TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јулија Тимошенко боледува од САРС

Канал5 - 15.11.2013

Поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко се наоѓа во болница во Харков. Таа боледува од САРС - тешка форма на респираторна инфекција. До подобрувањето на нејзианта состојба посетите и се ...

Украина ја продава Тимошенко на Европа за 20 милијарди долари

Точка - 15.11.2013

Украинските власти и предложија на Европа, која бара ослободување на Јулија Тимошенко, да ги компензира економските загуби, што таа и ги нанесе на Украина од склучувањето на договорот со Русија во ...

Украина ја продава Тимошенко на Европа за 20 милијарди долари

Нетпрес - 15.11.2013

Украинските власти и предложија на Европа, која бара ослободување на Јулија Тимошенко, да ги компензира економските загуби, што таа и ги нанесе на Украина од склучувањето на договорот со Русија во ...

Тимошенко боледува од САРС

Република - 15.11.2013

Поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко боледува од САРС и во моментот се лекува во болница во Харков, соопшти прес службата на затворските институции во Украина.

Украина ја продава слободата на Јулија Тимошенко за 20.000 милијарди долари

Maxim - 15.11.2013

Властите во Унгарија и предложија на Европа, за ослободувањето на Јулија Тимошенко да ги компензираат економските загуби кои таа и ги нанесе на Украина.

ЕУ ја продолжи мисијата за следење на судбината на Тимошенко

Р.С.Европа - 14.11.2013

Мисијата на ЕУ која ја следи судбината на затворената поранешна премиерка на Украина Јулија Тимошенко е продолжена до Самитот на Унијата за Источно партнерство, што ќе биде одржан на 28 и 29 ноември ...

ЕУ повторно ја предупреди Украина

Р.С.Европа - 14.11.2013

Високиот пратеник на Европската унија Александар Квашњевски денеска ја предупреди Укрина да не ја пропушта шансата и да го потпише клучниот договор со Унијата на самитот во Вилнус кон крајот на ...

ЕП: Недовербата власт-опозиција не дозволува решавање на случајот Тимошенко

А1 On - 14.11.2013

Хроничната недоверба меѓу властите и опозицијата во Украина не дозволи досега да се реши проблемот со поранешната премиерка Јулија Тимошенко. Тоа се вели во официјална изјава на ЕП по извештајот за ...

Недовербата власт-опозиција не дозволува решавање на случајот Тимошенко

+инфо - 14.11.2013

Хроничната недоверба меѓу властите и опозицијата во Украина не дозволи досега да се реши проблемот со поранешната премиерка Јулија Тимошенко. Тоа се вели во официјална изјава на ЕП по извештајот за ...

Недовербата власт-опозиција не дозволува решавање на случајот Тимошенко, смета ЕП

Сител - 14.11.2013

Хроничната недоверба меѓу властите и опозицијата во Украина не дозволи досега да се реши проблемот со поранешната премиерка Јулија Тимошенко. Тоа се вели во официјална изјава на ЕП по извештајот за ...

ЕУ повторно ја предупреди Украина

Локално - 14.11.2013

Високиот пратеник на Европската унија Александар Квашњевски денеска ја предупреди Укрина да не ја пропушта шансата и да го потпише клучниот договор со Унијата на самитот во Вилнус кон крајот на ...

ЕП: Недовербата власт-опозиција не дозволува решавање на случајот Тимошенко

Телеграф - 14.11.2013

Членовите на мисијата се со намера да ја посетат Украина уште еднаш пред почетокот на средбата од програмата Источно партнерство во Вилнус на 28-29 ноември на која Киев се надева на договор за ...

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Тимошенко

Курир - 14.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

Владејачката партија во Украина ѝ предложи на ЕУ да плати за слободата на Тимошенко

Portal - 14.11.2013

Европската унија мора да и' да надомести на Украина отштета во износ на 20 милијарди американски долари којашто е предизвикана од страна од поранешната премиерка Јулија Томошенко со потпишување на ...

Владејачката партија во Украина и' предложи на ЕУ да плати за слободата на Тимошенко

Макфакс - 14.11.2013

Европската унија мора да и' да надомести на Украина отштета во износ на 20 милијарди американски долари којашто е предизвикана од страна од поранешната премиерка Јулија Томошенко со потпишување на ...

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Тимошенко

24 Вести - 13.11.2013

Преговарачка екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

Лекување на Тимошенко во странство?

Р.С.Европа - 13.11.2013

Украинскиот парламент се очекува денеска да расправа за закон со кој ќе и се дозволи на затворенета поранешна премиерка Јулија Тимошенко да патува во Германија на медицински третман.

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Јулија Тимошенко

Алфа - 13.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Јулија Тимошенко

А1 On - 13.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

ЕУ ѝ даде уште една недела на Украина за донесување на реформските закони

А1 On - 13.11.2013

Седницата на Врховната рада закжана за 19 ноември, ќе биде последната украинска шанса за усвојување на законите што се неопходни за потпишувањето на Договорот за асоцијација меѓу Украина и ЕУ, изјави ...

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Тимошенко

+инфо - 13.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

ЕУ ѝ даде уште една недела на Украина за донесување на реформските закони

+инфо - 13.11.2013

Седницата на Врховната рада закжана за 19 ноември, ќе биде последната украинска шанса за усвојување на законите што се неопходни за потпишувањето на Договорот за асоцијација меѓу Украина и ЕУ, изјави ...

Под закана на ЕУ, Украина мора да ја прати Тимошенко во Германија

Локално - 13.11.2013

Украинскиот парламент се очекува денеска да расправа за закон со кој ќе и се дозволи на затворенета поранешна премиерка Јулија Тимошенко да патува во Германија на медицински третман.

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Јулија Тимошенко

Бриф - 13.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Тимошенко

Телеграф - 13.11.2013

Ослободувањето на поранешната премиерка е главниот услов за потпишување на „историскиот договор“ меѓу ЕУ и Украина Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на ...

ЕУ ѝ даде уште една недела на Украина за донесување на реформските закони

Телеграф - 13.11.2013

Квашњевски и Кокс вечерва треба во ЕУ да го претстават извештајот за резултатите од активностите на нивната набљудувачка мисија во Украина Седницата на Врховната рада закажана за 19 ноември ќе биде ...

ЕУ притиска врз Украина за ослободување на Тимошенко

Press24 - 13.11.2013

Ослободувањето на Јулијана Тимошенко која во 2011 година беше осудена на седум години затвор, за „злоупотреба на службената должност“ е главниот услов за потпишување на „историскиот договор“ меѓу ЕУ ...

Литванија го повика Јанукович да го спаси договорот со ЕУ

Portal - 13.11.2013

Литванија, моменталниот ротирачки претседавач со ЕУ , во средата му порача на претседателот на Украина Виктор Јанукович, дека сè уште може да го спаси историскиот договор за зона за слободна трговија ...

Литванија го повика Јанукович да го спаси договорот со ЕУ

Макфакс - 13.11.2013

Литванија, моменталниот ротирачки претседавач со ЕУ , во средата му порача на претседателот на Украина Виктор Јанукович, дека сè уште може да го спаси историскиот договор за зона за слободна трговија ...

ЕУ притиска врз Украина за ослободување нa Тимошенко

Денешен - 13.11.2013

Преговарачката екипа на ЕУ пристигна во Киев во обид да издејствува ослободување на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко и нејзино префрлање во Германија на лекување.

Историскиот договор меѓу ЕУ и Украина не може да помине без слободата на Тимошенко

Maxim - 13.11.2013

Ослободувањето на Јулијана Тимошенко која во 2011 година беше осудена на седум години затвор, за „злоупотреба на службената должност“ е главниот услов за потпишување на „историскиот договор“ меѓу ЕУ ...

Тимошенко го обвини Јанукович за уништување на европските шанси на Украина

24 Вести - 12.11.2013

Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко го обвини денеска претседателот на Украина, Виктор Јанукович дека ги уништил шансите на земјата за потпишување на договорот за асоцијација во Европската ...

Обвинение против главниот бранител на Тимошенко

Р.С.Европа - 12.11.2013

Главниот бранител на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко е обвинет дека ја тепал својата поранешна сопруга. Сергеј Власенко долгогодишниот адвокат на Тимошенко и нејзин сојузник е ...

Тимошенко:Јанукович ги уништи европските шанси на Украина

Н.Македонија - 12.11.2013

Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко го обвини денеска претседателот на Украина, Виктор Јанукович дека ги уништил шансите на земјата за потпишување на договорот за асоцијација во Европската ...

Тимошенко го обвини Јанукович за уништување на европските шанси на Украина

А1 On - 12.11.2013

Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко го обвини денеска претседателот на Украина, Виктор Јанукович дека ги уништил шансите на земјата за потпишување на договорот за асоцијација во Европската ...

Тимошенко го обвини Јанукович за уништување на европските шанси на Украина

+инфо - 12.11.2013

Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко го обвини денеска претседателот на Украина, Виктор Јанукович дека ги уништил шансите на земјата за потпишување на договорот за асоцијација во Европската ...

Адвокатот на Тимошенко уапсен поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга

Кирилица - 12.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко вчера бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и формално ...

Тимошенко: Јанукович ги уништува европските шанси на Украина

Телеграф - 12.11.2013

Украина се надева дека ќе потпише договор за слободна трговија и политичка асоцијација со ЕУ на самитот на Унијата во Вилнус кон крајот на ноември Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко ...

Тимошенко го обвини Јанукович за уништување на европските шанси на Украина

Бриф - 12.11.2013

Поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко го обвини денеска претседателот на Украина, Виктор Јанукович дека ги уништил шансите на земјата за потпишување на договорот за асоцијација во Европската ...

Обвинителството го сослуша адвокатот на Јулија Тимошенко

24 Вести - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко денеска бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и ...

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Утрински - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Уапсен адвокатот на Тимошенко

А1 On - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Обвинителството го сослуша адвокатот на Јулија Тимошенко

Н.Македонија - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко денеска бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и ...

Обвинителството го сослуша адвокатот на Јулија Тимошенко

А1 On - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко денеска бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и ...

Уапсен адвокатот на Тимошенко

+инфо - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Обвинителството го сослуша адвокатот на Јулија Тимошенко

+инфо - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко денеска бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и ...

Уапсен адвокатот на Тимошенко

Кирилица - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Сител - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Обвинителството го сослуша адвокатот на Јулија Тимошенко

Канал5 - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко денеска бил сослушан од Јавниот обвинител поради сомнеж дека ја тепал својата поранешна сопруга, за што би можел да биде и ...

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Бриф - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Телеграф - 11.11.2013

Јаценјук на денешната седница на една парламентарна комисија изјавил дека добил информација оти адвокатот на Тимошенко, Серхиј Власенко е уапсен Главниот адвокат на поранешната украинска премиерка ...

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Курир - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук Олга Лапо.

Уапсен адвокатот на Тимошенко

Нетпрес - 11.11.2013

Уапсен е главниот адвокат на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко, тврди опозицијата во Украина. Ова се случува во момент кога Западот покажува силен притисок Тимошенко да биде ослободена ...

Украина под притисок на Русија поради ЕУ

Макфакс - 11.11.2013

Украина се движи кон Западот, 22 години откако формално се одвои од Советскиот Сојуз и Москва, пишува Al Jazeera. Поранешната советска република Украина, во Европа гледа заштитник на својата ...

Уапсен адвокатот на Јулија Тимошенко

Денешен - 11.11.2013

Главниот адвокат на поранешниот украински премиер Јулија Тимошенко е уапсен, соопшти денеска портпаролката на опозицискиот лидер Арсениј Јаценјук, Олга Лапо.