TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо

Попара - 15.11.2015

Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по изведбата во живо во Кан, сите останаа зачудени затоа што ретко кој музичар звучи подобро на бина, отколку во студио.

Адел: Со солзи најавувам хит

Алфа - 15.11.2015

Штом се расплачам додека пеам, кога целосно ќе ме обземат емоции на снимањето, тогаш знам дека имам вистинска песна, објасни Адел. По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата.

Адел: Со солзи најавувам хит

Популарно - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу“ ги надмина сите рекорди, која ќе се најде на нејзиниот нов албум „25“. Како што тврди Адел, кога ќе се расплаче на прво слушање на песната, ...

Адел: Со солзи најавувам хит

А1 On - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу“ ги надмина сите рекорди, која ќе се најде на нејзиниот нов албум „25“. Како што тврди Адел, кога ќе се расплаче на прво слушање на песната, ...

Адел: Со солзи најавувам хит

Сител - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу“ ги надмина сите рекорди, која ќе се најде на нејзиниот нов албум „25“. Како што тврди Адел, кога ќе се расплаче на прво слушање на песната, ...

Со солзи најавувам хит!

Вечер - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу" ги надмина сите рекорди,а како што тврди Адел, секогаш кога ...

Адел: Со солзи најавувам хит

Репортер - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу“ ги надмина сите рекорди, која ќе се најде на нејзиниот нов албум „25“. Како што тврди Адел, кога ќе се расплаче на прво слушање на песната, ...

Адел: Со солзи најавувам хит

Lider - 15.11.2015

По пауза од четири години, поп пејачката Адел се врати на сцената на голема врата. Со новата песна „Хелоу“ ги надмина сите рекорди, која ќе се најде на нејзиниот нов албум „25“. Како што тврди Адел, кога ќе се расплаче на прво слушање на песната, ...

„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо

Во Штип - 15.11.2015

Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по изведбата во живо во Кан, сите останаа зачудени затоа што ретко кој музичар звучи подобро на бина, отколку во ...

Адел станува актерка

Утрински - 13.11.2015

Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот „Скриндејли“. Според весникот, Адел е во преговори за уогата во филмот „The Death and Life of John F. Donovan“, што ќе го режира Ксавир Донован, кој беше режисер и на спотот за нејзиниот ...

Адел наскоро ќе ја гледаме и на големото платно

Хитпортал - 13.11.2015

Дека музичките ѕвезди одлично се снаиѓаат и на филм, не е некоја новост. Но, дека на филм можеби ќе ја гледаме Адел, тоа е веста која не изненади. Според пишувањата на светските медиуми, Адел ќе се појави во филмот „The Death and Life of John F.

Ретко појавување на Адел со нејзиното момче и синот

Хитпортал - 13.11.2015

Таа се врати во центарот на вниманието овој месец со најавата за издавање на нејзиниот нов албум. Но, покрај обврските кои и ги наметнува музичката кариера, Адел мора да си ги извршува и мајчинските обврски, па папараците ја фотографираа заедно со ...

Адел станува актерка

А1 On - 13.11.2015

Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот „Скриндејли“. Според весникот, Адел е во преговори за уогата во филмот „The Death and Life of John F. Donovan“, што ќе го режира Ксавир Донован, кој беше режисер и на спотот за нејзиниот ...

Ова никој не го очекуваше: Адел станува актерка

Идивиди - 13.11.2015

Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот Screen Daily. Според весникот, Адел е во преговори за уогата во филмот „The Death and Life of John F. Donovan“, што ќе го режира Ксавир Донован, кој беше режисер и на спотот за нејзиниот ...

Адел е во преговори да заигра на големото платно

Орбис - 13.11.2015

Пејачката која што моментално е актуелна по неколкугодишната пауза, е во преговори да снима филм со режисерот на спотот за „Hello“ Откако докажа дека може да владее со музичката сцена, Адел размислува да се придружи во актерската екипа за филмот ...

Адел искрено за мајчинството: Мислев дека ќе биде лесно!

BebeBoom - 13.11.2015

Славната пејачка, која неодамна го претстави својот нов албум, признала дека се се променило кога станала мајка… Планетарно популарната пејачка Адел пред три години станала мајка на момчето Анџел Џејмс кое минатата недела го прослави својот роденден.

Се и оди од рака: Адел станува актерка

+инфо - 13.11.2015

Британската пејачка Адел (25) која доминира на музичката сцена благодарение на нејзиниот повратнички сингл „Hello“ во моментот преговара за својата прва филмска улога, пренесуваат странските медиуми.

Адел: „Знам дека сум напишала добра песна кога и самата ќе се расплачам“

RadioMk - 13.11.2015

Без сомнение, песните на Адел имаат одредена моќ врз слушателите. Можете да имате сосема нормален ден, се возите автомобил до следната дестинација и во тој момент на радио започнува „Hello“ и одеднаш Ви се враќаат спомените од кусата романса пред ...

Адел ќе стане актерка

Телеграф - 13.11.2015

Во филмот, во кој ќе играат и Џесика Честејн, Кит Харингтон и Сузан Сарандон, најверојатно нема биде користена некоја од новите песни на 27-годишната британска пејачка Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот „Скриндејли“.

Адел е во преговори да заигра на големото платно

Шеталиште - 13.11.2015

Пејачката која што моментално е актуелна по неколкугодишната пауза, е во преговори да снима филм со режисерот на спотот за „Hello“ Откако докажа дека може да владее со музичката сцена, Адел размислува да се придружи во актерската екипа за филмот ...

Адел цени дали напишала добра песна ако се расплаче слушајќи ја

Локално - 13.11.2015

Драматичната и носталгична линија во песните на Адел може да ја почувствува секој … особено самата таа. Пејачката, позната по својата емоционална креативност, смета дека напишала добра песна дури тогаш кога ќе се расплаче на неа.

Адел станува актерка

Press24 - 13.11.2015

Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот „Скриндејли“. Според весникот, Адел е во преговори за уогата во филмот „The Death and Life of John F. Donovan“, што ќе го режира Ксавир Донован, кој беше режисер и на спотот за нејзиниот ...

Адел станува актерка

Lider - 13.11.2015

Британската пејачка Адел ќе стане актерка, објави магазинот „Скриндејли“. Според весникот, Адел е во преговори за уогата во филмот „The Death and Life of John F. Donovan“, што ќе го режира Ксавир Донован, кој беше режисер и на спотот за нејзиниот ...

Адел размислува за деби на филмското платно

Канал 77 - 13.11.2015

Дваесет и петгодишната, Адел е поканета да учествува во филм на Ксавиер Долан, кој е режисер на видеото за песната “Hello”. Пејачката сè уште не потврдила официјално дали ќе прифати да се вклучи во филмот “The Death and Life of F Donovan”.

Адел е во преговори да заигра на големото платно

ЗаЗабава - 12.11.2015

Пејачката која што моментално е актуелна по неколкугодишната пауза, е во преговори да снима филм со режисерот на спотот за „Hello“ Откако докажа дека може да владее со музичката сцена, Адел размислува да се придружи во актерската екипа за филмот ...

Хит на Интернет: Обожавател сними пародија од спотот за песната „Hello“ на Адел (видео)

Хитпортал - 12.11.2015

Видео спотот од последната песна на Адел, „Hello“ го собори рекордот на Тејлор Свифт за најгледано видео на Vevo во привите 24 часа, собирајќи импресивни 27 милиони погледи. Песната веднаш стана хит и се искачи на врвот на највлијателните топ листи.

Адел со актерско деби

Оn.net - 12.11.2015

Пејачката која што моментално е актуелна по неколкугодишната пауза, е во преговори да снима филм со режисерот на спотот за „Hello“. Откако докажа дека може да владее со музичката сцена, Адел размислува да се придружи во актерската екипа за филмот ...

Адел, Адел, Небото, Небото!!!

Corba.mk - 12.11.2015

Денес се осети голема промена на Facebook,не беше монотоно од типот Адел, Адел, Адел, Адел Туку беше, Небото, Времето, Адел, Адел, Адел, Небото, Небото, Времето, Владе оди си, Адел, Адел, Сакаме чис воздух, Адел, Небото, Адел, Адел..

Aдел размислува за деби во киното

Локално - 12.11.2015

Пејачката Адел е поканета да учествува во филм на Ксавиер Долан, кој е режисер на видеото за песната “Hello”. Сè уште не е потврдено дали пејачката ќе прифати да се вклучи во филмот “The Death and Life of F Donovan”.

Адел и Бруно Марс со заедничка песна на новиот албум “25”

Музика24 - 11.11.2015

Двете музички ѕвезди соработуваа на новиот албум на Адел, и тоа на уште една драматична балада со наслов “All I Ask”. Како што се ближи објавувањето на албумот “25”, така сите се заинтересирани за откривање на што повеќе детали за новите песни кои ...

Адел сподели фотографија од зад сцената (видео)

ЗаЗабава - 10.11.2015

Британската ѕвезда Адел (27) е позната по тоа што ја крие приватноста и за време на тригодишната пауза скоро воопшто немавме можност да ја гледаме. Сепак, сега кога спектакуларно се врати на сцена со песната „Hello“, пејачката одлучи со фановите да ...

Адел каква што досега не сме ја виделе: Сподели фотографија од зад сцената

Хитпортал - 10.11.2015

Британската ѕвезда Адел (27) која е позната по тоа што ја крие приватноста. Пејачката за време на тригодишната пауза скоро воопшто немавме можност да ја гледаме. Но, сега кога спектакуларно се врати на сцена со песната „Hello“, пејачката одлучи со ...

Адел одбива дует со Бијонсе поради отровот на славата

Локално - 10.11.2015

Бијонсе ѝ се додворува Адел за дует од минатата година, но изведувачката на хитот “Hello” категорично одбива соработка со поп дивата. Британката жнее огромни успеси со последната песна, а на 15 ноември ќе го претстави и новиот албум “25”.

Адел откри зошто и е забрането да користи twitter

Среќа.mk - 10.11.2015

Иако со сигурност можеме да кажеме дека таа е една од пејачките кои се наоѓа на врвот во музичката индустрија, посебно поради нејзиниот нов сингл „Hello “ кој руши рекорди. Но, верувале или не, на Адел и е забрането да „твита“.

Зад камерите: Адел ваква не сте ја виделе до сега!

Вистина.мк - 10.11.2015

Од моментот кога ја објави песната „Hello“ и се врати на музичката сцена после три години пауза, нема ден а да не се пишува за Адел и рекордите кои ги постигнува нејзиниот сингл. Британската пејачка никогаш не им дозволува на медиумите да ѕирнат во ...

ВИДЕО: Реакција на ДЕТЕНЦЕ на песната „HELLO“ од Адел!

Пулс24 - 10.11.2015

Милиони обожаватели на Адел копнееја за нова музика од британската пејачка, а кога се врати на сцената, не остави сите без зборови. Но, оваа реакција на малото детенце дефинитивно ќе ве разнежни.

Адел не сака соработка со Бијонсе

Телма - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел веќе година дена одбива соработка со Бијонсе

ЗаЗабава - 09.11.2015

Според најновите написи на светските медиуми, британската поп-дива Адел ниту по една година убедување не сакала да прифати соработка со американската ѕвезда Бијонсе. Адел пред неколку дена го објави својот нов сингл „Hello“ кој веднаш ги освои ...

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Хитпортал - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел откри зошто и е забрането да користи Twitter

365 - 09.11.2015

Иако со сигурност можеме да кажеме дека таа е една од пејачките кои се наоѓа на врвот во музичката индустрија, посебно поради нејзиниот нов сингл „Hello “ кој руши рекорди. Но, верувале или не, на Адел и е забрането да „твита“.

Адел веќе една година одбива понуди за соработка со Бијонсе

+инфо - 09.11.2015

Според најновите написи на светските медиуми, британската поп-дива Адел ниту по една година наговарање не сакала да прифати соработка со американската ѕвезда Бијонсе. Адел пред неколку дена го објави својот нов сингл „Hello“ кој веднаш ги освои ...

„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо (видео)

Црнобело - 09.11.2015

Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по изведбата во живо во Кан, сите останаа зачудени затоа што ретко кој музичар звучи подобро на бина, отколку во студио.

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

А1 On - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Идивиди - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Алфа - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе.

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Популарно - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

СЛАТКО: Кога Адел вели „хелоу“, тој одговара со „хај“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 09.11.2015

Во видеоснимката ќе видите преслатко 18 месечно момченце, кое ќе ве освои ...

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Сител - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел ја одби Бијонсе

Телеграф - 09.11.2015

Бијонсе веќе една година ја убедува да соработуваат, па дури минатата година дошла во студиото обидувајќи се да ја увери на соработка на барем една песна. Адел ја одбила, па песната ќе се најде на новиот албум кој Бијонсе треба да го објави кон ...

Адел веќе година дена одбива понуди за соработка со Бијонсе

Шеталиште - 09.11.2015

Според најновите написи на светските медиуми, британската поп-дива Адел ниту по една година наговарање не сакала да прифати соработка со американската ѕвезда Бијонсе. Адел пред неколку дена го објави својот нов сингл „Hello“ кој веднаш ги освои ...

ВИДЕО: „Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо

Шеталиште - 09.11.2015

Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по изведбата во живо во Кан, сите останаа зачудени затоа што ретко кој музичар звучи подобро на бина, отколку во студио.

Адел одбива понуди за соработка со Бијонсе

Fox.mk - 09.11.2015

Според најновите написи на светските медиуми, британската поп-дива Адел ниту по една година наговарање не сакала да прифати соработка со американската ѕвезда Бијонсе. Адел пред неколку дена го објави својот нов сингл „Hello“ кој веднаш ги освои ...

Адел не сака да пее со Бијонсе!

Вечер - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе.

Адел не сака соработка со Бијонсе

Среќа.mk - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

КАТЕГОРИЧНО НЕ! Адел една година ја одбива Бијонсе за соработка

Курир - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Упорно ја одбива: Адел цела година избегнува да соработува со Бијонсе

Press24 - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел одбива да соработува со Бијонсе

Канал 77 - 09.11.2015

Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.

Адел веќе една година одбива понуда да соработува со Бијонсе

Lider - 09.11.2015

Според најновите написи, Адел и после една година убедување не сакала да ја прифати соработката со Бијонсе. Британската пејачка неодамна го објави веќе многу популарниот сингл „Hello“, а на 15 овој месец ќе го објави и новиот албум наречен „25“.