TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Внимателно изнесени податоци за терористите

Телма - 11.11.2016

Колку терористичката закана која ја објави директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е сериозна и дали може да се повтори. Професорот на Факултетот за безбедност Злате Димовски оценува дека апсењето на двајца македонски државјани како ...

Уапсени двајца терористи од Арачиново

Тера - 11.11.2016

Две лица минатата недела се уапсени поради сомневање дека планираат терористички напади и за поврзаност со повратници од ИСИС, како дел од поширока регионална антитерористичка операција во која учествуваа македонските, албанските и косовските служби ...

Чавков: Спречен терористички напад

Телма - 10.11.2016

Спречена терористичка акција во Македонија, соопшти денеска директорот на Бирото за јавна безбедност откако 24-годишен жител на Арачиново е уапсен, притворен и осомничен за тероризам, додека друг македонски државјанин е уапсен на Косово.

Уапсени две лица кои планирале терористички напади во Македонија

Нова ТВ - 10.11.2016

Две лица од Скопје на возраст од 23 и 24 години кои планирале терористички акции биле уапсени на 4 овој месец во регионалната акција за борба против тероризмот, изјави денеска Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност.

БЈБ уапси две лица во Скопје при антитерористичка операција

Алсат-М - 10.11.2016

Две лица минатата недела се уапсени поради сомневање дека планираат терористички напади и за поврзаност со повратници од ИСИС, како дел од поширока регионална антитерористичка операција во која учествуваа македонските, албанските и косовските служби ...

БЈБ уапси две лица во антитерористичка операција

Р.С.Европа - 10.11.2016

Две лица минатата недела се уапсени поради сомневање дека планираат терористички напади и за поврзаност со повратници од ИСИС, како дел од поширока регионална антитерористичка операција во која учествуваа македонските, албанските и косовските служби ...

МВР: Притворен арачиновец осомничен за тероризам

МКД - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи (МВР) како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против тероризмот, на 4 ноември превзеде плански мерки и активности за лишување од слобода на две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје, за ...

ЧАВКОВ: Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

Популарно - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

БркајРабота - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Двајца скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

Правдико - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

Идивиди - 10.11.2016

Скопје, 10 ноември 2016 (МИА) - Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за ...

Чавков: МВР спречи терористички напад

Фокус - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков -По претходно издадени наредби, извршени се два претреса од кои едниот во Скопје, а другиот во село Арачиново, ...

Чавков: спречен терористички напад во Македонија

ТВ21 - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, а пренесе А1ОН . Тој кажа дека се работи за две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје за кои се ...

Чавков: Спречен терористички напад во Македонија

Кајгана - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност со Министерството за внатрешни работи спречи терористички акт во Македонија, соопшти директорот на БЈБ Митко Чавков. Министерството за внатрешни работи како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против ...

МВР уапсила двајца терористи од Арачиново

+инфо - 10.11.2016

Тие се осомничени дека подготвувале терористички акции во земјава. МВР извести дека на 4 овој месец уапсила двајца мажи од Арачиново под сомнение дека подготвувале кривично дело тероризам.

Уапсени двајца терористи од Арачиново

+инфо - 10.11.2016

Тие се осомничени дека подготвувале терористички акции во земјава. МВР извести дека на 4 овој месец уапсила двајца мажи од Арачиново под сомнение дека подготвувале кривично дело тероризам.

(ВИДЕО) Чавков: Спречен терористички напад во Македонија

А1 On - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Тој кажа дека се работи за две лица на возраст од 23 и 24 години, од Скопје за кои се преземаат мерки за ...

Регионална акција против тероризмот – Чавков: МВР со пријави за двајца за тероризам

ТВ21 - 10.11.2016

МВР уапси двајца мажи, едниот од Арачиново, другиот од Косово под сомнение дека подготвувале кривично дело тероризам. Ова на прес-конференција го соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Чавков: Спречен терористички напад, уапсени двајца исламски радикали

Канал5 - 10.11.2016

Во скопско Арачиново полицијата уапси исламски радикали, кои планирале терористички напади во Македонија. Ова денеска го соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. Уапсените, рече Чавков, се на возраст од 23 и 24 години и тоа ...

БЈБ спречи терористички напад во Македонија

Точка - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност со Министерството за внатрешни работи спречи терористички акт во Македонија, соопшти денеска директорот на БЈБ, Митко Чавков. Министерството за внатрешни работи како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата ...

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

Вест - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

УАПСЕНИ ИСЛАМСКИ РАДИКАЛИ: Спречен терористички напад во земјава

Телеграф - 10.11.2016

Нивните цели беа преземање конкретни терористички акти на територијата на Македонија. Намерите и интенциите на оваа структура се осуетени со навремено добивање разузнавачки информации, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков ...

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

Сител - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Двајца скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС...

Н.Македонија - 10.11.2016

Двајца скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира ...

Скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

Курир - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

МВР со регионалните полиции разбија ќелија на ИСИС

Алфа - 10.11.2016

Лишени се од слобода две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје, за кои постојат разузнавачки информации за нивна инволвираност во подготвување на извршување на кривично дело „тероризам“ – изјави Митко Чавков директор на БЈБ.

Чавков за антитерористичката операција на македонските, албанските и косовските служби: Двајца уапсени под сомнеж дека ...

Локално - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи минатата недела уапсило две лица за кои постоеле разузнавачки информации дека се вмешани во подготвување терористички напади во земјава. Оваа акција, како што информираше денеска на прес-конференција директорот на ...

Уапсени две лица за тероризам и поврзаност со ИСИС

Нетпрес - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Спречен терористички напад во Македонија

За Се - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи, како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против тероризмот, на 4 ноември презеде плански мерки и активности за лишување од слобода на две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје, за кои ...

Уапсени две лица за поврзаност со „Исламска држава“

Стандард - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, изјави денеска директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков.

Скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

Скопје инфо - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Уапсени повратници на ИСИС кои планирале терористички напади во Македонија

Позитив.мк - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Апсење во Арачиново: Паднаа терористи кои подготвувале напади во Македонија

Press24 - 10.11.2016

Исламски радикали, кои планирале терористички напади на територијата на земјава, биле уапсени во Арачиново и во Косово, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. Уапсените се на возраст од 23 и 24 години и тоа поради ...

Спречени терористички напади во Македонија, приведени лица од Арачиново и Косово

Кумановски м. - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против тероризмот, на 4ти овој месец превзеде плански мерки и активности за лишување од слобода на две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје, за ...

Чавков: Спречен терористички напад во Македонија

Република - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Митко Чавков изјави дека бил спречен терористички напад во Македонија

Позитив.мк - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Тој кажа дека се работи за две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје за кои се преземаат мерки за ...

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

МРТ - 10.11.2016

Директорот за јавна безбедност во МВР, Митко Чавков денеска изјави дека две лица, македонски државјани биле приведени на 4-ти и на 9-ти ноември годинава во Арачиново и во Косово и дека тие се обвинети за кривично дело „тероризам“.

МВР уапсило две лица во операцијата за лов на терористи на Балканот

Бриф - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи минатата недела уапсило две лица за кои постоеле разузнавачки информации дека се вмешани во подготвување терористички напади во земјава. Оваа акција, како што информираше денеска на прес-конференција директорот на ...

(ВИДЕО) Чавков: Спречен терористички напад во Македонија

Репортер - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Тој кажа дека се работи за две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје за кои се преземаат мерки за ...

Уапсени две лица - спречен терористички напад

Фактор - 10.11.2016

Полицијата минатата недела уапсила две лица за кои постоеле разузнавачки информации дека се вмешани во подготвување терористички напади во Македонија. Направени се два претреси во Скопје и во селото Арачиново каде е уапсен едниот од осомничените.

Чавков: Спречен терористички напад во Македонија

Вечер - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија, соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Тој кажа дека се работи за две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје за кои се преземаат мерки за ...

Чавков се пофали дека БЈБ запленило 108,5 килограми марихуана и уапсило 4 наркодилери

Мета - 10.11.2016

Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, денеска соопшти дека во вторникот во организарана акција пресекле меѓународен канал за трогвија со дрога и заплениле 108,5 килограми марихуана.

БЈБ спречи терористички напад во Македонија

Макфакс - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност со Министерството за внатрешни работи спречи терористички акт во Македонија, соопшти директорот на БЈБ Митко Чавков. Министерството за внатрешни работи како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против ...

МВР уапсило две лица во операцијата за лов на терористи на Балканот

Мета - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи минатата недела уапсило две лица за кои постоеле разузнавачки информации дека се вмешани во подготвување терористички напади во земјава. Оваа акција, како што информираше денеска на прес-конференција директорот на ...

Две лица од Скопје уапсени за тероризам и поврзаност со повратници од ИСИС

МРТ - 10.11.2016

Двајца Скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со повратници од ИСИС. Едниот е фатен во Арачиново од македонската полиција, вториот го уапсиле косовските власти. Двајца Скопјани се уапсени за тероризам и поврзаност со повратници од ИСИС.

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО МАКЕДОНИЈА: Уапсен терорист во Арачиново, повратник од Сирија кој спремал терористички ...

Маркукуле - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и од 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

еМагазин - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи како дел од поширока регионална оперативна акција во борбата против тероризмот, на 4. овој месец превзеде плански мерки и активности за лишување од слобода на две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје, за кои ...

Скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

Пулс24 - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Уапсени две лица од Скопје за тероризам и поврзаност со ИСИС

Lider - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Чавков: Спречен е терористички напад во Македонија

Канал 77 - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи спречи терористички напад во Македонија – соопшти директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Според него, на четврти месецов, МВР презело плански мерки и активности за лишување од слобода на две лица ...

МВР уапси терористи од Арачиново и Косово

Телевизија Нова - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Двајца скопјани уапсени за тероризам и поврзаност со ИСИС

Exclusive.mk - 10.11.2016

Две лица на возраст од 23 и 24 години од Скопје се уапсени поради инволвираност во подготвување на извршување кривично дело „тероризам“ и за поврзаност со повратници од ИСИС, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

МВР уапсило две лица во операцијата за лов на терористи на Балканот

Либертас - 10.11.2016

Министерството за внатрешни работи минатата недела уапсило две лица за кои постоеле разузнавачки информации дека се вмешани во подготвување терористички напади во земјава. Оваа акција, како што информираше денеска на прес-конференција директорот на ...