TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ - марш на родители и деца

24 Вести - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Алсат-М - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Алфа - 17.11.2013

Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември. Собирно место е пред Собранието на Република Македонија. Маршот ќе се одвива преку Триумфалната капија, плоштадот „Македонија“, ...

ВИДЕО: Родители и деца маршираа за многудетни семејства

А1 On - 17.11.2013

Родители и деца фатени за рака маршираа на плоштадот Македонија за зголемување на семејството. Поддршка на маршот му дадоа и советници од советничката група на ВМРО – ДПМНЕ во општина Центар.

Советници на ВМРО-ДПМНЕ го поддржаа маршот на родителите и децата

+инфо - 17.11.2013

Родители и деца фатени за рака маршираа денеска на плоштадот „Македонија“ за зголемување на семејството под мотото „Повеќе, посреќни, зголеми го твоето семејство“, а по повод 20 ноември, ...

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Сител - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Канал5 - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

Марш за живот - манифестација за многудетно семејство

Канал5 - 17.11.2013

Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември. Под мотото децата се нашата иднина, марш за живот на неродените деца се одбележа универзалниот ден на детето.

Марш за семејството на родителите и децата

МРТ - 17.11.2013

Давид и Дамјан се седум месечни близначиња. Нивната мајка вели напорно е истовремено да се чуваат две бебиња, но задоволството е големо. Дојдоа да го подржат маршот за многудетно семејство -Ние ...

(ВИДЕО) И советници на ВМРО-ДПМНЕ на марш за многудетни семејства

Либертас - 17.11.2013

Родители и деца фатени за рака маршираа на плоштадот Македонија за зголемување на семејството. Поддршка на маршот му дадоа и советници од советничката група на ВМРО – ДПМНЕ во општина Центар.

Ќе маршираат родители и деца

Телеграф - 17.11.2013

Одбележување на Меѓународниот ден на детето Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца .

Марш во Скопје: Зголеми ги своето семејство!

Курир - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ - марш на родители и деца во Скопје

Press24 - 17.11.2013

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“. Под ова мото денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца, по повод Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Скопје инфо - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

ФОТО: „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Курир - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје се одржа Марш на родители и деца. Толпа на луѓе испратија порака за човековите вредности и за најважната обврска која ...

За животот се работи, зголеми го своето семејството

еВести - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје се одржа Марш на родители и деца. Толпа на луѓе испратија порака за човековите вредности и за најважната обврска која ...

Марш на родители и деца:Повеќе, посреќни!Зголеми го своето семејство

Lider - 17.11.2013

По повод престојниот Меѓународен ден на детето, што секоја година се одбележува на 20 ноември, денеска во 12 часот ќе се одржи Марш на родители и деца, под мотото “Повеќе, посреќни! Зголеми го своето ...

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Денешен - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ – Марш на родителите и децата

Економски - 17.11.2013

Над 1500 лица парадираа низ скопските улици по п овод Меѓународниот ден на детето, 20 ноември. Толпа та луѓе испратија порака за човековите ...

Фото: „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Денешен - 17.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје се одржа Марш на родители и деца. Толпа на луѓе испратија порака за човековите вредности и за најважната обврска која ...

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

Falanga - 17.11.2013

Денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца.

„Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“

А1 On - 16.11.2013

Под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејството“ денеска во Скопје ќе се одржи Марш на родители и деца. Повод за одржување на маршот е Меѓународниот ден на детето, 20 ноември.

Марш на родители и деца денеска во Скопје

А1 On - 16.11.2013

По повод Меѓународниот ден на детето, 20 ноември, денеска на пладне ќе се одржи марш на родители и деца, под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејство“.

Утре во Скопје марш на родителите и децата

Локално - 16.11.2013

В недела во 12 часот, по повод претстоечкиот Меѓународен ден на детето ќе се одржи Марш на родители и деца, под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејство“, информираат од Здружението за ...

Марш на родителите и децата

Sky - 16.11.2013

Здружението за Заштита на правата на детето информира дека утре во 12 часот ќе се одржи Марш на родители и деца, под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејство“.

И оваа година „Марш за живот“ во Македонија

Курир - 16.11.2013

Исто како минатата година, така и оваа, утре со почеток во 12 часот ќе се одржи „маршот за живот“ во организација на неколку невладини организации. -Од паркот жена борец и потоа преку „Порта ...

Марш на родители и деца денеска во Скопје

+инфо - 15.11.2013

По повод Меѓународниот ден на детето, 20 ноември, денеска на пладне ќе се одржи марш на родители и деца, под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејство“.

Марш на родители и деца: Повеќе, посреќни! Зголеми го своето семејство

Нетпрес - 15.11.2013

По повод претстоечкиот Меѓународен ден на детето кој се одбележува на 20 ноември во недела со почетокот во 12 часот ќе се одржи Марш на родители и деца, под мотото „Повеќе, посреќни! Зголеми го ...