TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викенд временска прогноза... Какво време не очекува во понеделник?

Факултети - 05.10.2013

Уште едно зимско утро во Македонија и појава на нов умерен мраз. Еве некои од измерените утрински температури во 05:00 часот: Скопје 0°C, Охрид 2°C, Прилеп 0°C, Гевгелија 4°C, Берово -5°C, Маврово ...

Метео - Сончево време со слаб ветер и температура до 22-риот степен

Inpress - 05.10.2013

Скопје, 5. октомври 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде ведро, тивко и студено со температури на места под нулата во утринските часови, при што ќе има појава на приземен мраз.

Студено утро, сончев ден

Бизнис Инфо - 04.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Сончев, но ладен петок

+инфо - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта беше ведро и студено со утрински температури на некои места и под нулата, а на некои места имаше ...

Сонце, ветер и температура до 18-от степен

Точка - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Сончево со умерен северен ветер

Тера - 04.10.2013

Сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе има појава на приземен мраз.

Сонце, ветер и температура до 18-от степен

Нетпрес - 04.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места температурата и под нулата, при што ќе ...

Сончево со умерен северен ветер

Кукурику - 04.10.2013

Времето денеска ќе биде с ончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 18 степени Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на некои места и ...

Сончево и свежо време, температура до 18 степени

Курир - 04.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата во земјава ќе се движи од седум до 18 степени. Во текот на ноќта ќе биде ведро и студено со утрински температури на ...

Негативни утрински температури и сонце „со заби“ во текот на денот

Sky - 04.10.2013

Денеска во Македонија во раните утрински часови се очекува појава на слаба магла и студено утро. Во текот на денот времето ќе биде сончево но со ниска температура.

Времето утре: Наутро мраз, преку ден сончево

Sky - 04.10.2013

Утрото ќе биде ведро, тивко и студено со температури на места под нулата, при што ќе има појава на приземен мраз. Преку денот сончево со слаб ветер претежно од јужен правец.

Најстудено утро оваа есен - будење на минус 4

Press24 - 04.10.2013

Утре времето ќе биде постудено и понекаде магловито наутро,а во текот на денот ќе биде претежно сончево и ветровито. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер а во западните предели ќе дува умерен ...

Времето денеска ќе биде сончево и ветровито

Р.С.Европа - 07.01.2015

- Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус пет, а дневната од минус пет до два степена.

Денеска постудено, а утре утринските температури под 0 степени

МКД - 03.10.2013

Денеска времето ќе биде умерено облачно, со ветер од северен правец и со максимални дневни температури до 17 Целзиусови степени. Претпладне ќе преовладува умерена облачност, а поплладне не очекува ...

Време: Сончево, ветровито и постудено

А1 On - 03.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж ...

Студен четврток

+инфо - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Студено време, температури до 17 степени

Вечер - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Умерена облачност и пониски температури

Телеграф - 03.10.2013

Во Скопје претежно сончево, ветровито и постудено. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 13 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и ...

Денеска постудено, а утре утринските температури под 0 степени

Тера - 03.10.2013

Денеска времето ќе биде умерено облачно, со ветер од северен правец и со максимални дневни температури до 17 Целзиусови степени. Претпладне ќе преовладува умерена облачност, а поплладне не очекува ...

Студено време, температури до 17 степени

Курир - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Сончево време проследено со ветер

Турлитава - 03.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 10 до 17 степени.

Претпладне умерено облачно, попладне пад на температурите

Sky - 03.10.2013

Денеска времето во Републикава ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во попладневните часови се очекува разведрување и пад на температурите.

Битолчани се тресат - температура од 9°C

Орбис - 03.10.2013

Денеска времето ќе биде умерено облачно, со ветер од северен правец и со максимални дневни температури до 15 Целзиусови степени. Претпладне ќе преовладува умерена облачност, а поплладне не очекува ...

Сончево со ветер

Portal - 03.10.2013

Сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Температурите ќе се движат од 7 до 17 целзиусови степени.

Времето денес: Сончево, ветровито и студено – максимална температура до 17 степени

Популарно - 03.10.2013

Во Македонија денеска ќе преовладува студено и ветровито време, со максимални температури до 17 степени. Претпладне ќе има мала до умерена облачност и ќе дува умерен засилен северен ветер долж ...

Сончево со ветер

Макфакс - 03.10.2013

Сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Температурите ќе се движат од 7 до 17 Целзиусови степени.

Претежно сончево време проследено со ветер

Денешен - 03.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а ...

Облаци, дожд и ветер

Бизнис Инфо - 02.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 8 до 19 ...

Временска прогноза: Студени утра со минус температури

Факултети - 02.10.2013

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне разведрување и ќе биде претежно сончево, ветровито и студено.

Зимско утро во Македонија.... Какво време не очекува овој викенд?

Факултети - 02.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, и по студеното утро во текот на денот ќе биде сончево и студено. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ...

Облачно и ветровито, попладне дожд

+инфо - 15.01.2016

Времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне и кон крајот на денот. Во западните делови и на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој ќе достигнува брзина и над 70 ...

Од петок температури под нулата

Вечер - 02.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Облачно со слаб локален дожд

Сител - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Денеска променливо облачно со локален дожд

Либертас - 02.10.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Облачно време со слаб дожд и температура до 19-от степен

Точка - 02.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Температурите ќе се движат од осум до 19 степени.

Попладне со услови за слаб дожд, ќе дува северен ветер

Точка - 02.10.2013

Сончево со умерена облачност, попладне на места значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен, попладне повремено засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Времето утре во Македонија ќе биде сончево

Бриф - 02.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.

Од петок температури под нулата

Курир - 02.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Денеска променливо време

Република - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од пет до 14, а дневната ќе биде од 11 до 19 степени.

Облачно време со слаб дожд и температура до 19-от степен

Нетпрес - 02.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. температурите ќе се движат од осум до 19 степени.

Променливо време со слаб, локален дожд

Курир - 02.10.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Денеска врнежливо и ветровито време

Press24 - 02.10.2013

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Умерено облачно време со посвежо утро

Sky - 02.10.2013

Денеска времето во Република Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Се очекува да дува еверозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер со ...

Денеска до 19 степени

еВести - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Вермето денеска

Турлитава - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Променливо облачно со локален дожд

Кукурику - 02.10.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Времето денес: Пониски температури и засилен северен ветер

Популарно - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Попладне со услови за слаб дожд, ќе дува северен ветер

Нетпрес - 02.10.2013

Сончево со умерена облачност, попладне на места значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен, попладне повремено засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Сабајле и ноќе грч ладно - еве какви температури да очекувате

Press24 - 02.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а ...

Времето денес - повторно дожд

OnAir FM - 02.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Од утре голем пад на температурите

OnAir FM - 02.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер.

Најстуден 3-ти октомври во последните 13 години

Република - 02.10.2013

Утрешниот ден ќе биде најстудениот 3-ти октомври според температурите забележани во последните 13 години. Максимална температура од 18 степени ќе се достигне само во Гевгелија и Дојран.

Утрешниот 3-ти октомври ќе биде најстуден во последните 13 години!

Курир - 02.10.2013

Иако утрото и претпладнето во поголем дел од земјата ќе бидат со променливо време со умерена облачност, сепак попладнето и вечерта ни носат разведрување.

Овој 3 октомви ќе биде најстуден во последните 13 години

Press24 - 02.10.2013

Иако утрото и претпладнето во поголем дел од земјата ќе бидат со променливо време со умерена облачност, сепак попладнето и вечерта ни носат разведрување, јавува Метеопро .

Облачно и ветровито време

Макфакс - 02.10.2013

Претежно облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а на места засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 8 до 19 Целзиусови степени.

Времето денеска: Променливо и ветровито

24 Вести - 01.10.2013

Променливо облачно и со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер.

Времето денес и прогноза за наредни три дена

Факултети - 01.10.2013

Во Македонија во вторник ќе биде облачно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, постепено разведрување во источните и југоисточните предели.

Време: Претежно облачно со врнежи од дожд

А1 On - 01.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Скопје утре максимални 14 степени

Н.Македонија - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер, пренесува МИА Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 ...

Утре студено и ветровито

А1 On - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Нема спас од дождот

+инфо - 01.10.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

Времето утре со слаб дожд и умерен ветер

+инфо - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 14 Целзиусови степени, а дневната од 11 до ...

Денеска врнежливо време

Либертас - 01.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне делумно ќе има појава на локален дожд.

Умерено облачно со дожд, попладне - разведрување

Канал5 - 01.10.2013

Во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со повремени локални врнежи од дожд претежно во западните предели. Попладне врнежите ќе престанат и постепено разведрување во источните и југоисточните ...

Утре променливо облачно со локален дожд и температура до 19 степени

Канал5 - 03.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во утринските часови особено во северните делови од земјава се очекуваат локални врнежи од дожд. Во текот на денот врнежите ќе престануваат и облачноста ќе почне да се ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Умерен ветер и дожд

Телеграф - 01.10.2013

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд и ќе дува слаб до умерен северен ветер Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во ...

Облачно време со локален дожд и силен ветер

Точка - 01.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува разведрување, а ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигне и брзина од 70 ...

Утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

Бриф - 01.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14, а дневната од 11 до 19 степени.

Облачно време со локален дожд и силен ветер

Нетпрес - 01.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува разведрување, а ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигне и брзина од 70 ...

Умерено облачно со дожд, попладне постепено разведрување

Скопје инфо - 01.10.2013

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно со повремени локални врнежи од дожд претежно во западните предели. Попладне врнежите ќе престанат и постепено разведрување во источните и ...

Облачно време со ветер и локален дожд

Курир - 01.10.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

Облачно и врнежливо време

Турлитава - 01.10.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

Облачно и дожд

Кукурику - 01.10.2013

Времето денеска претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само во некои делови од Македонија ќе има појава на локален дожд.

Временска прогноза: Дожд и засилен северен ветер – во следните денови заладување за 10 степени

Популарно - 01.10.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Облачно време со локален дожд

ВИС - 01.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува разведрување, а ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигне и брзина од 70 ...

Од петок температурите одат во минус

Press24 - 01.10.2013

Во среда во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен северен и североисточен ветер, јавува ...

Времето утре облачно со врнежи од дожд

24 Вести - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Драстично опаѓање на темперaтурите - утре облачно и дождливо време

Канал5 - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Времето денес облачно, носете си чадори

Сител - 30.09.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Утре облачно со врнежи од дожд

Бриф - 30.09.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Неделна анализа - Дожд, ветер и голем пад на температурите

Скопје инфо - 30.09.2013

Во Македонија во понеделник ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Поинтензивни врнежи од дожд ќе има во попладневните и вечерните часови.

Претпладне умерено облачно, попладне претежно сончево

Скопје инфо - 03.10.2013

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне разведрување и ќе биде претежно сончево, ветровито и студено.

Свеж и врнежлив ден

Press24 - 30.09.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.

Дожд и ветар не очекува утре

Maxim - 30.09.2013

Во текот на утрешниот ден времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд, а ќе дува и ...