Васоски го победи Митрески

Време - 10.11.2006

МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ Александар Васоски беше поуспешен од Игор Митрески, откако Ајнтрахт на гости го победи Енерги котбус, со 1-0, во 11. коло од Првата фудбалска лига на Германија, во средата. Двајцата македонски репрезентативци ги одиграа сите 90 минути за своите тимови.

А. Митрески остана без тренер

Дневник - 10.11.2006

ГЕРМАНИЈА: Во македонскиот бундеслигашки дуел, Ајнтрахт Франкфурт на Александар Васоски го совлада со 1-0 на гости Енерги Котбус на Игор Митрески. Васоски по казната од еден меч неиграње се врати во одбраната на „орлите“ и го одигра целиот меч, исто како и неговиот репрезентативен колега, ...

Васоски честен со три бода од И. Митрески

Вечер Прес - 10.11.2006

Екипата од Франкфурт беше подобра за еден гол од домаќинот Котбус, кој со ова ја прекина успешната серија Како и во вторникот, гостинските екипи и во средата беа поуспешни во натпреварите од 11. коло на германската Бундеслига.

Црн викенд за фаворитите на Бундеслигата

Утрински - 06.11.2006

Само Херта од фаворитите имаше успешен викенд во мечевите од 10. коло во германското фудбалско првенство. Во Берлин „падна“ солидниот Нирнберг со 2:1. Во меѓувреме останатите фаворити за висок пласман во Бундеслигашкото друштво мака мачеа со објективно послаби противници и тоа пред своите гледачи.

Гол-првенец сезонава за Пандев

Дневник - 06.11.2006

ИТАЛИЈА: Горан Пандев конечно во 10. коло го постигна голот-првенец во калчото сезонава, откако во 17. минута од мечот против Емполи, на гости, рутински го измами голманот Бали и одблизу го доведе Лацио во водство од 1-0. Мечот заврши нерешено 1-1.

Котбус херојски на гости против Вердер

Новиот бундеслигаш Енерги Котбус со максимално борбена игра го изненади Вердер, играјќи нерешено 1-1 на гостувањето против водечкиот тим на табелата, во натпревар од 10.коло Новиот бундеслигаш Енерги Котбус со максимално борбена игра го изненади Вердер, играјќи нерешено 1-1 на гостувањето против ...

Митрески брана за напаѓачите на Вердер

Вечер Прес - 06.11.2006

Стандардниот македонски дефанзивец ги одигра сите 90 минути за својот тим кој одигра нерешено 1:1 на готувањето во Бремен Ново коло и нов успех за мекедонските интернационалци во германската Бундес лига. Најпријатно изненадување во 10. коло приреди тимот на Игор Митрески, Енерџи Котбус.