TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работниците го запалиле театарот

Утрински - 06.10.2011

Плинска боца со која се лепеле изолациски ленти пуштила гас, утврди истрагата Невнимание при извршување на градежните работи е причина за завчерашниот пожар на новиот театар што се гради на Кејот на ...

Стариот театар сепак ќе се отвори на 27-ми март

+инфо - 06.10.2011

Од Министерството за култура се надеваат дека пожарот нема да го одложи посакуваното официјално отварање на Стариот театар на 27 Март догодина, на светскиот ден на театарот, објави телевизијата ...

Човечки фактор причина за пожарот во театарот во изградба

Канал 77 - 06.10.2011

Човечки фактор е причината за пожарот кој вчера избувна на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба, како дел од проектот „Скопје 2014“, информираат од Министерството за внатрешни ...

Пожарот не ја спречи изградбата на театарот

Курир - 06.10.2011

Продолжуваат градежните работи на новиот театар чија конструкција во вторникот беше зафатена од пожар. Наместо чад и огнени јазли, денес слика на работна атмосфера.

Продолжуваат градежните работи на Новиот театар

Македонија24 - 06.10.2011

Македонија - Македониjа 24, , Продолжуваат градежните работи на Новиот театар, "Продолжуваат градежните работи на новиот театар чија конструкција во вторникот беше зафатена од пожар.Наместо чад и ...

Новиот театар во пламен

Утрински - 05.10.2011

Пожар во објект од проектот „Скопје 2014“, надлежните велат дека штетата е минимална „Материјалната штета е незначителна, а објектот е осигурен“, тврдат надлежните по големиот пожар што вчера околу ...

Сеуште не се познати причините за пожарот на театарот

Телма - 05.10.2011

Човечки фактор е причината за вчерашниот пожар на новиот театар. Истрагата се уште е во тек, а во меѓувреме се врши проценка на штетата.

Огнено крштевање на новиот театар во Скопје

Дневник - 05.10.2011

Се уште не се јасни причините за избувнувањето на пожарот на десното горно крило на новиот театар, истрагата е во тек Чад го покри небото над центарот на Скопје кога вчера напладне почна да гори ...

Искра од заварување го запали новиот театар

Н.Македонија - 05.10.2011

Дваесетина пожарникари со десетина возила го гаснеа огнот што се ширеше по целата широчина на зградата. Три часа траеја обидите на пожарникарите да го локализираат пожарот што се појави во покривната ...

Човечки фактор е виновен за пожарот во Tеaтарот

Здраво - 05.10.2011

Човечки фактор го предизвика пожарот што вчера избувна во театарот во Скопје, информираше министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Човечки фактор причина за пожарот во театарот во изградба

Кајгана - 05.10.2011

Човечки фактор е причината за пожарот кој вчера избувна на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба, како дел од проектот „Скопје 2014“, информираат од Министерството за внатрешни ...

Пожарот на Стариот Театар- човечки грешка

Алфа - 05.10.2011

Причината за пожарот на Стариот Театар е човечки фактор. Министерката за внатрешни работи Јанкуловска денеска соопшти дека уништениот покрив на објектот во изградба и интервенцијата на пожарникарите ...

Гордана Јанкулоска потврди: Театарот се запалил од човечки фактор

+инфо - 05.10.2011

Информацијата дека вчерашниот пожар во новиот театар избувнал како последица на човечки фактор, денес официјално ја потврди министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Пожарот на новиот театар бил предизвикан од невнимание

Канал5 - 05.10.2011

Човечки фактор е причина за вчерашниот голем пожар во новиот театар, дознава Канал 5 од извори во истрагата. Најверојатно се работи за невнимание при изведувањето на градежните работи, додека се ...

Пожарот во стариот театар од искра и невнимание

МРТ - 05.10.2011

Искра од апарат за заварување го распламтила покривот на Народниот театар во изградба. Првичните сознанија на МВР ја лоцираат вината во невниманието на работниците. Истрагата продолжува.

Човечки фактор - причина за пожарот на скопскиот театар во изградба крај Вардар

Сител - 05.10.2011

Според информациите со кои досега располага МВР, причина за вчерашниот пожар на скопскиот театар во изградба крај Вардар, што избувна на покривната конструкција, е човечки фактор.

Невнимание - причина за пожарот во новиот театар

Вечер - 05.10.2011

Невнимателно ракување со бренер на неколку работници е причината поради која завчера избувна пожар во зградата во изградба на новиот театар покрај кејот на реката Вардар, потврди МВР.

Човечки фактор го предизвика пожарот во тетарот во Скопје

Точка - 05.10.2011

Човечки фактор го предизвика пожарот што вчера избувна во театарот во Скопје, информираше министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Пожарот на новиот театар, предизвикан од невнимание

Sky - 05.10.2011

Причина за вчерашниот пожар во новиот театар е човечки фактор, јавува Канал 5 Најверојатно се работи за невнимание при изведувањето на градежните работи, додека се заварувале лесно запаливи ...

Театарот се запалил поради невнимание

Press24 - 05.10.2011

Човечки фактор и невнимание- причина за вчерашниот пожар во новиот Театар во центарот на Скопје, дознава Пресс24. Невниманието на дел од работниците при заварување било причина за пожарот кој повеќе ...

Човечки фактор го предизвика пожарот во тетарот во Скопје

Нетпрес - 05.10.2011

Човечки фактор го предизвика пожарот што вчера избувна во театарот во Скопје, информираше министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

Пожарот во театарот предизвикан од невнимание

eReporter - 05.10.2011

Причина за вчерашниот пожар во новиот театар е човечки фактор, односно невнимание при изведувањето на градежните работи.

Човечко невнимание го предизвикал пожарот во театарот

Курир - 05.10.2011

Причина за вчерашниот пожар на скопскиот театар во изградба, што избувна на покривната конструкција, е човечки фактор. - Пожарот е предизвикан од искра која произлегла од ракување со еден со ...

Гори новиот театар во Скопје

Р.С.Европа - 04.10.2011

Пожар избувна денеска во новиот скопскиот театар кој се гради на кејот на Вардар. Се запалил покривот на објектот. За сега противпожарните екипи го локализирале пожарот на покривот.

Изгаснат е пожарот што го зафати новиот театар во Скопје

Р.С.Европа - 04.10.2011

Пожарот е изгаснат, нема жртви, ни повредени при огнената стихија што ја зафати покривната конструкција на новиот театар во Скопје на кејот на Вардар.

Изгаснат пожарот во скопскиот театар во изградба

Вест - 04.10.2011

Пожар што попладнево избувна во скопскиот театар во изградба крај Вардар пред малку е изгаснат. Пожарникарите со 10 возила успеаја прво да го локализираат пожарот само на покривот, а пред малку и да ...

Пожар во театарот во изградба во Скопје

Телма - 04.10.2011

Според сеуште неофицијални информации оц Противпожарната бригада на Скопје, избувна пожар во новиот Театар, објект во изградба, веднаш до Музејот на ВМРО.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Изгаснат пожарот на покривот на новиот театар

Утрински - 04.10.2011

Нема жртви, ни повредени во огнената стихија која ја зафати покривната конструкција на театарот . Противпожарната екипа пред малку го совлада пожарот, кој околу пладне го зафати горното десно крило ...

Пожарникарите гасеа, други набљудуваа

Телма - 04.10.2011

Пожарот го гаснеа десетина возила, а беше внимателно следен од многумина граѓани, но и од работниците кои деноноќно работат на овој објект.Не знам што се случило вели еден од мајсторите, влеговме во .

Гори Народниот театар

Алфа - 04.10.2011

Новиот театар кој е дел од проектот Скопје 2014 е зафатен од пожар. Повеќе противпожарни коли во моментов се на местото на пожарот и се обидуваат да го изгасат.

Пожар во скопскиот театар во изградба

Идивиди - 04.10.2011

Скопје, 4 септември 2011 (МИА) - Пожар попладнево избувна во скопскиот театар во изградба крај Вардар. Гори покривната конструкција на објектот.

Гори покривот на новиот театар во Скопје

Дневник - 04.10.2011

Екипа на „Дневник“ пред малку забележа и фотографираше пожар на покривот од театарот во изградба во Скопје. Наскоро ќе објавиме повеќе информации и детали за пожарот.

ОБНОВЕНО: Дрвениот покрив се запалил при заварување?

Дневник - 04.10.2011

Нема жртви ни повредени во пожарот на покривната конструкција од театарот во изградба во Скопје. Противпожарната екипа пред малку ја совлада огнената стихија, која околу пладне го зафати горното ...

Се запали покривот на новиот театар

Кајгана - 04.10.2011

Пожар избувна денеска на покривот на објектот на новиот театар во изградба. Според репортерот на Макфакс, опожарен е покривот на театарот, а во гаснењето се вклучени четири противпожарни возила.

Изгаснат пожарот во Театарот, покривот сеуште чади (фото)

Здраво - 04.10.2011

Локализиран е пожарот што избувна во новиот Театар кој сеуште е во изградба. Во пожарот нема повредени, а причинета е поголема материјална штета.

Локализиран пожарот на скопскиот театар во изградба

Идивиди - 04.10.2011

Скопје, 4 октомври 2011 (МИА) - Пожарникарите го на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба крај Вардар.

Новиот театар незначително оштетен по пожарот

Кајгана - 04.10.2011

Во пожарот, кој што денеска на пладне избувна во објектот Стар театар, дел од Скопје 2014, нема човечки жртви, ниту повредени, а причинета е незначителна материјална штета, изјавија од стручниот ...

Пожарот на објектот во изградба „Стар театар“ ставен под контрола

Cooltura - 04.10.2011

Министерството за култура ја информира јавноста дека денеска околу пладне избувна пожар на дел од покривната конструкција на објектот во изградба „Стар театар“.

Пожар на Стариот Театар, изгоре дел од покривот

Алфа - 04.10.2011

Изгоре дел од покривот на Стариот Театар кој се уште е во изградба. По речиси четири часа борба со чадот и пламенот пожарникарите успеаа да го изгаснат пожарот кој избувнал околу пладне.

Локализиран пожарот во скопскиот театар

Кајгана - 04.10.2011

Пожарот кој што денеска избувна на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба, како дел од проектот „Скопје 2014“ е локализиран.

ФОТО: Гори Народниот театар

+инфо - 04.10.2011

Новиот театар од проектот Скопје 2014 предмалку беше зафатен од пожар. Повеќе противпожарни коли во моментов се на местото на пожарот и се обидуваат да го изгасат.

ФОТО: Пожарот го зафати целиот објект на неизградениот театар

+инфо - 04.10.2011

Целиот кров на новиот театар е во пламен. Огромниот пожар се прошири и на внатрешноста од објектот. Речиси целото градско подрачје е во чад и тешко се дише.

Премиерот Груевски тукушто пристигна пред стариот театар

+инфо - 04.10.2011

Пред стариот театар кој гори предмалку пристигна и премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Скопје Коце Трајановски. Пожарникарите се уште се борат со огнената стихија.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Пожарот избувнал поради невнимание при заварување?

+инфо - 04.10.2011

Пожарот кој по 13 часот го зафати кровот на стариот театар најверојатно е предизвикан од заварување при работа на работниците, неофицијално дознава Плусинфо.

Пожарот во театарот изгаснат, чадот не престанува

+инфо - 04.10.2011

Триесетина пожарникари со десетина противпожарни возила повеќе од час и половина водеа борба со пожарот што денеска околу 13 часот избувна на покривот на новата театарска зграда во Скопје.

Пожар во скопскиот театар во изградба

Сител - 04.10.2011

Пожар попладнево избувна во скопскиот театар во изградба крај Вaрдар. Гори покривната конструкција на објектот. Во Противпожарната бригада на Град Скопје информираат дека нивни екипи веќе се ...

Гори новиот театар

Кирилица - 04.10.2011

Пожар го зафати новиот театар кој се гради покрај Вардар Во моментов екипите на противпожарната го гасат пожарот, а новинарските екипи се на пат по точни информации околу ...

Пожар во скопскиот театар во изградба

МРТ - 04.10.2011

Пожар попладнево избувна во скопскиот театар во изградба крај Вардар. Гори покривната конструкција на објектот. Екипи на Противпожарната бригада на Град Скопје со десет возила го гасат пожарот кој ...

Гори објектот на новиот театар!

Канал5 - 04.10.2011

Пожарот избувна на кровната конструкција на новиот театар околу 12.40 часот. Со огнот се борат пожарникари со четири противпожарни возила.

Локализиран пожарот на скопскиот театар во изградба

Сител - 04.10.2011

Пожарникарите го локализираа пожарот што попладнево избувна на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба крај Вардар.

Изгаснат пожарот во театарот

Вечер - 04.10.2011

Пожар избувна на кровната контрукција на скопскиот театар во изградба крај Вардар. Веднаш по пријавата, работниците од зградата биле евакуирани а на местото пристигнале и шест возила на против ...

Четворица на информативен разговор по пожарот во Народниот театар

МРТ - 04.10.2011

Изгоре дел од покривот на Народниот театар во изградба. Огнот избувна на дрвената конструкција меѓу последната армирано-бетонска плоча и бакарниот покрив, лесно запалливите изолациони материјали - ...

Изгасен пожарот на новиот театар

Кирилица - 04.10.2011

Пожарникарите го изгасија пожарот што избувна попладнето на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба крај Вардар Екипите на Противпожарната бригада на Град Скопје интервенираа со 12 ...

Изгаснат огнот што го зафати покривот на новиот театар

Канал5 - 04.10.2011

Изгаснат е пожарот што избувна на кровната конструкција на мултимедијалната сала попладнево околу 12.40 часот. Повеќе од три часа беше во пламен зградата на новиот театар.

Искра го запали новиот театар

Вечер - 04.10.2011

Брзата интервенција на пожарникарите спречи пламените јазици да го зафатат целиот објект, а според првичните информации материјалната штета е незначителна Невнимателност на работниците кои заварувале ...

ФОТО: Гори новиот театар во Скопје

Точка - 04.10.2011

Кровната конструкција на новиот театар сместен веднаш до Музејот на македонската борба, како што дознава Нетпрес, пред малку се запалила.

Изгаснат пожарот во новиот театар

Точка - 04.10.2011

Пожарот што попладнево околу 12.40 часот избувна во скопскиот театар во изградба крај Вардар пред малку е изгаснат. Пожарникарите со неколку возила успеаја прво да го локализираат пожарот само на ...

ФОТО: Гори новиот театар во Скопје

Нетпрес - 04.10.2011

Кровната конструкција на новиот театар сместен веднаш до Музејот на македонската борба , како што дознава Нетпрес, пред малку се запалила.

Се запали народниот театар

Sky - 04.10.2011

Пред малку се запалил новиот народен театар јави сајтот Плус инфо. Противпожарните екипи се обидуваат да го изгасат ...

Изгаснат пожарот на покривот на новиот театар во Скопје

Sky - 04.10.2011

Нема жртви ни повредени во пожарот на покривната конструкција од театарот во изградба во Скопје. Противпожарната екипа пред малку ја совлада огнената стихија, која го зафати горното десно крило на ...

Изгасен пожарот на покривот на новиот скопски театар

eReporter - 04.10.2011

Пожарникарите успеаја да го изгаснат пожарот што избувна на покривот на новиот театар што се гради покрај Вардар. Десетици пожарникари се бореа со огхнената стихија што пред еден час го зафати ...

Серафимова: Нема повредени во пожарот- штетата не е голема

Press24 - 04.10.2011

Борјанка Серафимова, стручен надзор на театарот вели дека сеуште не се утврдени точните причини за избувнувањето на пожарот.

Изгаснат пожарот во новиот театар

Нетпрес - 04.10.2011

Пожарот што попладнево околу 12.40 часот избувна во скопскиот театар во изградба крај Вардар пред малку е изгаснат. Пожарникарите со неколку возила успеаја прво да го локализираат пожарот само на ...

Нов пламен го зафати театарот- пожарот се шири

Press24 - 04.10.2011

Нашата екипа регистрираше нов пожар на страната на театарот која гледа кон реката Вардар.Огнените јазици сеуште не се ставени под контрола.

Пожарникарите го локализираа пожарот

Курир - 04.10.2011

Екипите на Противпожарната бригада на Град Скопје успеаја да го стават под контрола пожарот кој поладнево избувна на покривот на скопскиот театар во изградба крај Вардар.

Пожарот локализиран- причина невнимание при заварување?

Press24 - 04.10.2011

Пожарникарите го локализираа пожарот што попладнево избувна на покривната конструкција на скопскиот театар во изградба крај Вардар.

Внатрешноста на театарот не е оштетена

Курир - 04.10.2011

Пожарот кој денес избувна во „Стар театар“ не ја оштети внатрешноста на објектот во изградба. Од министерството за култура информираат дека нема повредени работници, а предизвиканата материјална ...

Двајца пожарникари повредени во пожарот на театарот

Press24 - 04.10.2011

Двајца пожарникари се повредени во пожарот кој попладнево избувна во нопвата зграда на Народниот Театар во ...

Пожарот не ја оштети вратрешноста на "Стар театар"

Sky - 04.10.2011

Пожарот кој денес избувна во „Стар театар“ не ја оштети внатрешноста на објектот во изградба. -Пожарот избувнал на дел од дрвената потконструкција и поради спецификата на материјалот (битуменизирана ...

Пожар во новиот Народен театар

Inpress - 04.10.2011

Скопје, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Зафатен со пожар новиот театар од проектот „Скопје 2014“. Повеќе противпожарни коли во моментов се на местото на пожарот и се обидуваат да го изгасат, јавува ...

Серафимова - Нема повредени во пожарот, штетата не е голема

Inpress - 04.10.2011

Скопје, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Борјанка Серафимова, стручен надзор на театарот вели дека сеуште не се утврдени точните причини за избувнувањето на пожарот.

Пожар во скопскиот театар во изградба

Македонија24 - 04.10.2011

Македонија - Македониjа 24, , Пожар во скопскиот театар во изградба, "Избувна пожар на кровната конструкција на новиот театар кој сеуште е во изградба.

Пожарникарите го спасија театарот

Македонија24 - 04.10.2011

Македонија - Македониjа 24, , Пожарникарите го спасија театарот, "Благодарение на пожарникарите кои интервенираа со 10 возила, локализиран е пожарот кој што избувна на покривната конструкција на ...