TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Логиката на Црвенковски

Утрински - 10.11.2012

Ѓорѓи Спасов Црвенковски изгледа долго проучувал зошто Груевски победува на изборите. По таквото проучување дошoл, веројатно, до заклучокот дека предноста што Груевски ја остваруваше до сега во ...

Ако сечеа раце, сега СДСМ ќе беше без раце

Дневник - 07.11.2012

Kому му исекоа рака? Беа на власт неколкупати. Дали на Соња од ТАТ ~ исекоа раце или на шверцерите што раскажуваат како убаво си шверцувале и се договарале со властите, потенцираше премиерот Во ...

СДСМ: Груевски да се спушти меѓу народот без привилегиите

+инфо - 07.11.2012

На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија - големиот митинг на опозицискиот „Сојуз за иднината“, за да може да даде каков било коментар, реагираше Центарот ...

Груевски: СДСМ да сечеше раце за корупција, сега цела партија ќе беа без раце

Вест - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

„Да се сечеа раце за корупција, целото раководство на СДСМ ќе беше без раце“

Телма - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека е зачуден од изјавите дадени на митингот на СДСМ во Скопје поврзани со корупцијата и рече „да се сечеа раце за корупција, целото раководство на СДСМ ќе ...

Груевски за СДСМ: немаат никаков кредибилитет, манипулираат, клеветат и лажат!

МКД - 06.11.2012

Станува збор за сериозна манипулација затоа што таков фалсификат на изборите не е можен, одговори премиерот Никола Груевски по обвинувањата на СДСМ дека во Ресен власта штанца нови гласачи, со кои ...

Груевски: СДСМ и Црвенковски немаат кредибилитет, дела и проекти

Н.Македонија - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, кои ја пропуштија добиената шанса во минатото добиена од граѓаните.

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

Алфа - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ ја прокоцкаа шансата со лажни ветувања

А1 On - 06.11.2012

„На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните, но, ја прокоцкаа со тоа што давале лажни ветувања и не сработиле ...

Груевски: СДСМ нема кредибилитет - не остави ништо вредно да се запомни

Капитал - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото и тоа во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, СДСМ без раце ќе беше на чело со Црвенковски

А1 On - 06.11.2012

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска го коментираше митингот на опозицијата и присутните,Според него на митингот на СДСМ зборувале луѓе кои немаат кредибилитет, кои давале лажни ветувања и не ...

СДСМ: Зошто Груевски бега од предвремени избори?

А1 On - 06.11.2012

СДСМ реагира на изјавата на премиерот Никола Груевски и неговите оценки за митингот на опозицијата и за присутните. На Груевски, велат, му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во ...

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце

+инфо - 06.11.2012

Ако Бранко Црвенковски и гарнитурата зад него, сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце, оцени денеска премиерот Никола Груевски, по промовирањето на лабораторија за ...

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

МРТ - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

Сител - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Реакција од СДСМ на изјавата на премиерот Никола Груевски

Сител - 06.11.2012

Опозициската СДСМ во реакција на денешната изјава на премиерот Никола Груевски истакнува дека тој не дал одговор на пораките и барањата што ги упати до него на неодамнешниот митинг опозицискиот Сојуз ...

Груевски: да сечеа раце за корупција - цело СДСМ ќе беше без раце

Канал5 - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, оцени премиерот Груевски, коментирајќи ги последниот собир на опозицијата.

СДСМ: На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија

Либертас - 06.11.2012

СДСМ реагира на изјавата на премиерот Никола Груевски и неговите оценки за митингот на опозицијата и за присутните. - На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во ...

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ требаше да биде без раце

Вечер - 06.11.2012

ЗАКОНОТ ЗА БРАНИТЕЛИ БЛОКИРАН ВО СОБРАНИЕТО, ПРЕМИЕРОТ НЕ СЕ ОТКАЖУВА Топката се уште се префрла кој да пресече и да ја одблокира работата на Комисијата за труд и социјална политика, којашто по ...

Груевски: СДСМ нема дела, кредибилитет и проекти

Курир - 06.11.2012

На Централниот митинг на опозицијата зборуваа луѓе кои немаат кредибилитет и кои ја прокоцкаа шансата во нивниот мандат.

Груевски: Луѓе со изгубен кредибилитет говореа на митингот на опозицијата

Нетпрес - 06.11.2012

Луѓе кои немаат, односно го загубиле својот кредибилитет говореа на митингот на опозицијата, имаат добиено шанса меѓу тоа таа шанса тие ја прокоцкале со тоа што давале лажни ветувања и не сработиле ...

Груевски: Да сечеа раце за корупција - цело СДСМ ќе беше без раце

Press24 - 06.11.2012

„На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: Да сечеа раце за корупција, цело СДСМ сега ќе беше без раце

БезПардон - 06.11.2012

„На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаат кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните, но ја прокоцкаа со тоа што давале лажни ветувања и не сработиле ...

Груевски: Раководството на СДСМ требаше да остане без раце

Хајд Парк - 06.11.2012

Ако Бранко Црвенковски и гарнитурата зад него, сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце, оцени денеска премиерот Никола Груевски, по промовирањето на лабораторија за ...

Груевски: Беа на власт, кому му исекоа рака?

Sky - 06.11.2012

- На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија

Sky - 06.11.2012

- На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија - големиот митинг на опозицискиот „Сојуз за иднината“, за да може да даде било каков коментар, реагираа од СДСМ ...

Груевски: Раководството на СДСМ требаше да остане без раце

Макфакс - 06.11.2012

Ако Бранко Црвенковски и гарнитурата зад него, сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце, оцени денеска премиерот Никола Груевски, по промовирањето на лабораторија за ...

СДСМ: На Груевски му требаа девет дена да се опорави од митингот на опозицијата

Макфакс - 06.11.2012

Место да одговори зошто бега од предвремени праламнентарни избори, зошто не ги прифаќа препораките на ОБСЕ и ОДИХР за изборното законодавство премиерот Никола Груевски се служи со излитени фрази, ...

Груевски: На митингот на опозицијата зборуваа луѓе без кредибилитет

Денешен - 06.11.2012

На Централниот митинг на опозицијата зборуваа луѓе кои немаат кредибилитет и кои ја прокоцкаа шансата во нивниот мандат.

Груевски: Да сечеа раце за корупција - цело СДСМ ќе беше без раце

Maxim - 06.11.2012

Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски. - Од тој аспект беше чудно да слушаме како Црвенковски се обраќа на пензионерите на кои во неговиот мандат им ги намали пензиите, им ги ускрати оние ...