола

Кирилица - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Љубомора или нервоза? Ауди и Мерцедес запалени во Битола – не се знае сторителот

МК News - 13.11.2013

Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило два автомобили на улицата „Булевар 1-ви мај“ во Битола.

Опожарени две луксузни возила кај Црн мост во Битола

Канал5 - 13.11.2013

Мерцедес и ауди А4 синоќа се запалени во Битола, паркирани во непосредна близина на Црн мост. До инцидентот дошло додека возилата била паркирани на улицата Први Мај во непосредна близина на Црн мост.

Непознат сторител запали два луксузни автомобили во Битола

Сител - 13.11.2013

Мерцедес и Ауди А4 се сериозно оштетени во пожар кој синоќа избувнал под возилата, паркирани на Булеварот Први мај во Битола. Жителите на околните куќи слушнале бучава околу 21 часот и 30 минути.

Во Битола намерно запалени мерцедес и ауди

Либертас - 13.11.2013

Мерцедес и Ауди А4 сериозно се оштетени во подметнат пожар кој синоќа избувнал под возилата, паркирани во Битола. Брзата реакција на битолските пожарникари спречила поголема катастрофа, бидејќи ...

Изгореа два луксузни автомобили во Битола

Бриф - 13.11.2013

Синоќа околу 22 часот непознато лице опожарило два автомобили на улицата „Булевар 1 мај” во Битола. Од огнот настрадале „мерцедес”-от на 32-годишниот С.Р. и „ауди а4″ на 45-годишниот В.Н.

Опожарени два автомобила во Битола

Телеграф - 13.11.2013

Во оганот биле зафатени „мерцедес“ и „ауди А4“ Два автомобила вчера вечерта биле запалени во Битола , информираат од Министерството за внатрешни работи.

Непознат сторител запалил "Мерцедес" и "ауди" во Битола

Точка - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Две луксузни возила запалени во Битола

Тера - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

„Мерцедес“ и „ауди“ изгореа во Битола

Нетпрес - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Запалени два луксузни автомобили во Битола

Курир - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

ФОТО: Му го полил со бензин и го запалил - погледнете што остана од луксузниот Мерцедес на овој велешанец

Press24 - 13.11.2013

Засега непознат сторител опожарил две луксузни возила во Битола. Според информациите од полицијата, околу 22 часот, непознато лице полеало со запалива течност автомобил марка Ауди и автомобил марка ...

„Ауди“ и „мерцедес“ гореа во Битола - не се знае кој ги запалил

Sky - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола. Непознат сторител, кратко пред 22 часот со запалива течност полеал два луксузни автомобили марки „мерцедес“ и „ауди“ и ги запалил.

Два луксузни автомобили синоќа гореа на 1-ви мај во Битола

Орбис - 13.11.2013

Два луксузни автомобили изгореа синоќа во Битола, непознат сторител ги полеал со запалива течност. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа кратко пред 22 часот непознато лице опожарило ...

Запалени две возила во Битола

Република - 13.11.2013

Два автомобила марка „ ауди“ и „мерцедес“ синоќа се опожарени во Битола, соопштуваат од МВР. Според полицијата, синоќа околу 22 часот непознат сторител ги полеал двете возила со запалива течност, а ...

Запалени два автомобила во Битола

Portal - 13.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени синоќа околу 22 часот на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Според првичните информации, непознато лице ги запалило двата автомобили со ...

Запалени два автомобил во Битола

Хајд Парк - 13.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени синоќа околу 22 часот на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Според првичните информации, непознато лице ги запалило двата автомобили со ...

Запалени два луксузни автомобили во Битола

еВести - 13.11.2013

Два автомобили изгореле синоќа во Битола, соопшти Министерството за внатрешни работи. Според информациите синоќа околу 22 часот непознато лице ги попрскало автомобилите со запаллива течност и ги ...

Запалени два автомобила во Битола

Макфакс - 13.11.2013

Два автомобили „ауди А4“ и „мерцедес“ биле запалени синоќа околу 22 часот на булевар „1 мај“ во Битола, соопшти МВР. Според првичните информации, непознато лице ги запалило двата автомобили со ...

Запалени автомобили на двајца битолчани

Денешен - 13.11.2013

СВР-Битола информира дека синоќа околу 22 часот на булеварот „1-ви Мај“ во Битола биле запалени два автомобила сопственост на битолчаните С.Р. (1981 г.) и В.Н. (1968 г.).

Битолчанец опожарил две возила

Inpress - 13.11.2013

Битола, 13. ноември 2013 (ИНПРЕС) Синоќа во Битола на бул. „1-ви Мај“ непознат сторител со истурање на непозната течност предизвикал пожар. Оштетени се возило во сопственост на С.Р.