TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жени ги гушкаа полицијците, вратите на МРТВ останаа затворени

24 Вести - 21.03.2015

Со бакнежи и прегратки кон полицајците кои ја обезбедуваа МРТВ, на повик на Стојанче Ангелов, поголема група жени се обиде да влезе во зградата на Јавниот сервис и да ги достави снимките од телефонските разговори кои ги објавува опозицијата.

Стојанче Ангелов на разглас ги пушта „бомбите“ пред МТВ

Нова ТВ - 21.03.2015

Во моментов генералот Стојанче Ангелов и околу 500 граѓани се наоѓаат пред зградата на Македонската радио телевизија каде што Ангелов на звучници ги пушта аудио од „бомбите“ на опозицијата.

(ВИДЕО) Граѓанки упаднаа во МРТВ, ги гушкаа и бакнуваа полицајците

Нова ТВ - 21.03.2015

Голем број граѓанки на повик на претседателот на партијата „Достоинство“ генерал Стојанче Ангелов денеска се обидоа ненасилно и со љубов да извршат упад во македонската радиотелевизија. По говорот на генерал Стојанче Ангелов граѓанките на чело со ...

Жените во првите ''борбени редови'' пред МТВ!

Телма - 21.03.2015

Во македонската радио телевизија први се обидоа да влезат припадничките на женскиот пол .Ги повика претседателот на Достоинство - Стојанче Ангелов кој им советуваше тоа да го направат нежно, со љубов, гушкајќи ги полицајците.

На пладне протест на Ангелов пред МРТВ

Р.С.Европа - 21.03.2015

Стојанче Ангелов, претседател на политичката партија Достоинство, за денес во 12 часот најавува масовен протест пред зградата на МРТВ, кој е продолжение на повеќето протести кои се случија деновиве од 19 часот, и кои завршуваа пред Обвинителството.

Ангелов најавува ненасилно влегување во МРТВ

Р.С.Европа - 21.03.2015

Неколку стотици граѓани присуствуваат на протестот пред МРТВ во организација на претсeдателот на политичката партија Достоинство, Стојанче Ангелов. Протестот е дел од повеќето протести кои се случија деновиве и кои завршуваа пред Обвинителството.

Обид на Достоинство за „ослободување“ на МРТВ

Р.С.Европа - 21.03.2015

Неуспешен беше обидот на жените кои присуствуваа на денешниот протест пред МРТВ да влезат во зградата и да ги достават цедињата со прислушуваните разговори кои ги објави опозицијата. Полицијата ги спречи во намерата.

Денеска во 12 упад во МТВ

Фокус - 21.03.2015

Спремен сум да одам до крај, не верувам дека ќе посегнат по животи. Ние нема да се судриме со полицијата, едноставно ќе си влеземе дома, во нашата телевизија. Ве повикувам да се избориме за слобода, за демократија.

Започна протестот пред МТВ

Фокус - 21.03.2015

Ангелов најави дека ќе се обидат мирно да упаднат во телевизијата со цел да побараат од уредниците да ги емитуваат аудио снимките на СДСМ на кои се слуша криминалот на власта. Пред зградата на МТВ започна протестот организиран од Стојанчо Ангелов.

Обид за ненасилно влегување во МРТВ (ФОТО)

МКД - 21.03.2015

Во организација на лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов пред зградата на МРТВ се одржува протест. Ангелов најави ненасилно влегување во просториите на државната радио телевизија со цел да се притисне уредничкиот тим објективно да информира и да ...

Жени тргнаа кон полицајците за да се ослободи влезот на МРТВ

МКД - 21.03.2015

Протестот во организација на лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов пред зградата на МРТВ кулминираше со неговиот повик за ненасилно влегување во Јавниот сервис. Тој ги повика жените присутни на протестот да ги гушнат полицајците и на тој начин да ...

Галерија: Протест пред МРТВ, жените ги гушкаа полицајците

Фокус - 21.03.2015

Околу петстотина граѓани денеска на пладне се одзваа на повикот на генерал Стојанче Ангелов за ненасилен упад во МТВ и пред телевизијата побараа нејзино ...

Протест пред МРТВ, ѓраѓаните со прегратки се обидоа да влезат во националниот сервис

Утрински - 21.03.2015

Во организација на лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов пред зградата на МРТВ неколку стотини граѓани и денеска се одржа протест на кој преку разглас се пуштаа аудио снимките од прислушуваните разговори.

Вратите на МРТВ останаа затворени, полицајци „бегаа“ од жени кои ги гушкаа

МКД - 21.03.2015

Протестот за слободно и вистинито информирање на МРТВ, што го организираше лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов, заврши нешто по 13 часот на платото пред Собранието на Македонија. Претходно поголем број на жени направија обид за влегување во МРТВ ...

Ген. Стојанче Ангелов најавува влегување во МРТВ на протестот во 12 часот

Локално - 21.03.2015

Ген. Стојанче Ангелов за денес во 12 часот најавува масовен протест пред зградата на МРТВ, кој е продолжение на повеќето протести кои се случија деновиве од 19 часот, и кои завршуваа пред Обвинителството.

Започна протестот пред МРТВ- ечат снимките од прислушувањето

Локално - 21.03.2015

Утрдниците можеби нејќат да ги слушаат затоа Англеов им ги пушти на разглас снимките пред МРТВ за ДА ГИ ЧУЈАТ ! Ангелов најави дека ќе се обидат мирно да упаднат во телевизијата со цел да побараат од уредниците да ги емитуваат аудио снимките на СДСМ ...

Стојанче Ангелов ги повика жените да ги гушкаат полицајците пред МРТВ (ФОТО)

Телеграф - 21.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов и лидер на „Достоинство“ и денеска одржа протест пред Македонската радио телевизија со истото барање – јавниот сервис за кој плаќаат сите граѓани да ги емитува снимките кои ги објавува опозицијата.

Како изгледаше обидот за „упад“ во МРТВ (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 21.03.2015

Ситуацијата за малку ќе ескалираше, откако во групата жени се вклучија и мажи, од кои некои покажаа и нагласено агресивно однесување кон припадниците на полицијата Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов и неговите приврзаници денеска се ...

Протестот од пред МРТВ се пресели пред Собранието

Тера - 21.03.2015

Протестот во организација на лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов пред зградата на МРТВ кулминираше со неговиот повик за ненасилно влегување во Јавниот сервис. Тој ги повика жените присутни на протестот да ги гушнат полицајците и на тој начин да ...

На пладне протест на Ангелов пред МРТВ

+инфо - 21.03.2015

Стојанче Ангелов, претседател на политичката партија Достоинство, за денеска во 12 часот најавува масовен протест пред зградата на МРТВ, кој е продолжение на повеќето протести кои се случија во изминативе денови во вечерните часови и кои завршуваа ...

МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

Орбис - 21.03.2015

Стојанче Ангелов кој повеќе од недела организираше протестни собирања пред зградата на МТВ, барајќи јавниот телевизиски сервис да ги емитува снимките од прислушкуваните разговори , се обиде да ја оствари својата намера – да ги достави снимките до ...

(ГАЛЕРИЈА) Почетокот на ослободувањето на МРТ

Бриф - 21.03.2015

Огромен број граѓани денеска се обидоа да влезат во зградата на МТВ во знак на протест поради необјавувањето на прислушкуваните разговори од „бомбите“. Генералот Стојанче Ангелов на насобраните граѓани им рече дека денеска нема да влегуваат насилно ...

Полицијата пред МТВ спремна!

Бриф - 21.03.2015

Започна протестот на пред зградата на МРТВ. Грашаните први ги пречека полицијата.. Стојанчe Ангелов најави дека ќе се обидат мирно да влезат во зградата, како револт за необјавувањето на „бомбите“ на опозицијата.

Стојанче Ангелов на разглас ги пушта „бомбите“ пред МТВ

+инфо - 21.03.2015

Во моментов генералот Стојанче Ангелов и околу 500 граѓани се наоѓаат пред зградата на Македонската радио телевизија каде што Ангелов на звучници ги пушта аудио од „бомбите“ на опозицијата, јави Нова .

ОБНОВЕНО Стојанче Ангелов ги пушта „бомбите“ пред МТВ

+инфо - 21.03.2015

Стојанче Ангелов, претседателот на „Достоинство“ и стотици граѓани се пред зградата на Македонската радио телевизија каде што Ангелов на разглас ги пушта аудио од „бомбите“ на опозицијата Тој за денеска најави упад во МТВ откако им даде ултиматум до ...

ГАЛЕРИЈА „Бомбите“ засега пред МТВ, се очекува Ангелов да влезе

+инфо - 21.03.2015

Неколку стотина луѓе пред зградата на МРТВ ги слушаат „бомбите“, односно снимките на прислушкувани разговори што СДСМ ги објави во последниве месец и половина, а МТВ ниту еднаш не ги емитуваше.

МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

МК News - 21.03.2015

foto Plusinfo Стојанче Ангелов кој повеќе од недела организираше протестни собирања пред зградата на МТВ, барајќи јавниот телевизиски сервис да ги емитува снимките од прислушкуваните разговори , се обиде да ја оствари својата намера – да ги достави ...

Протест пред МТВ поради необјавување на снимките од „бомбите“

Бриф - 21.03.2015

Започна протестот организиран од генерал Ангелов пред зградата на МРТВ Стојанчe Ангелов најави дека ќе се обидат мирно да влезат во зградата, како револт за необјавувањето на „бомбите“ на ...

Ангелов на разглас ги пушта аудио снимките, најави ненасилно влегување во МРТ

Фама - 21.03.2015

Започна протестот пред МРТВ организиран од генералот Стојанче Ангелов. Се повеќе граѓани се придружуваат пред зградата на телевизијата, од каде преку разглас се пуштаат снимки од „бомбите“ на опозицијата.

ГАЛЕРИЈА Хипи-акција врз МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

+инфо - 21.03.2015

Со крајно невообичаен потег, генералот Стојанче Ангелов кој непрекинато повеќе од недела секоја вечер организираше протестни собирања пред зградата на МТВ, барајќи јавниот телевизиски сервис да ги емитува снимките од прислушкуваните разговори кои ги ...

(ВИДЕО) Жените со прегратки ги совладаа полицајците пред МТВ

Бриф - 21.03.2015

Стојанче Ангелов им се обрати на насобраните граѓани кои дојдоа да протестираат пред МРТВ поради необјавувањето на снимките од „бомбите“ на опозицијата за криминалното и противуставно владеење на актуелната власт.

Галерија: Граѓани се обидоа да упаднат во МРТВ

Н.Македонија - 21.03.2015

На денешниот протест пред Македонската радио телевизија, кој го организираше генералот и лидер на „Достоинство“ Стојанче Ангелов, граѓаните се обидоа да влезат во просториите на телевизија, но поради полициското обезбедување останаа пред вратите на ...

ВИДЕО: Жените ги гушкаа и бакнуваа полицајците во обид да влезат во МРТВ

Либертас - 21.03.2015

Стојанче Ангелов им се обрати на насобраните граѓани кои дојдоа да протестираат пред МРТВ поради необјавувањето на снимките од „бомбите“ на опозицијата за криминалното и противуставно владеење на актуелната власт, пренесе Бриф .

Ангелов: Во ниеден филм лошите не си одат сами!

Фактор - 21.03.2015

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов го најави денешниот ненесилен протест пред МРТВ во 12 часот . Тој упати повик до членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ да му се придружат, не мора да се согласуваат со него, барем да го ислушаат.

Стојанче Ангелов најавува влегување во МРТВ на протестот во 12 часот

Либертас - 21.03.2015

Стојанче Ангелов за денес во 12 часот најавува масовен протест пред зградата на МРТВ, кој е продолжение на повеќето протести кои се случија деновиве од 19 часот, и кои завршуваа пред Обвинителството.

ФОТО: „Бомбите“ се пуштаат на звучници пред МРТВ – Стојанче најави упад

Либертас - 21.03.2015

Во моментов на звучници пред МРТВ се пуштаат снимки од „бомбите“ на опозицијата, во рамки на протестот организиран од генералот Стојанче Ангелов, кој е најмасовен откако започна иницијативата за „ослободување“ на МРТВ.

Ечи пред МРТВ и Влада, илјадници луѓе протестираат низ Скопје

Фактор - 21.03.2015

Во престолнината на Македонија во тек се два протести. Еден пред Влада, другиот пред МРТВ. Едниот во организација на опозицискиот коалиционен партнер ПЦЕР , другиот од Стојанче Ангелов, лидерот на Достоинство.

(ВИДЕО) Полицискиот кордон ги запре граѓаните да ја ослободат МРТВ!

Фактор - 21.03.2015

Илјадници граѓани протестираа пред МРТВ и му дадоа поддршка на Стојанче Ангелов во борбата за ослободување на Националниот сервис кој како што вели им припаѓа на граѓаните и тие се должни објективно да го информираат за сите настани во земјата а не ...

(ГАЛЕРИЈА) Протести, Гушкања, Собири – Што го одбележа денот?

Фактор - 21.03.2015

Денов кој полека е зад нас го „здрмаа“ два протести во главниот град и еден народен (партиски) Собир во Битола. На протестите (еден пред Влада и еден пред МРТВ) се искажа револт и незадоволство поради две причини.

СКАНДАЛ: СДСМ собира луѓе за протестот на Стојанче Ангелов

Нетпрес - 21.03.2015

Порталот Курир објави СМС пораки кои вечерва биле праќани до членови на СДСМ низ скопските општини. Како што информира порталот, испраќаните пораки биле со следнава содржина… -Почитувани, Ве повикуваме утре да му дадеме поддршка на големиот ...

(ВИДЕО+ФОТО) Стојанче Ангелов и неговата политичка проституција!

Falanga - 21.03.2015

Протестот на генерал Стојанче Ангелов пред МРТВ денеска започна во 12 часот.. Денес, Ангелов на разглас пред МРТВ ги пушташе своите политички бомби. По говорот на генерал Стојанче Ангелов граѓанките на чело со актерките Синоличка Трпкова, Ирена ...

Нов протест на Стојанче Ангелов пред МРТВ и Јавно обвинителство

24 Вести - 20.03.2015

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, заедно со група граѓани, одржа уште еден протест пред Македонската радиотелевизија и Јавното обвинителство. Ангелов повторно побара од раководството на МРТВ објективно да информира и да ги објави снимките ...

Ангелов: Ако и денеска МРТВ не ги објави бомбите, утре влегуваме во телевизијата

Нова ТВ - 20.03.2015

Претседателот на партијата „Достоинство“ - Стојанче Ангелов денеска испрати последен повик до јавниот сервис МРТВ со молба да објави барем дел од политичките бомби на опозицијата и порача дека доколку не го сторат тоа, утре на пладне, заедно со ...

Стојанче Ангелов официјално најави граѓански упад во МРТВ утре

Нова ТВ - 20.03.2015

Претседателот на партијата „Достоинство“ – генерал Стојанче Ангелов вечерва официјално најави граѓански упад во македонската радиотелевизија за утре во 12 часот, со намера да ја притиснат МРТВ да почне да ги емитува политичките бомби и да се заложи ...

Никола Димитров: „Јавниот“ сервис не го објавува најстрашниот скандал во историјата на независна Македонија

МКД - 20.03.2015

Рани куче да те лае – „ЈАВЕН“ сервис финансиран од граѓаните не го објавува најголемиот и најстрашен СКАНДАЛ во историјата на независна Македонија, напиша денеска на својот фејсбук-профил Никола Димитров, дипломат, бивш министер за надворешни работи ...

Ангелов се закани со влегување во МРТВ

Утрински - 20.03.2015

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов, денеска упати молба до јавниот сервис МРТВ да објави барем дел од т.н. политички бомби на опозицијата и порача дека доколку не го сторат тоа, денеска напладне заедно со граѓаните тој ќе упадне во ...

Ангелов со два ултиматума

Алсат-М - 20.03.2015

Стојанче Ангелов со ултиматум до Обвинителството и до Министерството за внатрешни работи. Тој бара до крај на обвинителството официјално да соопшти дали го забранило или не објавувањето на материјалите кои ги објавува СДСМ, и ако е така врз која ...

Ангелов: Утре во 12 со граѓаните ќе упаднеме во МТВ

Фокус - 20.03.2015

МТВ ќе мора во вечерните вести денеска да објави подолг прилог за сите необјавени „бомби“ на опозицијата. Ако уредниците на јавниот сервис го игнорираат ова, тогаш утре стотици граѓани ќе упаднат во просториите на телевизијата.

Генералот Ангелов: Ако денес МРТВ не ги објави бомбите, утре влегуваме ние и ги објавуваме!

МКД - 20.03.2015

„Очекуваме вечерва во централните вести на МРТВ на првата програма да биде пуштен еден подолг прилог со клучните моменти од сите досега објавени бомби. Доколку има таков прилог ние ќе ги прекинеме протестите очекувајќи Македонската телевизија и во ...

Стојанче Ангелов и официјално најави граѓански упад во МРТВ за утре

Локално - 20.03.2015

Претседателот на партијата „Достоинство“ – генерал Стојанче Ангелов вечерва и официјално најави ненасилен граѓански упад во македонската радиотелевизија за утре во 12 часот, со намера да ја притиснат МРТВ да почне да ги емитува политичките бомби и ...

МРТВ – Рани куче да те лае

Локално - 20.03.2015

Никола Димитров синоќа на својот фејсбук профил го коментираше однесувањето на МРТВ кон аферата прислушување и објавените снимки на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој му дава и подршка на лидерот на достоинство Стојанче Ангелов кој бара МРТВ да ги ...

Екс-преговарачот Димитров: МРТВ не го објавува најстрашниот скандал во македонската историја

Локално - 20.03.2015

„Рани куче да те лае – „јавен“ сервис финансиран од граѓаните, не го објавува најголемиот и настрашниот скандал во историјата на независна Македонија – Симбол на несигурноста на режимот во сопствената приказна и нивните тези“, пиша на социјалните ...

(ВИДЕО) Ген. Ангелов: Утре во 12 со граѓаните ќе упаднеме во МТВ

Локално - 20.03.2015

Ако до попладнево Јавното обвинителство не се изјасни врз основа на која одлука и кој закон забранило МТВ да емитува од прислушуваните разговори на СДСМ, тогаш нивното соопштение, на кое се повикува МТВ дека преставува забрана за пуштање на снимките ...

Стојанче Ангелов најави ненасилен упад во МРТВ

Телеграф - 20.03.2015

В сабота во 12 часот ги повикувам граѓаните да дојдат и да влеземе внатре во телевизијата. Ќе влеземе ненасилно, порача Ангелов Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов, бара од јавниот сервис МРТВ да објави барем дел од т.н.

Ангелов: Петревски лаже, а Зврлевски се крие – утре влегуваме во МТВ

Бриф - 20.03.2015

Вечерва генералот Стојанче Ангелов во 19 часот со група граѓани мегу кои и новинари и други јавни личности повторно протестираше пред МРТВ со барање јавниот сервис да ги објави „бомбите“ од прислушкувањето што ги објавува опозицијата.

ВИДЕО Ангелов: Ако и денеска МРТВ не ги објави бомбите, утре влегуваме во телевизијата

+инфо - 20.03.2015

Претседателот на партијата „Достоинство“ - Стојанче Ангелов денеска испрати последен повик до јавниот сервис МРТВ со молба да објави барем дел од политичките бомби на опозицијата и порача дека доколку не го сторат тоа, утре на пладне, заедно со ...

СКАНДАЛ: СДСМ му собира луѓе на Стојанче Ангелов

Press24 - 20.03.2015

До редакцијата на Курир пристигнале пораки кои вечерва биле праќани до членови на СДСМ низ скопските општини. Испраќаните пораки биле со следнава содржина... -Почитувани, Ве повикуваме утре да му дадеме поддршка на големиот протестен собир на ...

(ВИДЕО) Ангелов: Доколку вечерва МРТВ не ги емитува снимките, утре во 12 ќе влеземе и ние ќе ги пуштаме

Либертас - 20.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов денеска испрати последен повик до државниот јавен обвинител Марко Зврлевски да се изјасни околу соопштението кое уредникот на МРТ, Горан Петрески, го користи како изговор, дека наводно било забрана за објавување на ...

Ако и денес не се објават снимки, Ангелов утре ненасилно влегува во МТВ

Фактор - 20.03.2015

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов најави, доколку и денеска до полноќ МРТВ не објави аудио снимки од телефонските разговори кои ги објавува опозицијата, утре на пладне заедно со него да влезат во телевизијата и да учествуваат во нејзиното ...

Ангелов: Петревски лаже, а Зврлевски се крие. Нема забрана за бомбите од обвинителството!

Либертас - 20.03.2015

Вечерва генералот Стојанче Ангелов во 19 часот со група граѓани мегу кои и новинари и други јавни личности повторно протестираше пред МРТВ со барање јавниот сервис да ги објави „бомбите“ од прислушкувањето што ги објавува опозицијата.

Ако МРТ не ги објави “бомбите“, утре ќе ги објави генералот Ангелов

еМагазин - 20.03.2015

Лидерот на Достоинство, генералот Стојанче Ангелов изјави дека доколку денеска „бомбите“ на опозицијата не ги објави националната телевизија МРТ, утре тој ќе влезе во студиото и сам ќе ги објави.

СДСМ му собира луѓе на Стојанче Ангелов

Денешен - 20.03.2015

До редакцијата на Курир пристигнале пораки кои вечерва биле праќани до членови на СДСМ низ скопските општини. Испраќаните пораки биле со следнава содржина… -Почитувани, Ве повикуваме утре да му дадеме поддршка на големиот протестен собир на Стојанче ...

СКАНДАЛ: СДСМ му собира луѓе на Стојанче Ангелов

Курир - 20.03.2015

До нашата редакција пристигнаа пораки кои вечерва биле праќани до членови на СДСМ низ скопските општини. Испраќаните пораки биле со следнава содржина... -Почитувани, Ве повикуваме утре да му дадеме поддршка на големиот протестен собир на Стојанче ...

СКАНДАЛОЗНИ ПОРАКИ: СДСМ му собира луѓе на Стојанче Ангелов?!

Пулс24 - 20.03.2015

До редакцијата на Курир.мк пристигнаа пораки кои вечерва биле праќани до членови на СДСМ низ скопските општини. Испраќаните пораки биле со следнава содржина... -Почитувани, Ве повикуваме утре да му дадеме поддршка на големиот протестен собир на ...

Нови протести пред МРТВ и Јавното обвинителство

24 Вести - 19.03.2015

И вечерва Стојанче Ангелов, претседателот на Достоинство и неговите приврзаници одржаа протест пред Македонската радиотелевизија и пред зградата на Јавното обвинителство. Нивните барања се јавниот сервис да ги објави снимките од прислушуваните ...

Ангелов бара оставка од Јанкуловска

Алсат-М - 19.03.2015

Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов, бара оставка од министерката за внатрешни, Гордана Јанкуловска, поради како што вели, нелегитимните избори преку кои дошла на функцијата, како и поради запоставувањето на бранителите и инвалидите од ...

Генералот Ангелов бара извинување од Јанкуловска за „будалетинки“

МКД - 19.03.2015

И вечерва Стојанче Ангелов , претседателот на партијата на бранителите Достоинство и неговите приврзаници одржаа протест пред МРТВ и пред зградата на Јавното обвинителство со истите барања - јавниот сервис да ги објави снимките од прислушуваните ...

(ВИДЕО) Ангелов: Јанкулоска сака да си замине, ама се плаши

Локално - 19.03.2015

Дури и ветараните на УЧК имаат поголема почит кон нас, македонските бранители и кон воените ивналиди како јас и Митко, отколку Гордана Јанкулоска, изјави денеска поранешниот генерал, Стојанче Ангелов, кој го поддржа воениот инвалид, Митко Митевски, ...

Шест причини да му се приклучиме на генерал Ангелов!

Окно - 19.03.2015

Се враќам од протестите пред Македонската телевизија и пред Јавното обвинителство. И веднаш сакам да кажам: ако сакате да ја почувствувате својата нормалност како хармонизирана категорија со непосредното окружување, ако сакате да се почувствувате на ...

Стојанче Ангелов повика на масовен протест во сабота

Канал 77 - 19.03.2015

Актери, новинари и активисти синоќа го поддржаа генералот Стојанче Ангелов во протестот за ослободување на МРТВ. Генералот Ангелов смета дека кога ќе се ослободи телевизијата, тогаш граѓаните ќе можат да ја дознаат вистината за тоа како функционира ...

Никола Димитров: МРТВ - Рани куче да те лае

+инфо - 19.03.2015

Никола Димитров вечерва на својот фејсбук профил го коментираше однесувањето на МРТВ кон аферата прислушување и објавените снимки на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој ми дава и подршка на лидерот на достоинство Стојанче Ангелов кој бара МРТВ да ги ...

Ангелов: Јанкуловска да се извини за „будалетинки“

+инфо - 19.03.2015

Стојанче Ангелов, претседателот на Достоинство и неговите приврзаници и вечерва протестираа пред Македонската радиотелевизија и пред зградата на Јавното обвинителство. Веќе две недели тие бараат МРТВ да ги објави снимките од прислушуваните ...

ВИДЕО Актерите од „Бушава азбука“ му се придружија на Ангелов

+инфо - 19.03.2015

Актерите Синоличка Трпкова, Петар Арсовски, Ана Костова и Софија Куновска кои работеа на „Бушава азбука“, синоќа пред Македонската радиотелевизија му дадоа поддршка на лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов.

Никола Димитров за МРТ: Рани куче да те лае

А1 On - 19.03.2015

Поранешниот министер за надворешни работи и сегашен амбасадор на Македонија во САД му изрази поддршка на генерал Стојанче Ангелов во неговите протести со кои бара ослободување на Македонската радио телевизија од политичка контрола: - Рани куче да те ...

(ВИДЕО) Ангелов: Јанкулоска сака да си замине, ама се плаши

А1 On - 19.03.2015

Дури и ветараните на УЧК имаат поголема почит кон нас, македонските бранители и кон воените ивналиди како јас и Митко, отколку Гордана Јанкулоска, изјави денеска поранешниот генерал, Стојанче Ангелов, кој го поддржа воениот инвалид, Митко Митевски, ...

МРТВ – Рани куче да те лае

Либертас - 19.03.2015

Никола Димитров вечерва на својот фејсбук профил го коментираше однесувањето на МРТВ кон аферата прислушување и објавените снимки на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој му дава и подршка на лидерот на достоинство Стојанче Ангелов кој бара МРТВ да ги ...

(ВИДЕО) Ангелов: Јанкулоска сака да си замине, ама не смее, се плаши

Либертас - 19.03.2015

Дури и ветараните на УЧК имаат поголема почит кон нас, македонските бранители и кон воените ивналиди како јас и Митко, отколку Гордана Јанкулоска, изјави денеска поранешниот генерал, Стојанче Ангелов, кој го поддржа воениот инвалид, Митко Митевски, ...

(ВИДЕО) Ангелов: Јавното обвинителство се крие оти не постои забрана за објавување на „бомбите“

Либертас - 19.03.2015

Стојанче Ангелов, претседателот на Достоинство и неговите приврзаници и вечерва протестираа пред Македонската радиотелевизија и пред зградата на Јавното обвинителство. Веќе две недели тие бараат МРТВ да ги објави снимките од прислушуваните ...

Актерите од култната „Бушава азбука“ го поддржаа Ангелов

Либертас - 19.03.2015

Актерите Синоличка Трпкова, Петар Арсовски, Ана Костова и Софија Куновска кои работеа на култниот проект „Бушава Азбука“ вечерва пред македонската радиотелевизија му дадоа поддршка на генерал Стојанче Ангелов на ненасилните протести со кои бара ...

Ангелов: Ве очекувам во арената! Пред МРТВ – вечерва во 19, петок во 19, сабота во 12 часот!

Либертас - 19.03.2015

Фејсбук статус на генералот Стојанче Ангелов: ВЕ ОЧЕКУВАМ ВО АРЕНАТА! ВЕЧЕРВА, 19.00 часот ПЕТОК, 19.00 часот САБОТА, 12.00 часот Зборно место пред МРТВ, оттаму заедно кон Јавното Обвинителство! Колку што гледам вечерва ќе бидеме во уште поголем ...

Стојанче Ангелов и вечерва излегува пред МРТВ

Фактор - 19.03.2015

И вечерва Стојанче Ангелов борбата за објективност ќе илезе да ја бара пред Националниот сервис од каде потоа ќе се упати пред Јавното обвинителство. Како и секоја вечер така и оваа во 19 часот пред вратите на МРТВ ќе одржи говор барајќи ...

Ангелов доби подршка од актерите од култната „Бушава азбука„, во сабота повикува на масовен собир пред МРТ

еМагазин - 19.03.2015

Актери, новинари и активисти синоќа го поддржаа генералот Стојанче Ангелов, лидерот на Достоинство, во протестот за ослободување на МРТВ, пренесува агенцијата Мета. Генералот Ангелов смета дека кога ќе се ослободи телевизијата, тогаш граѓаните ќе ...

ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ и вечерва излегува пред МРТВ

Sky - 19.03.2015

Во борбата за објективност, и вечерва во 19 часот Стојанче Ангелов од Достоинство ќе излезе пред МРТВ, од каде ќе се упати пред Јавното обвинителство. Ангелов од Националниот сервис бара да ги објави снимките кои опозицискиот лидер Зоран Заев ги ...

Стојанче Ангелов ги повика граѓаните на масовен протест в сабота

Sky - 19.03.2015

Актери, новинари и активисти синоќа го поддржаа генералот Стојанче Ангелов во протестот за ослободување на МРТВ. Генералот Ангелов смета дека кога ќе се ослободи телевизијата, тогаш граѓаните ќе можат да ја дознаат вистината за тоа како функционира ...

Ангелов: Петревски од страв од режимот не ги пушта бомбите

Вест - 18.03.2015

Лидерот на "Достоинство", генерал Стојанче Ангелов, се сретна со генералниот секретар на Јавното обвинителство, кој му ветил дека во следните неколку дена ќе биде повикан на средба со јавниот обвинител Марко Зврлевски.

Ангелов: Ако Зврлевски сам не поднесе оставка, ќе го тргнеме со јавен притисок

Нова ТВ - 18.03.2015

Доколку барањата Зврлевски да ја отстрани забраната да се емитуваат снимките на опозоцијата и не си поднесе оставка, генерал Стојанче Ангелов вели дека преку јавноста ќе направи посилен притисок до Обвинителството да се тргне какви било забрани за ...

Актерите од култната „Бушава азбука“ го поддржаа Ангелов пред МРТВ

Нова ТВ - 18.03.2015

Актерите Синоличка Трпкова, Петар Арсовски, Ана Костова и Софија Куновска кои работеа на култниот проект „Бушава Азбука“ вечерва пред македонската радиотелевизија му дадоа поддршка на генерал Стојанче Ангелов на ненасилните протести со кои бара ...

Упорното протестирање не е донкихотска битка

Р.С.Европа - 18.03.2015

Јавниот притисок дава резултати и тој не е донкихотска битка, вели претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов, кој со денови протестира пред Јавното обвинителство и пред МРТВ. Протестите не се донкихотска битка, туку јавниот притисок дава ...

Ангелов побара оставка од Јавниот обвинител

Алсат-М - 18.03.2015

Демонстрантите се собраа пред Обвинителството предводени од претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов. Од јавниот обвинител Марко Зрлевски побараа да каже врз каква основа ù забранил на МТВ да ги објавува прислушуваните разговори кои ги ...

„Голем ‘фраер’ е Зврлевски!“ И денеска генералот Ангелов одржа протест пред МРТВ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 18.03.2015

И денеска во 19 часот генералот Стојанче Ангелов, со сè поголема група истомисленици, одржа мирен протест пред зградата на МРТВ, а потоа и пред Обвинителството. Зошто демонстрираме пред МТВ – рече генералот и објасни – затоа што кога ќе се објават ...

(ВИДЕО) Генерал Ангелов: Ако Зврлевски не си оди сам – јас ќе го тргнам, заедно со граѓаните

Локално - 18.03.2015

Веќе втора недела, Стојанче Ангелов, претседател на Достоинство, протестира против неемитувањето на МРТ на „бомбите“ на опозицијата кои содржат податоци за криминал и корупција на функционерите на власта.

(ВИДЕО) Ангелов: Ако Зврлевски не си оди сам, ќе го тргнeмe заедно со граѓаните

А1 On - 18.03.2015

Веќе втора недела, Стојанче Ангелов, претседател на Достоинство, протестира против неемитувањето на МРТ на „бомбите“ на опозицијата кои содржат податоци за криминал и корупција на функционерите на власта.

Тричковски: Шест причини да му се приклучиме на генерал Ангелов!

+инфо - 18.03.2015

Познатиот македонски новинар Бранко Тричковски на својот фејсбук профил објави „Шест причини да му се приклучиме на генерал Ангелов!“ - Се враќам од протестите пред Македонската телевизија и пред Јавното обвинителство.

Ангелов: Јавниот притсок вродува со резултати

Фактор - 18.03.2015

Стојанче Ангелов денеска оствари средба со Генералниот секретар во Јавното обвинителство и од истиот беше известен дека во следните неколку дена ќе биде примен од јавен обвинител пред кој ќе ги повтори барањата.

(ВИДЕО) Стојанче Ангелов: Ако Зврлевски не си оди сам – јас ќе го тргнам, заедно со граѓаните!

Либертас - 18.03.2015

Веќе втора недела, Стојанче Ангелов, претседател на Достоинство, протестира против неемитувањето на МРТ на „бомбите“ на опозицијата кои содржат податоци за криминал и корупција на функционерите на власта.

Шест причини да му се приклучиме на генерал Ангелов!

Либертас - 18.03.2015

- Се враќам од протестите пред Македонската телевизија и пред Јавното обвинителство. И веднаш сакам са кажам: ако сакате да ја почувствувате својата нормалност како хармонизирана категорија со непосредното окружување, ако сакате да се почувствувате ...

Ангелов на протест пред Јавното обвинителство

Sky - 18.03.2015

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, денеска во 12 часот протестираше пред Јавното обвинителство со десетици истомисленици. Тој побара средба од обвинителот Марко Зврлевски и одговор за тоа дали издал забрана за објавување на снимени материјали.

Ангелов побара оставка од јавниот обвинител Марко Зврлевски

24 Вести - 17.03.2015

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов денеска побара оставка од јавниот обвинител. Според него дел од материјалите со прислушувани разговори кои ги презентира СДСМ, а се однесуваат за високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ во етер ги пушта МТВ ...

Ангелов бара објаснување од Обвинителство зошто да не се емитуваат „бомбите“

Нова ТВ - 17.03.2015

Претседателот на партијата „Достоинство“,Стојанче Ангелов, на својот фејсбук профил објави дека рано утрово одржал средба со Генералниот Секретар на Јавното Обвинителство. На средбата Ангелов ги истакнал барањата кои до Обвинителството денеска во 13 ...

Обвинителство за Ангелов: Не може да постапуваме вонзаконски по нечии притисоци

Нова ТВ - 17.03.2015

Откако претседателот на партијата „Достоинство“, генерал Стојанче Ангелов денеска поднесе барања до Обвинителството да му се образложи врз основа на која одлука зошто МРТВ не смее да ги објавува „бомбите“ на опозицијата и побара оставка од Јавниот ...

Генерал Стојанче Ангелов добива сè поголема граѓанска поддршка

Нова ТВ - 17.03.2015

Оставка од Јавниот обвинител Марко Зврлевски и апел до МРТВ да почне да ги објавува „бомбите“ на опозицијата во знак на објективно известување и вечерва побара претседателот на партијата „Достоинство“ – Стојанче Ангелов.

Ангелов: Дојдете 10.000 да ви покажам како се руши режим за една ноќ

Фокус - 17.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов, вечерва, пред околу стотина граѓани се обрати на главниот влез од Македонската радио телевизија и ги повика утревечер заедно да се упатат кон Јавното обвинителство и да се спротистават на забраната за објавување на ...

Ангелов не и верува на МТВ дека обвинителството забранува емитување на снимките на Заев

Фокус - 17.03.2015

Затоа што таквото оправдување му отвори сомнеж на Ангелов тој денеска ќе поднесе до Јавното обвинителство барање на кое ќе инсистира да му одговорат неколку работи. Стојанчо Ангелов не му верува на уредникот на МТВ, Горан Петревски , дека Јавното ...

Ангелов со листа барања до Обвинитиелството

Алсат-М - 17.03.2015

По неколкудневните протести пред Македонската Радио-телевизија, претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов, достави шест барања до Обвинителството. Инициран од соопштението од 3 февруари, во кое обвинителството побара да не се објавуваат ...

Ангелов: Јавниот сервис еден ден ќе мора да ги објави снимките (ФОТО)

МКД - 17.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов и вечерва беше пред МРТВ со истото барање – јавниот сервис има обврска кон граѓаните да ги објавува аудио снимките од прислушуваните разговори, а се однесуваат на коруптивни однесувања на високи државни службеници.

Ангелов: Зврлевски спаси си ја душата оти не можеш слободата

Фокус - 17.03.2015

Пред насобраните зборуваа Стојанче Ангелов од „Достоинство“ и актерката Синоличка Трпкова. Ангелов уште еднаш и повтори на власта дека лекцијата од 2001-та е научена и дека политичката ситуација нема да ескалира во меѓуетнички конфликт, туку во ...

Ген. Ангелов се сретна со Генералниот секретар на ЈО: Непостоечка одлука на ЈО?

Локално - 17.03.2015

Денес,генералот Стојанче Ангелов одржал средба со Генералниот Секретар на Јавното Обвинителство.Ви го пренесува статусот на Ангелов на ФБ за средбата: Денес,рано утрово одржавме средба со Генералниот Секретар на Јавното Обвинителство.

(ВИДЕО) Ангелов: МТВ 2 ги пушта „бомбите“,а Петрески тврди дека има забрана

Локално - 17.03.2015

Дел од материјалите со прислушувани разговори кои ги презентира СДСМ а се однесуваат за високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ во етер ги пушта МТВ 2, тврди претседателот на „Достонство“ Стојанче Ангелов за А1он.

Ангелов: Не постои одлука на обвинителството за неемитување на снимките

А1 On - 17.03.2015

Не постои одлука за забрана на емитување на снимките од МРТ, туку само препорака во вид на соопштение кое е нејасно и нелегитимно. Ова го тврди лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов кој изутринава одржа средба со Генералниот Секретар на Јавното ...

Трпковска: Восхитена сум од ова што го прави генералот Ангелов

+инфо - 17.03.2015

Оставка од Јавниот обвинител Марко Зврлевски и апел до МРТВ да почне да ги објавува „бомбите“ на опозицијата во знак на објективно известување и вечерва побара претседателот на партијата „Достоинство“, Стојанче Ангелов.

Ангелов на средба во Јавното Обвинителство

Бриф - 17.03.2015

Стојанче Ангелов денеска оствари средба со Генералниот секретар на Јавното обвинителство – На средбата ги истакнавме нашите барање и се договоривме до ЈО да доставиме официјално барање. Денес, во 13.00 часот до јавното Обвинителство (ЈО) ќе ...

(ВИДЕО) Насмевката на полицаецот пред Обвинителство

Бриф - 17.03.2015

- Полицајците се дојдени да ни дадат поддршка – им рече на насобраните граѓани пред Јавното обвинителство, генералот Стојанче Ангелов. Тој рече дека на многумина од нив им командувал, на што доби насмевка од полицаецот, веднаш зад него, кој беше дел ...

(ВИДЕО) Ангелов: МТВ 2 ги пушта „бомбите“, Петрески тврди дека има забрана

А1 On - 17.03.2015

Дел од материјалите со прислушувани разговори кои ги презентира СДСМ а се однесуваат за високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ во етер ги пушта МТВ 2, тврди претседателот на „Достонство“ Стојанче Ангелов.

(ВИДЕО) Зврлевски бега од Ангелов, вечерва повторно протест

А1 On - 17.03.2015

Стојанче Ангелов не успеа да се сретне со јавниот обвинител Марко Зврлевски. Иако тој денеска лично отиде до обвинителство и побара да биде примен на разговор, службите му одговорија дека обвинителот веќе има договорени работни обврски и нема време ...

Ангелов одржал средба со Јавното Обвинителство

Фактор - 17.03.2015

Денес Стојанче Ангелов одржал средба со Генералниот Секретар на Јавното Обвинителство. На средбата ги истакнале навните барања, и се договориле да поднесат официјално барање до „ЈО“. Веднаш денеска во 13.00 часот до Јавното Обвинителство ќе достават ...

(ВИДЕО) Ангелов: МТВ 2 ги пушта „бомбите“, Петрески тврди дека има забрана

Либертас - 17.03.2015

Дел од материјалите со прислушувани разговори кои ги презентира СДСМ а се однесуваат за високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ во етер ги пушта МТВ 2, тврди претседателот на „Достонство“ Стојанче Ангелов, пренесе А1он .

Генералот Ангелов бара објаснување од Обвинителството за наводната забрана за снимките со која се правда МРТ

Либертас - 17.03.2015

Денес, рано утрово одржавме средба со Генералниот Секретар на Јавното Обвинителство. На средбата ги истакнавме нашите барање и се договоривме до ЈО да доставиме официјално барање. Денес, во 13.00 часот до јавното Обвинителство (ЈО) ќе доставиме ...

До Ангелов вечерва стоеше Синоличка Трпкова

Фактор - 17.03.2015

На вечерашниот повик на лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов се одзва и актерката Синоличка Трпкова која заедно со уште 200 граѓани излезе пред Националниот сервис на МРТВ да му даде поддршка.

Ангелов: Јавното обвинителство забранило во МТВ да се објавуваат снимките од СДСМ

24 Вести - 16.03.2015

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов се сретна со главниот уредник на МТВ, Горан Петрески. Ангелов вели Петрески му кажал дека Јавното обвинителство забранило да се објавуваат снимките од опозицијата на јавниот ...

Ангелов повторно на протест пред МРТВ

24 Вести - 16.03.2015

Стојанче Ангелов и неговите приврзаници повторно вечерва се собраа пред Македонската радиотелевизија. Тој уште еднаш побара јавниот сервис да ги објави снимките што ги презентира опозицијата и порача дека нема да поднесе кривична пријава за ...

Стојанче Ангелов ќе му поднесе кривична пријава на Горан Петрески

Вест - 16.03.2015

Претседателот на Достоинство Стојанче Ангелов вчера најави дека ќе поднесе кривична пријава против главниот и одговорен уредник на МРТВ Горан Петрески за злоупотреба на службена должност и, како што рече, дезинформирање на македонскиот народ, со ...

Генерал Ангелов: Дури не дојдат 50 000 граѓани пред МРТВ ништо нема да се смени

Нова ТВ - 16.03.2015

Снимките од прислушкуваните разговори кои ги објавува опозицијата нема да се емитуваат на МРТВ поради препораките на Обвинителство, а генерал Стојанче Ангелов добил ветување дека ќе гостува во некое од следните изданија на централните вести на МРТВ.

Ангелов:Ни УЧК не испраќаше закани како оние кои ги испраќа Протуѓер

Нова ТВ - 16.03.2015

-Мартин Протуѓер се заканува со убиство на жена и деца. Никогаш во мојот живот од ветераните на УЧК немам добиено ниту еднаш закана по моето семејство. Ми се заканувале мене но, не на мојата жена и на моите деца.

Генералот Ангелов ќе влезе во МТВ на средба со уредникот Петрески

МКД - 16.03.2015

Денес во 14 часот генералот Стојанче Ангелов, претседателот на партијата на бранителите Достоинство, ќе има работна средба со главниот и одговорен уредник на МТВ Горан Петрески. Стојанче Ангелов Ангелов неколку дена по ред бара средба со уредниците ...

МТВ не објавува од прислушуваните разговори затоа што обвинителството забранува?

Фокус - 16.03.2015

Ангелов побарал да се емитуваат снимките на Зоран Заев околу прислушувањето на јавниот сервис, но добил одговор дека Јавното обвинителство забранило да се емитуваат таквите разговори. На крајот се исплатеше – Стојанче Ангелов ќе гостува во дневникот ...

Ангелов се виде со уредникот на МТВ и најави дека ќе продолжи со протестите

МКД - 16.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов доби ветување дека деновиве ќе бил поканет за гостување во централните вести, но не добил ветувањет дека МТВ ќе ги објави аудио снимките од бомбите н На средбата со главниот и одговорен уредник на информативната програма ...

Ангелов по средбата со уредникот, пак на протест пред МРТВ

МКД - 16.03.2015

Пред Македонската радиотелевизија и вечерва беше генералот Стојанче Ангелов и неговите приврзаници барајќи јавниот сервис да ги објави аудио снимките од прислушуваните разговори што повеќе од еден месец ги објавува СДСМ.

Ангелов нема да го тужи директорот на МРТВ

Алсат-М - 16.03.2015

Стојанчо Ангелов од партијата Достоинство нема да го тужи главниот уредник на Македонската радио телевизија, Горан Петрески, иако ова го најави вчера. По состанокот што го имаше Ангелов со Петрески, тој излезе убеден дека ќе им се даде простор, ...

Генералот Стојанче Ангелов денеска на средба со уредникот во МТВ Горан Петрески

Локално - 16.03.2015

Откако генералот Стојанче Ангелов најави кривична пријава против уредникот на МРТВ Горан Петрески доколку не го прими на разговор, двете страни постигнале договор да остварат средба денеска во 14 часот-информира НОВА Главниот и одговорен уредник на ...

Стојанче Ангелов упорен, најави и кривична за уредникот на МРТВ

Телеграф - 16.03.2015

До сега, неколку пати, обезбедувањето кое е задолжено за чување на објектот на МРТВ, согласно процедурите, не му дозволи на Ангелов да влезе во објектот Стојанче Ангелов, претседателот на Достоинство не отстапува од своите намери да оствари средба ...

(ВИДЕО) Заврши средбата на Ген. Ангелов со уредникот Петрески, протестите пред МТВ продолжуваат

Локално - 16.03.2015

Генералот Стојанче Ангелов се сретна со уредникот на информативната програма на МТВ Горан Петрески. Според Ангелов, Петрески објаснувал како тиа морале да ја почитуваат препораката од обвинителството. Ген.

(ВИДЕО) Граѓаните бараат оставка од Зврлевски и раководството на МТВ

Локално - 16.03.2015

Група граѓани предводени од лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов, денеска се собраа пред Македонската радио телевизија и пред Јавното обвинителство. „Ова е искра“, рече Ангелов, а граѓаните извикуваа барајќи оставка од Јавниот обвинител, Марко ...

Стојанче Ангелов се предомисли, нема да го тужи уредникот на МРТВ

Телеграф - 16.03.2015

Ангелов претходно изјави дека ќе поднесе пријава против Петрески за, како што вели, злоупотреба на службена должност и, како што рече, за дезинформирање на македонскиот народ Претседателот на партијата Достоинство, Стојанче Ангелов, вечерва имаше ...

Ангелов: Во 19 часот по секоја цена влегуваме во МРТ, обезбедувањето да се повлече

МК News - 16.03.2015

Ангелов најави влез на граѓаните во телевизијата во 19 часот, која претворена во тврдина на режимот, со цел да допре вистината до гледачите и македонската јавност. – Не мора јас да зборувам, нека ги слушнат гледачите на МТВ нелегитимниот премиер, ...

Ангелов во 14 часот ќе се сретне со Горан Петрески во МТВ

Бриф - 16.03.2015

Во 14 часот е најавена средба помеѓу Стојанче Ангелов и главниот уредник во информативната програма на Македонската телевизија, Горан Петрески. Пет дена Стојанче Ангелов и група незадоволни граѓани, се обидуваат да достават до информативната ...

(ВИДЕО) Петрески ја почитувал забраната од обвинителството, протестот пред МТВ продолжува

Бриф - 16.03.2015

Главниот и одговорен уредник на информативната програма на јавниот сервис, Горан Петрески, на средбата со Стојанче Ангелов, објаснувал дека тие како телевизија имаат обврска да ги почитуваат препораките на Обвинителството да не се објавуваат ...

(ВИДЕО) Стојанче Ангелов: Луѓе, не седете дома – излезете пред МРТ да го искажеме револтот

А1 On - 16.03.2015

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов не успеа да го убеди Горан Петрески, главниот и одговорен уредник на информативната програма на МРТ, да ги пушти снимките што ги објави опозицијата, а кои содржат податоци за кривични дела, злоупотреби ...

ВИДЕО Ангелов: МРТВ ќе се смени само ако 50.000 граѓани и дојдат пред врата

+инфо - 16.03.2015

Генерал Стојанче Ангелов добил ветување дека ќе гостува во некое од следните изданија на централните вести на МРТВ, но сепак не се избори снимките од прислушкуваните разговори кои ги објавува опозицијата да се емитуваат на МРТВ иако пет дена ...

(ВИДЕО) Ангелов: Нашата борба ќе заврши кога режимот ќе падне на колена

Бриф - 16.03.2015

Се зголемува бројот на граѓани кои доаѓаат на протест пред МТВ во знак на револт поради неемитување на аудио записите од телефонските разговори на високи функционери на власта, кои ги презентира опозицијата.

Ангелов и вечерва побара МРТВ да ги објави снимките на опозицијата

+инфо - 16.03.2015

Стојанче Ангелов и неговите приврзаници повторно вечерва се собраа пред Македонската радиотелевизија со барање јавниот сервис да ги објави снимките што ги презентира опозицијата. Тој соопшти дека иако најави нема да поднесе кривична пријава за ...

ВИДЕО: Граѓаните бараат оставка од Зврлевски и раководството на МТВ

А1 On - 16.03.2015

Група граѓани предводени од лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов, денеска се собраа пред Македонската радио телевизија и пред Јавното обвинителство. „Ова е искра“, рече Ангелов, а граѓаните извикуваа барајќи оставка од Јавниот обвинител, Марко ...

ВИДЕО Стојанче со стотина приврзаници пред МРТВ

+инфо - 16.03.2015

Ден по ден, расте бројот на приврзаниците на генералот Стојанче Ангелов, кој пред зградата на МРТВ упорно бара јавниот сервис да ги пушти снимките кои опозицијата ги објавува, бидејќи јавноста треба да биде информирана за настаните.

Петрески: Генералот Ангелов тропа на погрешна врата, МРТ ги почитува препораките на Обвинителството

Либертас - 16.03.2015

Откако генералот Стојанче Ангелов најави кривична пријава против уредникот на МРТВ Горан Петрески доколку не го прими на разговор, двете страни постигнале договор да остварат средба денеска во 14 часот.

Ангелов на средба со Петревски во 14 часот

Фактор - 16.03.2015

Во 14 часот е најавена средба помеѓу Стојанче Ангелов и главниот уредник во информативната програма на Македонската телевизија, Горан Петрески. Пет дена Стојанче Ангелов и група незадоволни граѓани, се обидуваат да достават до информативната ...

Ангелов со директен притисок и закана врз уредниците и менаџментот на МРТВ

Република - 16.03.2015

Стојанче Ангелов од „Достоинство“ најави дека ќе влета во МТВ доколку не му ги исполни барањата. Ќе влегол во студиото за време на вести ненасилно. Како изгледа упад во студио, а тоа да не е насилно, е прашање на кое веројатно нема одговор.

Стојанче Ангелов на средба со Горан Петрески

Либертас - 16.03.2015

Лидерот на Достоинство, генералот Стојанче Ангелов преку својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека во 14 часот ќе има работна средба со главниот и одговорен уредник на МТВ, Горан Петрески.

(ВИДЕО) Ангелов: Петрески ја почитувал забраната од Обвинителството, протестот пред МРТ продолжува и вечерва во 19 ...

Либертас - 16.03.2015

Главниот и одговорен уредник на информативната програма на јавниот сервис, Горан Петрески, на средбата со Стојанче Ангелов, објаснувал дека тие како телевизија имаат обврска да ги почитуваат препораките на Обвинителството да не се објавуваат ...

Заврши средбата на Ангелов со уредникот на МРТВ

Фактор - 16.03.2015

Средбата која Стојанче Ангелов ја најави за денеска во 14 часот со главниот уредник во информативната програма на Македонската телевизија, Горан Петрески заврши. На истата како што соопшти пред медиумите Ангелов, Петрески му објаснил дека тие како ...

(ВИДЕО) Ангелов пред МРТВ: Борбата ќе заврши тогаш кога режимот ќе падне на колена

Либертас - 16.03.2015

Се зголемува бројот на граѓани кои доаѓаат на протест пред МТВ во знак на револт поради неемитување на аудио записите од телефонските разговори на високи функционери на власта, кои ги презентира опозицијата, пренесува порталот Бриф.

(ВИДЕО) Расте поддршката на Ангелов

Фактор - 16.03.2015

Секој ден се поголема поддршка добива Стојанче Ангелов во намерата МРТВ да ги пушти снимките кои опозицијата ги објавува, бидејќи како што вели Националниот сервис треба објективно да ја информира јавноста за случувањата во земјата бидејќи граѓаните ...

Генералот Стојанче Ангелов најавува ненанасилно влегување во студиото на МРТ

еМагазин - 16.03.2015

Лидерот на Достоинство, генералот Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил најави влез на граѓаните во телевизијата МРТ денеска во 19 часот, која според него е претворена во тврдина на режимот, со цел да допре вистината до гледачите и македонската ...

Генералот Ангелов договори средба со уредникот на МРТ

еМагазин - 16.03.2015

Лидерот на Достоинство, генералот Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил објави дека за денеска договорил средба со главниот и одговорен уредник на МРТ, Горан Петрески. „Денес, во 14.00 часот ќе одржам работна средба со главниот и одговорен ...

Протестот на Ангелов пред МРТ продолжува

еМагазин - 16.03.2015

Лидерот на Достоинство, генерал Стојанче Ангелов се сретна со главниот уредник во информативната програма на Македонската телевизија, Горан Петрески заврши. На истата како што соопшти Ангелов, Петрески му објаснил дека тие како телевизија имаат ...

Стојанче Ангелов и вечерва протестираше пред МРТВ

Sky - 16.03.2015

Стојанче Ангелов и неговите приврзаници вечерва повторно се собраа пред Македонската радио телевизија, јави телевизија „24 Вести“ . Тој уште еднаш побара јавниот сервис да ги објави снимките што ги презентира опозицијата и порача дека нема да ...

Стојанче Ангелов до Главниот и одговорен уредник на МРТВ Горан Петрески

Falanga - 16.03.2015

Што објави Стојанче Ангелов на фејсбук.... Денес, во 14.00 часот ќе одржам работна средба со главниот и одговорен уредник на МРТВ Горан Петрески. Во зависност од исходот на разговорот ќе донесеме одлука дали веднаш потоа до Основното Јавното ...