TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БИБЛ: Пековиќ од КК Кожув со најдобри перформанси на колото

Tip.com.mk - 15.11.2014

Српскиот кошаркар кој игра на позицијата крило, Миладин Пековиќ (197 см., 1983 год) имаше еден одличен натпревар во последниот меч од Балканската (БИБЛ) лига во четвртото коло во дресот на македонскиот кошаркарски клуб Кожув. 31.

Подолга „ротација“, побрзо до целта

Спорт - 14.11.2014

Двоен македонски триумф во четвртиот круг од натпреварите во БИБЛ лигата. Прво Куманово, а потоа и Кожув запишаа уште по една балканска победа Освоија уште по два бода по што гевгеличани се вмешаа и во трка за првото место во групата „А“.

Кожув перфектен, настрада и Сигал Приштина

Дерби - 13.11.2014

Екипата на Кожув ја запиша третата победа во исто толку натпревари во БИБЛ лигата, откако вечерва пред своите гледачи ја совлада Сигал Приштина со 93:78. Македонскиот тим играше одлично од почетокот до крајот, веќе на полувремето избранците на ...

Пековиќ: Заслужено ја победивме Приштина

Екипа - 13.11.2014

Кожув останува без пораз во рамките од БИБЛ-лигата, откако македонскиот претставник славеше и на синоќешниот дерби меч против Сигал Приштина, нанесувајќи му го првиот пораз на тимот од Косово во регионалното натпреварување.

Успешни настапи на нашите претставници во БИБЛ

Канал 77 - 13.11.2014

Куманово и Кожув остварија исклучително важни победи во борбата за највисок пласман во своите групи во Балканската лига. Во трилер завршница, Куманово го совлада Теодо на гостински терен со 74-70, додека Кожув со одлична игра во текот на целата ...

БИБЛ, Михајловски: Куманово одигра мотивирано и со срце против Теодо

Tip.com.mk - 13.11.2014

Македонскиот кошаркарски клуб на Куманово стигна до втората победа оваа сезона, откако на гостински терен во Црна Гора го совлада Теодо со резултат 70:74 “Ова беше еден тежок натпревар, особено важен за домаќините, бидејќи загубија на последните две ...

Успешни настапи на Кожув и Куманово во БИБЛ лигата

Нетпрес - 13.11.2014

Куманово на гостувањето кај Теодо славеше тесно, со 70:74, додека Кожув лесно и убедливо го совлада тимот на Сигал Приштина со 93:78. Кумановци во победата над Теодо беа предводени од одличниот Костоски, кој имаше учинок од 26 поени, 8 скокови и 5 ...

БИБЛ: Куманово славеше во Тиват, Кожув ја прегази Приштина

Курир - 13.11.2014

Куманово и Кожув остварија исклучително важни победи во борбата за највисок пласман во своите групи во Балканската лига. Во трилер завршница, Куманово го совлада Теодо на гостински терен со 74-70, додека Кожув со одлична игра во текот на целата ...

Куманово ја продолжи победничката серија во Тиват

Kumanovo News - 13.11.2014

Кошаркарите на Куманово забележаа победа во натпреварот против Теодо од Тиват со резултат 70-74. Кумановчани во турбулентниот натпревар со многу промени на водства успејаа да го направат она што можеби не успејаа против тимот на Пеќ - да имаат ...

Кожув се „осигура“ кај Сигал

Спорт - 13.11.2014

Во дуелот на „непоразените“победа на Кожув против Сигал Приштина. Трета по ред, убедлива, и повеќе од заслужена, од 93:78, доволна да се продолжи својата, а да се сопре серијата, онаа победничка која ја имаше тимот од Косово во уводниот дел од ...

Успешен настап за двете македонски екипи

Телма - 12.11.2014

Куманово го надигра Теодо во Тиват, а Кожув пред своите гледачи славеше над Сигал. Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа од трите досега одиграни средби во Балканска кошаркарска лига (БИБЛ).

Кумановци победнички се враќаат од Тиват

Дерби - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово во крајно неизвесна завршница обезбедија победа на својот трет натпревар во БИБЛ лигата, во кој за противник го имаа домаќинот Теодо од Тиват. Македонскиот претставник во регионалното натпреварување го издржа притисокот во ...

Битка за врвот во БИБЛ: Кожув на мегдан со Сигал Приштина

Екипа - 12.11.2014

Кошаркарите на Кожув вечерва (19 часот) продолжува со настапите во БИБЛ-лигата, каде во својот трет меч сезонава македонскиот претставник за ривал ќе го има составот на Сигал Приштина. Тимот од Косово моментно е првопласиран во групата со три победи ...

Куманово го освои Тиват (70-74)

Екипа - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово во драматична завршница стигнаа до триумф на гостувањето против Теодо во Тиват во третиот свој натпревар од БИБЛ регионалната лига. Македонските кошаркари триумфираа со 70-74 (22-18,15-26,18-16,15-14) на дуелот кој беше решен ...

Кожув продолжува да дрма во БИБЛ: Падна и Сигал Приштина (93-78)

Екипа - 12.11.2014

Кошаркарите на Кожув продолжуваат со одличната победничка низа во БИБЛ регионалното натпреварувајќи, забележувајќи ја и третата победа во третиот свој натпревар овој пат во Гевгелија на дерби пресметката против Сигал Приштина со 93-78 ...

Куманово гостува на Теодо, Кожув домаќин на Приштина

Локално - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска БИБЛ лига денеска ги продолжуваат натпреварите во обид да се забележат нови победи. Екипата на Куманово гостува на Теодо во Тиват од 18 часот, додека еден час подоцна, Кожув ја пречекува Приштина ...

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

Локално - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кумановци попладнево на гостувањето во Тиват го победија црногорскиот претставник Теодо со 70:74 по четвртини 22:18, 15:26, 18:16 и 15:14.

Настапи на Куманово и Кожув во БИБЛ

Алфа - 12.11.2014

Денеска настапи на два македонски состави но во регионалното кошаркарско натпреварување БИБЛ лигата. Лидерот на табелата во домашното првенство Куманово од 18:00 часот му гостува на Теодо додека еден час подоцна во Гевгелија Кожув е домаќин на ...

Кожув и натаму „гази“ во БИБЛ

Телеграф - 12.11.2014

Македонскиот тим и натаму е без пораз во балканското друштво, Сигал Приштина е новата жртва на гевгеличани. Костоски доволен за триумф на Куманово Екипата на Кожув го запиша третиот триумф во низа во БИБЛ-лигата, откако на домашен терен ја совлада ...

Кожув и Куманово вечерва со настапи во БИБЛ лигата

Канал 77 - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска БИБЛ лига денеска ги продолжуваат натпреварите во обид да се забележат нови победи. Екипата на Куманово гостува на Теодо во Тиват од 18 часот, додека еден час подоцна, Кожув ја пречекува Приштина ...

Куманово гостува на Теодо, Кожув домаќин на Приштина

+инфо - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска БИБЛ лига денеска ги продолжуваат натпреварите во обид да се забележат нови победи. Екипата на Куманово гостува на Теодо во Тиват од 18 часот, додека еден час подоцна, Кожув ја пречекува Приштина ...

Кожув останува непоразен во БИБЛ лигата

Канал5 - 25.11.2014

Кошаркарите на Кожув ја продолжија победничката серија во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Гевгелискиот тим попладнево на гостувањето во Скадар, Албанија, славеше победа убедливо со 80:52 против Влазнија во натпревар од 5.коло на Б групата.

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

Канал5 - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кумановци попладнево на гостувањето во Тиват го победија црногорскиот претставник Теодо со 70:74 по четвртини 22:18, 15:26, 18:16 и 15:14.

Куманово гостува на Теодо, Кожув домаќин на Приштина

Канал5 - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска БИБЛ лига денеска ги продолжуваат натпреварите во обид да се забележат нови победи. Екипата на Куманово гостува на Теодо во Тиват од 18 часот, додека еден час подоцна, Кожув ја пречекува Приштина ...

Куманово гостува на Теодо, Кожув домаќин на Приштина

А1 On - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска БИБЛ лига денеска ги продолжуваат натпреварите во обид да се забележат нови победи. Екипата на Куманово гостува на Теодо во Тиват од 18 часот, додека еден час подоцна, Кожув ја пречекува Приштина ...

Во Гевгелија дуел помеѓу најдобрите тројкаши и скокачи

Н.Македонија - 12.11.2014

Во дербито на 3-то коло во Балканската кошаркарска лига (БИБЛ) вечерва од 19 часот Кожув ја пречекува Приштина во дуел од групата Б КОШАРКА - БАЛКАНСКА ЛИГА, 3. КОЛО Ова е наедно меч на првопласираните два тима во групата, Приштина има три победи, а ...

БИБЛ Лига: КК Куманово на гостински терен го совлада Теодо од Тиват

Кумановски м. - 12.11.2014

Кошаркарскиот клуб на Куманово на гостувањето во Тиват, Црна Гора, успеа да го совлада домаќинот со резултат 70-74 за КК.КУМАНОВО. Кумановските кошаркари се сретнаа со КК Теодо Тиват во рамките на натпреварувањата на третото коло од БИБЛ Лига.

Куманово подобар од Теодо

Спортклуб - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово забележаа победа од 70:74 над Теодо Тиват, со што тимот дојде до втората победа во третото коло во БИБЛ лигата. Пресудна четвртина за победата на Куманово беше втората четвртина, која тимот ја победи со 15:26, сите други три ...

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

А1 On - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кумановци попладнево на гостувањето во Тиват го победија црногорскиот претставник Теодо со 70:74 по четвртини 22:18, 15:26, 18:16 и 15:14.

Кожув ја прегази Приштина и остана непоразен во БИБЛ

SportMedia - 12.11.2014

Екипата на Кожув ја забележа третата победа во регионалната кошаркарска БИБЛ-лига откако на домашен терен со 93-78 ја совлада екипата на Сигал Приштина. Гевгеличани одиграа одличен натпревар и во ниту еден момент не му дозволија на противникот ...

Куманово во драматична завршница го освои Тиват

SportMedia - 12.11.2014

Екипата на Куманово се избори за нов триумф во регионалната кошаркарскат БИБЛ-лига откако со 70-74 славеше на гостувањето во Црна Гора кај KK Теодо од Тиват. Нашиот претставник можеше многу порано да го реши победникот на овој натпревар, но во ...

Продолжуваат возбудувањата во БИБЛ, Куманово кај Теодо, Кожув со Приштина

Tip.com.mk - 12.11.2014

Со два натпревари денеска, продолжуваат возбудувањата во БИБЛ лигата. Македонските претставници ги очекуваат тешки дуели, во кои се надеваат на нови добри настапи и продолжување на победничките серии.

БИБЛ: Кожув го доби дербито против Сигал Приштина

Спорт365 - 12.11.2014

Кошаркарите на Кожув славеа победа на дербито во Групата Б против силниот тим на Сигал Приштина. Приштина по серија од три победи, капитулира во салата „26 Април“ во Гевгелија, каде овозможија кошаркарите на Кожув да ја продолжија низата успеси и да ...

Феноменалниот Костоски го сруши Теодо среде Тиват

Спортклуб - 12.11.2014

Екипата на Куманово успеа да дојде до важен триумф на гостувањето во Тиват, откако го совладаа домашниот Теодо со 70:74, предводени од одличниот Александар Костоски. Кумановци дојдоа до значаен триумф во драматична завршница, совладувајќи го Теодо ...

Гевгелија неосвоилива твдрина: Кожув ја прегази Приштина

Спортклуб - 12.11.2014

Тимот на Кожув забележа победа во дербито во БИБЛ лигата, во Гевгелија совладана беше Приштина со 93:78. Домашните во текот на целиот натпревар го контролираа натпреварот, имаа контрола над резултатот и сосема заслужено забележааа уште една победа.

БИБЛ: Куманово слави во Црна Гора, Кожув поуспешен од Приштина

Tip.com.mk - 12.11.2014

Во рамките од групата А во кошаркарската Балканска (БИБЛ) лига македонскиот кошаркарски клуб на Куманово во својот трет натпревар оваа сезона на гостински терен дојде до вториот триумф. Славеше кај составот на Тиват со резултат 70:74 (22:18, 15:26, ...

БИБЛ: Куманово во последната минута го „сруши“ Теодо во Тиват

Спорт365 - 12.11.2014

Куманово славеше на тешкото гостувањето кај Теодо во четвртото коло од БИБЛ лигата. Избраниците на Игор Михајловски по победата на последната одиграна средба во БИБЛ против Сутјеска (97-87), денеска беа за нијанса подобар противник и во Тиват, каде ...

Кожув и Куманово со настапи во БИБЛ лигата

Нетпрес - 12.11.2014

Продолжуваат натпреварите во БИБЛ лигата, а нашиот преставник во ова натпреварување, тимот на Кожув ќе игра со косовскиот тим Сигал Приштина. Сигал има три победи во низа и во моментов е првопласиран во групата, а Кожув токму против нив ќе се обиде ...

Куманово гостува кај Теодо, а Кожув го пречекува Сигал од Приштина

Сител - 12.11.2014

Македонските претставници во регионалната кошаркарска Балканска лига (БИБЛ) Куманово и Кожув денеска ќе ги играат своите натпревари од 4.коло. Први ќе настапат Кумановци кои од 18 часот во Тиват гостуваат кај црногорскиот претставник Теодо во дуел ...

Костовски го предводеше Куманово до победа против Теодо

Сител - 12.11.2014

Македонскиот репрезентативец Александар Костовски е најзаслужен за победата на Куманово против Теодо во дуелот од регионалната кошаркарска Балканска лига (БИБЛ). Во натпревар од А групата, кумановци попладнево на гостувањето во Тиват го победија ...

Кожув останува непоразен во БИБЛ лигата

Сител - 12.11.2014

Екипата на Кожув останува единствената непоразена екипа во Б групата на кошаркарската регионална Балканска лига (БИБЛ). Кошаркарите на Кожув ја остварија третата победа во БИБЛ совладувајќи го тимот на Сигал убедливо со 93:78 , нанесувајќи му го ...

Сериозен тест за Кожув

Спорт - 12.11.2014

Кожув вечерва на свој терен ја брка својата трета победа во третиот натпревар сезонава во Балканската лига, но нема лесно да ја оствари замислената идеја бидејќи гостин е Сигал Приштина, тим кој веќе има 3-0 Дуелот на двете непоразени екипи во ...

КК Куманово утре гостува во Тиват

Kumanovo News - 11.11.2014

Кошаркарите на Куманово, после одличните игри прикажани против Фени Индустри, утре играат натпревар во рамките на БИБЛ лигата. Утрешниот противник е тимот на Теодо Тиват, екипа со која Куманово редовно се среќава во рамките на регионалната лига.