TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија изедначи на 2:2 во Дејвис куп финалето со Чешка

24 Вести - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија по првиот денешен меч во поединечна конкуренција успеа да изедначи на 2:2 против Чешка во финалето од Дејвис купот што се игра во Белград во „Комбанк Арена“.

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

24 Вести - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во „Комбанк Арена“ во Белград ја совлада Србија со 3:2.

Чешко славје среде Белград

Оn.net - 17.11.2013

Селекцијата на Чешка денеска на гостински терен ја совлада Србија во финалето на Дејвис купот со 3:2, одбранувајќи ја со тоа титулата освоена минатата година.

Ѓоковиќ славеше против Бердих за 2-2

Екипа - 17.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше против Томаш Бердих со 6-4,7-6,6-2 на првиот натпревар од третиот ден во финалето на Дејвис Купот по што Србија израмни против Чешка на 2-2.

Дејвис Куп титулата за Чешка

Екипа - 17.11.2013

Репрезентацијата на Чешка стигна до титулата во Дејвис Купот откако во финалето славеше против Србија со 3-2. Одлучувачкиот, петти, меч го освои Радек Степанек кој премногу лесно стигна до победата ...

Дејвис куп - финале: Чешка обезбеди водство и се доближи на чекор од одбрана на титулата

Телма - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка направи пресврт во финалето од Дејвис купот и за првпат поведе со 2:1, откако го доби мечот во игра на двојки против Србија што се игра во Белград.

Степанек ја замолкна белградска Арена: Чешка со трофејот во Дејвис-купот

МКД - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка е победник на Дејвис-купот оваа година, откако вечерва Чесите стигнаа до трофејот среде Белград во пресметката со Србија, која ја добија со вкупни 3-2.

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

Утрински - 17.11.2013

Во решавачкиот меч Радек Штепанек со 3:0 во сетови го победи српскиот тенисер Душан Лајовиќ Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во ...

Дејвис куп - финале: Чешка го повтори успехот од лани, Штепанек пресуди во белградската арена

Телма - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка го повтори успехот од лани и ја одбрани титулата во Дејвис купот откако на финалето во Белград славеше против домаќинот Србија со 3:2.

Девис куп: Чесите на поен до одбрана на титулата

Кајгана - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград, води против Србија со 2-1. Чесите, кои ја бранат титулата, до вториот поен стигнаа во играта на двојки.

Мајсторски лоб на Штепанек

Дерби - 17.11.2013

Радек Штепанек и Томаш Бердих со вчерашната победа над Зимониќ и Божолац и донесоа голема предност на својата Дејвис куп репрезентација пред денешните сингл дуели.

Србија израмни против Чешка на 2-2

СуперСпорт - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија го израмни резултатот против Чешка на 2-2, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград. Вториот поен на Србија и го донесе Новак Ѓоковиќ кој со максимален ...

Ѓоковиќ го изедначи резултатот

А1 On - 17.11.2013

Во финалето од Дејвис купот кое се игра во Белград моментално резултатот е 2:2, откако Новак Ѓоковиќ го совлада Томаш Бердих со 3:0. решавачкиот меч ќе го одиграат Радек Штепанек против Душан ...

Дејвис куп: Ѓоковиќ го однесе финалето во одлучувачки дуел

Дерби - 17.11.2013

Светскиот рекет број два, Србинот Новак Ѓоковиќ полесно од очекувањата успеа да го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со 3:0 во сетови, и со тоа го однесе Дејвис куп финалето во петти одлучувачки ...

Србија израмни против Чешка на 2-2

Кајгана - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија го израмни резултатот против Чешка на 2-2, во финалето на Дејвис купот, кое се игра во Белград. Вториот поен на Србија и го донесе Новак Ѓоковиќ кој со максимален ...

Ѓоковиќ победи, Лајовиќ го очекува најважниот меч во кариерата

Спортклуб - 17.11.2013

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во четвртиот меч во Дејвис купот го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих по што, изедначи на 2:2 во финалната серија.

Чешка го освои Дејвис Купот

А1 On - 17.11.2013

Репрезентацијата на Чешка го освои Дејвис Купот откако во финалето славеше против Србија со 3:2. Чешките тенисери всушност ја одбранија круната во ова натпреварување, а хендикепот на Србија беше ...

Чешка ја одбрани титулата во Девис купот

СуперСпорт - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, ја одбрани титулата во Девис купот, откако во финалето кое се одигра во Белград, ја победи Србија со 3-2. Клучниот поен на Чесите им го донесе Радек Штепанек, кој ...

Лајовиќ не направи сензација, Чешка ја одбрани титулата во Дејвис-купот

Спортклуб - 17.11.2013

Репрезентацијата на Чешка и оваа година ја освои титулата во Дејвис-купот откако во финалето во Белград ја совлада Србија со 3:2. Клучниот поен за Чесите вечерва го освои ветеранот Радек Штепанек кој ...

Чешка го одбрани трофејот во Дејвис купот

Дерби - 17.11.2013

Радек Штепанек втора година едноподруги ја обезбеди „салатарата“ за Чешка, триумфирајќи во петтиот и решавачки меч во белградската „Комбанк арена“ за вкупни 3:2 во финалето со Србија.

Лајовиќ не направи сензација, Чешка ја одбрани титулата во Дејвис-купот

Хитпортал - 17.11.2013

Р епрезентацијата на Чешка и оваа година ја освои титулата во Дејвис-купот откако во финалето во Белград ја совлада Србија со 3:2. Клучниот поен за Чесите вечерва го освои ветеранот Радек Штепанек ...

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис Купот

ЗаЗабава - 17.11.2013

Репрезентацијата на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис Купот, откако славеше во Белград против Србија со вкупен резултат 3-2. Во првиот натпревар Новак Ѓоковиќ ја доведе Србија во водство од 1-0, ...

Србија изедначи на 2:2 во Дејвис куп финалето со Чешка

+инфо - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија по првиот денешен меч во поединечна конкуренција успеа да изедначи на 2:2 против Чешка во финалето од Дејвис купот што се игра во Белград во „Комбанк Арена“.

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

+инфо - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во „Комбанк Арена“ во Белград ја совлада Србија со 3:2.

Чешка ја победи Србија и ја одбрани титулата во Дејвис купот

Локално - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во „Комбанк Арена“ во Белград ја совлада Србија со 3:2.

ДЕЈВИС-КУП: Чешка ја одбрани титулата

Телеграф - 17.11.2013

Во решавачкиот дуел Штепанек лесно со 3:0 во сетови го победи Лајовиќ Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис-куп натпреварувањето откако во финалето во Белград ја совлада ...

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

Бриф - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во „Комбанк Арена“ во Белград ја совлада Србија со 3:2.

Србија израмни против Чешка на 2-2

Portal - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија го израмни резултатот против Чешка на 2-2, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград. Вториот поен на Србија и го донесе Новак Ѓоковиќ кој со максимален ...

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

Нетпрес - 17.11.2013

Тенниската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот, откако во финалето на гости ја совлада србија со 3:2. Решавачката победа за Чесите повторно ја донесе Радек Степанек, кој во ...

Чешка ја одбрани титулата во Девис купот

Portal - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, ја одбрани титулата во Девис купот, откако во финалето кое се одигра во Белград, ја победи Србија со 3-2. Клучниот поен на Чесите им го донесе Радек Штепанек, кој ...

Србија израмни против Чешка на 2-2

Макфакс - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија го израмни резултатот против Чешка на 2-2, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград. Вториот поен на Србија и го донесе Новак Ѓоковиќ кој со максимален ...

Чешка ја одбрани титулата во Девис купот

Макфакс - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, ја одбрани титулата во Девис купот, откако во финалето кое се одигра во Белград, ја победи Србија со 3-2. Клучниот поен на Чесите им го донесе Радек Штепанек, кој ...

Дејвис куп: Србија ја стигна Чешка, изедначи на 2:2

Lider - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија по првиот денешен меч во поединечна конкуренција успеа да изедначи на 2:2 против Чешка во финалето од Дејвис купот што се игра во Белград во „Комбанк Арена“.

Чешка “ја реши“ Србија со 3:2 во Дејвис купот

Lider - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот откако во финалето вечерва во „Комбанк Арена“ во Белград ја совлада Србија со 3:2.

Дејвис куп: Чешка поведе против Србија

Екипа - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка поведе со 2-1 во победи против Србија, во финалето на Дејвис купот, што се одржува во Белград. Во игра на двојки, Ненад Зимоњиќ и Илија Бозољац беа немоќни Радек ...

Финале - Дејвис куп: без предност по првиот ден

Телма - 16.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих ја оправдаа фаворитската улога и го освоија првиот поен за Србија односно Чешка за 1:1 во финалето од тенискиот Дејвис куп на почетокот од тридневната пресметка во ...

Србија - Чешка 1:1 по првиот ден во финалето на Дејвис купот

Утрински - 16.11.2013

Попладнево со почеток во 16 часот ќе стартува мечот во двојки По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е нерешен 1:1. Една од репрезентациите по денешната игра во ...

Фантастичен поен за Србинот: зборот откажување не постои во речникот на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2013

Новак Ѓоковиќ на вчерашниот дуел против Радек Штепанек на отворањето на финалниот дуел од Дејвис купот помеѓу Србија и Чешка покажа дека во моментов дефинитивно е најдобриот тенисер на светот, ...

Маестралниот Ѓоковиќ

Дерби - 16.11.2013

По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е израмнет 1:1. Ѓоковиќ и Бердих ја оправдаа фаворитската улога и славеа против Штепанек односно Лајовиќ.

Чешка поведе против Србија

А1 On - 16.11.2013

Чешка поведе со 2-1 во победи против Србија, во финалето на Дејвис купот, што се одржува во Белград. Во игра на двојки, Ненад Зимоњиќ и Илија Бозољац беа немоќни Радек Штепанек и Томаш Бердих и ...

Чесите поведоа со 2:1 во финалето на Дејвис купот

Дерби - 16.11.2013

Чешките тенисери Радек Штепанек и Томаш Бердих и донесоа предност на својата репрезентација од 2:1 во финалето на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки беа подобри од српскиот двоец ...

Девис куп: Чесите на поен до одбрана на титулата

СуперСпорт - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград, води против Србија со 2-1. Чесите, кои ја бранат титулата, до вториот поен стигнаа во играта на двојки.

Србија – Чешка нерешено 1:1 по првиот ден во финалето на Дејвис купот

+инфо - 16.11.2013

По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е нерешен 1:1. Една од репрезентациите по денешната игра во двојки во последниот ден ќе влезе со предност од 2:1, со што многу ...

Чешка поведе со 2:1 против Србија во финалето на Дејвис купот

+инфо - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка поведе со 2:1 во финалето од Дејвис купот откако попладнево го добија мечот во игра на двојки против Србија што се игра во Белград.

Нерешенео по првиот ден во финалето на Дејвис Купот

Локално - 16.11.2013

Србија и Чешка си разменија по една победа по првиот ден од финалето на Дејвис Купот, неофицијалното светско тимско првенство во тенис. Предност на домаќините во “Белградска арена” им даде светскиот ...

Дејвис куп - финале: Србија - Чешка 1:1

Сител - 16.11.2013

По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е нерешен 1:1. Една од репрезентациите по денешната игра во двојки во последниот ден ќе влезе со предност од 2:1, со што многу ...

Србија – Чешка 1:1 по првиот ден во финалето на Дејвис купот

Кирилица - 16.11.2013

По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е нерешен 1:1. Една од репрезентациите по денешната игра во двојки во последниот ден ќе влезе со предност од 2:1, со што многу ...

Дејвис куп: Чешка го доби дуелот во двојки

Сител - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка поведе со 2:1 во финалето од Дејвис купот откако попладнево го добија мечот во игра на двојки против Србија што се игра во Белград.

Србија – Чешка нерешено 1:1 по првиот ден во финалето на Дејвис купот

Бриф - 16.11.2013

По првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Србија и Чешка резултатот е нерешен 1:1. Една од репрезентациите по денешната игра во двојки во последниот ден ќе влезе со предност од 2:1, со што многу ...

Дејвис куп: Србија - Чешка 1:1

Нетпрес - 16.11.2013

По првиот ден во финалето на Дејвис купот меќе селекциите на Србија резулататот е 1:1 Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих ги оправдаа фаворитските улоги во своите мечеви, па во денешниот меч во двојки ќе ...

Девис куп: Србија-Чешка 1:1

Portal - 16.11.2013

Тениските репрезентации на Србија и Чешка, во петокот, ја започнаа финалната пресметка во Девис купот. По првиот ден резултатот е израмнет 1-1. Првиот ден го отворија Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек, ...

Девис куп: Србија-Чешка 1:1

Хајд Парк - 16.11.2013

Тениските репрезентации на Србија и Чешка, во петокот, ја започнаа финалната пресметка во Девис купот. По првиот ден резултатот е израмнет 1-1. Првиот ден го отворија Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек, ...

Дејвис куп: Чешка поведе против Србија

Нетпрес - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка поведе со 2:1 во победи против Србија, во финалето на Дејвис купот, што се одржува во Белград. Во двојки, Ненад Зимоњиќ и Илија Бозољац загубија од Радек Штепанек и ...

Девис куп: Чесите на поен до одбрана на титулата

Макфакс - 16.11.2013

Тениската репрезентација на Чешка, во финалето на Девис купот, кое се игра во Белград, води против Србија со 2-1. Чесите, кои ја бранат титулата, до вториот поен стигнаа во играта на двојки.

Бердих: Дојдовме во Белград за да го одбраниме пехарот

Екипа - 15.11.2013

Репрезентациите на Србија и на Чешка од денеска па се до недела ќе ги одмерат силите во финалето од Дејвис-купот, пресметки што ќе решат дали Чесите ќе ја одбранат титулата освоена лани со триумфот ...

Ѓоковиќ поведе, Бердих израмни

Екипа - 15.11.2013

Првиот натпреварувачки ден од финалето во Дејвис-купот не донесе поголеми изненадувања, Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих ги оправдаа фаворитските улоги во своите мечеви, па во утрешниот дубл ќе се влезе ...

Србија со изморениот Ѓоковиќ го напаѓа шампионот Чешка

Н.Македонија - 15.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе ја предводи Србија против бранителот на трофејот Чешка во финалето на Дејвис-купот, чиј домаќин од денеска до недела е Белград, во обид да ѝ помогне на неговата репрезентација ...

Ѓоковиќ и донесе прв поен на Србија

А1 On - 15.11.2013

Србија поведе со 1:0 против чешка во финалето на Дејвис купот кое се одржува во Белград. Во првиот сингл меч, светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ со 3:0 по сетови 7:5, 6:1 и 6:4 го совлада Радек ...

Ѓоковиќ подобар од Штепанек, неизвесен за мечот во двојки

Дерби - 15.11.2013

Новак Ѓоковиќ во три сета го совлада Радек Штепанек и донесе предност за српската репрезентација во финалето на Дејвис купот против Чешка. Вториот светски рекет имаше најмногу проблеми во првиот сет ...

Девис куп: Србија-Чешка 1:1

СуперСпорт - 15.11.2013

Тениските репрезентации на Србија и Чешка, во петокот, ја започнаа финалната пресметка во Девис купот. По првиот ден резултатот е израмнет 1-1. Првиот ден го отворија Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек, ...

Бердих го изедначи резултатот

А1 On - 15.11.2013

Тениските репрезентации на Србија и Чешка, во петокот, ја започнаа финалната пресметка во Девис купот. По првиот ден резултатот е израмнет 1-1. Првиот ден го отворија Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек, ...

Србија поведе со 1:0 против Чешка, во финалето на Дејвис купот

Сител - 15.11.2013

Тениската селекција на Србија поведе со 1:0 против чешка во финалето на Дејвис купот кое се одржува во Белград. Во првиот синг меч, светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ со 3:0 по сетови 7:5, 6:1 и ...

ДЕЈВИС-КУП: Србија поведе со триумфот на Ѓоковиќ, но Бердих изедначи

Телеграф - 15.11.2013

Новак Ѓоковиќ го совлада Радек Штепанек со 7:5, 6:1, 6:4 на отворањето од финалниот судир во тенискиот Дејвис-куп Борбата за титулата во Дејвис-купот почна со водство за Србија.

Ѓоковиќ пресилен за Штепанек, Србија води со 1-0 во финалето на Дејвис купот

Република - 15.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Радек Штепанек со 3-0 во сетови и и донесе предност на Србија од 1-0 против Чешка во финалето на Дејвис купот. Првиот сет беше неизвесен, заврши со резултат 7-5 во гејмови за ...

Бердих го врати ударот, Чешка израмни на 1-1 против Србија

Република - 15.11.2013

Томаш Бердих ја оправда улогата на апсолутен фаворит во дуелот со Душан Лајовиќ и со рутинска победа од 3-0 во сетови, израмни на 1-1 во поени во финалниот меч за титулата во Дејвис купот меѓу Србија ...

Девис куп: Србија-Чешка 1:1

Макфакс - 15.11.2013

Тениските репрезентации на Србија и Чешка, во петокот, ја започнаа финалната пресметка во Девис купот. По првиот ден резултатот е израмнет 1-1. Првиот ден го отворија Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек, ...

Финале во Дејвис купот помеѓу Србија и Чешка

Inpress - 15.11.2013

Лондон, 15. ноември 2013 (ИНПРЕС) Денеска со дуелот помеѓу Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Степанек за Чешка ќе започне финалето на Дејвис купот. Јанко Типсаревиќ поради повреда и Виктор Троицки ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

24 Вести - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Новак-Степанек го отвораат финалето во Дејвис купот

Алфа - 14.11.2013

По овој натпревар жрепката посака во Комбанк арената да се појават Лајовиќ и Бердих. Во сабота ќе се игра мечот во двојки Зимуњич и Бозољац против Хајек и Росол.

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат Дејвис куп финалето

Кајгана - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек ќе ја отворат финалната пресметка помеѓу тениските репрезентации на Србија и Чешка во Дејвис купот. Финалето во Дејвис купот, во кое Чешка ја брани титулата ќе се ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

А1 On - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат Девис куп финалето

СуперСпорт - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек ќе ја отворат финалната пресметка помеѓу тениските репрезентации на Србија и Чешка во Девис купот. Финалето во Девис купот, во кое Чешка ја брани титулата ќе се одигра ...

Ѓоковиќ и Степанек го отвораат финалето на Дејвис купот

+инфо - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Степанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, Србија како ...

Бердих: Мечот во двојки ќе бид клучниот момент во финалето на Дејвис Купот

Локално - 14.11.2013

Чешкиот тенисер, Томаш Бердих верува дека натпреварот во двојки ќе биде решавачки за крајниот исход од финалето на Дејвис купот против Србија, кое ќе се игра од 15 до 17 ноември во Белград.

Дејвис куп – финале: На отворањето Ѓоковиќ и Штепанек

Сител - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, Србија како втор играч ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

Кирилица - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

Локално - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

Бриф - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат Девис куп финалето

Portal - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек ќе ја отворат финалната пресметка помеѓу тениските репрезентации на Србија и Чешка во Девис купот. Финалето во Девис купот, во кое Чешка ја брани титулата ќе се одигра ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат Девис куп финалето

Макфакс - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Радек Штепанек ќе ја отворат финалната пресметка помеѓу тениските репрезентации на Србија и Чешка во Девис купот. Финалето во Девис купот, во кое Чешка ја брани титулата ќе се одигра ...

Ѓоковиќ и Штепанек го отвораат финалето на Дејвис купот

Lider - 14.11.2013

Новак Ѓоковиќ за Србија и Радек Штепанек за Чешка ќе играат утре во првиот меч (почеток 16 часот) од финалето на Дејвис купот. По повредата на Јанко Типсаревиќ и суспензијата на Виктор Троицки, ...

Типсаревиќ неизвесен за финалето на Дејвис купот

Локално - 13.11.2013

Јанко Типсаревиќ може да не игра за Србија во финалето на Дејвис купот против Чешка поради повреда. Па најверојатно целата тежина при нападот на титулата ќе падне врз Новак Ѓоковиќ.