TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубомир Цуцуловски: СДСМ практично не постои, а ВМРО-ДПМНЕ функционира како партија во илегала

МКД - 13.11.2016

Предлог. Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, коментира на својот фејсбук профил ...

Цуцуловски: откако ја распарчи СДСМ, Заев да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 13.11.2016

Откако ја распарчи СДСМ, Заев да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ за да види што е цврста моќна парија, предлага во својот коментар професорот Љубомир Цуцуловски. Откако ја распарчи СДСМ, Заев да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ЦУЦУЛОВСКИ: Заев го дезориентира членството на СДСМ

Телеграф - 13.11.2016

СДСМ, како политичка партија, практично веќе не постои, освен што постојат неговите членови и симпатизери, смета професорот Цуцуловски Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му ...

Цуцуловски: СДСМ практично веќе не постои, Заев го подели членството до крајни граници

Курир - 13.11.2016

Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, предлага на својот ФБ профил професорот Љубомир ...

Цуцуловски: Заев да добие место почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 13.11.2016

Заев да биде избран за почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, предлага универзитетскиот професор Љубомир Цуцуловски. Тој вели дека опозицискиот лидер успеал целосно да ја дезориентира СДСМ и да го подели членството до крајни граници.

Цуцуловски: Откако ја распарчи СДСМ, Заев да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ за да види што е цврста моќна ...

Република - 13.11.2016

Предлог. Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, коментира на својот фејсбук профил ...

"Заев треба да биде почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ"

Вечер - 13.11.2016

Денеска на социјалната мрежа фејзбук се огласи и Љубомир Цуцуловски, кој јавно даде предлог Заев да биде пртеседател на политичката парија ВМРО-ДПМНЕ. Неговиот став го образложи јавно на неговиот фејзбук ...

Цуцуловски: СДСМ практично веќе не постои, Заев го подели членството до крајни граници

Lider - 13.11.2016

Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, предлага на својот ФБ профил професорот Љубомир ...

Цуцуловски: Заев го подели членството на СДСМ до крајни граници

Пулс24 - 13.11.2016

Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владеачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, предлага на својот ФБ профил професорот Љубомир ...

Цуцуловски: СДСМ практично веќе не постои, Заев го подели членството до крајни граници

Телевизија Нова - 13.11.2016

Господинот Заев веднаш, без одлагање, да биде избран за почесен претседател на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи му успеа СДСМ целосно да го дезориентира, а членството да го подели до крајни граници, предлага на својот ФБ профил професорот Љубомир ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Фокус - 12.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , придружван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев , е во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата е средби на Заев со граѓаните од дијаспората од Македонија, во Швајцарија.

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

+инфо - 12.11.2016

За стартот на посетата на претседателот Заев на Швајцарија и договорените средби, веќе известија медиуми во Швајцарија. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

А1 On - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата на претседателот Заев на Швајцарија е средби со граѓаните од ...

Лидерот на СДСМ во Швајцарија на средби со дијаспората

Вест - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, викендов е во посета на Швајцарија. Целта на посетата на Заев на Швајцарија е средби со граѓаните од дијаспората од Македонија, во ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Канал5 - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, престојува во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата, соопштија од партијата, се средби со граѓаните од ...

ЗАЕВ ВО ШВАЈЦАРИЈА: Лидерот на СДСМ на средби со граѓаните од дијаспората

Телеграф - 12.11.2016

Заев вечерва има средба со градоначалникот на Ешалон, по што ќе се сретне и со високи претставници и пратеници од Социјалистичката партија на Швајцарија Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Репортер - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата на претседателот Заев на Швајцарија е средби со граѓаните од ...

Заев во посета на Швајцарија на средби со дијаспората

Бриф - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. За време на посетата на Швајцарија, Заев ќе има средби со граѓаните од дијаспората од ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Макфакс - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата на претседателот Заев на Швајцарија е средби со граѓаните од ...

Заев во посета на Швајцарија, на средби со дијаспората

Мета - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. За време на посетата на Швајцарија, Заев ќе има средби со граѓаните од дијаспората од ...

Заев на средби со дијаспората во Швајцарија

Либертас - 12.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придруван од членовите на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и Тања Ковачев, е во дводневна работна посета на Швајцарија. Целта на посетата на Заев на Швајцарија е средби со граѓаните од дијаспората од ...

Каракамишева: Опасна политичка игра е редефинирање на Уставот кој задира во етничките права на заедниците

Алфа - 11.11.2016

Граѓаните се згрозени од најавите на опозицискиот лицер Зоран Заев, дека било „грдо лицето на Македонецот“, и дека не било важно ако изгубел македонски гласови. Тие со низа обвинувања на неговата, како што велат, дрскост.

Најавaта на Заев за редефинирање на Уставот – срамно и опасно антимакедонско делување

Нетпрес - 11.11.2016

Најавата на опозицискиот лидер Зоран Заев дека планира уставно редефинирање на државата, за политичките аналитичари е неразумна и опасна политичка реторика. Заев во дебатна емисија потврди дека планира отворање на Уставот со цел редефинирање на ...

Во сопствена немоќ и раскол, Заев и Спасовски го активираат криминалното подземје на СДСМ

Република - 11.11.2016

Зоран Заев ги „пушти“ своите пријатели од криминалното подземје за дисциплинирање на сопственото членство. Тоа го прави секогаш кога се јавува незадоволно од неговите одлуки, а сега ги користи за закани против фунцкионерите и членовите на партијата ...

Каракамишева: Промената на уставот е опасна политичка на Заев

Телевизија Нова - 11.11.2016

Двојазичноста воопшто не е категорија предвидена во Уставот, појасни професорката Татијана Каракамишева говорејќи за иницијативата на лидерот на СДСМ Зоран Заев да се воведе двојазичност на територијата на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија на свиткани кичми, Заев ќе го менува Уставот

МКД - 10.11.2016

„Најновите изјави на Заев дека ќе менува Устав за да ја направи Македонија двојазична се само континуитет во антимакедонското делување на СДСМ. Тоа е истата партија за која нејзиниот лидер, аболицираниот криминалец со свиткана кичма Заев, јавно ...

Дебата со лидерот на опозицијата – Заев: се залагам за одговорна држава кон сите граѓани

ТВ21 - 10.11.2016

Вклучувањето лица од различни етнички заедници во високото раководство на СДСМ, како и на кандидатските листи за изборите, според лидерот Зоран Заев е одраз на граѓанскиот концепт за кој партијата се залага во речиси сите сфери на одлучување, ...

Зоран Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност

Алфа - 10.11.2016

Промена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност, најави опозицискиот лидер Зоран Заев при гостување во телевизиска емисија. Промена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на ...

Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност

Сител - 10.11.2016

При гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, опозицискиот лидер Зоран Заев најави примена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот“, тогаш не ...

За Заев „грди се сите Македонци кои не сакаат двојазичност во Струмица и Прилеп“

Сител - 10.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа во интервју на ТВ 21 уште еднаш ја искористи приликата јасно и недвосмислено да ги каже своите планови и намери околу двојазичноста во Македонија – Заев сака да ја воведе.

Заев ги презентира економските мерки на СДСМ

Канал5 - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги промовираше економските мерки на ...

Заев со најава за промена на Уставот за да ги привлече албанските гласови

Канал5 - 10.11.2016

Промена на уставот со цел да им ги исполни барањата на албанските гласачи. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев уште еднаш излезе со потврда дека ќе им излезе во пресрет на Албанците, а како за почеток, воведување на двојазичност на целата ...

Експерти: Опасни најави на Заев за редефинирање на Уставот

Сител - 10.11.2016

Лидерот на опозицијата Зоран Заев, синоќа во дебтната емисија на телевизија 21 потврди дека планира отворање на Уставот со цел редефинирање на уставниот концепт на државата и тоа за прашања кои задираат во етничките права на заедниците.

Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност (ВИДЕО)

Курир - 10.11.2016

При гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, опозицискиот лидер Зоран Заев најави примена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот“, тогаш не ...

СКАНДАЛ: За Заев „грди се сите Македонци кои не сакаат двојазичност во Струмица и Прилеп“ (ВИДЕО)

Курир - 10.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа во интервју на ТВ 21 уште еднаш ја искористи приликата јасно и недвосмислено да ги каже своите планови и намери околу двојазичноста во Македонија – Заев сака да ја воведе.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш бил партија на свиткани кичми

Курир - 10.11.2016

СДСМ секогаш бил трагедија за Македонија. Менуваше име, знаме, територијално ја прераспредели државата и го блокираше референдумот на граѓаните против ваквата распределба. СДСМ никогаш не бил ниту државотворна партија ниту партија на патриоти.

Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност (Видео)

Република - 10.11.2016

При гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, опозицискиот лидер Зоран Заев најави промена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот“, тогаш не ...

Заев ке го менува Уставот за да ги купи Албанците со приказната за двојазична Македонија

Вечер - 10.11.2016

Од најголемата опозициска партија продолжуваат со истата реторика, Двојазична Македонија стана белег на изборната кампања за овие предвремени избори. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот", тогаш не било важно што ќе изгубел македонски ...

Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност (ВИДЕО)

Маркукуле - 10.11.2016

При гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, опозицискиот лидер Зоран Заев најави прoмена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот“, тогаш не ...

МУ ОТИДЕ ЛИ УМОТ: За Заев „грди се сите Македонци кои не сакаат двојазичност во Струмица и Прилеп“ (ВИДЕО)

Маркукуле - 10.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа во интервју на ТВ 21 уште еднаш ја искористи приликата јасно и недвосмислено да ги каже своите планови и намери околу двојазичноста во Македонија – Заев сака да ја воведе.

Видео: Зоран Заев најави промена на Уставот за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност

Пулс24 - 10.11.2016

При гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, опозицискиот лидер Зоран Заев најави примена на Уставот на Република Македонија за да ги исполни барањата на Албанците за двојазичност. Заев вели дека ако било „грдо лицето на Македонецот“, тогаш не ...

Се надмина себеси: За Заев грди се сите Македонци кои не сакаат двојазичност во Струмица и Прилеп

Пулс24 - 10.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа во интервју на ТВ 21 уште еднаш ја искористи приликата јасно и недвосмислено да ги каже своите планови и намери околу двојазичноста во Македонија – Заев сака да ја воведе.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш бил трагедија за Македонија

Пулс24 - 10.11.2016

СДСМ секогаш бил трагедија за Македонија. Менуваше име, знаме, територијално ја прераспредели државата и го блокираше референдумот на граѓаните против ваквата распределба. СДСМ никогаш не бил ниту државотворна партија ниту партија на патриоти.

Заев ќе го менува Уставот за да воведе двојазичност

Телевизија Нова - 10.11.2016

Сега му е мајката да го воведеме албанскиот јазик како втор службен јазик на целата територија на Македонија. Претседателот на СДСМ Зоран Заев уште еден ја потврди својата намера за проширување на рамковниот договор, во однос на употребата на ...

Само да се нападне Заев

СПФМ - 09.11.2016

[Рецензија: Заев убеден во поразот, си обезбедува пратеничко место и имунитет!] Текстот што е предмет на рецензија е коментаторски и најмалку може да се најде во рубриката „вести“. Во насловот се констатира дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев е „убеден ...

Заев: И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт

Сител - 08.11.2016

Ќе има нови кредити и ако СДСМ дојде на власт, вели лидереот на најголемата опозициска партија. Иако партијата е најголем критичар на власта во однос на долгот на земјата, сепак Заев вели дека задолжување мора да има.

Заев повторно истури пепел врз Заев

Курир - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. -Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Од виткање кичма до јадење живи луѓе- карактерот на Заев ист како рејтингот, еднаков на статистичка грешка

Курир - 08.11.2016

Каков карактер на политичар има опозицискиот лидер Зоран Заев? Ова е прашањето кое подолг период се поставува и коментира во јавноста, но деновиве повторно се наметнува откако пратеничките листи кои ги претстави СДСМ наидоа на револт и незадоволство ...

Нов бисер на опозиционерот од Струмица: Заев се самопрогласи за премиер

Курир - 08.11.2016

Опозиционерот Зоран Заев вечерва при гостувањето во емисијата „24 Анализа“ на 24 Вести се самопрогласи за премиер. На Заев му беше поставено прашањето дали останува да ја извршува должноста градоначалник на Струмица или пак ќе има рокади, на што ...

Заев потврди дека е за поголема еднаквост на Албанците, зашто се уште немале доволно права

Курир - 08.11.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев при вечерашното гостување во „24 Анализа“ запрашан за ставот за двојазичноста потврди дека е за поголема еднаквост на Албанците во Македонија. Според Заев, Албанците во Македонија се уште немале доволно права и ...

(ВИДЕО) Интервју со Зоран Заев, лидер на СДМ, во „24Анализа„

Локално - 08.11.2016

Ви го пренесуваме вчерашното издание на „24 Анализа“ на 24 Вести каде гостуваше лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тема беа кандидатските листи за пратеници и претстојните ...

Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, како народот да му верува?

Република - 08.11.2016

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. -Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа ...

Заев најавува: И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт

Република - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. „Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Партиски пајташи без рејтинг: Карактерната нестабилност на Заев и Шекеринска се одразува и на нивната политичка ...

Република - 08.11.2016

Во годините откако е на политичката сцена Заев сѐ уште не уверил никого дека е стабилен политичар, стабилна личност со изградени човечки, морални, професинални, а уште помалку политички вредности.

Заев најавува: И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт

Вечер - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. -Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Карактерот на Заев ист како рејтингот, еднаков на статистичка грешка

Вечер - 08.11.2016

На мал притисок незадоволни лица од партијата, како и медиумски послушници кои отворено ја поддржуваат, а дел од нив и директно јa креираат политиката на СДСМ, Заев попушти за кандидатурата на Лилјана Поповска на добитно место во втората ИЕ Каков ...

(ВИДЕО) Интервју со Зоран Заев во „24 Анализа“

Репортер - 08.11.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на „24 Анализа“ на 24 Вести каде гостуваше лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тема беа кандидатските листи за пратеници и претстојните избори. ...

Заев потврди дека е за поголема еднаквост на Албанците, зашто се уште немале доволно права

Press24 - 08.11.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев при вечерашното гостување во „24 Анализа“ запрашан за ставот за двојазичноста потврди дека е за поголема еднаквост на Албанците во Македонија. Според Заев, Албанците во Македонија се уште немале доволно права и ...

Заев вечерва гостин во 24 Анализа на 24 Вести

Бриф - 08.11.2016

Вечерва на телевизија 24 Вести интервју со лидерот на СДСМ Зоран Заев. 24 Анализа е во 21 часот, заедно со Мишко ...

ЦЕЛОТО ВНИМАНИЕ ВЕЧЕРВА ВО 24 ВЕСТИ – Зоран Заев гостин во 24 Анализа

Репортер - 08.11.2016

Вечерва лидерот на СДСМ ќе биде гостин во 24 Анализа на 24 вести во 21 часот! Не знаеме дали интервјуто ќе го води Мишко Иванов или Душица Мрѓа. Теми ќе бидат листите на опозицијата, изборите, СЈО, договорот од Пржино… loading..

Заев вечерва гостин во 24 Анализа на 24 Вести

Фактор - 08.11.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев вечерва ќе биде гостин во мисијата „24 Анализа“ на 24 Вести. Ова е прво негово гостување на ТВ екраните откако опозицијата ги објави листите со кои пратеници ќе се трка на изборите во декември.

СДСМ не ја издржа окупацијата: Профитери, квислинзи, Сорос и платенички револуционери ја киднапираа партијата

Република - 08.11.2016

Во Со­ци­јал­де­мо­крат­ски­от со­јуз на Ма­ке­до­ни­ја на го­ле­ма вра­та вле­гоа ра­ди­кал­ни ко­му­ни­стич­ки еле­мен­ти, и тоа не е во­оп­што на­ив­но, при­пад­ни­ци­те на „Ле­ви­ца“, чи­и­што чле­но­ви вле­гоа во СДСМ, го сквер­на­веа ...

Заев снема идеи, па најави долгови: „И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт“

Пулс24 - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. -Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Заев најавува: И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт

Lider - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. – Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Каков карактер на политичар има лидерот на опозицијата според работите што ги изјавува?

Пулс24 - 08.11.2016

Каков карактер на политичар има опозицискиот лидер Зоран Заев? Ова е прашањето кое подолг период се поставува и коментира во јавноста, но деновиве повторно се наметнува откако пратеничките листи кои ги претстави СДСМ наидоа на револт и незадоволство ...

Заев најавува: И ние ќе земаме кредити ако дојдеме на власт

Телевизија Нова - 08.11.2016

Македонија ќе зема нови кредити ако СДСМ дојде на власт. Ова денеска за медиумите го изјави лидерот на најголемата опозициска партија Зоран Заев. „Не дека во Македонија ќе нема нови кредити. Ќе мора да има.

Заев: Доколку СДСМ дојде на власт Македонија ќе продолжи да зема кредити

Телевизија Нова - 08.11.2016

Доколку СДСМ дојде на власт земјава ќе продолжи да зема кредити, соопшти опозицискиот лидер Зоран Заев. На тој начин дел од парите ќе се инвестират во капитални проекти а дел ќе завршат во државната каса, изјави Заев.

Заев на 24 Анализа во 21 часот

Либертас - 08.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во 21 часот ќе биде гостин во емисијата „24 Анализа“ на 24 Вести. Ова е негово прво интервју по објавувањето на кандидатските листи на СДСМ и здружената ...

ВИДЕО: Интервју со Зоран Заев во „24 Анализа“

Либертас - 08.11.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на „24 Анализа“ на 24 Вести каде гостуваше лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тема беа кандидатските листи за пратеници и претстојните ...

Тодоров за нивните и за листите на СДСМ

Тера - 07.11.2016

-Листите на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат доставени на време, а ќе ги коментираме откако ќе ги објавиме. Во однос на листата на СДСМ, сигурно се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година, кога него го немаше затоа што ќе бил премиер. Сега е на листата.

Заев убеден во поразот, си обезбедува пратеничко место и имунитет!

Курир - 07.11.2016

Зоран по кој знае кој пат повторно го демантираше Заев. Претседателот на СДСМ ЗоранЗаев, убеден во силниот пораз кој го очекува на престојните предвремени парламентари избори закажани за 11-ти декември, одлучи да го напушти таканаречениот „Нов ...

ВИДЕО: Ново продолжение од сапуницата Заев против Заев

Курир - 07.11.2016

Лицемерието и двојните стандарди кои ги покажува Зоран Заев немаат крај. Лидерот на СДСМ не отстапува од личното правило едно да говори пред камери, а друго да прави на дело. За Заев, проблем беше Гордана Јанкулоска да биде и министер и носител на ...

Тодоров: Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, како народот да му верува?

Курир - 07.11.2016

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. -Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа ...

Сомнително

Курир - 07.11.2016

Штета што не сме од англиското говорно подрачје. Шемите околу нашиве избори би ги ставиле во сенка и американските. Да зборевме англиски и светот ќе можеше да ужива во ријалити шоу на полициско-подземната политика за олигархот Зоран Заев.

ВИДЕО: Ново продолжение од сапуницата Заев против Заев

Нетпрес - 07.11.2016

За Заев, проблем беше Гордана Јанкулоска да биде и министер и носител на листа, но ова за него не претставува проблем кога треба да се најде позиција после изборите за Оливер Спасовски. -Истовремено за време на избори мора да биде разграничено што е ...

Толку од „новиот концепт“: Убеден во поразот, Заев си обезбедува пратеничко место и имунитет

Република - 07.11.2016

Заев убеден во поразот, си обезбедува пратеничко место и имунитет! Зоран по кој знае кој пат повторно го демантираше Заев. Претседателот на СДСМ Зоран Заев, убеден во силниот пораз кој го очекува на престојните предвремени парламентари избори ...

Заев веќе не е убеден во победа па си обезбедува пратеничко место

Нетпрес - 07.11.2016

Зоран по кој знае кој пат повторно го демантираше Заев. Претседателот на СДСМ Зоран Заев, убеден во силниот пораз кој го очекува на престојните предвремени парламентари избори закажани за 11-ти декември, одлучи да го напушти таканаречениот „Нов ...

Што остана од СДСМ? Провинција загубена низ шарените скопски улици

Вечер - 07.11.2016

СДСМ ќе се ослободи од таа вртоглавица оној момент кога Заев ќе реши дека е доволно богат, и дека партијата повеќе не му треба, или додека не биде осуден и затворен за низата криминали за кои му се водат постапки. Дури тогаш СДСМ ќе види бел ден.

Заев убеден во поразот, си обезбедува пратеничко место и имунитет!

Вечер - 07.11.2016

Зоран по кој знае кој пат повторно го демантираше Заев. Претседателот на СДСМ ЗоранЗаев, убеден во силниот пораз кој го очекува на престојните предвремени парламентари избори закажани за 11-ти декември, одлучи да го напушти таканаречениот „Нов ...

Тодоров: Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, како народот да му верува?

Press24 - 07.11.2016

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. -Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа ...

Тодоров: Заев ги пушти низ вода сопствените луѓе, како народот да му верува?

Нетпрес - 07.11.2016

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. „Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа ...

Убеден дека ќе изгуби, Заев си обезбедува пратеничко место и имунитет!

Пулс24 - 07.11.2016

Зоран по кој знае кој пат повторно го демантираше Заев. Претседателот на СДСМ ЗоранЗаев, убеден во силниот пораз кој го очекува на престојните предвремени парламентари избори закажани за 11-ти декември, одлучи да го напушти таканаречениот „Нов ...

Лицемерието и двојните стандарди кои ги покажува Зоран Заев немаат крај

Пулс24 - 07.11.2016

За Заев, проблем беше Гордана Јанкулоска да биде и министер и носител на листа, но ова за него не претставува проблем кога треба да се најде позиција после изборите за Оливер Спасовски. -Истовремено за време на избори мора да биде разграничено што е ...

Тодоров: Како народот да му верува на Заев, кога тој ги пушта низ вода сопствените луѓе?

Пулс24 - 07.11.2016

Зоран Заев ги пушта низ вода сопствените луѓе, како може народот на државата да му верува дека ќе направи добро за сите граѓани, истакна Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. -Се сеќавате на изјавата на Заев во 2014 година дека не е на листите на СДСМ затоа ...

Сомнително

Пулс24 - 07.11.2016

Штета што не сме од англиското говорно подрачје. Шемите околу нашиве избори би ги ставиле во сенка и американските. Да зборевме англиски и светот ќе можеше да ужива во ријалити шоу на полициско-подземната политика за олигархот Зоран Заев.