TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како помина дебатата помеѓу Оливер Спасовски и Оливер Андонов

Panika.be - 07.10.2016

На тв Нова имаше дебата помеѓу министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и дополнителниот заменик за внатрешни работи, Оливер Андонов. Реакцијата на водителот говори за тоа како помина дебатата.

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Андонов во работна посета на СВР Куманово

Сител - 07.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска оствари работна посета на СВР Куманово во рамки на планираните посети во сите сектори за внатрешни работи низ Македонија.

Андонов во работна посета на СВР Куманово

Курир - 07.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска оствари работна посета на СВР Куманово во рамки на планираните посети во сите сектори за внатрешни работи низ Македонија.

Оливер Андонов во работна посета на СВР Куманово

Сител - 07.10.2016

Началникот на СВР Куманово денеска не го пречека дополнителниот заменик министер Оливер Андонов при неговата посета на полицијата. Во отсуство на началникот, информациите за безбедносната состојба во кумановско и сите останати активности на секторот ...

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Вечер - 07.10.2016

Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во телевизискиот ...

Андонов во работна посета на СВР Куманово

Press24 - 07.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска оствари работна посета на СВР Куманово во рамки на планираните посети во сите сектори за внатрешни работи низ Македонија.

(ВИДЕО) Тензичен дуел – Оливер Спасовски вс Оливер Андонов

Репортер - 07.10.2016

Дуел на министеро оза внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов во „Аргументи“ на телевизијата Нова. ...

(ВИДЕО) ГОСПОДИНЕ ЗАЕВ!!! – Андонов го смеша Спасовски – Водителот прсна од смеење

Репортер - 07.10.2016

Хит на социјалните мрежи стана лапсузот на дополнителниот заменик министер Оливер Андонов во рамки на дуелот со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Во еден момент Андонов му се обрати на Спасовски со зборовите – „Господине Заев!“ ...

(ВИДЕО) АРГУМЕНТИ: Оливер VS. Оливер

Бриф - 07.10.2016

Ви ја пренесуваме емисијата АРГУМЕНТИ на ТВ НОВА во која дебатираат министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер Оливер ...

Андонов: По наредба на Спасовски началниците на СВР не смеат да ме пречекуваат (фото+видео)

Кумановски м. - 07.10.2016

Дополнителен заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов денес беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово каде се сретна со заменик началник Моме Јакимовски и остнатите надлежни лица во секторот.

Андонов оствари работна посета на СВР Куманово

Пулс24 - 07.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска оствари работна посета на СВР Куманово во рамки на планираните посети во сите сектори за внатрешни работи низ Македонија.

ВИДЕО: Дуел – Оливер Спасовски вс Оливер Андонов

Либертас - 07.10.2016

Дуел на министертоза внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов во „Аргументи“ на телевизијата ...

(ВИДЕО) Комичен момент во дуелот – Андонов до Спасовски: Господине Заев!

Либертас - 07.10.2016

Хит на социјалните мрежи стана лапсузот на дополнителниот заменик министер Оливер Андонов во рамки на дуелот со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Во еден момент Андонов му се обрати на Спасовски со зборовите – „Господине Заев!“ ...

Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

А1 On - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Куманово е стабилна ВИДЕО

+инфо - 06.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Куманово. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Куманово во рамки на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со ...

Министерот Спасовски во посета на полициската станица во Куманово

Сител - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

СПАСОВСКИ: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Телеграф - 06.10.2016

Генерално треба да се знае дека државата треба да оддели повеќе пари за да имаме добро Министерство за внатрешни работи, изјави Спасовски Безбедносната состојба во Општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот ...

Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Канал5 - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

АРГУМЕНТИ НА ТВ НОВА: Вечерва соочување на Спасовски и Андонов

Курир - 06.10.2016

Техничкиот Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Курир - 06.10.2016

Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во телевизискиот ...

Андонов: Дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на министерството

Курир - 06.10.2016

Во законот за Влада, јасно стои дека дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на Министерството за внатрешни работи, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов каде се соочи со техничкиот ...

Андонов: Кадровските промени се спорни по законот за Влада

Курир - 06.10.2016

Дел од темите во „Аргументи“ на ТВ Нова беа и кадровските промени што се случија во МВР, откако на сила стапи Договорот од Пржино. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов на оваа тема истакна дека 15-те промени се во ...

Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Репортер - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

Вечерва соочување на Спасовски и Андонов на ТВ Нова

Нетпрес - 06.10.2016

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Министерот Спасовски во посета на СВР Куманово

Kumanovo News - 06.10.2016

„Ни претстои период кој е сензитивен и треба да одговориме на задачата да се сочува мирот и безбедноста, но и да обезбедиме услови за фер и демократски избори. Овој сектор е од особено значење и за справувањето со мигрантската криза.

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Република - 06.10.2016

Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во телевизискиот ...

Кадровските смени во МВР се незаконски

Вечер - 06.10.2016

За време на ТВ-соочувањето помеѓу техничкиот Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и помошник-министерот Оливер Андонов, една од темите за кои се разговараше, беа кадровските смени кои дојдоа веднаш по превземањето на министерската позиција ...

(ВИДЕО) Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Бриф - 06.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Куманово во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Press24 - 06.10.2016

Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во телевизискиот ...

ТВ НОВА: Вечерва соочување на Спасовски и Андонов

МК News - 06.10.2016

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Спасовски: Безбедносната состојба во Куманово е стабилна

Стандард - 06.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Куманово во рамки на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски: Во СВР Куманово нема двојно раководство (видео)

Кумановски м. - 06.10.2016

По информациите дека во Секторот за внатрешни работи Куманово има двојно раководство откако министерот Оливер Спасовски го смени началникот и за нов го постави Стојанче Величковиќ, одговор побаравме од првиот човек на МВР кој вели дека тоа е само ...

Спасовски: Граѓаните да бидат мирни, безбедноста во Куманово е стабилна

Фактор - 06.10.2016

Безбедносната состојба во Куманово е стабилна, порача министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска по посета на СВР Куманово во рамки на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата.

Спасовски: Безбедносната состојба во Куманово е стабилна (фото+видео)

Кумановски м. - 06.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Куманово каде оствари средба со надлежните и се запозна со проблемите со кои се среќава овој оддел од Министерството.

Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Press24 - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

АРГУМЕНТИ НА ТВ НОВА: Вечерва соочување на Спасовски и Андонов

Lider - 06.10.2016

Техничкиот Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Lider - 06.10.2016

„Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте“, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во ...

Аргументи на ТВ Нова: Вечерва соочување на Спасовски и Андонов

Пулс24 - 06.10.2016

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, вечерва ќе се соочат во „Аргументи“ со Љубиша Николовски во 20.30 часот.

Андонов: Дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на министерството

Lider - 06.10.2016

„Во законот за влада јасно стои дека дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на Министерството за внатрешни работи“, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов каде се соочи со техничкиот ...

Андонов: Кадровските промени се спорни по законот за Влада

Lider - 06.10.2016

Дел од темите во „Аргументи“ на ТВ Нова беа и кадровските промени што се случија во МВР, откако на сила стапи Договорот од Пржино. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов на оваа тема истакна дека 15-те промени се во ...

Андонов до Спасовски: Вие не ја спроведувате законската процедура

Пулс24 - 06.10.2016

Не ја спроведувате законската процедура и ја прекршивте со потпишувањето на систематизацијата, како и решенијата на началниците на одделите што ги сменивте, истакна дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во телевизискиот ...

Андонов во „Аргументи“: Дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на министерството

Пулс24 - 06.10.2016

Во законот за Влада, јасно стои дека дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на Министерството за внатрешни работи, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов каде се соочи со техничкиот ...

Спасовски: Заменикот може да учествува, но не и да раководи со министерството

Lider - 06.10.2016

„Вие како дополнителен заменик министер можете да учевствувате во работата на Министерството за внатрешни работи, но не и да раководите со истото“, истакна техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски во „Аргументи“ на ТВ Нова, очи в очи ...

Андонов: Кадровските промени се спорни по законот за Влада

Пулс24 - 06.10.2016

Дел од темите во „Аргументи“ на ТВ Нова беа и кадровските промени што се случија во МВР, откако на сила стапи Договорот од Пржино. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов на оваа тема истакна дека 15-те промени се во ...

Спасовски: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Либертас - 06.10.2016

Безбедносната состојба во општина Куманово е стабилна, мирна и граѓаните треба да бидат спокојни зашто Секторот за внатрешни работи Куманово е во кондиција и има добра соработка за да се држи состојбата под контрола, оцени министерот за внатрешни ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни Андонов во посета на СВР Струмица

Сител - 05.10.2016

Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни Андонов во посета на СВР Струмица

Телеграф - 05.10.2016

Сакам на професионален начин да им дадам поддршка на вработените, на сите припадници на МВР и да им дадам моја помош за решавање на некои проблеми кои се појавуваат во работата, истакна дополнителниот заменик-министер Екипите на СВР Струмица ...

Андонов во посета на СВР Струмица

Курир - 05.10.2016

Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Андонов: Треба да се почитуваат законите за влада и за МВР

Канал5 - 05.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов изјави дека треба да се почитуваат законите и тоа за влада и за вантрешни работи, за да се реши проблемот околу забраната за неговите јавни настпаи од страна на министерот ...

Андонов: Со Спасовски имаме несогласување за поставувањето нови началници во СВР

Сител - 05.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андоновски при денешната посета на СВР-Штип изјави дека постојат несогласувања помеѓу него и техничкиот ресорен министер Спасовски, по однос на поставувањето на нови началници на Секторите за внатрешни ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни Андонов во посета на СВР Струмица

Press24 - 05.10.2016

Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Андонов во посета на СВР-Штип

Вечер - 05.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов денеска беше во посета на СВР-Штип, каде што од страна на раководителите на секторите беше информиран за состојбата во секторите и за проценката за безбедноста состојба во овој ...

СИТЕЛ: Андонов: Со Спасовски имаме несогласување за поставувањето нови началници во СВР

Press24 - 05.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов при денешната посета на СВР-Штип изјави дека постојат несогласувања помеѓу него и техничкиот ресорен министер Спасовски, по однос на поставувањето на нови началници на Секторите за внатрешни ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни Андонов во посета на СВР Струмица

Република - 05.10.2016

­ Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик­министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Андонов во посета на СВР-Штип

Press24 - 05.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов денеска беше во посета на СВР-Штип, каде што од страна на раководителите на секторите беше информиран за состојбата во секторите и за проценката за безбедноста состојба во овој ...

Началникот на СВР Штип не го пречека, но разговараше со заменик-министерот Андонов

Мета - 05.10.2016

Новиот началник на Секторот за внатрешни работи Штип, Љупчо Трајковски, не излезе пред влезот да го пречека дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Оливер Андонов, кој денеска беше во посета на СВР Штип.

Спасовски со удбшки методи го води МВР

Нетпрес - 05.10.2016

Дописот што вчера техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски му го достави на дополнителниот министер Оливер Андонов со кој практично му забранува да држи прес-конференции и јавно да настапува со цел неселективно информирање на ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни Андонов во посета на СВР Струмица

Lider - 05.10.2016

Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Оливер Андонов оствари посета на СВР Струмица

Пулс24 - 05.10.2016

Екипите на СВР Струмица последните десетина дена заплениле осум килограми дрога, а имало и заплена на оружје, информира дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов при неговата посета на Секторот за внатрешни работи во ...

Андонов: Со Спасовски имаме несогласувања околу поставувањето на нови началници во СВР

Пулс24 - 05.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов при денешната посета на СВР-Штип изјави дека постојат несогласувања помеѓу него и техничкиот ресорен министер Спасовски, по однос на поставувањето на нови началници на Секторите за внатрешни ...

Оливер Андонов со предлог до Оливер Спасовски

Канал 77 - 05.10.2016

Новиот началник на СВР Штип, Љупчо Трајковски, не излезе пред зградата да го дочека заменикот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов, како што бил редот до сега. Андонов го чекаа раководителите и беше примен на влезот со почести.

Раскол и хаос во МВР: Оливер против Оливер

Нова ТВ - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска одржал прес конференција само за одредени медиуми на која информирал дека министерот Оливер Спасовски му забранува секаков јавен настап и обраќање без претходна согласност ...

МВР до Андонов: Не може да дозволиме двојна команда, законот мора да се почитува

+инфо - 04.10.2016

Според законската регулатива дополнителниот заменик министер Оливер Андонов има ингеренции само за прашања во врска со изборите. Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот ...

МВР: Дополнителниот заменик министер Андонов има ингеренции само за прашања во врска со изборите

А1 On - 04.10.2016

Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи.

ОЛИВЕР ПРОТИВ ОЛИВЕР ВО МВР: Техничкиот министер го цензурира дополнителниот заменик министер (ВИДЕО)

Телеграф - 04.10.2016

Ова е настан без преседан во работењето на МВР, обид да се изурпира моето законско право за јавно информирање на граѓаните за сите сегменти од мојата работа, која пред сè е јавна, се пожали дополнителниот заменик министер Оливер Андонов Спасовски се ...

МВР:Дополнителниот заменик министер Андонов има ингеренции само за прашања во врска со изборите

Канал5 - 04.10.2016

Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи.

Андонов: Намерата на Спасовски е небулозна

Канал5 - 04.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов доби забрана од министерот Спасовски за јавни настапи. Како што тврди Андонов, тој им се заканувал и на вработените во неговиот кабинет со дисциплински мерки доколку му даваат логистичка поддршка.

Спасовски му забранил на Андонов да дава изјави

Сител - 04.10.2016

Со писмен документ минисетрот за внатрешни работи Оливгер Спасогвски го информирал дполнителниот заменик министер Андонов дека му забранува јавен настап без претходно добиена согласност од него.

Андонов: Спасовски се обидува да воведе цензура, излегува на виделина неговото самоволие и незаконско работење

Курир - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави скандал во кој на виделина излегува врвот на незаконско работење и самоволие на привремениот министер за внатреши работи Оливер Спасовски.

Андонов: За Спасовски важат законите, онака како што си ги толкува самиот

Курир - 04.10.2016

Спасовски смета дека треба да важат законите онака како што тој лично ги толкува, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов по повод забраната да врши било каква јавна активност- акт кој, како што рече, му бил ...

Андонов се пожали – Спасовски не му дозволувал да зборува во јавност

Локално - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави се пожали на министер за внатреши работи Оливер Спасовски. -Овој документ е доставен од Спасовски лично до мене и во кој Спасовски ме известува ...

МВР: Дополнителниот заменик министер Андонов има ингеренции само за прашања во врска со изборите

Локално - 04.10.2016

Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи.

МВР до Андонов: Не може да биде дозволена двојна команда, мора да се почитува законот

Бриф - 04.10.2016

Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи“, реагираат од Министерството за ...

МВР до Андонов: Не може да биде дозволена двојна команда, мора да се почитува законот

Репортер - 04.10.2016

Миистерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи“, реагираат од Министерството за ...

Андонов се пожали – Спасовски не му дозволувал да зборува во јавност

Репортер - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави се пожали на министер за внатреши работи Оливер Спасовски. -Овој документ е доставен од Спасовски лично до мене и во кој Спасовски ме известува ...

Андонов се жали на цензура, Спасовски не дозволува двојна команда

Фактор - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов на денешната прес-конференција го обвини актуелниот министер, Оливер Спасовски дека му забранува јавен настап без претходно добиена согласност од него.

Оливер Спасовски му забранил на заменикот министер Андонов да дава изјави без тој да му дозволи

МК News - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави скандал во кој на виделина излегува врвот на незаконско работење и самоволие на привремениот министер за внатреши работи Оливер Спасовски.

Спасовски му забранил на Андонов јавни настапи?!

Нетпрес - 04.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов добил забрана за јавни настапи од техничкиот министер, Оливер Спасовски. Како што тврди Андонов, тој им се заканувал и на вработените во неговиот кабинет со дисциплински мерки доколку му даваат ...

Андонов: Спасовски се обидува да воведе цензура, излегува на виделина неговото самоволие и незаконско работење

Вечер - 04.10.2016

Андонов вели дека Спасовски го достигнал дното на професионално и политички коректко однесување. Во продолжение интегрално Ви ја пренесуваме прес конференцијата на Андонов. -Овој документ е доставен од Спасовски лично до мене и во кој Спасовски ме ...

Андонов: За Спасовски законите важат онака како што самиот си ги толкува

Нетпрес - 04.10.2016

Оливер Спасовски смета дека треба да важат законите онака како што тој лично ги толкува, изјави за телевизија Нова дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов по повод забраната да врши било каква јавна активност- акт кој, ...

Спасовски во обид да го замолкне Андонов и да ги сокрие незаконските унапредувања

Република - 04.10.2016

Врв на самоволието незаконското работење на Спасовски, вака Андонов ја оценува најновата наредба во МВР со која генералниот секретар на СДСМ пипсмену му наредува и забранува на дополнителниот министер јавен настап без негова дозвола.

Андонов: За Спасовски важат законите, онака како што си ги толкува самиот

Lider - 04.10.2016

Спасовски смета дека треба да важат законите онака како што тој лично ги толкува, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов по повод забраната да врши било каква јавна активност – акт кој, како што рече, му бил ...

Андонов: Излегуваат на виделина самоволието и обидите на Спасовски да воведе цензура

Пулс24 - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави скандал во кој на виделина излегува врвот на незаконско работење и самоволие на привремениот министер за внатреши работи Оливер Спасовски.

Андонов: За Спасовски важат законите така како што самиот си ги толкува

Пулс24 - 04.10.2016

Спасовски смета дека треба да важат законите онака како што тој лично ги толкува, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов по повод забраната да врши било каква јавна активност- акт кој, како што рече, му бил ...

МВР до Андонов: Не може да биде дозволена двојна команда, мора да се почитува законот

Либертас - 04.10.2016

„Министерството за внатрешни работи е државен орган кој има правила на функционирање кои важат со години и дополнителниот заменик министер г-дин Андонов требало да се информира барем за овие елементарни работи“, реагираат од Министерството за ...

Андонов се пожали – Спасовски не му дозволувал да зборува во јавност

Либертас - 04.10.2016

Дополнителениот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов на денешната прес конференција објави се пожали на министер за внатреши работи Оливер Спасовски. -Овој документ е доставен од Спасовски лично до мене и во кој Спасовски ме известува ...

Спасовски во посета на скопската полиција ВИДЕО

+инфо - 03.10.2016

Еден од најголемите проблеми во овој сектор е недостатокот од потребен кадар. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Скопје за одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се соочува овој сектор.

Спасовски во посета на СВР Скопје

Сител - 03.10.2016

Состојбата во градот Скопје е стабилна, безбедноста е добра, сите капацитети на Секторот за внатрешни работи се ставени на располагање да се сочува мирот, безбедноста, јавниот ред и мир во градот.

Спасовски во посета на Секторот за внатрешни работи - Скопје...

Н.Македонија - 03.10.2016

Спасовски во посета на Секторот за внатрешни работи - Скопје Состојбата во градот Скопје е стабилна, безбедноста е добра, сите капацитети на Секторот за внатрешни работи се ставени на располагање да се сочува мирот, безбедноста, јавниот ред и мир во ...

Средба на дополнителниот заменик министер Андонов со амбасадорот Безак

Канал5 - 03.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска оствари работна средба со амбасадорот на Словачка Република во Република Македонија, Мартин Безак. На средбата, соопшти денеска МВР, двајцата соговорници го изразиле ...

Средба на дополнителниот заменик министер Андонов со амбасадорот Безак

Курир - 03.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Словачка Република во Република Македонија, Мартин Безак. На средбата, соопшти денеска МВР, двајцата соговорници го изразиле ...

Оливер Спасовски: Безбедноста на Македонија е во најдобар ред

Сител - 03.10.2016

Додека проблемот на жариштето не биде решен, нема да има крај на бегалската криза. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека Македонија мора да им пружи хуман третман, но и да внимава на безбедноста на своите грагани.

СВР Скопје се соочува со недостаток на кадар

Фактор - 03.10.2016

СВР Скопје се соочува со недостатокот од потребен кадар и тоа во моментов е најголемиот проблем во оваа институција. Ова е заклучкот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој денеска го посети СВР Скопје за одблиску да се запознае со ...

Спасовски во посета на СВР Скопје

Lider - 03.10.2016

Состојбата во градот Скопје е стабилна, безбедноста е добра, сите капацитети на Секторот за внатрешни работи се ставени на располагање да се сочува мирот, безбедноста, јавниот ред и мир во градот.