TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува победничката низа на Голден Стејт

ЗаЗабава - 15.11.2015

Шампионот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт не знае за пораз во новата сезона. „Вориорс“ ноќеска до 11-от последователен триумф стигнаа на свој терен на дуелот со Бруклин. Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќеска: ЛА Клиперс – Детроит ...

Милвоки изненадување на вечерта, нова победа на Голден Стејт

СуперСпорт - 15.11.2015

Синоќа се одиграа 6 натпревари во НБА лигата, а изненадувањето на вечерта беше Милвоки Бакс. Феникс Санс доминираа во натпреварот, а посебно се истакнаа во втората четвртина кога постигнаа 33 поени.

Голден стејт незапирлив, Леброн не успеа да го спаси Кливленд

Екипа - 15.11.2015

Новата победа на Голден стејт, 11-та едноподруго на стартот сезоната, триумфот на Феникс и поразот на Кливленд по продолжението од Милвоки ги одбележаа синоќешните натпревари во НБА лигата.

Голден Стејт ја продолжи победничката серија, Стеф Кари го помина својот татко (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2015

Шампионот Голден стејт реди само победи во новата сезона, синоќа падна и тимот на Бруклин, Кливленд загуби на гостувањето кај Милвоки. Бруклин нетс му пружи силен отпор на Голден стејт, но на крајот фаворитот запиша уште една победа, овој пат со ...

Продолжува победничката низа на Голден Стејт

+инфо - 15.11.2015

Шампионот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт не знае за пораз во новата сезона. „Вориорс“ ноќеска до 11-от последователен триумф стигнаа на свој терен на дуелот со Бруклин. Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќеска: ЛА Клиперс – Детроит ...

Шампионот се намачи против најслабиот тим (ВИДЕО)

SportMedia - 15.11.2015

Голден стејт важеше за апсолутен фаворит, но тимот едвај се спаси од пораз против еден од најслабите тимови кои има само една победа оваа сезона. Херој на тимот беше Игудала, кој погоди тројка за изедначување пред самиот финиш и донесе продолжување ...

Продолжува победничката низа на Голден Стејт

А1 On - 15.11.2015

Шампионот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт не знае за пораз во новата сезона. „Вориорс“ ноќеска до 11-от последователен триумф стигнаа на свој терен на дуелот со Бруклин. Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќеска: ЛА Клиперс – Детроит ...

Милвоки го „среди“ Кливленд, Голден Стејт со нова победа, Кари до рекорд (Видео)

Спортклуб - 15.11.2015

Неверојатна е серијата која ја прави Голден Стејт, тие победија синоќа повторно, овој пат против екипата на Бруклин со 107:99, на овој натпревар видовме и продолженија. Сега во првите 11 кола, Голден Стејт имаат исто толку победи, што е импресивно ...

Голден стејт единствен без пораз

Вечер - 15.11.2015

Новата победа на шампионот Голден стејт, единаесета во низа, поразот на Кливленд по продолжението од Милвоки го одбележа новото коло во НБА лига. „Воините„ остана единствената непоразена екипа во лигата, овој пат славејќи против Бруклин со 107:99, и ...

Игудала е херојот за Голден Стејт, шампионот се намачи со Бруклин (видео)

Република - 15.11.2015

Најдобриот тим во НБА лигата и актуелен шампион Голден Стејт има импресивен старт на новата сезона. „Вориорс“ ноќеска ја забележа и 11 победа од исто толку натпревари, а ноќеска жртва беше Бруклин кој загуби со 107-99 по едно продолжение.

Продолжува победничката низа на Голден Стејт

Lider - 15.11.2015

Шампионот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт не знае за пораз во новата сезона. „Вориорс“ ноќеска до 11-от последователен триумф стигнаа на свој терен на дуелот со Бруклин. Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќеска: ЛА Клиперс – Детроит ...

10. победа на Голден Стејт

Телма - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи.Вориорс триумфираа на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

Утрински - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Видео: Кари и Голден Стејт газат се пред себе!

Спортски - 13.11.2015

Голден Стејт ја забележа десеттата победа од почетокот на сезоната и постави нов рекорд на франшизата. Актуелните шампиони симоќа славеа во дуелот со Минесота (129:116). Младиот тим на Минесота немаше решение за најдобриот играч во лигата од ...

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

ЗаЗабава - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

НБА: „10 од 10“ за Голден Стејт, Кари броеше до 46

Хитпортал - 13.11.2015

Се одиграа вкупно три натпревари во НБА кошаркарската лига. Во еден неизвесен меч Мајами ја совлада Јута минимално со 92:91. До шестата победа Хитси беа предводени од Бош со 25 поени, а истиот учинок за „џезерите“ го имаше и Фејворс.

Минесота се поклони пред Кари, Клиперс поразен во Аризона

СуперСпорт - 13.11.2015

Голден Стејт ја победи Минесота. Десеткуваниот Клиперс беше поразен во Аризона, а Мајами го зачува домашниот терен против Јута. Стеф Кари промашуваше против Мемфис многу и се очекуваше дека во следниот натпревар тоа ќе го надомести.

Кари за 10 едноподруго победи на Вориорс, рекорд на кариерата за Брендон Најт

Екипа - 13.11.2015

Стеф Кари го водеше Голден стејт и до десеттата едноподруго победа на стартот од новата сезона во НБА лигата со извонредни 46 поени за триумф над Минесота од 129-116. ЛА Клиперси, пак, потфрлија против Феникс кој со Брендон Најт и неговите 37 поени, ...

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

+инфо - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

Идивиди - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Кари незапирлив против Минесота (видео)

Кајгана - 13.11.2015

Голден Стејт ја забележа десеттата победа од почетокот на сезоната и постави нов рекорд на франшизата. Актуелните шампиони, во ноќта меѓу четвртокот и петок, славеа во дуелот со Минесота (129:116).

НБА: „10 од 10“ за Голден Стејт, Кари броеше до 46 (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2015

Се одиграа вкупно три натпревари во НБА кошаркарската лига.. Во еден неизвесен меч Мајами ја совлада Јута минимално со 92:91. До шестата победа Хитси беа предводени од Бош со 25 поени, а истиот учинок за „џезерите“ го имаше и Фејворс.

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

А1 On - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Голден Стејт во неверојатна серија 10/10, победи за Мајами и Феникс (Видео)

Спортклуб - 13.11.2015

Синоќа во НБА се одиграа само три натпревари, екипите на Мајами, Голден Стејт и Феникс, остварија победи против нивните противници. Фрапантно е тоа што Голден Стејт наметнува жестоко темпо кое никоја екипа во НБА оваа сезона може да го следи, ...

НБА: Нов блесок на Кари и Г.Стејт

Сител - 13.11.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го продолжуваат својот шампионски танц и во новата сезона. Ја забележаа и 10-тата победа во серија совладувајќи ја домашната Минесота со 116-129. Повторно блесна Кари со постигнати 46 поени.

Голден Стејт славеше на гостувањето кај Минесота

Репортер - 13.11.2015

Шампионот во НБА лигата тимот на Голден Стејт ја продолжи серијата победи откако ноќеска триумфираше на гостувањето кај Минесота со 129:116. Ова за Голден Стејт беше десетта победа и е единствената екипа без пораз во лигата.

Видео: Кари ја наполни Минесота

Вечер - 13.11.2015

Најкорисниот играч во НБА лига за минатата сезона, Стеф Кари, го предводеше својот тим Голден стејт до десеттата победа во низа на стартот од новата сезона. Тој постигна 46 поени во триумфот на "воините" над Минесота со 129:116.

НБА: Кари е незадржлив – на Минесота и уфрли 46 поени

Нетпрес - 13.11.2015

Во триумфот на Голден Стејт, освен одличниот плејмејкер се истакна и Дрејмонд Грин со 23 поени, 12 асистенции и 8 скока. ЛА Клиперси, пак, потфрлија против Феникс кој со Брендон Најт и неговите 37 поени, како и со Ерик Бледсо кој имаше дабл-дабл од ...

Кари незапирлив против Минесота

Макфакс - 13.11.2015

Голден Стејт ја забележа десеттата победа од почетокот на сезоната и постави нов рекорд на франшизата. Актуелните шампиони, во ноќта меѓу четвртокот и петок, славеа во дуелот со Минесота (129:116).

Неверојатниот Кари за десетта победа на Голден Стејт, рекорд на Брендон Најт (видео)

Република - 13.11.2015

Фантастничниот бек на Голден Стејт и најдобар играч во минатата сезона во НБА лигата, Стефон Кари, го одведе својот тим до десетта победа во новата сезона од исто толку победи. Кари беше неверојатен со извонредни 46 поени за триумф над Минесота од ...

Максимални девет од девет на шампионот (ВИДЕО)

МКД - 12.11.2015

Голден Стејт го задржа максималниот ефект по девет натпревари во НБА лигата. Актуелниот првак го победи Мемфис со 100:84 и го повтори стартот на Филаделфија од 1960 година. Стеф Кари со 28 поени беше најдобриот во победничкиот состав.

Продолжува победничката серија на Голден Стејт

+инфо - 28.11.2015

Екипата на Голден Стејт продолжува со добрите игри во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска ја забележа 17-тата победа по ред. За разлика од актуелниот шампион кој не знае за пораз, тимот на Филаделфија сеуште нема забележано победа оваа ...

Продолжува победничката серија на Голден Стејт

А1 On - 28.11.2015

Екипата на Голден Стејт продолжува со добрите игри во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска ја забележа 17-тата победа по ред. За разлика од актуелниот шампион кој не знае за пораз, тимот на Филаделфија сеуште нема забележано победа оваа ...

Голден Стејт и понатаму триумфално маршира, Лејкерс и понатаму тоне во бездната (Видео)

Спортклуб - 12.11.2015

Синоќа имаше богата понуда на НБА програмата, се одиграа дури 11 натпревари, а повеќето од нив беа со над 100 кошеви на една екипа. Голден Стејт и понатаму има 100% учинок од почетокот на сезоната по деветтото коло во НБА лигата.

Голден Стејт со перфектен старт, Лејкерс и Никс загубија во финишот (ВИДЕО)

SportMedia - 12.11.2015

За Вориорс ова е најдобар старт во последните 55 години, а последен пат ваков старт од 9-0 имаа во сезоната 1960/1961, кога уште беа во Филаделфија. Утринава шампионите го победија Мемфис со 100-84 на домашен паркет.

Може ли Голден Стејт да постигнувањето на Чикаго Булс од сезоната 1995/6?

Спортклуб - 12.11.2015

Голден Стејт и понатаму оваа сезона немаат пораз во најквалитетното кошаркарско првенство, во Америка, но никогаш немале „Воините“ така добар почеток, таква слична сезона имале 1960/61 година, кога исто така имале импресивен старт.

Продолжува победничката серија на Голден Стејт

Канал5 - 28.11.2015

Екипата на Голден Стејт продолжува со добрите игри во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска ја забележа 17-тата победа по ред. За разлика од актуелниот шампион кој не знае за пораз, тимот на Филаделфија сеуште нема забележано победа оваа ...

Голден стејт стигна до 9-0

Телеграф - 12.11.2015

Ваков скор во почетокот на една сезона актуелниот бранителот на тронот во НБА-лигата последен пат имаше во сезоната 1960/61. Голден стејт ја забележа деветтата победа во серија, откако на гостувањето кај Мемфис славеше со 100:84.

„Трип дабл“ на Рондо, осма последователна победа на Голден Стејт

Шеталиште - 12.11.2015

Голден Стејт предводен од Стеф Кари (28 поени) и Андре Игудала (20 поени) славеше во Мемфис со 100:84. Хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ постигна 22 поени, а Џо Џонсон имаше учинок од 16 поени и 10 асистенции во изненадувачката победа на ...

Продолжува победничката серија на Голден Стејт

Локално - 12.11.2015

Шампионот на НБА лигата, Голден Стејт ја забележа деветтата победа на исто толку одиграни натпревари од стартот на сезоната. „Вориорс“ по триумфот на гостувањето кај Мемфис, го имаат најдобриот почеток во последните 55 години, а ист таков ефект имаа ...

Продолжува победничката серија на Голден Стејт

Денешен - 12.11.2015

Шампионот на НБА лигата, Голден Стејт ја забележа деветтата победа на исто толку одиграни натпревари од стартот на сезоната. „Вориорс“ по триумфот на гостувањето кај Мемфис, го имаат најдобриот почеток во последните 55 години, а ист таков ефект имаа ...

Голден стејт израмни рекорд стар 55 години, Лејкерс и Њујорк загубија во последната секунда (видео)

Република - 12.11.2015

Актуелниот НБА шампион тимот на Голден Стејт има префектен старт оваа сезона. Во првите девет натпревари, тимот од западната конфереција остварија истотолку победи и со тоа го измранија стариот рекорд од 55 години од сезоната 1960/61 кога сеуште беа ...

Видео: Никој не може да го запре Голден Стејт

Спортски - 01.12.2015

Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа максималниот ефект во НБА лигата, откако во Солт Лејк Сити стигнаа до 19-та победа во сезоната, овој пат над Јута со 106:103. Голден Стет беше блиску до првиот пораз во сезоната, но Кари и друштвото ја ...

Детроит најде решение за Кари, но не и за Голден Стејт

ЗаЗабава - 10.11.2015

Актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс продолжи да реди победи во НБА лигата, а последна нивна жртва беше составот на Детроит Пистонс (109:95) Пистонс успеаја да најдат решение за Стеф Кари поточно да го спуштат на рекордни ниски сезонава 22 поени, ...

Детроит најде решение за Кари, но не и за Голден Стејт (Видео)

Дерби - 10.11.2015

Актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс продолжи да реди победи во НБА лигата, а последна нивна жртва беше составот на Детроит Пистонс (109:95) Пистонс успеаја да најдат решение за Стеф Кари поточно да го спуштат на рекордни ниски сезонава 22 поени, ...

Осма победа по ред на Голден Стејт (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2015

Актуелниот првак во НБА лигата, Голден Стејт ја продолжи низата без пораз во новата сезона, поточно низната победи која сега стигна до осум по осум кола. Томпсон и Кари заедно постигнаа 46 поени во триумфотн против Детроит од 109:95.

Голден стејт и до осма едноподруго победа, дербито за ЛА Клиперс

Екипа - 10.11.2015

Голден стејт стигна и до осмата едноподруго победа на стартот од новата НБА сезона победувајќи го синоќа Денвер со 109-95. Во дербито на вечерта, ЛА Клиперс одолеаја пред Мемфис победувајќи со 94-92, додека Индијана го надигра Орландо со 97-84.

Осма победа за Голден Стејт

+инфо - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.

НБА: Голден Стејт стигна до осмата победа

Кајгана - 10.11.2015

Актуелниот шампион во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс ја забележа осмата победа од почетокот на сезоната и е единствениот тим кој се уште нема пораз во првенството. Голден Стејт славеше над Детроит со 109:95.

Голден Стејт лесно и до 8-0

Pixel.mk - 10.11.2015

Бранителот на тронот во НБА својот перфектен старт на сезоната го продолжи и со домашниот дуел со Детроит. Крај на серијата на Атланта од седум победи во низа, Клиперси подобри од ...

Осма победа за Голден Стејт

А1 On - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.

Во НБА лигата ништо ниво: Вориорси повторно славеа (ВИДЕО)

Спорт365 - 10.11.2015

Одиграни беа вкупно шест натпревари во најсилната кошаркарска лига на светот. Голден Стејт и понатаму е незапирлив и до осмата победата во исто толку мечеви дојде благодарение на победата против Детроит.

Детроит најде решение за Кари, но не и за Голден Стејт

Точка - 10.11.2015

Актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс продолжи да реди победи во НБА лигата, а последна нивна жртва беше составот на Детроит Пистонс (109:95). Пистонс успеаја да најдат решение за Стеф Кари поточно да го спуштат на рекордни ниски сезонава 22 ...

Осма победа за Голден Стејт

Канал5 - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.

НБА: Нови победи на Г. Стејт и С.Антонио

Сител - 10.11.2015

Кошаркарите на Г. Стејт го совладаа тимот на Детроит и го поправија својот одличен старт оваа сезона со 8 победи без пораз. Својата 6-та победа ја забележа и Сан Антонио. Индијана Пејсерс-Орландо Меџик 97-84 25 24 23 25 25 23 23 13 Филаделфија ...

Продолжува „теророт“ на Голден стејт, шампионот стигна до 8-0

Телеграф - 10.11.2015

Бранителот на тронот во НБА-лигата и натаму е без пораз, со триумфот над Детроит на домашен терен (109:95) стигна до осмата победа во низа Во вечер во која Стеф Кари не беше офанзивно расположен и постигна само 22 поени, Голден стејт успеа да ја ...

Голден Стејт со нова победа, Кари пак фантастичен

Шеталиште - 10.11.2015

Голден Стејт Вориорс ја забележа осмата победа од почетокот на сезоната и е единствениот тим кој сеуште нема пораз во првенството. Првакот славеше над Детроит со 109:95. Победи во натпреварите кои се одиграа во ноќта помеѓу понеделникот и вторникот ...

Осма победа за Голден Стејт

Локално - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.

Осма победа за Голден Стејт

Курир - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.

(ВИДЕО) Голден стејт и натаму непобедлив

Спорт - 10.11.2015

Актуелниот шампион во НБА лигата и натаму е без пораз, со триумфот над Детроит на домашен терен (109:95) стигна до осмата победа во низа. Во вечер во која Стеф Кари не беше офанзивно расположен и постигна само 22 поени, Голден стејт успеа да ја ...

Голден стејт не знае за пораз

Вечер - 10.11.2015

Екипата на Голден стејт ја забележа и осмата победа во низа од поечтокот на новата сезона во НБА лига, откако славеше над Денвер со 109:95. Во дербито на вечерта, ЛА Клиперс одолеаја пред Мемфис победувајќи со 94:92, додека Индијана го надигра ...

НБА: Голден Стејт стигна до осмата победа

Макфакс - 10.11.2015

Актуелниот шампион во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс ја забележа осмата победа од почетокот на сезоната и е единствениот тим кој сеуште нема пораз во првенството. Голден Стејт славеше над Детроит со 109:95.

Продолжува серијата на Голден Стејт, дербито на западот за Клиперс

Република - 10.11.2015

Актуелниот НБА шампион Голден Стејт продолжува со имресивниот старт во новата сезона. Синоќа Стеф Кари и другарите му го зедоа скалпот на Детроит (109-95). МВП-то на минатата сезона си го расипа просекот кој во првите седум натпревари изнесуваше ...

Осма победа за Голден Стејт

Lider - 10.11.2015

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Детроит со 109:95.