TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал: Победа го презеде врвот на табелата од Вардар

А1 - 16.11.2003

Спортивно од Европа и светот македонската фудбалска репрезентација викендов мирува, па домашниот шампионат е повеќе од актуелен. Победа повторно го презеде врвот на табелата од Вардар. И Силекс го мина шампионот кој по низата скандали попушти во Струмица.

Зекири: Тоа се чисти дезинформации

Утрински - 14.11.2003

Во Слога Ј. негираат дека поединци поради "шверцерите" не сакале да истрчаат во вториот дел против Вардар САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Воопшто не се точни пишувањата во одделни весници дека некои фудбалери на Слога Југомагнат, поради непримерните скандирања на навивачката група "шверцери", одбиле да излезат ...

Победа два меча на гости домаќин

Вест - 13.11.2003

Дисциплинска комисија на ФФМ Поради слабата организација на мечот од 13. прволигашко коло против Слога Југомагнат, кога беше нападнар судијата Тони Глигоров, од страна на Дисциплинската комисија на ФФМ Победа од Прилеп е казната со два натпревари играње на страна, како и со парична казна од 5.000 ...

Победа ќе плати 5.000 евра, и 2 средби ќе игра во Струга

Утрински - 13.11.2003

Очекувани казни за актерите во првата фудбалска лига За физичкиот напад врз судијата Тони Глигоров од Струмица веднаш по завршувањето на првенствениот дуел меѓу екипите на Победа и Слога Југомагнат во Прилеп, овој клуб е казнет со парична казна од 5.000 евра, а прилепчаните две средби ќе одиграат ...

Победа на две средби ќе биде домаќин во Струга

Дневник - 13.11.2003

Прволигашот Победа наредните две средби како домаќин ќе ги игра во Струга. Ова откако дисциплинскиот комесар на ФФМ Зејди Салиу вчера ги казни прилепчани со играње два натпревари на стадион оддалечен најмалку 100 километри од Прилеп. Повод беше инцидентот во кој по средбата со Слога Ј.

Победа казнета со два натпревари неиграње на стадионот во Прилеп

А1 - 12.11.2003

Два натпревара неиграње на стадионот во Прилеп и парична казна од пет илјади евра. Тоа е санкцијата што дисциплинскиот комесар при Фудбалската федерација на Македонија Зејди Салиу денеска и ја изрече на Победа, за физичкиот напад врз судијата Тони Глигоров по прволигашкиот дуел со Слога Југомагнат.

Навивачите каменуваа, Слога Југомагнат го плаќа цехот

Вест - 11.11.2003

По третото полувреме по мечот во Чаир Прволигашот Слога Југомагнат ќе биде казнет за настаните што се случија по неделното дерби со Вардар. Иако преставникот на Вардар во записникот нема никакви забелешки околу организацијата и судењето, најверојатно клубот од Чаир од страна на дисциплинската ...

Победа казната ќе ја одработи во Охрид или во Струга

Вест - 11.11.2003

По суспендирањето на теренот во Прилеп Натпреварот од 15. прволигашко коло против екипата на Напредок, фудбалерите на Победа најверојатно ќе го одиграат во Охрид или во Струга. Шансите на Струга се поголеми, бидејќи тамошниот градскиот стадион беше неодамна реновиран.

Слога на Чаир, но без публика?

Дневник - 11.11.2003

Стадионот на фудбалскиот прволигаш Слога Југомагнат нема да биде суспендиран поради инцидентите што ги направија нејзините навивачи на завчерашниот меч на Вардар, но чаирчани нема да побегнат од казна - играње пред празни трибини.

Каменолом и разоружување

Дневник - 11.11.2003

Коментар - Милорад Стојмановски Стадионот на Чаир станува каменолом кога се игра градското фудбалско дерби меѓу Слога Југомагнат и Вардар. Катапултираните парчиња бетон кон актерите на мечот всушност се дежаву-епизода од пред неколку години, кога овие две екипи го местеа резултатот.

Слога и Вардар ги поделија бодовите на Чаир

Вест - 10.11.2003

Прва фудбалска лига - 14.коло "Црвено -црните" со помош на специјалните одреди на полицијата го напуштија теренот.- Поради исклучувањето на голманот Николоски вардарците речиси триесетина минути играа со играч повеќе Фудбалерите на Слога Југомагнат и Вардар, во дербито на 14 прволигашко коло играа ...

Чаирчани стерилни, црвено-црните премногу резервирани

Утрински - 10.11.2003

Слога Ј. и Вардар ги поделија бодовите играјќи 1:1 во дербито од 14 коло САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Во дербито од 14 коло во македонското фудбалско првенство Слога Ј. и Вардар ги поделија бодовите играјќи нерешено 1:1, а доколку Вандаир беше побрз за дел од секундата во 87 минута многу лесно можеше да се ...

Мирно на теренот, жестоко на трибините

Дневник - 10.11.2003

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 14. КОЛО: СЛОГА И ВАРДАР РЕМИЗИРА Пораз на Победа на Градски, три црвени картони во Кратово, по пет гола во Кичево и Делчево Слога Југомагнат и Вардар ги поделија бодовите во дербито од 14. коло од првата фудбалска Лига, откако на стадионот на Чаир ремизираа со 1-1.