TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиоли ја менува судбината на Стеван Јоветиќ?

СуперСпорт - 13.11.2016

Италијанскиот стручнак Стефано Пиоли на почетокот на оваа недела официјално е избран за нов тренер на Интер. Пиоли на клупата на Интер стигна наместо Франк Де Бур кој доби отказ поради серија на лоши резултати.

Пиоли ќе биде спасителот за Јоветиќ?

Екипа - 13.11.2016

Со даоаѓањето на новиот стратег на Интер, Стефано Пиоли, се најавени неколку промени во играчкиот кадар и излегување на клубот од резултатската криза оваа сезона. Под водство на поранешниот тренер Франк де Бур, црногорскиот фудбалер Стеван Јоветиќ ...

Сè поинтензивни се гласините за Симеоне и Интер

Дерби - 13.11.2016

Интер го назначи Стефано Пиоли за нов тренер неделава, но коментарите на Диего Симеоне за Интер привлекуваат сè повеќе внимание во Мадрид. Тренерот на Атлетико Мадрид во петокот долета во Милано и беше прашан од новинарите дали е дојден поради ...

Симеоне не негира дека може да го преземе Интер

Стандард - 13.11.2016

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, чиј договор со клубот истекува во 2018 година, повторно не негираше дека во иднина може да го преземе Интер. Аргентинецот е во Милано за време на паузата поради светските квалификации што ги засилува ...

Пиоли ја кажа својата прва желба: Донесете ми го Андерсон од Лацио!

Gol.mk - 12.11.2016

Новиот тренер на Интер, Стефано Пиоли веќе ја пикира својата прва желба на новото тренерско место, а тоа е поливалентниот напаѓач на Лацио, Фелипе Андерсон. Клаудио Лотито одби понуда вредна 50 милиони евра за Фелипе Андерсон од Манчестер јунајтед, ...

Пораката на Симеоне ги крена на нозе навивачите на Интер

Спортклуб - 11.11.2016

Управата на Интер десетина дена бараше замена за Франк Де Бур. Новото раководство го одреди Пиоли како наследник на холандскиот стручњак кој беше отпуштен по серијата лоши резултати. Италијанските медиуми долго време шпекулираа за бројните кандидати ...

Пиоли: Целото мое семејство е од Интер

Стандард - 11.11.2016

Новиот тренер на Интер, Стефано Пиоли изјави дека целото негово семејство ги поддржува „нероазурите“. Тој застана на чело на тимот пред неколку дена, заменувајќи го Франк де Бур, кој беше отпуштен поради серија слаби резултати.

Пиоли доведува стар познаник?

СуперСпорт - 10.11.2016

На местото шеф на стручниот штаб на Интер неодамна е поставен поранешниот стратег на Лацио Стефано Пиоли, тој е спремен да повлече и неколку играчи од “Небесносините“ со себе. После отказот кој го доби Де Бур, договор челниците на Интер на крајот ...

Потрес во Интер: Го платија 30 милиони, а во јануари ќе оди на позајмица?!

СуперСпорт - 10.11.2016

Голема грешка во проценка може скапо да ја плати Интер. Веста предизвика многу возбуда и радост кај навивачите при крајот на август кога за 30 милиони евра од Сантос стигна Габриел Барбоса, кој го сметаат за наследник на Роналдо.

Пиоли го носи Фелипе Андерсон во Интер?

Екипа - 10.11.2016

Италијанскиот калчолигаш Интер го именува Стефано Пиоли за нов тренер, а тој најверојатно ќе има одврзани раце да донесе неколку засилувања веќе во зимскиот преоден рок. На „нероаѕурите“ не им цветаат розите на стартот од шампионатот во Серија А, па ...

Пиоли откри која е целта на Интер за оваа сезона

Дерби - 10.11.2016

Искусниот италијански стартег, Стефано Пиоли ја доби улогата на спасител на Интер кој сезонава влезе со високи амбиции, но е далеку од посакуваните резултати. Тимот од Милано по 12. кола има остварено само 5 победи и со 17 поени се наоѓа на 9 место ...

Бразилецот за проблемите на „Џузепе Меаца“: Леонардо посочи зошто Интер не мрда од место

Дерби - 10.11.2016

Поранешниот бразилски репрезентативец и некогашен тренер на Милан и Интер, Леонардо посочи зошто не му оди на тимот од „Џузепе Меаца“. „Нероаѕурите“ тргнаа во оваа кампања со Роберто Манчини кој пак (не)очекувано беше заменет со Франк Де Бур за да ...

Проклетството на Португалецот: Интер по Мурињо стана "гробница" за тренери

Спортклуб - 10.11.2016

Кога во 2010 година Интер ја освои титулата во Лигата на шампионите, прва по пауза од 45 години, навивачите очекуваа тоа да биде само почеток на ерата на славниот милански клуб. Не само што се излажаа, туку Интер од година во година стануваше само ...

Бразилецот за проблемите на „Џузепе Меаца“: Леонардо посочи зошто Интер не мрда од место

Точка - 10.11.2016

Поранешниот бразилски репрезентативец и некогашен тренер на Милан и Интер, Леонардо посочи зошто не му оди на тимот од „Џузепе Меаца“. „Нероаѕурите“ тргнаа во оваа кампања со Роберто Манчини кој пак (не)очекувано беше заменет со Франк Де Бур за да ...

Златниот „Габигол“ прв ќе лета од Интер?

Стандард - 10.11.2016

Бразилскиот напаѓач Габриел Барбоса ќе биде првиот фудбалер кој ќе биде ослободен од обврските кон Интер, од страна на новиот тренер на тимот Стефано Пиоли. Според италијанските медиуми, „Габигол“ ќе биде пратен на позајмица во Англија.

Габигол е грешка од 30 мил. евра

Вечер - 10.11.2016

Од пред неколку дена, Интер е предводен од поранешниот тренер на Болоња и Лацио, Стефано Пиоли, но италијанските медиуми открија дека Габигол не е во плановите на новиот шеф на стручниот штаб Вонредна состојба имаше низ улиците на Милано кога во ...

Бразилецот за проблемите на „Џузепе Меаца“: Леонардо посочи зошто Интер не мрда од место

Exclusive.mk - 10.11.2016

Поранешниот бразилски репрезентативец и некогашен тренер на Милан и Интер, Леонардо посочи зошто не му оди на тимот од „Џузепе Меаца“. „Нероаѕурите“ тргнаа во оваа кампања со Роберто Манчини кој пак (не)очекувано беше заменет со Франк Де Бур за да ...

Интер нема да го задржи: Кондогбија се сели во Англија?

СуперСпорт - 09.11.2016

Во Челси размислуваат за можни засилувања во јануари. Еден од потенцијалните засилувања во јануари е и 23-годишниот играч за врска, Кондогбија од Интер. Тој во 2015 година дојде во Интер од Монако, но во нивниот тим би можел кратко да се задржи.

Пиоли планира лацијализација на Интер? Јануарски егзодус од Олимпико и потера за големиот лов

СуперСпорт - 09.11.2016

После Андерсон на радарот е и Биља. Доаѓањето на Стефано Пиоли на клупата на Интер ја изненади Италија бидејќи според медиумите на кинезите не му се допаѓа поранешниот тренер на Лацио. На крајот изборот падна на Пиоли кој започна да крои планови за ...

Франк де Бур го презема Галатасарај?

Екипа - 09.11.2016

Холандскиот стратег Франк де Бур би можел многу брзо да најде нова работа, откако доби отказ од италијанскиот калчолигаш Интер. Тој по серијата лоши резултати се раздели со раководството на „нероаѕурите“, за нов тренер е именуван Стефано Пиоли, а Де ...

Од ѕвезди до трње за два месеци: Место главен играч во Интер, на позајмица во Емполи

Спортклуб - 09.11.2016

Навивачите на Интер беа во еуфорија кон крајот на август кога раководството на клубот успеа да го донесе во своите редови бразилскиот репрезентативец Габриел Барбоса Габигол од Сантос. Многумина му предвидуваа дека ќе биде наследник на бразилскиот ...

Џоркаеф: Де Бур не го разбираше Интер

Дерби - 09.11.2016

Легендарниот француски фудбалер, Јури Џоркаеф, како поранешен играч на Интер го коментираше краткиот престој на Франк де Бур на клупата на „неразурите“. Холанѓанецот имаше ефект од 7 порази на 14 натпревари, по што заработи отказ од раководството.

Започна авантурата на Пиоли во Интер

Стандард - 09.11.2016

Новиот тренер на Интер, Стефано Пиоли го одржа првиот тренинг со „нероазурите“. Стратегот пристигна утринава во осум часот во „Апиано Џентиле“ заедно со својот тим, а тренингот стартуваше во 10:30 часот.

Италијански медиуми: Интер денеска добива нов тренер

СуперСпорт - 08.11.2016

Медиумите во Италија синоќа објавија дека Сефано Пиоли денеска официјално ќе биде избран за нов тренер на Интер. Челниците на Интер во минатата недела се одлучија да му врачат отказ на Франк Де Бур поради лоши резултати, а неговата замена на клупата ...

Официјално: Интер има нов тренер!

СуперСпорт - 08.11.2016

Како што и беше најавено, Стефано Пиоли е нов тренер на Интер. Фудбалскиот клуб Интер потврди дека Стефано Пиоли е нов тренер на екипата. Тој на клупата ќе го замени Франк де Бур кој замина после нешто повеќе од два месеци.

Пиоли само што седна на клупата на Интер, а веќе има идеја кого да доведе

СуперСпорт - 08.11.2016

Стефано Пиоли денеска е именуван за нов тренер на Интер. Пиоли сака што побрзо да ја „дотера“ екипата на Интер и веќе има некои желби за управата, а тоа е Фелипе Андерсон од Лацио. Тоа и не е изненадување, поради тоа што е познато дека Пиоли ...

Франк де Бур експресно најде нов ангажман?

СуперСпорт - 08.11.2016

Холандскиот стручнак Франк де Бур во минатата недела доби отказ на клупата на Интер поради серија на лоши резултати. Де Бур на клупата на Интер стигна непосредно пред почетокот на новата сезона, и не успеа да ги одработи ни подготовките со новиот ...

Интер потврди: Пиоли е наследникот на Де Бур

Екипа - 08.11.2016

Стефано Пиоли и дефинитивно е нов шеф на стручниот штаб на Интер откако раководството на „нероаѕурите“ го избра токму екс-тренерот на Лацио, Киево и Парма за наследник на Франк де Бур. Имено на Пиоли гласно се споменуваше уште од денот кога му беше ...

Официјално: Пиоли е наследник на Де Бур на кормилото на Интер

МКД - 08.11.2016

Интер го именуваше Стефано Пиоли за нов тренер, стратегот се обврза кон „Нероаѕурите" до 30. јуни 2018 Стефано Пиоли се посочуваше како главен фаворит за жешкото столче на Интер откако Франк Де Бур доби отказ минатата недела.

Пиоли нов тренер на Интер, ќе дебитира против Милан

Кајгана - 08.11.2016

Стефано Пиоли е именуван за нов тренер на Интер, соопшти клубот од Милано. Пиоли го наследи Франк де Бур кој доби отказ пред десет дена. Стефано Пиоли и Интер договорија соработка до 30.јуни 2018 година.

Познат е новиот предводник: Интер го соопшти наследникот на Де Бур

БркајРабота - 08.11.2016

Калчолигашот Интер денеска го објави наследникот на Франк Де Бур кој доби отказ од тренерското столче поради слабите резултати. На изминативе два меча против Саутемптон во Лига Европа и Кротоне во Серија А екипата ја водеше Стефано Веки, но сега таа ...

Се расчистува ситуацијата: Марселино го одби Интер, "нераѕурите" од денеска со нов тренер

Спортклуб - 08.11.2016

Поранешниот тренер на Лацио, Стефано Пиоли се очекува денеска да биде претставен за нов предводник на тимот на Интер како наследник на Франк де Бур. Тој ја доби довербата на раководството на клубот откако шпанскиот стручњак Марселино ја одби ...

Де Бур го доби својот наследник: Интер го донесе Пиоли

Спортклуб - 08.11.2016

Официјално Интер денес го именуваше новиот тренер на тимот, кој според договорот треба да биде дел од миланскиот тим до јуни 2018. година. Пиоли беше и онака главен фаворит за менаџерската фотења, откако Де Бур изминатата недела се соочи со отказно ...

Интер ќе се „вади“ со Пиоли

SportMedia - 08.11.2016

Калчолигашот Интер го претстави Стефано Пиоли како нов тренер на првата екипа. Италијанскиот стручњак кој за задача ќе има да го стабилизира клубот и да оствари подобри резултати потпиша договор со времетраење до 30 јуни 2018 година.

Познат е новиот предводник: Интер и официјално го соопшти наследникот на Де Бур

Дерби - 08.11.2016

Калчолигашот Интер денеска и официјално го затвори тренерското прашање околу наследникот на Франк Де Бур кој доби отказ поради слабите резултати. На изминативе два меча против Саутемптон во Лига Европа и Кротоне во Серија А екипата ја водеше Стефано ...

Тоа што се шпекулираше се официјализира: Пиоли нов тренер на Интер!

Gol.mk - 08.11.2016

Италијанскиот гигант, Интер, експресно ја пронајде замена на Де Бур за прв предводник на тимот. Откако по лошите резултати на стартот на сезонат, како во Серија А така и во Лига Европа, челните лица на миланскиот клуб одлучија да се разделат со ...

Де Бур нема долго да биде без работа, веќе има сериозна понуда

Дерби - 08.11.2016

Холандскиот тренер Франк де Бур, кој минатата недела доби отказ по нецели три месеци на клупата на Интер изгледа нема да има проблем да најде нов ангажман. По добриот старт, Интер влезе во лоша серија и тоа резултираше со заминување на Де Бур, но ...

Пиоли нов тренер на Интер

А1 On - 08.11.2016

Италијанскиот стручњак Стефано Пиоли е наименуван за нов тренер на миланскиот калчолигаш Интер, соопшти клубот. Тој потпиша договор со траење до 30.јуни 2018 година. Пиоли на клупата на Интер ќе го замени холандскиот тренер Франк де Бур.

Кој Интер? Де Бур има експресно нова работа во друга земја

Спортклуб - 08.11.2016

Холандскиот стратег, кој пред неколку дена заработи отказ од екипата на Интер поради слабите резултати, е блиску да се врати како тренер, но сега во друга улога и како тренер на друга екипа.

Интер доби нов тренер, и веќе се најавува првиот трансфер кај „Неразурите“

Спортклуб - 08.11.2016

Стефано Пиоли некогаш го предводеше Лацио, а од утре официјално ќе го води и Интер. Тој вечерва беше официјално потврден како нов тренер на „Неразурите“, и веднаш тргнаа лавина реакции поради потенцијалните нови засилување на тимот од „Џузепе Меаца“.

Пиоли нов тренер на Интер...

Н.Македонија - 08.11.2016

Пиоли нов тренер на Интер Италијанскиот стручњак Стефано Пиоли е наименуван за нов тренер на миланскиот калчолигаш Интер, соопшти клубот. Тој потпиша договор со траење до 30.јуни 2018 година.

Пиоли е новиот тренер на Интер

Алфа - 08.11.2016

Стефано Пиоли и дефинитивно е новиот тренер на Интер откако соработката ја потврди италијанскиот состав. Поранешниот тренер на Лацио, Киево и Парма беше првата опција за клубот по разделбата со Франк де Бур и со него е најавена соработка до ...

ВО ЛАЦИО СЕ НАЈСРЕЌНИ: Пиоли е нов тренер на Интер

Телеграф - 08.11.2016

Стефано Пиоли е новиот тренер на Интер. Предмалку на официјалниот твитер-профил на „нероаѕурите“ беше објавена информацијата за изборот на нов кормилар Интер најде замена за Франк де Бур во италијанскиот стратег Стефано Пиоли.

Пиоли е нов тренер на Интер

Република - 08.11.2016

Италијанскиот стручњак Стефано Пиоли е наименуван за нов тренер на миланскиот калчолигаш Интер, соопшти клубот. Тој потпиша договор со траење до 30.јуни 2018 година. Пиоли на клупата на Интер ќе го замени холандскиот тренер Франк де Бур.

Пиоли е нов тренер на Интер

Вечер - 08.11.2016

Италијанскиот стручњак Стефано Пиоли е именуван за нов тренер на калчолигашот Интер, соопштија од клубот. Тој потпиша договор со траење до 30.јуни 2018 година. Пиоли на клупата на Интер ќе го замени холандскиот тренер Франк де Бур, а како тренер ...

Пиоли станува тренер на Интер до денови

Стандард - 08.11.2016

Интер може да привлече постојан тренер до денови. Поранешниот тренер на Лацио, Стефано Пиоли е очекуван на „Меаца“ наскоро, пишува Калчомеркато. Раководството на „нероазурите“ се разбрало со специјалистот за договор до крајот на сезоната 2017-18.

Официјално: Стефано Пиоли на чело на Интер

Стандард - 08.11.2016

Поранешниот тренер на Лацио, Стефано Пиоли ќе гопредводи Интер, соопштија од тимот од Милано. 51-годишниот стратег потпиша договор со „нероазурите“ до средината на 2018 година. Официјалното претставување на тимот ќе биде на 10 ноември.

Пиоли нов тренер на Интер, ќе дебитира против Милан

Макфакс - 08.11.2016

Стефано Пиоли е именуван за нов тренер на Интер, соопшти клубот од Милано. Пиоли го наследи Франк де Бур кој доби отказ пред десет дена. Стефано Пиоли и Интер договорија соработка до 30.јуни 2018 година.

Официјално: Пиоли нов тренер на Интер

Телевизија Нова - 08.11.2016

Стефано Пиоли официјално е нов шеф на стручниот штаб на Интер откако раководството на „нероаѕурите“ се реши да го ангажира поранешниот тренер на Лацио, Киево и Парма за наследник на Франк де Бур.

Лудница во Интер: Избран е нов тренер, се враќа Валтер Самуел, навивачите испраќаат заканувачки пораки

Спортклуб - 07.11.2016

Врие во Интер! Смената на Франк Де Бур нема да ја среди ситуацијата во Интер. Холанѓанецот беше самиот врв на натрупаните проблеми во клубот. Проблемот на Интер е големата поделеност во раководството што се пренесе и на екипата, и на резултатите...

Нови промени во раководството на Интер

Дерби - 07.11.2016

Интер ќе добие нов тренер во Стефано Пиоли, но од денеска има и нов извршен директор. Раководството на италијанскиот клуб потврди дека Мајкл Болингброук поднел оставка која е прифатена, па Англичанецот ќе ги напушти „неразурите“ на кои им се ...