TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сони ќе снима филм за Стив Џобс

Вест - 09.10.2011

Продуцентската куќа Сони ќе го снима биографскиот филм за Стив Џобс, откако ги откупиле правата на книгата од Валтер Исаксон. нигата “Стив Џобс“ на Исаксон која ќе се појави во продажба на 24.

Почитта кон Џобс не престанува (фото)

Здраво - 09.10.2011

Тој правеше гаџети – сега тој е направен од нив! Овие извонредни дизајни (колажи) од гркот Карис Цевис го прикажуват ликот на Стив Џобс направен од сите гаџети кои досега биле лансирани од „Apple“.

Наскоро книга, претстава и филм за животот на Стив Џобс

Сваштарник - 09.10.2011

Валетр Исаксон, кој ја напиша биографијата на Хенри Кисинџер и Алберт Ајнштајн, ќе објави книга за Стив Џобс на 24-ти октомври, а “Сони“ неодамна ги откупи правата за изработка на филм.

Факти за Стив Џобс кои не сте ги знаеле

Mnogoo - 09.10.2011

Како што пишува „Дискавери“ (Discovery), Џобс не бил типичен „гик“ со очила, туку имал тешка младост, а сепак успеал да стане иноватор кој целиот свет ќе го памети.

Име

Вечер - 09.10.2011

Единствено што човек има, и сигурно е негово од почетокот, до крајот на животот, е неговото име. Некои имаат среќа доброто име да потрае и по нив.

Наскоро книга, претстава и филм за животот на Стив Џобс

Точка - 09.10.2011

Валетр Исаксон, кој ја напиша биографијата на Хенри Кисинџер и Алберт Ајнштајн, ќе објави книга за Стив Џобс на 24-ти октомври, а “Сони“ неодамна ги откупи правата за изработка на филм.

Наскоро книга, претстава и филм за животот на Стив Џобс

Нетпрес - 09.10.2011

Валетр Исаксон, кој ја напиша биографијата на Хенри Кисинџер и Алберт Ајнштајн, ќе објави книга за Стив Џобс на 24-ти октомври, а “Сони“ неодамна ги откупи правата за изработка на филм.

Џобс - Преку мојата биографија моите најблиски ќе разберат што направив за нив

Inpress - 09.10.2011

Вашингтон, 9. октомври 2011 (ИНПРЕС) Стив Џобс последните денови од животот ги поминал опкружен со најблиските членови на семејството, пишува „Индипендент“.

Кој ќе сними филм за Џобс?

Оn.net - 08.10.2011

Со понуда од над 1 милион долари, Сони Пикчерс ја почна трката за купување на авторските права за снимање филм според биографијата на Стив ...

Холивудски омаж на Џобс

Оn.net - 08.10.2011

Околу 1 милион долари е сумата која Сони Пикчерс ја понудил за купување на авторските права за снимање филм според биографијата на Стив ...

Сони ќе го снима филмот за Стив Џобс

VOX - 08.10.2011

Продуцентската куќа Сони ќе го снима биографскиот филм за Стив Џобс, откако ги откупиле правата на книгата од Валтер Исаксон. Книгата “Стив Џобс“ на Исаксон која ќе се појави во продажба на 24.

Тој што го збогати светот со технологија

Утрински - 08.10.2011

Без дискусија, Џобс е најголемиот мајстор во светот на информатичката технологија. Тој не го смени само информатичкиот свет.

Стив Џобс: Поврзете ги точките, верувајте, остварете

Н.Македонија - 08.10.2011

Покрај тоа што во изминатите три децении на светот му донесе револуционерни технолошки изуми, тој дури сега ќе стане икона чии мудри и инспиративни говори ќе одекнуваат на глобалната мрежа - Целиот ...

Кој ќе го наследи богатството?

ЗаЗабава - 08.10.2011

Сигурно до скоро не знаевте дека основачот на "Apple" бил посвоен како бебе, а подоцна во неговиот живот биолошки татко сакал да воспостави контакт со него.

Огромен интерес за „АјФон 4Ес“: За 12 часа 200.000 нарачки

Mnogoo - 08.10.2011

Иако службената продажба на „АјФон 4Ес“ започнава дури идниот петок . на 14-ти октомври, од вчера неколку компании од САД по пат на веб прима нарачки за уредот за купците од Америка.

Ајвар повеќе од ајфон

Н.Македонија - 08.10.2011

Aкцент Светот прерано го загуби Стив Џобс, визионер, иноватор и коосновач на „Епл“, човек што во три децении успеа да го популаризира персоналниот компјутер и да воведе револуција во работата со него.

Погребан Стив Џобс

Кајгана - 08.10.2011

Стив Џобс, основачот и поранешниот шеф на Apple, кој почина на 56-годишна возраст оваа недела, е погребан, пренесува The Wall Street Journal.

Sony најавува филм за Стив Џобс!

tm.mk - 08.10.2011

Sony се здобија со правата за "Steve Jobs" претстојната биографија на неодамна починатиот ко-основач на Apple, Стив Џобс.

Без Стив Џобс Немо никогаш немаше да биде пронајден

Кирилица - 08.10.2011

Позната компанија за компјутерска анимација Пиксар, од работ на пропаста доживува вистински пресврт откако во 1986-та ја купува Стив Џобс, визионерот на Apple кој почина во четвртокот на 56 годишна ...

Погребан е Стив Џобс

Точка - 08.10.2011

Стив Џобс, основач на компанија “Епл“ и нејзин поранешен раководител, кој почина на 56 години, вчера беше погребан. Повикувајќи се на неименуван извор близок до семејството на починатиот, медиумите ...

ФОТО: Мозаици со ликот на Џобс од производите на “Епл“

Точка - 08.10.2011

Во чест на починатиот основач на компанијата “Епл“, грчкиот дизајнер Чарис Цевис направил фасцинантна серија колажи со ликот на Стив Џобс, направени од најпознатите производи на “Епл“, “ајпод“, ...

Погребан е Стив Џобс

Нетпрес - 08.10.2011

Стив Џобс, основач на компанија “Епл“ и нејзин поранешен раководител, кој почина на 56 години, вчера беше погребан. Повикувајќи се на неименуван извор близок до семејството на починатиот, медиумите ...

Погребан Стив Џобс

Sky - 08.10.2011

Денеска е погребан Стив Џобс Во кругот на своето најблиско семејство денеска е погребан основачот на "Apple" и еден од најголемите изумители на овој век Стив Џобс.

Феноменалниот говор на Стив Џобс кој не смее да се пропушти!

Таратур - 08.10.2011

Човекот кој го задолжи светот со бројни уреди – од персонален компјутер, до мп3 плеер и смартфон, Стив Џобс не се родил баш со ’сребрена лажичка’.

ФОТО: Мозаици со ликот на Џобс од производите на “Епл“

Нетпрес - 08.10.2011

Во чест на починатиот основач на компанијата “Епл“, грчкиот дизајнер Чарис Цевис направил фасцинантна серија колажи со ликот на Стив Џобс, направени од најпознатите производи на “Епл“, “ајпод“, ...

Стив Џобс беше господар на медиумите

Курир - 08.10.2011

Кој во медиумите може да каже дека не бил обземен, навлечен или воодушевен од легендарното енергетско поле на прекршената реалност на господарот-шоумен Стив Џобс? Како што тажната вест за смртта на ...

Погребан Стив Џобс

Inpress - 08.10.2011

Вашингтон, 8. октомври 2011 (ИНПРЕС) Во САД беше погребан основачот на компанијата Епл Стив Џобс, кој почина во средата по долго боледување.

Sony pictures преговара за екранизирање на биографијата на Стив Џобс

Inpress - 08.10.2011

Лос Анџелес, 8. октомври 2011 (ИНПРЕС) Гигантот Sony pictures води сериозни преговори за добивање на правата за екранизирање на биографијата на основачот на Епл Стив Џобс.

Стив Џобс: "Сакав моите деца да ме запознаат"

Оn.net - 07.10.2011

На 24-ти октомври (речиси 1 месец порано) ќе биде пуштена во продажба официјалната биографија на Стив Џобс, која тој им ја посветил на своите ...

Мода ин мемориам

Оn.net - 07.10.2011

Само 24 часа по смртта на Стив Џобс, во Америка дупло пораснала продажбата на црни Ајфони? Па, не баш. На ...

Њујорк тајмс: Почина Стив Џобс, визионерот на „Епл“

Утрински - 07.10.2011

Џобс не беше ни хардвер инженер, ни софтвер програмер, ниту, пак, менаџер. Тој се сметаше себеси за лидер во технологијата Њујорк - Во средата почина Стивен П.

Замина визи онерот на модерниот свет

Дневник - 07.10.2011

Стив Џобс, визионерот и иноватор што од темел го разниша и го промени светот на компјутерите, мобилните телефони, музиката и филмот, па и животните навики на луѓето насекаде низ светот, почина ...

Испраќањето на херојот Стив Џобс

Mnogoo - 07.10.2011

Иновацијата е таа што го разликува лидерот од следбеникот. Линија на живот Стив Џобс е роден на 24 февруари 1955 година, во Сан Франциско, Калифорнија, и една недела потоа е даден на посвојување од ...

Стив Џобс, 1984

Кармакаша - 07.10.2011

Поминаа 27 години откако Стив Џобс му претстави на светот како ќе се развива технологијата во иднина и го презентираше првиот Macintosh.

Десет помалку познати факти за Стив Џобс

Интересно - 07.10.2011

Стив Џобс секогаш ќе биде запематен како еден од најголемите технолошки иноватори на нашето време, но тоа бил и повеќе од тоа покажува и следнава листа, со некои помалку познати факти за него... 1.

Како Стив Џобс го промени светот

Н.Македонија - 07.10.2011

Влијанието на еден од иноваторите, кој стои рамо до рамо со Тесла и со Едисон, во оваа дигитална ера е огромно и тоа ќе продолжи да се рефлектира и ќе остане пример за идните генерации иноватори и ...

Светот жали за Џобс (фото)

Здраво - 07.10.2011

Тој не беше ниту пеач, ниту шеф на држава, а ни Холивудска ѕвезда. Но смртта на Стив Џобс, визионерскиот гениј кој го реобликува светот на свој, препознатлив начин ги доближи сите негови ривали, ...

Биографијата на Џобс ќе излезе во октомври

Кармакаша - 07.10.2011

Официјалната биографија на Стив Џобс ќе се објави на 24 октомври, откако нејзината публикација беше побрзана поради смртта на соосновачот на Apple Авторизираната биографија на Стив Џобс е напишана од ...

Каква е иднината на Apple без Стив Џобс?

Идивиди - 07.10.2011

Повеќето аналитичари сметаат дека Apple во следните година, две ќе продолжи со досегашното темпо и сè уште ќе може да смета на големата побарувачка за iPhone и iPad.

In memoriam - Замина визионерот

Капитал - 07.10.2011

Постојат три јаболка што го променија светот: тоа што го гризна Ева, тоа што му падна на Њутн на глава и тоа што го создаде Стив Џобс Apple Inc.

Болеста на Стив Џобс

Здраво - 07.10.2011

Ко-основачот на „Apple“ почина на 56 години по долгата битка со ракот на панкреасот. Повеќето светски познати сајтови наменети за здравство, доктори и експерти во таа област, почнаа да ги изнесуваат ...

Најпознатите цитати на Стив Џобс

Кајгана - 07.10.2011

Освен по производите што се неодминлив дел од популарната култура во чие создавање учествувал, Стив Џобс ќе остане запаметен и по често цитираните изјави. Еве некои од најпознатите негови цитати.

Исто е, ама не е исто

Кајгана - 07.10.2011

Веднаш по објавувањето на „меморијалната“ фотографија на Стив Џобс, на која стојат годините на неговото раѓање и смрт, непознат креативен автор направи монтажа на сликата на која наместо Стив се ...

Никогаш не прикажаната реклама на Стив Џобс (видео)

Mnogoo - 07.10.2011

Погледнете ја никогаш емитуваната реклама на Епл со гласот на Стив Џобс: „Ова е за оние луѓе“. Рекламната кампања на Епл „Тинк Дифрент“ од 1997 година била една од највлијателните во историјата на ...

Стив Џобс како модна икона

+инфо - 07.10.2011

Очигледно, смртта на иконата на Епл, Стив Џобс, немаше ефект само во технолошката индустрија, туку и во модната. Веднаш по смртта на генијот, модниот бренд „St.Croix“ двојно ја зголемил продажбата на ...

Профилот на Џобс во логото на Apple

Кирилица - 07.10.2011

Деветнаесетгодишниот студент Џонатан Марк од Хонг Конг му оддаде чест на Стив Џобс со едноставен, минималистички дизајн на логото на „Apple“, познатото јаболко, каде наместо одгризокот, тој ја ...

ВИДЕО: Пет работи кои ни ги остави Стив Џобс, а не се технологија!

Точка - 07.10.2011

Прерано починатиот Стив Џобс во наследство освен Mac Book, iPod и iPad, ни остави и низа на бисери од поп културата. 1. Пиксаровиот револуционерен цртан филм 'Toy Story' - сега веќе легендарниот ...

Стив Џобс ќе биде погребан според будистички ритуали

Точка - 07.10.2011

Стив Џобс, кој почина пред два дена, ќе биде погребан согласно будистичките адети и традиции, објави руската новинска агенција РИА “Новости“, повикувајќи се на американски медиуми, пренесува Нетпрес.

Џобс: „Смртта е најверојатно еден од најдобрите изуми на животот“

Курир - 07.10.2011

Иако визионерот Стив Џобс не е повеќе меѓу нас, тој остави многу нешта со кои ќе биде запаметен, а меѓу нив се и неговите познати цитати. Пред вас се неговите најпознати пет цитати.

Говорот на Стив Џобс на Стенфорд 2005 г.

Окно - 07.10.2011

Во чест на еден од највлијателните и најкреативни луѓе од светот на технологијата кој вчера почина од рак, ви претставуваме видео запис од неговиот говор што во јуни 2005 година го одржа пред ...

Десет работи за Стив Џобс кои не сте ги знаеле

Курир - 07.10.2011

Додека светот се занимава со падот на акциите на „Епл“ поради смртта на основачот Стив Џобс, ние ви ги претставуваме најнеобичните деталите од животот на генијалецот.

Стив Џобс ќе биде погребан според будистички ритуали

Нетпрес - 07.10.2011

Стив Џобс, кој почина пред два дена, ќе биде погребан согласно будистичките адети и традиции, објави руската новинска агенција РИА “Новости“, повикувајќи се на американски медиуми, пренесува Нетпрес.

Десет помалку познати факти за Стив Џобс

Таратур - 07.10.2011

Стив Џобс секогаш ќе биде запаметен како еден од најголемите технолошки иноватори на нашето време, но дека бил и повеќе од тоа покажува и следнава листа, со некои помалку познати факти за него... 1.

Фото: Ново лого на Apple во чест на Стив Џобс

Press24 - 07.10.2011

Компанијата Apple во чест на големиот човек од сферата на IT индустријата, го променија логото на кое сега наместо одгризокот стои профилот на Стив Џобс Идејата за промената на логото ја дала ...

Стив Џобс ќе биде погребан според будистички ритуал

Inpress - 07.10.2011

Лос Анџелес, 7. октомври 2011 (ИНПРЕС) Коосновачот и поранешен извршен директор на Епл Стив Џобс, кој почина во средата по долго боледување, ќе биде погребан во согласност со будистичките традиции, ...

Почина основачот на „Епл“ - Стив Џобс

Бизнис24 - 06.10.2011

Стив Џобс, мозокот кој стоеше позади „Епл“, „ајфон“, „ајпед“, „ајпод“, „ајтјунс“ почина, објави „Епл“. Џобс имаше 56 години.

Почина „мистер Епл“

Deutsche Welle - 06.10.2011

Технолошкиот визионер и компјутерски револуционер, Стив Џобс почина на возраст од 56 години, како последица на тешка болест.

Почина Стив Џобс

IT.mk - 06.10.2011

„Клик. Бум. Прекрасно.“ – Стив Џобс. Легендарниот директор на Apple, Стив Џобс почина во својот дом на 56 години. Светот ќе го жали револуционерниот гениј кој го направи тоа што многумина се ...

Стив Џобс за животот, Apple, дизајнот, смртта….

IT.mk - 06.10.2011

Г. Џобс, дали велите дека овие луѓе што го направија PCjr немаат толкава гордост во продуктот?, праша PlayBoy во интервју во 1985-та година. Ако тие имаа гордост, тие немаа да го направат PCjr.

Почина Стив Џобс, еден од основачите на Епл

Глас на Америка - 06.10.2011

Незавршен студент но и визионер и гениј кој ни ги подари Ај-фон, Ај-пед и ...

Почина таткото на ајфон, Стив Џобс

Р.С.Европа - 06.10.2011

Поранешниот извршен директор на компанијата Ејпл(Apple), Стив Џобс почина на 56-годишна возраст. Toj боледуваше од рак на панкреасот. Пред два месеци, ја напушти челната функција на компанијата.

Почина Стив Џобс

VOX - 06.10.2011

Стив Џобс, ко-основачот и долгогодишен извршен директор на Епл, еден од најголемите визионери на денешницата почина во 56. година од животот по повеќегодишна борба со ракот на панкреасот.

Збогум на генијот

Оn.net - 06.10.2011

Стив Џобс, ко-основачот на Епл и еден од вистинските гении на нашето време почина на 56-годишна возраст, соопштија од ...

Почина визионерот на Apple

Р.С.Европа - 06.10.2011

Стив Џобс, еден од најголемите светски иноватори во компјутерската технологија и другите слични продукти, почина на 56 годишна возраст.

Ерата на еден уникатен ум

Оn.net - 06.10.2011

Патот на Стив Џобс од работилницата во гаражата на неговите родители, до втората највредна компанија на ...

Почина визионерот Стив Џобс

Фемина - 06.10.2011

Технолошкиот гениј Стив Џобс, кој долго време се бореше со рак на панкреасот, почина на 56-годишна возраст. Тажната вест за визионерот кој не се плашеше да го промени светот и успеа да ги донесе ...

Стив Џобс со негови зборови

Оn.net - 06.10.2011

Освен по иновациите, светот ќе го памети Стив Џобс и по неговите изјави, без оглед на тоа дали зборуваше за технологијата или соочувањето со сопствената ...

Почина коосновачот на компјутерскиот гигант „Епл“ Стив Џобс

Вест - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Неуспешните проекти на Стив Џобс

Вест - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс, кој почина вчера на 56-годишна возраст, со своите бројни иновации кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот остави печат на нашето ...

Умре Стив Џобс

Телма - 06.10.2011

На 56-годишна возраст умре Стив Џобс, еден од основачите и сопственици на компанијата ,,Ејпл" со која постигна неверојатни пробиви во дигиталниот свет.

Почина таткото на „Епл“, Стив Џобс

Утрински - 06.10.2011

- Блесокот, страста и енергијата на Стив беа извор на бројни иновации, кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот. Светот стана неизмерно подобар благодарение на Стив, се вели во соопштението .

(ФОТО) Фановите низ светот му оддадоа почит на Џобс

Утрински - 06.10.2011

Пред продавниците на „Епл“ ширум светот, обожавателите положуваа цвеќе и палеа свеќи во чест на Стив Џобс, основачот на една од најинвентивните технолошки компании .

Засекогаш во нашите срца… Стив Џобс 1955–2011

Здраво - 06.10.2011

“А pple” изгуби визионер и креативен гениј, а светот неверојатен човек. Ние кои имавме доволно среќа да работиме со Стив изгубивме драг пријател и инспиративен ментор.

Почина Стив Џобс

Кајгана - 06.10.2011

Поранешниот извршен директор и човекот кој со децении беше икона на Apple почина синоќа. Информацијата ја потврди и Apple.

Почина Стив Џобс

ЗаЗабава - 06.10.2011

Иконата на "Apple", поранешниот извршен директор кој ја вивна компанијата во облаци, Стив Џобс, почина вчера на 56-годишна возраст.

Почина основачот на Apple,Стив Џобс.

Сваштарник - 06.10.2011

Стив Џобс, основачот и поранешен директор на Apple, почина на 56-годишна возраст. Тажната вест ја објави новинската агенција АП, и веднаш беше официјално потврдено од страна на менаџментот на Apple, ...

Почина коосновачот на компјутерскиот гигант Apple Стив Џобс

Идивиди - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на Apple Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Почина Стив Џобс

Капитал - 06.10.2011

Почина Стив Џобс Стив Џобс, ко-основач и поранешен извршен директор на американскиот технолошки гигант Apple, почина вчера на 56-годишна возраст.

Заминување на гениј - почина Стив Џобс

Интересно - 06.10.2011

Во 56 години од својот живот почина еден од најголемите визионери на модерната доба... Стив Џобс, еден од основачите на Apple и по многумина најголемиот визионер на модерната ера, почина вчера во 56 ...

ВИДЕО: Замина Стив Џобс, информатичкиот гениј кој го промени светот

Дневник - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Пoчина таткото на Јаболкото

Backstage - 06.10.2011

Рано утрово како последица на рак на панкреасот во својата 56 година од живото почина Стив Џобс. Неговото последно појавување е забележано годинава во март, за да ја претстави најновата верзија на ...

Почина Стив Џобс

Факултети - 06.10.2011

Стив Џобс, ко-основачот и долгогодишен извршен директор на Епл, еден од најголемите визионери на денешницата почина во 56. година од животот по повеќегодишна борба со ракот на панкреасот.

Почина Стив Џобс!

Mnogoo - 06.10.2011

Стив Џобс, основачот и поранешен директор на „Епл“ почина на свои 56 години. Тажната вест ја објави агенцијата АП, а набрзо и службено ја потврди и управата на „Епл“.

Почина Стив Џобс, основачот на компанијата „Епл“

Алфа - 06.10.2011

Во својата 56-та година од животот, доцна синоќа, почина Стив Џобс, еден од основачите на компанијата „Епл“. Оваа тажна вест ја потврди извршниот директор на „Епл“, Тим Кук, кој во краток мејл на ...

Почина Стив Џобс - коосновачот на "Apple"

БркајРабота - 06.10.2011

„Епл“ соопшти за неговата смрт во кусо соопштение. - Блесокот, страста и енергијата на Стив беа извор на бројни иновации, кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот.

Реакции по смртта на Стив Џобс

Идивиди - 06.10.2011

Смртта на Стив Џобс со еднаква тага ја дочекаа милиони корисници на неговите иновации, директори на технолошки компании и политичката елита.

Почивај во мир Стив - Изјави на познатите!

Mnogoo - 06.10.2011

Почина Стив Џобс, еден од луѓето кои ја обликуваа ИТ-индустријата и нашето секојдневие. Генијалниот визионер чиишто компјутери и гаџети достигнаа култен статус, ја изгуби битката со тешката болест.

Што рекоа познатите за Steve Jobs

Факултети - 06.10.2011

Основачот на “Епл“, Стив Џобс, почина на 56-годишна возраст по долгата борба со ракот на панкреасот. Дека оваа вест ги погоди бројните светски ѕвезди и познати американски личности, докажуваат и ...

Што после Стив?

Кајгана - 06.10.2011

Стив Џобс, човекот кој е една од најважните икони во светот на технологијата во последните децении, ја изгуби повеќегодишната борба со ракот.

Стив Џобс: Животот на еден визионер

Здраво - 06.10.2011

Светот изгуби визионер, креативен гениј, таткото на „ iPhone“, „ iPod“ и „ iPad“ , инспирацијата на многу луѓе, евангелистот, човекот кој промени цела една генерација.

Десет производи што ја дефинираа кариерата на Стив Џобс

Кајгана - 06.10.2011

Стив Џобс никогаш немал формално инженерско образование, но сепак е впишан како изумител или ко-изумител на повеќе од 300 американски патенти, пишува Асошиејтед прес.

Стив Џобс почина на 56 годишна возраст!

tm.mk - 06.10.2011

Основачот и поранешниот извршен директор на Apple Inc., Стив Џобс почина вчера на 56 годишна возраст. Компјутерскиот гениј и човекот кој стои позади iPhone, iPod и iPad-от се бореше со рак и ...

Стив Џобс - гениј во умот, лежерен во стилот

Mnogoo - 06.10.2011

Кога ќе помислиме на Стив Џобс и на неговите револуционерни технолошки направи, најчесто помислуваме на маж во црн ролка и џинс. Тоа беше препознатливиот стил на легендата.

Наместо поздрав: Стив Џобс во фотки

Здраво - 06.10.2011

Гениј, технолошки гуру, креативец, инспиратор, пионер, револуционер. Освојувач на модерната доба. Ерата на Џобс. Иднината беше со нас благодарение на него.

Ѕвездите со последен поздрав до Стив Џобс

Идивиди - 06.10.2011

Познатите личности ги искористија социјалните мрежи за да му упатат последен поздрав на покојниот визионер Стив Џобс. Ештон Качер напиша неколку твита во врска со смртта на Џобс, а дури го смени и ...

Таблет свеќи за Стив Џобс

Капитал - 06.10.2011

ТОКИО, Јапонија Фанови на Епл ги држат нивните ајфон и ајпад уреди со активирана апликација на дисплеј свеќа за време на „бдеењето“ во чест на починатиот основач и поранешен главен извршен директор ...

Пет гаџети по кои ќе го помниме Стив Џобс

Идивиди - 06.10.2011

Коосновачот на Apple зад себе остави не само успешна компанија, туку и низа иновативни уреди кои го променија светот. Еве го нашиот избор од пет гаџети по кои ќе го помниме Стив Џобс.

Најпознатите моменти на Стив Џобс (видео)

Здраво - 06.10.2011

Фановите на „ Apple “ од цел свет (меѓу кои сме ние) тажат за смртта на Стив Џобс, нивниот „врховен“ водач. Подолу ќе ги погледнете најдобрите моменти на Џобс пред камера, од неговото прво појавување ...

Профилот на Џобс – наместо одгризокот

Здраво - 06.10.2011

Деветнаесетгодишниот студент Џонатан Марк од Хонг Конг му оддаде чест на Стив Џобс со едноставен, минималистички дизајн кој набрзо стана хит.

Бум на онлаjн порачките на книгите на Стив Џобс

Дневник - 06.10.2011

Порачките на книгите на коосновачот на „Епл“ Стив Џобс, кој вчера почина од рак на 56-годишна возраст, забележаа драстичен скок во американската онлајн книжарница „Амазон“ и зазедоа четири од првите ...

Ново лого на Apple?

Телефони.мк - 06.10.2011

По смрте на Стив Џобс сите се обидуваат да му оддадат почит на големиот човек во IT индустријата. Благодарение на неговите визии Apple е толку голема компанија денес.

Иноватор кој го промени светот, Стив Џобс

Сваштарник - 06.10.2011

Џобс го основал Apple во 1976 година, заедно со долгогодишниот пријател Стивен Вознијак. Заедно на пазарот го пуштиле Apple , првиот персонален компјутер (PC) во историјата.

Епл во чест на Стив Џобс

Backstage - 06.10.2011

По смрта на Стив Џобс покрај сите изрази на сочуство и мудри мисли поврзани со таткото на Јаболкото, една студентка од Хонг Конг понуди ново лого.

Почина коосновачот на компјутерскиот гигант „Епл“ Стив Џобс

Сител - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Почина ај-ти генијот Стив Џобс

Кирилица - 06.10.2011

Сив Џоб, основачот на Apple и еден од најголемите информатички гении на сите времиња, почина во 56-та година од животот по долготрајна борба со ракот, соопшти рано утринава управата на компанијата ...

Почина коосновачот на компјутерскиот гигант „Епл“ Стив Џобс

МРТ - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Почина визионерот на Епл, Стив Џобс

Канал5 - 06.10.2011

Стив Џобс, еден од основачите на Епл и според многумина најголемиот визионер на модерното време, почина синоќа на 56 – годишна возраст.

Реакции по смртта на Стив Џобс

Сител - 06.10.2011

Смртта на Стив Џобс со еднаква тага ја дочекаа милиони корисници на неговите иновации, директори на технолошки компании и политичката елита.

Реакции по смртта на Стив Џобс

МРТ - 06.10.2011

Смртта на Стив Џобс со еднаква тага ја дочекаа милиони корисници на неговите иновации, директори на технолошки компании и политичката елита.

Неуспешните проекти на Стив Џобс

Сител - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс, кој почина вчера на 56-годишна возраст, со своите бројни иновации кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот остави печат на нашето ...

Неуспешните проекти на Стив Џобс

МРТ - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс, кој почина вчера на 56-годишна возраст, со своите бројни иновации кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот остави печат на нашето ...

Уште еден генијалец го напушти светот

Вечер - 06.10.2011

Блесокот, страста и енергијата на Стив беа извор на бројни иновации, кои го збогатуваат и подобруваат нашиот живот. Светот стана неизмерно подобар благодарение на Стив - се вели во соопштението на ...

Бил Гејст: Џобс ми беше голем пријател, ќе ми недостига многу

Точка - 06.10.2011

По објавувањето на смртта на човекот кој го смени светот со својата компанија “Епл“, Стив Џобс, голем број светски познати личности му оддадоа почит преку Интернет.

ВИДЕО: Генијот замина - почина Стив Џобс

Точка - 06.10.2011

Почина еден од најголемите визионери на модерното време, Стив Џобс (56). Стив Џобс еден од основачите на Apple и по многумина најголемиот визионер на модерното време, починал вчера.

Што напишаа познатите за смртта на Стив Џобс

Точка - 06.10.2011

Основачот на “Епл“, Стив Џобс, почина на 56-годишна возраст по долгата борба со ракот на панкреасот. Дека оваа вест ги погоди бројните светски ѕвезди и познати американски личности, докажуваат и ...

"Да бидам најбогатиот човек на гробишта, не ми значи ништо"

Точка - 06.10.2011

Стив Џобс изрекол некои прилично фантастични нешта, како во интервјуата кои ги давал така и во говорите кои ги држел. Ова се тие топ 10 цитати кои лично нам ни оставија посебен впечаток.

Смртта на Џобс предизвика пад на акциите на “Ејпл“ за 5 отсто

Точка - 06.10.2011

Веста за смртта на основачот на “Ејпл“ Стив Џобс утрово ги “сруши“ акциите на компанијата за повеќе од пет отсто на берзата во Франфурт.

ФОТО: Обожавателите ширум светот се збогуваат со Џобс

Точка - 06.10.2011

Пред продавниците на “Епл“ ширум светот, обожавателите положуваа цвеќе и палат свеќи во чест на Стив Џобс, основач на оваа компанија.

ФОТО: Студент ја вметнал силуетата на Стив Џобс во логото на Apple и станал хит

Точка - 06.10.2011

Во логото на Apple момчето наместо гризнатиот дел од јаболкото, го вметнал добро познатиот профил на Џобс. Студентот Џонатан Мак (19) од Хонг Конг за да му одаде чест на Стив Џобс направил едноставен ...

Почина Стив Џобс

Sky - 06.10.2011

Почина основачот на компанијата Apple Стив Џобс. Apple изгуби визионер и креативен гениј, а светот неверојатен човек. Ние кои имавме доволно среќа да работиме со Стив изгубивме драг пријател и ...

Почина Стив Џобс, основач на “Епл“

Нетпрес - 06.10.2011

Компанијата “Епл“ на својата Интернет страна објавила дека починал Стив Џобс (56), визионер кој пред 35 години во Калифорнија ја основаше малата ИТ фирма која до денес прерасна во највредна компанија ...

Почина Стив Џобс, коосновачот на „Епл“

Курир - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Почина „мистер Епл“

Канал 77 - 06.10.2011

Технолошкиот визионер и компјутерски револуционер, Стив Џобс почина на возраст од 56 години, како последица на тешка болест.

Бил Гејст: Џобс ми беше голем пријател, ќе ми недостига многу

Нетпрес - 06.10.2011

По објавувањето на смртта на човекот кој го смени светот со својата компанија “Епл“, Стив Џобс, голем број светски познати личности му оддадоа почит преку Интернет.

Почина Стив Џобс- таткoто на "Епл"

Press24 - 06.10.2011

Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Светот во тага заради смртта на Стив Џобс

Таратур - 06.10.2011

Гуруто на компјутерската технологија, коосновач и доскорешен извршен директор на ’Епл’, Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на панкреас.

Светот жали за смртта на „мистер Епл“

Курир - 06.10.2011

Смртта на Стив Џобс со еднаква тага ја дочекаа милиони корисници на неговите иновации, директори на технолошки компании и политичката елита.

Што напишаа познатите за смртта на Стив Џобс

Нетпрес - 06.10.2011

Основачот на “Епл“, Стив Џобс, почина на 56-годишна возраст по долгата борба со ракот на панкреасот. Дека оваа вест ги погоди бројните светски ѕвезди, докажуваат и нивните пораки на “Твитер“ со кои ...

Стив Џобс и неговата борба со ракот на панкреас

За Здравје - 06.10.2011

Визионерот и ко-основачот на Apple кој револуционерно ја промени технологијата што ја користиме денес, почина вчера после долгогодишната борба со напреднатиот панкреатичен канцер.

Цитати на Стив Џобс за паметење

Нетпрес - 06.10.2011

Говорите на Стив Џобс, особено оној што го одржа пред студентите од Стенфорд во 2005 година, инспирираа многу луѓе. Освен како голем визионер и “човек пред своето време“, Стив Џобс беше познат и како ...

ФОТО: Обожавателите ширум светот се збогуваат со Џобс

Нетпрес - 06.10.2011

Пред продавниците на “Епл“ ширум светот, обожавателите положуваа цвеќе и палат свеќи во чест на Стив Џобс, основач на оваа компанија.

Смртта на Џобс предизвика пад на акциите на “Епл“ за 5 отсто

Нетпрес - 06.10.2011

Веста за смртта на основачот на “Епл“ Стив Џобс утрово ги “сруши“ акциите на компанијата за повеќе од пет отсто на берзата во Франфурт.

Видео: Топ десет најдобри реклами на „Епл“

Курир - 06.10.2011

Стив Џобс можеби не е повеќе меѓу нас, но тој секогаш ќе биде запаметен по тоа како тој ни го смени начинот на размислување за се, од компјутери до музика и филмови.

Почина основачот на "Apple"

Sky - 06.10.2011

Почина првиот човек на "Apple" Стив Џобс, фановите на "Apple" од цел свет тажат за неговата смрт. На следното видое погледнте го неговиот говор Стенфорд од 2005...

"Apple" со ново лого?

Sky - 06.10.2011

"Apple" по смрта на Стив Џобс изезе со ново лого. "Загубате е голема, но ние продолжуваме понатаму"- велат од "Apple" Дизајнирано од студентка од Хонг Конг новото лого изгледа величенствено, а на ...

Почина Стив Џобс, еден од основачите на Епл

Inpress - 06.10.2011

Вашингтон, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Почина Стив Џобс, еден од основачите на Епл и поранешен извршен директор. Тој имаше 56 години, а водеше битка со рак на панкреасот уште од 2003-та.

Обама - Стив Џобс беше еден од најголемите иноватори на Америка

Inpress - 06.10.2011

Вашингтон, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Претседателот на САД Барак Обама изјави дека основачот на Епл Стив Џобс беше еден од најголемите иноватори на Америка и посочи дека веројатно многу луѓе научиле ...

Почина коосновачот на „Епл“

Македонија24 - 06.10.2011

Свет - Македониjа 24, , Почина коосновачот на „Епл“, "Коосновачот и поранешен извршен директор на „Епл“ Стив Џобс почина вчера на 56-годишна возраст по долгогодишната битка со ретка форма на рак на ...

Десет најдобри реклами на „Епл“

Македонија24 - 06.10.2011

Мозаик - Македониjа 24, , Десет најдобри реклами на „Епл“, "Визионерот и коосновачот на „Епл“ Стив Џобс не е повеќе меѓу нас, но тој секогаш ќе биде запаметен како човекот кој ни го смени начинот на ...