TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Розберг втора година по Ред најбрз НА „Интерлагос“

Телма - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на претпоследната 18 трка во формула 1 шампионатот што се возеше за Големата награда на Бразил. Германецот на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло го повтори успехот од лани за петтата победа сезонава или ...

Розберг го освои Бразил

Утрински - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.

F1: Розберг победи, Хамилтон втор

ЗаЗабава - 15.11.2015

Денес се возеше трката за ГН на Бразил на патеката Интерлагос. Нико Розберг од Мерцедес победи во претпоследната трка за оваа сезона оставајќи го зад себе клубскиот колега Луис Хамилтон. Трет беше Себастијан Фетел од Ферари.

Розберг запиша нова победа, овој пат во Бразил

СуперСпорт - 15.11.2015

Денес се возеше трката за ГН на Бразил на патеката Интерлагос. Нико Розберг од Мерцедес победи. Германецот победи во претпоследната трка за оваа сезона оставајќи го зад себе клупскиот колега Луис Хамилтон. Трет беше Себастијан Фетел од Ферари.

Розберг победи во Бразил и го потврди второто место

Дерби - 15.11.2015

Нико Розберг стигна до својата втора победа во низа во Формула 1, а слично како и на трката во Мексико, и денеска единствен посериозен ривал му беше колегата Луис Хамилтон кој сепак не можеше да направи ништо повеќе освен да го освои второто место.

Триумф на Розберг, Хамилтон и натаму без победа на Интерлагос

Авто Плус - 15.11.2015

Возачот на Mercedes, Нико Розберг, доминираше од стартот до крајот во денешната ГН на Бразил и заслужено победи на патеката Интерлагос. Со победата Нико обезбеди второто место во пласман кај пилотите една трка пред крајот на сезоната 2015 во Абу ...

Розберг повторно најдобар на „Интерлагос“ во Бразил

Екипа - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг триумфираше на Големата награда на Бразил, претпоследна од годинашниот шампионат во Формула 1. Германецот на патеката „Интерлагос“ дојде до својата петта победа сезонава, а 13-та во кариерата, и по втор пат во 2015 ...

Розберг најбрз во Бразил

МКД - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка за Големата награда на Бразил. Розберг зад себе го остави шампионот Луис Хамилтон и со оваа победа го завери второто место во генералниот пласман.

Пол-позицијата во Бразил за Нико Розберг

+инфо - 15.11.2015

Германецот Нико Розберг од Мерцедес, петти пат по ред ја освојува пол-позицијата во квалификациите за главните трки, а по шести пат оваа сезона го обезбедува првото стартно место. До него на утрешната главна трка во шампионатот во Формула 1 што ќе ...

Розберг на пол позицијата во Бразил

Кајгана - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на Бразил. Германецот, до петтата последовна пол позиција во сезоната на патеката Интерлагос стигна пред својот клупски колега Луис Хамилтон.

Розберг победник на „Интерлагос“

А1 On - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.та во неговата ...

Розберг во Бразил ја потврди доминацијата на Мерцедес

Спорт365 - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес ја искористи предноста од најдобрата стартна позиција.. И прв помина низ целта на „Аутодромо Хозе Карлос Пасе“ во Бразил (1:31:09.090 ч.) Германецот така на една трка пред крајот на сезоната го обезбеди второто место во ...

Розберг победник на „Интерлагос“

Идивиди - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.та во неговата ...

Розберг го остави Хамилтон без триумф во Бразил

Оn.net - 15.11.2015

Нико Розберг е победник на трката оддржана на патеката Интерлагос во Сао Паоло, возена за ГН на Бразил. Ова е петиот триумф за Германецот во оваа сезона од шампионатот на Формула 1, во која повторно мораше да се согласи со севкупна победа на својот ...

Интерлагос неосвоив за Хамилтон: Розберг го одбрани пехарот во Бразил

SportMedia - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес со тоа го комплетираше фантастичниот викенд откако вчера ја освои пол позицијата, а во исто време го одбрани пехарот во Интерлагос бидејќи на оваа патека победи и лани.

Розберг повторно победи во Бразил

Алфа - 15.11.2015

Нико Розберг победи на трката за Големата награда на Бразил. За Германецот ова е петта победа сезонава, а покрај него на подиумот денеска се најдоа уште и шампионот и клубски колега Луис Хамилтон и возачот на Ферари Себастијан Фетел.

Розберг триумфираше на претпоследната трка во сезоната

Спортклуб - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес Нико Розберг победи на денешната трка во Формула 1 за Големата награда на Бразил. Ова е втора победа во низа за германскиот возач, вкупно петта во сезоната, а 13. во неговата кратка, но успешна кариера.

Лауда: Сега Нико е подобар од Луис Хамилтон

Спортклуб - 15.11.2015

Двете последователни победи на Нико Розберг, во Мексико и денеска во Бразил, според Ники Лауда покажуваат дека Розберг е способен да биде подобар на моменти од Луис Хамилтон, и може да го победува следната сезона.

Розберг победи на трката за ГН на Бразил

Сител - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.та во неговата ...

Розберг го победи Хамилтон во Бразил

Телеграф - 15.11.2015

Нико Розберг е победник на Бразилското ГП, водејќи од стартот до финишот на трката во Сао Пауло пред колегата од Мерцедес и веќе крунисаниот шампион, Луис Хамилтон Розберг петта трка едноподруго стартуваше од пол-позицијата и стигна до петтиот ...

Розберг најбрз во Интерлагос

Шеталиште - 15.11.2015

Германецот Нико Розберг побеи на претпоследната сезонска трка во Формула 1, Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ ја забележа петтата победа оваа сезона, вкупно 13 во кариерата.Розберг во Бразил забележа сигурна победа, тој ...

Розберг победник на „Интерлагос“

Локално - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.та во неговата ...

Розберг пак пред Луис во Сао Пауло

Спорт - 15.11.2015

Нико Розберг е победник на Бразилското ГП, водејќи од стартот до финишот на трката во Сао Пауло пред колегата од Мерцедес и веќе крунисаниот шампион, Луис Хамилтон Розберг петта трка едноподруго стартуваше од пол-позицијата и стигна до петтиот ...

Розберг триумфираше на трката за ГН на Бразил

Вечер - 15.11.2015

Пилотот на Мерцедес, Нико Розберг триумфираше на трката за ГН на Бразил, во Формула 1, возена на патеката Интерлагос крај Сао Паоло. Германецот на патеката „Интерлагос" дојде до својата петта победа сезонава, а 13-та во кариерата, и по втор пат во ...

Розберг одигра Самба во Бразил

Оff.net - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Германецот Нико Розберг триумфираше на трката за ГН на Бразил која беше претпоследна трка во сезоната. Втор Хамилтон, трет стандардниот Себастијан ...

Розберг најдобар во Бразил

Макфакс - 15.11.2015

Германецот Нико Розберг побеи на претпоследната сезонска трка во Формула 1, Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ ја забележа петтата победа оваа сезона, вкупно 13-та во кариерата.

Розберг славеше на „Интерлагос“ за ГН на Бразил

Република - 15.11.2015

Германскиот Формула 1 возач Нико Розберг славеше во трката за Големата награда на Бразил што се возеше на патеката „Интерлагос“. Пилотот на Мерцедес ја искористи пол-позицијата и водеше во текот на целата трка.

Розберг победник на „Интерлагос“

Lider - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на денешната трка од шампионатот во Формула 1 што се возеше за Големата награда на Бразил. Розберг на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло ја забележа петтата победа оваа сезона и вкупно 13.та во неговата ...

Пол-позицијата за Розберг во Бразил

Утрински - 14.11.2015

Германецот Нико Розберг од Мерцедес, петти пат по ред ја освојува пол-позицијата во квалификациите за главните трки, а по шести пат оваа сезона го обезбедува првото стартно место. До него на утрешната главна трка во шампионатот во Формула 1 што ќе ...

Мерцедес доминираше на првиот тренинг

СуперСпорт - 14.11.2015

На првите тренинзи возени вчера пред ГН на Бразил беше видена доминација на Мерцедес. Во утринските часови најбрз беше Хамилтон додека попладне беше прв Розберг. На познатата „Интерлагос“ во Сао Паоло, тројниот шампион во Ф1 по судирот во Монако ...

Розберг ја освои петата пол-позиција по ред

СуперСпорт - 14.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ќе стартува од пол позиција на претпоследната трка во Формула 1 во Бразил. Германскиот возач стигна до својата пета пол-позиција по ред пред клупскиот колега и старо-новиот шампион Луис Хамилтон.

Розберг е незапирлив… за пол-позиции

Екипа - 14.11.2015

Нико Розберг ја продолжи извонредната серија кога станува збор за квалификациите за пол-позиција, па Германецот утре на патеката „Интерлагос“ повторно ќе стартува како лидер. Ова е петта пол-позиција во низа за асот на Мерцедес, кој стана само 13.

Петта пол позиција по ред за Розберг на „Интерлагос“

Спорт365 - 14.11.2015

Нико Розберг петти пат по ред и шести во сезоната, ќе стартува од првата позиција во Формула 1 натпреварувањето, овој пат во Гран При на Бразил. Германецот повторно го победи тимскиот колега во Мерцедес и веќе светски шампион Луис Хамилтон.

Нова пол позиција за Розберг

Алфа - 14.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ја освои пол позицијата во пресрет на неделната трка за Големата награда на Бразил. Розберг во завршната квалификациска сесија за само 78 илјадити дела од секундата беше побрз од тимскиот колега Луис Хамилтон, кој ...

Розберг крал на квалификациите: Германецот ќе стартува од пол позицијата во Интерлагос

SportMedia - 14.11.2015

Тоа е петти триумф по ред за него во квалификациите, а шести оваа сезона и подобар од него е само новиот првак Луис Хамилтон кој досега има 10 пол позиции. Токму британскиот ас го освои второто место вечерва со само 8 стотинки послабо време од ...

Пол-позицијата во Бразил за Нико Розберг

А1 On - 14.11.2015

Германецот Нико Розберг од Мерцедес, петти пат по ред ја освојува пол-позицијата во квалификациите за главните трки, а по шести пат оваа сезона го обезбедува првото стартно место. До него на утрешната главна трка во шампионатот во Формула 1 што ќе ...

Пол-позицијата во Бразил за Нико Розберг

Канал5 - 14.11.2015

Германецот Нико Розберг од Мерцедес, петти пат по ред ја освојува пол-позицијата во квалификациите за главните трки, а по шести пат оваа сезона го обезбедува првото стартно место. До него на утрешната главна трка во шампионатот во Формула 1 што ќе ...

Ф1: Петта пол-позиција за Розберг сезонава

Телеграф - 14.11.2015

Германецот ќе стартува како лидер на ГП на Бразил, откако во квалификациите го остави зад себе клупскиот колега Луис Хамилтон од кого беше побрз само осум стотинки Нико Розберг и Мерцедес ќе стартуваат од пол-позицијата на трката на Големата награда ...

Квалификации: Нико - 5-ти пат по ред

Точка - 14.11.2015

Петта пол позиција во серија за Нико Розберг и негова 21ва во кариерата е епилогот од квалификациите на Интерлагос. И 6ти тркачки викенд по ред, Хамилтон не може да стигне до својата јубилејна 50та пол позиција.

Пол-позицијата во Бразил за Нико Розберг

Локално - 14.11.2015

Германецот Нико Розберг од Мерцедес, петти пат по ред ја освојува пол-позицијата во квалификациите за главните трки, а по шести пат оваа сезона го обезбедува првото стартно место. До него на утрешната главна трка во шампионатот во Формула 1 што ќе ...

Розберг ќе стартува од пол – позицијата на трката за ГН на Бразил

Вечер - 14.11.2015

Германецот Нико Розберг ќе старртува од пол позицијата на утрешната трка во Формула 1, што ќе се вози за ГН на Бразил на патеката „Интерлагос". Ова е петта пол-позиција во низа за асот на Мерцедес, кој стана само 13.

Розберг продолжува да доминира кога се работи за пол-позициите

Република - 14.11.2015

Германскиот Формула 1 возач во тимот на Мерцедес, Нико Розберг утрешната трка за Големата награда на Бразил ќе ја стартува од пол-позицијата. Тој на денешните квалификации оствари најдобар резултат од 1:11,282 минути.

Розберг на пол позицијата во Бразил

Макфакс - 14.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на Бразил. Германецот, до петтат последовна пол позиција во сезоната на патеката Интерлагос стигна пред својот клупски колега Луис Хамилтон.

Розберг најбрз на тренинзите

Телеграф - 13.11.2015

Нико Розберг постави најбрзо време на вториот тренинг за Бразилското ГП, победувајќи го својот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон, кој беше најбрз на утринската сесија во Сао Пауло Розберг заврши со неверојатна предност од 0.458 секунди пред својот ...

Розберг најбрз на тренинзите

Спорт - 13.11.2015

Нико Розберг постави најбрзо време на вториот тренинг за Бразилското ГП, победувајќи го својот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон, кој беше најбрз на утринската сесија во Сао Пауло Розберг заврши со неверојатна предност од 0.458 секунди пред својот ...

ВИДЕО: Најава на ГН Бразил во бројки

СуперСпорт - 12.11.2015

Останаа уште две трки до крајот на Ф1 шампионатот. Се знае дека Хамилтон ќе ја одбрани титулата, но многу работи останаа нејасни пред трката во Бразил. Се вози познатиот Интерлагос, а еве едно интересно видео како најава за ...

На Хамилтон не му е добро, но ќе вози во Бразил

СуперСпорт - 12.11.2015

Хамилтон не одлета за Сао Паоло во вторникот како што беше планирано, туку ден подоцна. Причина е болеста на сегашниот светски шампион, поради која мораше да го одложи летот, но ги отфрли шпекулациите дека нема да вози на Интерлагос.

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

+инфо - 12.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон ќе се трка во Бразил

Идивиди - 12.11.2015

Светскиот шампион Луис Хамилтон ќе се трка на Бразилското ГП и покрај тоа што мораше да го одложи патот до претпоследната трка на Ф1 календарот, објавија од неговиот тим, Мерцедес. Британецот, кој ја освои третата светска титула во САД минатиот ...

Луис Хамилтон имал мала сообраќајка, дефинитивно патува за Бразил

SportMedia - 12.11.2015

Актуелниот Формула 1 шампион го одложи летот за Бразил за вчера, бидејќи изминатите неколку денови имаше зголемена телесна температура, но сега се чувствува одлично и комплетно подготвено за трката на „Интерлагос“.

Лауда го мотивира Нико да продолжи да се бори

Точка - 12.11.2015

Ники Лауда го поттикнува Нико Розберг да не се откажува од борбата со тимскиот колега Луис Хамилтон. Формула 1 легендата, кој во моментов е во раководството на Мерцедес, вели дека неговиот тим има најдобар возачки тандем во спортот, иако веќе втора ...

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

Локално - 12.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон: Се е во ред со мене, се гледаме во Бразил

Нетпрес - 12.11.2015

Актуелниот Формула 1 шампион го одложи летот за Бразил за вчера, бидејќи изминатите неколку денови имаше зголемена телесна температура, но сега се чувствува одлично и комплетно подготвено за трката на “Интерлагос”.

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

24 Вести - 11.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

ЗаЗабава - 11.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон има грип, ја пропушта трката во Бразил?

SportMedia - 11.11.2015

Портпаролот на Мерцедес изјави дека 30-годишниот Британец имал грип поради што не тренирал нормално последните денови. Вечерва, тој ќе тргне на пат кон Сао Паоло, еден ден подоцна од планираното, но дури во текот на викендот ќе биде одлучено дали ќе ...

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

А1 On - 11.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Болниот Хамилтон ќе се трка во Бразил

Телеграф - 11.11.2015

Светскиот шампион Луис Хамилтон ќе се трка на Бразилското ГП и покрај тоа што мораше да го одложи патот до претпоследната трка на Ф1-календарот, објавија од неговиот тим, Мерцедес Британецот кој ја освои третата светска титула во САД минатиот месец, ...

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

Репортер - 11.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон не го пропушта Бразил

Спорт - 11.11.2015

Светскиот шампион Луис Хамилтон ќе се трка на Бразилското ГП и покрај тоа што мораше да го одложи патот до претпоследната трка на Ф1 календарот, објавија од неговиот тим, Мерцедес Британецот, кој ја освои третата светска титула во САД минатиот ...

Хамилтон во Бразил ќе вози болен

Lider - 11.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон претстојниов викенд ќе вози на Големата награда на Бразил на патеката „Интерлагос“, иако не се чувствува најдобро, односно има температура.

Хамилтон вети дека на Интерлагос ќе победи за Сена

Екипа - 10.11.2015

Трикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, има огромен мотив да забележи победа, негова 11-та оваа сезона на победата за ГН на Бразил. Британецот порача дека на Интерлагос ќе се обиде да ја оствари првата победа во кариерата на оваа ...

Хамилтон вети победа за Сена

Идивиди - 10.11.2015

Луис Хамилтон вети дека ќе оди до максимум за да го повтори успехот на неговиот херој од детството, Аиртон Сена и конечно да победи на Бразилското ГП во Интерлагос по осум неуспешни обиди.