TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип е вмешан во корупциски скандал

А1 On - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

Бичиклиски: Дали преку „Балканец“ се спонзорира СДСМ?

+инфо - 08.11.2012

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, денеска обвини дека кандидатот за градоначалник на СДСМ за Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал и дека како директор на јавното ...

СДСМ: Не вадете работи од нафталин, извадете ги вашите афери

+инфо - 08.11.2012

Со вчерашната и денешната прес конференција, ВМРО-ДПМНЕ јасно и отворено покажаа дека работат против БК „Балканец“, а за тоа штипјани ќе ги казнат, одговори Општинската организација на СДСМ од Штип ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини за корупција на кандидатот на СДСМ за градоначалникот на Штип

Сител - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

ВМРО-ДПМНЕ го обвини за корупција кандидатот на СДСМ за градоначалник

МРТ - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

ВМРО-ДПМНЕ: Здравко Коцев е со матно минато

Курир - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип е вмешан во корупциски скандал

БезПардон - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот на Штип е вмешан во корупциски скандал

Press24 - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал.

СДСМ: Наместо да вадат работи од нафталин - ВМРО-ДПМНЕ нека ги извадат нивните афери

Press24 - 08.11.2012

Со вчерашната и денешната прес конференција, ВМРО-ДПМНЕ јасно и отворено покажаа дека работат против БК „Балканец“, а за тоа штипјани ќе ги казнат.

Бичиклиски повторно со обвинувања кон Коцев

Sky - 08.11.2012

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Штип, Здравко Коцев, е вмешан во корупциски скандал и како директор на јавното претпријатие „Исар“ без одлука на општината префрлил 388.291 денари на боречкиот ...

СДСМ Штип: За квалитетите на Здравко Коцев нека судат граѓаните

Sky - 08.11.2012

Со вчерашната и денешната прес конференција, ВМРО-ДПМНЕ јасно и отворено покажаа дека работат против БК „Балканец“, а за тоа штипјани ќе ги казнат.

Бичиклиски го обвини за корупција, градоначалникот на Штип

Maxim - 08.11.2012

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски на прес-конференција рече дека Коцев како директор на јавното претпријатие Исар без одлука на општината префрлил 388.291 денари на боречкиот клуб ...

СДСМ: Штипјани ќе го казнат ВМРО ДПМНЕ поради БК „Балканец“

Maxim - 08.11.2012

Здравко Коцев никогаш немал свој приватен боречки клуб. БК „Балканец“ секогаш бил гордост на градот Штип и финансиски се снаоѓал онака како што умеел.

Бичиклиски: Кандидатите на СДСМ за градоначалници немаат кредибилитет

А1 On - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали, нагласи портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Бичиклиски: СДСМ за Штип нуди човек со афери

+инфо - 07.11.2012

Борбата на СДСМ е да се врати времето кога нивните кадри ги користеа функциите за лично богатење и за профит, обвини денеска Александар Бичиклиски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ од уста не го вади Здравко Коцев

+инфо - 07.11.2012

Функционерите од владејачката партија се видно вознемирени од драстичното опаѓање на поддршката на штипјани за нив. Фактот што првенците на Центарот за лаги и манипулации на ДПМНЕ со недели уста не ...

Бичиклиски:Кандидатите на СДСМ за градоначалници немаат кредибилитет

Сител - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали, нагласи портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ, ...

Бичиклиски:Кандидатите на СДСМ за градоначалници немаат кредибилитет

МРТ - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали, нагласи портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ, ...

Бичиклиски: СДСМ и на овие избори излезе со стари и потрошени кадри

Press24 - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали.

Бичиклиски: Штипскиот кандидат за градоначалник на СДСМ нема кредибилитет

Нетпрес - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. Борбата на СДСМ е да се врати времето кога функциите нивните кадри ги користеа за лично богатење и профит.

Бичиклиски: СДСМ излезе со стари и потрошени кадри

Курир - 07.11.2012

Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет. СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кој се провлекуваат низа афери и скандали, рече на денешната прес-конференција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет

Пулс24 - 07.11.2012

СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали, велат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Бичиклиски со обвинувања за кандидатот за градоначалник на СДСМ за Штип

Sky - 07.11.2012

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, денеска обвини дека СДСМ се борела за да се врати времето кога нивните кадри ги користеле функциите за лично богатење.

СДСМ: Поддршката за ДПМНЕ во Штип драстично опаѓа

Sky - 07.11.2012

Функционерите од владејачката партија се видно вознемирени заради драстичното опаѓање на поддршката на штипјани за нив, тврдат од СДСМ Штип.

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет

Макфакс - 07.11.2012

СДСМ и на овие избори излезе со стари, потрошени кадри зад кои се провлекуваат низа афери и скандали, велат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатите за градоначалници од СДСМ немаат кредибилитет

Maxim - 07.11.2012

Ова го нагласи портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ, Александар Бичиклиски на денешната прес - конференција. Според Бичиклиски, борбата на СДСМ е да се врати времето кога функциите, посочи, нивните кадри ги ...