TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Посилната половина на моделите на Victoria’s Secret

Кајгана - 10.11.2012

Навистина е тешко да започнете врска со модел, камоли со девојка која припаѓа во редот на ангелите на Victoria’s Secret.

Какви чевли носеа Ангелите на Victoria’s Secret?

Хајд Парк - 10.11.2012

Nicholas Kirkwood за VS. Главните луѓе на Victoria’s Secret го ангажираа популарниот дизајнер Nicholas Kirkwood, кој за овогодинешната ревија креираше секси модели на чевли и чизми.

ФОТО: Обувките од Николас Кирквуд за Victoria’s Secret

Фемина - 09.11.2012

Кога ангелите на Victoria's Secret ќе зачекорат по пистата, ретки се погледите насочени кон нивните обувки. Впечатливите костими и разголените тела го грабаат целото внимание, но тоа не значи дека ...

Фантазијата на Victoria's Secret: Спектакл на ангелите во Њујорк

Идивиди - 09.11.2012

Жените низ целиот свет би платиле милиони долари да изгледат како прекрасните ангели на Victoria’s Secret, Алесандра Амбросио, Миранда Кер, Дауцен Крус, Линдзи Елингтон, Кендис Сванапул и Адријана ...

ФОТО: Ријана ги засени ангелите на Victoria’s Secret

Идивиди - 09.11.2012

Шоуто на Victoria’s Secret кое се одржува еднаш годишно е еден од најатрактивните настани во светот на модата. Нема кој не ги обожава ангелите.

Најдобриот задник на пистата

ЗаЗабава - 09.11.2012

Ако имаше награда за најдобар задник на пистата на шоуто на Victoria's Secret, тогаш со сигурност би ја добила Доуцен Крос.

ВИДЕО: Како изгледа кастингот за ревиите на Victoria’s Secret?

Сител - 09.11.2012

Долгоочекуваната ревија на брендот за долна облека Victoria’s Secret помина, а на неа зачекорија имиња како Миранда Кер, Адриана Лима и Доцен Крос.

Андријана Лима блескаше на Victoria`s secret шоуто

Пулс24 - 09.11.2012

Згодната манекенка Андријана Лима блескаше на новата ревија на шоуто на Victoria`s secret и за многу брзо време си го врати своето реноме на владетел на модните писти.

Спектакуларна ревија на ангелите од Victoria’s Secret

24 Вести - 08.11.2012

Ангелите од Victoria’s Secret синоќа во Њујорк приредија спектакуларно шоу. Модниот настан кој освен жените сакаат да го видат и сите мажи, годинава беше збогатен и со присуството на Ријана, Џастин ...

Шоуто на Victoria’s Secret 2012 – спектакл од соништата

Фемина - 08.11.2012

Најжешката ревија на светот го запали Њујорк. Секси долна облека, ангелски крилја украсени со кристали, дијаманти и пердуви, згодни манекенки, театрално дефилирање, музика со ритам кој примамува...

ФОТО/ВИДЕО: Ријана, Бруно, Џастин на ревијата на Victoria’s Secret

Фемина - 08.11.2012

Вчерашното шоу на Victoria’s Secret освен по феноменалните костими, ќе остане запаметено и по настапите на Ријана, Бруно Марс и Џастин Бибер.

ФОТО: Модата на розовиот тепих на забавата на Victoria’s Secret

Фемина - 08.11.2012

По макотрпните тренинзи и неколкучасовното снимање на најспектакуларната ревија на светот, ангелите на Victoria’s Secret имаа можност да прослават.

ФОТО: Спектакуларно шоу на Victoria’s Secret

А1 On - 08.11.2012

На спектакуларното шоу на модниот бренд Victoria’s Secret кое како и секоја година и оваа се одржа во ноември, настапија познатите музички имиња Ријана, Џастин Бибер и Бруно ...

Најубавите жени на светот блеснаа во Њујорк

Кајгана - 08.11.2012

Најочекуваниот моден настан на годината без сомнение беше вчерашната ревија на Victoria’s Secret што се одржа во Њујорк каде најпознатиот бренд на светот приреди вистински спектакл во кој учествуваа ...

Ангелите со спектакл во Њујорк

ЗаЗабава - 08.11.2012

Најочекуваниот моден настан секоја година без сомнеж е ревијата на Victoria's Secret која синоќа се одржа во Њујорк. Најпознатиот бренд за долна облека повторно приреди спектакл во кој учествуваа ...

Секси и неодоливо. Како помина новото шоу на Victoria’s Secret

Хитпортал - 08.11.2012

Р евијата на „Victoria’s Secret“ која се одржа синоќа во Њујорк, уште еднаш покажа дека е најголемото модно шоу. Ангелите на пистата ги испрезентираа најновите модели, но и прекрасно истонираните ...

Алесандра Амбросио во градник од 2,5 милиони$

Хитпортал - 08.11.2012

Ж ените во светот би платиле и милион долари за да изгледаат како ангелот на модната куќа Victoria’s Secret, Алесандра Амбросио.

Лима го украде шоуто: Совршена фигура само 2 месеци по породувањето

Хитпортал - 08.11.2012

И додека многу мајки се мачат со губењето на вишокот килограми собрани за време на бременоста, манекенката на Victoria’s Secreta нема проблем со тоа.

И Ријана во долна облека на VS

ЗаЗабава - 08.11.2012

Ријана приреди сопствено шоу во секси облеката на Victoria's Secret, соблекувајќи се само во долна облека и секси подвезици во соблекувалната по настапот.

Во бекстејџот на шоуто на Victoria's Secret

Црнобело - 08.11.2012

На последното шоу на Victoria's Secret уште еднаш блеснаа познатите убавици, но дека не се совршени говорат и самите фотографии кои убавиците ги твитнаа преку своите профили.

Како изгледа кастингот за ревиите на Victoria’s Secret?

Кајгана - 08.11.2012

Долгоочекуваната ревија на брендот за долна облека Victoria’s Secret помина, а на неа зачекорија имиња како Миранда Кер, Адриана Лима и Доцен Крос.

Ријана во шоуто на Victoria’s Secret

Хитпортал - 08.11.2012

Н а традиционалната годишна ревија на Victoria’s Secret одржана вчера во Њујорк, освен најновата колекција на долна облека која ја носеа најубавите жени на светот, публиката покрај Бруно Марс и ...

Ријана рамо до рамо со најубавите жени во светот!

Вечер - 08.11.2012

На спектакуларното шоу на модниот бренд Victoria's Secret кое како и секоја година, така и годинава се одржа во месец ноември, освен убавите манекенки, се појавија и звучни имиња од музичката сцена.

ГАЛЕРИЈA: Ангелите на „Vistoria’s secret“ со спектакл во Њујорк

Либертас - 08.11.2012

Најочекуваниот моден настан секоја година без сомнеж е ревијата на Victoria’s Secret која синоќа се одржа во Њујорк. Најпознатиот бренд за долна облека повторно приреди спектакл во кој учествуваа ...

Спектакл на ангели: "The Victoria's Secret Fashion Show 2012"

Точка - 08.11.2012

Вчерашниот ден, 7 ноември 2012 година ќе остане запишан во историјата како датум на кој уште еднаш бил приреден вистински спектакл, во кој главните улоги ги имаа "ангелите" од модниот бренд ...

Галерија: Лима, Амбросио, Миранда Кер - мажи РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Press24 - 08.11.2012

Крајот на годината е најубавото време од годината – токму тогаш се одржува модното шоу кое сите мажи сакаат да го видат, на кое се презентирани тие мали парчиња облека за кои секоја жена сонува да ги ...

Во блескавото издание Ријана ги засенила и најубавите жени на Victoria’s Secret!

Попара - 08.11.2012

На спектакуларното шоу на модниот бренд Victoria’s Secret кој, како и секоја, се одржа и оваа година во ноември, настапуваа познатите музички имиња – Ријана, Џастин Бибер и Бруно Марс.

Адријана го ’украде’ шоуто: Идеално тело по неколку месеци од породувањето!

Таратур - 08.11.2012

И додека повеќето тазе мајки се мачат со симнувањето вишокот насобрани килограми за време на бременоста, манекенката и ангел на Victoria’s Secret нема проблем со тоа.

Фотогалерија: Ревијата на „Victoria’s Secret“ рај за очи

БезПардон - 08.11.2012

Ангелите од „Victoria’s Secret“ приредија вистинско шоу, синоќа во Њујорк. Модниот настан годинава беше збогатен и со Ријана, Џастин Бибер и Бруно Марс.

ФОТО: Victoria’s Secret Fashion Show 2012

Primetime - 08.11.2012

Ангелите од Викторија Сикрет вчера во Њујорк направија прекрасна атмосфера на модното шоу,кое сите го очекуваа со нетрпение.

Најубавите жени во светот во шоуто на Victoria’s Secret за 2012

Хајд Парк - 08.11.2012

Во Њујорк синоќа се одржа спектакуларната ревија на Victoria’s Secret на која како и секоја година се појавуваат најпознатите манекенки и најубавите жени во светот.

Фото: Секси Ријана во подвезици!

БезПардон - 08.11.2012

Познатата пејачка настапи во склоп на ревијата на „Victorias Secret“ заедно со преубави манекенки и ја отпеа новата песна “Diamonds”.

ГАЛЕРИЈА: Вчера ангелите на Victoria’s Secret го запалија светот!

Skopje ID - 08.11.2012

Долгоочекуваната ревија на ангелите од Victoria’s Secret се случи токму вчера. Иако официјалната премиера на целото шоу ќе биде идниот месец, сепак фотографиите кои кружат низ интернетот го ...

ФОТО: Трудот се исплатеше – Адријана Лима неодоливо „жешка“!

Skopje ID - 08.11.2012

Изминативе денови ви покажавме фотографии кои манекенката ги објавуваше на својот twitter профил за напорните тренинзи и повредите со кои се здобила за да се врати во форма.

Фото: И Ријана блесна на ревијата на Victoria’s Secret

Таратур - 08.11.2012

Вчерашното шоу на Victoria’s Secret освен по феноменалните костими и убавите манекенки, ќе остане запаметено и по настапот на Ријана. Ријана украде голем дел од вниманието на публиката со два настапи.

ФОТО: Адријана Лима, Миранда, Кендис... зад сцената на шоуто на Victoria’s Secret

Фемина - 07.11.2012

Ангелите ги прават последните подготовки пред да зачекорат на највпечатливата ревија од фантазиите која секоја година се одржува под диригентската палка на „Victoria’s Secret“.

Три нови ангели ќе дебитираат на денешната ревија на Victoria’s Secret

Кајгана - 07.11.2012

На денешната ревија на Victoria’s Secret која ќе се одржи во Њујорк, освен што ќе имаме прилика да ги погледнеме добро познатите имиња како Адриана Лима, Доцен Крос и Миранда Кер, ќе можеме да го ...

Чиј е овој манекенски стомак?

ЗаЗабава - 07.11.2012

Во пресрет на големата ревија на "Victoria's Secret", Кендис Св о нп у л преку Твитер се пофали дека својата линија ја довела до совршенство, а како доказ ја објави и фотографијата од својот супер ...

ФОТО: Сексипилната Адријана Лима во поинакво издание!

Skopje ID - 07.11.2012

Големата ревија на Victoria’s Secret e се поблиску, а моделите кои ќе земат учество на неа секојдневно вежбаат и се спремаат за тој момент.

До која крајност одат манекенките на „Victoria’s Secret“?

Пулс24 - 07.11.2012

Кендис Свонпул на својот Твитер се пофали со совршена линија, а како доказ го покажа својот супер рамен стомак. Јужноафричката убавица, која е дел од ангелите на Victoria’s Secret дефинитивно се ...

ФОТО: Барбара Палвин секси во дизајнерската колекција на Victoria’s Secret

Фемина - 06.11.2012

Victoria’s Secret ги чува најсексапилните корсети, гаќички и градници за дизајнерската колекција, која повторно е претставена од Барбара Палвин.

ФОТО: Што подготвуваат од „Victoria’s Secret“ за големото шоу?

Фемина - 06.11.2012

Гламурозното шоу на „Victoria’s Secret“ ќе се одржи утре во Њујорк и речиси сè се држи во тајност. Сепак, благодарение на фотографиите на WWD, имаме можност да ѕирнеме дел од костимите со кои ...

Нашминкајте се како ангелите на „Victoria’s Secret“ (фото-упатство)

Хитпортал - 05.11.2012

М анекенките кои се заштитни лица на познатиот производител на долна облека Victoria’s Secret се нашминкани така што постојано делуваат блескаво и свежо, женствено и заводливо.

Адриана Лима со нов едиторијал за Victoria’s Secret

Кајгана - 05.11.2012

И покрај раѓањето на двете деца, Адриана Лима е сè уште една од најубавите ангели на Victoria’s Secret чие заштитно лице е веќе 12 година по ред.

Нашминкајте се како aнгелите на Victoria’s Secret

Хајд Парк - 05.11.2012

Моделите кои се заштитни лица на познтиот производите на долна облека Victoria’s secret се нашминкани на начин со кој секогаш делуваат блескаво и свежо, женствено и заводливо.

Фото: Нашминкајте се како ангелите на Викторија Сикрет

Денешен - 05.11.2012

Моделите кои се заштитни лицата на познатата компанија за долна облека Викторија сикрет, секогаш се нашминкани блескаво, свежо, женствено и заводливо.