TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виолета Дума нов адут на СДСМ во ДИК

Утрински - 08.10.2011

Поранешната апелациона судијка доаѓа на местото на Тања Алтанџиева, а Борис Кондарко пак се предлага за претседател Поранешната скопска апелациона судијка Виолета Дума е единственото ново лице на ...

СДСМ: Кондарко за претседател, Дума за член на ДИК

Н.Македонија - 07.10.2011

Социјалдемократите повторно го предлагаат Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија, а за нејзин член поранешната судијка Виолета Дума, стои во дописот што партијата го испрати ...

Само Виолета Дума нов член на ДИК, другите партии со старите кадри

Канал5 - 07.10.2011

Државната изборна комисија ќе се поднови само со Виолета Дума, дознава Канал 5. Дума доаѓа како предлог на СДСМ, на местото на Тања Алтанџиева. Останатите шестмина остануваат на своите места.

СДСМ го предложи Кондарко за претседател на ДИК

Телма - 06.10.2011

СДСМ попладнево го извести со допис Собранието на Република Македонија дека повторно го предлага Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија, а за нејзин член ја предлага поранешната ...

СДСМ ги предлага Кондарко за претседател и поранешната судијка Дума за член на ДИК

Дневник - 06.10.2011

СДСМ попладнево го извести со допис Собранието на Република Македонија дека повторно го предлага Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија, а за нејзин член ја предлага поранешната ...

Дума место Алтанџиева во ДИК

Алфа - 06.10.2011

Поранешната судика Виолета Дума е нов член на Државната изборна комисија. Доаѓа на местото на Тања Алтанџиева, која во два мандати ги застапуваше интересите на СДСМ во органот надлежен за ...

СДСМ предлага: Борис Кондарко за претседател на ДИК

+инфо - 06.10.2011

Попладнево СДСМ го извести Собранието дека повторно го предлага Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија.

СДСМ: Кондарко за претседател на ДИК, Дума за член

Курир - 06.10.2011

Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија, а за нејзин член поранешната судијка Виолета Дума. Ова се предлозите на СДСМ кои се доставени до Собранието на Република Македонија.

СДСМ го предложи Кондарко за Претседател на ДИК

Sky - 06.10.2011

Попладнево со допис, СДСМ го извести Собранието на Република Македонија дека повторно го предлага Борис Кондарко за претседател на Државната изборна комисија, а за нејзин член ја предлага судијка ...

Утрврдена листа кандидати за членови на ДИК

Телма - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

Утврдена листата на кандидати за членови на ДИК

Дневник - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

И ВМРО-ДПМНЕ ќе менува во ДИК!?

Алфа - 05.10.2011

Социјалдемократите се уште ја немаат расчистено дилемата, Дума, Алтанџиева или Кондарко ќе ги претставува нивните интереси во Државната изборна комисија.

Утврдена листата на кандидати за претседател и членови на ДИК

Сител - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

Утврдена листата на кандидати за претседател и членови на ДИК

МРТ - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

Дума подготвена да го заземе местото на Алтанџиева?

Вечер - 05.10.2011

Собраниската комисија за избори и именувања вчера ја утврди листата со кандидатите за претседател, потпретседател и членови на Државната изборна комисија.

ДИК ги утврди листите со кандидати за претседател и членови

Точка - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

ДИК ги утврди листите со кандидати за претседател и членови

Курир - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

ДИК ги утврди листите со кандидати за претседател и членови

Нетпрес - 05.10.2011

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на ...

Дознајте ги пријавените кандидати во ДИК

Sky - 05.10.2011

Комисијата за прашања за изборите и именувањата на денешната расправа ја утврди листата на пријавени кандидати по одлуката за огласување на избор на претседател, потпретседател и членови на Државната ...

СДСМ се „дума“ за Алтанџиева

Алфа - 04.10.2011

Виолета Дума е единственото ново име меѓу кандидатите за член на Државната изборна комисија. Освен Дума, кандидатура за новиот состав на органот задолжен за спроведување на изборите поднесле сите ...

Единаесет кандидати ќе се борат за седум столчиња во ДИК

+инфо - 04.10.2011

Единаесет кандидатури за членови на Државната изборна комисија (ДИК) до денеска на пладне пристигнале до Комисијата за избори и именувања, која утре на седница ќе утврдува кој од предложените ...

Дума - член на ДИК?

Сител - 03.10.2011

Борис Кондарко, Тања Алтанџиева и Виолета Дума се на списокот на кандидати од СДСМ за членови во Државната изборна комисија. Речиси извесно е дека Кондарко ќе остане во претседателската фотеља.

Алтанџиева и Дума го чекаат судот на Бранко

Вечер - 03.10.2011

Имињата на Борис Кондарко, Тања Алтанџиева и Виолета Дума се на списокот на кандидати за претседател и членови на ДИК. Речиси е извесно дека Кондарко и натаму ќе биде на чело на Комисијата, а две ...