TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стрелците ги искинаа мрежите

Дневник - 09.11.2012

На последните осум натпревари од 4. коло во најквалитетното клупско натпреварување беа постигнати 35 гола, или по 4,3 на натпревар Гол-шоу им приредија стрелците на љубителите на фудбалот во ...

Не е сѐ во додавањата и во поседот на топката

Н.Македонија - 09.11.2012

Барселона не ја искористи доминацијата (895-166 во додавања и 72-28 отсто во посед на топката), но поразот не ги намали шансите за пласман во осминафиналето, каде што по четири кола се само Порто, ...

Манчестер Јунајтед трет осминафиналист во Лигата на шампионите

24 Вести - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Манчестер Јунајтед во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 08.11.2012

Во натпреварот кој заврши последен, Манчестер Јунајтед со пресврт славеше со 3-1 на гостувањето кај Брага. Црвените Ѓаволи минатата сезона испаднаа уште во групната фаза, лекцијата веднаш беше ...

Торес: Мора да се подобриме

24Фудбал - 08.11.2012

Челзи синоќа среќно, со гол во 94. минута на Виктор Моузес дојде до многу значајна победа против Шахтјор во Лигата на Шампионите.

Маркисио: Челси ќе падне во Торино

Екипа - 08.11.2012

Јувентус се наоѓа во незавидна состојба во својата група од Лигата на шампионите, па на италијанскиот првак сега му се неопходни две победи во дуелите со Челси и со Шахтјор доколку сака да се пласира ...

Лш: Манчестер Јунајтед во нокаут фазата, челси среќно триумфираше против Шахтјор

Телма - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Темнината го разбуди Јунајтед, Галатасарај го слави Јилмаз!

СуперСпорт - 08.11.2012

Како и на Олд Трафорд, така и во Португалија Брага имаше водство против Манчестер Јунајтед, повторно преку Ален, но тимот на Алекс Фергусон се промени после десетминутната пауза поради исклучувањето ...

Челзи се спаси, Барса киксна

ЗаЗабава - 08.11.2012

Шампионот на Европа со голот на Мозес во 94. минута го победи украинскиот Шахтјор на "Стемфорд Бриџ" со 3-2, иако украинците беа подобар противник. Челзи дојде во водство во 6.

Сите голови од Лигата на шампионите

СуперСпорт - 08.11.2012

Селтик - Барселона 2:1 Челси - Шахтјор 3:2 Брага - Манчестер Јунајтед 1-3 Клуж - Галатасарај 1:3 Баерн Минхен - Лил 6:1 Јувентус - Нордсјиланд ...

Моузес за победа на Челзи

Идивиди - 08.11.2012

Израмнетиот дуел меѓу Челзи и Шахтјор заврши со победа на домашните и тоа со погодок кој падна дури во четвртата минута од продолжението по одлично нафрлената топка која дојде до Моузес кој беше ...

Челзи среќно до победата, Селтик ја шокира Барса

Кајгана - 08.11.2012

Актуелниот европски првак Челзи, во трилер натпревар обезбеди победа над Шахтјор со 3-2 и се израмни со украинскиот првак на врвот од табелата, во Е групата, во Лигата на шампиони.

Лига на шампионите: Манчестер Јунајтед избори осминафинале

Дневник - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Видео: Челзи среќно, Селтик ја шокираше Барса

Спортски - 08.11.2012

Актуелниот европски шампион го победи Шахтјор со гол во 94-та минута, а Манчестер Јунајтед триумфираше во Брага со пресврт во последните минути.

Манчестер Јунајтед трет осминафиналист во ЛШ

Хитпортал - 08.11.2012

В о фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Видео: Моментот кога фудбалерите останаа во мрак

Спортски - 08.11.2012

Во 57-та минута од натпреварот во Лигата на шампиони помеѓу Брага и Манчестер Јунајтед се случи прекин на електричната енергија и натпреварот веднаш беше прекинат на десетина минути.

ВИДЕА: Баерн го прекрши Лил, Барса падна во Глазгов

+инфо - 08.11.2012

Фудбалерите на Баерн извојуваа убедлива победа на Алијанц арена против Лил, славејќи со 6-1, додека големо изненадување приреди Селтик, кој на домашен терен со 2-1 забележа победа над Барса, ...

ВИДЕО: На Брага и падна мрак на очи!

+инфо - 08.11.2012

Фудбалерите на Брага синоќа загубија со 1-3 од Манчестер јунајтед на домашен терен, а во еден момент буквално им се стемни на домаќините. Во 57.

Комплетирано 4.коло во Лигата на шампионките

Сител - 01.03.2015

Со четирите средби одиграни денеска, комплетирано е 4.коло во женската ракометна Лига на шампионки. Во групата „1 „ во која вчера македонскиот првак ЖРК Вардар ја победи екипата на Лајпциг со 26:20, денеска Турингер ја победи екипата на Крим ...

Манчестер Јунајтед трет осминафиналист во Лигата на шампионите

МРТ - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Челси до важна победа, Јунајтед во наредната фаза, Баерн го потопи Лил

Primetime - 08.11.2012

Вечерва на програмата во Лигата на Шампионите беа дуелите од 4-тото коло во групите Е-Х. Без многу изненадувања, освен поразот на Барселона на гостувањето во Глазгов кај Селтик.

Барса се „лизна“ во Глазгов, Челзи славеше со гол во последната секунда

БезПардон - 08.11.2012

Синоќешните натпревари од четвртото коло во Лигата на шампиони, во групите Е. Ф, Г, Х го одбележа големо изненадување што го направи шкотскиот тим Селтик кој на домашен терен ја совлада ...

Челзи се извлече за влакно, Селтик ја шокира Барса

Канал 77 - 08.11.2012

Актуелниот европски првак Челзи, во трилер натпревар обезбеди победа над Шахтјор со 3:2 и се израмни со украинскиот првак на врвот од табелата, во Е групата, во Лигата на шампиони.

Лига на шампиони: Манчестер Јунајтед е третиот осминафиналист

Press24 - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Видео: Челзи среќно, Селтик ја шокираше Барса

Таратур - 08.11.2012

Актуелниот европски шампион го победи Шахтјор со гол во 94-та минута, а Манчестер Јунајтед триумфираше во Брага со пресврт во последните минути.

Видео: Челси миленик на среќата, Селтик ја шокира Барса

Хајд Парк - 08.11.2012

Актуелниот европски првак Челси, во трилер натпревар обезбеди победа над Шахтјор со 3:2 и се израмни со украинскиот првак на врвот од табелата, во Е групата, во Лигата на шампиони.

ЛШ: Манчестер Јунајтед трет осминафиналист

Денешен - 08.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа беа одиграни натпреварите од 4.коло во групитe Е, Ф, Г и Х, по кои англискиот претставник Манчестер Јунајтед стана третиот осминафиналист.

Селтик ја шокираше Барса, Челси го слави Мозес

Оn.net - 07.11.2012

Шампионот на Шкотска на свој терен со 2:1 ги совлада Каталонците, пресврт на Јунајтед во Брага. Убедливи победи на Баерн, Јувентус, Валенсија и Галатасарај, а Челси славеше над Шахтјор во последната ...

Челси и Јунајтед се провлекоа во финишот, Селтик ја сруши Барса

Оff.net - 07.11.2012

Актуелниот европски шампион го победи Шахтјор со гол во 94-та минута, а Манчестер Јунајтед триумфираше во Брага со пресврт во последните минути.

Мозес му донесе многу значајна победа на Челзи, Јуве убедлив против Нордсјеланд

24Фудбал - 07.11.2012

Според прикажаното на теренот Шахтјор не заслужи да загуби, но Челзи помалку среќно дојде до многу значајни три бода со гол пред последниот судиски свиреж.

ЛШ: На Барселона не и се допадна Глазгов

Екипа - 07.11.2012

Фудбалерите на Барселона го доживеаја првиот пораз во групната фаза од Лигата на шампионите, откако вечерва загубија со 2-1 од Селтик.

Барса и Јунајтед на бод до осминафинале, Челси и Јувентус мора да победат

МКД - 07.11.2012

Европскиот првак Челси и најтрофејниот италијански клуб Јувентус немаат друг избор освен да победат вечерва во мечевите во групата Е во Лигата на шампионите, ако сакаат да ја избегнат елиминацијата ...

Мосес херој на Челси, Манчестер јунајтед трет осминафиналист

МКД - 07.11.2012

Европскиот шампион Челси се извади во 94. минута и ја забележа втората победа со која ја продолжија битката за одбрана на „сребрениот трофеј“, откако вечерва „сините“ во Лондон триумфираа со 3-2 со ...

Челси го тестира победничкиот менталитет

Дневник - 07.11.2012

Актуелниот шампион во најквалитетното натпреварување, засилен со Тери во одбраната, но со императив дека мора да победи против украинскиот должник Шахтер, ќе си го расчистува патот кон втората рунда ...

Барса, Јунајтед и Шахтјор на чекор од нокаут фазата

Кајгана - 07.11.2012

Денес ќе се одиграат натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х, со кое ќе биде комплетирано четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Втора вечер од четвртото коло во Лигата на шампионите

Хитпортал - 07.11.2012

В тората половина од натпреварите од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони на програмата е вечерва. Барселона и Манчестер Јунајтед се пред промоција во учесници во следната фаза доколку ...

Втора вечер од четвртото коло во ЛШ

Идивиди - 07.11.2012

Втората половина од натпреварите од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони на програмата е вечерва. Барселона и Манчестер Јунајтед се пред промоција во учесници во следната фаза доколку ...

Челзи и Јувентус пред императив победа!

Спортски - 07.11.2012

Вечерва на програмата е втората половина од дуелите од 4-то коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Барселона, Манчестер Јунајтед и Шахтјор се наоѓаат во позиција уште по оваа рунда да ...

Челзи го дочекува Шахтјор,Јунајтед гостува кај Брага

Mnogoo - 07.11.2012

Шапинот на Европа,Челзи,на „Стемфорд Бриџ“ го дочекува Шахтјор и евентуален неуспех ќе го одалечи од осминафиналето,додека на другиот натпревар од групата Е,Јувентус после поразот од Интер го ...

ЛШ: Моузес му донесе важна победа на Челзи

Спортманиа - 07.11.2012

Актуелниот европски шампион Челзи победи со 3:2 благодарение на голот на Виктор Моузес постигнат во последните секунди од мечот против Шахтјор одигран вечерва во Лондон.

ВИДЕО: Селтик ја нокаутираше Барса, Челзи во 94. минута до победа

А1 On - 07.11.2012

Шампионот на Шкотска на домашен терен со 2:1 ја совлада големата Барселона. Убедливи победи на Баерн, Јувентус, Валенсија и Галатасарај, а Челси славеше над Шахтјор во последната секунда на Стемфорд ...

Мозес го спаси Челси, Јуве сигурен

СуперСпорт - 07.11.2012

Двете катастрофални грешки на голманот на Шахтјор го спасија Челси против сјајните Украинци, Мозес му пресуди на Шахтјор во последните секунди.

Челзи и Јуве пред сериозен тест

+инфо - 07.11.2012

Вечерва (20,45 ч.) на програмата е втората половина од дуелите од 4. коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х.

ЛШ: Втора половина од натпреварите од 4-коло

Сител - 07.11.2012

Втората половина од натпреварите од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони на програмата е вечерва. Барселона и Манчестер Јунајтед се пред промоција во учесници во шеснаесетина-финаето, по ...

Втора вечер од четвртото коло во Лигата на шампионите

МРТ - 07.11.2012

Втората половина од натпреварите од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони на програмата е вечерва. Барселона и Манчестер Јунајтед се пред промоција во учесници во следната фаза доколку ...

Завршница на 4. коло во Лигата на шампионите

Канал5 - 07.11.2012

Во фудбалска Европа вечерва со осумте средби во групите Е, Ф, Г и Х. Завршува 4 коло во елитната Лига на шампионите. Дерби натпреварите на вечерта се играат во Лондон и Глазгов, на Стемфорд Бриџ ...

Барса, Јунајтед и Шахтјор на чекор од нокаут фазата

Канал 77 - 07.11.2012

Во среда ќе се одиграат натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х, со кое ќе биде комплетирано четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Втора вечер од четвртото коло во Лигата на шампионите

Радио Фортуна - 07.11.2012

Втората половина од натпреварите од четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони на програмата е вечерва. Барселона и Манчестер Јунајтед се пред промоција во учесници во следната фаза доколку ...

Челзи и Јувентус пред императив победа!

Таратур - 07.11.2012

Вечерва на програмата е втората половина од дуелите од 4-то коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Барселона, Манчестер Јунајтед и Шахтјор се наоѓаат во позиција уште по оваа рунда да ...

ЛШ: Барса, Јунајтед и Шахтјор на чекор од нокаут фазата

Хајд Парк - 07.11.2012

Вечерва ќе се одиграат натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х, со кое ќе биде комплетирано четвртото коло, во Лигата на шампиони.

ЛШ: Јуве на „поправен“ против Нордсјиланд

Пулс24 - 07.11.2012

Денес на програмата се натпреварите од вториот ден во рамките на четвртото коло од Лигата на Шампионите, тимот на Јувентус по „киксот“ на гостински терен кај Нордсјиланд сега има прилика да се ...

Челзи по одмазда против Шахтјор во Лондон

За Се - 07.11.2012

Барселона и Манчестер по обезбедување на пласман во нокаут фазата, Јувентус, Баерн и Валенсија по подобрување на позицијата во групите, а Челзи по одмазда. “Ова ќе биде посебна вечер за нас.

Барса поразена од Селтик

Нетпрес - 07.11.2012

Рекорден број на погодоци беа постигнати на денешните осум натпревари од 4. коло во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

ЛШ: Барса, Јунајтед и Шахтјор на чекор од нокаут фазата

Макфакс - 07.11.2012

Во среда ќе се одиграат натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х, со кое ќе биде комплетирано четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Челзи миленик на среќата, Селтик ја шокира Барса

Макфакс - 07.11.2012

Актуелниот европски првак Челзи, во трилер натпревар обезбеди победа над Шахтјор со 3:2 и се израмни со украинскиот првак на врвот од табелата, во Е групата, во Лигата на шампиони.

Шахтјор оди по сензација, Челзи бара спас од елиминација

Вечер - 06.11.2012

Дуелот на "Стемофрд Бриџ" има исто значење како некое финале за лондонските "сини" кои се бранители на трофејот во ова натпреварување Иако станува збор за натпревар од 4.