TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српката полиција има ДНК докази и нови сведоци за атентаторите на Милан Беко

Локално - 16.11.2014

Српското МВР има нови докази и сведоци за атенататот на српскиот бизнисмен Милан Беко, изјави началникот на Управата на белградската полиција Велелин Милиќ. Според него направени ДНК анализи и д случајот ќе биде брзо решен.

Случај Беко: Нови докази и сведоци!

Фактор - 16.11.2014

Полицијата дошла до нови докази и сведоци за нападот и повредувањето на Милан Беко, изјавил за Радио Б92 началникот на Управата на белградската полиција Велелин Милиќ. Милиќ за Радио Б92 рекол дека се направени ДНК анализи и дека верува оти случајот ...

Напаѓачите на Милан Беко, оставиле позади себе многу докази

еМагазин - 16.11.2014

Напаѓачите на српскиот бизнисмен Милан Беко, кој беше погоден со два куршуми, оставиле позади себе многу докази, пишува српски Курир. Полицијата пронашла пикавци, шаури, како и отисоци од обувки, а исто така камерата пред куќата на Беко и околните ...

Состојбата на Милан Беко стабилна

24 Вести - 15.11.2014

Состојбата на српскиот бизнисмен Милан Беко, врз кого вчера беше извршен неуспешен атентат, е стабилна, но тој се уште е во животна опасност. Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави дека најверојатно двете лица кои синоќа се ...

Во Белград тешко ранет познатиот српски бизнисмен Милан Беко

24 Вести - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко денеска е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е ...

Српскиот тајкун Милан Беко тешко ранет во заседа (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2014

Милан Беко, контроверзниот српски тајкун, бил ранет во заседа во белградскиот кварт Сељак, јавува Блиц. Според неофицијалните информации, Беко бил ранет со два куршуми во стомакот и градите.

Напаѓачот на Милан Беко бил млад маж!

Фактор - 15.11.2014

Белградската полиција го има описот на напаѓачот кој синоќа пукаше во српскиот бизнисмен Милан Беко. Според изјавите на сведоците кои го виделе напаѓачот, се работи за млад маж висок околку 175 сантиметри, со „нормални“ убави црти на лицето.

Неуспешен атентат на познат бизнисмен ја растресе српската јавност

Точка - 15.11.2014

Една од главните теми во српските медиуми во изминатите неколку часа е обидот за убиство на познат српски бизнисмен во кој биле испукани најмалку 5 куршуми. Со секој изминат час во српските медиуми се појавуваат нови информации во врска со убиството ...

(ВИДЕО) Бизнисменот Беко стабилен по операцијата, но лекарите не даваат прогнози

Фактор - 14.11.2014

Состојбата на српскиот бизнисмен Милан Беко е стабилна по операцијата извршена откако беше застрелан со два куршуми пред неговиот дом. Лекарите сепак се воздржуваат да даваат прогнози. На операцијата присуствувал лично српскиот министер за здравство ...

Застрелан е познат бизнисмен во Белград

Бриф - 14.11.2014

Бизнисменот Милан Беко е ранет со два куршума во стомак, јавува РТС. Беко е застрелан пред неговата куќа во населбата Сењак во Белград. Тој во несвесна состојба веднаш е однесен во Ургентниот центар на КЦС и во тек e хируршка интервенција.

Што се знае за нападот на Милан Беко?

Република - 15.11.2014

Српскиот бизнисмен Милан Беко е тешко ранет вчера пред својата куќа во елитната белгардска населба Сењак, извршена му е операција, но повредите се опасни по живот. Напаѓачот побегнал, а официјални информации нема многу, пишуваат српските медиуми.

Вучиќ: Напаѓачите на Беко ќе бидат пронајдени, ова не го извеле професионалци

Република - 15.11.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека е уверен дека во наредниот период оние кои пробаа да го убијат бизнисменот Милан Беко ќе бидат пронајдени и изведени пред лицето на правдата и додаде дека нападот не бил професионално изведен.

Српскиот бизнисмен Милан Беко тешко ранет пред својот дом

Бизнис Инфо - 15.11.2014

Српскиот бизнисмен Милан Беко вчера попладне тешко е ранет со огнено оружје пред својот дом на Сењак, Белград. Опериран е и повредите се опасни по живот. Напаѓачот е во бегство, но според српските медиуми, оставил докази зад себе.

Здравствената состојба на Милан Беко е стабилна но постојат ризици

Press24 - 15.11.2014

Здравствената состојба на српскиот бизнисмен Милан Беко, над кого вчера беше извршен неуспешен атентат, е најавена како стабилна, но лекарите се внимателни во изјавите велејќи дека неговиот живот и понатаму останува во опасност.

Застрелан познат бизнисмен - лекарите се борат за неговиот живот

Sky - 14.11.2014

Српскиот бизнисмен Милан Беко е тешко ранет пред својата куќа на Сенјак, а напаѓачот избегал. Беко итно е префрлен на Ургентниот центар каде е опериран. Бизнисменот бил погоден со три куршуми, два во стомак и еден во гради.

Застрелан познат српски бизнисмен

Пулс24 - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко попладнево е застрелан со два куршуми во стомакот, јавуваат српските медиуми. Нападот се случил пред неговиот дом во белградската населба Сењак. Беко итно е префрлен на Ургентниот центар и операцијата е во тек.

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко ранет пред својот дом

Макфакс - 14.11.2014

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко е ранет со два куршума во петок вечер околу 17:50 часот во близина на својот дом во белградскиот кварт Сењак, јави српски „Блиц“. Според истиот извор, Беко со прострелни рани во пределот на абдоменот веднаш ...

Се трага по напаѓачите на спрпскиот бизнисмен Милан Беко

Сител - 15.11.2014

Се трага по напагачите на српскиот бизнисмен Беко. Атентатот не бил извршен професионално, тврди ...

Познат бизнисмен тешко ранет од заседа

Lider - 14.11.2014

Познатиот бизнисмен Милан Беко ранет е денеска со два куршума пред својата куќа во Белград, објави Блиц. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Во него било пукано од непознато лице кое го сочекало пред ...

Српската полиција најави одговор за тоа кој пукаше врз Беко

Дневник - 16.11.2014

Полицијата дошла до нови докази и сведоци за нападот и повредувањето на Милан Беко, изјавил за Радио Б92 началникот на Управата на белградската полиција, Велелин Милиќ. Милиќ за Радио Б92 рекол дека се направени ДНK-анализи и дека верува оти ...

Милан Беко се уште е во животна опасност

Локално - 15.11.2014

Состојбата на српскиот бизнисмен Милан Беко, врз кого вчера беше извршен неуспешен атентат, е стабилна, но тој се уште е во животна опасност. Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави дека најверојатно двете лица кои синоќа се ...

Во Белград тешко ранет познатиот српски бизнисмен Милан Беко

Либертас - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко денеска е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е ...

Атентаторот на Беко бил млад маж висок околку 175 сантиметри, со „нормални“ убави црти на лицето-соопшти српската ...

Локално - 15.11.2014

Атенататорот на српскиот бизнисмен Милан Беко бил млад маж висок околку 175 сантиметри, со „нормални“ убави црти на лицето-соопштија од српската полиција Човекот кој пукал го виделе неколку сведоци,воглавно станари на улицата во кој се случил ...

ВИДЕО: Неуспешен атентат ја растресе српската јавност

Нетпрес - 15.11.2014

Една од главните теми во српските медиуми во изминатите неколку часа е обидот за убиство на познат српски бизнисмен кон кого биле испукани најмалку 5 куршуми. Со секој изминат час во српските медиуми се појавуваат нови информации во врска со ...

Вучиќ:Напаѓачите на Беко ќе ги најдеме, не се професионалци

Вечер - 15.11.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска изјави дека е уверен дека во наредниот период оние кои пробаа да го убијат бизнисменот Милан Беко ќе бидат пронајдени и изведени пред лицето на правдата и додаде дека нападот не бил професионално изведен.

Здравствената состојба на Милан Беко е стабилна но постојат ризици

Maxim - 15.11.2014

Здравствената состојба на српскиот бизнисмен Милан Беко, над кого вчера беше извршен неуспешен атентат, е најавена како стабилна, но лекарите се внимателни во изјавите велејќи дека неговиот живот и понатаму останува во опасност.

Познат српски бизнисмен застрелан пред својот дом во Белград

Press24 - 14.11.2014

Познатиот бизнисмен Милан Беко ранет е денеска со два куршума пред својата куќа во Белград, објави Блиц. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Во него било пукано од непознато лице кое го сочекало пред ...

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко ранет пред својот дом

Кајгана - 14.11.2014

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко е ранет со два куршума денеска околу 17:50 часот во близина на својот дом во белградскиот кварт Сењак, јави српски „Блиц“. Според истиот извор, Беко со прострелни рани во пределот на абдоменот веднаш бил ...

Во Белград тешко ранет Милан Беко, еден од најпознатите српски бизнисмени

Сител - 14.11.2014

Познатиот бизнисмен Милан Беко ранет е денеска со два куршума пред својата куќа во Белград, објави Блиц. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Во него било пукано од непознато лице кое го сочекало пред ...

Милан Беко е во стабилна состојба, но се уште постојат ризици

Република - 15.11.2014

Состојбата на српскиот бизнисмен Милан Беко, врз кого вчера беше извршен неуспешен атентат, е стабилна, но тој се уште е во животна опасност, соопштија од Клиничкиот центар во Белград. Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави ...

Во Белград тешко ранет познатиот српски бизнисмен Милан Беко

+инфо - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко денеска е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е ...

Неуспешен атентат ја растресе српската јавност

Тера - 15.11.2014

Една од главните теми во српските медиуми во изминатите неколку часа е обидот за убиство на познат српски бизнисмен кон кого биле испукани најмалку 5 куршуми. Со секој изминат час во српските медиуми се појавуваат нови информации во врска со ...

Застрелан познат српски бизнисмен, лекарите се борат за неговиот живот

МК News - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко попладнево е застрелан со два куршуми во стомакот, јавуваат српските медиуми. Нападот се случил пред неговиот дом во белградската населба Сењак. Беко итно е префрлен на Ургентниот центар и операцијата е во тек.

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко ранет пред својот дом

Хајд Парк - 15.11.2014

Контроверзниот српски тајкун Милан Беко е ранет со два куршума во петок вечер околу 17:50 часот во близина на својот дом во белградскиот кварт Сењак, јави српски „Блиц“. Според истиот извор, Беко со прострелни рани во пределот на абдоменот веднаш ...

Во Белград тешко ранет познатиот бизнисмен Милан Беко

Н.Македонија - 14.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко денеска е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е ...

Познат српски бизнисмен застрелан пред својот дом во Белград

Maxim - 14.11.2014

Познатиот бизнисмен Милан Беко ранет е денеска со два куршума пред својата куќа во Белград, објави Блиц. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Во него било пукано од непознато лице кое го сочекало пред ...

Во Белград тешко ранет српскиoт бизнисмен Милан Беко

Утрински - 14.11.2014

Српскиот бизнисмен Милан Беко денеска е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е „тешка, ...

Кој е Милан Беко? По потекло од Црна Гора, автор на приватизацијата во Србија!

Фактор - 14.11.2014

Српскиот бизнисмен Милан Беко е роден во црногорскиот град Херцег Нови во 1961 година, а во 1997 година дипломирал на Сообраќајниот факултет во Белград. Никогаш не работел во својата професија.

Во Белград тешко ранет познатиот српски бизнисмен Милан Беко

Нова ТВ - 15.11.2014

Познатиот српски бизнисмен Милан Беко вчера е ранет со два куршума пред неговата куќа во Белград. Беко веднаш бил префрлен во Ургентниот центар во исклучително тешка состојба. Танјуг јави дека Беко бил успешно опериран и дека неговата состојба е ...

(Фото/Видео) Кој е Милан Беко

еМагазин - 15.11.2014

Состојбата на српскиот бизнисмен Милан Беко е стабилна по операцијата извршена откако вчера беше застрелан со два куршуми пред неговиот дом. На операцијата присуствувал лично српскиот министер за здравство Златибор Лончар.