TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Европа со израелски мерки за безбедност – дали е ова иднината по нападите

Локално - 15.11.2015

“Сега многу работи зависат од обемот и времето во кое ќе се реагира по крвавиот напад во Европа. Животот има начин прилично брзо да се враќа во нормала . Но ако европските тајни служби, кои во минатото доволно добра работеле во заштитата на ...

ИСЛАМИСТИТЕ Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ФРАНЦИЈА: Ќе ви биде страв да одите во маркет (ВИДЕО)

Телеграф - 15.11.2015

Пораката е објавена само неколку часа по синхронизираните напади во Париз, во кои загинаа повеќе од 120 лица Почна светата војна против учесниците во борбата против „Исламска држава“. Ќе се плашите и ќе молите на колена.

На Европа и‘ е објавена војна

Deutsche Welle - 15.11.2015

По ноќта на ужасот во Париз, терористичката организација Исламска држава презеде одговорност за нападите со над 120 жртви. Атентатите ја немаа за цел само Франција. На потег е цела Европа, смета Александер Кудашеф.

(ВИДЕО) ИД ги предупредила парижаните за напади уште пред една година

Локално - 15.11.2015

Уште пред една година борците на “Исламска држава” ги предупредиле парижаните за претстојните терористички напади. Во видео упатено до муслиманите во Франција, терористите ги повикуваат да се приклучат на организацијата и да ја удават земјата во ...

Иако не е сеуште преземена одговорност-ИД слави на твитер

Телма - 14.11.2015

Иако се уште ни една терористичка група не ја презеде одговорноста за крвавите терористички напади во Париз, озогласената екстремистичка група „Исламска држава“ на твитер ја изрази својата радост.Грозоморните терористички напади ИД ги прослави со ...

Тоа не се аматери: Кои може да се атентаторите од Париз?

Фактор - 14.11.2015

Уште никој не ја презеде одговорноста за нападите во Париз по петочната вечер, во која загинаа – според последните податоци – барем 160 лица, а повредените надминуваат 200. Уште е исклучително рано да се очекуваат некакви изјави од полиција, ...

ИСЛАМСКА ДРЖАВА: Нападите во Париз внимателно ги планиравме

Телеграф - 14.11.2015

Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на неколку локации во центарот на Париз Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за ...

(ВИДЕО) ЏИХАДИСТИ ВО ОВА ВИДЕО И ОБЈАВИЛЕ ВОЈНА НА ФРАНЦИЈА: Палат француски пасоши и повикуваат на убиства во Париз!

Фактор - 14.11.2015

За синоќешните напади во Париз, во кои според последните податоци загинале 150 а повредени се скоро 200 луѓе, агенцијата „Ројтерс“ соопшти дека групата „Исламска држава“ објавила денеска недатирано видео со закана за напад над Франција доколку ...

ИД: Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)

Република - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое му се заканува на Франција со нов бран напади и екплозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

Еуфорија на џихадистите: ИД слави на Твитер – “Париз гори“

Репортер - 14.11.2015

ИД покрена акција на социјалните мрежи за славење на неколку терористички напади во Париз. ИД и оние кои ја подржуваат вчера со “хаштаг“ на Твитер “Париз гори“ славеа за нападот во Париз, на арабски јазик.

„Париз гори“- Исламистите слават за хоророт

Курир - 14.11.2015

Озогласената екстремистичка група „Исламска држава“ на Твитер ја изрази својата радост. Грозоморните терористички напади ИД ги прослави со реченицата „Париз гори“. Светските медиуми јавуваат дека станува збор за хаштаг на арапски јазик пропратени со ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Идивиди - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)

Вечер - 14.11.2015

„Исламска држава" објави видео во кое му се заканува на Франција со нов бран напади и екплозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

„Париз гори“- Исламистите слават за хоророт

Денешен - 14.11.2015

Озогласената екстремистичка група „Исламска држава“ на Твитер ја изрази својата радост. Грозоморните терористички напади ИД ги прослави со реченицата „Париз гори“. Светските медиуми јавуваат дека станува збор за хаштаг на арапски јазик пропратени со ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

+инфо - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИД: Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

„Париз гори“- Исламистите слават за хоророт

Lider - 14.11.2015

Озогласената екстремистичка група „Исламска држава“ на Твитер ја изрази својата радост. Грозоморните терористички напади ИД ги прослави со реченицата „Париз гори“. Светските медиуми јавуваат дека станува збор за хаштаг на арапски јазик пропратени со ...

ИД ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз

Телма - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИД СО ЗАКАНИ: „Сѐ додека продолжувате со бомбардирање, нема мирно да живеете“

Пулс24 - 14.11.2015

Исламска држава објави видео во кое ѝ се заканува на Франција со нов бран напади. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција да извршуваат напади.

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Lider - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИД се заканува: Нема мирно да живеете, ќе се плашите да одите и до продавница! (ВИДЕО)

Press24 - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

И официјално: ИД презеде одговорност за вчерашниот терор

Република - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИД: Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)

МК News - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

МРТ - 14.11.2015

Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на неколку локации во центарот на Париз. Нападите биле внимателно планирани...

ИД: Ова е само почеток! Ќе се плашите да одите и до продавница (ВИДЕО)

БркајРабота - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

24 Вести - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

Европа во страв, нема да ви се верува што изјавија членовите на ИСИС после нападите во Париз

think.mk - 14.11.2015

Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција да извршуваат напади. – Се додека продолжувате со бомбардирање, нема мирно да живеете. Ќе се плашите да одите и до продавница – вели еден од екстремистите, а пренесува Ројтерс.

ИД: Ако продолжите да не бомбардирате, нема мирно да живеете, ќе се плашите и до пазар да одите

Денешен - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 160 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ВИДЕО: ИД се заканува: Нема мирно да живеете, ќе се плашите да одите и до продавница!

За Се - 14.11.2015

„Исламска држава“ објави видео во кое и се заканува на Франција со нов бран напади и експлозии. Снимката е објавена само неколку часа по синхронизираните терористички напади во Париз. Преку видеото екстремистите ги повикуваат муслиманите во Франција ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Сител - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Утрински - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИД презеде одговорност за вчерашниот терор

Вечер - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ИСИС ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Популарно - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кој, зошто и како го нападна Париз?

Курир - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Бриф - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...

ОФИЦИЈАЛНО ја превземаа одговорноста за нападите – Еве кој го нападна Париз

МК News - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

Кој, зошто и како го нападна Париз?

Пулс24 - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кој, зошто и како го нападна Париз?

Во Штип - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кој, зошто и како го нападна Париз?

БркајРабота - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кој, зошто и како го нападна Париз?

Press24 - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

Кој, зошто и како го нападна Париз?

Орбис - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив и вооружени со автоматско оружје, ги извеле нападите на ...

ИД ја презеде одговорноста за нападите во Париз

Алсат-М - 14.11.2015

Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за терористичките напади во Париз, во кои загинаа најмалку 128 лица, а околу 250 се повредени. Во официјалното соопштение на исламистичката група се наведува дека борците од ИД, со појаси со експлозив ...