TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сколс повторно го нападна Ван Гал: На Јунајтед не му е потребна филозофија

Дерби - 15.11.2015

Легендата на Манчестер Јунајтед Пол Сколс повторно го нападна тренерот Луј ван Гал, велејќи дека на клубот му е потребен напаѓачки фудбал. Сколс, кој има 718 настапи и 11 премиерлигашки титули со „црвените ѓаволи“, и холандскиот стратег се во војна ...

Нови големи имиња се поврзуваат со Манчестер Јунајтед

Спорт365 - 15.11.2015

Гери Невил за „Дејли Стар“ рече дека играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл би бил одговорот за нападот на Манчестер Јунајтед. Поранешниот бек вели дека велшкиот интернационалец би бил подобро решение отколку да се врати Кристијано Роналдо на „Олд ...

Најдобриот тим на Манчестер Јунајтед на сите времиња според Мата!

Спорт365 - 15.11.2015

Шпанскиот интернационалец го сподели најдобриот тим на Манчестер Јунајтед од 11 играчи на сите времиња. Голман: Питер Шмајхел Одбрана: Рио Фердинанд, Немања Видиќ, Патрис Евра Среден ред: Дејвид Бекам, Пол Сколс, Рајан Гигс, Кристијано Роналдо ...

„Ѓаволски“ план на Ван Гал - Јунајтед носи „пеколно“ засилување

Спортклуб - 15.11.2015

Најтрофејниот англиски клуб, Манчестер Јунајтед, во јануарскиот преоден рок ќе се обиде да донесе играч по своја мерка на „Олд Трафорд“. „Ѓаволите“ интензивно се во потрага по засилувања кои ќе донесат брзина и креација во нивната игра, а истите би ...

Мата избра свој сонародник како идеално засилување за Јунајтед (Видео)

Дерби - 13.11.2015

Хуан Мата полека, но сигурно се избори за првотимски статус во редовите на Манчестер Јунајтед под водство на Луи Ван Гал, менаџер кој во последно време едноставно не може да го замисли својот стартен состав без одличниот играч за врска.

„Сакам да бидам како Сколс“

СуперСпорт - 13.11.2015

Шпанскиот фудбалер откри кој му е фудбалски пример. Играчот на Јунајтед, покрај многу квалитетни играчи, кои му беа претходници на неговата позиција во тимот, го одвои Сколс. Легендарниот играч на Јунајтед служи како пример на поранешниот играч на ...

Валдес на своја кожа знае зошто Ван Гал е како Хитлер

БркајРабота - 13.11.2015

Најмладите фанови на фудбалот веројатно не се сеќаваат на Бразилецот Џовани од Барселона, а постарите добро го паметат. „Десетката" на Барселона, темперемантен играч кој беше еден од најдобрите во каталонскиот клб, но беше избркан по наредба на еден ...

„Цвета“ бизнисот на Манчестер Јунајтед!

Спорт365 - 13.11.2015

Манчестер Јунајтед се очекува да стане првиот фудбалски клуб кој ќе добие приход за една година најмалку 500 милиони фунти. Јунајтед соопшти дека неговите вкупни квартални приходи се зголемени за речиси 40%, на 124 милиони фунти.

Шпанецот во немилост: Ван Гал му забрани пристап на Валдес до тренинг центарот на Јунајтед!

Спорт365 - 13.11.2015

Голманот пред заминување од Манчестер Јунајтед. Откако одби да настапи за младинскиот тим на Јунајтед, Валдес се наоѓа во немилост на менаџерот Луј Ван Гал. Трофејниот голман токму поради ова одбивање, е исфрлен од првиот тим, а најното понижувањеод ...

Манчестер Јунајтед до крајот на сезоната ќе објави рекордни бројки и приходи

Спортклуб - 13.11.2015

Информацијата која што излезе деновиве треба допрва да биде потврдена, Манчестер Јунајтед до крајот на годината, треба да објави дека има рекордна заработувачка во клубот, од неверојатно 510 милиони фунти.

Теди Шерингам со совет до Ван Гал како да го разигра Вејн Руни

Спортклуб - 13.11.2015

Поранешниот голгетер на Манчестер Јунајтед Теди Шерингам, верува дека Луи Ван Гал треба да го промени системот на игра во Јунајтед за да може да го задоволи Вејн Руни во нападот. Вејн Руни има постигнато само два гола оваа сезона во Премиерлигата, ...

Валдес знае зошто Ван Гал е како Хитлер...

SportMedia - 13.11.2015

Од тогаш датира и легендарната изјава на Џовани: „Она што беше Хитлер, тоа е Ван Гал во фудбалот. Арогантен е, препотентен и има проблеми". Списокот на играчи кои го извлекуваа подебелиот крај по конфликтите со Холанѓанецот од ден на ден растеше.

Валдес е потполно изолиран во Јунајтед

Оn.net - 13.11.2015

Виктор Валдес до пред само две години беше прв голман на Барселона, денеска тој има забрана воопшто да тренира со фудбалерите на Манчестер јунајтед. Тренерот на Јунајтед Луи ван Гал, со третирањето на шпанскиот интернационалец го покажа својот ...

Каков парадокс: Ерера бара совет од човекот кој е најголем критичар на Луи Ван Гал

Спортклуб - 13.11.2015

Фудбалерот за врска од редовите на Манчестер Јунајтед Андер Ерера, има големо восхитување кон поранешниот фудбалер на Јунајтед Пол Сколс, со кој фановите често го споредуваат кога тој е на теренот.

Ван Гал подготвува „шокантен" трансфер

Точка - 13.11.2015

Англиските медиуми започнаа со шпекулациите за потенцијалните нови засилувања на „Црвените Ѓаволи“ во јануари. Имено, "The Sun" тврди дека холандскиот тренер е заинтересиран за трансфер на Мет Ричи од Борнмаут.

На Олд Трафорд доаѓа дефанзивец

СуперСпорт - 12.11.2015

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за дефанзивецот на Борнмут, Мет Ричи. Тренерот на Јунајтед, Луис Ван Гал му кажа на своите скаути да го следат 26-годишниот од Шкотска. Ричи постигна 15 погодоци минатата сезона.

Бизнисот на Манчестер Јунајтед „цвета“

СуперСпорт - 12.11.2015

Манчестер Јунајтед очекува да стане првиот фудбалски клуб кој во една година ќе оствари приход од најмалку 500 милиони фунти. Јунајтед објави дека вкупните приходи пораснале за речиси 40%, на 124 милиони фунти.

Мата со изјава дали го радуваат лошите резултати на Мурињо

СуперСпорт - 12.11.2015

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата изјави дека не се радува поради лошата форма на својот поранешен клуб, Челси. Мата беше изоставен од тимот на Жозе Мурињо, па затоа се пресели во Манчестер Јунајтед пред речиси две години, но ...

Мистерија: Сите молчат за повредата на Валенсија

Дерби - 12.11.2015

Антонио Валенсија беше повреден во градското дерби на екипите од Манчестер, Јунајтед и Сити, но членот на „црвените ѓаволи“ кој пропушти неколку натпревари од тогаш, вчера конечно се појави во јавноста со информација дека бил опериран.

Мурињо има договор со Јунајтед

Идивиди - 12.11.2015

Менаџерот од Челзи, Жозе Мурињо, дал согласност на крајот од договорот на Луис ван Гал во мај во 2017 година да го преземе водењето на Манчестер јунајтед. Ваквата вест пристига од медиумите специјализирани за фудбал, но нема потврда од ниту една ...

Мистерија: Сите молчат за повредата на Валенсија

Точка - 12.11.2015

Антонио Валенсија беше повреден во градското дерби на екипите од Манчестер, Јунајтед и Сити, но членот на „црвените ѓаволи“ кој пропушти неколку натпревари од тогаш, вчера конечно се појави во јавноста со информација дека бил опериран.

Јунајтед купува од Челси

СуперСпорт - 11.11.2015

Британските медиуми донесуваат вести дека Манчестер Јунајтед наскоро би можел да доведе засилување од Челси. На мета на црвените ѓаволи се наоѓа Чарли Мусонда, 19-годишниот фудбалер кој важи за еден од најголемите таленти во Англија, па и во Европа.

Ван Гал нуди 70 милиони евра за играч на Арсенал?

СуперСпорт - 11.11.2015

Според пишувањата на англиските медиуми на Островот се спрема нова трансфер бомба. Наводно Ван Гал стапи во контакт со Алексис Санчез со цел да го наговори да дојде од Арсенал во Јунајтед за 70 милиони евра.

„Бомба“: Мурињо го менува Ван Гал на „Олд Трафорд“

Спортски - 11.11.2015

Еминентниот италијански портал „Тутотмеркато“ денес пласираше вистинска „бомба“, и тврди дека Жозе Мурињо постигнал договор за превземање на Манчестер Јунајтед во 2017 година. Сеуште е неизвесно дали и уште колку ќе остане Мурињо на клупата во ...

Ерера проговори за односот со Ван Гал

Дерби - 11.11.2015

Шпанскиот интернационалец во редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера сезонава не е во прв план кај тренерот Луи Ван Гал кој повеќе смета на Бастијан Швајнтајгер, Мајкл Керик и Морган Шнајдерлин.

Нема да верувате: Жозе Мурињо го превзема клубот кој е голем ривал на Челси?!

СуперСпорт - 11.11.2015

Како што пишува италијанскиот „Tutomerkatoveb“, Жозе Мурињо има договор со челниците на Манчестер Јунајтед да стане менаџер на тимот по заминувањето на Ван Гал. Оваа шпекулација секако е поткрепена на лошите резултати во Челси и критичната позиција ...

Еден црвен картон и едно писмо во целост го промени овој играч

СуперСпорт - 11.11.2015

Манчестер Јунајтед веќе пет натпревари во низа не прими погодок, а екипата на Луј Ван Гал игра една од најдобрите одбрани на целиот свет. „Добар напад донесува победа, добра одбрана донесува титула“ , се зборови на најголемиот тренер на фудбалот Сер ...

Невозможна мисија: Манчестер јунајтед тргнува по Алексис Санчез

Екипа - 11.11.2015

Манчестер јунајтед има проблеми со навалната линија во досегашниот дел од сезонава, па Луј ван Гал не крие дека приоритет ќе му биде ангажман на квалитетни офанзивни фудбалери во текот на јануарскиот, а потоа и во летниот преоден рок.

Туто Меркато со информација кој ќе биде нов тренер на Јунајтед: Голем дел од фановите „незадоволни!“

Спортклуб - 11.11.2015

Италијанскиот медиум „Tutto Mercato Web“ синоќа успеа да дигне прашина околу иднината на Жозе Мурињо, а произлезе и информација дека по Луи Ван Гал, нов предводник на „црвените ѓаволи“ ќе биде токму сегашниот тренер на Челси.

Дали Мурињо треба да биде новиот менаџер на Јунајтед?

Спорт365 - 11.11.2015

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Жозе Мурињо има договор со челниците на Манчестер Јунајтед да биде менаџер на тој тим после заминувањето на Луј Ван Гал. Оваа шпекулација произлегува после слабите резултати на португалскиот стратег со ...

Ерера проговори за односот со Ван Гал

Точка - 11.11.2015

Шпанскиот интернационалец во редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера сезонава не е во прв план кај тренерот Луи Ван Гал кој повеќе смета на Бастијан Швајнтајгер, Мајкл Керик и Морган Шнајдерлин.

Плановите на Ван Гал – Ова се неговите желби во јануари!

СуперСпорт - 10.11.2015

Ван Гал се реши – ќе купува во зимскиот преоден рок. Не е малку што досега на клупата на Манчестер Јунајтед потроши неверојатни 182 милиони фунти, Ван Гал сака да купува уште во оваа сезона.

Швајнштајгер испрати порака до навивачите на Јунајтед

Дерби - 10.11.2015

Германецот Бастијан Швајнштајгер ја игра својата прва сезона во Манчестер Јунајтед, но тој добро знае што значи да се носи дресот на голем клуб, бидејќи долго време беше член на гигантот од Минхен, Баерн.

Ван Гал има нов прекар: Ѕвездите на Јунајтед се шегуваат за бавното возење на шефот

Дерби - 10.11.2015

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед имаат нов прекар за тренерот Луј ван Гал. Холанѓанецот сега е познат како „Дејзи“ во тренинг центарот Карингтон како шега на сметка на неговото бавно возење.

Тутомеркато: Мурињо го менува Ван Гал на Олд Трафорд

СуперСпорт - 10.11.2015

Италијанскиот портал Тутотмеркато денеска пласираше приказна дека Жозе Мурињо постигнал договор за превземање на Манчестер Јунајтед во 2017 година. Иако италијанскиот весник нема пофална репутација, ти одговорно тврдат дека Посебниот е наследник на ...

Швајншајгер верува во Ван Гал: Ме потсеќа на истиот развоен пат како во Баерн

Шеталиште - 10.11.2015

Бастијан Швајнштајгер се осврна на досегашниот дел од сезоната во екипата на Манчестер Јунајтед. Поранешниот член на Баерн Минехен објaсни како се чувствува во клубот. „Има сличности меѓу Ван Гал во Баерн и во Манчестер.

Ван Гал бара ново крило

СуперСпорт - 09.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал истакна дека бара ново засилување на позицијата крилен напаѓач. Холанѓанинот очигледно не е задоволен од игрите на Мемфис Депај оваа сезона, кој го донесе ова лето за повеќе од 30 милиони евра.

Ван Гал пронајде „лек“ за нападот: Пристигнува напаѓач од 45 милиони!

Спортски - 09.11.2015

Манчестер Јунајтед оваа сезона има сериозни проблеми при постигнувањето на голови, па приоритет на Ван Гал во зимскиот преоден рок ќе биде засилување на нападот. Како што пренесуваат англиските медиуми „црвените ѓаволи“ решение на проблемот гледаат ...

Столбот на одбраната на Манчестер Јунајтед е презадоволен од играта на комплетниот тим

СуперСпорт - 09.11.2015

Манчестер Јунајтед во оваа сезона игра неверојатно во дефанзивата, а екипата на Ван Гал во досегашниот дел од првенството прими само осум голови. Еден од најзаслужните за таквиот успех е стоперот на Црвените Ѓаволи, Крис Смолинг кој игра во животна ...

Смолинг го откри рецептот за цврстата одбрана на Ван Гал

Дерби - 09.11.2015

Крис Смолинг полека, но сигурно, прераснува во еден од најдобрите централни дефанзивци во Премиер лигата, а неговата феноменална форма во последно време секако се одразува и на играта на Јунајтед, тим за кој се смета дека во овој момент ја поседува ...

Манчестер Ј. дури 555 минути е без примен гол

Идивиди - 09.11.2015

Најтрофејниот тим во Англија, Манчестер јунајтед, повторно делуваше неубедливо, но на крајот се израдува на триумф, во дуелот со Вест Бромвич Албион од 2:0, во Премиер-лигата. „Црвените ѓаволи“ во второто полувреме го скршија отпорот на гостите.

Дали на Ван Гал му се потребни нови крилни напаѓачи?

Спорт365 - 09.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Луј Ван Гал истакна дека бара ново засилување на позицијата крилен напаѓач. Холанѓанецот очигледно не е задоволен со игрите на Мемфис Депај оваа сезона, кој пред летото го купи за повеќе од 30 милиони евра.

Ван Гал има шопинг листа за во јануари

Спортклуб - 09.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј ван Гал е подготвен и решен повторно да троши милиони во јануарскиот преоден рок со цел да ја реконструира екипата на „Црвените ѓаволи“. Иако откако пристигна на „Олд Трафорд“ потроши повеќе од 180 милиони фунти, ...

Швајнштајгер верува во Ван Гал, но побара нешто од играчите и навивачите

Спортклуб - 09.11.2015

Тактиките кои Луи Ван Гал ги наметнува во Манчестер Јунајтед откако е дојден како тренер на овој клуб, се често критикувани од поранешни играчи на Јунајтед, но капитенот на Германија, Бастијан Швајнштајгер, верува дека треба да се има трпение, и ...

Швајни му верува на Луи Ван Гал, но тоа не е доволно

За Се - 09.11.2015

Иако голем дел од фановите на Јунајтед не веруваат во тактиките на Луи Ван Гал, капитенот на Германија, Бастијан Швајнштајгер, верува дека треба да се има трпение, и дека Ван Гал ќе испорача успех.