TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чешка е новиот голем предизвик за нашата фудбалска репрезентација

А1 - 14.11.2004

Селекцијата на Чешка е новиот голем предизвик за нашата фудбалска репрезентација во мундијалскиот квалификациски циклус што продолжува в среда. Чесите и покрај почитта кон противникот на градски во Скопје доаѓаат по цел плен особено по киксот на Холандија која загуби два драгоцени бода против ...

Седлоски пристигнува во понеделник во Скопје

Утрински - 13.11.2004

Драган Канатларовски може да здивне Во текот на вчерашниот ден, Стручниот штаб на фудбалската репрезентација на Македонија со позитивна завршница им стави крај на сите шпекулации сврзани околу прашањето, дали најдобриот дефанзивен фудбалер на нашата репрезентација Гоце Седлоски ќе настапи на ...

СЕДЛОСКИ и уште петмина, пристигнуваат в понеделник

Вечер - 13.11.2004

Хотелот "Карпош" во Скопје, в недела ќе биде местото каде македонската репрезентација ќе го има првиот собир пред последниот натпревар сезонава. "Црвено-жолтите", на 17 ноември (среда), во рамки на квалификациите за СП 2006, на Градскиот стадион во Скопје ќе ја пречекаат силната репрезентација на ...

Седлоски не игра со Чешка?

Вечер - 12.11.2004

Настапот на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Гоце Седлоски е под голем знак прашалник на натпреварот со Чешка, што се игра на 17 ноември. Во текот на вчерашниот ден, се водеше вистинска војна со факсови меѓу Фудбалската федерација на Македонија и јапонскиот второлигаш Вегалта ...

Цапар ги повика и Жилсон и Лазаревски

Време - 11.11.2004

ФУДБАЛ - ОБЈАВЕН СПИСОКОТ ЗА МЕЧОТ СО ЧЕШКА Златко Крстески Играчите за врска на Беласица и на Победа, Сашо Лазаревски, односно Да Силва Жилсон се 19-то и 20-то име на списокот на селекторот Драги Канатларовски за квалификацискиот меч за пласман на Светското првенство во Германија во 2006 година, ...

Новески и Жилсон дебитанти, Чадиковски и Лазаревски повратници

Вест - 11.11.2004

Селекторот Канатларовски го објави списокот за мечот со Чешка На претстојниот квалификациски меч за СП -2006 година против Чешка, што во среда ќе го одиграме во Скопје, шанса да дебитираат во македонската репрезентација ќе имаат и натурализираниот Македонец во дресот на прилепска Победа Језус ...

Жилсон ќе дебитира, Чадиковски повратник во нападот

Утрински - 11.11.2004

Селекторот Канатларовски повика 20-мина фудбалери за квалификациската средба против Чешка Емил Китановски Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Драган Канатларовски за претстојниот квалификациски меч против селекцијата на Чешка кој ќе се одигра на 17 ноември на Градскиот стадион во ...

Списокот проширен со Жилсон и Лазаревски

Дневник - 11.11.2004

ФУДБАЛ - ПОЗНАТИ КАНДИДАТИТЕ ЗА МЕЧОТ СО ЧЕШКА Натурализираниот Македонец Жесус да Силва Жилсон од прилепска Победа и Сашко Лазаревски од штипска Брегалница се двете нови имиња со кои македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски го прошири списокот на 20 кандидати, за квалификацискиот ...

ДЕБИ-ПОВИК ЗА НОВЕСКИ И ЖИЛСОН

Вечер - 11.11.2004

Дефанзивецот на германскиот бундеслигаш Мајнц, Николче Новески и "плејмејкерот" на прилепска Победа, Жилсон, ќе дебитираат за сениорската репрезентација на Македонија, на квалификациската средба со Чешка (17 ноември - Градски стадион во Скопје).

Канатларовски направи неколку корекции за мечот со Чешка

А1 - 10.11.2004

Николче Новески од бундеслигашот Мајнц и Бразилецот со македонски пасош Жилсон од Победа се потенцијалните дебитанти во нашата фудбалска репрезентација на натпреварот со Чешка од мундијалските квалификации следната среда во Скопје.

Игнатов ќе му го земе местото на Трајанов

Време - 10.11.2004

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА СПИСОК ЗА СРЕДБАТА СО ЧЕШКА Играчот за врска на лидерот Работнички Кометал, Стојанче Игнатов, ќе го отфрли Ванчо Трајанов (Арминија, Германија) од списокот на репрезентативците, за квалификациската средба за пласман на СП 2006, со Чешка, на 17 ноември, во Скопје.

Цапар го враќа Чадиковски во репрезентацијата

Вест - 10.11.2004

Денеска селекторот Канатларовски ќе го објави списокот за мечот со Чешка По подолга пауза селекторот на македонската фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар се одлучи повторно да го вклучи Драган Чадиковски во составот што ќе конкурира за квалификацискот меч за СП 2006 година против ...

Ако треба за Седлоски ќе биде побарана помош од ФИФА

Утрински - 10.11.2004

Продолжува комуникацијата топло-ладно на релација ФФМ раководство на Сендаи Канатларовски: Ги разрешив сите дилеми околу имињата на фудбалерите кои ќе и се спротистават на Чешка Емил Китановски Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Драган Канатларовски во текот на денешниот ден ќе ...

Селекторска дилема за 18 или 19 кандидати?

Дневник - 10.11.2004

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА КАНАТЛАРОВСКИ ГИ ОТВОРА КАРТИТЕ ЗА ЧЕШКА Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски-Цапар денеска ги отвора картите за квалификацискиот дуел со Чешка за СП 2006, што ќе се одигра на 17 ноември во Скопје.

Гоце Седлоски неизвесен за мечот со Чешка

Вест - 09.11.2004

Вегалта повторно му прави проблем на нашиот фудбалски репрезентативец Седлоски: Ако Цапар не се договори со менаџерот апсурдно е да дојдам во вторник, а веднаш по завршување на мечот со Чешка да се враќам. Канатларовски: Ако Вегелта не го пушти Седлоски ќе реагираме и кај ФИФА.

ФФМ е пред пораз во војната за Гоце Седлоски

Време - 09.11.2004

ФУДБАЛ - ПРОБЛЕМИ СО КАПИТЕНОТ - ТРЕТ ДЕЛ Златко Крстевски Фудбалската федерација на Македонија и стручниот штаб на националниот А-тим повторно имаат проблеми околу обезбедувањето на Гоце Седлоски за потребите на репрезентацијата.

Динамо го бара Седлоски

Време - 09.11.2004

ФУДБАЛ Динамо сака да ме врати, вели македонскиот фудбалски интернационалец Гоце Седлоски, кој сега настапува во јапонскиот второлигаш Сендаи. - Неодамна се видов со луѓето од загрепскиот клуб, кои велат дека би ги вратиле сите пари само да можат да ме вратат во тимот.

Вардарецот Вандаир на листата на чекање

Утрински - 09.11.2004

Гоце Седлоски е првиот странец кој доби покана за мечот со селекцијата на Чешка Емил Китановски Најискусниот одбранбен фудбалер на македонската фудбалска репрезентација Гоце Седлоски е првиот интернационалец кој доби покана да го облече дресот на нашата репрезентација на квалификацискиот дуел ...

Новевски може да се справи со Колер

Дневник - 09.11.2004

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКИОТ СЕЛЕКТОР ГО СТОКМИ СПИСОКОТ Добро би ни дошол и Роберт Попов во средниот ред, но тој се уште не заиграл во Литекс по двете операции - вели Канатларовски Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски веќе нема дилеми за списокот со кандидатите за последниот квалификациски ...

ЦАПАР СЕ ДВОУМИ ДА ГО ПОВИКА ТРАЈАНОВ

Вечер - 09.11.2004

Да го повика или не Ванчо Трајанов? Тоа е единствената дилема кај селекторот на македонската репрезентација Драган Канатларовски, пред да го обелодени списокот со 20 играчи за квалификацискиот натпревар со Чешка на 17 ноември во Скопје.

Цапар не ги убеди Јапонците да го пуштат Седлоски порано

Дневник - 08.11.2004

ПРЕД МЕЧОТ СО ЧЕШКА Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски - Цапар не ги убеди луѓето од јапонскиот второлигаш Вегалта од Сендаи, да го пуштат неколку дена порано капитенот Гоце Седлоски за квалификацискиот натпревар со Чешка на 17 ноември во Скопје.