TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен оптимизам меѓу нашите надежи: На ред е Норвешка

Екипа - 17.11.2013

Нескриено позитивно расположение владее во македонскиот младински состав по остварената прва победа во квалификациите за ЕП. Триумфот над Азербејџан беше забележан по одличната игра на целиот тим ...

БАБУНСКИ – минато, сегашност, ИДНИНА

Екипа - 17.11.2013

Таткото е селектор, а двајцата синови играат во репрезентацијата. Со оглед дека ова е Македонија, некои помалку упатени веднаш би алудирале на семејните релации. Меѓутоа, не е така.

Бабунски: Добивме еден тежок меч

Спортклуб - 17.11.2013

Репрезентацијата на Македонија дојде до првата победа во квалификациската група за пласман на ЕП2015, откако на домашен терен, со 1:0 славеше над Азербејџан.

Ливерпул заинтересиран за Давид Бабунски

Хитпортал - 17.11.2013

А нглискиот премиерлигаш кој оваа сезона игра одличен фудбал, Ливерпул, во своите редови ќе се обиде да го доведе нашиот суперталентиран фудбалер, Давид Бабунски.

Браќата Бабунски и Велоски, сепак, преголем залак за Азербејџан

Вечер - 17.11.2013

Нашите млади надежи веќе на 19 ноември, повторно во Скопје, ќе го одиграат новиот квалификациски натпревар за претстојното ЕП, но овојпат избраниците на Бобан Бабунски за противник ќе ја имаат ...

Ливерпул го сака Давид Бабунски

Lider - 17.11.2013

Македонски фудбалер Давид Бабунски ќе има можност да заигра и во англискиот клуб од Премиер лигата Ливерпул? Англиските медиуми објавуваат дека клупата на Ливерпул подолго време ја следат играта на ...

Македонија подобра од Азербејџан

24Фудбал - 16.11.2013

Македонија ја забележа првата победа во квалификациите за Европското првенство, избраниците на Бобан Бабунски славеа над Азербејџан со 1-0. Младите предводени од фантастичниот Давид Бабунски создадоа ...

Давид Бабунски: Пресреќен сум за победата

24Фудбал - 16.11.2013

Македонската селекција до 21 година синоќа со 1-0 славеше над соодветната репрезентација на Азербејџан со што ја забележа првата победа во квалификациите за ЕП.

ВИДЕО: Евроголот на Велковски, со кој Македонија славеше над Азербејџан

А1 On - 16.11.2013

Млада фудбалска репрезентација на Македонија против соодветната селекција на Азербејџан, славеше со 1:0 со прекрасниот еврогол на резервистот Дарко Велковски во 69-та минута, вреден 3 бода.

(ВИДЕО) Бомбата на Дарко Велковски која ги урна Азербејџанците на “Филип Втори“

Спортклуб - 16.11.2013

Младинската репрезентација на Македонија, вчера успеа со 1:0 да слави над Азербејџан со што, дојде до првата победа во квалификацискиот циклус за настап на ЕП кое во 2015, ќе се одржи во Чешка.

Ливерпул заинтересиран за Давид Бабунски!

Спортклуб - 16.11.2013

Англискиот премиерлигаш кој оваа сезона игра одличен фудбал, Ливерпул, во своите редови ќе се обиде да го доведе нашиот суперталентиран фудбалер, Давид Бабунски.

Велковски донесе победа за фудбалската репрезентација до 21 година

Локално - 16.11.2013

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2015 година. Вчера на „Филип Втори“ во Скопје со голот на Велковски во ...

Македонија го совлада Азербеџан

Lider - 16.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година, ја оствари првата победа во квалификациите за ЕП. Нашите надежи попладнево на арената Филип Втори во Скопје ја совладаа селекцијата ...

Велковски донесе победа за младата македонска репрезентација

24 Вести - 15.11.2013

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2015 година. Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје со голот на Велковски ...

Азербејџан за сефте победа на младинците

Оn.net - 15.11.2013

Селекцијата на Македонија до 21 година денеска во Скопје со 1:0 го совлада Азербејџан за својот прв триумф во квалификациите за ЕП. Третиот настап во квалификациите со себе ја донесе првата победа ...

Трајковски: На победа против Азербејџан

Екипа - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година денеска (17 ч.) на арената „Филип Втори“ ќе ги одмери силите со Азербејџан во рамките на квалификациите за ЕП 2015, а селекторот Бобан ...

Разиграни млади: Азербејџан падна со евро-голот на Велкоски (ФОТО)

Екипа - 15.11.2013

Младата репрезентација на Македонија демонстрирајќи одличен натпревар стигна до толку посакуваниот триумф против селекцијата на Азербејџан на третиот свој натпревар во квалификациите за ЕП.

Надежите го скршија мразот: го победија Азербејџан, на ред е Норвешка

МКД - 15.11.2013

Младата македонска фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во овој квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2015 година, откако попладнево на „Филип Втори“ го победија ...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: ПРВА ПОБЕДА ЗА СЕЛЕКЦИЈАТА ДО 21г.

Телма - 15.11.2013

Фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 21 година, забележа победа над врсниците од Азербејџан со 1-0 (0-0), во третиот квалификациски меч за пласман на Европското првенство.Натпреварот ...

Велковски донесе победа за младата македонска репрезентација

Утрински - 15.11.2013

Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје со голот на Велковски во 68.минута Македонија го победи Азербејџан со 1:0 Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во ...

Против Азербејџан на победа

Дерби - 15.11.2013

Репрезентацијата на Македонија до 21 година попладнево на Националната Арена „Филип Втори" го игра третиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Чешка 2015 година.

Младите фудбалери домаќини на Азербејџан

Кајгана - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, денеска ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Мотивирано и офанзивно до воведна победа

Н.Македонија - 15.11.2013

Очекувам да бидеме поефикасни на домашен терен за да славиме на натпреварите пред наша публика, со надеж дека можеме да стигнеме до баражот за пласман на Европското првенство, вели селекторот ...

Младите фудбалери денеска против Азербејџан

Алфа - 15.11.2013

Меѓу избраниците на Бобан Бабунски на кои им се приклучија и четворица фудбалери од А селекцијата владее оптимистичка атмосфера. И покрај поразот во првиот меч во Баку од 2:1, нашите репрезентативци ...

Младинската фудбалска репрезентација го пречекува Азербејџан

Спортски - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, денес ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Младите фудбалери домаќини на Азербејџан

СуперСпорт - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, во петок ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Младите фудбалери го победија Азербејџан

Кајгана - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија, забележа победа над врсниците од Азербејџан со 1-0 (0-0), во третиот квалификациски меч во Групата 8 за пласман на Европското првенство.

Надежите го победија Азербејџан

СуперСпорт - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија, забележа победа над врсниците од Азербејџан со 1-0 (0-0), во третиот квалификациски меч, во Групата 8, за пласман на Европското првенство.

Младинците преку Азербејџан до прва победа

Дерби - 15.11.2013

Младинската фудбалска репрезентација стигна до првата победа во квалификациите за ЕП, совладувајќи го Азербејџан со 1:0 на „Филип Втори“ во Скопје. Селекцијата предводена од Бобан Бабунски доминираше ...

Прва победа за Македонија: “Златната резерва“ на Бабунски им донесе триумф на “црвено-жолтите“

Спортклуб - 15.11.2013

Младата репрезентација на Македонија во третото коло во У21 квалификацискиот циклус за пласман на ЕП успеа минимално, да слави над врсниците од Азербејџан.

Младата фудбалска репрезентација го совлада Азербејџан

Н.Македонија - 15.11.2013

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година ја забележа воведната победа во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во Чешка во 2015 година, славејќи против Азербејџан со 1-0, во ...

Младинците го совладаа Азербејџан

А1 On - 15.11.2013

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2015 година. Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје со голот на Велковски ...

Она што е Иниеста за Барселона е Давид Бабунски за Македонија

Спортклуб - 15.11.2013

Младинската репрезентација на Македонија која е предводена од екс-фудбалерот Бобан Бабунски денес, славеше над врсниците од Азербејџан и дојде до својата прва победа во квалификациите за настап на ...

Прва победа за Македонија: „Златната резерва“ на Бабунски им донесе триумф на „црвено-жолтите“

Хитпортал - 15.11.2013

М ладата репрезентација на Македонија во третото коло во У21 квалификацискиот циклус за пласман на ЕП успеа минимално, да слави над врсниците од Азербејџан.

Давид Бабунски: Пресреќен сум за победата!

Спортски - 15.11.2013

Младата македонска фудбалска репрезентација победи во квалификацискиот натпревар против Азербејџан, а средбата го одбележа несекојдневниот куриозитет за кој пишуваа и шпанските медиуми.

Она што е Иниеста за Барселона, Давид Бабунски е за Македонија

Хитпортал - 15.11.2013

М ладинската репрезентација на Македонија која е предводена од екс-фудбалерот Бобан Бабунски денес, славеше над врсниците од Азербејџан и дојде до својата прва победа во квалификациите за настап на ...

Велковски донесе победа за младата македонска репрезентација

+инфо - 15.11.2013

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2015 година. Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје со голот на Велковски ...

Младите македонски фудбалери во дуел против Азербејџан

Сител - 15.11.2013

Македонската млада фудбалска репрезентација до 21 година, против Азербејџан ќе го одигра третиот натпревар од квалификациите за ЕП кое ќе се одржи следната година.

ВИДЕО: Прва победа на македонските фудбалски надежи

Сител - 15.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година, ја оствари првата победа во квалификациите за ЕП. Нашите надежи попладнево на арената Филип Втори во Скопје ја совладаа селекцијата ...

ФУДБАЛ: Младите без право на грешка

Телеграф - 15.11.2013

Денешниот меч со Азербејџан е важен за нашите млади фудбалери, кои мора да остварат триумф за да го избегнат последното место во групата Младата репрезентација на Македонија на денешниот меч против ...

Надежите го совладаа Азербејџан

Телеграф - 15.11.2013

Со ефектниот гол на Велковски, Македонија ја забележа првата победа во квалификациите за ЕП Младата фудбалска репрезентација на Македонија ја забележа првата победа во квалификациите за Европското ...

Младинската фудбалска репрезентација го пречекува Азербејџан

Таратур - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, денес ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Младите фудбалери домаќини на Азербејџан

Portal - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, во петок ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Азербејџан сериозен испит за македонските фудбалски таленти

Република - 15.11.2013

Македонските фудбалски таленти за час и половина против Азербејџан ќе атакуваат на првата победа во квалификациите за настап на Европското првенство во Чешка за две години.

Давид Бабунски како Меси, талентираниот играч на Барса доминира на „Филип втори“ арена (фото)

Република - 15.11.2013

Раскошен талент со шмек од Академијата на Барселона е Давид Бабунски, а тоа мошне умешно го презентира во првото полувреме од мечот против Азербејџан во дресот на младинската репрезентација на ...

Дарко Велковски со еврогол го урна бункерот на Азербејџан

Република - 15.11.2013

Талентираниот играч на Работнички Дарко Велковски со еврогол во 69. минута го урна бункерот на Азербејџан, за прва победа на младинската репрезентација на Македонија во квалификациите за настап на ЕП ...

Македонија подобра од Азербејџан

Курир - 15.11.2013

Прва победа за македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2015 година. Вечерва на „Филип Втори" во Скопје со голот на Велковски ...

Младата репрезентација на Македонија подобра од таа на Азербејџан

Нетпрес - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ја искористи предноста на домашниот терен и забележа минимален триумф во квалификацискиот натпревар против селекцијата на Азербејџан.

Надежите го победија Азербејџан

Portal - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија, забележа победа над врсниците од Азербејџан со 1-0 (0-0), во третиот квалификациски меч, во Групата 8, за пласман на Европското првенство.

Младите фудбалери домаќини на Азербејџан

Макфакс - 15.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, во петок ќе го одигра третиот меч во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Надежите го победија Азербејџан

Макфакс - 15.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија, забележа победа над врсниците од Азербејџан со 1-0 (0-0), во третиот квалификациски меч, во Групата 8, за пласман на Европското првенство.

Ристовски: Агресивно до победа против Азербејџан

Екипа - 14.11.2013

Стефан Ристовски е едно од имињата членови и на нашата сениорска репрезентација кои се приклучија на собирот на младата селекција како би помогнале за престојните два квалификациски дуели со ...

Ристовски: Веруваме во нашите квалитети

Дерби - 14.11.2013

Утре нашата млада репрезентација на арената „Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра третиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Чешка,а противник ни е селекцијата на Азербејџан.

Браќата Бабунски се подготвуваат за дуелот со Азербејџан

Н.Македонија - 14.11.2013

Браќата Давид (19) и Дориан Бабунски (17) се подготвуваат за утрешниот меч на репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година против Азербејџан, на денешниот тренинг на терените во ...

Никогаш не сме имале таков потенцијал

Идивиди - 14.11.2013

За првпат Македонија во својот состав има тројца играчи од ваков калибар. Особено во младинскиот состав. Долго време македонската фудбалска јавност чекаше на ваков момент, реално, не фиктивно да ...

Ристовски: Агресивно до победа против Азербејџан

Спортски - 14.11.2013

Утре нашата млада репрезентација на арената „Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра третиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Чешка,а противник ни е селекцијата на Азербејџан.

Македонската надеж продолжува со победи

Дневник - 14.11.2013

Македонската надеж дека талентираната генерација играчи до 21 година, предводена од селекторот Бобан Бабунски, има потенција да ги оствари соништата на домашната фудбалска јавност со настап на една ...

У-21:Победа против Азербејџан , квалификациска пресвртница?!

Сител - 14.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 17ч на Филип Втори го игра и третиот квалификациски дуел за ЕП со селекцијата на Азербејџан.

Мора да се гризе 90 минута за победа

Вечер - 14.11.2013

Само со агресивен стил на игра "црвено-жолтите" можат да ги освојат толку посакуваните бодови Младите репрезентативци на Македонија (до 21 г.) денеска ќе го одиграат првиот натпревар пред своите ...

Бабунски бара решение за бункерот на Азербејџан

Екипа - 13.11.2013

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година интензивно се подготвува за претстојните два квалификациски натпревари со Азербејџан и со Норвешка, кои ќе ги игра на домашен терен во ...

Илиев и Давид Бабунски од европски калибар

Вечер - 13.11.2013

Македонскиот фудбал каков-таков, сепак, има и своите таленти од европски калибар. Двајца од нив се најдоа и на ранг-листата на специјализираниот фудбалски сајт "Славиц Фоотбалл Унион", кој ги објави ...

Давид и Доријан се цимери, ривалитетот меѓу Барселона и Реал е во втор план (фото)

Република - 13.11.2013

Сосема логично браќата Бабунски, Давид и Доријан, се цимери сместени во иста хотелска соба пред натпреварот на младата репрезентација на Македонија пред квалификациските дуели со Азербејџан утре и со ...

El Mundo Deportivo: Бабунски, исклучителен случај во историјата на фудбалот

24Фудбал - 12.11.2013

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ќе биде единствен случај во историјата на фудбалот бидејќи таткото ќе биде селектор на своите синови, пишува каталонскиот El Mundo Deportivo.

Бабунски и Илиев меѓу најталентираните млади фудбалери во Источна Европа

Вест - 12.11.2013

Македонците Давид Бабунски и Дејан Илиев се најдоа на листата со 50 најталентирани фудбалери од Источна Европа под 20 години. Изборот го направи интернет-сајтот „Сфунион", специјализиран за ...

„Ел Мундо Депортиво“: Семејството Бабунски ќе влезе во фудбалската историја со младата репрезентација на Македонија!

МКД - 12.11.2013

Од вчера па до идниот вторник, младата репрезентација на Македонија ќе влезе во историјата на фудбалот. Во селекцијата до 21 година, таткото ги повика своите двајца синови да играат за националниот ...

Цимерите Бабунски

Идивиди - 12.11.2013

Македонскиот интернационалец, Давид Бабунски, на својот Facebook профил објави фотографија на која позира со својот помлад брат Доријан, двајцата облечени во официјалните униформи на селекцијата на ...

Сторија на Ел Мундо Депортиво: Семејството Бабунски, единствен случај во историјата на фудбалот

Спортклуб - 12.11.2013

Реномираниот каталонски спортски дневник Ел Мундо Депортиво денеска посвети цела сторија на фудбалското семејство Бабунски. Причина за тоа е инволвираноста на тројцата членови на ова семејство во ...

El Mundo Deportivo: Бабунски, исклучителен случај во историјата на фудбалот

365 - 12.11.2013

За шпанските медиуми интересен е случајот Бабунски, синовите Давид и Дориан ќе играат под водство на нивниот татко Бобан во репрезентацијата на Македонија до 21 година.

Фамилијата Бабунски и Македонија, со приказна во денешниот Ел Мундо!

Дерби - 12.11.2013

Фамилијата Бабунски денес во Ел Мундо Депортиво, вториот најчитан печатен медиум во Шпанија со целата фудбалска семејна историја. Покрај тоа што се наброени сите детали за Давид и Дориан како и за ...

Ќе продолжиме да создаваме играчи за А-селекцијата

Н.Македонија - 12.11.2013

Сите играчи што ги избираме имаат потенцијал да ѝ се приклучат на сениорската репрезентација. Тие работат по препознатлив систем и од нивниот развој зависи дали ќе стигнат до најдобриот национален ...

„Мундо Депортиво“ направи сторија за семејството Бабунски

Спортски - 12.11.2013

Каталоснкиот весник „Мундо Депортиво“, кој е вториот најчитан спортски весник во Шпанија, му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски и на македонската репрезентација.

Сторија на Ел Мундо Депортиво: Семејството Бабунски, единствен случај во историјата на фудбалот

Хитпортал - 12.11.2013

Р еномираниот каталонски спортски дневник Ел Мундо Депортиво денеска посвети цела сторија на фудбалското семејство Бабунски. Причина за тоа е инволвираноста на тројцата членови на ова семејство во ...

Семејството Бабунски во фокусот на „Mundodeportivo“

СуперСпорт - 12.11.2013

Каталонскиот дневник „mundodeportivo.com“ му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски. Истиот извор наведува дека таткото Бобан е селектор на младата репрезентација на Македонија, во која за ...

Шпанска приказна за семејството Бабунски

Дневник - 12.11.2013

Македонското фудбалско семејство Бабунски, таткото Бобан и синовите Давид и Доријан, ќе бидат во еден тим на официјален квалификациски натпревари за ЕП 2015 со Азербејџан и со Норвешка, што ќе биде ...

Фудбалското семејство Бабунски во фокусот на медиумите?!

Сител - 12.11.2013

Се почесто шпанските и европските весници пишуваат за македонските таленти , браќата Бабунски кои настапуваат во Реал и Барселона. Каталонскиот дневник „mundodeportivo.com" му посвети текст на ...

Семејството Бабунски влезе во историја

Вечер - 12.11.2013

МАКЕДОНИЈА ИМА ФУДБАЛСКИ РАРИТЕТ Таткото Бобан е селектор на репрезентацијата до 21 г. во која ќе настапат неговите синови Давид и Доријан Објавувањето на списокот на младата фудбалска репрезентација ...

Семејството Бабунски единствен фудбалски случај во светот

Курир - 12.11.2013

Шпанскиот весник „Ел Мундо Депортиво“ напиша сторија за семејството Бабунски, кои како единствен случај во историјата на фудбалот во исто време ќе бидат дел од една национална селекција.

Семејството Бабунски, исклучителен случај во историјата на фудбалот

За Се - 12.11.2013

Весник „Ел Мундо Депортиво“ од Шпанија напиша сторија за семејството Бабунски, кои како единствен случај во историјата на фудбалот во исто време ќе бидат дел од една национална селекција.

„Мундо Депортиво“ направи сторија за семејството Бабунски

Таратур - 12.11.2013

Каталоснкиот весник „Мундо Депортиво“, кој е вториот најчитан спортски весник во Шпанија, му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски и на македонската репрезентација.

Семејството Бабунски во фокусот на „Mundodeportivo“

Portal - 12.11.2013

Каталонскиот дневник „mundodeportivo.com“ му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски. Истиот извор наведува дека таткото Бобан е селектор на младата репрезентација на Македонија, во која за ...

Семејството Бабунски во фокусот на „Mundodeportivo“

Канал 77 - 12.11.2013

Каталонскиот дневник „mundodeportivo.com“ му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски. Истиот извор наведува дека таткото Бобан е селектор на младата репрезентација на Македонија, во која за ...

Семејството Бабунски во фокусот на „Mundodeportivo“

Макфакс - 12.11.2013

Каталонскиот дневник „mundodeportivo.com“ му посвети текст на фудбалското семејство Бабунски. Истиот извор наведува дека таткото Бобан е селектор на младата репрезентација на Македонија, во која за ...

Со Давид и Дориан Бабунски против Азербејџан и Норвешка

24Фудбал - 11.11.2013

Големите македонски таленти, Давид Бабунски од Барселона и Дориан Бабунски од Реал Мадрид ќе бидат во селекцијата на Македонија до 21 година за квалификациските натпревари против Азербејџан и ...

Младите со победи против Азербејџан и Норвешка сакаат вмешување во трката и за бараж за ЕП

Екипа - 11.11.2013

Од македонската репрезентација за играчи до 21 година очекуваат поддршка од нашите навивачи и целокупната домашна спортска јавност за престојните два квалификациски натпревари за ЕП кои ги играме во ...

Бабунски: Секако би прифатил да бидам селектор на сениорите

Екипа - 11.11.2013

Пред собирот на младата репрезентација за квалификациските дуели со Азербејџан и со Норвешка, селекторот Бобан Бабунски, како едно од можните имиња кои фигурираат во јавноста за наследник на Чедомир ...

Бабунски: Ова е наша најнадежна селекција и заслужува поддршка

МКД - 11.11.2013

Младата македонска репрезентација предводена од Бобан Бабунски ја очекува голем предизвик на домашен терен против Азербејџан и Норвешка во квалификациите за Еп 2015 година, да докаже дека е ...

Фудбалските надежи ќе бркаат победи против Азербејџан и Норвешка

Телма - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година во петок (15 ноември) и идниот вторник (19 ноември) ја очекуваат две важни средби на домашен терен против Азербејџан односно Норвешка во ...

Бабунски засилен со сениорски кандидати

Дневник - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација од денеска почнува со подготовките за двата квалификациски натпревара за ЕП 2015, со Азербејџан на 15 ноември и четири дена потоа со Норвешка.

Да ја бодриме најталентираната македонската фудбалска репрезентација!

Црнобело - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка со реални шанси преку поволен резултат ...

Бабунски: Да го задржиме моделот на непобедливост на домашен терен

А1 On - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...

Бабунски: Оваа генерација може да избори пласман на големо натпреварување!

Спортклуб - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, во наредните седум дена ќе одигра две квалификациски средби во рамки на квалификациите за пласман на ЕП2015 кое ќе се одржи во Чешка.

Бабунски: Преку репрезентацијата секогаш сме го потврдувале својот квалитет

Дерби - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на арената „Филип Втори“ во Скопје на 15 и 19 ноември ќе одигра два квалификациски натпревари за Европското првенство, а противници се селекциите на ...

Младата селекција на Македонија атакува на победи против Азербејџан и Норвешка

Алфа - 11.11.2013

Давид Бабунски, Стефан Ристовски, Егзијан Алијоски и Александар Трајковски се повратниците во младата селекиција со чија помош нашиот состав ќе се обиде да стигне до две поведи на престојните ...

Победите над Азербејџан и Норвешка се императив за младата репрезентација

СуперСпорт - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка.

Бабунски: Оваа генерација може да избори пласман на големо натпреварување!

Хитпортал - 11.11.2013

Ф удбалската репрезентација на Македонија до 21 година, во наредните седум дена ќе одигра две квалификациски средби во рамки на квалификациите за пласман на ЕП2015 кое ќе се одржи во Чешка.

Бабунски верува во младите репрезентативци

Спортски - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, за играчи до 21 година, на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка, и со евентуални две ...

Бабунски бара поддршка, ФФМ ги отвора вратите на „Филип Втори“

Дневник - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година по подлага пауза ќе игра квалификациски натпревари за ЕП 2015 во Скопје на „Филип Втори“. Најпрвин со Азербејџан на 15 ноември (17 часот) и четири ...

Бабунски: Да останеме непобедливи на домашен терен

+инфо - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...

Бабунски: Да го задржиме моделот на непобедливост на домашен терен

Локално - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...

Бабунски: „Домашните“ победи не носат кон врвот

Сител - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21г ја очекуваат две тешки квалификациски средби за следното ЕП, против Азербејџан в петок (17ч) и против Норвешка во вторник (19.30ч).

Бесплатно за дуелите со Азербејџан и Норвешка

Вечер - 11.11.2013

Нашите амбиции за висок пласман зависат токму од резултатот од овие два натпревари на свој терен, а поддршката од навивачите ќе биде многу важна Селекторот на младата фудбалска репрезентација на ...

Бабунски: Да го задржиме моделот на непобедливост на домашен терен

Бриф - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...

Да ја бодриме најталентираната македонска фудбалска репрезентација!

Точка - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на Националната арена "Филип Втори" ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка со реални шанси преку поволен резултат ...

ФУДБАЛ: Младата селекција во квалификациска „мисија“

Телеграф - 11.11.2013

Селекторот Бабунски ги одбра репрезентативците со кои ќе се спротивставиме на двата меча со Азербејџан и со Норвешка Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ја очекуваат два натпревара ...

Победите над Азербејџан и Норвешка се императив за младата репрезентација

Канал 77 - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка.

Бабунски: Домашниот терен е нашата предност

Курир - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...

Клучни натпревари со Азербејџан и Норвешка за македонските фудбалски таленти

Република - 11.11.2013

Со 12 интернационалци во составот македонската млада фудбалска репрезентација ќе атакува на максимален учинок, односно 6 бода во дуелите против Азербејџан во петок на 15 ноември и со Норвеша четири ...

Да ја бодриме најталентираната македонската фудбалска репрезентација!

Хајд Парк - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка со реални шанси преку поволен резултат ...

Победите над Азербејџан и Норвешка се императив за младата репрезентација

Portal - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка.

Победите над Азербејџан и Норвешка се императив за младата репрезентација

Макфакс - 11.11.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, на Националната арена „Филип Втори“ ќе ги игра своите квалификациски натпревари против Азербејџан и Норвешка.

Бабунски: Да го задржиме моделот на непобедливост на домашен терен

Денешен - 11.11.2013

Македонската фудбалска репрезентација составена од играчи до 21 година ја очекуваат два натпревара од квалификациите за Европското првенство 2015 од кои селекторот Бобан Бабунски очекува позитивни ...