TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Продис“ во април отвора втора фабрика во Македонија, околу 200 нови вработувања

Falanga - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија.. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

24 Вести - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

„Продис“ во април отвора втора фабрика во Македонија

24 Вести - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

Кој ги потценува граѓаните- СДСМ или Груевски?

Нова ТВ - 16.11.2013

Според Груевски, СДСМ со предложените мерки го потценува интелектот на граѓаните. Опозицијата реагира- Мајтапот на премиерот Никола Груевски не е само потценување, туку непочитување на сопствениот ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти ги потценува граѓаните

Утрински - 16.11.2013

Според премиерот, најголем дел од проектите на опозицијата се необмислени и се нафрлаат без конкретни бројки за буџет и рокови за изведување и завршување СДСМ со предложените мерки и проекти го ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

А1 On - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

Груевски:Тепачките се повторуваат кога се приближува важен датум

Н.Македонија - 16.11.2013

По пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар премиерот Груевски денеска изрази жалење за инцидентите во Скопје Тој рече и дека веќе разговарал со министерката за ...

СДСМ: Груевски не го почитува сопствениот народ

А1 On - 16.11.2013

Мајтапот на премиерот Никола Груевски не е само потценување, туку непочитување на сопствениот народ. Неговата оптеретеност со сонцето е очигледна. За жал, со Никола Груевски на чело на владата ...

„Продис“ во април отвора втора фабрика во Македонија, околу 200 нови вработувања

Н.Македонија - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

+инфо - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар, ...

СДСМ: Груевски не го почитува сопствениот народ

+инфо - 16.11.2013

Мајтапот на премиерот Никола Груевски не е само потценување, туку непочитување на сопствениот народ. Неговата оптеретеност со сонцето е очигледна. За жал, со Никола Груевски на чело на владата ...

Владата вети нови фабрики во Кавадарци и Кочани

+инфо - 16.11.2013

Странските инвеститори се задоволни од условите што ги нуди владата и локалната самоуправа, па токму затоа отвораат нови фабрики. Само „Џонсон Мети“ годинава реализира 950 милиони евра извоз, а за ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

Сител - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

Груевски: „Тепачките по автобуси се повторуваат во пресрет на важен датум како Европскиот совет“

Либертас - 16.11.2013

Груевски изрази жалење по последните тепачки во Скопје велејќи дека веќе разговарал со министерката за внатрешни работи од која побарал да се најдат виновниците и соодветно да се санкционираат за да ...

СДСМ: Груевски не го почитува сопствениот народ

Либертас - 16.11.2013

„Мајтапот на премиерот Никола Груевски не е само потценување, туку непочитување на сопствениот народ. Неговата оптеретеност со сонцето е очигледна. За жал, со Никола Груевски на чело на владата ...

„Продис“ во април отвора втора фабрика во Македонија, околу 200 нови вработувања

Сител - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

Нови странски инвестиции во Кочани и Кавадарци

Канал5 - 16.11.2013

Странските инвеститори се задоволни од условите што ги нуди владата и локалната самоуправа, па токму затоа отвораат нови фабрики . Само Џонсон Мети годинава реализирала 950 милиони евра извоз , а за ...

Груевски: СДСМ го потценува интелектот на граѓаните

Вечер - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ "Исмаил Ќемали" во Гостивар.

СДСМ уште малку ќе каже дека сонцето изгрева од запад

Телеграф - 16.11.2013

Во врска со последните тепачки во Скопје, премиерот изрази жалење и истакна дека веќе разговарал со министерката за внатрешни работи од која побарал да се најдат виновниците СДСМ со предложените ...

Странските компании задоволни од условите во Македонија

Телеграф - 16.11.2013

Сите овие инвестиции треба да донесат отворање нови работни места и зголемување на извозот, смета премиерот Отворањето нови фабрики во земјава од страна на странските инвеститори станува тренд, оцени ...

СДСМ: Со Никола Груевски на чело на владата, Македонија е одамна потоната во мрак

Бриф - 16.11.2013

Жално е да се гледа како премиерот Груевски во немоќта да ги оправда своите виртуелни политики настојува да ги претстави нереални предлог мерките на СДСМ, одговири денеска најголемата опозициска ...

Груевски: Понекогаш ми е жал за СДСМ

Press24 - 16.11.2013

Понекогаш ми доаѓа жално чувство кога СДСМ се обидува да ги убдеи граѓаните во проектите во кои и сами не веруваат. Тие со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави ...

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

Нетпрес - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

Груевски: СДСМ го потценува интелектот на граѓаните

Курир - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали" во Гостивар.

Груевски: Проектите на СДСМ се извадени од џеб

Република - 16.11.2013

Во врска со последните тепачки во Скопје, премиерот изрази жалење и истакна дека веќе разговарал со министерката за внатрешни работи од која побарал да се најдат виновниците и соодветно да се ...

Груевски: СДСМ го потценува интелектот на граѓаните

Portal - 16.11.2013

Македонскиот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во саботата оцени дека опозиционата СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните.

Груевски: СДСМ со своите проекти го потценува интелектот на граѓаните

еВести - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали” во Гостивар.

„Продис“ во април отвора нова фабрика во Македонија, околу 200 нови вработувања

Курир - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни од ...

„Продис“ втората фабрика ја отвора в година во април

Република - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странсите инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни од ...

Груевски: СДСМ го потценува интелектот на граѓаните

Макфакс - 16.11.2013

Македонскиот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во саботата оцени дека опозиционата СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните.

Груевски : СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

Lider - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

Денешен - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

Груевски: СДСМ со предложените проекти го потценува интелектот на граѓаните

Економски - 16.11.2013

СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, изјави денеска премиерот Никола Груевски по пуштањето во употреба на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар.

„Продис“ во април отвора втора фабрика во Македонија, околу 200 нови вработувања

Lider - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

Продис ја отвора втората фабрика во април, околу 200 нови вработувања

Економски - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни ...

„Продис“ во април отвора нова фабрика во Македонија

Денешен - 16.11.2013

Премиерот Никола Груевски оцени дека веќе е тренд отворањето нови фабрики од страна на странските инвеститори кои се веќе во Македонија. - Тоа покажува дека странските компании се задоволни од ...

Мерките им се извадени од џеб - Груевски за програмата на СДСМ

Maxim - 16.11.2013

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска за време на отворањето на спортската сала во ОУ „Исмаил Ќемали“ во Гостивар, истакна дека СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува ...

Груевски: СДСМ ги потценува граѓаните

Falanga - 16.11.2013

Не би се изненадил доколку опозиционерите ветат дека минималната плата ќе биде 10.000 евра. СДСМ со предложените мерки и проекти го потценува интелектот на граѓаните, смета премиерот Никола Груевски.

Да не ги запоставиме домашните инвеститори

Капитал - 15.11.2013

Џонсон Мети ја отвори втората фабрика во Македонија, и очекувањата се дека следната година ќе го зголеми извозот на една милијарда евра, двојно повеќе од тоа што е реализирано минатата година.