TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска сончево и топло

24 Вести - 11.09.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со натпросечни дневни температури на повеќе места низ државата. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 26 до 35 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7.

Времето денеска: Сончево со слаба облачност

Алсат-М - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 24 степени

Популарно - 14.11.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Продолжува периодот на стабилно и суво време

OhridNews - 14.11.2015

Според прогнозите, денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер ...

Сончево со мала до умерена облачност

Кајгана - 31.01.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -4 до 3 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од ...

Викенд за уживање: Сончево со мала до умерена облачност

Скопје инфо - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Уживајте, сончево и топло време

Сител - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

И натаму претежно сончево

Локално - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Магла и пад на температурите во недела

Република - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево време со температура до 24 степени

Нетпрес - 26.04.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 19 до 24 степени.

По утринската магла сончев и топол ден

Вистина.мк - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево време со температура до 24 степени

Денешен - 12.04.2016

Времетo во Македонија ќе биде сончево, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 19 до 27 степени.

По утринската магла сончев и топол ден

Курир - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Fox.mk - 01.01.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од два до осум степени.

Еве какво ќе биде времето викeндов

Пулс24 - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 24 степени

Lider - 14.11.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Денеска сончево, од сабота наоблачување

Тера - 13.11.2015

Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени. Во сабота попладне ќе има зголемување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер ...

Денеска уште еден сончев ноемвриски ден

+инфо - 13.11.2015

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Време: Ќе имаме сончев викенд

Здравство24 - 13.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од ...

Сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

ИСКОРИСТЕТЕ ГО: Пролетен викенд среде есен

Телеграф - 13.11.2015

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 14 до 24 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Слаба магла утринава во одделни котлини

МетеоПро - 13.11.2015

Утринава е забележана сосема слаба магла во Демир Капија, Битола, како и во делови од Струмичката котлина. Во поголем дел од котлините минималната температура утрово имаше вредности околу 4°С, а најниската температура беше забележана во Берово, -2°С.

Прогноза на времето за сабота

МетеоПро - 25.12.2015

Маглата сепак ќе остане придружен метео елемент наутро и претпалдне во делови од повардарскиот крај, пред се во околината на Демир Капија и скопско поле. Во текот на целиот ден се очеква да биде ведро на повисоките места.

Времето денес сончево со умерена облачност

Репортер - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Невообичаено топло за овој период од годината - еве колку ќе изнесуваат температурите

Press24 - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Продолжува топлото време

Кајгана - 17.02.2016

Утринските температури ќе се движат од 4 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 23 степени. Утринските температури ќе се движат од 4 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 23 степени.

Се очекува топло време со благо опаѓање на температурите

OhridNews - 12.11.2015

Според прогнозите, времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Продолжува топлото време

Точка - 17.02.2016

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринските температури ќе се движат од 4 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

Продолжува топлото време

Макфакс - 17.02.2016

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринските температури ќе се движат од 4 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 16 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

Метео: Сончево со слаба утринска магла

МРТ - 11.11.2015

Натпросечно топло ќе биде до петок, а од сабота се очекува постепено опаѓање на температурите... Сончевото време продолжува со услови за појава на слаба утринска магла по одделни котлини и слаб ветер од северен правец.