TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема загинати, ниту повредени македонски државјани во Париз

МКД - 14.11.2015

Од амбасада на Република Македонија во Париз поврдуват дека во синоќешните напади во главниот град на Франција нема настрадани и повредени македонски граѓани. Оние што како туристи чекале лет за да се вратат во Македонија, успеале да слетаат во ...

Атанасов: Нема повредени македонски граѓани во Париз

Телма - 14.11.2015

Македонските државјани кои како туристи се наоѓаа во париз синоќа чекаа лет за да се вратат во Македонија, успеаја да слетаат во Скопје денеска околу 13 часот . За Македонските државјани амбасадата на Париз стои на располагање за секаква помош.

Нема информации се македонски државјани во Париз, амбасадата е без амбасадор

24 Вести - 14.11.2015

За сега нема информации дали македонски државјани побарале помош од македонската амбасада во Франција по терористичките напади во главниот град на земјата. Македонија моментално нема амбасадор бидејки Агрон Буџаку беше отповикан пред неколку недели ...

Нема македонски граѓани меѓу жртвите во Париз

Нова ТВ - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу жртвите на вчерашните терористички напади во Париз, изјавија за НОВА од Македонската амбасада во Франција. Според Габриел Атанасов, министер советник во Амбасадата, има една група млади кои вчеравечер биле во центарот ...

Нема загинати, ниту повредени македонски државјани во нападите во Париз

Алфа - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема повредени и настрадани македонски државјани во нападите во Париз

+инфо - 14.11.2015

Нема повредени и настрадани македонски државјани во терористичките нападите во Париз, информираат од македонската амбасада во Франција - Македонската амбасада во Париз ја следи состојбата и целиот персонал е повикан на работа викендов.

Нема настрадани и повредени македонски државјани во Париз

А1 On - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу настраданите и повредените во терористичките нападите во Париз, информираат од Амбасадата на Република Македонија во Франција. Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски ...

МАКЕДОНЦИ ВО ПАРИЗ: Tелефони за помош, нема откажани летови

Телеграф - 14.11.2015

Од аеродромот во Скопје велат дека изутрина во 6 и 42 полетал еден авион за Париз, додека во 12 часот и 45 минути треба да слета авион од компанијата Визер Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по ...

Ако сте Македонец и сте во Париз еве каде да побарате помош

Фактор - 14.11.2015

Според досегашните информации нема пријавени македонски државјани дека се повредени или убиени во терористичкиот напад во Париз. Во моментов Македонија нема амбасадор во Франција бидејќи Агрон Буџаку беше отповикан пред неколку недели поради ...

Нема настрадани и повредени Македонци во нападите во Париз

МРТ - 14.11.2015

Габриел Атанасов, министер советник во Македонската амбасада во Франција, во изјава за МРТ, вели дека македонската амбасада е во контакт со Македонците кои живеат во Париз, и исто така е во контакт со останатите амбасади во француската престолнина...

Отворени броеви за Македонците во Париз

Република - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР објави контакти во амбасадата во Париз

Макфакс - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема загинати, ниту повредени македонски државјани во Париз

Тера - 14.11.2015

Од амбасада на Република Македонија во Париз поврдуват дека во синоќешните напади во главниот град на Франција нема настрадани и повредени македонски граѓани. Оние што како туристи чекале лет за да се вратат во Македонија, успеале да слетаат во ...

Атанасов: Нема повредени македонски граѓани во Париз

Вечер - 14.11.2015

Македонските државјани кои како туристи се наоѓаа во париз синоќа чекаа лет за да се вратат во Македонија, успеаја да слетаат во Скопје денеска околу 13 часот . За Македонските државјани амбасадата на Париз стои на располагање за секаква помош.

Меѓу загинатите во Париз нема македонски државјани

Кумановски м. - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу жртвите на вчерашните терористички напади во Париз, изјавиле за НОВА од Македонската амбасада во Франција. Според , министер советник во Амбасадата, Габриел Атанасов има една група млади Македонци кои вчеравечер биле ...

Нема повредени македонски државјани во Париз

Алсат-М - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу настраданите и повредените во терористичките нападите во Париз, информираат од Амбасадата на Република Македонија во Франција. Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски ...

Нема настрадани и повредени Македонци во нападите во Париз

Lider - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Важни информации за македонците во Париз!

Курир - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР издаде контакт телефони за информации за безбедноста на македонските граѓани во Франција

Курир - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите погинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема жртви македонски државјани во нападите во Париз

Фокус - 14.11.2015

Група млади Македонци биле во центарот на Париз, но информациите се дека се добри Нема македонски државјани меѓу жртвите на вчерашните терористички напади во Париз, изјавија за НОВА од Македонската амбасада во Франција.

Нема настрадани и повредени македонски државјани во Париз

Популарно - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу настраданите и повредените во терористичките нападите во Париз, информираат од Амбасадата на Република Македонија во Франција. Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски ...

Нема настрадани и повредени Македонци во нападите во Париз

Република - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Важни информации за македонците во Париз!

Денешен - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

Контакт телефони за информации за Македонците во Франција

Нетпрес - 14.11.2015

За сите информации поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Франција, од МНР ги упатуваат граѓаните да се обратат во македонската амбасада во Париз. Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство ...

НАПАДИ ВО ПАРИЗ: Нема настрадани или повредени Македонци

Телеграф - 14.11.2015

Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски државјани на некои од местата на кои се случија терористичките напади, сепак, од француската полиција се извесетни дека никој не е повреден и тие се безбедни ...

Нема настрадани Македонци во хоророт во Париз

Курир - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Важни информации за Македонците во Франција

Нетпрес - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР објави контакти во амбасадата во Париз

Кајгана - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема настрадани и повредени македонски државјани во Париз

Утрински - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу настраданите и повредените во терористичките нападите во Париз, информираат од Амбасадата на Република Македонија во Франција. Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски ...

Засега нема настрадани Македонци во терористичките напади во Париз

Press24 - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ за Македонците во Париз!

Пулс24 - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР: Контакт телефони за информации за безбедноста на македонските граѓани во Франција

МК News - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите погинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема настрадани и повредени македонски државјани во Париз

еМагазин - 14.11.2015

Нема македонски државјани меѓу настраданите и повредените во терористичките нападите во Париз, информираат од Амбасадата на Република Македонија во Франција. Габриел Атанасов, министер-советник во амбасадата вели дека иако има нотирано македонски ...

Нема настрадани и повредени Македонци во нападите во Париз

МК News - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Отворени броеви за Македонците во Париз

Вечер - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР издаде контакт телефони за информации за безбедноста на македонските граѓани во Франција

Пулс24 - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите погинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

ИНФОРМАЦИИ: Дали има настрадани Македонци во хоророт во Париз?

Пулс24 - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Важни информации за Македонците во Париз

Press24 - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР апелира – За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Локално - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Нема настрадани и повредени Македонци во Париз

Нетпрес - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз. Габриел Атанасов, министер советник во Македонската амбасада во Франција, во телефонска изјава за МРТ вели дека ...

Отворени броеви за Македонците во Париз

Lider - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

Во крвавиот петок 13-ти не настрадаа Македонци соопшти МВР

Денешен - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

Отворени броеви за Македонците во Париз

Тера - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

Нема настрадани и повредени Македонци во Париз

Канал 77 - 14.11.2015

З асега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз , соопшти Македонската амбасада во Франција – пренесува МРТ. Габриел Атанасов, министер советник во Македонската амбасада во Франција, во телефонска изјава за МРТ вели дека ...

МНР апелира - За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Сител - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Важни информации за македонците во Париз!

Шеталиште - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

Во Париз нема повредени Македонци

Локално - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштија дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

МНР апелира – За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Lider - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Македонците во Париз за помош да се обратат во македонската амбасада

МКД - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина, објави агенцијата Мета . За сите информации Македонците во Париз можат да се обратат во ...

Нема настрадани Македонци во хоророт во Париз

Fox.mk - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

МНР апелира - За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Утрински - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Важни информации за Македонците во Париз!

Макфакс - 14.11.2015

Нема никакви информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина, ниту пак дали има жртви или повредени.

Нема настрадано Македонци во терористичките напади во Париз

Здравство24 - 14.11.2015

Од Македонската амбасада во Франција за МРТ соопштиле дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои според досегашните сознанија животот го загубија најмалку 126 лица, во 7 синхронизирани напади.

МНР апелира – За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

А1 On - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Информации за Македонците во Париз – обратете се во македонската амбасада

Популарно - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина, пренесува Курир. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се ...

Во Париз засега нема повредени Македонци

Репортер - 14.11.2015

Од македонската амбасада во Франција за МРТ соопштија дека засега нема настрадани и повредени Македонци во синоќешните напади во Париз, во кои, според досегашните сознанија, животот го загубија најмалку 126 лица, во седум синхронизирани напади.

МНР апелира – За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Денешен - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

МАКЕДОНЦИ ВО ПАРИЗ: Tелефони за помош, нема откажани летови

Орбис - 14.11.2015

Нема информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина. На социјалните мрежи може да се најдат корисни информации за оние што се затекнале таму и ...

МНР апелира: За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Република - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

Важни информации за Македонците во Париз!

Точка - 14.11.2015

Нема никакви информации дали македонски државјани кои престојуваат во Париз побарале помош по вчерашните терористички напади кои се случија во француската престолнина, ниту пак дали има жртви или повредени.

За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Р.С.Европа - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

МНР апелира – За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Репортер - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

МНР апелира - За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

Идивиди - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

МНР издаде контакт телефони за информации за безбедноста на македонските граѓани во Франција

Fox.mk - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите погинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...

За безбедноста на македонските граѓани да се контактира амбасадата во Париз

еМагазин - 14.11.2015

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичките напади во Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го загубија над 150 граѓани, а неколку стотици се ...