TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ: Целата храброст на светот ми беше потребна да ја запросам Јелена

+инфо - 15.11.2013

Најпознатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ кој наскоро ќе се ожени со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ, во интервју за српски „Хелоу“, признал дека ниту бројните тензични мечеви, високото ...

Ноле: Го гледам Рафа почесто од мајка ми

Локално - 15.11.2013

Светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ се пошегува пред медиумите дека го гледа Рафаел Надал почесто отколку сопствената мајка. Причина за коментарите на Србинот е големиот број натпревари помеѓу ...

Го гледам Надал почесто од мајка ми

Вечер - 15.11.2013

Бившиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ по кој зане кој пат потрвди дека има смисол за хумор. Негова последна "жртва" стана Рафаел Надал. Новак и светскиот рекет број еден одиграа огромен број мечеви ...

Ѓоковиќ посакува втор триумф во Дејвис купот

Утрински - 14.11.2013

Вториот светски рекет е адут на домаќинот Србија во финалето со шампионот Чешка, кое почнува денеска во Белград Свеж од 22 последователни победи и четири турнири, по поразот во септември на Ју-Ес ...

Решена мистеријата за братот на Надал (видео)

Кајгана - 14.11.2013

Вчера на интернет се појави видео кое беше претставено како првото јавно претставување на братот на тенисерот Рафаел Надал. Иако е општо познато дека Надал нема брат, видеото предизвика внимание ...

Надал го претстави својот брат за кој никој не знае дека постои! (видео)

Попара - 14.11.2013

Сите кои го следат тенисот знаат дека најдобриот светски тенисер Рафаел Надал има само една сестра, која со нивната мајка се појавува на големите турнири.

Видео: Мистеријата решена- Братот на Надал конечно на виделина!

Денешен - 14.11.2013

Првото јавно претставување на братот на тенисерот Рафаел Надал беше претставено вчера на едно видео кое се појави на интернет. Иако е општо познато дека Надал нема брат, видеото предизвика внимание ...

Надал имал и брат, а го криел / Видео

Lider - 14.11.2013

Приказна од латиноамериканските серии во семејството на светкиот рекет број еден. Ако досега на турнирите покрај неговата мајка, во публиката седеше само сестрата на Рафаел Надал, по се изгледа дека ...

Необична награда за Србинот: Ѓоковиќ трета година по ред добива - „Златен компир“!

МКД - 13.11.2013

Најдобриот светски тенисер во моментов, Србинот Новак Ѓоковиќ, кој сезоната ја заврши со триумфи на четири турнири по ред на кои победи на 22 меча по ред, денеска доби уште една, помалку необична ...

Што сè успеа да направи Рафаел Надал оваа година?

Кајгана - 13.11.2013

Минатата година беше навистина тешка за Рафаел Надал. Шпанецот седум месеци беше надвор од тениските терени поради проблемите со левото колено што беше причина да почнат да се појавуваат црни ...

Ѓоковиќ и Надал му дадоа нова димензија на ривалството

Н.Македонија - 13.11.2013

Актуелниот двократен освојувач на турнирот во Лондон, Ѓоковиќ, смета оти меѓусебните дуели со Надал ги прават двајцата тенисери подобри, истакнувајќи дека тој сепак открил начин како да го победи ...

Ноле: "Надал го гледам почесто од мајка ми"

ЗаЗабава - 13.11.2013

По финалето на завршниот турнир во Лондон, каде Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал, светските медиуми и понатаму се занимаваат со ривалството помеѓу двајцата најдобри тенисери во светот.

Трета година по ред наградата “Златен компир” завршува зад името на Ѓоковиќ

Спортклуб - 13.11.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освојува наградата “Златен компир” која му се доделува на играчот кој добил најмногу сетови со 6:0 во текот на една сезона.

Наградата "Златен компир" повторно за Ноле

ЗаЗабава - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освои наградата "Златен компир", која се доделува на играчот кој освоил најмногу сетови со 6-0 во сезоната. Србинот во 2013.

Трета година по ред наградата „Златен компир“ завршува зад името на Ѓоковиќ

Хитпортал - 13.11.2013

С рпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освојува наградата „Златен компир“ која му се доделува на играчот кој добил најмногу сетови со 6:0 во текот на една сезона.

Ѓоковиќ ја освои наградата „Златен компир“

СуперСпорт - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ, трета година по ред ја освојува наградата „Златен компир“, која му се доделува на тенисерот кој во текот на една сезона добил најмногу сетови со резултат 6-0.

Ѓоковиќ повторно доби „Златен компир“

Спортски - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освои наградата „Златен компир“, која се доделува на играчот кој освоил најмногу сетови со 6-0 во сезоната. Србинот во 2013 година добил 12 сетови без загубен ...

Наградата „Златен компир“ за Ѓоковиќ

Алфа - 13.11.2013

И покрај интересното име на наградата, признанието се доделува на тенисерот кој во текот на сезоната добил најмногу сетови со 6-0. Ова е трета награда од овој тим по ред за Ѓоковиќ кој оваа сезона ...

Златниот компир оди кај Ѓоковиќ

БркајРабота - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освои наградата „Златен компир“, која се доделува на играчот кој освоил најмногу сетови со 6-0 во сезоната. Српскиот тенисер, во 2013 година, добил 12 сетови без ...

Рафаел Надал држи импресивен тениски рекорд

Спортклуб - 13.11.2013

Шпанскиот рекет Рафаел Надал, по враќањето на терените од кои беше надвор поради повреда на коленото игра одличен тенис. Поради турнирите на кои не бранеше поени и на кои оствари одличен успех, Рафа ...

Ѓоковиќ ја освои наградата „Златен компир“

А1 On - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ, трета година по ред ја освојува наградата „Златен компир“, која му се доделува на тенисерот кој во текот на една сезона добил најмногу сетови со резултат 6-0.

Рафаел Надал држи импресивен тениски рекорд

Хитпортал - 13.11.2013

Ш панскиот рекет Рафаел Надал, по враќањето на терените од кои беше надвор поради повреда на коленото игра одличен тенис. Поради турнирите на кои не бранеше поени и на кои оствари одличен успех, Рафа ...

„Златниот компир“ за Новак Ѓоковиќ!

Сител - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја заработи наградата „Златен компир“ која се доделува на играчот кој ќе добие најмногу сетово со 6-0 во текот на една сезона.

Мора да се оженам за да победувам

Вечер - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ во голем стил го освои завршниот турнир на најдобрите осум тенисери во Лондон. Во финалето лесно го совлада Рафаел Надал со 6:3,6:4 и го освои турнирот по трет пат во својата кариера.

Ѓоковиќ: Откако ја запросив Јелена не сум изгубил натпревар! (видео)

Попара - 13.11.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал во финалето во Лондон и го освои четвртиот турнир по ред. Непобедливата серија вториот тенисер на светот ја започна после просидбата на ...

Ѓоковиќ ја освои наградата „Златен компир“

Хајд Парк - 18.11.2014

Новак Ѓоковиќ четврта година ја освојува наградата „Златен компир“, која му се доделува на тенисерот кој во текот на годината добил најмногу сетови со резултат 6:0. Српскиот тенисер во 2014 година добил девет сетови без загубен гем, што е еден ...

Ѓоковиќ ја освои наградата „Златен компир“

Portal - 13.11.2013

Новак Ѓоковиќ, трета година по ред ја освојува наградата „Златен компир“, која му се доделува на тенисерот кој во текот на една сезона добил најмногу сетови со резултат 6-0.

Ѓоковиќ трета година по ред ја добива наградата „Златен компир“

Република - 13.11.2013

Србинот Новак Ѓоковиќ, кој сезоната ја заврши со триумфи на четири турнири по ред, на кои победи на 22 меча по ред, денеска доби уште една награда, по малку необична награда наречена „Златен компир“ ...

Ѓоковиќ ја освои наградата „Златен компир“

Макфакс - 17.11.2014

Новак Ѓоковиќ четврта година ја освојува наградата „Златен компир“, која му се доделува на тенисерот кој во текот на годината добил најмногу сетови со резултат 6:0. Српскиот тенисер во 2014 година добил девет сетови без загубен гем, што е еден ...

Ѓоковиќ: „Надал го гледам почесто од мајка ми”

Денешен - 13.11.2013

Во Лондон на завршниот турнир Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал, светските медиуми и понатаму се занимаваат со ривалството помеѓу двајцата најдобри тенисери во ...

“Златниот компир” повторно за Новак Ѓоковиќ

Lider - 13.11.2013

Најдобриот српски тенисер ,Новак Ѓоковиќ трета година по ред ја освои наградата “Златен компир”, која се доделува на играчот кој освоил најмногу сетови со 6-0 во сезоната.

Ѓоковиќ го победи Надал во АТП-финалето

Deutsche Welle - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа (11.11) во финалето го победи Рафаел Надал. Со тоа Ѓоковиќ успеа да ја одбрани титулата освоена лани на истиот ...

Најубавиот поен на дуелот Ѓоковиќ-Надал

Оn.net - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ по трет пат триумфира на завршниот Мастерс во Лондон, по триумфот над големиот ривал Рафаел Надал. Српскиот тенисер беше убедлив против Надал, а тоа го покажа и во осмиот гем од првиот ...

ФОТО: Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Утрински - 12.11.2013

И покрај поразот во финалето Надал 2013 година ќе ја заврши како Број 1, а Ѓоковиќ е втор на светската АТП ранг листа Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 ...

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон

Телма - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал во финалето на Мастерсот во Лондон со 2:0, по сетови 6:3 и 6:4. За Ѓоковиќ ова е трета туитула на завршнитер турнири и сите три ги освои во Лондон, 2008,2012 и ...

Поен на сезоната: Неверојатниот брејк по кој Ѓоковиќ го скрши Надал (ВИДЕО)

МКД - 12.11.2013

Двајцата најдобри тенисери во моментов,. Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа фантастично финале синоќа на завршниот АТП Мастерс во Лондон, кој го доби Србинот во два сета со 6-3, 6-4.

Би сакала да бидам девојка задолжена за топчињата на Ѓоковиќ и Надал! (ФОТО)

МКД - 12.11.2013

Една од најталентираните хрватски тенисерки во моментов, Дона Векиќ, која е 94-та на ранкинг листата на Женската тениска асоцијација (ВТА), преку својот твитер-профил го искажа одушевувањето од ...

Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Мастерс-купот

Дерби - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го одбрани трофејот на Мастерс купот со убедливиот триумф од 6-3, 6-4 над првиот светски рекет Рафаел Надал во финалето во арената „О2“ во Лондон.

Го доби финалето на сезоната: Новак фуриозен против Надал

Хитпортал - 12.11.2013

Н овак Ѓоковиќ со нова доминатна партија повторно е подобар од најдобриот светски тенисер Рафаел Надал во големото финале на Мастерс купот во Лондон. Новак Ѓоковиќ експресно по 96 минути врвен тенис ...

Новак и Надал го одиграа најдобриот поен сезонава (видео)

Хитпортал - 12.11.2013

П рвиот и второрангираниот тениер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ вечерва во Лондон на љубителите на тенисот им овозможија вистински моменти на уживање.

Спектакуларен крај на сезоната на Ѓоковиќ

Спортклуб - 12.11.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на фантастичен начин и стави крај на 2013 година откако вечерва го "прегази" Рафаел Надал со 2:0 (6:3, 6:4) во финалето на завршниот Мастерс во Лондон. Тоа беше 22.

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Кајгана - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Српскиот тенисер, без вистинска борба за 96 минути, го победи светскиот број 1 и го намали ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Алсат-М - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

ЗаЗабава - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во О2 Арената го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше 22-ра ...

Најдобрите поени на Мастерс-купот во Лондон

Дерби - 12.11.2013

Вториот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ успеа да го одбрани трофејот на Мастерс-купот, откако во финалето го совлада Рафаел Надал. Низ текот на целата оваа измината недела во Лондон видовме ...

Видео: Ѓоковиќ го нокаутира Надал во Лондон

Спортски - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Ноле уште на самиот старт од мечот направи брејк, потоа поведе со 3-0 по гемови, но набрзо ...

Ѓоковиќ ја освои титулата во Лондон

Алфа - 12.11.2013

Новак ја навести победата уште на стартот на првиот сет кога поведе со 3 : 0, Надал се врати во игра и израмни на 3 : 3 но тоа беше се што стори, а српскиот тенисер го доби првиот сет со 6 : 3.

Ноле ја намали предноста на Надал

ЗаЗабава - 12.11.2013

Со победата на завршниот Мастерс во Лондон, Србинот Новак Ѓоковиќ ја намали предноста на Рафаел Надал на најновата АТП ранг листа, но Шпанецот сезоната сигурно ќе ја заврши на првото место.

Морам наскоро да се оженам со Јелена!

ЗаЗабава - 12.11.2013

Традиционално, по завршувањето на финалето во Мастерс серијата во Лондон, водителот на програмата и шампионот свртеа круг околу О2 арената и зборуваа, со вклучена камера.

Како Новак во осмиот гејм му објасни на Надал кој е “газда” во Лондон...

Спортклуб - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ во финалето на завршниот Мастерс турнир во Лондон , докажа дека моментално е најдобриот тенисер на светот, иако АТП листата вели дека тоа е Рафаел Надал.

Ѓоковиќ ја освои титулата во Лондон

БркајРабота - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на завршниот мастерс во Лондон, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3 и 6:4. - Ова е совршен крај на сезоната.

Ѓоковиќ: Морам наскоро да се оженам со Јелена!

Спортклуб - 12.11.2013

По добиеното финале на завршниот турнир во Лондон, второрангираниот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, изјави дека мора наскоро да се ожени со неговата долгогодишна сопатничка, Јелена.

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

+инфо - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Ѓоковиќ триумфира во Лондон

Локално - 12.11.2013

Светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ победи во последниот за годината Мастерс турнир во Лондон. Србинот беше подобар во два сета од лидерот на АТП листата, Рафаел Надал со 6:3, 6:4.

Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон

Либертас - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше 22 – ...

Ѓоковиќ: Еден Господ знае дали друг пат ќе имаме шанса да го освоиме “Дејвис купот“

Локално - 12.11.2013

Светскиот рекет број два, Новак Ѓоковиќ ја заврши сезоната шампионски, победувајќи го лидерот на ранглистата Рафаел Надал во финалето на завршниот турнир на АТП во Лондон, но сега, наместо да се ...

Ѓоковиќ подобар од Надал и во Лондон

Кирилица - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Надал: Годината беше специјална

Локално - 12.11.2013

Лидерот на светската АТП листа, Рафаел Надал не успеа да ја освои првата во кариерата титула од завршниот “Мастерс” во Лондон. Во финалето во “О2 Арена” Шпанецот загуби со 3:6, 4:6 против светскиот ...

Ѓоковиќ ги честеше новинарите со чоколадни бонбони

Вечер - 12.11.2013

Србинот во финалето со 6:3, 6:4 го совлада светскиот тениски рекет број еден Рафаел Надал и ја освои третата титула од завршниот мастерс турнир Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Бриф - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Ѓоковиќ го совлада Надал и ја одбрани титулата во Лондон

Точка - 12.11.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот турнир од Мастерс серијата во Лондон. После еден и пол час борба, Новак Ѓоковиќ славеше со резултат 2-0 по сетови (6:3 и 6:4).

ЃОКОВИЌ: Уште Дејвис-купот и би било совршено

Телеграф - 12.11.2013

Откако го совлада Рафаел Надал во финалето во Лондон, Ѓоковиќ сака да ја круниса сезоната со репрезентативна титула Новак Ѓоковиќ, можеби, не е прв на АТП-листата, но со игрите во последниве два ...

ВИДЕО: Тренерот на Ѓоковиќ во дуел со фановите на Надал

Бриф - 12.11.2013

Маријан Вајда, тренерот на вториот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, имаше расправија пред почетокот на финалето на Мастерсот во Лондон. Тој влезе во еасправија со шпанските навивачи, кои беа зад ...

Ѓоковиќ го совлада Надал и го освои Мастерсот во Лондон

Курир - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Portal - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Српскиот тенисер, без вистинска борба за 96 минути, го победи светскиот број 1 и го намали ...

Гоковиќ ја одбрани титулата во Лондон

Нетпрес - 12.11.2013

Светскиот тениски рекет број две Србинот Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Мастерсот во Лондон, откако во финалето го победи најдобриот тенисер за 2013 година Рафаел Надал со 6:3, 6:4 .

Феноменална победа на Ѓоковиќ против Надал на последниот АТП турнир

Канал 77 - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го доби мечот во Лондон во два сета, за 96 минути. Ова е трета победа во третото негово финале на завршниот Мастерс турнир, додека Надал и во вториот финален меч остана без трофеј.

Видео: Ѓоковиќ го нокаутира Надал во Лондон

Таратур - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. После еден и пол час борба, Новак Ѓоковиќ славеше со резултат 2-0 по сетови (6:3 и 6:4).

Ѓоковиќ во акција, за супер атракција (видео)

Република - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ комплетно го надигра лутиот ривал Рафаел Надал во финалето на мастерс купот во Лондон, а поенот во првиот сет што беше еден од решавачките за да поведе со 1-0 ќе конкурира за најубав ...

Ѓоковиќ: Морам наскоро да се оженам за Јелена

Република - 12.11.2013

На констатацијата дека Ѓоковиќ не загубил меч откако ја запросил долгогодишната девојка Јелена Ристиќ, тој на новинарот само му се насмеа и му рече: - Најверојатно ќе морам што побрзо да се оженам.

Ѓоковиќ го намали заостатокот во однос на Надал

eReporter - 12.11.2013

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го намали заостатокот во однос на прворангираниот Шпанец, Рафаел Надал на најновата АТП ранг листа. По триумфот на завршниот мастерс во Лондон синоќа, Ѓоковиќ ...

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ – морам што побрзо да се оженам со Јелена!

За Се - 12.11.2013

По финалето во Лондон, водителот на програмата и Новак Ѓоковиќ свртеа еден круг околу арената и зборуваа со вклучена камера. Водителот му рекол на Ноле дека иако се верил оваа година тој забележал ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Денешен - 12.11.2013

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерсот во Лондон откако синоќа во финалето во „О2 Арената“ го победи Рафаел Надал. Мечот во два сета за 96 минути со 2-0 го доби српскиот тенисер што за него беше ...

Надал - Зад мене е посебна година

Inpress - 12.11.2013

Лондон, 12. ноември 2013 (ИНПРЕС) Она што се случи во текот на оваа година е многу посебно за мене. Емоциите се навистина фантастични , изјави светскиот број 1 Рафаел Надал, откакого загуби ...

Ѓоковиќ vs Надал за последниот АТП трофеј сезонава

Оn.net - 11.11.2013

Откако шпанскиот тенисер со 2:0 во сетови беше подобар од Роџер Федерер своето место во финалето на завршниот Мастерс во Лондон го обезбеди и Новак Ѓоковиќ, кој исто така со 2:0 славеше над Станислас ...

АТП Лондон Финале: Ѓоковиќ го победи Надал

Нова ТВ - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4, после три меч топки на АТП Лондон ...

Рафа немоќен, Новак владее во Лондон

Оn.net - 11.11.2013

Битката на двајцата најдобри тенисери на денешницата во финалето на завршниот Мастерс во Лондон со себе ја донесе сигурната победа на Новак Ѓоковиќ и одбраната на титулата освоена минатата година во ...

Ѓоковиќ го освои Лондон

Оff.net - 11.11.2013

Во дуелот помеѓу најатрактивните тенисери на денешницата, Србитнот Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал и ја одбрани титулата на завршниот турнир во Лондон.

Нов трофеј за незапирливиот Ѓоковиќ

Екипа - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 6-3,6-4 во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, на тој начин стигнувајќи до третата своја ваква титула во кариерата.

Атомски тенис: Ноле и Надал во Лондон одиграа поен на сезоната

Екипа - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал вечерва во Лондон на љубителите на тенисот им овозможија вистински моменти на уживање. Веројатно го одиграа и еден од најубавите поени на сезоната.

Ѓоковиќ се избори за финалето на Мастерсот во Лондон

Утрински - 11.11.2013

Србинот во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 6-3, 6-3 и вечерва во финалето ќе се сретне со Рафаел Надал Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена ...

Мастерс куп - Лондон: Ѓоковиќ титулата ќе ја брани против Надал

Телма - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ се избори за финалето и ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на завршниот турнир на најдобрите осум тенисери што се игра во Лондон.

Надал: Морам да бидам совршен ако сакам да го победам Ѓоковиќ

МКД - 11.11.2013

Само со совршена игра и тоа од првиот до последниот момент ќе може да се надевам на победа против извонредниот Новак Ѓоковиќ, вели шпанскиот тениски ас , Рафаел Надал, во пресрет на вечерашново ...

Ѓоковиќ лесно го преслуша Надал за триумф на АТП-финалето во Лондон

МКД - 11.11.2013

Третата меч-топка се покажа среќна за српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ донесувајќи му го големиот триумф над Шпанецот Рафаел Надал (6-3, 6-4) во вечерашното финале од завршниот мастерс-турнир од ...

Мастерс Лондон: Ѓоковиќ во финалето против Надал

Кајгана - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник на Рафаел Надал во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Ѓоковиќ, пласман во финалето избори со победата над Станислас Вавринка од 2-0 (6-3, 6-3).

Ѓоковиќ се избори за финалето на Мастерсот во Лондон

Алсат-М - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на Мастерсот во Лондон. Тој синоќа во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 2:0 во сетови (6:3 и ...

Ѓоковиќ: Очекувам одлично финале

Дерби - 11.11.2013

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ со победата над Станислас Вавринка се пласираше во финалето на завршниот турнир во Лондон каде денеска од 21 часот ќе ги одмери силите со Рафаел Надал.

Ѓоковиќ и Надал за титулата во Лондон

Алфа - 11.11.2013

Ова ќе биде 37-ми дуел на двајцата најдобри тенисери во светот последниве години. Надал води со 22:16, доби три од 5 дуели годинава вклучувајќи ги и двата најважни, финалето на УС Опен и полуфиналето ...

Феноменален поен на Ѓоковиќ

Дерби - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, а последната пречка до него беше Станислас Вавринка. Србинот овој дуел го доби со 2:0, а неговиот поен во четвртиот гејм во ...

Видео: Како се дружеа Ѓоковиќ и Давид Луиз

Спортски - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Ново тениско „класико“ во Лондон: Ѓоковиќ му се приклучи на Надал во финалето

Хитпортал - 11.11.2013

Н ајдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, обезбеди пласман во финалето на завршниот турнир во Лондон откако со 2:0, славеше над швајцарскиот тенисер, Станислас Вавринка.

Надал или Ѓоковиќ, кој ќе го освои завршниот Мастерс?

СуперСпорт - 11.11.2013

Дуелот на двајцата најдобри тенисери во светот, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, ќе стави крај на сезоната, кога се во прашање АТП турнирите.

Давид Луиз му подари дрес на Ѓоковиќ

СуперСпорт - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челси, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Ѓоковиќ во финалето на Мастерот во Лондон

БркајРабота - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Лондон словладувајќи го Станислас Вавринка со 2:0. Во финалето ќе се сретне со Надал кој во полуфиналето беше поуспешен од Рожер Федерер ...

Ѓоковиќ: Очекувам одлично финале против Рафа

СуперСпорт - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ вечерашното финале на завршниот мастерс во сезоната игра против Рафаел Надал, тој очекува да прикаже подобра игра отколку во дуелот против Вавринка.

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон

А1 On - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата од завршниот Мастерс куп во сезоната во Лондон, откако вечерва го победи Рафаел надал со 2-0 (6:3, 6:4). За него ова е седми трофеј во оваа сезона и годината ја ...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

СуперСпорт - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Српскиот тенисер, без вистинска борба за 96 минути, го победи светскиот број 1 и го намали ...

Ѓоковиќ се избори за финалето на Мастерсот во Лондон

+инфо - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на Мастерсот во Лондон. Тој синоќа во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 2:0 во сетови (6:3 и ...

Лондон: Ново финале Ноле-Рафа

Сител - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник на Рафаел Надал во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Ѓоковиќ, пласман во финалето избори со победата над Станислас Вавринка од 2-0 (6-3, 6-3).

Ѓоковиќ – Надал во финалето на Мастерсот во Лондон

Локално - 11.11.2013

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше во финалето на последниот за годината турнир на АТП, Мастерсот во Лондон со награден фонд од 6 милиони долари, откако го победи со 6:3, ...

Надал протв Ѓоковиќ – вечерашно финале на мастерсот во Лондон

Либертас - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на Мастерсот во Лондон. Тој синоќа во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 2:0 во сетови (6:3 и ...

Ѓоковиќ и Давид Луиз си ги сменија „дресовите“

Канал5 - 11.11.2013

Дефанзивецот на англискиот премиер лигаш Челзи, Бразилецот Давид Луиз по полуфиналето на Мастерс купот во Лондон успеа да се запознае со вториот светски тенисер Србинот Новак Ѓоковиќ.

Надал: Претстои најтешкото

Локално - 11.11.2013

Вечерва од 21:00 часот, Рафаел Надал и Новак Ѓоквоиќ ќе го дефинираат победникот во финалниот за сезонава “Мастерс” во Лондон. Шпанецот, кој е број 1 во светот, ќе се обиде да го освои првиот трофеј ...

Мастерс – Лондон: Ѓоковиќ победник

Сител - 11.11.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ успеа да ја одбрани титулата на Мастерсот во Лондон откако вечерва во финалето го победи најдобриот тенисер за 2013 година Рафаел Надал со 2-0 (6:3 и 6:4) во сетови за ...

Ѓоковиќ фуриозен против Надал за одбрана на трофејот на Мастерс купот во Лондон

Канал5 - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ со нова доминатна партија повторно е подобар од најдобриот светски тенисер Рафаел Надал во големото финале на Мастерс купот во Лондон. Новак Ѓоковиќ експресно по 96 минути врвен тенис ...

Ѓоковиќ се избори за финалето на Мастерсот во Лондон

Бриф - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на Мастерсот во Лондон. Тој синоќа во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 2:0 во сетови (6:3 и ...

АТП-ЛОНДОН: Ноле го доби финалето на сезоната

Телеграф - 11.11.2013

Ѓоковиќ го совлада Надал со 6:3, 6:4 во Лондон, во финалето од завршниот тунир во Мастерс-серијата Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата од завршниот турнир во АТП-турнеата, совладувајќи го Рафаел Надал ...

Надал и Ѓоковиќ ќе играат за титулата во Лондон

Нетпрес - 11.11.2013

Бранителот на титулата Србинот Новак Ѓоковиќ и светскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал ќе играат во денешното финале на завршниот мастерс турнир во Лондон.

Давид Луиз му подари дрес на Ѓоковиќ

Канал 77 - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот ...

Мастерс Лондон: Ѓоковиќ во финалето против Надал

Portal - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник на Рафаел Надал во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Ѓоковиќ, пласман во финалето избори со победата над Станислас Вавринка од 2-0 (6-3, 6-3).

Надал или Ѓоковиќ, кој ќе го освои завршниот Мастерс?

Хајд Парк - 11.11.2013

Дуелот на двајцата најдобри тенисери во светот, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, ќе стави крај на сезоната, кога се во прашање АТП турнирите.

Ѓоковиќ: Не сум непобедлив

Република - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе играат во финалето на завршниот турнир сезонава, во Лондон на Мастерс купот, вечерва од 21 часот, а пресметката на двајцата најдоброрангирани тенисери, најавува ...

Давид Луиз му подари дрес на Ѓоковиќ

Хајд Парк - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Надал или Ѓоковиќ, кој ќе го освои завршниот Мастерс?

Канал 77 - 11.11.2013

Дуелот на двајцата најдобри тенисери во светот, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, ќе стави крај на сезоната, кога се во прашање АТП турнирите.

Видео: Како се дружеа Ѓоковиќ и Давид Луиз

Таратур - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Давид Луиз му подари дрес на Ѓоковиќ

Portal - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Мастерсот во Лондон

Курир - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ ќе има можност да ја брани титулата освоена минатата година на Мастерсот во Лондон. Тој синоќа во второто полуфинале во „О2 Арената“ го победи Станислас Вавринка со 2:0 во сетови (6:3 и ...

Надал и Ѓоковиќ ќе играат за титулата во Лондон

Орбис - 11.11.2013

Бранителот на титулата Србинот Новак Ѓоковиќ и светскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал ќе играат во денешното финале на завршниот мастерс турнир во Лондон.

Новак го победи Рафа во Лондон, и остана втор на АТП листата

Република - 11.11.2013

Ѓоковиќ победи Надал остана на врвот на АТП листата Судирот на двајцата најдобри тенисери на денешницата заврши со лесна победа на Србинот кој победи со 6:3 и 6:4.

Давид Луиз му подари дрес на Ѓоковиќ

Макфакс - 11.11.2013

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз, по победата на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Лондон, ја искористил можноста да се запознае со српскиот тенисер.

Надал или Ѓоковиќ, кој ќе го освои завршниот Мастерс?

Макфакс - 11.11.2013

Дуелот на двајцата најдобри тенисери во светот, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, ќе стави крај на сезоната, кога се во прашање АТП турнирите.

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Лондон

Макфакс - 11.11.2013

Новак Ѓоковиќ го победи Рафаел Надал со 2-0 (6-3, 6-4), во финалето на завршниот Мастерс во сезоната. Српскиот тенисер, без вистинска борба за 96 минути, го победи светскиот број 1 и го намали ...