TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Грција уапсен бегалец, со 418 килограми марихуана

А1 On - 11.11.2012

Грчката полиција уапсила 29-годишен албански државјанин, откако во неговиот стан во Атина пронашла 418 килограми марихуана, пиштоли, куршуми, гранати и детонатори.

Мајка и син дилале дрога во Прилеп

МКД - 09.11.2012

Мајка и син од Прилеп се уапсени откако полицијата при претрес на нивниот дом пронашла 33 грама марихуана, подготвена за продажба. Станува збор за М.Р.(21) и неговата мајка М.Р.(46).

Во Албанија и рибарските бродови во служба на шверцот на дрога

Дневник - 09.11.2012

Албанија продолжува да го држи приматот во недозволената трговија со марихуна во регионот и пошироко. Нарко шверцерите се обидуваат на било кој начин да верцуваат, сега ползувајќи ги и рибарските ...

Прилеп: Мајка и син – дилери на марихуана

А1 On - 09.11.2012

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против 21-годишниот М.Р. и неговата мајка 46-годишната М.Р. за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Притворени мајка и син што продавале марихуана

Дневник - 09.11.2012

Истражниот судија на судот во Прилеп ги притвори до 30 дена прилечаните М.Р.(21) и неговата мајка М.Р. (46), оти полицијата ги открила со 33 грама марихуана во нивниот дом.

Mарихуаната - достапна забава за младите, три грама за 500

Алфа - 09.11.2012

„Имам 500-ка“ е фразата со која неколкумина млади во еден скопски парк договориле средба за пушење марихуана. Пред да почнат со ритуалот за виткање цигара, позната како џоинт, младите кои ги ...

Притворени мајка и син дилери

+инфо - 09.11.2012

Мајка и син од Прилеп се осомничени од прилепската полиција дека препродавале дрога на зависници. Според МВР, 21-годишниот М.Р. и неговата мајка, 46-годишната М.Р.

Прилепчанка со синот дилала дрога

Сител - 09.11.2012

Полицијата од Прилеп поднесе кривична пријава против М.Р.(21) и неговата мајка М.Р.(46), двајцата од Прилеп за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...

Мајка и син заедно дилале дрога

Канал5 - 09.11.2012

Мајка (46г) и син (21г) од Прилеп продавале дрога, тврди полицијата. МВР открива дека на 6ти месецов извршиле претрес во нивниот дом на улицата Мице Козар и пронашле 33 грама марихуана.

Запленет еден тон марихуана во Валона

Точка - 09.11.2012

Полицијата во Валона запленила еден тон марихуана во рибарски чамец кој од Албанија требало да стигне во Италија и уапсила пет лица.

Мајка и син од Прилеп продавале дрога

Точка - 09.11.2012

Четириесет и шестгодишна прилпчанка и нејзиниот дваесет и едногодишен син произведувале и продавале дрога во нивната семејна куќа. Прилепската полиција при претрес на домот на М.Р.

Запленет еден тон марихуана во Валона

Нетпрес - 09.11.2012

Полицијата во Валона запленила еден тон марихуана во рибарски чамец кој од Албанија требало да стигне во Италија и уапсила пет лица.

Мајка и син дилале дрога низ Прилеп

Press24 - 09.11.2012

Kривични пријави си заработија 21-годишниот М.Р. и неговата мајка 46-годишната М.Р. поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Кривична за мајка и син, дилери на дрога од Прилеп

БезПардон - 09.11.2012

Прилепската полиција кривично ги гони 21-годишниот прилепчанец М.Р. и неговата мајка, 46-годишната М.Р. поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Мајка и син од Прилеп продавале дрога

Нетпрес - 09.11.2012

Четириесет и шестгодишна прилпчанка и нејзиниот дваесет и едногодишен син произведувале и продавале дрога во нивната семејна куќа. Прилепската полиција при претрес на домот на М.Р.

Разбиен уште еден `фамилијарен бизнис` овој пат во Прилеп

Sky - 09.11.2012

Oсомничени мајка и син од Прилеп дека препродавале дрога на зависници. Според МВР, М.Р. (21) и неговата мајка, М.Р. (46) се осомничени за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во ...

Албанската полиција заплени над еден тон марихуана

Макфакс - 09.11.2012

Албанската полиција во четвртокот доцна навечер заплени 1,2 тони марихуана на крајбрежјето на Валона, во јужниот дел на Албанија, јави дописникот на Макфакс.

Мајка и син од Прилеп дилале дрога

Maxim - 09.11.2012

Kривични пријави си заработија 21-годишниот М.Р. и неговата мајка 46-годишната М.Р. поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Албанската полиција заплени повеќе од еден тон марихуана во Валона

А1 On - 08.11.2012

Полицијата во Валона пронашла 1,1 тони марихуана во рибарски чамец кој од Албанија требало да оди во Италија и уапси пет лица.

Во Албанија запленети 1,2 тони марихуана

Сител - 08.11.2012

Албанската полиција заплени еден тон и 225 килограми марихуна наменети за италијанскиот нарко пазар, јавија денеска италијанските медиуми.

Албанската полиција заплени 1,2 тони марихуана

Press24 - 08.11.2012

Албанската полиција заплени еден тон и 225 килограми марихуна наменети за италијанскиот нарко пазар. Дрогата била скриена во брод, кој се наоѓал во пристаништето Валона, Јужна Албанија.

Во албанско пристаниште пронајдена голема количина марихуана

Sky - 08.11.2012

Албанската полиција заплени еден 1.225 килограми марихуана наменета за италијанскиот пазар, јавија денеска италијанските медиуми.

Во Албанија запленетa над тон марихуана

Денешен - 08.11.2012

Албанската полиција заплени еден тон и 225 килограми марихуна наменети за италијанскиот нарко пазар, јавија денеска италијанските медиуми.

Албанија: Запленети 1,2 тони марихуана

Maxim - 08.11.2012

Албанската полиција заплени еден тон и 225 килограми марихуна наменети за италијанскиот нарко пазар. Дрогата била скриена во брод, кој се наоѓал во пристаништето Валона, Јужна Албанија.

Во Италија уапсени 33 Албанци нарко дилери, запленети пола тон марихуана

24 Вести - 07.11.2012

Италијанската полиција, во рамки на едногодишната истрага, уапси 33 Албанци во Терни, Лече и Сиена, под обвинение за трговија со дрога.

Во Италија уапсени 33 Албанци нарко дилери, запленети пола тон марихуана

Алфа - 07.11.2012

Италијанската полиција, во рамки на едногодишната истрага, уапси 33 Албанци во Терни, Лече и Сиена, под обвинение за трговија со дрога.

Во Италија уапсени 33 Албанци нарко дилери, запленети пола тон марихуана

Сител - 07.11.2012

Италијанската полиција, во рамки на едногодишната истрага, уапси 33 Албанци во Терни, Лече и Сиена, под обвинение за трговија со дрога.

Италијанската полиција уапси 33 Албанци за шверц на половина тон марихуана

БезПардон - 07.11.2012

Италијанската полиција, во рамки на едногодишната истрага, уапси 33 Албанци во Терни, Лече и Сиена, под обвинение за трговија со дрога.

Во Италија уапсени 33 Албанци нарко дилери, запленети пола тон марихуана

Денешен - 07.11.2012

Италијанската полиција, во рамки на едногодишната истрага, уапси 33 Албанци во Терни, Лече и Сиена, под обвинение за трговија со дрога.

Владата во Уругвај нуди подобра марихуана од мафијата, а по иста цена

24 Вести - 06.11.2012

Владата во Уругвај одлучи да ја контролира продажбата на марихуана, за потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Џоинт со сонценце

Оn.net - 06.11.2012

Ај што имаат претседател кој скоро цела своја плата ја донира во добротворни цели, Уругвајците имаат и влада која ќе се погрижи народот да купува поквалитетна, но не и поскапа марихуана.

Уругвај: државата нуди подобра марихуана од мафијата, а по иста цена

МКД - 06.11.2012

Продажбата на марихуана во Уругвај ќе потпадне под контрола на владата, и тоа со државен аранжман, сѐ во интерес на потрошувачите.

Државата нуди подобра дрога од мафијата, цена иста

А1 On - 06.11.2012

Продажбата на марихуана во Уругвај е под владина контрола, се во интерес на конзументите. Парламентот го разгледува законот за регулирање на пазарот на дрога.

Уругвај нуди поквалитетна дрога по иста цена со црниот пазар

Алфа - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Уругвајската влада нуди подобар канабис за иста цена

Алфа - 06.11.2012

Владата на Уругвај ќе ја контролира продажбата на марихуана, за да можат потрошувашите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Уругвајската влада нуди поквалитетна дрога од мафијата

+инфо - 06.11.2012

Владата на Уругвај ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Уругвај нуди поквалитетна дрога по иста цена со црниот пазар

Сител - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Уругвај нуди поквалитетна дрога по иста цена со црниот пазар

МРТ - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Уругвајската влада и го презема бизнисот на мафијата

Либертас - 06.11.2012

Владата на Уругвај ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Купете "мара" со бандерола

Вечер - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена како на црниот пазар.

Чудо: Државата нуди подобра дрога од мафијата, цената е иста

Точка - 06.11.2012

Продажбата на марихуана во Уругвај пристигнува под контрола на владата и тоа со државен аранжман, се во интерес на потрошувачите.

Уругвајската влада нуди поквалитетна дрога од онаа на црниот пазар

Курир - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Владата во Уругвај ќе продава марихуана

БезПардон - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Владата во Уругвај нуди подобра марихуана од мафијата, а по иста цена

Press24 - 06.11.2012

Продажбата на марихуана во Уругвај е под владина контрола и тоа со државен аранжман во интерес на потрошувачите Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да ...

Уругвај: Државата нуди подобра дрога од мафијата

Sky - 06.11.2012

Продажбата на марихуана во Уругвај влегува под владина контрола само за да ги заштити интересите на потрошувачите. Парламентот разгледува закон за регулација на пазарот на дрога така што дрогата која ...

Уругвај нуди поквалитетна дрога по иста цена со црниот пазар

Skopje ID - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.

Владата ќе се грижи потрошувачите да добијат поквалитетна марихуана

Денешен - 06.11.2012

Со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена, уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана.

Владата во Уругвај нуди подобра марихуана од мафијата

Maxim - 06.11.2012

Уругвајската Влада ќе ја контролира продажбата на марихуана, со цел потрошувачите да добијат поквалитетна дрога по иста цена.