TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какво време очекуваме в понеделник, 16 ноември?

МетеоПро - 15.11.2015

Понеделник ќе донесе мала облачност во текот на денот и речисисж сосема ведра вечер и ноќ. Слаб до умерен ветер од северозападен правец се очекува долж повардариети и источниот регион. Минималната температура низ котлините воглавно ќе има вредност ...

Сончевиот ноември продолжува

OhridNews - 15.11.2015

Сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец ќе преовладува денеска во Охрид. Максималната дневна температура ќе достигне до 15 степени Целзиусови. Сончево време ќе имаме и следната работна недела.

Благ пад на температурата

Макфакс - 15.11.2015

Во недела се очекува благ пад на температурите, кои деновиве и онака беа високи за ова време во годината. Тоа ќе услови слаба утринска магла по одделни котлини и по речните долини. Утринските температури ќе се движат во интервал од 0 до 9 степени ...

Пооблачно и посвежо во недела

МетеоПро - 14.11.2015

Облачноста која што се очекува во недела наутро ќе доприесе да имаме и нешто повисока утринска температура за разлика од минатите денови. Денот ќе биде претежно сончев во југозападниот крај, додека во останатите делови од земјава се очекува ...

Времето денес и какво време да очекуваме овој викенд?

Факултети - 08.09.2016

Денес е четврток, 8 септември 2016 година, 252-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 18:58 часот. Денот ќе трае 12 часа и 56 минути. Во Македонија во утринските часови имаме облачно и магловито време, понекаде со намалена ...

Сончево со мала до умерена облачност

Кајгана - 31.01.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -4 до 3 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од ...

И натаму претежно сончево

Локално - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Денеска повторно топло, а утре пад на температурата

МетеоПро - 14.11.2015

Утрово е нешто посвежо за разлика од претходните. Сепак, само во Берово беше забележана минимална температурата со вредност под 0°С. Слаба магла утринава беше забележана во Демир Капија, Тетово и поречкиот регион.

Сончево време со мала умерена облачност, магла во одделни котлини

Репортер - 29.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 15 степени.

Какво време да очекуваме овој викенд?

Факултети - 26.01.2017

Денес е четврток, 26 јануари 2017 година, 26-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:46, а ќе зајде во 16:45 часот. Денот ќе трае 9 часа и 59 минути. Ова утро во Македонија во поголем дел од Македонија имаме појава на магла која што понекаде ...

Од утре благ пад на температурите

Kumanovo News - 14.11.2015

Утре се очекува благ пад на температурите за 3 до 5 степени, велат од Управата за хидрометеоролошки работи од Скопје. Температурите утре во земјава ќе се движат од 14 до 19 степени. Умерен до засилен ветер вечерва ќе се почувствува долж ...

Времето во Македонија во наредните пет дена

Факултети - 06.04.2017

Денес е четврток, 6 април 2017 година, 96-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 16:17 часот. Денот ќе трае 9 часа и 22 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно облачно време а локално има и врнежи од дожд во ...

По утринските -2, попладне до 25 степени

Lider - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево, топло и ветровито време

Lider - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Сончево со температура до 25 степени

Lider - 12.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини со услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Благ пад на температурата, со слаба утринска магла

Кајгана - 15.11.2015

Во текот на денешниот ден се очекува благ пад на температурите, кои деновиве и онака беа високи за ова време во годината. Тоа ќе услови слаба утринска магла по одделни котлини и по речните долини.

Временска прогноза за 13 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 13.11.2015

Во текот на денот ќе биде сончево и топло. Слаб северозападен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 12 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 15 до 24 степени.

Сончево со температура до 24 степени

Lider - 14.11.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Дененска повторно топло време, утре пад на температурите

МКД - 14.11.2015

Утрово беше нешто посвежо за разлика од претходните. Сепак, само во Берово беше забележана минимална температурата со вредност под 0 степени целизусови. Слаба магла утринава беше забележана во Демир Капија, Тетово и поречкиот регион.

Сончево со мала до умерена облачност

Fox.mk - 27.01.2016

Утринските температури во пораст, а снежната покривка се намалува. УХМР информира дека утрово се измерени минус 4 степени во Берово, минус 2 во Струмица, Тетово, Битола, -1 Маврово, Лазарополе, 0 Пожар, Претор, Демир Капија, Штип, Крива Паланка, ...

Сончева недела

Република - 12.12.2015

Слаба магла / ниска облачност низ котлините се очекува наутро во недела. Сепак, претпадне се очекува разведрување, за остатокот од денот да помине во сончево време, прогнозира Метеопро. Утрото ќе биде релативно студено, а минималната темепратра во ...

Временска прогноза за 12 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 12.11.2015

Во текот на денот сончево и топло. Слаб североисточен и северозападен ветер. Утринските температури од 3 до 12 степени, а максималните дневни од 15 до 24 степени. Во Скопје во четврток ќе биде сончевои топло. Слаб северозападен ветер.

Временска прогноза за 11 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 11.11.2015

Во среда ќе имаме потопло утро, со утрински температури кои ќе се движат од 2 до 11 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува доумерен североисточен и северозападен ветер, кој во југоисточните предели ќе биде засилен со ...

Денеска сончево, од сабота наоблачување

Тера - 13.11.2015

Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени. Во сабота попладне ќе има зголемување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер ...

Временска прогноза: Викенд за уживање

Факултети - 14.11.2015

Денеска ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и топло. Утринските температури од 1 до 12 степени, а максималните температури од 23 до 22 степени. Во недела сончево и топло.

Уживајте, сончево и топло време

Сител - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер

Локално - 14.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од ...

Какво време не очекува во следните денови?

Скопје инфо - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Времето денеска сончево и топло

24 Вести - 11.09.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со натпросечни дневни температури на повеќе места низ државата. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 26 до 35 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7.

Време: Цела недела ќе биде сончево

Здравство24 - 14.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од ...

По утринската магла сончев и топол ден

Курир - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 19 степени

Канал5 - 01.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Сончево време со температура до 24 степени

Денешен - 12.04.2016

Времетo во Македонија ќе биде сончево, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 19 до 27 степени.

Сончево, топло и ветровито време

Сител - 10.05.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието со повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 18 до 27 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време

OhridNews - 14.11.2015

Според прогнозите, денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер ...

Денеска сончево со температура до 19 степени

Република - 15.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од ...

Еве какво ќе биде времето викeндов

Пулс24 - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 19 степени

А1 On - 01.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Викенд за уживање: Сончево со мала до умерена облачност

Скопје инфо - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 19 степени

24 Вести - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

По утринската магла сончев и топол ден

Вистина.мк - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 19 степени

Денешен - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево со температура до 24 степени

Популарно - 14.11.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

ПРОЛЕТ ВО ЕСЕН: И во текот на новата работна недела ќе преовладува сончево време

Телеграф - 15.11.2015

Подрачјето на Македонија и понатаму останува во поле на зголемен воздушен притисок Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Прекрасен есенски ден - еве какво време не очекува утре

Press24 - 14.11.2015

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со мала до умерена локална облачност и се уште релативно топло за овој период од годината. Благ пад на температурата се очекува в недела, но се уште ќе има услови за слаба утринска ...

Сончево време со температура до 24 степени

Нетпрес - 26.04.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 19 до 24 степени.

Сончево со температура до 19 степени

Алсат-М - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Еве какво време нѐ очекува утре!

Пулс24 - 14.11.2015

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со мала до умерена локална облачност и сѐ уште релативно топло за овој период од годината. Благ пад на температурата се очекува в недела, но сѐ уште ќе има услови за слаба утринска ...

Времето денеска: Сончево со слаба облачност

Алсат-М - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Времето денеска: сончево со слаба облачност

Р.С.Европа - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Магла и пад на температурите во недела

Република - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Сончево со температура до 19 степени

+инфо - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од ...

И денеска сонце - уживајте во пријатното време

Press24 - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со температура до 19 степени

Популарно - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево и релативно топло време

Макфакс - 15.10.2016

Сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Дневните температури ќе се движат од 16 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

Сончево со температура до 19 степени

Алфа - 02.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Сончево со температура до 19 степени

Lider - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...