TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќелија на ИД во Албанија била прислушувана една година

А1 On - 13.11.2016

Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз израелската фудбалска репрезентција, бил прислушуван една година, бидејќи постоеле цврсти докази дека е меѓу најголемите поддржувачи на веќе осудените двајца имами за регрутирање ...

МЕЧОТ МОЖЕШЕ ДА БИДЕ КОБЕН: „Исламска држава“ планирала да ги убие Израелците во Албанија (ВИДЕО)

Телеграф - 13.11.2016

Поради овие причини, кои наведуваат дека тој е водач на ќелијата на ИД во Албанија, бил набљудуван од агентите на албанската тајна служба ШИШ и секторот за антитероризам Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз ...

Ќелија на ИД во Албанија била прислушувана една година...

Н.Македонија - 13.11.2016

Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз израелската фудбалска репрезентција Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз израелската фудбалска репрезентција, бил прислушуван една година, бидејќи ...

Ќелија на ИД во Албанија била прислушувана една година

Локално - 13.11.2016

Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз израелската фудбалска репрезентција, бил прислушуван една година, бидејќи постоеле цврсти докази дека е меѓу најголемите поддржувачи на веќе осудените двајца имами за регрутирање ...

„Исламска држава“ планирала да ги убие Израелците во Албанија

Република - 13.11.2016

Поради овие причини, кои наведуваат дека тој е водач на ќелијата на ИД во Албанија, бил набљудуван од агентите на албанската тајна служба ШИШ и секторот за антитероризам, пишува „Телеграф“.

Блиндиран стадионот во Елбасан, „Шверцери“ не биле пуштени на граница

Макфакс - 13.11.2016

Албанските безбедносни органи го блиндираа стадионот во Елбасан, како една од безбедносните мерки коишто беа преземени за натпреварот Албанија – Израел кој се одигра во сабоата вечерта, а заврши со победа на Израел од 3-0.

Ќелија на ИД во Албанија била прислушувана една година

Телевизија Нова - 13.11.2016

Еден од повеќето уапсени Албанци под сомение дека планирале напад врз израелската фудбалска репрезентција, бил прислушуван една година, бидејќи постоеле цврсти докази дека е меѓу најголемите поддржувачи на веќе осудените двајца имами за регрутирање ...

„Аѕурите“ лесно, Израел ја освои Тирана, а Србија извлече бод во Велс

Екипа - 12.11.2016

Италија и Израел освоија по три бода на гостувањата во Лихтенштајн и во Албанија во нашата квалификациска група за СП 2018. „Аѕурите“ беа огромни фаворити и тоа го покажаа уште во првото полувреме, постигнувајќи четири гола (0-4).

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци

А1 On - 12.11.2016

Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел.

Мечот Албанија - Израел ќе го обезбедуваат 2.000 полицајци

Gol.mk - 12.11.2016

2.000 полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе го обезбедуваат вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел. За безбедноста на израелската делегација во хотелот освен ...

Израел го издржа притисокот во Албанија (Видео)

SportMedia - 12.11.2016

Израел го издржа притисокот за можен терористички напад во Албанија и победи со 3:0 на гостувањето во Елбасан. Дуелот кој првично требаше да се игра во Скадар, беше презакажан за во Елбасан, поради најавите дека е можно озогласениот ИСИС да нападне.

ВИДЕО: Албанија декласирана во Елбасан од Израел, го заврши мечот со 9 играчи

Gol.mk - 12.11.2016

Во останатите два натпревари од 4. коло во нашата група, победите и трите бода ги освоија гостите. Израел ја совлада на гости Албанија, а Италија славеше победа без многу проблеми кај Лихтенштајн.

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци...

Н.Македонија - 12.11.2016

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и на единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски ...

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци

Сител - 12.11.2016

Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел.

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци

Локално - 12.11.2016

Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел.

Зголемени безбедносни мерки на фудбалскиот меч Албанија – Израел

Мета - 12.11.2016

Албанската полиција соопшти дека повеќе од 2.000 припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција се ангажирани за безбедноста на квалификацискиот меч за Светското фудбалско првенство меѓу Албанија и Израел, ...

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци

еМагазин - 12.11.2016

Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел.

Натпреварот Албанија-Израел ќе го обезбедуваат две илјади полицајци

Lider - 12.11.2016

Над две илјади полициски службеници, припадници на специјалната полициска единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција ќе се грижат за безбедноста на вечерашниот фудбалски натпревар Албанија-Израел.

Албанската полиција на нозе: Израелците не смеат да излезат од хотел

Нова ТВ - 11.11.2016

Бројни полициски сили преземаат големи безбедносни мерки во организацијата на мечот меѓу Албанија и Израел во квалификациите за СП 2018. Како што можеше да се очекува, а беше случај и во Скопје, припадници на МОСАД и овојпат се дел од гостинската ...

Тензично во Албанија: Уапсени припадници на ИСИС, најде и динамит за мечот Албанија - Израел

Спортклуб - 11.11.2016

Фудбалерите на Албанија и Израел утре го играат својот квалификациски натпревар во рамките на квалификациите за СП во Русија 2018 година. Како што можеше да се претпостави, ситуацијата ќе биде тензична, бидејки има најави од терористички напади и ...

Агенти од Мосад во Албанија и Косово

Р.С.Европа - 10.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица, за кои постои сомнеж дека планирале терорисички напади врз ...

Најава за терористички напад прави проблеми за мечот Албанија - Израел

Спортклуб - 10.11.2016

Натпреварот од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година меѓу Албанија и Израел во сабота ќе се одигра на друг стадион поради очекувана терористичка закана, јавија медиумите во Албанија.

Агенти од МОСАД пристигнаа во Албанија и Косово

Канал5 - 10.11.2016

Агенти на израелската тајна служба МОСАД пристигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица, за кои постои сомнеж дека планирале терорисички напади врз ...

Агенти од Мосад пристигнаа во Албанија и Косово

Локално - 10.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица, за кои постои сомнеж дека планирале терорисички напади врз ...

Агенти од Мосад пристигнаа во Албанија и Косово

Вечер - 10.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и ...

Најава за терористички напад прави проблеми за мечот Албанија – Израел

Канал 77 - 10.11.2016

Натпреварот од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година меѓу Албанија и Израел во сабота ќе се одигра на друг стадион поради очекувана терористичка закана, јавија медиумите во Албанија – пишува поталот Спортклуб.

Од безбедносни причини Албанија-Израел во Елбасан

Тера - 09.11.2016

Фудбалскиот сојуз на Албанија соопшти дека од безбедносни причини го сменил градот во кој ќе се игра квалификацискиот натпревар за пласман на Светското рпвенство помеѓу Албанија и Израел. Домаќинот ќе го пречека Израел во Елбасан, а не како што ...

Агенти од Мосад пристигнаа во Албанија и Косово

А1 On - 09.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица, за кои постои сомнеж дека планирале терорисички напади врз ...

Од безбедносни причини Албанија-Израел во Елбасан

Точка - 09.11.2016

Фудбалскиот сојуз на Албанија соопшти дека од безбедносни причини го сменил градот во кој ќе се игра квалификацискиот натпревар за пласман на Светското рпвенство помеѓу Албанија и Израел. Домаќинот ќе го пречека Израел во Елбасан, а не како што ...

Агенти на Мосад пристигнаа во Албанија

Точка - 09.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад во вторник пристигаа во Албанија, по апсењето на четворица џихадисти, за кои постои сомнение дека планирале терористички напад за време на фудбалскиот натпревар Албанија-Израел, што на 12 ноември требаше да ...

Агенти од Мосад пристигнаа во Албанија и Косово...

Н.Македонија - 09.11.2016

Агенти од Мосад пристигнаа во Албанија и Косово Агенти на израелската тајна служба Мосад притстигнале во Албанија и Косово, за да им помогнат на тамошните служби во справување со групата уапсени џихадисти и други осомничени лица, за кои постои ...

Од безбедносни причини Албанија-Израел во Елбасан

Макфакс - 09.11.2016

Reportaza vo kratovskiot kraj na mestoto Cocev kamen.29 Juli 2005.Kratovo Фудбалскиот сојуз на Албанија соопшти дека од безбедносни причини го сменил градот во кој ќе се игра квалификацискиот натпревар за пласман на Светското рпвенство помеѓу ...

Агенти на Мосад пристигнаа во Албанија

Макфакс - 09.11.2016

Агенти на израелската тајна служба Мосад во вторник пристигаа во Албанија, по апсењето на четворица џихадисти, за кои постои сомнение дека планирале терористички напад за време на фудбалскиот натпревар Албанија-Израел, што на 12 ноември требаше да ...

Поради терористички закани мечот Албанија-Израел преселен во Елбасан

Нова ТВ - 08.11.2016

Фудбалската Федерација на Албанија соопшти дека мечот против Израел од квалификациите за мундијалот во Русија е префрлен од Скадар во Елбасан поради безбедносни причини. Медиумите во Албанија пренесоа дека се приведени четири лица кои биле поврзани ...

Поради закана од терористички напади мечот Албанија-Израел префрлен од Скадар во Елбасан

МКД - 08.11.2016

Фудбалската Федерација на Албанија соопшти дека мечот против Израел од квалификациите за мундијалот во Русија е префрлен од Скадар во Елбасан поради безбедносни причини Медиумите од Израел пренесуваат дека албанските безбедносни сили добиле ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

А1 On - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот албанија-израел

ТВ21 - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

СТРАШНА НАЈАВА: ИСИС ќе нападне на дуелот Албанија-Израел!?

SportMedia - 08.11.2016

Дуелот меѓу Албанија и Израел кој треба да се игра в сабота, во Скадар, можно е да биде одложен и да се игра неколку дена подоцна и тоа во друг град. Причина за ова е најавата која ја добиле албанските власти, дека можно е да се случи терористички ...

Терористичките закани албанската репрезентација од Скадар ја однесоа во Елбасан

Gol.mk - 08.11.2016

Натпреварот од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година помеѓу Албанија и Израел, кој треба да се игра в сабота во Сакдар ќе се одигра на друг стадион поради очекувана терористичка закана, јавија медиумите во Албанија.

СОЗНАНИЈА НА „МОСАД“: Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Телеграф - 08.11.2016

Поради постоење сомнеж дека и натаму е можен обид за терористички напад, фудбалскиот натпревар наместо во Скадар, ќе се одигра на стадионот во Елбасан Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Курир - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел...

Н.Македонија - 08.11.2016

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското ...

Притворени четворица џихадисти, подготвувале терористички акт на натпреварот меѓу Албанија и Израел

Точка - 08.11.2016

Албанското МВР соопшти дека уапсило четворица албански државјани од Скадар, за кои постојат сомневања дека подготвувале терористички акт проти израелските фудбалер на натпреварот помеѓу Албанија и Израел, кој требаше да се игра на 12-ти ноември во ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Локално - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

Џихадисти планирале напад врз израелските фудбалери во Албанија

Фактор - 08.11.2016

Фудбалскиот натпревар меѓу Албанија и Израел е прогласен за меч со висок ризик откако полицијата уапси четворица албански државјани осомничени за тероризам. - Израелската тајна служба Мосад доставила информации до албанските власти дека се ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Репортер - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Press24 - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Република - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...

ИСИС подготвувала терористички акт на натпреварот меѓу Албанија и Израел?!

Актуелно24 - 08.11.2016

Истиот извор соопштил дека под надгледување од страна на полицијата се ставени и околу 30-тина други лица, поврзани со оваа група, а кои живеат во Скадар, Тирана, Пешкопеја и други градови низ земјата, а за кои се оценува дека се опасни.

ИСИС планира терористички над репрезентативците на Израел

Вечер - 08.11.2016

Домаќинот веќе предложи дуелот да биде презакажан за наредниот вторник и да се одигра во Елбасан Квалификацискиот дуел за престојниот Мундијал во Русија, помеѓу селекциите на Албанија и Израел кој треба да се игра в сабота, во Скадар, најверојатно ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Пулс24 - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените информации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на извори во Министерство за ...

Уапсените албански џихадисти подготвувале напад на натпреварот Албанија-Израел

Телевизија Нова - 08.11.2016

Апсењето на четворицата албански државјани минатиот петок под обвинение за тероризам, следувало по добиените инфромации од израелската тајна служба, објави електронското издание на весникот „Панорама“, повикувајќи се на изори во Министерство за ...