TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

24 Вести - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

УЈП и полицијата „чешлаа“ објекти во тиквешкиот регион

Нова ТВ - 15.11.2014

Во придружба на полицијата инспекторите на УЈП вчера извршија контрола во 33 угостителски објекти, од кои 16 во Неготино и 17 во Кавадарци. Казнети се три лица и една казна е изречена на правно лице поради кршење на Законот за заштита од пушење.

Полициска контрола во угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Алсат-М - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

УЈП и полицијата вчера ги растресоа угостителските објекти и во Неготино и во Кавадарци

МКД - 15.11.2014

Инспекторите на УЈП во придружба на полицијата вчера изврши контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 во Неготино и 17 во Кавадарци. Казнети се три лица и една глоба е изречена на правно лице поради кршење на Законот за заштита од пушење.

Кавадарци и Неготино вчера „чешлани“ од УЈП и МВР

Фактор - 15.11.2014

Вчера беа извршени контроли во 33 угостителски објекти од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење, информираат ...

МВР и УЈП тресеа во над шеесет угостителски објекти

Локално - 15.11.2014

На 14.11. беа извршени контроли во 33 угостителски објекти од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полицијата проверува во кои објекти се пуши

Телеграф - 15.11.2014

Направени се контроли во објекти во Неготино, Кавадарци, Скопје, Струмица, Охрид и Берово Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три ...

Акција на УЈП и МВР

Алфа - 15.11.2014

Синоќа во акциска контрола на угостителски објекти УЈП заедно со МВР изврши контрола во 23 објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и Демир Капија и 17 на подрачјето на Кавадарци. Синоќа во акциска контрола на угостителски објекти УЈП заедно со ...

Полицијата проверува каде се пуши

Тера - 15.11.2014

Полицијата заедно со УЈП и пазарнара инспекција ја продолжија контролата на угостителски објекти низ Македонија и казни неколку граѓани кои ги фатила како пушат во кафичите, кафичи каде се пушеле и во кои имало нерегуларности.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Точка - 15.11.2014

Полицијата вчера изврши контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

А1 On - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

УЈП и полицијата треселе во Неготино и во Кавадарци

+инфо - 15.11.2014

Инспекторите на УЈП во придружба на полицијата вчера извршиле контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 во Неготино и 17 во Кавадарци. Казнети се три лица и една глоба е изречена на правно лице поради кршење на Законот за заштита од пушење.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Канал5 - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Голема акција во Кавадарци и Неготино

Sky - 15.11.2014

На 14.11. беа извршени контроли во 33 угостителски објекти од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Извршени контроли во над 60 угостителски објекти

Курир - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Нетпрес - 15.11.2014

Полицијата вчера изврши контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Инспекциите прават праче: Затворени 4 познати угостителски објекти

Press24 - 15.11.2014

МВР и инспекциските служби не престануваат да ја крстосуваат Македонија. Во изминатите 3 дена извршени голем број контроли во повеќе угостителски објекти ни неколку градови низ Македонија.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Сител - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Продолжуваат контролите низ угостителските објекти- изречени казни во повеќе градови

МРТ - 15.11.2014

Синоќа извршени се контроли на 23 објекти на подрачјето на Неготино, Демир Капија и Кавадарци... МВР во соработка со пазарната инспекција и УЈП изминатава недела спроведе серија контроли низ угостителски објекти низ целата територија на Република ...

Казнети тројца пушачи кои не го почитувале Законот за пушење

Вечер - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полицијата изврши контроли во над 60 угостителски објекти

Пулс24 - 15.11.2014

Полицијата вчера изврши контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полицијата проверува каде се пуши

Макфакс - 15.11.2014

Полицијата заедно со УЈП и пазарнара инспекција ја продолжија контролата на угостителски објекти низ Македонија и казни неколку граѓани кои ги фатила како пушат во кафичите, кафичи каде се пушеле и во кои имало нерегуларности.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Денешен - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Полициска контрола во 33 угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Falanga - 15.11.2014

При тоа, соопшти денеска МВР, во Охрид се констатирани прекршоци за физичко и правно лице по Законот за заштита од пушење, еден објект е затворен од страна на УЈП и констатиран е прекршок за нарушување на јавниот ред и мир..

Полицијата „чешлаше“ угостителски објекти во Неготино и Кавадарци

Lider - 15.11.2014

Полицијата вчера извршени контроли во 33 угостителски објекти, од кои 16 на подрачјето на Неготино и 17 на подрачјето на Кавадарци при што беа изречени три глоби на физички лица, како и една глоба на правно лице по Законот за заштита од пушење.

Контроли во Охрид и Струга, затворени три угостителски објекта

Кајгана - 12.11.2014

Охридската полиција заедно со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција изврши контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга. Затворени се три угостителски објекти, два во Охрид, другиот во Струга, а има и казни за пушење, ...

Полицијата и УЈП во заедничка акција во кафеани во Охрид и Струга

МКД - 12.11.2014

Охридската полиција во координација со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција изврши контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга. При што во три угостителски објекти во Охрид се констатирани неправилности во однос на ...

ИНСПЕКТОРИ: Вербално ги напаѓаат и сопственици и гости

Телеграф - 12.11.2014

Според министерот за економија, во последните акции на УЈП, МВР и на ДПИ, биле употребени специјални полициски единици што не е во согласност со законот Вербалните напади и од сопствениците, но и од гостите, се најчестите проблеми со кои ...

ОХРИД: Сопственик на локал кршел предмети и вознемирувал граѓани

Телеграф - 12.11.2014

Ова го констатирала инспекциската контрола на СВР-Охрид, УЈП и Државната пазарна инспекција при синоќешните контроли во Охрид и во Струга Поради констатирани неправилности во однос на фискализацијата, затворен е еден угостителски објект во Охрид.

Инспекциска контрола во угостителски објекти во Охрид и Струга

Точка - 12.11.2014

СВР Охрид во координација со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција изврши контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга, при што во три угостителски објекти во Охрид се констатирани неправилности во однос на ...

Акција на УЈП, пазарна инспекција и СВР во Охрид. Затворен еден угостителски објект

OhridNews - 12.11.2014

Секторот за внатрешни работи Охрид, во координација со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција, синоќа изврши контрола во вкупно седум угостителски објекти во Охрид и Струга.

УЈП продолжи да „чешла“ и да затвора кафеани во Охрид и во Струга

+инфо - 12.11.2014

Охридската полиција, заедно со УЈП и со Државната пазарна инспекција, синоќа „претресе“ седум кафеани во Охрид и во Струга и поради неиздавање на фискални сметки затвори една охридска кафеана.

Казни за три охридски угостителски и објекти и еден во Струга

Sky - 12.11.2014

СВР Охрид во координација со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција изврши контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга. При што во три угостителски објекти во Охрид се констатирани неправилности во однос на ...

Инспекциска контрола во угостителски објекти во Охрид и Струга

Нетпрес - 12.11.2014

СВР Охрид во координација со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција изврши контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга, при што во три угостителски објекти во Охрид се констатирани неправилности во однос на ...

Контроли во Охрид и Струга, затворени три угостителски објекта

Макфакс - 12.11.2014

Охридската полиција заедно со Управата за јавни приходи и Државната пазарна инспекција ноќта кон средата извршија контрола во седум угостителски објекти во Охрид и Струга. Затворени се три угостителски објекти, два во Охрид, другиот во Струга, а има ...

Инспекторите синоќа спроведоа голема акција во Струга и Охрид

Спектра ТВ - 12.11.2014

Ова го констатирала инспекциската контрола на СВР-Охрид, УЈП и Државната пазарна инспекција при синоќешните контроли во Охрид и во Струга Поради констатирани неправилности во угостителски објект во Струга, Управата за јавни приходи и Државната ...

Една забрана за вршење дејност, пет пломбирани објекти и казни за пушење и точење алкохол на малолетници

МКД - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност, издадени се два прекршока ...

Во 5 од 20 кафулиња, МВР регистрирало пушење на цигари и точење на алкохол на малолетници

Точка - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност, информираат од МВР.

Угостители во Студеничани „фатиле магла“ пред доаѓањето на инспекторите

+инфо - 11.11.2014

Куп затворени објекти, глоби за пушење во угостителски објекти и за точење алкохол на малолетници, како и една забрана за вршење дејност е епилогот на акцијата во последните неколку денови кои ја спровеле инспектори на УЈП, Државниот пазарен ...

Кафеаните и локалите под полициската лупа - летаат казни

Press24 - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност, информираат од МВР.

Кафеани и локали под полициска лупа, се казнува пушење цигари и точење на алкохол за малолетници

Курир - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност, информираат од МВР.

Во 5 од 20 кафулиња, МВР регистрирало пушење на цигари и точење на алкохол на малолетници

Нетпрес - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност, информираат од МВР.

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА УЈП И ПОЛИЦИЈАТА - Еве во кои локали влегоа инспекторите и полицајците

Sky - 11.11.2014

Изминативе неколку дена беа извршени контрола во 20 угостителски објекти (осум на подрачјето на Гостивар и 12 во Велес) при што пет објекти се пломбирани, на еден угостителски објект изречена му е забрана за вршење дејност.