TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирло разгледува понуди од повеќе клубови

24Фудбал - 17.11.2013

Пирло има 34 години но сеуште е еден од најдобрите играчи во светот на својата позиција. Италијанецот ќе продолжи да игра, но не знае дали тоа ќе биде во Јувентус или на друго место.

“План Б” на Јувентус – ако не успее да го доведе Видиќ, ќе тргне по Тери

СуперСпорт - 17.11.2013

Во случај капитенот на Челси да не го продолжи договорот со својот клуб, Јувентус ќе се обиде да го доведе. Џон Тери сеуште не се договорил со челниците на Челси за продолжување на соработката, а тоа ...

Јувентус одговори на заканите на Пирло: Осум милиони евра за две сезони

Спортклуб - 17.11.2013

Ултиматумот кој го постави Андреа Пирло ги натера луѓето од Јувентус на молскавична реакција и понуда на нов договор за искусниот играч за врска. Да потсетиме, Пирло се закани дека по крајот на оваа ...

Квартет од Премиер лигата го повикува Пирло

СуперСпорт - 17.11.2013

Фудбалерот за врска на Јуве Андреа Пирло е висико оценет и покрај фактот што има 34 години. За него интерес покажуваат дури четири клуба од Англија, секако од горниот дел на табелата.

Пирло повторно подигна прашина: Или ќе ме пуштат да играм во Јувентус или ќе играм во некој друг клуб

СуперСпорт - 17.11.2013

Ситуацијата околу договорот на искусниот плејмејкер сеуште не дојде до конечно решение, а нова порака која јасно бара гарантирана минутажа би можело додатно да ги затегне односите на релација со Јуве.

Андреа Пирло има понуда да се пресели на Олд Трафорд

Нетпрес - 17.11.2013

Трката по потписот на најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, доби на интензитет откако интерес за неговите услуги покажаа и челниците на најтрофејниот клуб во ...

Скај Италија: Пирло прифатил на продолжување на договорот до 2016 година

СуперСпорт - 16.11.2013

Ако им се верува на Скај Италија, фудбалскиот виртуоз Андреа Пирло (34) прифатил продолжување на договорот со актуелниот клуб Јувентус до лето 2016 година.

Јувентус му нуди на Видиќ четиригодишен договор вреден 16 милиони фунти

СуперСпорт - 16.11.2013

Капитенот на Манчестер Јунајтед Немања Видиќ на крајот на сезоната му истекува договорот со Црвените Ѓаволи, а според наводите на менаџерот Дејвид Мојс клубот ќе му понуди на Србинот продолжување на ...

Бенатија: Рома не е фаворит за Скудетото

Дерби - 15.11.2013

Летното засилување на Рома, Мароканецот Мехди Бенатија, смета дека неговиот тим не фаворит во однос на Јувентус и Наполи кога е во прашање освојување на италијанската Серија А оваа сезона.

Бенатиа: Рома не е фаворит за титулата

СуперСпорт - 15.11.2013

Фудбалерот на Рома, Мехди Бенатиа за италијанските медиуми изјави дека неговата екипа веќе не фаворит за освојување на скудетото. Фудбалерите на Рома кои во првите 10 натпревари забележаа десет ...

Пирло останува во Јуве до 2016-та

Курир - 15.11.2013

Доколку може да се верува на „Sky Sport“, играчот за врска Андреа Пирло (34) се согласил да го продолжи договорот со Јувентус до летото 2016-та година.

Знаете ли колку Јуве нуди за Видиќ?

СуперСпорт - 14.11.2013

Јувентус загриза за Видиќ, а како и не би, непогрешливо купуваат играчи на кој им истечел договорот! Договорот на Видиќ истекува на крајот на сезоната, преговори не се ни започнати.

Чаби Алонсо го менува Пирло?

СуперСпорт - 14.11.2013

Иако овие дена во медиумите се појавија шпекулации деа Андреа Пирло на крајот од сезоната ќе ја напушти „Старата дама” од Торино се огласи и самиот Пирло кој изјави дека сака да ја заврши кариерата ...

Алонсо го менува Пирло во Јуве?

Оn.net - 13.11.2013

Италијанскиот весник Кориере дела Сера објавува дека Јувентус планира да го ангажира Чаби Алонсо во случај Андреа Пирло да не потпише нов договор. Италијанскиот репрезентативец е во последната година ...

Планот на Јуве за Лигата на шампионите: Алонсо, Менез и Видиќ! И тоа сите бесплатно...

Спортклуб - 13.11.2013

Италијанскиот шампион Јувентус идното лето ќе се обиде да ја продолжи традицијата на ангажирање на играчи без отштета, а на менито на Старата дама сега се ноаѓаат Немања Видиќ од Манчестер Јунајтед, ...

Чаби Алонсо го менува Пирло во Јуве

Спортски - 13.11.2013

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ објавува дека Јувентус работи на ангажман на Чаби Алонсо, кој би требало да пристигне во Торино како замена за Андреа Пирло.

Пирло си оди од Јуве, доаѓа Чаби Алонсо?

Спортклуб - 13.11.2013

Смена на ветерани се подготвува во Јувентус во летниот преоден рок, соопштува денеска италијанскиот весник Кориере дела сера. Според изданието, од најтрофејниот италијански клуб најверојатно ќе си ...

Јуве го избра Алонсо за заменик на Пирло

Локално - 13.11.2013

Спортскиот директор на Јувентус, Џузепе Марота ќе направи се што е во негова моќ за да го привлече шпанскиот репрезентативец Чаби Алонсо, тврди “Кориере дела Сера”.

Јуве во акција: Замената на Пирло ќе ја бараат во Реал Мадрид

Точка - 13.11.2013

Фудбалерот на Јувентус и италијански репрезентативец, Андреа Пирло има договор со Бјанконерите до крајот на оваа сезона. Италијанските медиуми шпекулираат дека се појавиле недоразбирања на релација ...

Чаби Алонсо во Јувентус ако си замине Пирло

Телеграф - 13.11.2013

Италијанскиот шампион има резервна варијанта ако ветеранот реши да си замине идното лето Чаби Алонсо би можел да го наследи Андреа Пирло во Јувентус, пишуваат италијанските медиуми.

Јуве пресече, збогум на Пирло здраво на Алонсо

Нетпрес - 13.11.2013

Раководните лица на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, полека но сигурно се откажуваат од намерата да ја продолжат соработката со искусниот играч за врска, Андре Пирло кој на крајот од ...

Јувентус заинтересиран за Видиќ?

СуперСпорт - 12.11.2013

Како што јавуваат италијанските медиуми, Јувентус би можел во своите редови да го доведе поранешниот српски репрезентативец Немања Видиќ, на кого договорот му истекува на крајот од оваа сезона.

Конте: Јувентус е во сенка на Рома

СуперСпорт - 12.11.2013

Стратегот на Јувентус смета дека одличните резултати кои неговиот тим ги бележи оваа сезона останаа во сенка на игрите кои ги пружа, според неговата изјава, феноменалната Рома.

Хамшик: И понатаму сме во игра за скудетото

СуперСпорт - 12.11.2013

Фудбалерот на Наполи, Марек Хамшик изјави дека неговата екипа и понатаму е во игра за скудетото и покрај тоа што изминатиот викенд загуби од Јувентус.

Дел од стадионот на Јуве ќе биде затворен за два натпревари

Локално - 12.11.2013

Капацитетот на стадионот “Јувентус” ќе биде ограничен за следните два натпревари на “бјанконерите” во Серија “А”. “Курва Норд” и “Курва Суд” ќе бидат затворени во дуелите со Удинезе и со Сасуоло.

Наполи: Три нокаути и еден доказ

Локално - 12.11.2013

Извонредниот почеток на оваа сезона на Наполи има еден голем минус: против големите тимови, особено на гостински терен, се преморува и не победува. Рома, Арсенал и Јувентус: три тешки судири, на кои ...

Дисциплинската комисија го казни Јувентус

Точка - 12.11.2013

Дел од стадионот на Јувентус ќе мора да биде затворен за навивачите на Старата дама на следните два натпревари... Фудбалерите на Јувентус славеа со високи 3-0 против Наполи во неделата, а клубот е ...

Јувентус убедлив против Наполи

24Фудбал - 11.11.2013

Старата Дама неочекувано убедливо го совлада тимот на Наполи, Јуве победи со 3-0 и бодовно се одлепи од тимот на Бенитез. Натпреварот беше отворен уште 2.

Јувентус на само еден бод до Рома

Утрински - 11.11.2013

Шампионот синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло од Италијанското фудбалско првенство Шампионот Јувентус синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло ...

Јувентус го доби дербито со Наполи, Пандев не доби шанса го следеше мечот од клупата

Телма - 11.11.2013

Шампионот Јувентус синоќа (недела) на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12 коло од Италијанското фудбалско првенство. По оваа победа „Старата дама“ дојде на само еден бод од лидерот ...

Јувентус на само бод од Рома

А1 On - 11.11.2013

Шампионот на Италија, Јувентус го совладаа Наполи со 3:0, во дерби натпреварот, одигран во рамките на 12. коло во Серија А. Јувентус со победата над Наполи и се доближи на водечката Рома на само еден ...

Кој од кој поубав гол

Идивиди - 11.11.2013

Ветеранот во Јувентус, Андреа Пирло и младиот Пол Погба со прекрасни голови во второто полувреме придонесоа за победата на Старата дама над Наполи со која Јувентус се доближи на само 1 бод до лидерот ...

Јуве казнет со затворање на трибините

СуперСпорт - 11.11.2013

Дисциплинската комисија на италијанската фудбалска Серија А го казни денеска Јувентус со затворање на делови на стадионот на наредните два првенствени меча бидејќи навивачите на Старата дама ги ...

Серија А го казни Јувентус

Кајгана - 11.11.2013

Дел од стадионот на Јувентус ќе биде затворен за навивачи на следните два првенствени натпревари, бидејќи навивачите на „Старата дама“ ги навредуваа симпатизерите на Наполи.

ФИГЦ го казни Јувентус

Спортклуб - 11.11.2013

Екипата на Јувентус по натпреварот против Наполи, заработи казна од италијанската фудбалска федерација. Дел од стадионот во Торино, на наредните две средби ќе биде затворен затоа што, фановите на ...

Јувентус на само еден бод до Рома

+инфо - 11.11.2013

Шампионот Јувентус синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло од Италијанското фудбалско првенство. По оваа победа „Старата дама“ дојде на само еден бод од лидерот Рома која ...

Јуве го торпедира Наполи

Сител - 11.11.2013

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Наполи со 3-0, во дерби натпреварот, одигран во рамките на 12.коло во Серија А. Јувентус со победата над Наполи и се доближи на водечката Рома на само еден бод ...

Пирло по победата над Наполи: Испративме важен сигнал до Рома (видео)

Локално - 11.11.2013

Испративме важен сигнал до лидерот Рома, изјави ветеранот во составот на Јувентус Андреа Пирло, кој беше прогласен за играч на натпреварот во победата од 3:0 над Наполи во дербито на 12.

Бенитез по поразот од Јуве: Секој на наше место би страдал

Локално - 11.11.2013

Тренерот на Наполи, Рафаел Бенитез се задржа речиси еден час по дербито со Јувентус (0:3), пред да ги сподели своите ставови за натпреварот со новинарите.

Јуве го прегази Наполи

Вечер - 11.11.2013

"Старата дама" славеше убедливо со 3:0 во дербито, што македонскиот интернационалец Горан Пандев го проследи од клупата. По бод за Рома и Милан Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, ...

Погледнете ги прекрасните голови на Пирло и Погба

Точка - 11.11.2013

Фудбалерите на Јувентус синоќа со високи 3-0 славеа против Наполи во рамките на 12. коло од италијанската Серија А. Стрелци на головите за Јувентус беа Љоренте во втората минута, а во 74 и 80 минута ...

Јувентус на само еден бод до Рома

Бриф - 11.11.2013

Шампионот Јувентус синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло од Италијанското фудбалско првенство. По оваа победа „Старата дама“ дојде на само еден бод од лидерот Рома која ...

Пирло го постигна 40. гол од слободен удар во кариерата (ВИДЕО)

Телеграф - 11.11.2013

Креативецот на Јувентус беше прв играч во победата против Наполи со 4:0, постигнувајќи прекрасен гол од слободен удар Ветеранот Андреа Пирло синоќа беше клучен играч во убедливата победа на Јувентус, ...

Пандев од клупата гледаше како Јуве го гази Наполи

Нетпрес - 11.11.2013

Неделниот дерби натпревар од 12. коло во италијанската Серија А, пресметката помеѓу директните ривали за шампионската титула, Јувентус и Наполи, заврши со убедлив триумф од 3:0 на "старата дама".

„Старата дама“ на само еден бод до Рома

Курир - 11.11.2013

Шампионот Јувентус синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло од Италијанското фудбалско првенство. По оваа победа „Старата дама“ дојде на само еден бод од лидерот Рома која ...

Пандев од клупата гледаше како Јуве го гази Наполи

Орбис - 11.11.2013

Неделниот дерби натпревар од 12. коло во италијанската Серија А, пресметката помеѓу директните ривали за шампионската титула, Јувентус и Наполи, заврши со убедлив триумф од 3:0 на "старата дама".

Серија А го казни Јувентус

Макфакс - 11.11.2013

Дел од стадионот на Јувентус ќе биде затворен за навивачи на следните два првенствени натпревари, бидејќи навивачите на ‘Старата дама’ ги навредуваа симпатизерите на Наполи.

Јувентус на само еден бод до Рома

Денешен - 11.11.2013

Шампионот Јувентус синоќа на свој терен го победи Наполи со 3:0 во дербито на 12.коло од Италијанското фудбалско првенство. По оваа победа „Старата дама“ дојде на само еден бод од лидерот Рома која ...