TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Розга е бремена? (ФОТО)

+инфо - 24.04.2016

Згодната хрватска пејачка Јелена Розга отсекогаш била исклучително тенка, но на последните две фотографии изгледа дека во нејзиниот живот нешто се променило. Јелена Розга поставила фотографии од последниот настап, на кои позира во нежно-розова ...

Убиството на Јелена било нарачано

Курир - 24.04.2016

Полицијата се уште трага по уште трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Се сомнева дека убиството го извршил професионалец кој пејачката ја следел со месеци и на кого му било јавено кога таа ќе помине покрај насипот.

Мажот на убиената пејачка ја отвори душата: Јана и јас не смееме надвор, ова не му го посакувам никому

Сител - 24.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка, Јелена Марјановиќ ја отвори душата и откри што најмногу го мачи од убиството, како на Јана и објаснил дека ја нема повеќе мајка и и како се носи со медиумскиот притисок и константното нагледување на ...

УМРЕЛА ВО КАЛ И КРВ: Српската пејачка била жива фрлена во каналот

Телеграф - 24.04.2016

Силните удари од тапиот предмет не биле причина за нејзината смрт. Во нејзиното тело е пронајдена голема количина на вода Обдукцијата на телото на српската пејачка Јелена Маријановиќ, покажала дека таа била жива кога ја фрлиле во каналот, пишуваат ...

Се чека моментот на апсење на убиецот на Јелена: Приведени 10 луѓе

Сител - 24.04.2016

Во текот на истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ во МВР се приведени десетина луѓе од Црвенка кои имаат досие. Исто така полицијата разговара со велосипедистите и луѓе кои имаат мотори од тоа подрачје.

Кошулата на свекорот го открива убиецот на Јелена: Полицијата го бара оружјето

Репортер - 24.04.2016

Белградската полиција не ја исклучува можноста дека предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е фрлен во Дунав, и тоа во мочуриштето кое се наоѓа на спротивната страна од насипот на кој е пронајдено нејзиното тело, открива српски Курир.

Се чека апсење на убиецот на Јелена: Приведени 10 луѓе

Република - 24.04.2016

Во текот на истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ во МВР се приведени десетина луѓе од Црвенка кои имаат досие. Исто така полицијата разговара со велосипедистите и луѓе кои имаат мотори од тоа подрачје.

Нови докази: Убиството на Јелена било нарачано

Република - 24.04.2016

Полицијата се уште трага по уште трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Се сомнева дека убиството го извршил професионалец кој пејачката ја следел со месеци и на кого му било јавено кога таа ќе помине покрај насипот.

Јана и јас не смееме надвор, никој ова да не го доживее

Република - 24.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка, Јелена Марјановиќ ја отвори душата и откри што најмногу го мачи од убиството, како на Јана и објаснил дека ја нема повеќе мајка и и како се носи со медиумскиот притисок и константното нагледување на ...

Приведени 10 лица од населбата на Јелена

Нетпрес - 24.04.2016

Во текот на истрагата за убиството на Јелена Марјановиќ. Полицијата приведе десетина луѓе од Црвенка кои имаат досие. Исто така полицијата разговара со велосипедистите и луѓето кои имаат мотори од тоа подрачје.

Убиството на пејачката Јелена било нарачано?

Нетпрес - 24.04.2016

Српската полиција се сомнева дека убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ било нарачно. Постои сомнеж дека убиството го извршил професионалец кој пејачката ја следел со месеци и на кого му било јавено кога таа ќе помине покрај насипот.

Мажот на убиената пејачка ја отвори душата: Јана и јас не смееме надвор, ова не му го посакувам никому

Press24 - 24.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка, Јелена Марјановиќ ја отвори душата и откри што најмногу го мачи од убиството, како на Јана и објаснил дека ја нема повеќе мајка и и како се носи со медиумскиот притисок и константното нагледување на ...

Прашање на момент е кога ќе биде откриен убиецот: Приведени 10 лица од населбата на Јелена

Press24 - 24.04.2016

Во текот на истрагата за убиството на Јелена Марјановиќ. Полицијата приведе десетина луѓе од Црвенка кои имаат досие. Исто така полицијата разговара со велосипедистите и луѓето кои имаат мотори од тоа подрачје.

ФОТО: Јелена Розга непрепознатлива - што ли и се случува?

Press24 - 24.04.2016

Хрватската пејачка Јелена Розга уште кога се појави на сцената пред 20 години, позната е како девојка со манекенска става. Меѓутоа, Јелена неодамна на Инстаграм објави фотографија во чипкаст фустан, но внимание на фановите и медиумите сепак беше ...

Убиството на Јелена нарачано: Можно е дека се работи за некој од најблиските

Press24 - 24.04.2016

Полицијата е на трага до убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, има сомненија дека се работи за професионалец, кои со месеци ја прател и кому му е јавено кога жртвата ќе пројде покрај насипот.

Ќе се наежите кога ќе видите каков спот направија фановите на Јелена за нејзина песна(видео)

Република - 24.04.2016

И додека се уште се работи на решавање на убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, нејзините фанови дојдоа на идеја да направат спот за нејзината песна „Ти и ја“, која ја пееше покојната пејачка.

Фановите ја исполнија желбата на Јелена: Ќе се наежите кога ќе го видите спотот снимен во чест на убиената пејачка ...

Press24 - 24.04.2016

Бројни фанови, колеги и пријатели и понатаму не можат да ја прежалат смртта на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше пронајдена мртва во каналот покрај насипт Црвенка во Борча. И додека и понатаму се работи на расветлувањето на овој монструозен ...

Розга трудна!?

Вечер - 24.04.2016

Килограмите кои ги добила Јелена Розга периодов и тоа како се забележуваат - се гледаат на лицето, телото, а нагло побујно и стана и деколтето. Со оглед на тоа дека уште од нејзиното појавување на сцената, пред точно 20 години, таа никогаш немала ...

Убиството на Јелена било нарачано

Lider - 24.04.2016

Полицијата се уште трага по уште трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Се сомнева дека убиството го извршил професионалец кој пејачката ја следел со месеци и на кого му било јавено кога таа ќе помине покрај насипот.

Приведени се 10 лица: Се чека апсењето на убиецот на Јелена

Пулс24 - 24.04.2016

Во текот на истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ во МВР се приведени десетина луѓе од Црвенка кои имаат досие. Исто така полицијата разговара со велосипедистите и луѓе кои имаат мотори од тоа подрачје.

Мистериозен сведок откри МРАЧНА ТАЈНА за семејството Марјановиќ!

Пулс24 - 24.04.2016

Истрагата за убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ доби нов правец, по сведочењето на човек којшто за полицијата откри неверојатни детали за односите во семејството на пејачката, пренесе српски „Информер“.

НОВИ СОЗНАНИЈА: Убиството на Јелена е нарачано?!

Пулс24 - 24.04.2016

Полицијата сѐ уште е во потрага по убиецот на пејачката на „Гранд“, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33). Се сомнева дека убиството го извршил професионалец кој пејачката ја следел со месеци и на кого му било јавено кога таа ќе помине покрај насипот.

ЗОРАН ПРОЗБОРЕ: Јана и јас не смееме надвор, никој не...

Пулс24 - 24.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, ја отвори душата и откри што најмногу го мачи од убиството, како на Јана ѝ објаснил дека ја нема повеќе мајка и и како се носи со медиумскиот притисок и константното нагледување на ...

НОВО ВО СЛУЧАЈОТ СО УБИЕНАТА ЈЕЛЕНА: Пронајден ДНК примерок од убиецот на тренерката кој...

Пулс24 - 24.04.2016

Примерокот земен од долниот дел од тренерката на Јелена Mарјановиќ, е клучен доказ во откривањето на нејзиниот убиец како што тврдат криминолозите. Овој ДНК примерок се разликува од сите земени и споредени досега и не припаѓа на ниту еден од ...

Кошулата на свекорот го открива убиецот на Јелена – Се јави човек кој ќе сведочи

МК News - 23.04.2016

Белградската полиција не ја исклучува можноста дека предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е фрлен во Дунав, и тоа во мочуриштето кое се наоѓа на спротивната страна од насипот на кој е пронајдено нејзиното тело, открива српски Курир.

Ги видов Јелена и Зоран како се караат - нов сведок открива што се случило кобниот ден

Сител - 23.04.2016

Човек кој живее покрај стадионот кај насипот во Црвенка, каде што е пронајдена свирепо убиената Јелена Марјановиќ, тврди дека ја видел пејачката со сопругот Зоран кобната сабота на 2. април, кај рампата на почетокот на патеката за трчање.

Голем пресврт во истрагата: Се јави човек кој ќе сведочи за убиството на Јелена

Сител - 23.04.2016

Во полиција се јавил човек кој сакал да сведочи за убиството на Јелена Марјановиќ. Тоа би можело да значи голем чекор напред во истрагата и пресврт во нов правец, зошто неговата изјава би можела да биде клучна и по три недели полицијата да ја доведе ...

Кошулата на свекорот го открива убиецот на Јелена: Полицијата го бара оружјето

Сител - 23.04.2016

Белградската полиција не ја исклучува можноста дека предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е фрлен во Дунав, и тоа во мочуриштето кое се наоѓа на спротивната страна од насипот на кој е пронајдено нејзиното тело, открива српски Курир.

Полицијата врска нема кој ја убил Јелена: Сега се бараат велосипедисти!

Сител - 23.04.2016

Инспекторите кои го расветлуваат убиството на Јелена Марјановиќ, бараат двајца велосипедисти кои во саботата на 2 април се возеле на велосипед на насипот во Црвенка, кога трчала и потоа свирепо е убиена пејачакта на Гранд.

НЕ ВПЕРУВАЈТЕ ПРСТ ВО МЕНЕ: Мажот на убиената српска пејачка јавно проговори за убиството

Телеграф - 23.04.2016

Српската фолк-пејачка беше сурово убиена, така што повеќепати била удрена со тврд предмет по главата. Ударите биле толку силни, што черепот ѝ се распукал. Главни осомничени сè уште нема Оние кои први би требало да бараат од Бог да им прости за ...

Прво српско „ријалити„ убиство: Како смртта на ѕвездата на “Гранд” стана национална тема број 1?

Локално - 23.04.2016

Како ова злосторство во кое брутално е убиена пејачката Јелена Крсмановиќ, во белградската населба Борча-Црвенка, стана прво убиство во Србија кое ги придоби сите карактеристики на реално шоу? Ова прашање се поставува веќе 20 дена, од првите вести ...

Кошулата на свекорот го открива убиецот на Јелена: Полицијата го бара оружјето

За Се - 23.04.2016

Белградската полиција не ја исклучува можноста дека предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е фрлен во Дунав, и тоа во мочуриштето кое се наоѓа на спротивната страна од насипот на кој е пронајдено нејзиното тело, открива српски Курир.

Кошулата на свекорот го открива убиецот на Јелена: Полицијата го бара оружјето

Press24 - 23.04.2016

Белградската полиција не ја исклучува можноста дека предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е фрлен во Дунав, и тоа во мочуриштето кое се наоѓа на спротивната страна од насипот на кој е пронајдено нејзиното тело, открива српски Курир.

Полицијата врска нема кој ја убил Јелена: Сега се бараат велосипедисти!

Press24 - 23.04.2016

Инспекторите кои го расветлуваат убиството на Јелена Марјановиќ, бараат двајца велосипедисти кои во саботата на 2 април се возеле на велосипед на насипот во Црвенка, кога трчала и потоа свирепо е убиена пејачакта на Гранд.

Кошулата на свекорот на Јелена го открива убиецот?

Република - 23.04.2016

Полицијата во Белград не ја исклучува можноста предметот со кој е убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ да е фрлен во Дунава и тоа во барата која се наоѓа на спротивната страна на насипот на кој е пронајдено телото на пејачката, пишуваат српските ...

Убиството на Јелена сеуште без расплет: Ќеркичката Јана не знае дека мајка и е убиена

Press24 - 23.04.2016

Расплетот на мистериозното убиство на Јелена Марјановиќ, според непотврдени ифнормации се ближи кон крајот, но полицијата сеуште не дава официјално соопштение и да каже дали има поместување или евентуално апсење за бруталното убиство.

Пријател на семејството на Јелена раскажал неверојатни детали, полицијата го има убиецот во раце?

Република - 23.04.2016

Сосема нов тек доби истрагата за убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ, по сведочењето на човекот кој се јавил во полицијата и раскажал неверојатни детали за односите во семејството на Марјановиќ, пишуваат српските медиуми.

Ново однесување, нов сомнеж: Мистерија во куќата на несреќната пејачка Јелена Марјановиќ

Република - 23.04.2016

Пред куќата го нема дури ниту автомобилот, кој, како што велат соседите, постојано е паркиран таму. Во домот уште од рано утрото не се ниту двајцата главни мажи – Зоран и неговиот татко Владимир.

Нов сведок: Зоран многу ѝ се дереше на Јелена таа ноќ

Република - 23.04.2016

Новиот сведок, човек кој живее до стадионот во близина на насипот Црвенка, тврди дека ѝ рекол на полицијата дека ги видел во кола. Дури сакал да ја поздрави Јелена, но се откажал, зашто кога се приближил, слушнал дека се караат. – Зоран се дереше.

Ги видов Јелена и Зоран како се караат - нов сведок открива што се случило кобниот ден

Press24 - 23.04.2016

Човек кој живее покрај стадионот кај насипот во Црвенка, каде што е пронајдена свирепо убиената Јелена Марјановиќ, тврди дека ја видел пејачката со сопругот Зоран кобната сабота на 2. април, кај рампата на почетокот на патеката за трчање.

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ во истрагата: Се јави човек кој тврди дека е сведок за страдањето на Јелена?

Пулс24 - 23.04.2016

Во полиција се јавил човек кој сакал да сведочи за убиството на Јелена Марјановиќ. Тоа би можело да значи голем чекор напред во истрагата и пресврт во нов правец, зошто неговата изјава би можела да биде клучна и по три недели полицијата да ја доведе ...

КОШУЛАТА НА СВЕКОРОТ ГО ОТКРИВА УБИЕЦОТ НА ЈЕЛЕНА: Се вршат анализи!

Пулс24 - 23.04.2016

Белградската полиција знае кој ја има убиено Јелена, а идентификувани се и неговите помагачи, пренесе српски „Курир“. Имено, полицијата дојде до нови докази во врска со убиството на пејачката Јелена.

Полицијата го идентификуваше убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ

ЗаЗабава - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ, а како што пренесуваат српските медиуми, наскоро следи и апсење. Белградската полиција го идентификувала осомничениот за убиството на пејачката и неговите помагачи.

Семејството на Емина Јаховиќ вмешано во убиството на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 22.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, пред 18-ина дена не ни замислувал дека во куќата ќе има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој е човекот кој на полицијата и ја доставил снимката на која може да се види ...

Убиецот на Јелена ќе биде уапсен во наредните 48 часа!

Попара - 22.04.2016

Истрагата за убиството на пејачката трае веќе 19 дена, а полицијата секојдневно прибира нови информации. Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа.

Срцепарателно: Еве што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша кај е мајка ѝ Јелена

МК News - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена Марјановиќ, а според најавите неговото апсење се очекува во секој момент. За тоа време, семејството Марјановиќ нема мир, живеат во неизвесност, а според зборовите на Владимир Марјановиќ, најлошо им е ...

Стегнат обрачот, убиецот познат: Сопругот на Јелена порача дека се дома и чекаат

БркајРабота - 22.04.2016

Полицијата дојде до нови докази во врска со убиството на пејачката Јелена.На една од нејзините патики за време на истрагата е пронајдена ДНК од машка личност. Еден од членовите на семејството знае кој ѕверски ја ликвидирал пејачката на „Гранд“ ...

Ќе ви заплаче срцето: Еве што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша каде е мајка ѝ Јелена

Сител - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена Марјановиќ, а според најавите неговото апсење се очекува во секој момент. За тоа време, семејството Марјановиќ нема мир, живеат во неизвесност, а според зборовите на Владимир Марјановиќ, најлошо им е ...

Срцепарателно: Еве што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша кај е мајка ѝ Јелена

Курир - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена Марјановиќ, а според најавите неговото апсење се очекува во секој момент. За тоа време, семејството Марјановиќ нема мир, живеат во неизвесност, а според зборовите на Владимир Марјановиќ, најлошо им е ...

Претрес на куќа во близина на местото на убиството на Јелена - Инспекторите ја испразниле цела!

Сител - 22.04.2016

Белградската полиција, во продолжение на истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ изврши претрес на една куќа во населбата Црвенка која е оддалечена околу еден километар од насипот во Борча.

Семејството на Јелена ќе ја тужи пејачката: "Од нашата несреќа прават шоу"

Сител - 22.04.2016

Владимир Марјановиќ, свекорот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ вели дека и верува на полицијата, но дека им пречи бидејќи од нивната несреќа се прави реално шоу. - Прво ќе ја тужиме Венди кога ќе се заврши ова, а потоа и останатите.

Полицијата има нови докази за убиството на Јелена: На тренерката пронајдена...

Сител - 22.04.2016

Полицијата ја привршува истрагата за свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ во Борча/ На нејзината тренерка е пронајден изолиран ДНК, кој се разликува од сите досегашни земени примероци.

Случајот се расплеткува: Полицијата има нови докази за убиството на Јелена

Press24 - 22.04.2016

Полицијата ја привршува истрагата за свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ во Борча. На нејзината тренерка е пронајден изолиран ДНК, кој се разликува од сите досегашни земени примероци.

Се знае убиецот на Јелена, премиерот откри кога ќе биде уапсен

Press24 - 22.04.2016

Белградската полиција знае кој ја уби пејачјата Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, а идентификувани се и неговите помагачи, дознава српски Курир од извори од истрагата. -Обрачот околу организаторот и извршителот на злосторството се стега.

Семејството на Јелена ќе ја тужи пејачката: "Од нашата несреќа прават шоу"

Press24 - 22.04.2016

Владимир Марјановиќ, свекорот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ вели дека и верува на полицијата, но дека им пречи бидејќи од нивната несреќа се прави реално шоу. - Прво ќе ја тужиме Венди кога ќе се заврши ова, а потоа и останатите.

Полиција со нов доказ за убиството на Јелена

Нетпрес - 22.04.2016

Непознатиот биолошки примерок, земен од долната тренерка на Јелена (33) засега е клучен доказ за откривање на сторителот на ова мистериозно злостроство. Оваа ДНК се разликува од сите претходно земени и споредени и не припаѓа на досега анализираните.

ПОТРЕСНО: Што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша за својата мајка?

Press24 - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена Марјанвоиќ, а според најавите од државниот врв, неговото апсење се очекува во секој момент. За тоа време, семејството Марјановиќ нема мир, живеаат во неизвесност, а според зборовотие на Владимир ...

Таткото Зоран проговори за најавата на Премиерот Александар Вучиќ

Press24 - 22.04.2016

Владимир Марјановиќ, свекорот на монструзно убиената пејачка Јелена Марјановиќ, во телефонскиот разговор за српските медиуми вели дека не сака да ги коментира најавите за апсењето на убиецот, туку ќе бидат прикажани подоцна.

Срцето да ви препукне – што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша кај е мајка и Јелена

Република - 22.04.2016

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена Марјановиќ, а според најавите неговото апсење се очекува во секој момент. За тоа време, семејството Марјановиќ нема мир, живеат во неизвесност, а според зборовите на Владимир Марјановиќ, најлошо им е ...

Очевидец на убиството на Јелена подготвен да сведочи? Во полицијата се јавил човек кој има клучен доказ

Press24 - 22.04.2016

По речиси три недели од убиството на Јелена Марјановиќ, полицијата интензивно работи на разрешување на злочинот кој го потресе целиот регион. Инспекторите и форензичарите секојдневно го чешлаат насипот во Црвенка, околните куќи, а истовремено ги ...

Претрес на куќа во близина на местото на убиството на Јелена: Инспекторите им ги однеле сите работи на татко и син

Press24 - 22.04.2016

Белградската полиција, во продолжение на истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ изврши претрес на една куќа во населбата Црвенка која е оддалечена околу еден километар од насипот во Борча.

Занаетчија без алиби: наскоро апсење на убиецот, овој човек е осомничениот

Република - 22.04.2016

Тој нема алиби и не може да докаже каде бил на 2 април во време кога е извршено бруталното убиство. Апсењето на убиецот на Јелена Марјановиќ е само прашање на денот поради тоа што постојат нови цврсти докази во овој случај.

ДА ВИ ПУКНЕ СРЦЕТО: Еве што и кажуваат на малата Јана кога ќе праша каде е мајка ѝ Јелена

Пулс24 - 22.04.2016

- Со ослободувањето на нас, ќе се допринесе да се фати убиецот. Јана е тажна. Ја бара, занемуваме кога ќе праша за Јелена.... Полицијата го идентификувала убиецот на Јелена Марјановиќ, а според најавите на државниот врв, неговото апсење се очекува ...

ЗАНАЕТЧИЈА БЕЗ АЛИБИ: Овој човек е осомничениот за убиството на пејачката Јелена

Пулс24 - 22.04.2016

Апсењето на убиецот на Јелена Марјановиќ е само прашање на денот поради тоа што постојат нови цврсти докази во овој случај. Под сомнеж е и комплетното семејство Марјановиќ, кои ќе бидат повикани на уште едно сослушување, а полицијата се сомнева и на ...

УБИЕЦОТ НА ЈЕЛЕНА Е ОПКОЛЕН: Се чека откривањето на неговиот идентитет!

Пулс24 - 22.04.2016

Еден член од семејството дефинитивно знае кој ѕверски ја ликвидирал пејачката на „Гранд“ Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, тврдт инспекторите коишто со недели работат на овој случај. Белградската полиција знае кој ја има убиено Јелена, а идентификувани ...

Александар Вучиќ: Името на убиецот на Јелена ќе биде објавено во понеделник!

Пулс24 - 22.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ, изјави дека не се меша во работата на полицијата и дека би сакал информациите за убиената пејачка Јелена Марјановиќ да не излегуваат во јавност пред изборите за да не бидат злоупотребени за политички цели.

Филмското убиство на Јелена се уште енигма

ЗаЗабава - 21.04.2016

Полицијата наводно дошла до нови докази за свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, кое го потресе целиот регион. Полицијата веќе три недели трага по убиецот кој брутално ја уби 33-годишната мајка на петгодишна ќеркичка.

Убиството на Јелена има нови размери: Зошто се вмеша премиерот на Србија, но и тајната полиција?

Хитпортал - 21.04.2016

Трета недела од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, а секојдневно се појавуваат траги кои само го заплеткуваат случајот. Но, за побрзо и поефективно разрешување на убиството и фаќање на убиецот од вчера се вмеша и тајната полиција на Србија.

„Убиецот на Јелена ќе биде уапсен во наредните 48 часа“

БркајРабота - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. – Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, ...

„Убиецот на Јелена ќе биде уапсен во наредните 48 часа“

Курир - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. – Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, ...

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена, наскоро апсење!

Сител - 21.04.2016

Главна вест во регионалните медиуми е дека српската полиција го идентификувала убиецот на Јелена Марјановиќ и наскоро следи апсење. Според извор близок до полицијата, утврден е идентитетот на убиецот, но идентификувани се и неговите помагачи.

Вучиќ: Поради изборите името на убиецот на Јелена не треба да се објави пред понеделник

Точка - 21.04.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ очекува и верува дека полицијата ќе го реши убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Тој одговарајќи на новинарско прашање од каде му е информацијата дека убиецот ќе биде уапсен во рок од 48 часа, ...

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена, наскоро апсење!

Курир - 21.04.2016

Главна вест во регионалните медиуми е дека српската полиција го идентификувала убиецот на Јелена Марјановиќ и наскоро следи апсење. Според извор близок до полицијата, утврден е идентитетот на убиецот, но идентификувани се и неговите помагачи.

Нови детали за свирепото убиство на Јелена

Сител - 21.04.2016

Критичниот ден кај насипот во Борча, Јелена Марјановиќ успеала со рацете да блокира неколку удари од напаѓачот. Од обдукцијата на телото, на рацете се констатирани неколку тапи повреди кои се последици од ударите со тврд предмет.

Зорица знае кој е убиецот на Јелена

Сител - 21.04.2016

Зорица Крсмановиќ, мајката на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, не сака да дава изјави за медиумите и се уште пати и жали по својата ќерка. Според најновите податоци до кои дојде српскиот Курир, таа знае кој е убиецот на Јелена, и е ...

Куќата на Јелена под опсада, се чека апсење на убиецот

Сител - 21.04.2016

Еден член од семејството сигурно знае кој на зверски начин ја убил пејачката Јелена Марјановиќ, тврдат инспекторите, кои веќе со недели работат на овој случај. Белградската полиција знае кој ја убил пејачката, а идентификувани се и неговите помагачи.

Стегнат обрачот, убиецот познат: Сопругот на Јелена порача дека се дома и чекаат

Курир - 21.04.2016

Полицијата дојде до нови докази во врска со убиството на пејачката Јелена.На една од нејзините патики за време на истрагата е пронајдена ДНК од машка личност. Еден од членовите на семејството знае кој ѕверски ја ликвидирал пејачката на „Гранд“ ...

Ќе го фатат ли конечно убиецот! - Крв пронајдена на патиките на Јелена

Сител - 21.04.2016

Полицијата наводно дошла до нови докази за свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, кое го потресе целиот регион. Полицијата веќе три недели трага по убиецот кој брутално ја уби 33-годишната мајка на петгодишна ќеркичка.

Сопругот на Јелена фатен во голема лага

Сител - 21.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, е фатен во лага кога во полицијата е сослушан човекот со стапот кого само Зоран го спомена во изјавата на полиција.

Српски Курир дознава: Полицијата го идентификувала убиецот на Јелена, наскоро апсење!

Точка - 21.04.2016

Полицијата го идентификувала убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ и наскоро следи апсење, дознава српски Курир од извор близок до истрагата. Како што дознава српскиот портал, белградската полиција го идентификувала како осомничениот за убиството ...

Убиецот на Јелена опколен, се чека знак за негово апсење

Сител - 21.04.2016

Белградската полиција знае кој ја уби пејачјата Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, а идентификувани се и неговите помагачи, дознава српски Курир од извори од истрагата. -Обрачот околу организаторот и извршителот на злосторството се стега.

Пред да биде уапсен убиецот: Мајката на Јелена влезе во куќата на Марјановиќ!

Сител - 21.04.2016

Мајката на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33) од Борче, секојдневно ја посетува смејната куќа на својата ќерка која моментално ја поврзува со внуката Јана. Денеска, во медиумите се појави вест дека апсењето на убиевот на Јелена е можно ...

НАСКОРО АПСЕЊЕ: Полицијата го идентификувала убиецот на српската пејачка

Телеграф - 21.04.2016

Српските медиуми јавуваат дека убиецот имал и помагачи Полицијата го идентификувала убиецот на српската пејачка Јелена Маријановиќ и наскоро следува апсење , пишуваат српските медиуми. Како што пишуваат медиумите од соседството, белградската ...

Вучиќ: Името на убиецот на Јелена Марјановиќ да не се објавува пред понеделник!

Сител - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјавил дека нема да се меша во работата на полицијата и дека би сакал информацијата за убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ да не излезе во јавноста пред изборите, за да не се злоупотребува за политички ...

КЛУЧЕН МОМЕНТ ВО ИСТРАГАТА: Еден од членовите на семејството знаел кој е убиецот на српската пејачка

Телеграф - 21.04.2016

Српскиот премиер денеска изјави дека убиецот на пејачката ќе биде уапсен во следните 48 часа Најмалку еден член на фамилијата знае кој е убиецот на српската пејачка Јелена Марјановиќ, а во целата приказна многу важна улога имаат одредени членови на ...

Полицијата на чекор од убиецот на Јелена: Александар Вучиќ вети дека тој ќе биде уапсен во наредните 48 часа!

Точка - 21.04.2016

Три недели после стравичното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ, полицијата никого официјално не го прогласи за осомничен за ова злосторство. Токму затоа, со цел побрзо и поефективно разрешување на убиството од вчера се вмеша и тајната полиција ...

ГОТОВО Е: „Убиецот на Јелена ќе биде уапсен во наредните 48 часа“

За Се - 21.04.2016

Истрагата за убиството на пејачката трае веќе 19 дена, а полицијата секојдневно прибира нови информации. Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа.

Прeмиерот Вучиќ: Убиецот на Јелена ќе биде уапсен во наредните 48 часа

Република - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. – Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, ...

Полицијата го идентификуваше убиецот на Јелена, наскоро апсење!

Press24 - 21.04.2016

Главна вест во регионалните медиуми е дека српската полиција го идентификувала убиецот на Јелена Марјановиќ и наскоро следи апсење. Според извор близок до полицијата, утврден е идентитетот на убиецот, но идентификувани се и неговите помагачи.

Српскиот прмиер се огласи за убиецот на Јелена

Нетпрес - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. – Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, ...

Името на убиецот на Јелена да се објави в понеделник – барање на Вучиќ

Република - 21.04.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ очекува и верува дека полицијата ќе го реши убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, но заради тамошните избори очекува идентитетот на убиецот да не се објавува сега.

Крв пронајдена на патиките на Јелена - нова трага во убиството

Press24 - 21.04.2016

Полицијата наводно дошла до нови докази за свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, кое го потресе целиот регион. Полицијата веќе три недели трага по убиецот кој брутално ја уби 33-годишната мајка на петгодишна ќеркичка.

Човекот со стапот ја решава мистеријата: Сопругот на Јелена фатен во голема лага

Press24 - 21.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, е фатен во лага кога во полицијата е сослушан човекот со стапот кого само Зоран го спомена во изјавата на полиција.

Пред да биде уапсен убиецот: Мајката на Јелена влезе во куќата на Марјановиќ!

Press24 - 21.04.2016

Мајката на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33) од Борче, секојдневно ја посетува смејната куќа на својата ќерка која моментално ја поврзува со внуката Јана. Денеска, во медиумите се појави вест дека апсењето на убиевот на Јелена е можно ...

Вучиќ: Името на убиецот на Јелена Марјановиќ да не се објавува пред понеделник!

Press24 - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјавил дека нема да се меша во работата на полицијата и дека би сакал информацијата за убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ да не излезе во јавноста пред изборите, за да не се злоупотребува за политички ...

Јелена отиде бегалка за Зоран, покоен Дуле не ја даваше

Република - 21.04.2016

Сосед на свирепо убиената пејачка вели дека покојниот татко ѝ забранувал да се омажи за Зоран. – Кога избега за Зоран, тој дури и ја врати дома, меѓутоа, таа пак се врати кај него. Дуле беше многу против тој ...

ГАЛЕРИЈА: Ѕирнете во приватните фотки на убиената пејачка - зошто го нема сопругот?

Press24 - 21.04.2016

Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше брутално убиена на 2 април на својот Фејсбук профил имала бројни фотографии од гостувања, настапи, од тренинзите на кои беше и убиена...но она што е најчудно е дека нема ниедна фотка со својот ...

Српскиот прмиер се огласи за убиецот на Јелена - еве што кажа

Press24 - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. - Тоа што можам да го кажам дека убиецот ќе биде уапсен во наредните 48 часа, изјавил Вучиќ за српски Курир, ...

Полицијата го идентификувала убиецот на Јелена, наскоро апсење

Нетпрес - 21.04.2016

Полицијата го идентификувала убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и наскоро следува апсење, пишува српски „Курир“, повикувајќи се на извори блиски до истрагата. Весникот пишува дека белградската полиција го идентификувала осомничениот за ...

Полицијата го идентификува убиецот, следува апсење!

Република - 21.04.2016

Главна вест во регионалните медиуми е дека српската полиција го идентификувала убиецот на Јелена Марјановиќ и наскоро следи апсење. Според извор близок до полицијата, утврден е идентитетот на убиецот но идентификувани се и неговите помагачи.

Дури и премиерот Вучиќ се вмеша во истрагата за убиството на пејачката Јелена

Вистина.мк - 21.04.2016

Премиерот на Република Србија, Александар Вучиќ се вмеша во истрагата за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Она што можам да го кажам е дека убиецот ќе биде уапсен во рок од 48 часа – изјави премиерот Вучиќ.

Најнови информации од истрагата: На рацете на Јелена се пронајдени...

Press24 - 21.04.2016

Критичниот ден кај насипот во Борча, Јелена Марјановиќ успеала со рацете да блокира неколку удари од напаѓачот. Од обдукцијата на телото, на рацете се констатирани неколку тапи повреди кои се последици од ударите со тврд предмет.

Мајката на Јелена знае кој е убиецот

Press24 - 21.04.2016

Зорица Крсмановиќ, мајката на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, не сака да дава изјави за медиумите и се уште пати и жали по својата ќерка. Според најновите податоци до кои дојде српскиот Курир, таа знае кој е убиецот на Јелена, и е ...

Како реагираше семејството Марјановиќ на изјавата на премиерот Вучиќ за апсењето на убиецот

Република - 21.04.2016

Најавата на премиерот Вучиќ дека случајот на убиената пејачката на Гранд Јелена Марјновиќ ќе биде решен во следните 48 часа предизвика реакција и од страна на семејството Марјанвоиќ . Владимир Марјановиќ, свекорот на убиената пејачка кажал дека е ...

Вучиќ: Поради изборите името на убиецот на Јелена не треба да се објави пред понеделник

Нетпрес - 21.04.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ очекува и верува дека полицијата ќе го реши убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Тој одговарајќи на новинарско прашање од каде му е информацијата дека убиецот ќе биде уапсен во рок од 48 часа, ...

Синот на Зоран избрза: "Дедо ја за*ба работата за Јелена"

Press24 - 21.04.2016

Ни третава недела по убиството на Јелена Крсмановиќ, сеуште не се знае кој е убиецот иако полицијата има фрлено сомнеж на три лица. Полицијата се сомнева дека во убиството е смешана и една жена.

Убиецот на Јелена опколен, тензична состојба во Борча! Сопругот Зоран: Седиме и чекаме

Press24 - 21.04.2016

Еден член од семејството сигурно знае кој на зверски начин ја убил пејачката Јелена Марјановиќ, тврдат инспекторите, кои веќе со недели работат на овој случај. Белградската полиција знае кој ја убил пејачката, а идентификувани се и неговите помагачи.

Ново откритие: На патиката на Јелена пронајден машки ДНК примерок

Press24 - 21.04.2016

Полицијата наводно има дојдено до нови докази во истрагата за убиството на Јелена Марјановиќ. Како што јавуваат медиумите на една од патиките на Јелена за време на истрагата е пронајден ДНК од машка личност.

Опсадна состојба во Борча: убиецот на Јелена опколен, Зоран порача – дома се и чекаме!

Република - 21.04.2016

Убиецот е маж! Полицијата дојде до нови докази во врска со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. На една од нејзините патики за време на истрагата е пронајдена ДНК од машка личност. Еден од членовите на семејството знае која ѕверски ја ...

Сосетка ја открила причината поради која свекрвата ја мразела Јелена од дното на душата

Република - 21.04.2016

Блиска сосетка и семејна пријателка на Марјановиќ изјавила за медиумите дека нетрпеливоста на свекрвата на Јелена бил и тоа како видлива. Откако Јелена и Зоран се венчале мајката на Зоран од ден на ден покажувала се поголема и поголема нетрпеливост ...

Српскиот прeмиер СЕ ОГЛАСИ за убиецот на Јелена - Еве што кажа...

Пулс24 - 21.04.2016

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во наредните 48 часа. Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе биде уапсен во ...

УБИЕЦОТ на Јелена е откриен!

Пулс24 - 21.04.2016

Полицијата дојде до нови докази во врска со убиството на пејачката Јелена.На една од нејзините патики за време на истрагата е пронајдена ДНК од машка личност. Еден од членовите на семејството знае кој ѕверски ја ликвидирал пејачката на „Гранд“ ...

Тажно: Еве што се случило со мајката на убиената пејачка!

Пулс24 - 21.04.2016

Тетката на Јелена која постојано е покрај нејзината мајка Зорица Крсмановиќ, вели дека тие се располагаат со никакви информации и дека чекаат да се уапси убиецот. „Никој ништо не зборува. И ние чекаме да го уапсат убиецот на нашата Јелена.

И Заев загрижен за убиецот на српската пејачка Јелена!

Exclusive.mk - 21.04.2016

Твитерџии не останаа рамнодушни ни на овој немил настан со српската пејачка Јелена во кои медиумите претераа за нејзиното убиство кое сеуште не е разрешено. Малку хумор и на сметка на Заев во следниот ...

Клучот за убиството на Јелена Крсмановиќ се крие во овие 9 минути

Хитпортал - 20.04.2016

Оперативците на белградската полиција имаат нова трага во случајот за убиството на Јелена Крсмановиќ, кој многу брзо може да ги донесе до убиецот. Според анализата на базните станици како и извештајот од патологот, критичното време во кое се одиграл ...

Убиецот на Јелена уловен на камера?

БркајРабота - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни замислувал дека пред 18 дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Жена вмешана во убиството на пејачката на Гранд

Сител - 20.04.2016

Нов пресврт во убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Полицијата упаднала во куќата на нејзината кума Вера и запленила неколку предмети. Се испитува и нејзиниот однос со свекрвата на Јелена со која се нераздвојни.

Полицијата дошла до нови снимки-Автомобилот на Марјановиќ снимен во полна брзина

Курир - 20.04.2016

Полицијата во склоп на истрагата за убиство на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, земала снимка од сигурностите камери од продавница во борчанската населба Црвенка. На снимката од саботата кога Јелена исчезнала, се гледа автомобилот на ...

Полицијата дојде до снимки кои ставаат крај на мистеријата: Што правел сопругот на Јелена кобниот ден?

Сител - 20.04.2016

Полицијата дојде до снимка од дворот на чичкото на Емина Јаховиќ, на која се гледа насипот кај Црвенка, каде се смета дека е убиена 33-годишната пејачка на Гранд. По овие снимки, полицијата ги зема и снимките од безбедносната камера на продавничката ...

Конечно: Убиецот на Јелена Крсмановиќ уловен на камера

Сител - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни замислувал дека пред 18-ина дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Најнови детали: Свекорот крие морничава тајна за убиството на Јелена

Курир - 20.04.2016

Полиграфското испрашување покажа дека свекорот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ не е убиецот но дека во времето на убиството бил на насипот. Како пренесуваат медиумите, на Владимир на полиграф му биле поставени само овие две прашања – ...

На синот на Зоран му излета: Дедо ја за*ба работата!

Курир - 20.04.2016

И по 18 дена од страотното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ полицијата се уште никого официјално пре го прогласи за осомничен за ова злосторство. Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) е вмешана една жена, ...

Убиецот на Јелена уловен на камера?

Курир - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни замислувал дека пред 18 дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Нови сознанија од истрагата: Пронајдени траги од удари на рацете на Јелена

Сител - 20.04.2016

Според најновите сознанија од истрага односно од обдукцијата на телото на Јелена констатирани се неколку повреди на рацете кои се последица од удар со тврд предмет. Критичниот ден, кај каналот, Јелена Марјановиќ успеала со раце да спречи неколку ...

Нада Топчагиќ: Марјановиќи полудеа тотално!

Сител - 20.04.2016

Пејачката Нада Топчагиќ вечерва го посети семејството на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. На прашањето на новинарите од српски Курир како е семејството Марјанович, Нада Топчагиќ кратко одговори: „Во тотално лудило се“.

Пејачката Јелена не го изгребала убиецот

Телеграф - 20.04.2016

Пронајдени траги од удари по рацете на Маријановиќ, била тепана со тап предмет Во последните известувања од српската полиција стои дека пејачката Јелена Маријановиќ се борела со убиецот, пишуваат српските медиуми.

Доведете го убиецот кај каналот ние да му пресудиме: Страв и бес по убиството на Јелена

Сител - 20.04.2016

Жителите на Црвенка кои живеат покрај каналот каде е пронајдена Јелена, велат дека откако се случило убиството никој веќе не трча, ниту пак се шета покрај каналот. Велат дека едвај чекаат да се пронајде убиецот, и дека би сакале народот да му ...

НОВ КЛУЧЕН ДОКАЗ: Снимен убиецот на српската пејачка?

Телеграф - 20.04.2016

Дали стрикото на пејачката Емина Јаховиќ го има главниот доказ во истрагата? Сигурносните камери од неговиот имот снимиле сè Според последните известувања што ги даваат српските медиуми, убиството на пејачката Јелена било снимено на сигурносните ...

Не е се како што се зборува: Свекрвата на Јелена никогаш не можела да прејде преку една работа!

Сител - 20.04.2016

Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Крисмановиќ Марјановиќ (33) е вмешана и една жена, чии идентитет за сега не се открива. Продолжувањето на истрагата на ова свирепо убиство, полицијата извршила претрес во станот на семјната кума ...

Снимен убиецот на српската пејачка? Можеби клучниот доказ го поседувал чичкото на Емина Јаховиќ, а воопшто не бил ...

Точка - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичко на пејачката Емина Јаховиќ, не ни наслутувал дека цели 18 дена можеби токму тој го имал и клучниот доказ за расветлување на убиството на Јелена Марјановиќ – видео запис на кој можеби би можел да се види и убиецот.

На синот на Зоран му излета: Дедо ја за*ба работата!

Сител - 20.04.2016

И по 18 дена од страотното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ полицијата се уште никого официјално пре го прогласи за осомничен за ова злосторство. Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) е вмешана една жена, ...

Убиството планирано – Убиецот натпросечно паметен

За Се - 20.04.2016

Истрагата е се поблиску до крајот, но фактот дека полицијата повеќе од две недели не може да влезе во трагот на убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, според криминолозите, покажува дека станува збор за личност со натпросечна ...

Крај на мистеријата: Доказот е на снимките од комшијата

Република - 20.04.2016

Полицијата дојде до снимка од дворот на чичкото на Емина Јаховиќ, на која се гледа насипот кај Црвенка, каде се смета дека е убиена 33-годишната пејачка на Гранд. По овие снимки, полицијата ги зема и снимките од безбедносната камера на продавничката ...

Братот и чичкото на Емина знаат нешто за убиецот на Јелена

Република - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни помислувал дека пред 18 дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Најнови моменти: Свекорот крие морничава тајна за убиството на Јелена

Press24 - 20.04.2016

Полиграфското испрашување покажа дека свекорот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ не е убиецот но дека во времето на убиството бил на насипот. Како пренесуваат медиумите, на Владимир на полиграф му биле поставени само овие две прашања – ...

Доказ што ќе ја реши мистеријата: Видеото снимено на сигурносни камери!

За Се - 20.04.2016

Дали конечно ќе биде разрешена оваа мистерија, околу едно од најгрозоморните убиства во последно време што се случило на овој простор? Според последните известувања што ги даваат српските медиуми, убиството на пејачката Јелена било снимено на ...

Снимен убиецот на српската пејачка?

Нетпрес - 20.04.2016

Според последните известувања што ги даваат српските медиуми, убиството на пејачката Јелена било снимено на сигурносните камери што се вперени токму на местото на злосторството. Овој материјал цело време го има стрикото на познатата пејачка Емина ...

Свекрвата на Јелена никогаш не можела да прејде преку една работа!

Press24 - 20.04.2016

Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Крисмановиќ Марјановиќ (33) е вмешана и една жена, чии идентитет за сега не се открива. Со продолжувањето на истрагата на ова свирепо убиство, полицијата извршила претрес во станот на семјната кума ...

Жена вмешана во убиството на пејачката на Гранд

Press24 - 20.04.2016

Нов пресврт во убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Полицијата упаднала во куќата на нејзината кума Вера и запленила неколку предмети. Се испитува и нејзиниот однос со свекрвата на Јелена со која се нераздвојни.

Ќе ви пукне срцето: Ќеркичката на убиената пејачка се плаши за нејзиниот татко

Press24 - 20.04.2016

Малата Јана, која на само 5 години остана без својата мајка, пејачката Јелена Марјановиќ, знае само дека нејзината мајка е исчезната. Таа како што дознава српски Телеграф многу се плаши за живото на нејзиниот татко.

Нада Топчагиќ: Семејството на Јелена е во тотално лудило

Press24 - 20.04.2016

Пејачката Нада Топчагиќ вечерва била во ќуката на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ На прашањето на новинарите на курир.рс како е семејството Марјановиќ, Нада кратко одговорила: „ Во тотално лудило се“.

Полицијата дошла до нови снимки – автомобилот на Марјановиќ снимен во полна брзина

Република - 20.04.2016

Полицијата во склоп на истрагата за убиство на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, земала снимка од сигурностите камери од продавница во борчанската населба Црвенка. На снимката од саботата кога Јелена исчезнала, се гледа автомобилот на ...

Пресврт: Жена е вмешана во убиството на Јелена

Нетпрес - 20.04.2016

Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) е вмешана и една жена чијшто идентитет засега не се открива, пишува српски „ Курир “. Во рамки на истрагата на злосторството за коешто досега постоеа сомнежи за три членови ...

Снимки кои ставаат крај на мистеријата: Снимено што правел сопругот на Јелена кобниот ден

Press24 - 20.04.2016

Полицијата дојде до снимка од дворот на чичкото на Емина Јаховиќ, на која се гледа насипот кај Црвенка, каде се смета дека е убиена 33-годишната пејачка на Гранд. По овие снимки, полицијата ги зема и снимките од безбедносната камера на продавничката ...

Јелена, сепак, се бранела од убиецот, на нејзините раце имало траги од удари!

Република - 20.04.2016

На критичниот ден, кај насипот каде била убиена Јелена Марјановиќ, таа успеала со рацете да блокира неколку удари од напаѓачот. Имено при обдукција на телото, на рацете се констатирани повреди од тап предмет, што значи дека таа сепак се бранела.

Конечно: Убиецот на Јелена Крсмановиќ уловен на камера

Press24 - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни замислувал дека пред 18-ина дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Човекот со стап поминал на полираф во полиција - еве што вели тој

Press24 - 20.04.2016

Во изјавата на Зоран Марјановиќ, стои дека тој полицијата и рекол дека видел човек со стап додека Јелена трчала. - „Слушнав дека полицијата наводно бара човек со стап, но јас не сум излегол на препознавање.

Свекорот крие морничава тајна за убиството на Јелена

Република - 20.04.2016

Полиграфското испрашување покажа дека свекорот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ не е убиецот но дека во времето на убиството бил на насипот. Како пренесуваат медиумите, на Владимир на полиграф му биле поставени само овие две прашања – ...

КОНЕЧНО: Убиецот на Јелена Крсмановиќ уловен на камера

Пулс24 - 20.04.2016

Хасиб Јаховиќ, чичкото на познатата пејачка Емина Јаховиќ, не ни замислувал дека пред 18-ина дена во куќата можеби има клучен доказ за убиството кое го потресе регионот. Тој поседува снимка на која може да се види убиецот на Јелена Крсмановиќ ...

Човекот со стап откри ДЕТАЉ со кој го стави сопругот на убиената Јелена во незгодна позиција!

Пулс24 - 20.04.2016

Во изјавата на Зоран Марјановиќ, стои дека тој на полицијата ѝ рекол дека видел човек со стап додека Јелена трчала. „Слушнав дека полицијата наводно бара човек со стап, но јас не излегов на препознавање.

ОВА ГО ЧЕКАА СИТЕ: Полицијата во семејната куќа на Јелена пронајде НЕПОБИТЕН ДОКАЗ

Пулс24 - 20.04.2016

Полицијата веќе со денови работи на расветлување на свирепото убиство на пејачката. Полицијата детално ја пребара семејната куќа во која свирепо убиената пејачка живееше со сопругот. На тепехот во куќата на Маријановиќ се пронајдени траги од крв, ...

Нови детали од убиството: КАКВА ТАЈНА КРИЕ свекрвата на Јелена?

Пулс24 - 20.04.2016

Полицијата се сомнева дека во убиството на Јелена Марјановиќ (33) е вмешана и една жена, чиј идентитет засега не се открива, пренесоа медиумите. Во рамките на истрагата за злосторството, досега беа осомничени три члена на ова семејство, извршен е и ...

Стигнаа ДНК резултатите за Јелена – кој е убиецот?

Хитпортал - 19.04.2016

Стигнаа ДНК резултатите од праменот коса кој беше пронајден кај убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Праменот кој беше пронајден на гранка кај насипот, покажа дека на него нема траги од други личности.

Започна апсењето на осомничените за убиството на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да почне да ги приведува осомничените во убиството на Јелена Крсмановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува српски „Телеграф“.

Убиството на Јелена било планирано најмалку два месеци

ЗаЗабава - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) било внимателно планирано најмалку два месеца, пишува денешен српски „Курир“. Повикувајќи се на извори блиски од истрагата, весникот тврди дека убиецот имал личност која му помагала низ месеците да го ...

Нов клучен доказ: Пронајдена чантата на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 19.04.2016

Денеска во полиција анонимно било пријавено пронаоѓање на личните предмети на Јелена Крсмановиќ во близина на каналот во Борча. Пријавена и пронајдена е спортската тобичка на пејачката со која таа била видена последен пат.

Убиството на Јелена Крсмановиќ било планирано два месеци

Хитпортал - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ од Борча внимателно било планирано најмалку два месеци, дознава српски „Курир“ од извор близок до истрагата. Исто така се дознава дека цело семејство Марјановиќ оваа недела повторно ќе биде одведена на испитување во ...

Братот на Зоран првоосомничен – следува апсење

БркајРабота - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

Братот на Зоран првоосомничен – следува апсење

МК News - 19.04.2016

Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс. Според пишувањето во медиумите, Марјановиќ со силна хемија ги перел патиките и го исчистил тепихот веднаш по злосторството.

Неизвесноста трае: Јелена е убиена седум минути по разговорот нејзината мајка

МК News - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, по кој Јелена таа кобна сабота на 2 април го истрча последниот круг, а инспекторите во меѓувреме и временски го реконстурираат целиот настан и утврдиле дека свирепото ...

Братот на Зоран првоосомничен – следува апсење

Сител - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

Целото семејство повторно на полиграф – Убиството било планирано најмалку два месеца

Сител - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) било внимателно планирано најмалку два месеца, пишува денешен српски „Курир“. Повикувајќи се на извори блиски од истрагата, весникот тврди дека убиецот имал личност која му помагала низ месеците да го ...

Последниот повик на Јелена кон мајка и води до убиецот! Полицијата на трага по клучниот доказ за убиството!

Сител - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, по кој Јелена таа кобна сабота на 2 април го истрча последниот круг, а инспекторите во меѓувреме и временски го реконстурираат целиот настан и утврдиле дека свирепото ...

Целото семејство повторно на полиграф – Убиството било планирано најмалку два месеца

Курир - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) било внимателно планирано најмалку два месеца, пишува денешен српски „Курир“. Повикувајќи се на извори блиски од истрагата, весникот тврди дека убиецот имал личност која му помагала низ месеците да го ...

Братот на Зоран првоосомничен – следува апсење

Курир - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

Таткото на убиената Јелена и бранел да се омажи за Зоран

Курир - 19.04.2016

Комшија на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека нејзиниот покоен татко и бранел да се омажи за Зоран. -Покојниот Дуле беше против бракот. Кога таа побегна кај Зоран, тој еднаш ја врати дома, меѓутоа таа повторно отиде кај ...

Две недели по убиството на Јелена: Погледнете што правеше нејзиниот сопруг

Сител - 19.04.2016

Осумнаесет дена по смртта на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ, нејзиниот сопруг и свекор се тешеа на сплав. Двајцата го поминаа вчерашното попладне на сплав каде Зоран видно нерасположен палеше цигара по цигара.

Неизвесноста трае: Јелена е убиена седум минути по разговорот со мајка и!

Курир - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, по кој Јелена таа кобна сабота на 2 април го истрча последниот круг, а инспекторите во меѓувреме и временски го реконстурираат целиот настан и утврдиле дека свирепото ...

Мајката на убиената Јелена ќе ви го скрши срцето: Секоја вечер...

Сител - 19.04.2016

Зорица Крсмановиќ, мајката на брутално убиената пејачка Јелена за српски Курир вели дека секоја ноќ ја сонува својата покојна ќерка. -Страшно е ова, страшно...Не можам да верувам што ми се случува. Секој ден одам на гробот на ќерка ми.

СОСЕД НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Таткото на Јелена не сакаше таа да се омажи со Зоран

Телеграф - 19.04.2016

Пејечката најпрво побегнала кај Зоран, а таткото ја вратил во својата куќа Сосед на семејството на Јелена Марјановиќ, српската пејачка која пред неколку недели беше брутално убиена, за медиумите во Србија изјавил дека нејзиниот покоен татко не ...

Убиството на Јелена било планирано два месеци: Дали последниот повик до нејзината мајка води до убиецот?

Точка - 19.04.2016

Убиецот на Јелена Марјановиќ имал најмалку еден помагач и тие се подготвувале темелно за нејзината ликвидација, на што укажуваат отстранетите траги, како и докази. Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) од Борча било внимателно планирано ...

ГОТОВО Е: Братот на Зоран првоосомничен – следува апсење

За Се - 19.04.2016

Истрагата за убиството на пејачката трае повеќе од две недели. Конечно собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на Јелена. Прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, ...

Деверот првоосомничен за убиството на српската пејачка

Нетпрес - 19.04.2016

Прв на листата на осомничени за убиството на српската пејачка Јелена Крсмановиќ е нејзиниот девер, Милош Марјановиќ, пренесуваат српските медиуми. Според пишувањето во медиумите, Марјановиќ со силна хемија ги перел патиките и го исчистил тепихот ...

Неизвесноста трае: Јелена е убиена седум минути по разговорот нејзината мајка

Press24 - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, по кој Јелена таа кобна сабота на 2 април го истрча последниот круг, а инспекторите во меѓувреме и временски го реконстурираат целиот настан и утврдиле дека свирепото ...

Целото семејство повторно на полиграф – убиството било планирано најмалку два месеца

Република - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) било внимателно планирано најмалку два месеца, пишува денешен српски „Курир“. Повикувајќи се на извори блиски од истрагата, весникот тврди дека убиецот имал личност која му помагала низ месеците да го ...

Деверот првоосомничен – следува апсење

Република - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

Мајката на убиената Јелена ќе ви го скрши срцето: Секоја вечер...

Press24 - 19.04.2016

Зорица Крсмановиќ, мајката на брутално убиената пејачка Јелена за српски Курир вели дека секоја ноќ ја сонува својата покојна ќерка. -Страшно е ова, страшно...Не можам да верувам што ми се случува. Секој ден одам на гробот на ќерка ми.

Таткото на убиената Јелена и бранел да се омажи за Зоран

Press24 - 19.04.2016

Комшија на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека нејзиниот покоен татко и бранел да се омажи за Зоран. -Покојниот Дуле беше против бракот. Кога таа побегна кај Зоран, тој еднаш ја врати дома, меѓутоа таа повторно отиде кај ...

Свекрвата би требало да знае се за убиството на Јелена

Нетпрес - 19.04.2016

Свекрвата на брутално убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, Зорица Крсмановиќ вчера за прв пат по две недели се појавила во јавност, пишува Информер. Таа заедно со сопругот Владимир била во шопинг, а се вратиле со полни кеси.

Кој му помагал на убиецот на Јелена?

Press24 - 19.04.2016

Убиецот на Јелена имал најмалку два месеца да го испланира убиството кое го потресе регионот. Според најновите податоци, убиецот имал личност која му помагала низ месеците да го направи планот на смртта.

Две недели по убиството на Јелена: Погледнете што правеше нејзиниот сопруг

Press24 - 19.04.2016

Осумнаесет дена по смртта на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ, нејзиниот сопруг и свекор се тешеа на сплав. Двајцата го поминаа вчерашното попладне на сплав каде Зоран видно нерасположен палеше цигара по цигара.

Убиството било планирано со месеци – убиецот имал и помошник

Нетпрес - 19.04.2016

Убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) од Борча било внимателно планирано најмалку два месеци, дознава српски „Курир“ од извори блиски до истрагата. Исто така, весникот пишува дека целото семејство Марјановиќ оваа недела ќе биде ...

Деверот на Јелена е првосомничен за убиството? - Собрани се сите докази, следува апсење

Press24 - 19.04.2016

Собрани се сире докази и се очекува полицијата да му стават лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

Семејството на Јелена си замина од дома - никој не знае каде

Press24 - 19.04.2016

Семејството Марјановиќ денеска во 11 часот ја напушти куќата каде живееше убиената пејачка Јелена Крсмановиќ. Сопругот Зоран, свекорот Владимир и малата ќеркичка на пејачката си заминаа од куќата во Борча, а засега никој не знае каде.

18 дена по убиството на Јелена, нејзиниот маж и свекор ја лечат тагата на сплав!

Република - 19.04.2016

Не поминаа ни 40 дена од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, а нејзиниот маж Зоран и свекорот Владимир излегоа на пијалок, на сплав. После 18 дена од мистериозното убиство на пејачката Јелена, нејзиниот сопруг излезе меѓу луѓе, со таткото, ...

Татко и на Јелена и бранел да се омажи за Зоран

Република - 19.04.2016

Комшија на семејството на Јелена Марјановиќ, вели дека нејзиниот покоен татко и бранел да се омажи за Зоран. -Покојниот Дуле беше против бракот. Кога таа побегна кај Зоран, тој еднаш ја врати дома, меѓутоа таа повторно отиде кај него – раскажал за ...

Јелена е убиена 7 минути по последниот разговор со мајка и’

Нетпрес - 19.04.2016

Случајот на свирепото убиство на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и понатаму ја интригира јавноста во регионот. Белградската поилиција секојдневно го пребарувала насипот во борчанската населба Црвенка каде Јелена во сабота на 2-ри април го ...

Јелена е убиена седум минути по разговорот со мајка и!

Република - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, по кој Јелена таа кобна сабота на 2 април го истрча последниот круг, а инспекторите во меѓувреме и временски го реконстурираат целиот настан и утврдиле дека свирепото ...

Жена вмешана во убиството на Јелена?

Република - 19.04.2016

Нови моменти во испитување на убиството на Јелена Красмановиќ. Полицијата се сомнева дека во злосторството е вмешана и жена, чиј идентитет не се открива. Во рамки на истрагата во која досега се сомневало на три члена од ова семејство, извршен е ...

Ќерката на убиената пејачка стравува од својот татко

Press24 - 19.04.2016

Ќерката на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Маријановиќ се плаши од својот татко. Малата Јана, која има само пет години остана без својата мајка. Таа знае дека нејзината мајка само исчезнала.

Исповед на најблиската сосетка на Марјановиќ: Се што правеа, сега им се врати како казна

Република - 19.04.2016

Се уште е во тек расветлувањето на убиството на пејачката Јелена Марјановиќ ,а полицијата се уште трага по убиецот или повеќе сторители на бруталното убиство. Како што некои медиуми пишуваа, сите докази собрани до сега укажуваат дека некој од ...

СЕДУМ КРИТИЧНИ МИНУТИ: Јелена е убиена по разговорот нејзината мајка

Пулс24 - 19.04.2016

Белградската полиција секојдневно го чешла насипот во борчанската населба Црвенка, во кој Јелена таа кобна сабота на 2. април го истрча последниот круг. Во меѓувреме, инспекторите временски го реконстурираат целиот настан и утврдија дека сбруталното ...

НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Првоосомничен е братот на Зоран - следува апсење

Пулс24 - 19.04.2016

Собрани се сите докази и се очекува полицијата да му стави лисици на осомничениот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Како што пишуваат медиумите, прв на листата на осомничени е деверот на Јелена, Милош Марјановиќ, пишува Телеграф.рс.

СОСЕДИТЕ ОТКРИВААТ: Таткото на убиената Јелена ѝ забранил...

Пулс24 - 19.04.2016

Сосед на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33), вели дека нејзиниот покоен татко ѝ бранел да се омажи за Зоран. -Покојниот Дуле беше против бракот. Кога таа избега кај Зоран, тој еднаш ја врати дома.

ПОТЕГ КОЈ ГИ ПОДЕЛИ ЛУЃЕТО: Сопругот и свекорот на убиената Јелена ја лечат тагата на сплав!

Пулс24 - 19.04.2016

Не поминаа ни 40 дена од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, а нејзиниот маж Зоран и свекорот Владимир излегоа на пијалок на еден сплав. После 18 дена од мистериозното убиство на пејачката Јелена, нејзиниот сопруг излезе меѓу луѓе, со таткото, ...

УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА Е ИСПЛАНИРАНО ПРЕД 2 МЕСЕЦИ: Убиецот имал помагач!

Пулс24 - 19.04.2016

Убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) од Борча, внимателно е планирано најмалку два месеци, пренесе српски „Курир“. Исто така, целото семејство Марјановиќ оваа недела повторно ќе биде однесено на испитување во полициска станица, како и на ...

Убиецот на Јелена остави порака

Сител - 18.04.2016

На веста за исчезнувањето на српската пејачка Јелена Крсмановиќ кај порталот Курир.рс, нејзиниот убиец оставил порака од која ќе ви се заледи крвта. Оваа порака била оставена четири часа по исчезнувањето кое ја крена Србија на нозе.

Соседите на убиената Јелена во паника - Еве зошто

Сител - 18.04.2016

Во белградската населба Црвенка каде трагично го загуби животот Јелена Крсмановиќ, владее молк и тага и две недели по смртта. Соседите на пејачката на Гранд се во страв бидејќи убиецот шета слободен на улица, па ги заклучиле своите капии и седат ...

Семејството на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ донесе чудна одлука по нејзината смрт

Сител - 18.04.2016

Семејството на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ донесе чудна одлука по нејзината смрт. Како што пишува српскиот Блиц, сопругот на пејачката која брутално беше убиена пред 15-на дена, нема да биде закопан до неа.

Капка од крвта на Јелена ќе открие кој е убиецот!

Курир - 18.04.2016

Капка од крвта на Јелена може да биде пресудна и да ја реши мистеријата, доколку најновите анализи, евентуално покажат дека сомнителна трага на облеката или обувките настанала токму во време на трагичниот настан, дознава Ало.

Коста Бургов за Јелена: Иван Исцелител знае каде е цевката со која е убиена

Курир - 18.04.2016

Иван Исцелител открива детали за убиството на српската пејачка, ѕвезда на Гранд, 33- годишната Јелена што го има објавено на неговиот профил на Фејсбук, а која вест стана популарна низ целиот свет.

ИСТРАГАТА ЗА УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА ПРОДОЛЖУВА: Пристигнаа резултатите од праменот од косата

Телеграф - 18.04.2016

ДНК-анализата на праменот не покажа дека се работи за блиско лице на пејачката Според резултатите направени од пронајдениот прамен коса, не се откри убиецот. На почетокот полицијата не знаеше чиј е праменот, па се направи ДНК-анализа, која не покажа ...

Нови детали - Клучен доказ ќе ги даде сите одговори за убиството на Јелена

Сител - 18.04.2016

Нов пресврт во убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Капка крв најдена од неа ќе стави крај на мистериозната смрт. Форензичарите и полицијата земале алишта од куќата на брутално убиената пејачка за да се направи ДНК анализа која ќе ...

Нова трага: Пронајдена торба на местото на убиството на Јелена

Сител - 18.04.2016

До полицијата стигна торба со лични работи на непознато лице, пронајдена во каналот во Борча. Во близина на местото на кое е пронајдена спортска торба последне пат е видена жива пејачката Јелена Крсмановиќ марјановиќ.

Стигнаа ДНК резултатите за Јелена

Сител - 18.04.2016

Стигнаа ДНК резултатите од праменот коса на свирепо убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Праменот кој беше пронајден на гранка кај насипот и кој можеше да го расветли монструозниот чин, покажа дека на него нема траги од други личности, ни ...

Првото интервју на Јелена: Еве како пред 14 години таа била претставена во Гранд

Сител - 18.04.2016

Стравично убиената пејачка Јелена Марјановиќ, кариерата ја започнала пред 14 години, а премиерното претставување на нејзината песна "Чао, мали, чао", со која се прославила, било кај тогаш популарниот Милован Илиќ Минимакс.

Пресврт: Сопругот на Јелена со ќерката и синот ја напушти семејната куќа

Сител - 18.04.2016

Семејството Марјановиќ денеска околу 12 часот попладне ја напушти семејната куќа во Борча. Зоран, неговиот син Урош, ќерката Јана и таткото Владимир заедно излегоа и седнаа во автомобилот. Потоа заминаа во непознат правец.

Сите се во очај: Марјановиќ ја напуштија семејната куќа, од убиецот ни трага ни глас

Курир - 18.04.2016

Како што пренесуваат медиумите сите членови од семејство Марјановиќ околу 12 часот ја напуштиле семејната куќа. Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената Јелена Марјановиќ и неговиот син Урош, ќерката Јана и таткото Владимир заедно заминале од ...

Тоа што и го направил убиецот на пејачката сме го виделе само во филмовите

Сител - 18.04.2016

Белградската полиција од ден во ден од мештаните добива нови информации во врска со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, но се уште не влезе во трагата на убиецот. како што пишуваа Еспресо.рс убиецот наводно би можело да биде затвореник кој бил ...

УБИЕЦОТ СО НАТПРОСЕЧНА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Внимателно и трпеливо го планирал фаталниот напад врз српската пејачка

Телеграф - 18.04.2016

Според експертите убиството било планирано исто толку внимателно, како и злосторствата кои ги гледаме во познатите ТВ серии Фактот дека полицијата повеќе од две недели не може да влезе во трагот на убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ, според ...

Расплетот на бруталното убиство на Јелена се поблиску, пејачката ја убил некој од...

Сител - 18.04.2016

Сите досегашни докази, изјави и полиграфски тестови укажуваат на тоа дека убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е некој до семејството Марјановиќ, пишува Информер. Според зборовите на извор близок до истрагата, полицијата по деноноќно анализирање ...

Извор тврди: Јелена ја убил некој од семејството

Курир - 18.04.2016

Сите досегашни докази, изјави и полиграфски тестови укажуваат на тоа дека убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е некој до семејството Марјановиќ, пишува српски Информер. Според зборовите на извор близок до истрагата, полицијата по деноноќно ...

Дури сега се дозна каков хорор се случил: Убиецот на Јелена Марјановиќ...

Сител - 18.04.2016

Најновите неофицијални резултати од обдукцијата потврдиле дека на телото на пејачката Јелена Марјановиќ (33) од Борча немало видливи повреди. Но, полицијата разгледува две теории околу убиството.

Убиецот на Јелена остави порака - ќе ви се заледи крвта

Press24 - 18.04.2016

На веста за исчезнувањето на српската пејачка Јелена Крсмановиќ кај порталот Курир.рс, нејзиниот убиец оставил порака од која ќе ви се заледи крвта. Оваа порака била оставена четири часа по исчезнувањето кое ја крена Србија на нозе.

Тага и молк на местото каде е убиена Јелена: Соседите во паника

Press24 - 18.04.2016

Во белградската населба Црвенка каде трагично го загуби животот Јелена Крсмановиќ, владее молк и тага и две недели по смртта. Соседите на пејачката на Гранд се во страв бидејќи убиецот шета слободен на улица, па ги заклучиле своите капии и седат ...

Сомнеж повеќе: Семејството на ѕвездата на Гранд донесе чудна одлука

Република - 18.04.2016

Семејството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), која беше свирепо убиена пред 15 дена, од погребот се секој дене на гробот. Невообичаено, е меѓутоа, што семејството купило само едно гробно место, ако на овој дел од гробиштата има парцела за две ...

Чудна одлука на семејството на убиената Јелена по нејзината смрт

Press24 - 18.04.2016

Семејството на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ донесе чудна одлука по нејзината смрт. Како што пишува српскиот Блиц, сопругот на пејачката која брутално беше убиена пред 15-на дена, нема да биде закопан до неа.

Коста Бургов за Јелена: Иван Исцелител знае каде е цевката со која е убиена

Република - 18.04.2016

Иван Исцелител открива детали за убиството на српската пејачка, ѕвезда на Гранд, 33- годишната Јелена што го има објавено на неговиот профил на Фејсбук, а која вест стана популарна низ целиот свет.

Капка од крвта на Јелена ќе открие кој е убиецот!

Република - 18.04.2016

Капка од крвта на Јелена може да биде пресудна и да ја реши мистеријата, доколку најновите анализи, евентуално покажат дека сомнителна трага на облеката или обувките настанала токму во време на трагичниот настан, дознава Ало.

Пријател на убиената пејачка тврди: Зоран беше опседнат со Јелена

Република - 18.04.2016

Според зборовите на близок пријател на Јелена Крсмановиќ, нејзиниот сопруг ни еден момент не ја испуштал од вид, бидејќи бил опседнат со неа. – Јелена покрај Зоран имаше ограничено движење. Се знаеше дека без него не смееше да оди никаде.

Овој доказ ќе ги даде сите одговори - нови детали за убиството на Јелена

Press24 - 18.04.2016

Нов пресврт во убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Капка крв најдена од неа ќе стави крај на мистериозната смрт. Форензичарите и полицијата земале алишта од куќата на брутално убиената пејачка за да се направи ДНК анализа која ќе ...

Стигнаа ДНК резултатите за Јелена - кој е убиецот?

Press24 - 18.04.2016

Стигнаа ДНК резултатите од праменот коса на свирепо убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Праменот кој беше пронајден на гранка кај насипот и кој можеше да го расветли монструозниот чин, покажа дека на него нема траги од други личности, ни ...

Трагата која ќе доведе до убиецот на Јелена со денови стоела покриена со кал

Press24 - 18.04.2016

ДНК анализата на праменот коса пронајден на дрво кај каналот каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ не даде никаков патоказ кон расветлување на убиството. Сега на местото на грозоморното убиство е пронајдена нова трага.

Пријател на убиената Јелена: Тој беше опседнат со неа, ја демнеше постојано...

Press24 - 18.04.2016

Според зборовите на пријател на српската пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, многу нешта излегуваат на виделина. Иако сеуште нема никакви траги и докази за убиецот, сепак семејството е осомничено со оглед на тоа дека паднало на полиграф, ...

Нов доказ во истрагата – Се поблиску до откривање на убиецот!

За Се - 18.04.2016

Две недели по убиството на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се појави нов доказ во истрагата. Капка крв најдена од неа ќе стави крај на мистериозната смрт. Форензичарите и полицијата земале алишта од куќата на брутално убиената пејачка ...

Семејството Марјановиќ денес напладне ненадејно ја напуштило куќата во Борча?!

Република - 18.04.2016

Како што пренесуваат медиумите сите членови од семејство Марјановиќ околу 12 часот ја напуштиле семејната куќа. Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената Јелена Марјановиќ и неговиот син Урош, ќерката Јана и таткото Владимир заедно заминале од ...

Семејството Марјановиќ ја напушти семејната куќа

Нетпрес - 18.04.2016

Сите членови од семејството Марјановиќ околу 12 часот ја напуштиле семејната куќа, пишуваат српските медиуми. Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената Јелена Марјановиќ и неговиот син Урош, ќерката Јана и таткото Владимир заедно заминале од ...

Сопругот и децата на Јелена ја напуштиле семејната куќа, од убиецот ни трага ни глас

Press24 - 18.04.2016

Како што пренесуваат медиумите сите членови од семејство Марјановиќ околу 12 часот ја напуштиле семејната куќа. Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената Јелена Марјановиќ и неговиот син Урош, ќерката Јана и таткото Владимир заедно заминале од ...

Тоа што и го направил убиецот на пејачката сме го виделе само во филмовите

Press24 - 18.04.2016

Белградската полиција од ден во ден од мештаните добива нови информации во врска со убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, но се уште не влезе во трагата на убиецот. како што пишуваа Еспресо.рс убиецот наводно би можело да биде затвореник кој бил ...

Борча стана „Зоната на самракот“: Капката крв од Јелена ќе ја реши мистеријата

Република - 18.04.2016

Придвижување во истрагата на мистериозното убиство на пејачката ќе се случи во оној момент кога ќе заврши вештачењето на облеката и обувките кои ги однесоа форензирачите од куќата на семејството Марјановиќ на ДНК анализа.

Чудна одлука на семејството на убиената Јелена по нејзината смрт

За Се - 18.04.2016

Семејството на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ донесе чудна одлука по нејзината смрт. Како што пишува српскиот Блиц, сопругот на пејачката која брутално беше убиена пред 15-на дена, нема да биде закопан до неа.

(ВИДЕО) Првото интервју на Јелена: Еве како пред 14 години таа била претставена во Гранд

За Се - 18.04.2016

Стравично убиената пејачка Јелена Марјановиќ, кариерата ја започнала пред 14 години, а премиерното претставување на нејзината песна “Чао, мали, чао”, со која се прославила, било кај тогаш популарниот Милован Илиќ Минимакс.

Јелена ја убил некој од семејството

Press24 - 18.04.2016

Сите досегашни докази, изјави и полиграфски тестови укажуваат на тоа дека убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е некој до семејството Марјановиќ, пишува српски Информер. Според зборовите на извор близок до истрагата, полицијата по деноноќно ...

Јелена ја убил некој од семејството?!

Нетпрес - 18.04.2016

Сите досегашни докази, изјави и полиграфски тестови укажуваат на тоа дека убиецот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е некој до семејството Марјановиќ, пишува српски Информер. Според зборовите на извор близок до истрагата, полицијата по деноноќно ...

Дури сега се дозна каков хорор се случил: Убиецот на Јелена Марјановиќ...

Press24 - 18.04.2016

Најновите неофицијални резултати од обдукцијата потврдиле дека на телото на пејачката Јелена Марјановиќ (33) од Борча немало видливи повреди. Но, полицијата разгледува две теории околу убиството.

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА - Убиецот на Јелена оставил порака

Пулс24 - 18.04.2016

Овој коментар за кој засега не се знае од каде е испратен, е нова трага за полицијата во случајот со 33-годишната пејачка на Гранд. На веста за исчезнувањето на српската пејачка Јелена Крсмановиќ кај порталот Курир.рс, нејзиниот убиец оставил порака ...

ЧУДНА ОДЛУКА: Сопругот на убиената Јелена не сака да...

Пулс24 - 18.04.2016

Семејството на пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ, донесе чудна одлука по нејзината смрт. Како што пишува српски „Блиц“, сопругот на пејачката која брутално беше убиена пред 15 дена, нема да биде закопан до неа.

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ од праменот на косата на пејачката: Еве што е пронајдено!

Пулс24 - 18.04.2016

Се претпоставува дека праменот на коса паднал кога убиецот со чекан или палка ја удрил Јелена по главата. На праменот коса кој е пронајден покрај каналот во кој беше телото на Јелена Марјановиќ, нема ДНК траги ниту од позната ниту од непозната ...

Пријател на убиената пејачка ОТКРИВА: Јелена немаше друг избор и секогаш мораше...

Пулс24 - 18.04.2016

Според зборовите на пријател на убиената српска пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, многу нешта излегуваат на виделина. Иако сѐ уште нема никакви траги и докази за убиецот, семејството е осомничено со оглед на тоа дека паднало на ...