TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО - Инцидент на ракометниот натпревар Вардар - Металург

Вест - 11.11.2012

Во натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со 27:26.

РК Металург: Тоа беше „војна“, добро е што нема жртви, ќе има реванш во „Автокоманда“

Екипа - 11.11.2012

Ракометниот шампион Металург на својата официјална веб страница излезе со извештај за вчерашниот дерби натпревар против Вардар про во СЕХА-лигата, во него потенцирајќи дека наликувал на бојно поле, ...

Навивачите на Металург крвнички тепаа симпатизер на Вардар во ложата во „Кале“ (ВИДЕО)

МКД - 11.11.2012

Пред самиот почеток на вечерашниов ракометен дуел помеѓу Вардар и Металург, во салата „Кале“, на делот од трибината каде што се наоѓаа навивачите на Металург беше нападнат симпатизер на Вардар.

Вардар Про со звукот на сирената го победи Металург

Идивиди - 11.11.2012

Македонскиот вицешампион Вардар Про, ја доби дерби пресметката со македонскиот шампион Металург во 8. коло во Регионалната СЕХА Лига.

ВИДЕО: Голот на Прибак за победа на Вардар Про

Сител - 11.11.2012

Дерби натпреварот од 8-коло во СЕХА лигата, кое беше реприза на минатогодишното финале меѓу Вардар Про и Металург, го добја „црвено црните“ со 27:26.

ВИДЕО: Инцидент на натпреварот Вардар Про - Металург

Сител - 11.11.2012

Инцидент на натреварот РК Вардар ПРО - Металург откако гостиниските навивачи со телефони и запалки почнаа да фрлаат на екипата и клупата со играчи на Вардар а подоцна да фатат и крвнички да претепаат ...

Во драматична завршница Вардар Про славеше над Металург

Канал5 - 11.11.2012

Вардар Про го совлада Металург со 27 - 26 во натпревар од регионалната ракометна лига. Вардар дојде до победата со удар на Прибак од девет метри откако беше веќе истечено времето.

Прибак како Хичкок

Вечер - 11.11.2012

Во турбулентен натпревар, на крајот кога остануваше да се изведе само ударот од девет метри, Србинот погоди и му донесе победа на Вардар Про против Металург Во инфаркт натпревар, откако домаќинот ...

Инциденти на натпреварот помеѓу Вардар Про и Металург

Точка - 11.11.2012

Вардар Про успеа да го победи Металург со голот од девет метри на Немања Прибак по истекот на 60-те минути. Но ова не значеше и крај на возбудувањата на овој натпревар.

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

Пулс24 - 11.11.2012

Навивачите на Вардар го слават нивниот ракометар Привак кој со гол по истекот на времето му донесе победа на Вардар на дерби-дуелот од регионалната СЕХА лига против екипата на Металург.

ВИДЕО: „Комитите“ влетаа на терен, Вујовиќ ги бранеше од специјалците

Курир - 11.11.2012

Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со 27:26 вчера во СРЦ Кале. Металург во последните 15-ина минути успеа да анулира шест голови предност на Вардар, и ...

ВИДЕО: Крвнички претепан навивач на Вардар во ложата на „Кале

БезПардон - 11.11.2012

Аматерска снимка, направена со мобилен телефон од синоќа е поставена на каналот Јутјуб, на која се гледа како симпатизер за ракометниот клуб Вардар беше крвнички претепан од симпатизери на ...

ВИДЕО: Еве зошто изби инцидентот вчера на мечот меѓу Вардар и Металург

Press24 - 11.11.2012

Инцидент на натреварот РК Вардар ПРО - Металург откако гостиниските навивачи со телефони и запалки почнаа да фрлаат на екипата и клупата со играчи на Вардар а подоцна да фатат и крвнички да претепаат ...

ВИДЕО: Вујовиќ спасуваше „Комити“ од специјалците

БезПардон - 11.11.2012

Тренерот на ракометниот клуб Вардар, Веселин Вујовиќ заедно со Немања Прибак, кој го постигна решавачкиот гол на средбата, се најголемите херои.

ВИДЕО: Инцидент на натпреварот меѓу Вардар ПРО и Металург

Primetime - 11.11.2012

По постигнувањето на победничкиот гол за Вардар ПРО од девет метри на Немања Прибек, Комитите (навивачи на Вардар ПРО) се симнаа од трибините за да се пресметаат со навивачите на Металург кои се ...

Вардар го доби трилер дербито против Металург

Хајд Парк - 11.11.2012

Ракометарите на Вардар Про го добија првото овосезонско дерби потив Металург, откако во ‘Кале’, во СЕХА лигата, забележаа победа со 27:26 (17:13).

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пулс24 - 11.11.2012

Натпреварот Вардар - Металург во рамките од СЕХА лигата го одбележа и инцидентот кој се случи пред почетокот на натпреварот, имено, група навивачи на екипата од Автокоманда физички се пресметаа со ...

ВИДЕО: Еве зошто изби инцидентот вчера на мечот меѓу Вардар и Металург

Maxim - 11.11.2012

Инцидент на натреварот РК Вардар ПРО - Металург откако гостиниските навивачи со телефони и запалки почнаа да фрлаат на екипата и клупата со играчи на Вардар а подоцна да фатат и крвнички да претепаат ...

Вардар Про домаќин на Металург во СЕХА лигата

24 Вести - 10.11.2012

Македонските екипи во СЕХА лигата и лански финалисти во ова натпреварување Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона.

Вардар Про го слави Прибак!

Оn.net - 10.11.2012

Првото големо дерби оваа сезона помеѓу нашите две најсилни екипи се одигра вечерва во рамките на СЕХА лигата, а на победата од 27:26, со голот во последната секунда ѝ се радуваа ракометарите на ...

Вардар – Металург во дербито на СЕХА лигата (17:45ч.)

Екипа - 10.11.2012

Најдобрите македонски клубови Вардар ПРО и Металург денеска од 17:45 часот во СРЦ „Кале“ во меѓусебен дуел ќе го одбележат колото во СЕХА регионалната лига.

Прибак направи чудо, Вардар про го совлада Металург (27-26), а Комитите направија еуфорија во „Кале“

Екипа - 10.11.2012

Немања Прибак со гол од девет метри по истекот на натпреварот му донесе триумф на Вардар про над големиот ривал Металург (27-26) во дербито на СЕХА-лигата.

ЕКИПА ОДБЛИСКУ: Чудесниот гол на Прибак и „црвено-црната“ еуфорија во дербито од СЕХА

Екипа - 10.11.2012

Таков гол се дава можеби еднаш во кариерата. Но, кога ќе го дадеш во дерби меч против најголемиот ривал, тогаш навистина е нешто посебно.

(ФОТО) Вардар про и Металург во нова пресметка

Утрински - 10.11.2012

Бранителот на трофејот Вардар про влегува во мечот со два бода предност, но и со натпревар повеќе Двете најдобри машки ракометни екипи во Македонија, Вардар про и Металург, вечерва од 17,45 ч.

Ослабените Вардар и Металург во прва битка сезонава

МКД - 10.11.2012

Вардар го пречекува Металург вечерва во „Кале“ во 17.45 часот во рамки од СЕХА ракометната лига, меч што ќе биде прва битка на двата македонски ракометни гиганта.

Пекол во „Кале“: Вардар со гол во последната секунда го победи Металург (ФОТО)

МКД - 10.11.2012

Немања Прибак со гол од девет метри по истекот на времето го совлада големиот ривал Металург со 27-26 во осмото коло од СЕХА регионалната ракометна лига.

Сеха лига: Вардар го победи Металург 27:26 со гол во последната секунда

Телма - 10.11.2012

Ракометарите на Вардар го победија Металург со 27:26 откако погоди Немања Прибак од 9 метри по истекот на времето. Навивачите на Вардар по тој гол влегоа на теренот да ја прослават победата заедно со ...

(ФОТО) Прибак го „реши“ Металург

Утрински - 10.11.2012

Со голот од удар од девет метри по истекот на времето, средниот бек му донесе победа на бранителот на трофејот од 27:26 Остана уште да се изведе ударот од девет метри за Вардар про.

Вардар и Металург ќе играат во СЕХА, а ќе мислат на Европа

Дневник - 10.11.2012

Поради повреди, градските ривали вечерва ќе настапат ослабени, но доволно мотивирани да победат за престиж и за самодоверба пред обврските во ЕХФ-купот и ЛШ Репризата на ланското финале од ...

Вардар Про оди на победа против Металург

Mnogoo - 10.11.2012

Љубителите на ракометот со душа го чекаат ова градско дерби кое секогаш носи нови возбудувања.Металург на хартија важи за фаворит,но Вардар никогаш не се предава и ќе се обиде да дојде до бодовите на ...

Битка за бодови и за престиж

Н.Македонија - 10.11.2012

Како и во ЛШ, така и на овој дуел ќе настојуваме да ја примениме нашата добро позната игра во одбраната, а во нападот максимално да ги искористиме контрите и полуконтри - оптимист е десното крило на ...

Вардар Про домаќин на Металург во СЕХА лигата

А1 On - 10.11.2012

Македонските екипи во СЕХА лигата и лански финалисти во ова натпреварување Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона.

Македонско дерби во СЕХА лигата

Кајгана - 10.11.2012

Осмото коло, во регионалната СЕХА ракометна лига го носи дуелот на македонските преставници во ова натпрерварување, Вардар Про и Металург.

Вардар Про домаќин на Металург во СЕХА лигата

Дневник - 10.11.2012

Македонските екипи во СЕХА лигата и лански финалисти во ова натпреварување Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона.

Вардар Про домаќин на Металург во СЕХА лигата

Хитпортал - 10.11.2012

М акедонските екипи во СЕХА лигата и лански финалисти во ова натпреварување Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона.

Неверојатна победа на Вардар над Металург

А1 On - 10.11.2012

Немања Прибак со гол од девет метри по истекот на натпреварот му донесе триумф на Вардар Про над големиот ривал Металург со 27:26. Металург во 39. минута губеше со 21:14, за во 60.

Вардар Про го победи Металург во драматична завршница

Н.Македонија - 10.11.2012

Во натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со ...

Вардар Про победи во последната секунда

Mnogoo - 10.11.2012

Натпреварот како и што се очекуваше изобилуваше со низа мали инциденти,груба игра и одлична атмосфера.Во преполната сала,публиката скоро 2 часа уживаше во ракометното дерби кое навистина е многу ...

Вардар го совлада Металург

ЗаЗабава - 10.11.2012

Со голот на Немања Прибак од девет метри во финишот од натпреварот Вардар Про го совлада Металург во дербито на СЕХА-лигата.

Вардар Про подобар од Металург во драматична завршница

Дневник - 10.11.2012

Во натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со ...

Вардар Про го победи Металург во драматична завршница

Хитпортал - 10.11.2012

В о натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург ...

Инцидент на натпреварот Вардар Про и Металург

Н.Македонија - 10.11.2012

По завршувањето на натпреварот меѓу Вардар Про и Металург во регионалната ракометна СЕХА лига, дел од навивачите на Вардар Про влегоа на терен, но беа спречени од полицијата за да не дојде до поголем ...

Вардар Про го победи Металург

Спортманиа - 10.11.2012

Во натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со ...

ВИДЕО: Инцидент пред и по мечот меѓу Вардар Про и Металург

А1 On - 10.11.2012

По завршувањето на натпреварот, навивачите на Вардар ПРО влегоа на теренот за да се пресметаат со навивачите на Металург. За среќа полицијата брзо реагираше.

Македонско дерби Вардар про – Металург во СЕХА лигата

+инфо - 10.11.2012

Македонските ракометни гиганти Вардар про и Металург вечерва имаат ново меѓусебно соочување, во рамките на 8. коло од регионалната СЕХА лига.

Вардар поуспешен од Металург во драматичниот трилер

+инфо - 10.11.2012

Ракометарите на Вардар со 27-26 славеа во драматичната трилер пресметка против Металург, која вечерва се одигра во СРЦ Кале во рамките на 8. коло од регионалната СЕХА лига.

Вардар Про – Металург во дуел од СЕХА лигата

Сител - 10.11.2012

Двата најдобри македонски ракометни колективи во машка конкуренција Вардар Про и Металург, за прв пат сезонава ќе одиграат меѓусебен дуел.

Македонско дерби во СЕХА лигата

Кирилица - 10.11.2012

Македонско дерби во СЕХА лигата Осмото коло, во регионалната СЕХА ракометна лига го носи дуелот на македонските преставници во ова натпрерварување, Вардар Про и Металург.

СЕХА: Македонско дерби Вардар ПРО – Металург

Либертас - 10.11.2012

Македонските ракометни гиганти Вардар про и Металург вечерва имаат ново меѓусебно соочување, во рамките на 8. коло од регионалната СЕХА лига.

Вардар Про одново подобар од Металург во дуел од СЕХА лигата

Сител - 10.11.2012

Вардар Про одново подобар од Металург во дуел од СЕХА лигата Во рамките од 8 коло на регионалната СЕХА лига попладнево во СРЦ „Кале„ Вардар Про го совлада Металург со 27:26 (полувреме 17:14) Откако ...

ФОТО: Тепачка по натпреварот Вардар Про – Металург

МК News - 10.11.2012

Откако завршил натпреварот навивачите на Вардар влегле на теренот за да се пресемтаат со навивачите на Металург. Морало да реагира и полицијата. Нема информации дали има приведени и повредени.

Вардар Про го победи Металург со гол во последната секунда

МРТ - 10.11.2012

Во натпревар на двата македонски претставника во регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва во СРЦ Кале во Скопје, Вардар Про со погодок од последниот удар кон противничкиот гол го совлада Металург со ...

Металург на гости кај Вардар Про

Нетпрес - 10.11.2012

Македонскиот ракометен шампион Металург, и вицешампионт Вардар Про, денеска во (17.45 ч) во СРЦ Кале ќе ги одмерат силите ворамките од 8. коло во Регионалната СЕХА Лига.

Металург попладнево на гости кај Вардар Про

Press24 - 10.11.2012

Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона. Почетокот на натпреварот во СРЦ Кале во Скопје е во 17 часот и 45 минути.

Најголемото балканско дерби: Вардар Про домаќин на Металург во СЕХА лигата

За Се - 10.11.2012

Македонските екипи во СЕХА лигата Вардар Про и Металург денеска ќе го одиграат првиот официјален натпревар оваа сезона. Почетокот на натпреварот во СРЦ Кале во Скопје е во 17 часот и 45 минути.

Вардар доби завршен натпревар

За Се - 10.11.2012

26-26 по 30 минути игра во Кале. Вардарци кои имаа и плус 7 во второто полувреме, ја предноста на 40 секунди до крајот. Последниот напад го играа со играч помалку, и не изградија позиција за удар.

Вардар Про со звукот на сирената го победи Металург

Нетпрес - 10.11.2012

Македонскиот вицешампион Вардар Про, ја доби дерби пресметката со македонскиот шампион Металург во 8. коло во Регионалната СЕХА Лига.

ФОТО: Инцидент по мечот меѓу Вардар Про и Металург

Press24 - 10.11.2012

По мечот навивачите на Вардар влегле на теренот за да се пресемтаат со навивачите на Металург, но за среќа полицијата брзо реагирала.

Македонско дерби во СЕХА лигата

Макфакс - 10.11.2012

Осмото коло, во регионалната СЕХА ракометна лига го носи дуелот на македонските преставници во ова натпрерварување, Вардар Про и Металург.

Вардар го доби трилер дербито против Металург

Макфакс - 10.11.2012

Ракометарите на Вардар Про го добија првото овосезонско дерби потив Металург, откако во ‘Кале’, во СЕХА лигата, забележаа победа со 27:26 (17:13).

И Металург и Вардар некомплетни

Н.Македонија - 09.11.2012

На утрешниот меч во „Кале“ кај металурзите нема да настапат Мојсоски и Димовски, а кај вардарци Стоилов и Раковиќ Дербито ќе помине без репрезентативните пикери Стоилов (лево) и Димовски РАКОМЕТ - ...

Вардар-Металург, дерби во Регионалната Лига

Пулс24 - 09.11.2012

Утре се игра големото дерби меѓу екипите на Вардар и Металург во рамките од Регионалната Лига. Според информациите репрезентативните пикери Стоилов и Димовски нема да бидат дел од ова големо ...

Вардар Про се засили на пивотменската позиција

Mnogoo - 08.11.2012

Лазовиќ кој е висок 199 сантиметри во кариерата има настапувано за Раднички од Крагуевац, Зајечар, белградски Партизан, шпанската Антекера и словенечкиот Кршко, од каде се пресели во Вардар Про.

Вардар се засили со Лазовиќ

Оn.net - 07.11.2012

Ракометниот клуб Вардар се засили со ново име на пивотменската позиција. Станува збор за младиот српски ракометар Вук Лазовиќ, кој доаѓа од словенечкиот тим Кршко.

Лазовиќ нов играч на Вардар Про

Кајгана - 07.11.2012

Ракометниот клуб Вардар Про се засили со поранешниот јуниорски репрезентативец на Србија, 24-годишниот Вук Лазовиќ, кој настапува на пивотменската позиција, објави клубот на својата интернет страница.

Вардар Про се засили со Лазовиќ

Спортски - 07.11.2012

Ракометниот клуб Вардар Про се засили со поранешниот јуниорски репрезентативец на Србија, 24-годишниот Вук Лазовиќ, кој настапува на пивотменската позиција, објави клубот на својата интернет страница.

Вардар Про се засили со Лазовиќ

Спортманиа - 07.11.2012

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар Про денеска потврди дека ги засили своите редови со српскиот интернационалец Вук Лазовиќ.

Лазовиќ нов играч на Вардар Про

Хајд Парк - 07.11.2012

Ракометниот клуб Вардар Про се засили со поранешниот јуниорски репрезентативец на Србија, 24-годишниот Вук Лазовиќ, кој настапува на пивотменската позиција, објави клубот на својата интернет страница.

Лазовиќ нов играч на Вардар Про

Макфакс - 07.11.2012

Ракометниот клуб Вардар Про се засили со поранешниот јуниорски репрезентативец на Србија, 24-годишниот Вук Лазовиќ, кој настапува на пивотменската позиција, објави клубот на својата интернет страница.

„Вардарки“ го демолираа Кичево

Екипа - 05.11.2012

Резултатската криза од стартот на сезоната е веќе минато за амбициозниот состав на ЖРК Вардар, па овој тим влезе во полн натпреварувачки ритам.

Металург го нападна селекторот Шундовски: Зошто не играше Георгиевски?

Press24 - 05.11.2012

Металург прави голем притисок за да добие место за повеќе репрезентативци во националниот тим Македонскиот ракометен шампион Металург на својот официјален сајт ги критикуваше сите играчи што не се ...