TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака Елена Ристеска ги демантираше проблемите во бракот

ЗаЗабава - 16.11.2014

Бојан Ивановски побрза во Белград за да ја поддржи својата сакана после сите гласини за проблемите во нивниот брак. Во српските медиумите изминатата седмица нашата Елена Ристеска (26), која победи во последното издание на „Твоето лице звучи ...

ФОТО: Елена Ристеска ги негираше гласините за проблеми во бракот!

Убавина и Здравје - 16.11.2014

Бојан Ивановски побрза во Белград за да ја поддржи својата сакана после сите гласини за проблемите во нивниот брак. Во српските медиумите изминатата седмица нашата Елена Ристеска (26), која победи во последното издание на „Твоето лице звучи ...

ФОТО: Вака Елена ги негираше гласините за проблеми во бракот!

Бриф - 16.11.2014

Бојан Ивановски, сопругот на Елена Ристеска, побрза во Белград, за да ја поддржи својата сакана после сите гласини за проблемите во нивниот брак. Во српските медиумите изминатата седмица нашата Елена Ристеска (26), која победи во последното издание ...

ФОТО: Вака Елена ги негираше гласините за проблеми во бракот!

Курир - 16.11.2014

Бојан Ивановски побрза во Белград за да ја поддржи својата сакана после сите гласини за проблемите во нивниот брак. Во српските медиумите изминатата седмица нашата Елена Ристеска (26), која победи во последното издание на „Твоето лице звучи ...

Фото: Елена ги негираше гласините за проблеми во бракот!

Денешен - 16.11.2014

После сите гласини за проблемите во нивниот брак Бојан Ивановски побрза во Белград за да ја поддржи својата сакана. Во српските медиумите изминатата седмица нашата Елена Ристеска (26), која победи во последното издание на „Твоето лице звучи ...

Еве како Елена им ги затна устите на сите оние кои шпекулираа за стабилноста на нејзиниот брак

Пулс24 - 16.11.2014

По сите гласини дека бракот им е разнишан, Бојан Ивановски побрза во Белград за да ја поддржи својата сакана. Елена беше победничка во минатонеделното издание на ТЛЗП и беше главна тема во српските медиуми.

ФОТО: Елена ја однесе наградата од ТЛЗП во домот „11 Октомври“

Курир - 12.11.2014

После победата во последната епизода од ТЛЗП, Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига, пренесува Сител. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како ...

БРАВО ЕЛЕНА: Пејачката ја однесе наградата од ТЛЗП во домот „11 Октомври“

Пулс24 - 12.11.2014

После победата во последната епизода од ТЛЗП, Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си играла ...

Фото: Елена ја донираше наградата во Домот „11 Октомври“

Денешен - 12.11.2014

После победата во последната епизода од ТЛЗП, Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига, пренесува Сител. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како ...

ФОТО: Елена ја однесе наградата во домот „11 Октомври“

Скопје инфо - 12.11.2014

После победата во последната епизода од ТЛЗП, Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига, пренесува Сител. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како ...

Насмевки, прегратки и детска љубов – децата од домот „11 Октомври“ ја пречекаа Елена Ристеска

Вистина.мк - 12.11.2014

По победата во последната епизода од ТЛЗП Елена вчера пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си ...

ФОТО: Елена наградата ја донираше во Домот за деца без родители во Скопје

Maxim - 12.11.2014

После победата во последната епизода од тлзп Елена пристигна во Домот за деца без родители 11 Октомври за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си играла со ...

Елена крие дека е мажена?!

Идивиди - 11.11.2014

Откако победи во последната епизода на „Tvoje lice zvuci poznato“, приватниот живот на Елена Ристеска стана мошне интересен за балканските медиуми. Последната вест пристигнува од Blic кој пишува дека Ристеска го крие својот брак додека е во Белград, ...

ФОТО: Вака дечињата ја дочекаа Елена Ристевска

За Се - 11.11.2014

По победата во последната епизода од ТЛЗП Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си играла со ...

Тверкањето на Елена

Panika.be - 11.11.2014

Елена Ристеска победи на минатата епизода на „Твоето лице звучи познато“. Изведуваше песна на Џенифер Лопез со помош на тверкање. Тие што не знаат што е тверкање, Елена ќе ви покаже во ...

Насмевки, прегратки и детска љубов – децата од домот „11 Октомври“ ја пречекаа Елена Ристеска

Република - 11.11.2014

По победата во последната епизода од ТЛЗП Елена пристигна во Домот за деца без родители „11 Октомври“ за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си играла со ...

Елена наградата ја донираше во Домот за деца без родители во Скопје

Press24 - 11.11.2014

После победата во последната епизода од тлзп Елена пристигна во Домот за деца без родители 11 Октомври за да својата освоена награда ја донира таму каде таа недостига. Елена пред да се омажи живеела во близината на Домот и како што вели си играла со ...

Еве со кого спие Елена во Белград! (Видео)

Шеталиште - 11.11.2014

Македонската претставничка Елена Ристеска во познатото шоу „Твоето лице звучи познато“ конечно успеа да стигне до првата победа, а Елена веќе 5-6 недели живее во Белград, бидејќи шоуто го налага тоа.

Елена Ристеска во сендвич – дели соба со уште две девојки !

1.мк - 11.11.2014

Повеќе од еден месец, Елена Ристеска е дел од шоуто „Твоето лице звучи познато“. Одлично ја претставува Македонија, како единствен претставник од тука а инаку со уште две девојки, тие делат заедничка соба.

ВИДЕО: Победничкиот секси настап на Елена Ристеска како Џенифер Лопез

Фемина - 10.11.2014

Елена Ристеска со секси изведба победи во петтата епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Македонската пејачка ја имитираше Џенифер Лопез и настапи со песната „Booty“.

ВИДЕО+ФОТО: Лопез и ја донесе првата победа на Елена

Утрински - 10.11.2014

Тверкањето или тресењето на газот беше доволно за прв триумф на Ристеска во популарното шоу Конечно прва! Македонската претставничка Елена Ристеска ги освои симпатиите на жирито и натпреварувачите и ...

Елена Ристеска со тверкување до прва победа во ТЛЗП (видео)

Хитпортал - 10.11.2014

Е лена Ристеска во петата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“ успеа со добри гласови од жирито и од поголемиот дел од нејзините колеги учесници и со 59 гласа да го освои првото место.

Провокативното тверкање со задникот и ја донесе првата победа на Елена Ристеска

БркајРабота - 10.11.2014

По успешното тверкување и одличната имитација на Џеј Ло, Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто "Твоето лице звучи познато" да доминира и со 59 гласа да успее да го освои првото место.

Елена Ристеска дефинитивно знае како да го движи задникот

365 - 10.11.2014

Со песната „Booty“ на Џеј Ло, Елена Ристеска за прв пат победи на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“. Елена по тој повод освои 1.000 евра што ќе бидат донирани во Домот за деца без родители ...

Прва победа: Секси Елена Ристеска тверка со задникот подобро и од Џеј Ло

Црнобело - 10.11.2014

За тоа колку добро се снаоѓа во имитациите на светските поп диви веќе неколку пати се докажа, имитирајќи ги Бритни Спирс и Кристина Агилера, а овојпат и Џенифер Лопез.

Елена Ристеска покажа и дека знаае да тверка (фото)

ЗаЗабава - 10.11.2014

Македонската претставничка Елена Ристеска синоќа ја имитираше сексипилната Џенифер Лопез, а жирито прокоментира дека таа изгледа и звучи многу подобро од оригиналот.

ТЛЗП: Конечно, очекувано и заслужено победи Елена Ристеска

MMM.com.mk - 10.11.2014

Сношти одржаната епизода на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ повторно ја имаше очекуваната доза на забава, смеа и ведро расположение. Овој пат на масата на судиите имаше дури две нови ...

ЕЛЕНА: Парите од наградата ќе ги донирам во домот „11 октомври“

Телеграф - 10.11.2014

Одличната имитација на Џенифер Лопез и сексапилниот стајлинг на нашата пејачка беа пресудни за гласвоите на жири-комисијата И како што се очекуваше, Елена Ристеска освои најголем број на гласови во ...

ВИДЕО: Македонската Џеј Ло ги излуде мажите со својот задник

Идивиди - 10.11.2014

Џеј Ло можеби е една и единствена, но Елена Ристеска ја изведе најдобрата имитацијата на латино дивата која што досега можевме да ја видиме во шоуто „Tvoje lice zvuci poznato“.

Погледнете го провокативниот „тверк“ на Ристеска (ВИДЕО)

Телеграф - 10.11.2014

Токму овој настап на Елена ѝ донесе парична награда од 1.000 евра, која ќе ја донира во Домот за деца без родители „11 Октомври“ од Скопје Синоќешниот настап на Елена Ристеска на хуманитарната ...

Елена го затресе газето и си лапна прво место!

За Се - 10.11.2014

Македонската претставничка во музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“, Елена Ристеска во оваа епизода беше одлична во улогата на Џенифер Лопез. Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто ...

ВИДЕО: Како Елена го тресеше задникот?

NewTime - 10.11.2014

Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто “Твоето лице звучи познато” да доминира и со 59 гласа да успее да го освои првото место. Македонската претставничка ја имитираше сексапилната Џенифер Лопез, а жирито прокоментира дека таа изгледа и ...

Елена остана без коментар: Знам што имаш во гаќичките!

Турлитава - 10.11.2014

- Јас знам многу повеќе од тебе што ти имаш во гаќичките, него ти самата – и рече популарниот водител Иван Ивановиќ на нашата преставничка Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП, по што таа остана буквално без ...

ФОТО Елена Ристеска со тверкање со задникот до прва победа во „Твоето лице ми звучи познато“

+инфо - 10.11.2014

Елена Ристеска уште еднаш докажа дека добро се снаоѓа во имитациите на светските поп диви. По одличните имитации на светските музички ѕвезди Бритни Спирс и Кристина Агилера, Елена овојпат влезе во ...

Елена Ристеска го запали Балканот! Видео

Во Штип - 10.11.2014

И оваа недела не очекуваше возбудлива епизода на хуманитарното шоу „Твоето лице звучи познато“! Победничката во синоќешното шоу беше Елена Ристеска, таа го воодушеви жирито, ги доби сите пофалби и ја ...

Сите тајни на шоуто „Твоето лице звучи познато“: Убавите односи се само маска

Попара - 10.11.2014

„Твоето лице звучи познато“ е регионално шоу, кое ужива популарност во моментов, а единствената македонска претставничка која учествува во шоуто е Елена Ристевска.

ВИДЕО: Победнички настап на македонската Џел Ло во шоуто ТЛЗП

Популарно - 10.11.2014

Македонската претставничка во музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“, Елена Ристеска уште еднаш покажа колку добро се снаоѓа во имитацијата на светските поп диви, настапувајќи со песната „Booty“ ...

ВИДЕО: Елена Ристеска богами знае како треба да тверкува!

think.mk - 10.11.2014

Им го крена пристисокот на машкиот дел од жирито. Елена Ристеска покажа како правилно се тверкува. Македонската претставничка во шоуто “Твоето лице звучи” познато вечерва беше одлична во улогата на ...

Видео+фото: Лопез и ја донесе првата победа на Елена

Во Штип - 10.11.2014

Тверкањето или тресењето на газот беше доволно за прв триумф на Ристеска во популарното шоу. Конечно прва! Македонската претставничка Елена Ристеска ги освои симпатиите на жирито и натпреварувачите и ...

Елена како Џеј Ло победи во петтата епизода на „Твоето лице звучи познато“

RadioMk - 10.11.2014

Имитирајќи ја латино дивата со најпознатиот задник на светот, Елена Ристеска победи во синоќешната петта епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“ . Пејачката го изведе актуелниот хит на Џеј Ло, „Booty“ , а со победата освои 1000 евра, кои ги ...

ВИДЕО: Со кого спие Елена во Белград?

За Се - 10.11.2014

Елена Ристевска конечно успеа да стигне до победа на балканското шоу „Твоето име збучи познато“, иако ќе и беше помило до победата да дојде со прекрасно пеење, наместо тверкање во стилот на Џеј Ло, победа си е победа.

ФОТО+ВИДЕО: Елена Ристеска го растресе задникот и го освои првото место

Press24 - 10.11.2014

Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто "Твоето лице звучи познато" да доминира и со 59 гласа да успее да го освои првото место. Македонската претсавничка ја имитираше сексапилната Џенифер ...

ФОТО: Тресењето на задникот и ја донесе првата победа на Елена

Курир - 10.11.2014

По успешното тверкување и одличната имитација на Џеј Ло, Елена Ристеска ја освои и првата победа на ТЛЗП. Освоените 1000 евра Елена ги подари на домот за деца без родителеи “11 Октомври“.

Иван ја остави Елена без коментар: Знам што имаш во гаќичките!

Курир - 10.11.2014

-Јас знам многу повеќе од тебе што ти имаш во гаќичките, него ти саматам - и рече популарниот водител Иван Ивановиќ на нашата преставничка Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП, по што таа остана буквално без ...

ВИДЕО: Како Елена го тресеше задникот?

Курир - 10.11.2014

Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто "Твоето лице звучи познато" да доминира и со 59 гласа да успее да го освои првото место. Македонската претставничка ја имитираше сексапилната Џенифер ...

Елена Ристеска обезбеди донација за скопскиот Дом за деца без родители (видео)

Република - 10.11.2014

Македонската претставничка во Твоето лице звучи познато, Елена Ристеска, ја имитираше сексапилната Џенифер Лопез, а жирито прокоментира дека таа изгледа и звучи многу подобро од оригиналот.

Знам што имаш во гаќичките- водителот ја остави Елена без коментар

Press24 - 10.11.2014

Јас знам многу повеќе од тебе што ти имаш во гаќичките, него ти саматам - и рече популарниот водител Иван Ивановиќ на нашата преставничка Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП, по што таа остана буквално без ...

ФОТО: Елена Ристеска „тверк“ шоу !

1.мк - 10.11.2014

Уште вчера објавивме за успехот на Елена Ристеска во имитиацијата на Џеј Ло, а денес само претствуваме дел од квалитетната фотографија со успешната имитација.

(Фото/Видео) Македонската Џеј Ло

еМагазин - 10.11.2014

Во последното издание на шоуто „Твоето лице звучи познато“, нашата преставничка Елена Ристеска ја имитираше Џенифер Лопез со песната „Booty“. Настапот и го донесе првото место и награда од 1.000 евра ...

Елена конечно со својата прва победа! (Видео)

Шеталиште - 10.11.2014

Македонската пејачка Елена Ристеска ги освои сите симпатии на жирито и публиката во последното издание на популарното шоу „Твоето лице звучи познато“. Тверкањето или тресењето на газот, во стилот на Џеј Ло во изведбата на „Booties“ и ја донесоа ...

ФОТО: Елена Ристеска го растресе задникот и го освои првото место

Скопје инфо - 10.11.2014

Елена Ристеска успеа во петата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато" да доминира и со 59 гласа да успее да го освои првото место. Македонската претсавничка ја имитираше сексапилната Џенифер ...

Фото+Видео: Тресењето на задникот и ја донесе првата победа на Елена

Денешен - 10.11.2014

Елена Ристеска ја освои и првата победа на ТЛЗП, по успешното тверкување и одличната имитација на Џеј Ло. Освоените 1000 евра Елена ги подари на домот за деца без родителеи „11 Октомври“.

Елена остана без коментар: Знам што имаш во гаќичките!

Денешен - 10.11.2014

- Јас знам многу повеќе од тебе што ти имаш во гаќичките, него ти самата – и рече популарниот водител Иван Ивановиќ на нашата преставничка Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП, по што таа остана буквално без ...

ТЛЗП: Конечно, очекувано и заслужено победи Елена Ристеска

Вистина.мк - 10.11.2014

Сношти одржаната епизода на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ повторно ја имаше очекуваната доза на забава, смеа и ведро расположение. Овој пат на масата на судиите имаше дури две нови ...

Иван ја остави Елена без зборови: „Јас знам што имаш ти во гаќичките“

Пулс24 - 10.11.2014

Јас знам многу повеќе од тебе што ти имаш во гаќичките, него ти саматам - и рече популарниот водител Иван Ивановиќ на нашата преставничка Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП, по што таа остана буквално без ...