TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кари е неверојатен: Погодува и од невозможни ситуации

СуперСпорт - 11.11.2016

Кошаркарите на Денвер немаа решение за Стеф Кари. Еден од најдобрите играчи влезе во добра форма, а тоа го потврди на натпреварот помеѓу Голден Стејт и Денвер, кој заврши со победа на Голден Стејт со 125:101.

Нова убедлива победа на Голден Стејт

+инфо - 11.11.2016

На еден од четирите натпревари одиграни ноќеска „Воините“ на гостувањето во Денвер славеа триумф со убедливи 125-101. Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт ...

Магиите на Кари - играч за кој нема загубена топка и невозможна ситуација (Видео)

Спортклуб - 11.11.2016

Кошаркарите на Денвер Нагетс немаа решение за разиграниот Стефан Кари, кој повторно имаше добра партија. Голден Стејт ноќеска го надигра Денвер комплетно (125:101), а плејмејкерот на поранешните шампиони повторно покажа дека ќе биде и сезонава ...

Нова убедлива победа на Голден Стејт

А1 On - 11.11.2016

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа. На еден ос четирите натпревари одиграни ноќеска „Воините“ на гостувањето во Денвер славеа ...

Нова убедлива победа на Голден Стејт

Курир - 11.11.2016

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа. На еден ос четирите натпревари одиграни ноќеска „Воините“ на гостувањето во Денвер славеа ...

Нова убедлива победа на Голден Стејт

Канал5 - 11.11.2016

Минатогодишниот финалист и еден од главните претенденти за шампионскиот трофеј годинава во НБА лигата, тимот на Голден Стејт забележа нова убедлива победа. На еден ос четирите натпревари одиграни ноќеска „Воините“ на гостувањето во Денвер славеа ...

МУ ГО ИЗМЕСТИ ЗГЛОБОТ: Сет му продаде финта на Стеф Кари (ВИДЕО)

Телеграф - 10.11.2016

Братскиот дуел донесе возбудување на мечот меѓу Голден стејт и Далас Двобојот меѓу Голден стејт и Далас во НБА лигата донесе интересен момент и дуел меѓу браќата Кари, Стеф и Сет. Далеку попознатиот од браќата мораше да го напушти паркетот после ...

Кари тренира тројки со баскетите на Мери

Вечер - 10.11.2016

Сексапилниот американски модел Мери Медор, најмногу им се радува на победите на вицешампионот во НБА лига, Голден Стејт. Таа се надева дека сезонава "воините" ќе успеат да го освојат шампионскиот прстен кој за влакно им избега минатата сезона кога ...

(Видео) Стеф Кари доби лекција од својот брат

Вечер - 10.11.2016

"Воините" ја оправдаа фаворитската улога на овој дуел, а љубителите на кошарката имаа прилика да го гледаат дуелот меѓу браќата Кари. Стеф ги одмери силите со помладиот и далеку по непопуларен Сет, кој имаше солиден придонес од десет поени.

Спанулис: Деца, не го гледајте Стеф Кари

Екипа - 09.11.2016

Стеф Кари оствари фантастичен рекорд погодувајќи 13 тројки на еден натпревар, но Василис Спанулис сепак им порача на децата кои ги прават првите кошаркарски чекори да не се угледуваат на суперѕвездата на Голден стејт.

Спанулис со совет: Деца, не го гледајте Кари

МКД - 09.11.2016

Василис Спанулис вели дека Стеф Кари е феномен, но советува младите играчи да не ја гледаат премногу ѕвездата на Голден Стејт зошто на крајот можат да останат разочарани Стеф Кари, кој е вистински хит изминативе неколку сезони во НБА, вчера постиви ...

Спанулис со совет до младите: Не го гледајте Кари, може ќе се…

Дерби - 09.11.2016

Еден од најдобрите грчки играчи во поновата историја, Василис Спанулис испрати порака (совет) до младите кошаркарски надежи која е поврзана со Стеф Кари. Плејмејкерот на Голден Стејт Вориорс во изминативе неколку сезони е вистински хит и прави ...

Спанулис советува: Деца, немојте да го гледате Кари (ВИДЕО)

Gol.mk - 09.11.2016

Додека поголемиот дел од светската јавност му се восхитува на еден од најдобрите кошаркари Стеф Кари, грчкиот кошаркар Василис Спанулис ги советува младите генерации да не се трудат да го копираат Кари.

Спанулис советува, деца не го копирајте Кари

Сител - 09.11.2016

Еден од најдобрите европски плејмејкери, Василис Спанулис, ги советува децата да не го гледаат Стеф Кари. Бекот на Голден Стејт е најдобриот шутер за три поени во НБА лигата, а пред две вечери погоди 13 тројки од 17 обиди и постави нов рекорд во НБА ...

Кари постави рекорд со 13 тројки на еден натпревар

Вест - 09.11.2016

Стефан Кари, кој пред три дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, на мечот со Њу Орлеанс пеликанс постави нов НБА-рекорд со 13 погодени тројки на еден натпревар.

Спанулис со совет до младите: Не се обидувајте да го копирате Кари (видео)

Република - 09.11.2016

Додека поголемиот дел од светската јавност му се восхитува на еден од најдобрите кошаркари Стеф Кари, грчката кошаркарска легенда Василис Спанулис ги советува младите генерации да не се трудат да го копираат Кари.

Спанулис: Деца, не го гледајте Стеф Кари

Макфакс - 09.11.2016

Еден од најдобрите европски плејмејкери, Василис Спанулис, ги советува децата да не го гледаат Стеф Кари. Бекот на Голден Стејт е најдобриот шутер за три поени во НБА лигата, а пред две вечери погоди 13 тројки од 17 обиди и постави нов рекорд во НБА ...

НБА лига: Рекордни 13 тројки на Стеф Кари

Нова ТВ - 08.11.2016

Стеф Кари беше централна фигура во седумте меча во НБА лигата ноќта. Вгради 46 коша и по пет скока и асистенции во триумфот на Голден Стејт против Орландо со 116:106 со рекордно остварување на еден натпревар.

Рекорд – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 (видео)

СуперСпорт - 08.11.2016

Каква вечер на Стеф Кари. Моќ. И точка. Стеф Кари и точка. Тројка и точка. После критиките дека не погоди тројка најдобриот шутер во НБА ќе морате да замолкнете. Најдобриот тројкаш на практичен пример докажа дека шутевите од зад линијата 7.24 му ...

Нов НБА рекорд: Голден Стејт подобар од Њу Орлеанс

СуперСпорт - 08.11.2016

Кошаркарите на Голден Стејт беа подобри од Њу Орлеанс со 116:106, а Стеф Кари испиша нова страница во НБА историјата. Плејмејкерот на Голден Стејт постигна 13 тројки во дуелот, со одличен удар од 13/17 и постави нов рекорд за постигнати тројки во ...

Вистинско шоу на Стеф Кари, 13 тројки на еден натпревар (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2016

Стеф Кари одигра маестрален меч против Њу Орлеанс, Голден стејт победи со 116-106 а тој постигна 13 тројки, најмногу од еден играч на еден натпревар во историјата на НБА. Стеф Кари имаше вистинско шоу, урна голем рекорд постигнувајќи 13 тројки на ...

Кари блесна во сиот свој сјај и урна уште еден НБА-рекорд

Екипа - 08.11.2016

Само неколку дена откако беше прекината неговата фантастична серија од 157 натпревари со најмалку една постигната тројка, Стеф Кари го одигра еден од најдобрите шутерски мечеви во кaриерата, уривајќи уште еден НБА рекорд.

Кари постави нов рекорд

Идивиди - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата.

Кари постави нов рекорд

+инфо - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата. Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска ...

Рекордни 13 тројки на Стеф Кари, Клиперси и Тандер на 6-1

Pixel.mk - 08.11.2016

Еден натпревар по ужасните 0/10 за тројка во поразот од Лејкерси во Лос Анџелес, двократниот МВП постави нов НБА рекорд во победата на Вориорси над Њу Орлеанс. 6-1 за Тандер и ...

Кари постави нов рекорд

А1 On - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата Неговиот тим Голден Стејт го победи Њу Орлеанс ...

Еуфорија во Окленд: Кари собори уште еден рекорд, навивачите полудеа (ВИДЕО)

Спортклуб - 08.11.2016

Уште 2:23 минути имаше до крајот на ноќешниот натпревар меѓу Голден Стејт и Њу Орлеанс во Оракл центарот во Окленд. Стеф Кари прими топка од Дрејмонд Грин, а сите во арената бараа да шутира за три поени.

ВИДЕО: Кари даде 13 тројки за Голден Стејт за нов историски НБА рекорд!

Gol.mk - 08.11.2016

Пред неколку дена најдобриот шутер на денешницата, Стеф Кари првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар. Ноќва се надмина себе си и даде 13 тројки во победата на Голден Стејт од 116-106 против Њу Орлеанс.

Кари ги помести границите, даде 13 тројки на еден меч (Видео)

SportMedia - 08.11.2016

Најдобриот шутер во НБА лигата, Стеф Кари повторно се врати во препознатливиот ритам и беше предводник во нов триумф на Голден Стејт. Кари беше речиси непогреешлив на дуелот против Њу Орлеанс.

Тринаесет тројки на Кари, нов НБА рекорд

Кајгана - 08.11.2016

Стеф Кари според многумина е најдобриот шутер за три поени во историјата на НБА лигата, а сега постигна 13 тројки на натпреварот против Њу Орлеанс, што преставува нов рекорд во лигата. Против ЛА Лејкерс, пред два дена, Кари не постигна ниту една ...

Повторно го одушеви светот: Мајстор Кари збесна и „испука“ рекордни 13 тројки (Видео)

Дерби - 08.11.2016

Само еден натпревар траеше кризата на Стеф Кари кога се во прашање ударите од далечина, па откако на дуелот со Лос Анџелес Лејкерс ја прекина својата фантастична низа од 157 натпревари на кои постигнуваше по барем една тројка (нула од десет), тој ...

НБА Топ 10: „Шоуменот“ Кари без конкуренција (Видео)

Дерби - 08.11.2016

Неверојатниот Стеф Кари е играчот кој ја одбележа минатава ноќ во НБА лигата и тоа благодарение на неговите 13 тројки со што постави нов рекорд по бројот на погодени шутеви од далечина на еден меч во најсилната лига на светот.

Спанулис има порака за младите кошаркари: Деца, не го гледајте Кари

Спортклуб - 08.11.2016

Додека цел свет се восхитува на она што го прави Стеф Кари играјки за екипата на Голден Стејт, грчкиот кошаркар Василис Спанулис, има една доста чудна порака до младата генерација на играчи, но сето тоа основано.

Кари постави нов рекорд

Канал5 - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата Неговиот тим Голден Стејт го победи Њу Орлеанс ...

Кари постави нов рекорд

Курир - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата.

Кари постави нов рекорд...

Н.Македонија - 08.11.2016

Кари постави нов рекорд Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата Неговиот тим Голден ...

Тринаесет тројки на Кари, нов НБА рекорд

Точка - 08.11.2016

Стеф Кари, според многумина најдобриот шутер за три поени во историјата на НБА лигата, постигна 13 тројки на натпреварот против Њу Орлеанс, што преставува нов рекорд во лигата. Против ЛА Лејкерс, пред два дена, Кари не постигна ниту една тројка, со ...

РЕКОРДНА ВЕЧЕР: Стеф Кари испали 13 тројки (ВИДЕО)

Телеграф - 08.11.2016

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт имаше одлична вечер против Њу Орлеанс Откако против ЛА Лејкерс не успеа да постигне ниту еден поен на дуелот, против Њу Орлеанс постигна дури 13 тројки со кои постигна нов рекорд во НБА-лигата.

Триумф на Голден Стејт, Кари за историја

Алфа - 08.11.2016

Во НБА лигата одиграни се седум натпревари. Голден Стејт го совлада Њу Орлеанс со 116:106, а Стефон Кари реализираше 13 удари за три поени со што го собори сопствениот рекорд во лигата, а го делеше со Коби Брајант и Дониел Маршал.

Стеф Кари е неверојатен, постигна 13 „тројки“ и урна уште еден рекорд (видео)

Република - 08.11.2016

Пред само два дена најдобриот шутер на денешницата, Стеф Кари првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар. Ноќва се надмина себе си и даде 13 тројки во победата на Голден Стејт од 116-106 против Њу Орлеанс.

Стеф Кари со нов рекорд (ВИДЕО)

Стандард - 08.11.2016

Голден Стејт го победи Њу Орлеанс со 116:106. Ѕвездата Стеф Кари направи одличен натпревар, откако постигна 46 поени. Тој постави нов рекорд во НБА за најмногу постигнати тројки во еден натпревар од регуларната сезона – 13 од 17 обиди.

Со новиот рекорд Кари го помина Коби Брајант (Видео)

Вечер - 08.11.2016

Вицешампионот на НБА лигата, Голден стејт, славеше над Њу Орлеанс со 116:106 и ја запиша петтата победа во седмиот наторевар сезонава. Sвездата на "воините" Стеф Кари постигна 46 поени, од кои 13 тројки по што постави рекорд во најквалитетното ...

Кари постави нов рекорд

Lider - 08.11.2016

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари кој пред два дена за првпат по две години не погоди ниту една тројка на еден натпревар, ноќеска реализира 13 удари за три поени и постави нов рекорд во НБА лигата Неговиот тим Голден Стејт го победи Њу Орлеанс ...

Стеф Кари постигна рекордни 13. тројки, Голден Стејт победи против Њу Орлеанс

Телевизија Нова - 08.11.2016

Кари постигна дури 13 тројки на дуелот со Њу Орлеанс, уривајќи го претходниот рекорд од 12 прецизни тројки што го делеа со Коби Брајант и Дониел Маршал. Кари го заврши натпреварот со 46 поени, 5 асистенции и две украдени топки, Голден Стејт победи ...